Crossen met modelauto's ÏMMM lïiïsïiwsw R Bijeenkomst Beurs Vrouwen Lezing Sport Cursus Geloof Jongeren Gezondheid Allerlei Politiek Natuur Ouderen DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 8 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 11 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 9 oktober t/m wo. 15 oktober AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans-Molenaar, 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: L.H. Bouw- kamp. Volle Evangeliege meente 'Immanuel'. West- dijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: G.Th. Grootjans. Rooms Ka tholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.J. Bijl (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: RA. den Braanker, 14.30 uur: A. Spaans. Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: A. Spaans (beide diensten in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther- Middelhoek. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 en 19 uur: P.L. de Schipper (SOW- diensten in de Geref. kerk). MELISKERKE: Gerefor meerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Boeke- steijn. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Boekesteijn (in de Geref. kerk). MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: geen dienst. Baptisten gemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Ge reformeerde Gemeente Cen trum Middelburg. Ter Hooge- kerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Ge meente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: I. Schoorel. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Ar- meniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lees- diensten. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpel- huisstraat. Zo. 19 uur: W.A. van den Berg. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koor kerk. Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschie- ger. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: W.M. van Wijk. Ned. Gerefor meerde Kerk (gebouw Engel se Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: F. Huisman. Pinkstergemeente Middel burg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatie- dienst Wo. 19.30 uur: Bijbel studie (Dam 6). Kerkgenoot schap der Zevendedags Ad ventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bidstond, 10 uur: samen komst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzin nige Hervormden en Remon stranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: H.J. ter Bals. Rooms-Ka- tholieke Kerk: Petrus en Pau- luskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willi- brord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lan ge Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël ge meenschap Eleos. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jeho vah's Getuigen Gemeente. Dauwendaelselaan 35. Mid- delburg-Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middel burg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evange liegemeente Sion. Thomas kapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zu- wato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 10 uur: P. Barmentio. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J.H. Kip. Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: B. de Haan. Gereformeerde Ge meente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: P. Bar mentio (dienst in Nieuw en St. Joosland). SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: A. Bruin. Her vormde Gemeente. Noord- weg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 17 uur: A. Bruin (in de Geref. kerk). ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noord- weg 370. Zo. 10 uur: B.J. Heusinkveld, 14.30 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG: Kanaal straatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: H. van Schaik. Bejaar dentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: R. Kattenberg. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pink stergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Zo. 14.30 uur: H. Swart. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventis ten. Hervormde Kerk Oranje plein. Za.: 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstu die. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: G.P.R. Penne- kamp. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinkster- kerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: J.J.T. Doedens, 16.30 uur: J.A. Roose. Her steld Apostolische Zending gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostoli sche Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. De Schaapskooi. Papegaai enburg. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Ter Reede. Zo. 19 uur: R.G. van der Zwan. Zieken huis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: R. Grossert. Jehovah's Getui gen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuis straat 161. Zo. 10 uur. Gere formeerde Gemeente. Mar- nixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: H. Knol. Pink stergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Wester baan 16. Zo. 10 uur: samen komst. Volle Evangeliege meente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: J. v.d. Wal. Lieve Vrouwe Kerk. Sin gel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 17 uur: G. Pennekamp (beide SOW- diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 17 uur: G. Penne kamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Moria'), 19 uur: P. den Braanker (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: L.C. Manuput- ty. Radiografisch bestuurbare auto's. Voor de één een kinderspel, voor de ander een niet geheel op waarde geschatte sport. In Vlissin gen werd dit weekend de laatste en beslissende wed strijd voor de Nederlandse Kampioenschappen Electro Off Road gehouden. De Middelburger Rick Vrie- lijnck mag zich sinds zondag Nederlands Kampioen noe men. Hij kwam uit in het on derdeel 'trucks'. De Middelbur ger wist zich al voor de wed strijd zeker van zijn titel: in de eerdere wedstrijden had hij een onbereikbaar puntenaan- tal op weten te bouwen. John Schouten, de Middelburger die uitkomt in de klasse '4 wheel drive', greep net naast de hoogste plaats. Doordat zijn auto niet wilde starten en ook de reserveauto geen uit komst bood miste hij zijn kans op een Nederlands Kampioen schap, maar werd wel tweede. De overwinning in dit onder deel ging naar Jan van Kaste- ren uit Vlijmen. Dordrechte- naar Tim Koldidz won de '2 wheel drive'-klasse. De wedstrijdbaan naast sporthal Baskensburg in Vlis singen. Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Westkapelle - De dorpsraad van Westkapelle houdt donder dag 9 oktober een grote avond in het gebouw Westkapelle Her rijst aan de Markt. Na een toe spraak van de burgemeester van de gemeente Veere legt een wijkagent aan de hand van dia's de verkeerssituaties in Westkapelle uit. Na de pauze is er een optreden van mondhar monica orkest De Krekels. De grote avond begint om 20 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Japanse bezetting - Leden van de vereniging 'Kinderen uit de Japanse bezetting en de Ber- siap 1941-1949' komen zater dag 1 november bijeen in het Ontmoetingscentrum Dauwen- daele in Middelburg. Tijdens de ontmoetingsdag verzorgd H. Vo gelaar van het Centrum '45 in Oegstgeest een inleiding over de werkzaamheden van het centrum. De ontmoetingsdag begint om 14 uur. Inlichtingen, tel. 0111-401492. Multi-cultureel - Het Rode Kruis Zeeland houdt 11 oktober een multi-culturele dag voor jong en oud in het gebouw van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Naast informatie stands van anti-racisme organi satie Bravo, Vluchtelingenwerk, de Wereldwinkel en Sociaal Kul- tureel Werk Middelburg presen taties door diverse culturen. De multi-culturele dag wordt om 16.15 uur afgesloten met een optreden van 'Plotseling Wi Egi Sani'. Theo van Doesburgcentrum. De lezing wordt gegeven door W, Smits en heeft als titel 'Mens, ken uzelf'. Ruildag - Filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta houdt 11 ok tober een ruildag in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Behalve postzegels veranderen er munten, model treinen, miniatuurauto's, an sichtkaarten, bankbiljetten en andere verzamelobjecten van ei genaar. De ruildag wordt gehou den van 10 tot 16 uur. Rommelmarkt - Een fancy fair met een grote rommel markt, rad van avontuur, schminken, lekkere hapjes en drankjes wordt zaterdag 18 ok tober gehouden op het terrein van de CSW-mavo aan de Ol menlaan in Middelburg. De fan cy fair is georganiseerd door het Interkerkelijk Jongerenkoor Glo rify uit Middelburg en wordt van 10 tot 16 uur gehouden. De op brengst is bestemd voor de eer ste lustrumviering op 21 maart 1998. Kledingbeurs - Voor de Gast- huiskerk in de Lange Delft in Middelburg en in de ontmoe tingsruimte achter de kerk wordt donderdag 16 oktober een kledingbeurs gehouden. De beurs begint om 9 uur en duurt tot ongeveer 16 uur. Er wordt zowel kleding voor kinderen als volwassenen verkocht. De op brengst is bestemd voor de or ganisatie 'Operatie Mobilistatie'. weken naar een overdekte ac- comodatie. Surfen - In het weekend van 11 en 12 oktober drommen op het Grevelingenmeer zo'n vijf honderd surfers samen om deel te nemen aan de Super 8 Junior Cup, het grootste surfevene- ment ter wereld. De Super 8 Ju nior Cup is een wedstrijd voor jeugd tot en met achttien jaar. De hoofdprijs is de Björn Dun- kerbeck S8 Trophy en een ge heel verzorgde trainingsweek met de wereldkampioen in Gran Canaria. De eerste wedstrijd be gint zaterdag om 11 uur en zon dag om 16 uur worden de prij zen uitgereikt. Schaduwplanten - In de Zandput in Serooskerke geeft een medewerker van het Arbo retum in Kalmthout woensdag 15 oktober een lezing over het gebruik van schaduwplanten in de tuin. De lezing begint om 20 uur en is georganiseerd door de afdeling Walcheren van de Ko ninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Groei en Bloei. Apotheek - De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum en het gemeentearchief Vlissingen is donderdag 6 no vember te gast in apotheek Van de Sande in Badhuisstraat. Apo theker drs. H.M. Snoek geeft een lezing en een rondleiding voor het hofje achter de apo theek. De lezing begint om 20 uur. Ken uzelf - De School van het Gouden Rozenkruis, het Lectori- um Rosicrucianum, verzorgt op donderdag 16 oktober om 20 uur een lezing in het Vlissingse Herfstwandeltocht - De af deling wandelsport van de V.S.V. Marathon houdt zaterdag 11 oktober haar jaarlijkse wan deltochten in en rond Vlissin gen. Er zijn tochten van 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start van de 25 kilometer tocht is tussen 9.30 en 10 uur, de route van 15 kilometer tussen 10 en 11.30 uur en de routes van 5 en 10 ki lometer vanaf 10.30 uur. Het startbureau is gevestigd in het clubhuis van G.P.C. een de Bos weg in Vlissingen. Ski-trim - Ter voorbereiding op de wintersport wordt vanaf zon dag 26 oktober wekelijks een ski-trim-uur gehouden bij de par keerplaats van de Skandia Sauna in Vlissingen. De deelne mers worden aan de hand van specifieke en recreatieve oefen vormen voorbereid op een ple zierig en sportief goed verlopen de wintersport. Het eerste ski- trim-uur wordt zondag 26 okto ber om 10.30 uur gehouden. Bij regenachtig weer wordt uitge- Vrouwenraad - Het Platform Zeeuwse Vrouwenraad houdt woensdag 8 oktober in Hotel Terminus in Goes haar algeme ne ledenvergadering. Bovenaan de agenda van de vergadering prijkt de provinciale herstructu rering welzijn. Deze nieuwe re geling van de provincie Zeeland heeft ook gevolgen voor de sub sidie die het Platform Zeeuwse Vrouwenraad jaarlijkst ontvangt. Applicatiequilten - De Ne derlandse bond van plattelands vrouwen verzorgd deze winter een cursus applicatiequilten voor ervaren quiltsters. De cur sus wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg 's morgens van 10 tot 12 uur op 27 oktober, 11 en 28 no vember, 10 december, 8 januari en 2 februari. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-342114. Paddestoelen - Nu de herfst zich aankondigt schieten de paddestoelen uit de grond. Henk Remijn en Henk Mande- makers geven voor de afdeling Walcheren van de natuurvereni- ging IVN een cursus in het her kennen van paddestoelen. De cursus wordt dinsdag 14 okto ber en 4 november gegeven in het Milieu Educatie Centrum aan de Korenbloemlaan in Vlis singen. Zaterdag 9 november wordt de cursus afgesloten met een excursie waarbij de padde stoelen in hun natuurlijke omge ving kunnen worden bewon derd. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-556022 (na 20 uur). Kunsteducatie - In de week van 6 oktober beginnen in het Centrum voor Kunsteducatie in Vlissingen de cursussen beeld houwen voor beginners en ge vorderden en creatief schrijven. De cursus beeldhouwen legt de basis voor het leren hakken in steen. Door beitelen, zagen, boren, schuren en vijlen worden de verschillende technieken ont dekt. In de cursus creatief schrijven ligt het zwaartepunt op het spelen met woorden en het experimenteren met taai. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-414928. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose is een informatieplek waar men sen terecht kunnen met vragen over hypnose. In vier avonden geeft de stichting binnenkort een cursus 'praktisch werken met hypnose'. De cursus wordt gegeven door docenten die een opleiding tot hypnotherapeut hebben gevolgd bij de Neder landse Vereniging voor Toege paste Hypnose in Eindhoven. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-616839. Soefi - Het Soefi Centrum Mid delburg houdt zondag 5 oktober om 11 uur een universele ere dienst in het gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg in Middelburg. Het onderwerp van de dienst is 'wat is wijsheid?'. De heer Murad van de Sande uit Rijswijk spreekt tijdens de dienst over dit onderwerp, Valentin Fot - De uit Siberië afkomstige Valentin Fot is een van de veertig door Friedenstim- me' vrijgestelde evangelisten. Fot groeide op in de industrie stad Prokopevsk en heeft zich sinds zijn vrijstelling volledig toe gelegd op zendings- en evangeli satiewerk in Siberië. Zaterdag avond 11 oktober is Fot te gast in het kerkgebouw van de gere formeerde gemeente Aagteker- ke waar hij zal spreken over zijn werk. De zussen Katja en Ljoeba brengen enkele Russische liede ren ten gehore en het kinder koor De Nachtegaaltjes uit Me- liskerke verlenen ook hun mede werking aan de bijeenkomst die om 19.30 uur begint. grootglas mee te nemen om de opdrachten in de speurtocht te kunnen uitvoeren. Hasj en wiet - Aansluitend op de landelijke campagne 'Hasj en wiet, wat weet je welk wat weet je niet' besteedt het Jon geren Advies en Informatie Bu reau (JAIB) in Middelburg in de maanden oktober en november extra aandacht aan softdrugs. Bij het bureau aan de Hoog straat zijn folders over het on derwerp verkrijgbaar en jonge ren kunnen vrijblijvend en ano niem over het onderwerp praten met een medewerker van het bureau. Het JAIB is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11 tot 17 uur. Hartezorg - Patiëntenvereni ging voor- en nazorg bij hartziek ten Hartezorg houdt vrijdag 10 oktober een praatavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en deelnemers wor den in de gelegenheid gesteld om van gedachten te wisselen over de problemen die mensen met hartziekten kunnen onder vinden. Groenlinks - De afdeling Vee- re van Groenlinks houdt donder dag 9 oktober een bijeenkomst in het verenigingsgebouw aan de Schotsehoek in Gapinge. Sinds 1 januari zit Peter Louwer- se namens de partij in de ge meenteraad van de nieuwe ge meente Veere. Louwerse vertelt vanaf 20 uur over zijn ervaringen tot nu toe. Peter Louwerse wordt in zijn taak als gemeente raadslid gesteund door een steunfractie van Groenlinks. De steunfractie bespreekt alle raadsstukken met Louwerse. Ruslandweek - Tijdens de Ruslandweek die van 11 tot en met 18 oktober in Vlissingen wordt gehouden komen tachtig vertegenwoordigers van diverse culturele organisaties uit Tagan rog naar de Scheldestad. Tagen- rog is sinds vijf jaar zusterge- meente van Vlissingen. De tach tig inwoners van de stad verte genwoordigen culturele organi saties op het gebied van zang, dans en modelbouw. Maandag 13 oktober treden de Russen op in de sporthal Baskensburg. Walacra - Na een seizoen van veel optreden begint dans en folklore groep Walacra uit Veere weer met haar oefenavonden. Iedere dinsdag van 20 tot 22 uur oefent de groep in De Zand put in Serooskerke. Walacra is nog op zoek naar nieuwe leden die samen met de andere leden willen oefenen voor optredens in binnen- en buitenland. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-593135. Paddestoelenspeurtocht - Vanaf het trampoline-huisje op het grote parkeerterrein bij de ■Rotonde in Westenschouwen kunnen zaterdag 11 oktober en zondag 19 oktober tussen 11 en 17 uur paddestoelen-ontdek- kings-speurtochten gemaakt worden. De speurtocht is uitge zet door Jan en Ellen Midavaine van de Werkgroep Schoolbiolo- gie Schouwen-Duiveland. Deel nemers worden geadviseerd om een spiegeltje en een ver- Belastingen - In De Vroone in Kapelle worden 4 november de resultaten gepresenteerd van het onderzoek naar belastingen, heffingen en tarieven van ge meenten, waterschappen, Zeka- tel, Delta nutsbedrijven en om roepbijdragen. Het onderzoek is verricht door L. Hillebrand van het Provinciaal Overleg- en Sa menwerkingsverband Ouderen- organisaties in Zeeland. De pre sentatie begint om 13.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Stad huis Vlissingen, installatie stadstoezichthouders Vlissingen-Middelburg, 14.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting Welzijn Ou deren Middelburg, bingo-dansant, 14.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door H.L.F. Saeijs, 'Zout-of zoet water, zegen of kater?', 16.45 u. Hervormd Gemeentecentrum Oostkapelle, kin derkleding- en speelgoedbeurs, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. Milieu Educatie Centrum Vlissingen, Ekomarkt, 10 u. 't Beest goes, lezing door Diana Linssen 'Buenos Aires vice versa', 19.30 u. Peu terspeelzaal Hummelhonk Domburg, winterkle- ding- en speelgoedbeurs, 10 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, opening Lava-lustrum week, 16.30 u. Molen Ons Genoegen Middelburg, rom melmarkt, 8.30 u. Station Goes, wandeltocht door polderlandschap en langs de Oosterschelde, 9.30- 11.30 u. Sportpunt Zeeland Goes, Lava sportdag, 11 u. Station Goes, wandeltocht door polderlandschap en langs de Oosterschelde, 9.30-11.30 u. Petrus- kerk Vlissingen, samenzangavond, 19 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Cornelis Verhoever 'Literatuur of filosofie', 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Ons Dorpsleven Ritthem, vergadering van het dorpscomité Ritthem, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Stadhuis Vlis singen, vergadering Werkgroep Ouderenhuisves ting Vlissingen, 14 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doel der, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Leliënstraat 2, tel. 412225. Zondag tot 24 uur: P. Cra- ma, Hogeweg 107, tel. 413459. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwenpol der, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: A.E.B. Schotel, Korte Geere 27, Middelburg, tel. 624169. Zondag: C. Westveer, Loskade 27, Middel burg, tel. 626694. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedgeval len tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Sou burg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 11