START EEN KART OP DE MART AMNESTY INTERNATIONAL ^|yi In Nederland loopt u gelukkig geen gevaar als u lid wilt worden van Amnesty International. U wordt niet vervolgd als u zich wilt inzetten voor de mensenrech ten. Het is uw goed recht. Toch zijn er landen waar die rechten niet zo vanzelfsprekend zijn. Landen waar het er op lijkt dat mensen helemaal geen rech ten hebben. Mensenrechten gelden altijd, overal en voor iedereen. Alle VN- lidstaten hebben dit nog eens be vestigd op de Wereldconferentie Mensenrechten in Wenen. Amnesty International houdt hen aan hun uitspraken. Elke dag weer. Help ons. Vul de bon in. Word lid. Sixties herleven voor jeugd van toen en nu Snelheid in allerlei vormen Puch, de brommer van toen Onderdelenmarkt Bromfietsrace met vele prijzen Motoren Karting een nieuwe rage? Pitsstop Snelle muziek Jeugd van toen en nu, kom dus op zaterdag 11 oktober tussen 10.00 uur en 17.00 uur naar de Markt in Middelburg. 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 8 oktober 1997 Die niet. m In Nederland bent u vrij om lid te worden. 0—0—0—t 0 0—0—0—0 0—0—0—»—0—0 0—0 Ik wil helpen. ik word lid. ik word actief lid. Stuur info. ik word donateur. Naam/Voorl.: Adres: Postcode: Geb. datum: m/v Plaats: RD2 /O 78 Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840, 1000 RA Amsterdam. Of bel 06 - 321 22 50. i -0 t- Jeugd en snelheid lijken onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat was zo in de jaren zestig en tegen woordig geldt precies hetzelfde. Voor de jongeren van toen en hun kinderen van nu is er zaterdag 11 oktober op de Markt in Middelburg een geweldig spektakel. Wie snelheid wil beleven kan dat op verschillende manieren doen, gemotoriseerd of ongemotoriseerd. De Stichting Evenementen Middelburg, SEM heeft het bij gemotoriseerde snelheid gehouden en dan speciaal bromfietsen, motoren en karts en natuurlijk snelle muziek. Veel jongens en ook meisjes reden dertig jaar gele den op een echte Puch en maakten op die manier de blits. Ook nu nog zijn mensen in het bezit van zo'n bromfiets en een aantal van hen heeft zich ver enigd in de Puch Club Zeeland. Zij laten die dag met stunts en capriolen zien waarom Puch in die tijd de brommer was en wat er wel (en niet) mee gedaan kon worden. Goed nieuws voor wie thuis nog een oude Puch of Tomos (al even bekend in die tijd) heeft staan en dringend behoefte heeft aan onderdelen om zijn fa voriete vervoermiddel weer aan de praat te krijgen: er zal ook een markt voor tweedehands onderdelen worden ingericht. ledereen die in het bezit is van een oude Solex of andere klassieke bromfiets kan meedoen aan een Bromfietsrace en dat natuurlijk wel in bijbehorende stijl! Er zijn vele waardebonnen te winnen. Deelne mers kunnen zich vanaf 10.00 uur aanmelden. Het spreekt tot de verbeelding van veel mensen om in een leren pak gehuld op een motor over de wegen te rijden (en vaak liefst zo hard mogelijk). De laatste jaren is de belangstelling voor het nemen van rijles sen dan ook erg gegroeid. Instructeurs van Motorrij school Jasperse uit Middelburg zijn aanwezig om de monstraties met lesmotoren te geven en natuurlijk kunnen zij ook alle gewenste inlichtingen over rijop leidingen verschaffen. Als u wilt testen hoe het met uw kennis van de verkeersregels gesteld is, kunt u meedoen met een theorie-examen Op de Markt wordt met 900 banden een kartingcir- cuit uitgezet. De hele dag is het mogelijk om daar rondjes te rijden. Een goede gelegenheid om kennis te maken met deze snelheidssport, maar natuurlijk kunnen ook ervaren karters hun hart ophalen. Voor de aantrekkelijke prijs van tien gulden kan zes minu ten (20 rondes) geraced worden. Wie aan snelheid denkt, denkt ook aan de term pits stop. In wedstrijden bedoeld om de voertuigen weer optimaal in conditie te brengen. Op de Markt is ook een echte pitsstraat aangebracht, waarvandaan alle gemotoriseerde onderdelen van deze dag vertrek ken. De pitsstraat is aan het einde van een grote feesttent, waar u uitstekend terecht kunt voor uw ei gen pitsstop. Het Stadscafé richt daar een gezellig terras in. van waar men alles goed kan overzien en waar men zich tegoed kan doen aan heerlijke hamburgers, braad worsten of saté en natuurlijk allerlei dranken. Op het podium in de grote tent zal live een geweldi ge band optreden: G-String. Voor de muzikale noot in de winkelstraten zorgen het Combo Top 100 en Champagne Charly. Inlichtingen: R. Outermans. tel. 0118-650901 Deze informatierubriek valt inhoudelijk en redactioneel ondei veiantwoordelijkheid van de wei kir nep PR en Publiciteit van de Stichting Evenementen Middelburg (SEM) en Herschijnt afhankelijk van hel nieuwsaanbod eenmaal arde Iwee weken in de Faam/Vlissingei Redactieadres SEM A.i de Jonge. Roggestraat 1. 438S RP Middelbuiq usA '<)<>'- R-ISbSbO

de Faam | 1997 | | pagina 6