0- Schiboo Fikse korting en gemak Schilderen is meer dan alleen verf Tips voor onderhoud van uw woning SCHILDERSBEDRIJF W. WALRAVEN vakkundig advies en nog korting ook Winterschilder wonder schilder bij elk weertype chrijuErbu Middelburg Schildersbedrijf Louws VAN ZALEN SCHILDERSBEDRIJF Schildersbedrijf Koud en guur, nat en winderig? De schilder kan gewoon de hele winter doorwerken. Dat komt omdat de technologie in het schildersvak zo ver is doorgevoerd dat de vaklui het schilder proces van logistiek tot techniek zo goed be heersen dat ze onder bijna alle weersomstan digheden kwaliteit kunnen leveren. Dat komt onder meer door de moderne afschermings-, verwarmings- en meettechnieken. Om het houtwerk aan uw woning goed te beschermen tegen het Nederlandse klimaat is goed onderhoud erg belangrijk. Toch wordt nog vaak gedacht dat alleen het aanbrengen van één of meerdere verflagen de juiste op lossing is om het houtwerk te bescher men. Niets is minder waar. Vraag het de vakman maar. Keurhovo 126, Middelburg 0118 - 637564 SCHILDERSBEDRIJF Noordweg 409, Middelburg 0118 - 613777 Woensdag 8 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 19 INTERIEURVERZORGING SCHILDEREN LAMSWAAROE-TERNEUZEN Arnesteinweg 30. Middelburg 0118-642517 Schildersbedrijf "P.3"* ScmderS6 Voor al uw: Schilderwerkzaamheden, Wandafwerkingen in en rond het huis. Wilhelmina Druckerlaan 46 4385 JA Vlissingen 'S 0118-479390 Schilderwerk Beglazing Wandafwerking Behang Molenwater 69 4331 SE Middelburg Tel: 0118-427093 Fax: 0118-440096 SCHILDERS - AFWERKING-SBEDRIJF V. IWAARDEN GELUK Dampoortweg 29. 4332 AW Middelburg Telefoon 0118-640400, Fax 0118-633122 De schilder werkt nauwkeurig aan leeftijdverlenging van uw huis. FOTO JAAP WOLTERBEEK Vaak blijkt dan dat mensen niet altijd voldoende rekening hou den met het onderhoud van een woning. Dat is aan de ene kant wel begrijpelijk: het is immers nauwelijks zichtbaar dat de woning minder wordt; het gaat stukje bij beetje. Toch is het verstandig uw woning tijdig te controleren en maatregelen te treffen. Per saldo is het altijd voordeliger. Waar kunt u als huis bezitter zoal op letten als het om onderhoud gaat? De wintermaanden kunnen houten kozijnen en ramen en heel guur en vochtig zijn. Als u de gelukkige bezitter bent van een eigen woning weet u dat uw huis het zwaar te ver duren kan hebben. Het is geen overbodige luxe in het voor jaar uw woning te controle ren. Uitstel betekent in de meeste gevallen dat u met veel hogere kosten te maken krijgt. Een verstopte goot of afvoerpijp kan er de oorzaak van zijn dat langzaam maar zeker het dak aangetast wordt en gaat lekken. Een niet goed aangesloten regenpijp kan er zelfs voor zorgen dat de fun dering van uw huis aangetast wordt of dat uw kelder onder water loopt. Controleer dus regelmatig en dicht de scheu ren en gaten. Bekijk het dak goed en leg losliggende pan nen vast en vervang ze als ze kapot zijn. Kijk ook de loten of zinken verbindingsstukken bij schoorstenen en ventilatiepij- pen na. Kleine reparaties kunt u zelf uitvoeren, grote repara ties kunt u het beste aan een vakman overlaten. Doe dat ook bij een beschadigde mas tiek- of bitumendakbedekking. En als er diepe plassen water op het platte dak staan, dan zou dat best kunnen liggen aan een constructie-fout. U kunt de aannemer daarvoor aanspreken. Als u houten ko zijnen, vensters of deuren hebt, dan is het zaak dat u de ze zo eens in de vijf a zeven jaar opnieuw schildert. Ge beitst hout moet zelfs eens in de twee a drie jaar gedaan worden. Het is trouwens heel verstandig om eens in de zo veel tijd uw huis aan de des kundige blik van een schilder te laten onderwerpen. Contro leer het hele huis en vooral de westzijde van het huis; deze krijgt het het zwaarst te verdu ren in de wintermaanden. De deuren zijn extra kwetsbaar op de plaatsen waar ze op de muur aansluiten. Rotte delen in een kozijn moeten worden vervangen door een vulmassa of een sïuk nieuw hout. Pas daarna kan de schilder aan de slag. Denk daarbij ook aan de binnenkant. Let ook op de kit- randen en de glaslatten. Im mers: als die beschadigd zijn dringt het vocht gemakkelijk naar binnen. Als u aluminium kozijnen heeft, heeft u minder te maken met onderhoud. Als u ze één of tweemaal per jaar met een goed reinigingsmid del schoonmaakt is dat vol doende. Het voegen van het metselwerk is ook zo'n kar weitje dat u niet te lang moet uitstellen. U kunt het voeg werk herstellen met specie. Ernstig gebarsten stenen moet u zeker vervangen. Het impregneren van de muren met een waterwerende coating is ook zeker te over wegen. Controleer ook de voegen op de plaatsen waar de loodslabben aansluiten op de schoorsteen en controleer de schoorsteen en de schoor steenpijp op lekken. Doe dat zeker als u een open haard heeft. Het is verstandig deze reparatie aan een vakman over te laten. Zorg verder dat de schoorsteen minstens een maal per jaar wordt geveegd. Het is handig de rekening van de schoorsteenveger te bewa ren. Als u dat een te maken krijgt met een schoorsteen brandje, dan kunt u de afhan deling bij de verzekering be spoedigen door de rekening te tonen. Als uw buitenmuren geschilderd zijn, kijk die dan goed na op kleine scheuren en repareer die zo snel moge lijk. Eenmaal binnengedron gen vocht woekert door onder de geschilderde delen. De schilder maakt een feest van uw huis om er in te wonen. Hij doet dat door de modernste technieken te combineren met een perfecte ondergrondbehandeling. Uw kostbaarste bezit wordt daardoor niet alleen verfraaidmaar ook degelijk be schermd. Daarnaast geft de schilder een vakkundig advies als het gaat om stijlvolle kleurcombinaties. En voor behang en binnenschil- derwerk geeft de schilder deze winter ook nog eens een fikse korting. Tijdens de vorige wintermaan den voerde het Bedrijfschap Schildersbedrijf een onder zoek uit. De uitkomst was verrassend. Winter schilderwerk hoeft niet onder te doen voor zomer schilderwerk. Het onderzoek werd verricht aan het voorma lige veiligheidsinstituut en is nu onderdeel van het Rijks museumcomplex in Amster dam. De eisen die werden ge stald aan hechting, glans graad, blaarvorming, besnijd- werk-wr andere voor de con sument zo belangrijke details die de levensduur van het schilderwerk bepalen, werden voor de volle honderd procent gehaald. Het succes vap de proef - aldus de voorlichting van het bedrijfschap in Rijs wijk - lag in het feit dat men sen en materiaal alsook de ondergrond steeds op tempe ratuur werden gehouden. Me tingen op de werkplek leerden dat er veel meer werk mo menten voorkwamen dan over het algemeen door op drachtgevers wordt aangeno men. Secretaris drs. G.A.W.M. Ba- rends van het bedrijfschap stelt voldaan vast dat de proef nogmaals onderstreept dat er heel wat argumenten aan te voeren zijn om de winterschil der met korting binnen te ha len. En dat voor dezelfde kwa liteit. Overigens is de schilder niet zomaar een doener; het is ook een 'denker. Neem - zo ver woordt Barends het meeden kende vermogen van de schil der - nou kleur. Veel mensen hebben als ze hebben beslo ten om hun huis van binnen aan een opknapbeurt te on derwerpen een bepaald beeld voor ogen. Als ze de vakman binnenhalen om die klus te klaren zal die altijd rekening houden met het resultaat. Want niet elke kleur past op een bepaalde plaats in huis. de lichtinval kan veel verande ringen veroorzaken. Hij houdt rekening met de per uur ver anderende lichtinval en hij kent de verschillende effecten van kunst- en daglicht op een verftint. Daarbij is de schilder op de hoogte van de authen tieke kleuren die horen bij de diverse bouwstijlen. Wie trouwens meer wil weten over de schilder en zijn capa citeiten doet er goed aan de folder 'Uw schilderwerk: een eerste kritische blik' te halen bij de vakman. Met dat handi ge boekje in de hand krijgen huiseigenaren een eerste in druk van de staat van hun schilderwerk. Wie gebruik maakt van de winterschilder kan rekenen op fikse kortingen. Voor binnenwerk (onderhoud) en behangen ontvangt 65,- per man per dag en voor afgeschermd onderhouds- schilderwerk aan de buitenkant ontvangt u 25,- korting per man per dag. De premiers gel den van 3 november tot en met 12 december en van 5 januari tot en met 20 maart volgend jaar. Volgens het Bedrijfschap Schilderbedrijf is de winterpremie voor de consument een sterk ar gument om schilderwerk in deze minder drukke periode te laten uitvoeren. Maar er is nog een reden om een vakman in huis te halen. 'Gemak', luidt het simpele antwoord. Want heel veel mensen zijn het zat om dagen en uren te knut selen aan een - wat later blijkt - tegenvallend resultaat. Maar er zijn ook mensen die stom weg niet van schilderen houden. Voor hen is het een prettige gedachte dat ze in de minder drukke schilderperiode maar liefst 65,- korting per dag per man krijgen als het schilderwerk door een professioneel bedrijf laten uitvoeren. Er moet wel aan worden toegevoegd dat de premie alleen geldt voor particulieren bij een opdracht van minimaal drie mandagen. Een nog zwaarder wegend argument zou eigen lijk moeten zijn dat de schilder een behoorlijke dosis technische kennis in huis heeft. Hij weet meer dan wie ook dat schilderen heel veel meer is dan het simpel op een neer bewegen van een kwast met een lik verf er aan. Kennis van mate rialen, ondergronden en behandelwijzen beho ren tot de vanzelfsprekende kennis die een schilder in zijn ransel heeft. De praktijk heeft geleerd dat dit duidelijk anders is. Als in de ondergrond (het hout) ge breken voorkomen zoals een hoge luchtvochtigheid, open verbindingen, gebarsten stop- verf- of kitranden of houtrot, dan is schilderen niets meer dan camoufleren van de pro blemen. Onder de nieuwe verflaag gaat de kwaliteit van het hout steeds verder achter uit. De problemen nemen toe en worden na verloop van tijd weer zichtbaar. Daarom altijd eerst kijken en dan pas strij ken. Van afstand bekijken en denken dat een laag verf de problemen oplost kunt u beter vergeten. Net als bij de auto is pas bekend wat het probleem is als er goed naar gekeken is. Dat lukt niet van een afstand. Alles wat de vakman doet wordt met zorg voorbereid. Ook kan hij fungeren als kleurenadviseur bij de keuze van het behang. Zo is het ook bij houtwerk. Eerst grondig inspecteren en vervolgens repareren is een maatregel die veel geld be spaart en waardoor kozijnen, ramen en deuren een leven lang mee kunnen. De schilder heeft zijn vak ge leefd en onderkent die proble men meteen. Hij zal u ter zijde staan voor het geval u vragen heeft. De schilder neemt een proef op de som en inspecteert het hout of welk materiaal dan ook. De inspectie bestaat uit de volgende stappen: 1. Zat het oude verfsysteem nog wel vast? 2. Zijn er open naden en kieren? 3. Zijn de kitranden wel dicht en niet verweerd? 4. Is binnenshuis het hout werk nog in orde? 5. Zijn er rotte plekken in het hout? 6. Is de ondergrond droog? TCcf owi£e*i det af Luyksberglaan 16, SEROOSKERKE (W'« Tel. 0118-59 38 76 - FAX 0118-593877 SCHILDERS EN AFWERKINGSBEDRIJF Kaapduinspwey 11 4371 NP Kcxidèkerke Tel 018-551641 Fax 0M8 553090 Mob.tel 06-53470385

de Faam | 1997 | | pagina 19