iHH Kinder boekenbal in Middelburg Wmmmwm Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. Met een heus kinderboekenbal is in de Kloveniersdoelen in Middelburg de Kinderboeken week 1997 afgesloten. Kinderen - veelal verkleed als boekfiguur of historisch per soon - genoten van de theater groep Rijn en Trijn, volksdans groep de Zeeuwse Babbelaars en een leescafé. De Middelburgse dj Jason Loc- kefeir zorgde voor een swin gende afsluiting. FOTO JAAP WOLTERBEEK Natuur Bijeenkomst Beurs Politiek Sport Verkeer Cursus Lezing Allerlei Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Wet Voorzieningen Gehandicapten DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAGl SNEL GEBOEKT MAANDAGl DINSDAG WOENSDAG Woensdag 15 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 8 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 16 oktober t/m wo. 22 oktober. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: A.P. Voets. Gereformeer de Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Mei- se, 14.30 uur: L. Woltering. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5- 7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: G.H. Of- fringa, 14.30 uur: G.P.R. Pen- nekamp (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.E.L. Brummelkamp, 14.30 uur: G.P.R. Pennekamp. KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnen- marsch. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schip per. Hervormde Kerk. Dorps plein 1. Zo. 9.30 uur: A.J. Bijl. MELISKERKE: Gerefor meerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.J. van Pij- keren. Hervormde Kerk. Zo. geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: geen dienst. Baptisten gemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: A. van Nes. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gere formeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Ge meente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gerefor meerde Gemeente in Neder land. Westerkerk, Armeni- aans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdien- sten. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: dienst. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: M.C. Baart. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Oostkerk. Zo. 10 uur: G.J. van der Linde. Koorkerk. Zo. 10 uur: A.W. Vlieger. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 uur: L. Wüllsch- leger, 18.30 uur: B.J. Visser. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.J. Boiten. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: M. Janssens. Pinkster gemeente Middelburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkgenootschap der Ze- vendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za.: geen dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: samenkomst, 19 uur: dienst met Vlissingen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Luther se Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereni ging van Vrijzinnige Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: A.W. Vlieger. Rooms-Katholieke Kerk: Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wal- lonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: G. Massé. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 .uur. Rafaël gemeen schap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Ge tuigen Gemeente. Dauwen- daelselaan 35. Middelburg- Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middelburg-Cen trum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeen te Sion. Thomaskapel, Vrij landstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Fran cais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J. Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Q. de Vrie. Gereformeerde Ge meente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: Broeder- Schaap. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Spaans-Molenaar. Hervorm de Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: P. Paulus. Ge reformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: RH. Zaadstra. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: G. Keizer. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaar dentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: J. Murre. Martinuskerk. Kerk- laan 19. Zo. 10 uur. Pinkster gemeenschap 'Shalom', Ka naalstraat 8. Vr. 20 uur: bid stond. Za. 20 uur: jeugd dienst (in 't Guushuus). Zo. 14.30 uur: W. Bevelander. Ma. 20 uur: bijbelkring (in 't Guushuus). Kerkgenoot schap der Zevendedags Ad ventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: geen dienst. VEERE: Samen-op-weg- kerk. Kleine Kerk, Kapelle- straat. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsge zinde Gemeente. Vrijdom- weg 1. Zo. 9.30 uur: ge- spreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostoli sche Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petrus- kerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Ziekenhuis Walche ren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Jehovah's Getuigen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Sou burg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gerefor meerde Gemeente. Marnix- plein 41. Zo. 9.30 uur: lees- dienst, 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Staver- manstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apos tolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katho lieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeer de Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: A.E. de Bruijn (beide SOW-diensten in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE: Hervorm de Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Cornelise (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boeke- steijn. Neeltje Jans - Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Land schap houden in de maand ok tober drie vaar- en wandelexcur sies. Zondag 19 oktober kunnen de wandelaars om 13 uur op stappen in Zierikzee voor een boottochtje, een wandeling en onbeperkt mosselen eten. Don derdag 16 en 23 oktober wor den er 'gewone' vaar- en wan delexcursies gehouden zonder het onbeperkt mosselen eten. Op die dagen vertrekt de boot om 10.30 uur vanuit Zierikzee. Aanmelding, tel. 010-2650296. Zepeduinen - De Vereniging Natuurmonumenten geven na tuurliefhebbers een laatste kans om de Zepeduinen te ontdek ken. De excursie 'dauw in de Ze peduinen' wordt gehouden op vrijdag 17 oktober. De tocht door de duinen begint om 6 uur bij de poort van Slot Haamstede. Be langstellenden moeten zich van tevoren aanmelden. Kaartjes zijn te koop bij de WV Haamstede, tel. 0111-651513. Paddestoelen - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt samen met de WV Domburg-Oostkapelle pad destoelenwandelingen op 15 en 22 oktober. In het bosgebied tus sen Vrouwenpolder en Oostka- pelle gaan de deelnemers op zoek naar de paddestoelen on der leiding van Richard Struyk. Voor de wandelingen wordt er een diapresentatie gehouden in het Toeristisch Centrum aan de Schoolstraat te Oostkapelle. De presentatie begint om 13.30 uur. De wandeling start om 14.30 uur. Voor inlichtingen en kaart verkoop, tel. 0118-581342 of 0118-582910 of 0118-581507. Vroonland - Het voormalige recreatiecomplex aan de Hoge- weg te Westkapelle wordt inge richt als natuurgebied. Het ver vallen recreatieterrein moet uit eindelijk één beeld gaan vormen met de omliggende vroonlandjes die onderdeel uitmaken van de natuurontwikkelingszone. De kosten voor de herinrichting ko men neer op 40.000 gulden en komen voor rekening van water schap de Zeeuwse Eilanden en de Provincie Zeeland. Als het na tuurgebied klaar is, komt in het beheer bij Staatsbosbeheer. Humanistisch Verbond - De rol van het georganiseerde hu manisme is het onderwerp van de bijeenkomst van het Huma nistisch Verbond. Op zondag 19 oktober komen de leden van af deling Walcheren samen in de aula van Zorgcentrum Jacob Roggeveen te Middelburg. De bijeenkomst begint om 10.30 uur. Milieu-educatie - In het .ver lengde van de tentoonstelling 'Thuis in het milieu' worden door MICMEC Walcheren zes infor matiebijeenkomsten gehouden. Woensdag 15 oktober geeft Wil- ma Binnendijk vanaf 9.30 uur les over ecoteams. Donderdag 16 oktober wordt het Hara-schoon- maaksysteem onder de loep ge nomen om 9.30 uur. 's Middags tussen 14 en 16 uur komen de vegetarische lunches aan bod en om 19.30 uur begint de bijeen komst duurzaam bouwen en wo- ningonderhoud. De natuurvrien delijke tuin wordt op 21 oktober belicht van 14 tot 16 uur en op 28 oktober van 20 tot 22 uur. Al le bijeenkomsten worden gehou den in het Milieu Educatie Cen trum 'De Kloek' aan de Koren bloemlaan in Vlissingen. Voor aanmelding, tel. 0118-417039. Meditatie - In de Praktijk voor Kerntherapie in Middelburg wordt elke woensdag een open meditatie-avond gehouden. Het doel is het maken van contact met de innerlijke kern. Van tevo ren opgeven is noodzakelijke vanwege de beperkte ruimte. Aanmeldingen, tel. 0118-623129 (tussen 19 en 20 uur). Schildersbuurt - Het comité Schildersbuurt-Noord houdt 16 oktober een vergadering in het gebouw van speeltuinvereniging De Schommelaer aan de Irislaan te Vlissingen. Om 20 uur wordt de vergadering geopend. Kledingbeurs - Peuterspeel zaal 'Meneer Koekepeer' biedt donderdag 16 oktober onderdak aan een speelgoed- en winter- kledingbeurs. De beurs begint om 19 uur en duurt tot 20 uur. Op donderdagmorgen van 8.30 tot 10 uur kan de kleding en het speelgoed afgegeven worden, fyleneer Koekepeer is te vinden aan Buitenhove 161 in Middel burg.^ Speelgoed - Kinderkleding en speelgoed zijn 15 oktober tegen zeer aantrekkelijke prijzen te koop in peuterspeelzaal Zandkru- mels aan de Rijnstraat te Middel burg. Van 15 tot 16 uur wordt er een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Uniformen - De vereniging 'Willen is Kunnen' houdt 18 ok tober een snuffelmarkt in het Welzijnscentrum te Vlissingen. Van 9 tot 12 uur kunnen de koopjesjagers er terecht. De op brengst wordt gebruikt om nieu we uniformen aan te schaffen. Snuffelmarkt - Echte snuffe laars doen er goed aan vroeg te komen, laat de organisatie van de groots opgezette snuffel markt die zaterdag 18 oktober in sporthal Baskensburg (Vlissin gen) wordt gehouden weten. De sporthal is die dag gevuld met ruim honderd kramen van parti culiere kooplui, waardoor het aanbod van spullen sterk va rieert. De snuffelmarkt is voor het publiek van 9 tot 16 uur geo pend. Vergadering - De gemeente raad van de Veere komt 16 okto ber bijeen voor een openbare vergadering. In het gemeente huis te Koudekerke worden van af 19.30 uur verscheidene voor stellen behandelt. De stukken liggen ter inzage in de vergader kamer van het gemeentehuis. Gesprek - De werkgroep van Aktiviteiten Centrum Middelburg gaat dinsdag 21 oktober een ge sprek aan met de politieke partij en. Vertegenwoordigers van poli tieke partijen komen vertellen over hun plannen voor de ko mende jaren. Het gesprek wordt gehouden in het ontmoetings centrum en begint om 13.30 uur. Het ACM heeft op 20 en 23 ok tober geen centrummiddagen! Heffingen - De FNV afdeling Walcheren heeft de gemeente raden van Vlissingen, Middel burg en Veere verzocht de kwijt schelding van gemeentelijke heffingen te verhogen. De FNV wil het liefst dat de kwijtschel dingen naar de 100 procent toe gaan. Omdat dat grote financiële gevolgen heeft voor de gemeen ten hééft de FNV verzocht om geleidelijk aan naar de honderd toe te werken. Eurodelegatie - Zes PvdA-le- den van het Europees Parlement brengen vrijdag (17 oktober) een bezoek een Zeeland. De ver plaatsing van de Koninklijke Schelde Groep neemt een cen trale plaats in op het programma van Hedy d'Ancona, Frits Castri- cum, Piet Dankert, Maartje van Putten, Wim van Velzen en Jan- Marinus Wiersma. De dag wordt afgesloten met een publieke bij eenkomst in de Belgische Lood- sensociëteit op de Vlissingse Boulevard de Ruyter. Dancemasters - De leerlingen van Janvier Dancemasters heb ben goed gepresteerd tijdens de eerste wedstrijden van dit sei zoen. Twee paren van Janvier behaalden een tweede plaats. Alex Lutz en zijn zus Yvette dansten hun eerste wedstrijd in de A-klasse en werden tweede bij de Latin. André en Diana Zoe- tewey dansten zich in de eerste klasse standaard ook naar een tweede plaats. Ze zijn nu vijf punten verwijderd van de hoofd klasse. Zaalvoetbal -Om de jongeren in de herfstvakantie bezig te houden, wordt er door de Jonge ren Opvang Plek (JOP) een zaal voetbaltoernooi gehouden in sporthal Baskensburg te Vlissin gen. Zaterdag 18 oktober nemen vijf teams het tegen elkaar op. Het toernooi begint om 20.15 uur. Bowls - De in Engeland zeer populaire sport bowls neemt 22 okt. sporthal De Zwake in 's-Gra- venpolder over. Vanaf 9.30 uur wordt daar het Zeeuws Bowl- toernooi gespeeld. Het toernooi is een initiatief van de gemeente Borsele en de Zeeuwse Sport raad. Politiecontrole - De politie van Vlissingen start onder het motto 'Meer verlichting in het verkeer, meer veiligheid op straat' in Groot Lammerenburg met verlichtingscontroles. Fiet sers en bromfietsers worden de komende maanden 's morgens en 's avonds gecontroleerd op het werken van het voor- en ach terlicht. Per niet werkend licht betaalt de overtreder twintig gul den voor een fietslicht of dertig gulden voor een niet werkend bromfietslicht. De controles wor den gehouden aan de Zuidbeek- seweg, Lange Leenweg, Marnix- plein, Nieuwe Vlissingseweg, Voorstraat, Bossenburg, Noord- beekseweg, Westerbaan en het Westerzichtpad. Vliegverkeer - GroenLinks Zeeland heeft in een brief aan de vaste Kamercommissie Verkeer laten weten het niet eens te zijn met de plannen voor een verhar de landingsbaan van vliegveld Midden-Zeeland. Met de verhar de start- en landingsbaan kan Midden-Zeeland het aantal vlieg bewegingen uitbreiden van veer tig- naar zestigduizend. Volgens GroenLinks wordt de rust in de Blauwe Delta dan teveel aange tast en een economische toe komst voor het vliegveld is er volgens de partij niet. Weerbaarheid - Vrouwen van vijftien tot dertig jaar kunnen zich opgeven voor een cursus weer baarheidstraining. In zes dagde len leert de stichting Ambulante Fiom buro Zeeland de deelne mers zich te verdedigen. De cur sus wordt gegeven bij Fiom Zee land in Middelburg. Voor infor matie en aanmelding, tel. 0118- 627311 Droogbloemen - Hoe je tren dy sferen kan creëren met onder andere droogbloemen en kale bassen laten ze zien bij Intratuin te Koudekerke. De demonstra ties worden vrijdag 17 en zater dag 18 oktober gehouden. Babymassage - Didi van Loon, biodynamisch therapeut, begint woensdag 22 oktober met een cursus babymassage in Middel burg. Inlichtingen en aanmel ding: 0118-625 526. Reuma - Provoost van de kuur- afdeling De Parel in Domburg geeft voor de Reumapatiënten vereniging Midden-Zeeland een lezing over therapeutisch zwem men. De lezing wordt gegeven op 15 oktober om 19.30 uur in ontmoetingscentrum De Stenge te Heinkenszand. Nadien wor den er een paar rondjes bingo gespeeld. Afscheid - De heer ing. M. Ho- vijn, het hoofd van de sectie Nieuwe Werken van de sector Stadsontwikkeling gemeente Vlissingen verlaat op 1 decem ber zijn post. Hovijn maakt ge bruik van de regeling tot ver vroegde uittreding (VUT). Op woensdag 29 oktober om 15 uur wordt in de Burgerzaal van het stadhuis van Vlissingen een af scheidsreceptie gegeven. Tus sen 16 en 18 uur kan persoonlijk afscheid worden genomen van de heer Hovijn. Teletekst - De gemeente. Mid delburg heeft een nieuwe ma nier gevonden om haar burgers van nieuws te voorzien namelijk via teletekst van Maximaal TV. De pagina's 830 tot en met 839 worden gevuld met algemene gegevens en de actuele ontwik kelingen. Op deze manier wil de gemeente Middelburg de inwo ners nog meer op de hoogte houden van de laatste nieuwtjes. Maisbaai - Er is een bestem ming gevonden voor het braak liggende gebied in de Maisbaai. Oorspronkelijk zou er op dat stuk grond een museum komen, maar nu wil het college van B en W van Middelburg er woningen neerzetten. Het is de bedoeling dat er dertig woningen komen en daarnaast nog zoiets als een horecavoorziening of een galerie om het straatbeeld te verlevendi gen. Het nieuwe bestemmings plan voor de Maisbaai moet nog verder uitgewerkt worden. Sociale zekerheid -Veel men sen met een uitkering lopen nog al eens tegen problemen aan. Al le vragen over uitkeringen wor den beantwoord tijdens het So ciale Zekerheidsspreekuur. Elke dondermiddag van 13.30 tot 15.30 uur wordt er in het wijk centrum Dauwendale in Middel burg een spreekuur gehouden op initiatief van het WAO-plat- form Zeeland. Deskundigen hel pen bij alle problemen met uitke ringen. Van pensioen tot kinder bijslag. Jaarverslag - Impuls Zeeland heeft het jaarverslag over 1996 uitgebracht. Impuls werkt voor groepen, instellingen en ge meenten die beleid en voorzie ningen ontwikkelen op het ge bied van jeugdwerk, sociaal-cul- tureelwerk en jeugdbeleid. De vrijwilligers die actief zijn op die gebieden kunnen rekenen op steun van Impuls. Impuls is ge vestigd aan de Roozenburglaan in Middelburg. Geen tv - Onder het motto 'weg van de buis' start buurthuis Het Woltershuis een reeks acti viteiten op de donderdagavond. Geen televisie-avondjes meer, maar samen iets doen. Donder dag 16 oktober wordt het pro gramma voor de komende maanden ingevuld. De invul- avond begint om 20 uur. Slaapzak - Op het Middelburg se politiebureau zijn van 7 tot en met 10 oktober de volgende spullen als gevonden aangege ven: een blauwe slaapzak en slaapmat, een halsketting met zilveren dolfijn-hanger, bruine da meshandschoenen met tijger motief, een grijze herenfiets, drie sleutels aan een metalen ringetje, een AXA fietssleutel, een Eurolocks fietssleutel, auto sleutels van een Citroën en een roze/zwarte fietstas. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kan tooruren op het politiebureau worden afgehaald. De voorwer- Do. 16 oktober t/m wo. 22 okto ber HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 639933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempe na er- straat 2, tel. 479791. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuis straat 46, tel. 412950. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bern- hardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 461630. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.A.L. Vaessen, Koepoort straat 3, Middelburg, tel. 613403. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 -18 uur): Apotheek Stromen- wijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN" Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. 'Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: A. van Schaik, tel. 412875. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333. «MAATSCHAPPELIJKE -.fff) ZORG WALCHEREN Voor informatie, bef f0118J 684000 maandag t/m vrijdag van 8,30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Milieu Educatie Centrum Vlissingen, demonstratie HaRa- schoonmaaksysteem, 9.30 u. Milieu Educatie Cen trum Vlissingen, demonstratie vegetarische lunches en snacks, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door H.LE. Saeijs, 'Zout- of zoet water, zegen of kater?', 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, snuffelmarkt, 9 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Toeristisch Cen trum Oranjezon Oostkapelle, Paddestoelenmiddag met Richard Struijk, 13.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, beestenboelmiddag, haaien en fossielen, 14 u.

de Faam | 1997 | | pagina 8