Provincie Zeeland Schouwen-West op de schop Gescheiden afvalinzameling PUBLIEKE AANKONDIGING In beroep Commissies Mededelingen Verlate kennisgeving van spoedverkoop om financiële redenen! Alle schilderijen moeten worden verkocht. UNIEKE KANS BESPAAR TOT 80% HOTEL DU COMMERCE LOSKADE 1, MIDDELBURG Ruimtelijke Ordening Ontwerp provinciaal woningbouwprogram ma 1997-2006 Milieu Ontwerp-vergunning Industrial Park Vlissingen Ontwerp-vergunning Hercules Middelburg Ontwerp-vergunning OLAZ -W/k VERKOOP ALLÉÉN DONDERDAG 2 OKTOBER VRIJDAG 3 OKTOBER VAN 13.00 TOT 21.00 UUR Woensdag 1 oktober 1997 FAAM/VLISSINGER 23 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Gedeputeerde Staten (GS) hebben een bedrag van 58.700,- beschikbaar voor de subsidierege ling gescheiden afvalinzameling. De gemeenten Axel en Vlissingen hebben in het kader van deze sub sidieregeling een bijdrage van de provincie gevraagd. Ze krijgen elk 27.500 stellen GS voor. De regeling is ingesteld om initia tieven op het gebied van voor zorgsmaatregelen en gescheiden inzameling van huishoudelijk en vergelijkbaar afval aan te moedi gen. Met huishoudelijk en vergelijk baar afval wordt bedoeld: huishou delijk afval, grof huisafval, kantoor- en winkelafval en afval uit bedrij ven voorzover het niet vrijkomt uit een productieproces. Axel De subsidie die de gemeente Axel heeft gevraagd, is bedoeld voor een proef met de inzameling van oud papier in het buitengebied. De resultaten van de inzameling van oud papier in en rond de dorpen zijn over het algemeen slechter dan in de steden. Voor verenigingen die papier inzamelen is het vaak niet interessant om de gebieden in de inzamelroute op te nemen omdat de afstanden relatief groot zijn en de opbrengst relatief klein. Het doel van de proef is om de opbrengst te vergroten door speciale contai ners voor oud papier neer te zetten. Bewoners uit de omgeving kunnen het papier daar in storten. Met de proef is een bedrag van bijna vijftigduizend gulden gemoeid. De gemeente had dat graag volledig gefinancierd willen zien maar GS vinden een bijdrage van bijna de helft van de kosten reëler. Vlissingen De gemeente Vlissingen heeft om een bijdrage in de kosten gevraagd voor het gebruik van ondergrondse opslagcontainers voor de inzameling van geschei den gehouden huisvuil. Afvalinzameling in deze vorm is nieuw voor Zeeland en in Nederland is het voor het eerst dat een dergelijk systeem is voorzien van een op afstand afleesbaar registratiesysteem. En dat bespaart kosten. Want zo is De bezwaarschriftencommissie behandelt dinsdag 7 oktober twee zaken. Om 15.30 uur gaat het om een bezwaarschrift van de Stichting Slotemaker de Bruine Instituut. De stichting is het er niet mee eens dat GS hebben besloten de sub sidie aan de stichting met ingang van 1998 te beëindigen. Van de Bilt zaden en vlas bv en waterschap De Drie Ambachten maken bezwaar tegen de weige ring van GS Van de Bilt ontheffing te verlenen van art. 33 lid 2 sub 6 van de Waterschapswet. De bezwaarmakers krijgen de ge legenheid hun bezwaren monde ling toe te lichten. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. precies af te lezen wanneer de containers vol zijn en moeten worden geleegd. Geen heen en weer gerij dus met nog niet volle containers of het inzetten van een schoonmaakploeg omdat de zaak overloopt. Voor de bewoners wordt de inzameling van afval gemakkelij ker omdat ze niet meer hoeven op te letten wanneer zij hun huisvuil buiten moeten zetten. De totale kosten van dit experiment bedragen 160.000,-. De commissies Milieu en Algemeen Bestuur uit Provinciale Staten zullen over beide subsidie aanvragen een oordeel geven. De vergadering van de commissie Milieu is 3 oktober, die van de commissie Algemeen Bestuur 6 oktober. Een groot deel van de veranderingen die in Schouwen-West op stapel staan, zal plaatsvinden via een landinrichting. Het ziet er naar uit dat de landinrichtingscommissie deze herfst wordt geïnstalleerd. Vervolgens kan de voorbereiding van de landinrichting beginnen. De provincie heeft in de Project nota Schouwen-West de doelstel lingen van de landinrichting aan gegeven. Het is aan de landinrich tingscommissie dat waar te maken. Landbouw Het is de bedoeling de situatie van de boer zo te verbeteren dat een concurrerende, veilige en duurzame (milieuvriendelijke) land bouw mogelijk is. Dat kan onder meer door: verbeteren van pro ductie-omstandigheden door ver kaveling, waterbeheersing en betere ontsluiting van percelen. Het landbouwgebied dat grenst aan het zoomgebied kan wellicht het uit de duinen afstromende wa ter benutten voor intensieve teelten als het is op te vangen in bufferbekkens. Als uit lopende onderzoeken blijkt dat de teelt van zoutwatergroen ten (lamsoor, zeekraal) perspec tief biedt kan dat worden gestimu leerd. Van belang is ook het af stemmen van het waterbeheer op de functies landbouw en natuur. Recreatie De opzet is behoud en versterking van de marktpositie. Een belang rijk middel is kwaliteitsverbete ring. Daarvoor is ruimte nodig die recreatiebedrijven in het natuur monument Kop van Schouwen niet hebben. Die ruimte is er wel aan de rand van duin en polder. In de gebieden Burgh- en Westland- polder en Rampweg is extensieve verblijfsrecreatie voorzien. Daar mag ongeveer dertig procent van het aangewezen gebied voor verblijfsrecreatie worden gebruikt. Aan de Lagezoom en Brouwersdam mag het percenta ge grond voor verblijfsrecreatie hoger zijn. Rond slot Moermond is ruimte voor voorzieningen in com binatie met landschapsbouw, recreatie en natuur. Tenslotte moet er een netwerk komen van fiets-, wandel- en ruiterroutes. Natuur Op het gebied van natuur is een belangrijke taak van de landinrich tingscommissie het verwezenlij ken van de zogeheten ecologi sche hoofdstructuur. Het bete kent aankopen en inrichten van de gebieden die in verschillende plannen zijn aangewezen. Het gaat onder meer om de overgang van de Hogezoom naar de Lagezoom, het gebied rond slot Maandag 6 oktober, aanvang 13.45 uur, vergadert de staten commissie voor Algemeen Bestuur. De vergadering is open baar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda luidt: begroting 1998; meerjarenraming 1998 - 2002; meerjarenraming PSD; opcenten motorrijtuigenbelasting 1998; ARBO-maatregelen 1998 en 1999; verwijdering asbest pand Moermond en de inlagen rond de Oosterschelde. Het is de bedoe ling hier een begraasd duinzoom landschap te maken, overgaand in moerasbos en zout en brak moerasgebied. Om dat voor el kaar te boksen is het nodig cam ping Berkenhof te verplaatsen en fruitboomgaarden te verwerven. Verder moeten recreatieterreinen verhuizen uit gebieden die een ontwikkeling tot natuurgebied gaan doormaken. Dat geldt onder meer voor camping Prinsenhoeve. Van essentieel belang is verho ging van de grondwaterstand in natuurgebieden. Wat de wegen betreft: het is de bedoeling aan de rand van de polder een nieuwe recreatiever- deelweg aan te leggen. Dat maakt de Vroonweg overbodig. Wat rest is een fietspad door een prachtig natuurgebied. Gratis Dit artikel is ontleend aan de Nieuwsbrief Schouwen-West 3. Daarin vallen meer wetenswaar digheden te lezen over het gebied en de veranderingen die er op stapel staan. De Nieuwsbrief is gratis verkrijgbaar bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 23 september 1997 het ontwerp provinciaal Woningbouwprogramma 1997- 2006 vastgesteld. In het door Provinciale Staten van Zeeland op 12 september 1997 vastgestelde Streekplan Zeeland zijn voor de komende 10 jaren beleidslijnen opgenomen voor onder andere de spreiding van bevolking en woningbouw. Voor de nadere concretisering van die beleidsvoornemens is het Woning bouwprogramma opgesteld. Dit Woningbouwprogramma bevat beleidsregels m.b.t. de kwantiteit van de woningbouw en de sprei ding daarvan over regio's, ge meenten en kernen. Deze beleids regels zullen worden toegepast bij de uitoefening van de bevoegdhe den van Gedeputeerde Staten zoals die voortvloeien uit de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Woningwet en de Wet op de Stads- en dorpsvernieuwing. Dit Woningbouwprogramma 1997-2006 komt in de plaats van het woningbouwprogramma zoals dat is opgenomen in de Notitie Woningbouw 1995. Het ontwerp Woningbouwpro gramma 1997-2006 ligt ter -. inzage van 6 oktober tot en met 6 november 1997 in het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, werkdagen van 9.30-12.30 uur en 13.30-16.30 uur, en de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17. uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren en een'mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot de heer H.J. Nijssen. (tel. 0118-631718). Een ieder kan schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze tot en met 6 november 1997 indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, t.a.v. dhr. H.J. Nijssen. Donderdag 6 november 1997 wordt onder leiding van gedepu teerde J.G. van Zwieten om 19.30 uur een openbare zitting gehouden in de filmzaal, Abdij 9 te Middelburg. Hierbij is het mogelijk zijn/haar zienswijze mondeling kenbaar te maken. Het ontwerp Woningbouwpro gramma kan eventueel worden opgevraagd bij het provinciaal informatiecentrum (tel. 0118- 631400). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Industrial Park Vlissingen B.V. (IPV), Europaweg 4 te Vlissingen-Oost. IPV maakt deel uit van een chemische fabriek en betreft de installaties van de energie-afdeling en van de elektri sche energievoorziening, labora torium en ander facilitaire dien sten. Deze aanvraag betreft het veranderen van de inrichting door het verzamelen en neutraliseren van afvalwater van de in de inrichting aanwezige BV's en het leveren van het geneutraliseerde water aan de afvalwaterzuive ringsinstallatie van Delta Afvalwater B.V. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 2 tot en met 29 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en (na tel. af spraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 30 oktober 1997 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 22 oktober 1997 kan een ieder verzoek om een gedachtewisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631984). Bij de gedachtewisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mw. L. Wijgman (tel. 0118-631984). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Hercules B.V., Herculesweg 35 te Middelburg voor het veranderen van de in richting (chemische industrie voor de fabricage van koolwaterstof harsen en chemisch gemodificeer de natuurharsen). Het betreft het installeren van voorzieningen voor de opslag en het gebruik van gas vormig BF3 in het HCR-proces. De verandering betreft tevens het in stalleren van twee Aggreko koel- aggregaten. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 2 tot en met 29 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. Milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na.tel. afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 30 oktober 1997 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 22 oktober 1997 kan een ieder verzoeken om een gedachtewisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631984). Bij de gedachtewisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mw. L. Wijgman (tel. 0118-631984). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ) te Goes voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, be stemd voor het gescheiden in ontvangst nemen en tijdelijk op slaan van huishoudelijke en daar mede vergelijkbare bedrijfsafval- stoffen afkomstig uit Midden- en Noord-Zeeland (milieustraat). De inrichting is gelegen aan de Waldammeweg, ongenummerd (Bedrijventerrein Arnestein) te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 494 (ged.). Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften-ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 2 oktober tot en met 29 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Roozenburglaan; instelling reser ve bodemsanering; jaarprogram ma RMW 1998; onderzoek bodemverontreinigingen in provin ciale eigendommen; benoeming leden algemeen bestuur Zeeland Seaports; instelling reserve stimu lering zorg; financiering activitei ten Zuid-Nederlandse/Vlaamse samenwerking; verhoging reserve monumenten; overzicht monu mentensubsidies 1996; subsidie gescheiden afvalinzameling; am bulancehulpverleningsplan; bijdra ge aan onderzoek traumahelicop- ter; restauratiesubsidies 1997. De afdeling speciaal basisonder wijs en speciaal onderwijs van de Provinciale Onderwijsraad komt woensdag 8 oktober, aanvang 14.00 uur, bijeen. De bijeenkomst is openbaar. De onderwerpen zijn: cultuuredu catie; onderwijs en onderzoek van huidige VMC in nieuwe organisa tie; beleidsplan 1990- 2001 en jaarplan jeugdhulpverlening. De afdeling voortgezet onderwijs en volwasseneneducatie van de onderwijsraad vergadert donder dag 9 oktober, aanvang 14.00 uur. Onderwerpen die aan bod komen zijn: voortzetting taken onderwijs en onderzoek van huidige VMC in nieuwe organisatie; arbeidsinte gratie schoolverlaters; herstructu rering mavo/vbo/vso; beleidsplan 1998 - 2001 en jaarplan jeugd hulpverlening Zeeland; criteria provinciale onderwijsbudgetten. De commissies vergaderen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en bijbehorende vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Middelburg, van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675000 tst. 241) op donderdag avond van 18-21 uur. Een ieder kan tot en met 30 oktober 1997 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp-ver gunning indienen bij Gedeputeer de Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 23 oktober 1997 kan een ieder verzoeken om een ge dachtewisseling over de ont werp-vergunning 0118-631769. Bij de gedachtewisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot J. Provoost (tel. 0118-631769). Te koop is ondermeer een unieke kollektie olieverfschilderijen, voorstellende schitterende Hollandse landschappen, in diverse afmetingen verkrijgbaar, prachtig van kleur en van top kwaliteit. 200 Prachtige stillevens en bloemcollages, die een sieraad in uw woonkamer zul len zijn. Tevens is er een grote kollektie moderne/abstracte schilderijen aanwezig. Verder zulen te koop worden aangeboden 150 zeegezichten, die normaal in de winkel zou den worden verkocht voor 695,- en nu voor 150,- compleet met houten lijst. kollektie van 500 ingelijste schilde rijtjes met de meest uiteenlopende voorstellingen en alle van topkwali teit. Sommige zijn 250,- waard en gaan nu weg vanaf slechts 40.- p.st. Grote schilderijen in mooie lijsten veel soorten, alle maal 1.250,- waard, nu voor 225,- p.st. Alles moet weg met kor tingen tot 80%. Te mooi om waar te zijn. 250 Bosgezichten in alle afmetingen te zien en te koop. Laat deze kans niet voorbijgaan, dit is geen veiling. Betaling contant of via girobetaalkaarten of euroche- que. Dit is de grootste schilderijenver koop. ooit in Nederland gehouden! Kom kijken, gratis entree. De schilderijen die te koop worden aangeboden, zijn van een Nederlandse schil derijengroothandel in finan ciële moeilijkheden, die tot verkoop overgaat om een faillisement te kunnen voor komen en belasting en schuldeisers te kunnen betalen. Vanwege de recessie wor den voor 500.000,- splin ternieuwe schilderijen en lijsten te koop aangeboden en direct afgeleverd met kortingen tot 80%.

de Faam | 1997 | | pagina 23