n GEMEENTE tfiitftltvaiélmlIfitiriK. Jl MIDDELBURG Besproken op de wijktafels Winkelpassage Segeersstraat Zo lang mogelijk zelfstandig blijven met de WVG De hondenregels in Middelburg «iilniiiill Lobby bij bezoek staatssecretaris Commissies Winkels zondags open Cliëntenraad verhuisd Rooi- vergunningen Week 40 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Woensdag 1 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 5 Bewoners, ambtenaren, instellingen en de wethouders hebben weer met elkaar gesproken over de leefbaar heid in de Middelburgse wijken. Eens per drie maanden vergaderen deze mensen aan de wijktafel. De volgende onderwerpen zijn daarbij aan de orde gekomen. - Wijktafel Dauwendaele. De wijkvereniging Nieuw en St. Joos- land heeft laten welen niet langer deel te nemen aan de wijktafel Dau wendaele. Zij kiezen er liever voor, om twee keer per jaar rechtstreeks overleg te voeren met de wijkwet houder. Hier is begrip voor, want de wijkvereniging kon maar mondjes maat aan bod komen in de wijkta fel. Helaas was er nog geen nadere studie beschikbaar over het eventu ele nieuwe onderkomen van het OC en het jongerenhonk. Helaas moest de aanwezige jongercndelcgatie on- verrichterzake naar huis. Maar er wordt aan gewerkt! In Dauwendaele is reeds lang ge sproken over maatregelen om de verkeersveiligheid te verbeteren. Nu kan zich een mogelijkheid voor doen om hier een nieuw initiatief voor te nemen. Er is een plan om een project "Duurzaam Veilig" te gaan maken. Dat betekent, dat er permanente maatregelen genomen moeten worden om het aantal ver keersslachtoffers in de wijken dras tisch terug te dringen. Dit plan zal voor de hele gemeente Middelburg gemaakt moeten worden. De wijk tafels dringen er bij de Gemeente op aan, om een procedurevoorstel te maken waarbij bewoners vanaf het begin af aan betrokken worden bij het samenstellen van het plan: immers, bewoners zijn het meest deskundig als het gaal om de ver keersproblemen in de eigen straat. Alle overige wijktafels ondersteu nen dit verzoek. In de omgeving Meanderflat ergeren mensen zich aan het langdurig laten staan van caravans en aanhangwagentjes. Sommige staan zelfs zonder kente kenplaten. Vanuit de politiek en de politie heeft men beloofd daar werk van te gaan maken. - Wijktafel Zuid. De wijktafel spreekt haar zorg uit over het allo- In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën, dins dag 7 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): verkoop St. Pieterstraat 27, aangevuld bekostigingsbesluit plan Nieuwenhove, voorbereidingsbe- sluiten. uitkering Stadsvernieuwingsfonds voor restauratie Oostkerk, ge meentebegroting 1998, tarieven gemeentelijke heffingen, reserves en voor zieningen. Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu, woensdag 8 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): begroting 1998. nieuw indicatie-orgaan, subsidie COS, vrijwilligersnota, deelname IZA-regeling. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 9 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): vervanging verkeers lichteninstallatie Zandstraat/Pottenbakkerssingel, aanvullend krediet recon structie Nieuwe Kleverskerkseweg. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur, maandag 13 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 14 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecre- taris. De gemeenteraad vergadert op maandag 20 oktober om 19.30 uur. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs besloten dat de winkels in geheel Middel burg (postcodegebieden 4331 t/m 4339) op zondag 5 oktober 1997 geopend mogen zijn. De winkels mogen dan tussen 09.00 en 20.00 uur hun deuren ope nen. Deze dag is aangewezen op ver zoek van een Middelburgse wo ninginrichter. In hoeverre andere winkeliers gebruik zullen maken van deze mogelijkheid tot openstel ling, is op dit moment nog niet be kend. Overigens mogen in het centrum van Middelburg (postcodegebied 4331) de winkels elke zondag en een aantal feestdagen geopend zijn. De winkeliers zélf kunnen bepalen of zij ook daadwerkelijk van deze mogelijk gebruik willen maken. De winkels die buiten het centrum ge vestigd zijn, moeten in principe op zon- en feestdagen de deuren geslo ten houden. Volgens de Verordening kan het college van burgemeester en wethouders 12 zon- en feestda gen per jaar aanwijzen waarop het verbod om de winkeldeuren te ope nen, niet geldt. Zo'n vrijstelling is dus verleend voor bovengenoemde dag. Wilt u meer informatie over de winkeltijdenwet of de Winkeltij denverordening en de mogelijkhe den tot openstelling van de winkels, dan kunt u contact opnemen met mevrouw A. Rouwendal van de af deling Economische Ontwikkeling en Grondzaken, tel. (01 18) 675253. pen van het contract van de beheer der van Poortershove (de jongeren- accommodatie). Dc wijktafel is van mening, dat Poortershove een be langrijke voorziening in de wijk is geworden en een belangrijke bijdra ge levert aan de leefbaarheid van de buurt. Ook is er gepraat over de skatebaan aan hel Meiveld. Er waren o.a. pro blemen met het afrijden van de ska ters op het voel/fietspad. Dal zal binnenkort opgelost worden met het aanbrengen van een hekwerk. Ook waren er wat problemen met de so ciale controle. Gelukkig is het tij dens de vakantieperiode erg meege vallen. Toch zal de wijktafel een oogje in het zeil houden op de ont wikkelingen. Ook is er gevraagd of de wijkbemiddelaar van Zuid zou zijn ontslagen. Dat is niet het geval. Momenteel is er sprake van ziekte verlof. vervanging is op dit moment niet beschikbaar. Bewoners aan de Belfort en bewo ners uit Reijershove (omgeving pleintje "Arena") hebben aangege ven, dat er afgelopen periode wei nig problemen zijn geweest. De barbecue op de Arena in Reijersho ve is door ca. 50 buurtbewoners be zocht en was een groot succes. In de Belfort ligt de feestelijke buurt barbecue nog in het verschiet, maar zij gebruiken er een spekchecjue voor... - Wijktafel West (Stromenwijk, 't Zand, Griffioen en Breewijk). Op het laatste moment heeft de Wo ningbouwvereniging verstek moe ten laten gaan zodat het onderwerp "bewonersparticipatie in Stromen- wijk" niet is besproken. De SKWM zal in samenwerking met de politie medio november voor de wijk een inbraak-preventieavond organise ren. Hel afgelopen jaar kon de wijktafel maar geen definitief besluit nemen over het al dan niet opknappen met eigen budget van twee speelvoor- zieningen in de wijk. Nu blijkt, dat deze twee voorzieningen door de gemeente aangepakt zullen worden. De wijktafel heeft gemeend, om het gereserveerde geld te bestemmen voor een ander speelterreintje dat aangepakt moet worden. In overleg met omwonenden zal dat nader be keken worden. Als laatste onderwerp is de wijk- ontmoelingsdag besproken. De sa menwerkende organisaties in de wijktafel hebben een activiteit in hei kader van stimuleren van de verdraagzaamheid georganiseerd: de wijkontmoetingsdag heeft in middels afgelopen zaterdag plaats gevonden. - Wijktafel Noord (Nieuw Mid delburg, Centrum Klarenbeek, St. Laurens). Een speciaal onder werp betreft de stankoverlast van de Vesten. De wijktafel had de bewo- nersenquêete die door de Gemeente is gehouden opgevraagd en die is besproken. Uit deze enquêete blijken twee be langrijke dingen: er is sprake van een stankprobleem van een beperk te omvang. Het probleem proberen op te lossen door de Vesten uit te baggeren blijkt een geweldig dure oplossing te zijn. De wijkvereni ging Nieuw Middelburg zal. ook namens de wijktafel, een brief stu ren aan de Gemeente om aan te dringen om de resultaten van de en- quete mede te delen aan de omwo nenden. Een tweede belangrijk on derwerp had betrekking op het mo gelijke uitstel van de aanleg van de N57. Uitstel betekent, dat de verkeersaf wikkeling via de Veerseweg en via St. Laurens langer dan noodzakelijk zal aanhouden. Ook de bouw van het tweede deel van de Veerse Poort zal extra verkeersdruk geven op de Veerseweg. De wijktafel heeft besloten om in dien duidelijk wordt dat aanleg eni ge jaren langer zal duren, in ieder geval tijdelijke maatregelen te ne men die de verkeersveiligheid be vorderen. Ook is even terug geke ken op de bouwspeelplaats in Nieuw Middelburg. Kinderen uit de wijk en omgeving hebben daar grif gebruik van gemaakt en het is een groot succes gebleken. In St. Laurens tenslotte komt er schot in de accommodatie van de bibliotheek en de peuterspeelzaal. Er wordt nog gekeken of op dezelf de plaats een ander, nog mooier, ge bouwtje geplaatst mag worden, en indien dat mogelijk blijkt te zijn. zal de bouwvergunning aange vraagd worden. PS: de wijktafel heeft besloten de vergadering van 2 december a.s. in St. Laurens te houden. - Wijktafel Arnemuiden. die wordt vanavond in Dorpshuis de Arne gehouden: aanvang 20.00 uur. Zoals gebruikelijk zijn deze bijeen komsten openbaar. U kunt met klei ne vragen terecht op het WOP (het wijkondersteuningspunt). Wilt u ge bruik maken van de mogelijkheid om in te spreken tijdens de wijkta fel, meldt u dat dan vooraf even bij de voorzitter van de wijktafel. Op dit moment wordt een begin ge maakt met de sloop van de gerefor meerde kerk aan de Segeersstraat. Op deze belangrijke plek in de bin nenstad zal een winkelpassage met bovenwoningen worden gereali seerd. Door deze ontwikkeling zal het straatbeeld verlevendigd worden met drie verschillende winkels en de ingang van een passage die toe gang geeft tot nog eens 6 winkels. De kosterswoning, een monumen- tenpand, blijft gehandhaafd en wordt opgenomen in het complex. De nieuwbouw is qua maat en schaal zorgvuldig ingelast in de be staande bebouwing. Aan de rechter zijde bestaat deze uit monumenten panden. Aan de linkerzijde grenst de nieuw bouw aan een Svederopbouwpand. De voorgevel bestaat uit crème kleurige keramische tegels waarin houten kozijnen zijn opgenomen. Het gebouw krijgt een gebogen dak met zwarte gootlijst. Op de le en 2e verdieping zijn koopwoningen gesitueerd aan een galerij. De entree hiervan bevindt zich in de Sint Barbaragang. Het ritme en de afmetingen van de ra men zijn afgeleid van de aangren zende panden. Het ontwerp hiervoor is van archi tect Ben Gillissen van architecten- en stedenbouwkundigenbureau De Cliëntenraad is een onafhankelijke instelling, die de belangen behartigt van de cliënten van de afdeling Sociale Zaken. De Cliëntenraad is verhuisd naar de Molenstraat 13 - ingang Spuistraat, 4331 SM Middelburg. Leden van de Cliëntenraad zijn aanwezig op maan dag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Tij dens deze uren zijn zij telefonisch bereikbaar op nummerOl 18 - 614299. "Tafeltje Dekjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 6 oktober tot en met 12 oktober maandag varkenslapje, prei. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aardap pelen woensdag dunne plakken rundvlees, gesne den spinazie, aardappelen donderdag omelet met champignonvulling, gemengde groenten vrijdag visfilet in milde mosterdsaus, ge mengde groenten, aardappelen zaterdag bami goreng met kip sateh zondag wat de pot schaft Staatssecretaris mevrouw A. van Dok-van Weele op een korte wandeling door Middelburg met burge meester Spahr van der Hoek Marleen van Sabben en Mark Abrahamse. Foto: Anda van Riet Op woensdag 24 september opende staatssecretaris me vrouw A. van Dok-van Weele het Toeristisch Huis Zee land aan de Groenmarkt. In dit Toeristisch Huis gaan het Provinciaal Bureau voor Toerisme, de ANWB. VVV Middelburg, het Zeeland Verbeeld Paviljoen, de vakantieboekingscentrale, busonderneming ZWN, Rc- cron, Breed Overleg Deltawateren en Recreatieschap Veerse Meer samen. Zo vormt het Toeristisch Huis Zeeland een nieuw, aan trekkelijk middelpunt voor toeristen en inwoners in de binnenstad van Middelburg. De aanwezigheid van de staatssecretaris en van de heer P.A. Nouwen. directeur van de ANWB. werd door burgemeester mr. J.H.B. Spahr van der Hoek en door de Middelburgse Bedrij- venclub aangegrepen om de volgende dringende zaken naar voren te schuiven: het terugdraaien van het uitstel van de aanleg Dammenroute en daarmee ook van het aquaduct, de plannen voor het stationsgebied en het ontbreken van de Naam Middelburg op de ANWB-bor- den langs de A58. Rothuizen van Doorn 't Hooft te Middelburg. Het project wordt ont wikkeld door Kanters Projectont wikkeling en gebouwd door Kan tors Bouwbedrijf te Puttershoek. De verkoop van de woningen en ver huur van de winkels is in handen van makelaar Faasse Faasse te Goes. De winkelpassage is opgedeeld in verhuurbare units vanaf 80 nr. De verkoop van de woningen verloopt voorspoedig, momenteel zijn er reeds 5 woningen verkocht. In de Wet voorzieningen gehandi capten (WVG) is vastgelegd dat de gemeenten moeten zorgen voor be paalde woon- en vervoersvoorzie ningen voor hun gehandicapte in woners. Mensen van alle leeftijden kunnen een voorziening aanvragen; de WVG kent geen leeftijdsgrens Het gaat daarbij grofweg om een drietal zaken: voorzieningen voor wonen, voor vervoer en om rolstoe len. De gemeentebesturen op Walcheren hebben de WVG-taak gezamenlijk opgepakt. Gehandicapten hebben in alle Walcherse gemeenten volgens dezelfde voorwaarden recht op de zelfde voorzieningen. Voor de uit voering van de WVG hebben de ge meenten de Gemeenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW) opgericht. Thuiszorg Walcheren voert een be langrijk deel van de werkzaamhe den uil. De aanvragen moeten daar dus ook worden ingediend. WOONVOORZIENINGEN Woonvoorzieningen stellen indivi duele gehandicapten in staat zoveel mogelijk normaal gebruik te maken van hun woning. Ze kunnen van bouwkundige of niet-bouwkundige aard zijn. Niet-bouwkundige woonvoorzie ningen verhuizing naar en inrichting van een nieuwe woning; - als een handicap een verhui zing nodig maakt kan de hoofdbewoner in aanmerking komen voor een tegemoetko ming in de verhuis- en inrich tingskosten van 6.000.-; - vertrekt een gehandicapte uit een aangepaste woning, dan kan aan de achterblijvende huisgenoten gevraagd worden de woning vrij te maken voor een andere gehandicapte. Zij kunnen een eenmalige tege moetkoming in de verhuiskos ten van 6.000.- krijgen; rolstoelvast tapijt of woningsane ring in verband met CARA; onderhoud, keuring en reparatie van lift- en beweegbare voorzie ningen; tijdelijke huisvesting en huurder- ving; verwijderen van voorzieningen. Bouwkundige woonvoorzieningen Het is mogelijk dal een verhuizing naar een aangepaste woning niet binnen een redelijke termijn kan plaatsvinden. Als een bouwkundige woningaanpassing een goedkopere oplossing vormt, wordt hiervoor gekozen. Als u in een huurwoning woont hebt u vanzelfsprekend toe stemming van de verhuurder nodig voor de aanpassingen. Een voor waarde is altijd dat de te maken kosten minder dan ƒ45.000.- be dragen. Als de kosten van de aan passing hoger uitvallen dan ƒ45.000,- dan moet een aanvraag worden gericht aan de Zieken fondsraad. VERVOERSVOOR ZIENINGEN De vervoersvoorzienin gen kunnen worden in gedeeld in twee hoofd categorieën: het collec tief vervoer met taxi, minibus of rolstoelbus en de verstrekking van rolstoelen en scootmo- bielen. Collectief vervoer Er is de mogelijkheid tot vervoer met taxi's, minibusjes en rolstoel busjes. Het bereik van het collectief vervoer is geheel Zeeland, met uitzondering van Tho- len. In het werkingsge bied wordt de reisaf stand in zones uitge drukt. Als een aanvraag voor vervoer wordt toe gekend, krijgt u een vervoerspas. Op ver toon daarvan kunt u bonnen tegen gereduceerd tarief kopen. Met één bon kunt u één zone reizen. U kunt gebruik maken van het col lectief vervoer op zeven dagen van de week lussen 09.00 en 24.00 uur tegen één bon per zone. Tussen 24.00 en 09.00 uur kunt u op de zelfde manier reizen. Per jaar ont vangt u hiervoor en voor vervoer buiten het werkingsgebied een bud get. Verdere bijzonderheden over het gebruik en over de kosten van de bonnen krijgt u bij het indienen van de aanvraag. De bonnenboekjes zijn verkrijgbaar bij: - Thuiszorg Walcheren, op de adressen Breestraat 15 in Mid delburg en Noordweg 133 te Se- rooskerke; - Thuiszorgcentrum Zeeland. Bad huisstraat 104 te Vlissingen: - de afdeling burgerzaken van de gemeente Veere. Dorpstraat 3 te Meliskerke. Rolstoelen en scootmobielen MZW verstrekt ook rolstoelen. Hierbij valt te denken aan duwwa- gens, handbewogen of aangedreven rolstoelen en sportrolstoelen. Ook aanvragen voor scootmobielen en vergoedingen voor de aanschaf van een aangepaste fiets, tandem of driewieler vallen onder deze rege ling. Wal de auto betreft is er een mogelijkheid voor een bijdrage in de aanpassingskosten daarvan. AANVRAAG INDIENEN Wie denkt in aanmerking te komen voor één of meer van genoemde voorzieningen, kan een aanvraag indienen bij Thuiszorg Walcheren. Breestraat 15, 4331 TS Middel burg. Aanvraagformulieren kan men daar persoonlijk afhalen of te lefonisch of per post aanvragen. Na het indienen van een aanvraag om een vervoersvoorziening volgt er een aanvraaggesprek (intake) en wordt beoordeeld of er een sociaal- medisch onderzoek moet plaatsvin den. Bij afwijzing van een aanvraag wordt altijd vermeld welke moge lijkheden voor bezwaar en beroep er zijn. INFORMATIE EN SPREEK UREN Voor informatie over de WVG, het indienen van een aanvraag, of het maken van een afspraak kunt u te recht op het spreekuur van Thuis zorg Walcheren in Middelbure. Breestraat 15. tel. 0118-684000. Op werkdagen van 08.30-09.30 uur en van 13.30-14.30 uur. Tijdens het spreekuur kunt u ook telefonisch een afspraak maken. Over de MZW-regcling zijn bovendien drie verschillende folders verkrijgbaar op bovenstaande adressen en bij de afdeling Voorlichting van de ge meente Veere (Dorpsplein 28, Kou- dekerke), de sectie Communicatie van de gemeente (Stadhuisstraat 2) en het stafbureau Communicatie van de gemeente Vlissingen (Stad huisplein 2). In hel algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 ceder aan de Spanjaardstraat; 2 populieren aan de Walraven- straat; I den aan het Torenvliedtwegje; 2 populieren aan de J.R Boreel- straat; 1 abeel aan het Gervinsland. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer. 0118-675312. Een hond houden in de stad moet mogelijk zijn en blijven. Het kan ook. Als de hondenbezitters ten minste hun verantwoordelijkheid op zich nemen om overlast door hun hond. met name poep-overlast, te voorkómen. Dit doel wordt uiteraard in de eer ste plaats bereikt door medewer king van de hondenbezitters zelf. Daarnaast heeft ook de gemeente hierin een taak. Het gemeentebe stuur van Middelburg probeert alles in het werk te stellen om een einde te maken aan de hondenpoep-over last op kindërspeellerreinen, op de stoep en in het (speel)groen. Dit re sulteert in een pakket van regels. Spelen en wandelen moet in Mid delburg zonder "poep-risico" kun nen. Poep aan je schoen is tenslotte niet alleen heel vervelend, maar hondenpoep is. voor wie er mee in aanraking komt, ook ongezond van wege gevaar voor infecties. U kunt uw hond in de stad blijven uitlaten, maar Middelburg kent een aantal hondenregels. o.a.: - aanlijnen is in de bebouwde kom verplicht, behalve als dit anders is aangegeven; - honden mogen niet komen op voor kinderspel bestemde (groe ne of verharde) terreinen; - waar voetgangers komen, moet hondenpoep meteen door de be geleider worden opgeruimd. In dc goot hoeft dat niet; - in park, plantsoen en groenstook is uitlaten niet toegestaan buiten de paden. Allemaal logische zaken, die in de Middelburgse Algemene Politiever ordening geregeld zijn. Er wordt gecontroleerd of u zich aan deze re gels houdt. Ruimmiddelen maken het opruimen van hondepoep eenvoudiger. Spe ciale hondenuitlaatplaatsen zijn aangewezen en door borden her kenbaar. Op twee daarvan is (bin nen de bebouwde kom) "los" uitla ten toegestaan. Hondenuitlaatplaatsen, met borden aangegeven terreingedeelten van of langs: 1. bolwerken, "los" uitlaten toege staan; 2. meiveld, "los" uitlaten toege staan; 3. Segeerssingel. aanlijnen moet; 4. overloper (grasstrook van 3 me ter aan weerszijde van fietspad), aanlijnen moet; 5. Torenweg, aanlijnen moet; 6. J.H. Kuyssenstraat, aanlijnen moet; 7. Buitenruststraat. aanlijnen moet. Buiten de bebouwde kom is "los" uitlaten, onder toezicht, toegestaan. RUIM MIDDEL: EERSTE HULP BIJ "ONGELUKJES" Op plaatsen waar voetgangers ko men (denk aan: stoep, winkelstraat, oversteekplaats, pad, parkeerplaats, voetgangerstunnel) mag u de hond, die u uitlaat, niet laten poepen. Dat is strafbaar behalve als u het onmid dellijk opruimt. Voor de goot de smalle strook straat langs een stoep rand) en voor de hondenuitlaatplaat sen geldt de opruimplicht niet. GEEN HONDEN WAAR KINDEREN SPELEN Op speelweiden, trapveldjes, speel plaatsen, schoolterreinen en in zandbakken mogen honden zelfs helemaal niet komen. Dat verbod geldt voor al die plaatsen; alleen op "probleemplaatsen" herinnert een speciaal bordje u hier nog eens ex tra aan. GEEN HONDEN IN HET GROEN In parken, groenstroken en plant soentjes mogen honden niet buiten de paden komen. Dit mag wel als het om een met borden aangeduide hondenuitlaat- plaats gaat of om groen (b.v. berm) buiten de bebouwde kom. Op dc paden in het stadsgroen geldt de opruimplicht ook. AAN DE LIJN Alle honden moeten binnen de be bouwde kom aan de lijn. Alleen op de Bolwerken en op een terrein op het Meiveld mogen hon den onder toezicht "los" uitgelaten worden. Deze losloop-terreinen worden met borden aangegeven. Aanlijnen is niet alleen voor de ver keersveiligheid nodig, maar ook om u de controle op het (poep)gedrag van uw hond möeeliik te maken.

de Faam | 1997 | | pagina 5