KERSENB0LLEN ƒ1,50 WEEKEND TAARTJE NU 4,95 Provincie Zeeland Samenscholing met Suffolk TJONGE JOHEE, H r B. TULLENAAR SPECIALITEITENSLAGERIJ heeft alle dranken In beroep Integratie gehandicapten Werk aan de weg Visie op bedrijfsterreinen Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Taxivervoer r 4 }>y. V1 VR. ZA. Unieke computertaarten; alles is mogelijk. U geeft een foto, wij maken er een leuke taart van. Ook leuk met uw bedrijfslogo!! 'X 05 LÊKK6K VAM VS BAK.KÊRM BAKKÊK V 9,98 1,39 00 00 7,98 5 halen 4 betalen 5,98 VAN MOURIK GOES: Winkelcentrum De Bussel (bij Jan Bruijns Supermarkt) j. Woensdag 8 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6. postbus 6001. 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij De jaarlijkse uitreiking van de Zeeuwse Prijs Integratie Ge handicapten gebeurt 17 okto ber. De Vlissingse burgemeester J.C.Th, van de Doef valt dan de eer te beurt de winnaars bekend te maken en de prijs uit te reiken. Dat gebeurt in het Cultureel Cen trum van de Stichting Arduin. Kou- dekerkseweg 145 in Midde-burg. De prijs is bedoeld voor een per soon of organisatie die zich op uitmuntende wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de integratie in de Zeeuwse samenleving van mensen met een handicap. Genomineerden Een jury onder leiding van oud gedeputeerde W. Don heeft zich gebogen over negentien personen of organisaties die zijn voorgedra gen. Drie ervan zijn uiteindelijk ge nomineerd. In willekeurige volgor de zijn dat: de Stichting Berna- dette Scoutinggroep uit Goes, de Zeeuwse werkgevers en de Goese tennisvereniging 't Halve Maantje. De Goese scouts zijn genomi-neerd omdat mensen met een handicap op een prima manier aan het programma van de scöuts kunnen meedoen. De Zeeuwse werkgevers, met name die van het midden- en kleinbedrijf, maken kans op de prijs vanwege het toenemend aantal mensen met een handicap die ze in dienst nemen. 't Halve Maantje tenslotte verdient een pluim vanwege de accommo datie en het cursusaanbod voor de sportievelingen onder de mensen met een handicap. Etoile De Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid (ZSG) heeft de prijs vijf jaar geleden ingesteld en wil op deze manier haar erkente lijkheid uitdrukken in de richting van degenen die zijn voorgedra gen en aan de genomineerden en uiteindelijke prijswinnaar in het bijzonder. Maar het doel reikt ver der dan het in het zonnetje zetten van iemand die zich verdienstelijk heeft gemaakt. De ZSG wil met de prijs tevens bekendheid geven aan de mogelijkheden die er zijn om mensen met een handicap volwaardig te laten deelnemen aan de Zeeuwse samenleving. De prijswinnaar moet immers iets voor elkaar hebben gebokst dat als voorbeeld kan dienen voor anderen in de provincie. De prijs bestaat uit het bronzen beeldje Etoile. Het beeldje is ontworpen door de Doesburgse kunstenares Rini Dado. Personen of organisaties die de uitreiking willen meemaken kunnen tot 14 oktober contact opnemen met de Stichting Klaverblad Zeeland ZSG, (tekst)telefoon 0113 - 249325. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen voor taxi vervoer binnen en vanuit de pro vincie Zeeland gewijzigd. J. van Haaften'te Sint Maar tensdijk mag 2 auto s extra inzet ten uiterlijk tot einde schooljaar 1999/2000 (was ten hoogste 6 auto s). C.L. de Jonge te Poortvliet mag 5 auto's extra inzetten uiter lijk tot einde schooljaar 1999/ 2000 (was ten hoogste 2 auto's). L.A.M. Keulers te Oostburg mag 5 auto's extra inzetten uiter lijk tot einde schooljaar 1999/ 2000 (was ten hoogste 12 auto's). K.L.A.M. de Smet te Vogel waarde mag 1 auto extra inzet ten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 3 auto s). Garage van Hoek te Rilland mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 5 auto s) Taxi de Vlieger v.o.f. te Oos- De Hoorcommissie Bestemmings plannen houdt woensdag 15 okto ber drie openbare zittingen. Bezwaarmakers tegen bestem mingsplannen en de betrokken gemeentebesturen krijgen tijdens de zitting de gelegenheid hun standpunten toe te lichten. Nieuwediep Het juridisch adviesbureau Van Himme heeft namens een inwoner van Terneuzen bedenkingen inge bracht tegen het bestemmings plan Nieuwediep van de gemeente Terneuzen. De subcommissie voor de gemeentelijke bestem mingsplannen adviseert klager 'met ontvankelijk' te verklaren omdat de bedenkingen te laat zijn ingediend. De zaak dient om 09.15 uur. Sluis-Aardenburg Om 09.45 uur gaat het om de bestemmingsplannen Kampeer en zomerwoningenterrein Sluis- Aardenburg en de 2e herziening buitengebied Aardenburg. Twee inwoners van de gemeente zijn hiertegen in het geweer gekomen. Zij stellen onder meer dat er geen sprake is van verplaatsing van een camping maar van het op richten van een nieuwe camping met een totaal ander karakter; dat grootschalige recreatie met op die plek thuishoort; dat de polder te maken krijgt met overlast en dat het vanwege een historische dijk ongewenst is caravans te plaatsen. Brouwerijweg Tegen het bestemmingsplan Brouwerijweg Domburg van de gemeente Veere is het argument wateroverlast ingebracht; de wa terhuishouding wordt verstoord als gevolg van het bouwrijp ma ken van het perceel Brouwerijweg 30. En dat kan wateroverlast tot gevolg hebben, luidt de beden king. Deze zaak dient om 10.30 uur De zittingen van de hoorcommis sie bestemmingsplannen zijn in het provinciale kantoor aan Het Groene Woud 1 in Middelburg. terland mag 2 auto's extra inzet ten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 4 auto's) Taxi Lemsom B.V. te Kerk- werve mag 4 auto's extra inzet ten; 1 auto voor onbepaalde tijd, 2 auto's uiterlijk tot einde school jaar 1997/1998 en 1 auto tot 1 juni 1998 (was ten hoogste 15 auto s). ZWN Taxi B.V. te Goes heeft uit breiding gekregen met 5 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 38 auto's). De verleende vergunning aan Touringcarbedrijf Aug. Maes te Heikant, met 1 auto is inge- paul krugerstraat 65 vlissingen telefoon: 4 I 2859 Nieuws Europese samenwerking: sommigen vinden dat het niet snel genoeg kan gaan, anderen vinden het een "ver van mijn bed-show", maar meer en meer worden de contouren zichtbaar van beleid waar Europese burgers direct van kunnen profiteren. In dit geval scholieren die hun Engels en kennis van Engeland willen verbeteren. Nauwe samenwerking tussen de Europese regio's kan veel voordelen bieden voor de betrokken gemeenschappen. Nabij gelegen gebieden met gelijkaardige geografische kenmerken en economische structuren vormen potentiële partners voor een vruchtbare euregionale samenwerking. Suffolk Country Council én de provincies West-Vlaanderen en Zeeland wensen de vriendschaps banden over de Noordzee aan te halen. Daarom hebben wij beslist een gestructureerde samenwer king en uitwisseling te ontwikkelen op het gebied van onderwijs en opleiding", zo luidt het begin van een vorige week in Brugge onder tekende overeenkomst. Kortweg is het de bedoeling sa men te werken op onderwijsge bied tussen de Belgische provin cie West-Vlaanderen, het Engelse Suffolk en Zeeland. West-Vlaanderen en Suffolk doen dat al sinds 1995. Zeeland heeft zich nu ook aangesloten. De over eenkomst geldt in principe voor drie jaar. Veel belangstelling In 1995 werd begonnen met één project-Pat al is opgelopen tot zes activiteiten, waarbij 230 leer lingen uit Suffolk en 80 uit West- Vlaanderen betrokken waren. In eerste instantie gaat om het studenten uit het technisch be roepsonderwijs: ervaring opdoen in het buitenland. De afgelopen paar jaar is er (voor wat betreft de Nederlands/ Vlaamse kant) veel aandacht ge trokken wegens beëindiging taxi werkzaamheden. De verleende vergunning aan P.J. Hoekman te 's-Gravenpolder. met 2 auto's is ingetrokken we gens beëindiging taxiwerkzaam heden. De besluiten liggen van 7 oktober t/m 18 november 1997 ter inza ge bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kan tooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Donderdag - vrijdag - zaterdag: VARKENSFILET 500 gram VARKENSOESTER I 00 gram PROCUREURLAPJES 500 gram Woensdag MAGER RUNDERGEHAKT I kg ƒ9,98 GEHAKT HOH l l<g Maandag - Dinsdag VERSE WORST 500 gr am SLAVINKEN ,\S De gehele week BOERENLEVERWORST 250 gram 1,98 SLAGERS BH WORST I 00 gram 1,89 CHAMPIGNON SALADE I 00 gram 1,69 UIT EIGEN KEUKEN AJAM PANGANG 500 gram /WB Tom-Groentesoep per bak /W5 r-vipegaaienburg 14 - Vlissingen Tel 01 18-4 79137 mmm Een dezer dagen gaat aannemer Ghent-Dredging beginnen met wegwerkzaamheden aan de N675. Om precies te zijn: het gaat om het wegvak Nieuwvliet, vanaf de Hoenderweg tot onge veer een halve kilometer voorbij de St. Jansdijk. Als de klus klaar :is moet dat deel van de N675 veiliger zijn dan voorheen. Oplevering in juni 1998 Als de weg volgend klaar is, ligt er een hoofdrijbaan van 7.90 meter met aan beide zijden een verharde berm van drie meter breed. Ter hoogte van de St. Bavodijk komt een rotonde. Langs het grootste deel van de hoofdrij baan komt een erfontsluitingsweg met een breedte van 4.50 meter. Het verkeer moet rekening hou den met vertragingen en omlei dingen. Op een aantal plekken komen verkeerslichten om ieder de gelegenheid te geven ongehm derd te passeren. Ontsluitmgswegen van percelen, woningen en bedrijven zullen steeds bereikbaar zijn. Zeven miljoen Met de uitvoering van de klus is een bedrag van zeven miljoen gulden gemoeid. Dat is inclusief de grondaankoop en de voorbe reidende werkzaamheden. Als uitvoerder treedt de directie Infra structuur en Vervoer van de pro- vinei^ Zeeland op. De verbetering van de weg gebeurt in het kader van het project Duurzaam Veilig West Zeeuwsch-Vlaanderen. schonken aan het "echt" leren van de Engelse taal. De overeenkomst geeft uitzicht op verdere activiteiten: gezamen lijk lesmateriaal, samenwerking tussen schooldirecties en leraren, studiedagen, uitwisselingen, sta ges enz. Ter gelegenheid van de overeen komst zijn eind vorige week in Damme twee ontmoetings- en informatiedagen gehouden. Hieraan is deelgenomen door 25 Britse scholen, 18 Vlaamse en drie Zeeuwse scholengemeen schappen. Zeeuws voordeel Van Zeeuwse kant werd de over eenkomst ondertekend door gedeputeerde L. Coppoolse. Hij deelde mee dat de provincie voor de komende drie jaar geld steekt in dit project en dat ook zal worden geprobeerd er geld voor te krijgen uit Europese fondsen. Coppoolse zei te verwachten dat Zeeland zijn voordeel kan doen met deze onderwijs-uitwisseling, omdat het initiatief zichzelf in feite al heeft bewezen. De Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen kan een subsidie tegemoet zien van veer tigduizend gulden. Het geld is be doeld om een gezamenlijke visie te ontwikkelen op de bedrijfste rreinen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Samen optrekken Samen optrekken is het mottq van de werkgroep Regionaal Economi sche Dienstverlening Zeeuwsch- Vlaanderen. De kamer van Koop handel heeft in deze werkgroep het voortouw. Verder zijn lid de zeven gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen en Zeeland Seaports. Het doel is een goede economi sche samenwerking tussen de ge meenten en de haven in Terneu zen. En daarvoor is het nodig dat de neuzen in dezelfde richting staan. Om dat te bereiken willen de betrokkenen samen een visie ontwikkelen op de bedrijfsterrei nen. Allereerst is het de bedoeling precies in kaart te brengen wat er op dit moment is en vervolgens gaat men na welke ontwikkelings mogelijkheden er zijn en hoe de kansen zijn te benutten. Kortom, een strategische visie. De kost gaat voor de baat Bureau Jonker Advies uit Amster dam gaat de studie doen voor de werkgroep. Dit adviesbureau is geen onbekende in het gebied. Het is ook betrokken geweest bij de ontwikkelingsvisie Axelse Vlak te. Het project gaat 82.000,- kosten. De zeven gemeenten nemen de overige 42.000,- voor hun rekening. Overigens kan het best zo zijn dat de kosten weer dik worden terug verdiend. Want om in aanmerking te komen voor een Stirea-subsidie (een rijkssubsidie voor het stimu leren van regionale economische activiteiten) is een regionale visie op bedrijfsterreinen een vereiste. Streekplan De toenemende kans op een Stireasubsidie is voor GS een van de redenen veertigduizend gulden op tafel te leggen. Verder speelt een rol dat de provincie zelf in het streekplan het ontwikkelen van dergelijke visies aanmoedigt. En tot slot kan een gezamenlijke visie de aanzet zijn tot samen optrekken bij promotie en acquisitie. Mt>ar informatie Ból/ons hli.ul 0il3 - 'BruktviM j

de Faam | 1997 | | pagina 7