Homo- en lesbisch filmfestival groter dan ooit Bassie en Adriaan in Vlissingen Walcheren 1943-1944 Net zwanger? Dan heb je tien weken de tijd om ook andere vrouwen gelukkig te maken. Punk en Belgische gitaarrock Rotary steunt midden-Java De Koperen Tuin IN MIDDEN ZEELAND In het Middelburgse Schuttershoftheater en 't Beest in Goes wordt onder de noemer 'Het An dere Verlangen' van 14 tot en met 28 november het vijfde homo- en lesbisch filmfestival gehou den. Zo divers als de homoseksuele leefstijlen zijn, zo afwisselend is het festival. Van histo risch drama tot comedy, van etnische verschil lenden tot travestie en transseksualiteit; het komt allemaal aan bod tijdens 'Het Andere Ver langen'. Gedreven Soap Onaantastbaar fotoverkenning en bombardementen 49.90 vanaf 5 november in de boekhandel boekhandel en uitgeverij Gasthuisstraat 12-14 4461 JS Goes tel. 0113-231072 fax. 0113-214822 Woensdag 5 november 1997 FAAM/VLISSINGER 15 m i© ïte is? De toeschouwer beleeft hoe homoseksualiteit haar plaats heeft veroverd in de cinema. Voor het eerst wordt homo en lesbische filmfestival geor ganiseerd door de Nederland se vereniging tot integratie van homoseksualiteit COC en de vereniging Lesbische en Andere Vrouwen Activiteiten (Lava). Ook nieuw is dat het festival niet alleen in Middel burg wordt gehouden maar ook in Goes. De organisatie wil met deze opzet een aanzet geven voor een provinciaal festival voor homo- en lesbische films in de toekomst. Ere-gast tijdens het festival is filmcriticus Paul Verstreaten, drijvende kracht achter het Filmfestival Rotterdam en di verse gay en lesbian filmfesti vals. Verstreate opent het fes tival 14 november om 20 uur in het Schuttershoftheater met een verhandeling over The Celluloid Closet en de an dere films die op het festival vertoond worden. De gedre venheid en gedegen vakken nis van Verstreaten staan ga rant voor een boeiende uit eenzetting. Aansluitend wordt de eerste film van het festival de spraakmakende documentaire The Celluloid Closet uit 1995. De documentaire van Rob Ep stein en Jeffrey Friedman be handeld op een humoristische wijze hoe Hollywood van 1900 tot 1995 om is gegaan met het fenomeen homoseksualiteit. De film is zeer goed ontvan gen en vormt nu al een icoon voor de homo- en lesbische film. Een indrukwekkend aan tal grote artiesten en films passeren de revue waarbij het soms ongelooflijk naïeve en paranoïde Hollywood genade loos en met veel humor on deruit gehaald wordt. De Cel luloid Closet wordt 14 novem ber in het Schuttershoftheater vertoond. Dat ook grote namen aan ho moseksuele films zijn verbon den bewijst Boys on the Side die 15 november in 't Beest in Goes is te zien. Drew Barry- more en Woopy Goldberg spelen in deze film waarvan de titel letterlijk moet worden genomen. Het is 'an all female' film waarin de mannen geen rol spelen of slechts aanleiding zijn ze te verlaten. In de rol als nachtclubzangeres houdt Goldberg New York voor ge zien en gaat op reis naar Cali- fornië. Onderweg komt zij een vrouw tegen die de mishandelingen van haar man zat is. De vrou wen raken onderweg in aller lei situaties verzeild waarin drama en humor elkaar in hoog tempo afwisselen. De mannenliefde van de En gelse koning Edward II komt aan bod in de gelijknamige film. Edward heeft meer oog voor zijn mannelijke geliefde dan zijn vrouw. Dat is op zijn minst vervelend te noemen in het puriteinse Engeland. De kijker wordt vergast op niets minder dan een historische soap met alle intriges op het gebied van sex, politiek en ge loof Edward moet het alle maal met de door bekopen op een wijze die als metafoor niet te verstaan is. In deze film van de gevierde en controversiële Derk Jar- man speelt zangeres Annie Lennox een rol. De laatste film die op het ho mo- en lesbische film wordt geprojecteerd is Nerolio. Met deze Italiaanse film sluit het festival vrijdag 28 november om 22 uur in Middelburg af. De film raakte al voor de pre mière in opspraak omdat de onaantastbare status van ho mo-auteur Pasolini er in wordt aangetast. Pasolini heeft een voorkeur voor de zelfkant van de maat schappij. In drie delen wordt zijn leven getoond waarbij met name het tweede deel zeer amusant is door de vlees geworden Ita liaanse moraal in de vorm van de moeders van de schrijver en zijn geliefde. Filmisch ge zien is de rolprent prachtig door de zwart-wit fotografie en een haast liederlijke con versatie. Gennifer Tilly en Gina Gershon in 'Bound', één van de films die vertoond worden tijdens het homo- en lesbisch filmfestival. Nederlands bekendste kin dervrienden Bassie en Ad riaan treden zondag 23 no vember op in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Vanaf 14 uur brengt het tweetal jong en oud aan het lachen met hun nieuwe 'Lachspektakelshow'. Achter het acrobatische clownsduo gaan de broers Bas en Aad van Toor schuil. Ze begonnen hun carrière veertig jaar geleden als acro baten duo, maar kregen gaan deweg steeds meer succes met hun cascade-act van val len en opstaan. In 1976 braken de broers na tionaal door met hun televisie serie De Plaaggeest. Nu tonen ook steeds meer Europese te levisiezenders belangstelling, waardoor Bassie en Adriaan tegenwoordig ook in het Frans, Russisch en Fins te be luisteren zijn. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Boekhandel Bikker in Vliss ingen. Bassie en Adriaan. Je lichaam maakt van'de 6e tot en met de 16e week van je zwangerschap een hormoon (hCG) dat vruchtbaarheidsproblemen bij andere vrouwen kan oplossen. Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: P. Minnaar tel. 0118-611547 EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK L. de Jong tel. 0113-220890 In het podiumcafé De Piek in Vlissingen staat vrijdag 7 novem ber de punkpoprock-formatie Jetland op de planken. De band heeft net haar debuut cd op de markt. Deze kreeg zelfs in Ame rika lovende kritieken kreeg. Zaterdagavond speelt de Belgi sche band Ashbury Faith op het Vlissingse podium. De deuren van De Piek gaan beide dagen om 21 uur open. Jetland is een band waar drie" Ashbury Faith is geen onbe kende op het podium van De Piek. In 1996 deed de band het Vlissingse podiumcafé al aan ter promotie van hun cd 'Ad renalin'. De Belgische gitaar rockers hebben nu net hun nieuwe cd 'Zed' uitgebracht. Gitarist Matthias van de Halle, bassist en zanger A.G. Pele- man en drummer Reinert D'- haene zijn drukbezette muzi kanten die al optredens in heel Europa, in Amerika en Canada achter de rug hebben. ex-leden van de vermaarde groep Sleeze Beez ih zitten. Jan Koster, zang en gitaar, Ch ris van Jaarsveld, gitaar en zang, en Ed Jongsma op bas. Aangevuld met drummer Olaf Noordanus heeft Jetland dit jaar de cd 'Flowers for Wendy' opgenomen. De geluidsdrager is ook in de Verenigde Staten uitgebracht en de band is inmiddels al naar de states geweest om de cd te promoten. In de katholieke Onze Lieve Vrouwenkerk in Vlissingen wordt donderdag 20 november het Najaarsconcert van Rotary Vlissingen gehouden. Op het programma een op treden van het welbekende koor de Wiener Sangerkna- ben, dat nu al is uitverkocht. Jaarlijks organiseert de Vlis singse afdeling van de Rotary een evenement om geld in te zamelen voor een lokaal en een internationaal project. Zo wordt bijvoorbeeld een flink deel van de inrichting van een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten in Zoutelande betaald. Voor het internationale goede doel is opnieuw gekozen voor een waterproject in Indonesië. Hans Slemmer van Rotary Club Vlissingen: „We doen dit eigenlijk al voor het zesde jaar. Voorheen kozen we elk jaar voor een ander goed doel, maar toen hebben we er bewust voor gekozen om dit structureel aan te pakken. Niet hier en daar een druppel op een gloeiende plaat, maar structureel water brengen op plaatsen waar bewoners er anders kilometers voor moe ten lopen. Het contact met de Rotary Club ter plaatse ver loopt goed en soepel. Dit jaar zetten we ons in voor vier tap punten". Dit is inmiddels het twintigste project van Rotary Vlissingen voor water in mid- den-Java. De Najaarsconcer ten van Rotary Club Vlissin gen zijn doorgaans klassieke concerten. Bert Slingenberg van Rotary Club Vlissingen: „We proberen voor de Na jaarsconcerten altijd iets bij zonders te vinden. Dit jaar was het concert eigenlijk me teen al uitverkocht. Terwijl er toch plaats is voor 950 mensen in de katholieke kerk. Behalve het entreegeld wordt ook een deel van de drankom- zet gebruikt om de goede doe len mee te steunen". Donderdag 6 november t/m woensdag 12 november ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en posters. Geopend na tel. af spraak 0118-603469. DOMBURG Apparthotel Bommeljé, Heren straat 24, Han Koster, schilderijen. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Stadskantoor, Oostsingel 2, Elsa Westland; beeldhouwwerk. Joop Dam; tekeningen. Galerie-Atelier De Kaai, Turfka- de 7, Mariska Schilperoord, 'Droomvlucht'. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, Arend Hijner, schilderijen 'Een impres sionist in het Wemelding van 1900'. Galerie Van-den Berge, Wijn gaardstraat 3, Loek Grootjans, schilderijen en 63 aquarellen uit het Kabinet voor Replica Reversa (t/m 8 november). Safian Art Studio, Stikkerstraat 28, Ashot Safian, olieverfschilde rijen. Geopend na telefonische af spraak 0113-232592. KAMPERLAND Restaurant Papillon] Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarel len en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorps straat 8-10, Jan Capello en Ireen Schmid, aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Trees Verwilligen, nieuwe werken. Galerie Dauvillier, L. Noord straat 56, Gera Dauvillier, schilde rijen, tel. 0118-629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Grootmede 66, tel. 0118-616323, staaltouwplastieken en staal- steenobjecten, geopend na tel. af spraak. Koninklijk Zeeuwscb Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Jo ke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Ria Ruedisueli, beelden. Depot, 't Zanddorp 68, Margot Oomen, schilderijen en objecten.. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, 'Het Zeeuws palet', 19 exposanten met diverse technieken (t/m 7 november). Zeeuwse Bibliotheek, Kous teensedijk 7, Willy de Houck, stempelen en stampen 'A glimpse of Tyl'. Galerie 'T', Turfkaai 25-27, Lidia Verschoor; grafiek, olieverf, acryl en gemengde techniek. Peter Kromhout; schilderijen. Yolanda Philippens; schilderijen. Café Goudwaard, Lange Noord straat 52, Hay Wijnhoven, lino's. Zeeuwse Bibliotheek, Kous teensedijk 7, Liesbeth Mullenm- eister; keramiek. Lutske Strating- Wobma; schilderijen en aquarel len. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Hans Overvliet, 'Schatkaart Euro pa, tweehonderd zelfportretten' (t/m 8 november). De Vleeshal, Markt, Dora Garcia, 'Lifetime soundtrack'. Galerie Veurink, Vlissings- estraat 14, Bert Dorrestijn, schilde rijen. Galerie Het Gouden Briefke, Gortstraat 32, Joop Houthuyzen, bronzen beelden. Metro S, Kuiperspoort 22, Harry Vandevliet (vanaf 8 november). Spinn-Off, Gravenstraat 63, Har ry Vandevliet (vanaf 8 november). Rabobank, Lange Geere 3, Anne Breel; keramiek 'Planeten en aard se vormen'. Ilse van Loo-Remijn; schilderijen in acryl op doek. De Kapper, Korte Geere 10, Alexander Rodin, schilderijen. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Riet Mooren; objectschilderijen. Marianne Klun- ne; objecten in diverse materialen. Zeeuwse Bibliotheek, Kous teensedijk 7, Adri Leijdekkers, ex positie over Simon Carmiggelt. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framew ork Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoeten te rug in Zeeland'. Toeristisch Centrum Oranje zon, Schoolstraat 4, Joke Plomp- Kroes, aquarellen 'Vakantie'. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Naar de haaien', tentoonstelling. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Martin en Elma Smit-van Wuijck- huijse; fotografie en poëzie. Ria Barten; poppen. Geopend tijdens kantooruren. Watertoren, Frans Gentils; teke ningen en schilderijen. Ulrich Lan- genbach; composities van objecten. Mario van Horrik; geluidssculptuur. Erna Nijman; installatie voor de Reinwaterkel- der. Monique Laros; schilderijen (t/m 9 november). SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, Corrie Blaas; etsen en houtdrukken. Hansje den Hol lander; beelden. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vondsten in Veere'. Grote Kerk, Oudestraat 26, Plat form ZES, werkstukken van acht verstandelijk gehandicapten (t/m 9 november). VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische pro motie (beeld van Zeeland als va kantieland). Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Arsenaaltheater, Arsenaalplein 7, Ludmifa Kalmaeva, tekeningen en grafiek. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Thomas Roman, schilderijen en aquarellen. Open Atelier, Baljuwstraat 20, Marcel Lucien Robbe, olieverf schilderijen 'Toscana'. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Klaas Boonstra; schilderij en. DONDERDAG 6 NOVEMBER Abdijplein, Middelburg; Bei aardconcert, 12 uur. Theo van Doesburgcentrum, Vlissingen; 'De zingende tim merman', 14 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Mylène d'Anjou, 'Platina', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; The Excello Legends, 'House of blues', 21 uur. VRIJDAG 7 NOVEMBER Arsenaaltheater, Vlissingen; Gavin Robertson en Andy Taylor, 'Fantastical voyage', 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Zeeuwse Komedie, 'Kees de jon gen', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'De twee wezen', 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Dans voorstelling 'The very seat of ho nour', 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Tarika, 21.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jetland, 22 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Westkapelle Herrijst, Westka- pelle; Westkappels Kwartet, 14 uur. Metro S, Middelburg; Psycogly- cerine, 16 uur. Prins van Oranje, Goes; Toneel vereniging Kunstvrienden, 'Een trouwring mag niet knellen', 20 uur. Hervormde Kerk, Kapelle; Zeeuwse Vocaal Ensemble en Kees van Eersel, 20 uur. Rock Café Gommert, Vlissin gen; The Outsiders, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Ashbury Faith, 22 uur. Café Stout, Vlissingen; Dedica tion, 22.30 uur. ZONDAG 9 NOVEMBER Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'De twee wezen', 14.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Zeeuwse Komedie, 'Kees de jon gen', 15 uur. Geertsekerk, Kloetinge; Reü nie-concert 'Pavane', 15 uur. The Duke, Middelbrug; Opses- sion, 15 uur. Theatercafé Stadsschouw burg, Middelburg; Kalman Ba- logh The Gipsy Cymbalom Band, 15.30 uur. DINSDAG 11 NOVEMBER Grote Kerk, Goes; Carilloncon cert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Midgard, Middelburg; Jamses sie, 20 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Jiddische muziektheater, 'Tewje', 20 uur. Prins van Oranje, Goes; Benny Neyman Band, 'Je dromen ach terna', 20 uur. WOENSDAG 12 NOVEMBER Buurthuis De Paraplu, Vlissin gen; Kindertheatermiddag, 14 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Theater Terra, 'Matti en het zwarte pad', 15 uur. Bovenzaal Stadsschouwburg, Middelburg; Inleiding 'La Bohè me' door Hans Pot, 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Mid delburg; Eric Vaarzon Morel Chanela, 'De cal y canto y arena', 20 uur. DONDERDAG 6 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Contact' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Air Force One' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'My Best Frieds Wedding' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Air Force One' 20 uur. 't Beest Goes, 'Romeo en Juliet' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sling Blade' 20.30 uur. VRIJDAG 7 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Contact' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Lost World' 19 uur. 'Air Force One' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Air Force One' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'The Quiet Room' 19.30 uur. 'Sling Blade' 22 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'George uit de Jungle' 14 uur. 'Contact' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Lost World' 14 en 19 uur. 'Air Force One' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The Lost World' 14 uur. 'Air Force One' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Romeo en Juliet' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sling Blade' 19.30 uur. 'The Quiet Room' 22 uur. ZONDAG 9 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'George uit de Jungle' 14 uur. 'Contact' 19 en 21.30 uur. Alhambra III VJissingen, 'The Lost World' 14 en 19 uur. 'Air Force One' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Napoleon' 14 uur. 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The Lost World' 14 uur. 'Air Force One' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sling Blade' 20.30 uur. MAANDAG 10 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Contact' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Air Force One' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Air Force One' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'The Quiet Room' 20.30 uur. DINSDAG 11 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Contact' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Air Force One' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Air Force One' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'The Quiet Room' 20.30 uur. WOENSDAG 12 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'George uit de Jungle' 14 uur. 'Contact' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Lost World' 14 uur. 'Air Force One' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Napoleon' 14 uur. 'My Best Friends Wedding' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Lost World' 14 uur. 'Air Force One' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Sling Blade' 20.30 uur.

de Faam | 1997 | | pagina 15