iüHi Rampen oefening in Arnemuiden Oolc voor sporters met een handicap.. Een overstroming in Zeeland. Het is gelukkig lang geleden dat er werke lijk een ramp in onze kustprovincie gebeurde, maar voor reddingswer kers uit heel Nederland leek het af gelopen weekend even of er werke lijk een dijkdoorbraak was geweest. In een grote multidisciplinaire oefe ning werden reddingswerkers van de politie, brandweer. Rode Kruis en reddingsbrigades geconfronteerd met problemen die tijdens overstro mingen voor kunnen komen. Leden van verschillende toneelverenigin gen deden hun best om de slacht offerrollen zo realistisch mogelijk te spelen. FOTO JAAP WOLTERBEEK Bijeenkomst Sport Allerlei Vijftig plus Beurs Gezondheid Gevonden Cursus/onderwijs Politiek Milieu Wet Voorzieningen Gehandicapten TOAATSCHAPPEUJKE (fff'. ZORG WALCHEREN DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 1 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 27 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 2 oktober t/m wo. 8 oktober. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: J.H. Kip. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5- 7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: R.G. van der Zwan. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPiNGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 9 uur: S. Spanjer (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: S. Spanjer. GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: A.G. Baas, 19 uur: P.H." Zaadstra (in de Herv. kerk). Hervorm de Gemeente. Zo. 10 uur: H. Stam, 19 uur: P.H. Zaadstra. KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: F. van Vliet. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE: Gerefor meerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. van der Maas. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. In- formatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Christengemeen schap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst. Baptis tengemeente. Kruitmolen- laan 70. Zo. 10 uur: samen komst. Gereformeerde Ge meente Centrum Middel burg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doops gezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Ge meente in Nederland. Wes- terkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hofplein- kerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Ver- weij, 14.30 uur: A.V. de Nooij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: G.J. van der Linde. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Engelse Kerk. Sim- pelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Oostkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. Koor kerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 uur: J.C. Mesu, 18.30 uur: T. Cammeraat. Ge reformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: C.J. Smelik. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: C.A.A. Struik. Pinkster gemeente Middelburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkgenootschap der Ze- vendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ere dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: heiligingssamenkomst, 18.45 uur: welkomsdienst (in de Hoeksteen). Evangelisch Lut herse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereni ging van Vrijzinnige Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholie- ke Kerk: Petrus en Paulus- kerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeen te 'De Wijngaard'. Klaren- beek LTS. Zo. 9.30 uur. Ra- faël gemeenschap Eleos. Ol menlaan 8. Zo. 9.30 uur. Je hovah's Getuigen Gemeente. Dauwendaelselaan 35. Mid- delburg-Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middel burg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evange liegemeente Sion. Thomas kapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zu- wato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeen te. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Ge meente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: Geuze. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Ge meente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner (in de Geref. kerk). ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: St. Span jer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG: Kanaal straatkerk. Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: Ladenberg-Dey, 19 uur: G.J. Smit. Bejaarden tehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: M.C. Baart. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pink stergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Kerkgenoot schap der Zevendedags Ad ventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbel studie. VEERE: Samen-op-weg- kerk. Kleine Kerk, Kapelle- straat. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 15.30 uur: A.G. Baas (in Nw. Sandenburg). VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinkster- kerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zen dinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Wester- baan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaien burg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. Engelgeer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getui gen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuis straat 161. Zo. 10 uur. Gere formeerde Gemeente. Mar- nixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: P. Bak ker. Pinkstergemeente Vlis singen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apos tolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katho- lieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: N. Köther-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. van Leerdam, 17 uur: J. Sinke. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10. uur: J. van Leerdam, 17 uur: J. Sinke (SOW-dien- sten in de Herv. kerk). Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Over weg. WESTKAPELLE: Hervorm de Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Be thel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn, 16.30 uur: jeugddienst. Ontslag - Het Algemeen Maat schappelijk Werk van Thuiszorg Walcheren wil binnenkort een serie van acht bijeenkomsten organiseren voor werkloze man nen. De bedoeling is van ge dachten te wisselen over het ontslag en de gevolgen ervan. Aan de groep kunnen maximaal twaalf mannen deelnemen. De bijeenkomsten zijn gepland op dinsdagmiddagen in het kantoor van Thuiszorg Walcheren in Middelburg. Inlichtingen: 0118 - 684 000. Adoptie - 'Verbonden door adoptie'. Zo heet het project waar het Fiom Zeeland en de Werkgroep Adoptie Nazorg Zee land (WANZ) momenteel aan werken. Het project bestaat uit drie thema-avonden, respectie velijk over afstandsmoeders, ad optiekinderen en adoptieouders. De eerste bijeenkomst is vrij dagavond 10 oktober vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De schijn werpers zijn dan vooral gericht op afstandsmoeders. Een Ne derlandse afstandsmoeder blikt terug op haar leven en de film 'In alle stilte' van Karin Junger wordt vertoond. Na de pauze is er ruimte voor een forumdiscus sie met afstandsmoeders en maatschappelijk werkers. De volgende avonden worden 28 november en 30 januari gehou den. Wandelen - De Middelburgse Turnvereniging MTV '69 houdt zaterdag 4 oktober haar jaarlijk se herfstwandeltocht. Deelne mers kunnen kiezen tussen af standen van vijf, tien, vijftien en dertig kilometer. De langste af standen volgen een route over Walcheren, de kortste rond Mid delburg. Er wordt begonnen in de MTV-sporthal De Zandkuil aan de Middelburgse Breeweg. Inlichtingen: 0118 - 626 018. Zaalvoetbal - Westkappelse jeugd tussen vijf en dertien jaar kan maandag 20 oktober mee doen aan een zaalvoetbaltoer nooi dat voetbalvereniging De Noormannen organiseert. Deel nemers dienen zich voor zater dag 4 oktober op te geven bij André Toutenhoofd, Noordker- kepad 11 in Westkapelle. Dorpentocht - De Terre des Hommes Dorpentocht die 12 augustus jl werd gereden heeft 8.841,15 opgebracht. Dit be drag is bestemd voor een pro ject in Madras (India). Hier zijn een aantal avondscholen opge richt met het doel kinderen in sloppenwijken door een oplei ding in staat te stellen een baan te vinden in de toekomst. De volgende Terre des Hommes Dorpentocht vindt 4 augustus volgend jaar plaats. Vakantiebonnen - De afde ling Zeeland van de Voedings bond FNV neemt maandag 6 ok tober weer vakantiebonnen en cheques in. Dit gebeurt van 19 tot 21 uur in het kantoor van FNV-district Zeeland aan Dam 2 in Middelburg. Inlichtingen: 0118-634 223. Samenzang De commissie Zingen in Middelburg houdt za terdag 4 oktober opnieuw een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Dit keer wordt het publiek begeleidt doot het reiskoor Besorah onder leiding van Wim Klein Haneveld. Ds. L. Wüllschleger verzorgt de meditatie, André de Jager neemt plaats achter het orgel. De samenzangavond begint om 19.30 uur en er worden opna men gemaakt voor het radiopro gramma 'Laat ons de rustdag wijden'. Boerenerven - De Stichting Landschapsbeheer Zeeland houdt 4 oktober een Open Boe- renervendag op het erf van de familie Quist aan 't Molentje 4 in IJzendijke. Deze dag kan ie dereen zien hoe waardevol boe renerven zijn in het landschap. Met de campagne 'Maak je erf goed', waar de open dag deel van uitmaakt, laat Landschaps beheer zien dat er vele mogelijk heden zijn om de landschappelij ke, natuurlijke en cultuur-histori sche waarde van een erf te ver groten. Erfeigenaren worden gestimuleerd om hun erf op te knappen en overheidsinstellin gen worden opgeroepen om in hun landschapsbeleid meer aan dacht aan boerenerven te beste den. Zeeuws Tijdschrift - Het ge combineerde tweede en derde nummer van het Zeeuws Tijd schrift is helemaal gewijd aan het toerisme in Zeeland. Meer dan tien procent van de Zeeuw se beroepsbevolking is werk zaam in die sector, waarin meer dan twee miljard gulden per jaar wordt omgezet. Het blad bevat behalve artikelen over toeristi sche attracties in Zeeland ook een bijdrage van Ali Pankow over het eerste recreatie-trans ferium in Renesse en een ver haal van Fransisca van Vloten over de schilderes Charley Toor- op (1891-1955). Opfriscursus - Vijftig plussers die behoefte hebben aan een verkeers-opfriscursus kunnen vanaf 13 oktober terecht in Ons Huis in Meliskerke. Hier houdt Veilig Verkeer Nederland speci aal voor hun een cursus waarin het hele reglement verkeersre gels en verkeerstekens behan deld wordt. Naast video- en dia presentaties maken een ogen- test, een les bewegen voor ou deren en een rijvaardigheidsrit deel uit van het programma. In lichtingen en aanmelding: 0118 -614 495. Voorlichting - Omdat de stichting Welzijn Ouderen Plat teland Walcheren vijftien jaar bestaat worden in de gemeente Veere een viertal voorlichtings- markten voor 55+ers gehouden. Tijdens de markten is er onder andere aandacht voor sport en beweging, kwijtscheldingsbe- leid, maaltijdvoorzieningen, hulpmiddelen in huis, bejaarden alarm en activiteiten voor oude ren. Geïnteresseerden kunnen 13 oktober tussen 14 en 17 uur terecht in Westkapelle Herrijst in Westkapelle, 14 oktober in Ons Huis in Meliskerke, 15 ok tober in de Couburg in Koude- kerke en 16 oktober in de Zand- put in Serooskerke. Inlichtingen: 0118-583 687. Ontmoeting - De stichting Welzijn Ouderen houdt elke donderdag ontmoetingsmiddag voor vijftig plussers in de foyer van het Theo van Doesburgcen trum in Vlissingen. Bezoekers kunnen een praatje met elkaar maken of een spelletje spelen. De ontmoetingsmiddagen be ginnen om 14 uur. Inlichtingen: 0118-416957. Koersbal - Vijftig plussers die kennis willen maken met bowls, bowling en koersbal kunnen 8 oktober terecht in recreatiecen trum Westenschouwen in Burgh Haamstede. De kennis makingsactiviteiten vinden plaats tijdens het Senioren Koersbaltoernooi Schouwen Duiveland. Dit wordt jaarlijks ge organiseerd door verzorgings centrum Duinoord. Geïnteres seerden kunnen van 13 tot 17 uur terecht in het sport- en re creatiecentrum. Kinderkleding - In peuter speelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke wordt vrijdag 3 ok tober een kinderkledingbeurs gehouden. Te verkopen winter kleren, speelgoed en boekjes kunnen van dinsdag 30 septem ber tot en met donderdag 2 ok tober worden ingeleverd bij de peuterspeelzaal. Op de spullen dient het verkoopbedrag ver meld te worden. Vijftig procent van dit bedrag is bedoeld voor de speelzaal. De beurs begint om 15.15 uur en duurt tot 16.30 uur. Uniform - Het Middelburgs Muziekkorps houdt zaterdag 4 oktober een rommelmarkt. Van af 12 uur zijn er aan de Driewe genhof in Middelburg zaken als boeken, Ip's, kleding etc. te koop. De opbrengst is bestemd voor nieuwe uniformen en in strumenten. Speelgoed - De diaconie van de wijkgemeente Lammeren- burg in West-Souburg houdt woensdag 8 oktober van 9.30 tot 11 uur in De Schaapskooi. Aanbieden van kinderkleding en speelgoed kan 6 en 7 oktober van 9 tot 10 uur. De helft van de opbrengst is bestemd voor de stichting Een huis voor Pedro, een christelijke organisatie die zich in Brazilië inzet voor het vervangen van krotwoningen door eenvoudige huizen. Stoma - De Stoma Stichting Nederland houdt woensdag 8 oktober een informatiebijeen komst in het Van der Valk Motel in Goes. Vanaf 14 uur worden er lezingen gehouden over zaken rondom het leven met een sto ma. Ook is er informatie over het gebruik van de nieuwste hulpmiddelen, die tevens gede monstreerd worden. Crohn en Colitis - De Crohn en Colitis Ulcerosa Verejiiging Nederland komt dinsdag 7 okto ber bij elkaar in Zierikzee. Vanaf 19.30 uur wisselen leden en be langstellenden ervaringen en praktische tips uit. De groep wordt begeleid door maatschap pelijk werker Eric Bouman. De bijeenkomst wordt gehouden in het nieuwe gebouw van Ooster- schelde Thuiszorg aan de Gre- velingenstraat 2. Dystrofie - De patiëntenver eniging post-traumatische dys trofie houdt donderdag 16 okto ber een bijeenkomst in het streekziekenhuis van Walcheren in Vlissingen. Vanaf 19.30 uur vertellen de artsen F. van de Werf en B.C.F. Ras over behan delingsmethodes en de dia gnosestelling van deze aandoe ning, die iedereen kan treffen na het oplopen van letsel. Gevonden - Bij het Vlissingse politiebureau zijn in van 10 tot en met 18 september de vol gende voorwerpen als gevon den aangegeven: een gouden kinderarmband, een Abn Amro pas, een zwarte portemonnee met identiteitscard en bankpas, twee brillen in een zwarte etui, een zwarte tas (opschrift CSW) met sportkleding, verschillende fietsen, sleutels en sleutelbos sen, een zwart fototoestel, een bankbiljet, een giromaatpas, een zwarte heuptas, twee identi teitsbewijzen, een Lotto-jack, een blauw/groen/paars trai ningsjack, een kentekenbewijs, een zilveren oorbel, een bruin speelgoedeendje, twee blauwe petten, een blonde speelgoed pop en een zwarte portemon nee. Bij het bureau in Middel burg zijn in dezelfde periode de ze zaken aangegeven: twee gouden schakelarmbanden, di verse brillen en zonnebrillen, een blauwe paraplu, verschillen de sleutels en sleutelbossen, een rode tas met kinderspeel goed, een schoolpas van het Zeeland College, een paar schoudervullingen, een groen met rode bodywarmer, vijf zwar te autobanden, een blauwe ny lon rugzak, een witte linnen tas, speelgoed, een rood diadeem, een witte zakdoek, twee boe ken, een bruine haarklem, een bootpas, een blauw/wit ge streepte sportbroek, een rech ter sportschoen, een gele kin derfiets, een zwarte fietstas met een regenpak erin, een bankbiljet, een goudkleurig da meshorloge, een lidmaatschaps kaart van een korfbalvereniging, een mobiele telefoon, een brui ne herenportemonnee met in houd, een blauwe kinder schoen, een schuifmaat, een donkerblauwe kindertrui, een grijze fietstas, een blauw/groen/ rode vlag en een wandelstok met goudkleurige grip. Wie uit bovenstaande iets herkent als eigendom, kan binnen drie maanden de spullen ophalen bij het betreffende politiebureau, bij voorkeur tijdens kantooruren. ZVU - De Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) houdt donderdag 16 oktober een excursie naar de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Deelnemers maken daar kennis met oude handschriften, antieke plantenatlassen, cd-i, cd-rom en Internet. Maandag 6 oktober is er in het ZVU-bureau in de Middelburgse Spanjaard straat een terugkomdag voor diëtisten die de methode Mon- tignac hebben gevolgd. Een dag later is er een terugkomdag voor deelnemers aan de cursus Kleur en Stijl. Inlichtingen: 0118 - 634 800. Boetseren - In het atelier van de beeldhouwster Elsa West- land begint woensdag 8 oktober een korte cursus boetseren/ beeldhouwen. De cursus duurt acht weken en wordt gegeven in Middelburg. Opgave en inlich tingen: 0118 - 600 353. Oude testament - Een flits ende reis door het Oude Testa ment. Dat is de bedoeling van het seminar 'Oude testament in vogelvlucht' dat zaterdag 11 ok tober wordt gehouden in de Middelburgse Ontmoetingskerk. Het seminar is georganiseerd door een aantal Middelburgse christenen in samenwerking met de stichting Impact uit Bleiswijk. Cursusleider is Hans Wulffraat. Inlichtingen: 0118 - 603 018. Solidair - Leden van de Socia listische Partij Vlissingen delen 2 oktober de bedrijvenkrant Soli dair uit bij de poort van de Schelde. In deze krant staan ar tikelen over loonmatiging, veilig heid, gezondheid, banenpool en Melkertbanen. De SP wil met deze krant haar standpunten aan de lezer duidelijk maken. Solidair verschijnt drie keer per jaar. Informatie: 0118-412 306. Tips - In de maand oktober dwarrelen bij MicMec Walche ren de milieutips als blaadjes van de bomen. In het Milieu- EducatieCentrum is namelijk een serie activiteiten opgezet die laten zien dat een ieder zijn of haar steentje bij kan dragen aan een beter milieu. Inlichtin gen: 0118-417 039. Voor informatie, bef (0118} 684000 maandag t/m vrjjdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. MVV Middelburg, kledingbeurs, 9.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond voor alleenstaan den, 20.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, maandelijkse bijeenkomst Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramweg wezen, 19.45 u. De Goede Verwachting Lewe- dorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door H.L.F. Saeijs 'Zout- of zoetwater, zegen of kater?', 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. Dierenasiel Vlissingen, open dag, 11 u. Milieu Educatie Centrum Vlissingen, fietspromo- tiedag, 10 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Sou- burg, dansavond, 20.30 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, muntenruildag met ten toonstelling, 9.30 u. Toon's Kiosk Vlissingen, Bou levardloop, 13 u. 't Beest Goes, lezing door Dana Linssen 'Floating li fe', 19.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met long- enfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Lambrechtstraat Middelburg, kinderkledingbeurs, 9-11 u. en 19-20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door A.F.W. Klukhuhn 'Serendipiteit: kleine oorzaken met grote gevolgen', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, najaarskledingbeurs, 13.30 u., inleve ren van 9-11 u. De Lonneboot Nieuw- en Sint Joosland, kledingbeurs, 13.30 u. Peuterspeelzaal het Baken Oost-Souburg, kleding- en speelgoed beurs, 19.30 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 4 t/m 6 jaar, 13.30 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kindern van 7 t/m 9 jaar, 15.30 u. Stenge Heinkenszand, Zeeuwse Onder- wijsdag 'Regionale geschiedenis', 9 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.K. Domini- cus, Dam 30, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: Waarnemend arts, Roozenburglaan 20, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. 461212. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke. tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: R. Oosterhof, Gerbrandy- laan 176, Vlissingen, tel. 465326. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag én zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: L.H. Moseman, tel. 0113- 649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 27