Er mag weer gerookt >rden 0 RIJBEWIJS IN 10 DAGEN FOTO VERSCHOORE WEEMAES f Provincie Zeeland Fonds voor creatieve ondernemers Wegen en fietspaden ^Officiële Mededelingen 5,45 Jeremiasse Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieu Vergunning Olaz Heerlijke winterkost ambachtelijk bereid in eigen worstkeuken! Rookworst 2e worst halve prijs fijn grof of rund. 5 gepaneerde schnitzels 9.95 Casseler rib licht gepekeld en gerookt Vrijdag 24 oktober is de datum voor de officiële presentatie van het Zeeuws Participatiefonds. Dit fonds kan geldelijke steun geven aan (dóód- startende creatieve ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, landbouw en visserij. Die moeten dan wel met goede plannen komen. Ondernemers die de officiële introductie willen bijwonen zijn die dag om 15.30 uur welkom in het statencomplex van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Commissies In beroep DE OOGST 1997 IS BINNEN... 2 75 A 50 L. J. NIJSEN V J Heeft u al goede Fitness voornemens voor deze winter? Steptrainen Roeien Fietsen Looptrainers Krachtstations Drukbanken toebehoren TWEEWIELERS B.V Griekse LIVE-MUZIEK zaterdag 1 november met SRLONIKI DE GROOTSTE RIJSCHOOL VAN NEDERLAND Woensdag 15 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij In oktober en november wordt her en der in Zeeland gewerkt aan de provinciale wegen en fietspaden. Het eerste karwei was het aan brengen van een asfaltlaag op een kleine kilometer fietspad langs de N655 tussen Zierikzee en Kerkwerve. Tegelijk werden reparaties uitgevoerd aan de hoofdrijbaan. De N286, de weg Sint Maartens- dijk-Stavenisse krijgt een nieuwe asfaltlaag. Het werk moet eind oktober klaar zijn. Op Noord- en Zuid-Beveland is maandag begonnen met een nieuwe asfaltlaag op een stuk van de N256 - de weg Goes-Zierikzee. Het werk neemt de hele week in beslag en het wordt steeds in de avond en nacht uitgevoerd: tus sen acht uur 's avonds en zes uur 's morgens. Het verkeer wordt via de parallelweg geleid. Een week later wordt op de aan sluiting van de N256 met Rijks weg A58 reparatiewerk gedaan op de hoofdrijbaan. De fietspaden langs de weg Ka- pelle-Kruiningen (N289) worden geasfalteerd. Dat karwei beslaat de termijn van 13 tot en met 24 oktober. De N 665 ter hoogte van Nisse wordt opnieuw geasfalteerd en dat gebeurt in twee termijnen: de eerste is vorige week al uitge voerd, de tweede loopt van 3 tot en met 21 november. Van 20 oktober tot en met 21 no vember wordt de N666 tussen Kapelle en 's-Gravenpolder onder handen genomen. De hoofdrijbaan krijgt een nieuwe asfaltlaag. Het verkeer wordt bij dit werk twee weken omgeleid. De laatste twee weken van okto ber wordt het fietspad langs de N666 tussen 's-Gravenpolder en Ovezande over een lengte van twee kilometer geasfalteerd. Op Walcheren worden twee fiets paden opgeknapt. Het fietspad tussen Domburg en Westkapelle langs de N287 wordt verbreed tot drie meter. De tegels worden ver vangen door asfalt. Het werk is al begonnen en duurt tot en met 7 november. Het fietspad langs de N288 Mid- delburg-Koudekerke wordt geas falteerd. Eind volgende week moet het klaar zijn. De afgelopen paar jaar is in totaal 44 kilometer fietspad van een nieuw wegdek voorzien. Aanvankelijk was het de bedoeling de paden in beton uit te voeren, maar na de wegensanering in het begin van de jaren negentig bleek dat te duur te worden. Dat kwam vooral doordat de provincie er toen nog al wat kilometers fiets pad in onderhoud en beheer bij kreeg. Om toch zo vlug mogelijk van de tegelfietspaden af te ko men, werd gekozen voor de goed kopere oplossing van asfaltering. Van de resterende 35 kilometer fietspad dat nu nog een tegelver harding heeft, wordt volgend jaar een kleine 20 kilometer "wegge werkt" onder het asfalt. Een aantal paden blijft aangewe zen op tegels, bij voorbeeld door dat er leidingen en kabels onder door lopen die bereikbaar moeten blijven. Overigens wordt in die ge vallen wel gekeken naar materiaal van een kwaliteit dat ook van in vloed is op de verkeersveiligheid. Waar noodzakelijk en mogelijk is bij een aantal fietspaden voorzien in veiliger aansluitingen met zijwe gen. Dat wordt vooral gedaan door plateaus aan te brengen of door in de paden uitbuigingen te maken. Voor sommige fietspaden is nog geen beslissing genomen. De keuze van uitvoering hangt samen met grote werken, zoals het pro ject Duurzaam Veilig in West- Zeeuwsch-Vlaanderen of de nieuwe aansluiting van Nieuw- en Sint Joosland op de A58. Zeelandbrug De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 okto ber tussen middernacht en 01.00 uur gestremd voor gemotoriseerd verkeer. Tijdens dat uur worden voegovergangen in de brug afge steld en de brug moet dan trilling- vrij zijn. Het verkeer wordt omge leid via de weg over de Storm vloedkering in de Oosterschelde. Alleen hulpdiensten kunnen in noodgevallen van de brug gebruik maken. Alle werken kunnen als gevolg van weersomstandigheden met vertra ging te maken krijgen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ) te Goes een vergunning Wet milieubeheer verleend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd voor het gescheiden in ontvangst nemen en tijdelijk op slaan van huishoudelijke en daa rmede vergelijkbare bedrijfsafval- stoffen afkomstig uit Midden- en Noord-Zeeland (milieustraat). De inrichting is gelegen aan de Poortersweg, ongenummerd (bedrijfsterrein Buitenhaven) te Vlissingen, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie K, nr. 598 (ged.). De vergunning en overige stukken liggen van 16 oktober tot en met 26 november 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in gemeentehuis Vlissingen, werkdagen van 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Zij die bedenkingen hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning, de adviseurs die advies heb ben uitgebracht naar aanleiding van de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergu- ning kunnen tot en met 27 novem ber 1997 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 28 no vember 1997 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot J.Provoost (tel.0118-631769). Lange Noordstraat 55, MIDDELBURG KEURSLAGER Nieuws Het Zeeuws Participatiefonds is opgericht door de provincie Zeeland en de ABN AMRO Bank. De twee initiatiefnemers hebben ieder een half miljoen gulden beschik-baar gesteld. Tijdens de introductie zullen gedeputeerde Bruinooge en bankdirecteur Van der Werf kort uiteen zetten wat de bedoeling is van het fonds en hoe het werkt. Daarna is er volop gelegenheid informeel met elkaar van ge dachten te wisselen over onder meer de werking van het fonds. Om succesvol een beroep te doen op het fonds is het overi gens niet nodig te bankieren bij de in het fonds deelnemende bank. Netwerk De provincie vindt dat de groei van de werkgelegenheid voor een belangrijk deel tot stand zal moe ten komen via het midden- en kleinbedrijf. Binnen deze sector, maar ook in de sectoren land bouw en visserij, is aandacht no dig voor startende ondernemers met nieuwe ideeën. Dat is niet alleen van belang voor de werkge legenheid als zodanig. De grote Zeeuwse bedrijven zijn gebaat bij een "netwerk" van creatief den kende toeleveranciers. Starten en doorstarten Het Zeeuws participatiefonds is gericht op starters en doorstar- ters. Doorstarters zijn bedrijven die nog niet zo lang aan de slag BV Bestuurlijk is het participatiefonds in de vorm van een Besloten Ven nootschap (BV) gegoten. De twee initiatiefnemers leveren als aan deelhouder ieder een commis saris. Een onafhankelijke deskun dige uit het midden- en kleinbedrijf is de derde commissaris. De Raad van Commissarissen neemt unaniem de uiteindelijke beslissing over de aanvragen. Drie "inhoude lijk" mensen (de fondsdirecteur en een vertegenwoordiger van ieder van de initiatiefnemers) bereiden deze beslissing voor. De keus voor een BV laat zich verklaren op praktische gronden. Met deze rechtsvorm wordt be reikt dat de aansprakelijkheid van de deelnemers beperkt blijft tot hun deelname in het fonds. Verder is het vrij eenvoudig om meer deelnemers, en wellicht vermo gen, aan het fonds toe te voegen. Op het moment dat andere par tijen werkelijk gaan deelnemen of dat er meer vermogen wordt inge bracht, is het aan de Raad van Commissarissen hieraan in onder ling overleg voorwaarden te stel len. Per slot van rekening zijn de commissarissen de vertegen woordigers van de aandeelhou ders. Wat de provincie betreft zijn dat uiteindelijk Provinciale Staten. zijn en die goede plannen hebben om een sprong voorwaarts te maken. Uit studies blijkt dat nieuwe initia tieven in het midden- en kleinbe drijf vaak startproblemen hebben bij het verkrijgen van kapitaal. Soms lijkt het risico te groot voor financiers. Grote fondsen die der gelijke risico's wel accepteren steunen dit soort bedrijven weer niet. Want het gaat hen vaak om te kleine bedragen. De provincie wil nu samen met ABN AMRO dit "gat" dichten. Geen subsidiefonds Wie aanklopt bij het participatie fonds moet om te beginnen een goed doortimmerd ondernemings plan op tafel leggen. Dit vormt de basis voor de beoordeling van het initiatief en de mate waarin het fonds kan bijdragen. Ter voorkoming van misverstan den: men krijgt geen subsidie uit het fonds. Waar het om gaat is dat men onder "gemakkelijker" voorwaarden vreemd vermogen kan aantrekken. Er worden afspra ken gemaakt hoe en wanneer dit geld weer terugkomt in het fonds. Op die manier blijft het fonds in stand, zodat ook anderen een helpende hand kunnen krijgen. Via het fonds zijn leningen mogelijk die liggen tussen ongeveer 40.000,- en 300.000,-. De deelneming in het kapitaal van de onderneming is minimaal 5% en maximaal 49%. Het doel van het fonds is op deze manier gemiddeld drie bedrijven per jaar over de drempel te hel pen. De voorkeur gaat uit naar "kennisintensieve en innoverende'" bedrijven. WÊMmmmÊmmm. Maandag 20 oktober, aanvang 13.45 uur, vergaderen de staten commissies voor Welzijn en voor Algemeen Bestuur gezamenlijk. De bijeenkomst is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat belang stellenden die een mening hebben over een van de onderwerpen op de agenda, de gelegenheid kun nen krijgen hun visie toe te lichten voordat de leden van de commis sies aan bod komen. De statenleden gaan praten over: de afronding herstructurering welzijn; inrichting Stichting Scoop, Zeeuws steunpunt voor zorg, wel zijn en cultuur. Daarna zullen de commissieleden zich uitspreken over de door GS voorgestelde wijzigingen in het sociaal plan her structurering welzijn. Daarna vertrekken de leden van de statencommissie Welzijn en vervolgen de leden van de com missie voor Algemeen Bestuur de vergadering. De volgende onder werpen staan op de agenda: najaarsnota, 2e bestuursrappor- tage, 16e en 17e wijziging begro ting provincie 1997, vaststelling zelftoets begroting 1998, finan ciële gevolgen herbezetting arbeidstijdverkorting, wijziging gemeenschappelijke regeling Veerse Meer. De commissies vergaderen in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. De adviescommissie bezwaar schriften komt dinsdag 21 okto ber, aanvang 16.00 uur, bijeen voor een openbare zitting. Het bestuur van de Stichting Ouderenzorg Kapelle krijgt de gelegenheid mondeling een toelichting te geven op haar be zwaar tegen de door GS vastge stelde provinciale bijdrage 1993 voor het verzorgingshuis Ceder hof. De zitting is in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Abrikozen 500 gr. Pruimen A 45 500 gr. Dadels 250 gr. Californische walnoten j 500 gr. Kerkstraat 4-6 VLISSINGEN Als u fit bent geniet u meer van het leven of het nu gaat om vrije lijd of werk. Om jarenlang met plezier te trainen, is de keuze voor merk, model en type van het grootste belang. Wij hebben in de afgelo pen jaren onze collectie steeds uitgebreid en kun nen met trots onze kom- plete fitnesslijn presente ren. Ook voor eenvoudige, echter wel functionele apparatur en accessoires staan wij voor u klaar. Zo ziet u maar, Jeremiasse brengt Fitness in uw leven. Gratis thuisbezorging en installatie Ganzepoortstraat 28 4461JZ Goes Tel. (0113) 21 60 63 Fax (0113) 21 61 71 bij: Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 reserveren gewenst Ook bij jou in de buurt autorijopleidingen die 10 dagen duren. Maak gebruik van onze meer dan 30-jarige ervaring. SPECIALE METHODE. Bel 0900-8991161 VRAAG EERST ONZE GRATIS FOLDER VOOR JE ELDERS BEGINT. •Ut^fc«-T>Vc£<S-6-T^fe. WS-l-6 -tOcA TVOCX--: Jiyto VSTIOFKSOTXS Goes: Klokstraat 7.(Naast Hemj) 0113 2I6IS9 Vlissingen: Walstra» 109-1110118 414081 1 I Middelburg: Lange Gecre 28. 0II8 «3422S Hulst: Steenstra» 4 4. 0114 31 162 ji 'N Tcrncuzcn: Noordstraat 6. ONS 62IS7S Zierikzee: Dam 5. Oil I 412796

de Faam | 1997 | | pagina 13