Jongeren voor straatkinderen Vlissingse jongeren hielden vorig weekend een rommel markt op het West-Souburgse Marnixplein. De opbrengst is bestemd voor straatkinderen in Rio de Janeiro. De Oost-Souburgse Leonie Dieleman brengt het geld volgen de maand persoonlijk naar Brazilië. Zij gaat daar werken voor de stichting Kinderhulp Mondiaal. FOTO JAAP WOLTERBEEK LEZING/SYMPOSIUM BIJEENKOMST VROUW NATUUR OPEN DAG DIEREN VIJFTIG PLUS ALLERLEI CURSUS GEZONDHEID SPORT JONGEREN POLITIEK Net zwanger? donderdag 25 september t/m woensdag 1 oktober DONDERDAG VRIJDAG SNEL GEBOEKT ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 24 september 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA, Vlissingen Do. 25 september t/m wo. 1 oktober. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G.P.R. Penne- kamp. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: C.A. van der Sluijs, 15 uur: L.W.C. Ruijgrok. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliege meente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur! N.H.J.E. Boomer. Rooms Ka tholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPIIMGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Her vormde Kerk. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: D. Ferwerda- Arends, 19 uur: evangelisatie- dienst. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: evangelisatiedienst (in de Ge ref. kerk). KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. van Veen. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein I. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE: Gereformeer de Gemeente. Valkenburg straat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Spaans, 19 uur: P. Boekesteijn. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland II. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistenge meente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gerefor meerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wes- terkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hofplein- kerk. Zo. 9.30 uur: J. van Leer dam, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen. Roozenburg- laan 22. Zo. 9.30 uur: P. Pau- lus. Nieuwe Kerk. Groen markt. Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgenster.Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: P. Paulus. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Polling-Wichers. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Scholte. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. Boshuizen. Pinksterge meente Middelburg. Baarsjes straat 43. Zo. 11.30 uur: Evan gelisatiedienst Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkge nootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za.: 10 uur: bijbel studie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bidstond. 10 uur: Vader. Evan gelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pasma-v.d Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstran ten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Polling-Wichers. Rooms-Ka- tholieke Kerk: Petrus en Pau- luskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Egli- se Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijn gaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Ge meente. Dauwendaelselaan 35. Middelburg-Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middelburg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evan geliegemeente Sion. Thomas kapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwa- to. NIEUW- EN ST.-JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 9 uur: J. Sinke. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander (in de Zions kerk), 19 uur: zangdienst. Ge reformeerde Gemeente. Sa- ronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: P. Bar- mentlo. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Hervorm de Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Ge reformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: G. den Har- togh, 19 uur: J.F. Ezinga. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: C. Simons, 19 uur: zangdienst. Bejaardente huis 'De Zoute Viever'. Donge- straat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: Leger des Heils.. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinksterge meenschap 'Shalom', Kanaal straat 8. Vr. 20 uur: thema-on derwijs. Za. 14 uur: J. v.d. Oe ver. Zo. 14.30 uur: J. v.d. Oe ver. Kerkgenootschap der Ze vendedags Adventisten. Her vormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. A.E. Dingjan. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: H. Buning. De Schaapskooi. Pa pegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Zieken huis Walcheren. Koudekerkse- weg 88. Zo. 10 uur: J. v.d. Wal. Jehovah's Getuigen. Van Dis- hoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossen- burgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeen te. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pink stergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W. van Beek. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: sa menkomst. Volle Evangeliege meente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blin kende Morgenster'. Dr. Sta vermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijf de zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: Q. v.d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn (beide SOW- diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: J. Murre (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P Boekesteim. Maraini - Dotessa Dina Arsto- demo uit Amsterdam spreekt woensdag 1 oktober over Dacia Maraini, één van de meest re presentatieve schrijfsters van het hedendaagse Italië. Zij doet dit op uitnodiging van de Itali aanse vereniging Dante Alig- hieri, om 20 uur in herensocië teit De Vergenoeging in de Mid delburgse Gortstraat. De lezing wordt gehouden in het Italiaans. SKWM - De stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) bestaat veertig jaar. Om dat te vieren houdt de stich ting 2 oktober een symposium in de Stadsschouwburg in Mid delburg. Sprekers zijn onder meer P. Vlaar (Nederlands Insti tuut voor Zorg en Welzijn), J. van Dijk (wethouder welzijnsza ken van de gemeente Middel burg) en P van der Linden (di recteur SKWM). Daarnaast pre senteren de verschillende sec ties van de stichting zich. Taaltest - Wie zijn kennis van de Nederlandse taal wil testen kan 15 november om 10.30 uur terecht in de KULAK in Kortrijk. Daar wordt voor de vierde keer de Grote Taaltest gehouden. Deelnemers krijgen meerkeuze vragen over verschillende as pecten van de Nederlandse taal. Zo komen uitspraak, spelling, woordbetekenis, woordgebruik, zinsbouw en zegswijzen aan bod. Wie minimaal zestig pro cent van de vragen juist heeft beantwoord is geslaagd en krijgt een certificaat. Inlichtingen en/of aanmelding bij F. Debra- bandere, Keizer Karelstraat 83, 8000 Brugge. Contactdag - Zeeuwse, Oost- Vlaamse en West-Vlaamse cul tuurmedewerkers komen vrij dag 26 september bij elkaar in Knokke-Heist tijdens een con tactdag. Het thema van de dag is 'de plaats en de functie van de cultuurmedewerker in Ne derland en Vlaanderen' en is in hoofdzaak bedoeld voor ge meentelijke cultuurmedewer kers. De contactdag wordt ge houden in cultureel centrum Scharpoord. Vijveravond - Aquariumver eniging De Purperkop houdt 26 september een vijveravond in de zaal aan de Willem Roelofsz- laan 3 in Vlissingen. Vijverspe cialist Ed Dijst geeft een lezing over vijvers en alles waar daarbij komt kijken. De vijveravond be gint om 19.30 uur en duurt tot 20 uur. Paauwenburg - In de Vlis singse wijk Paauwenburg wordt zaterdag 27 september een wijkdag gehouden. Er wordt dan ondermeer stilgestaan bij het vernieuwingsproces dat enige jaren geleden in gang is gezet in Paauwenburg zuid-oost. Om 15 uur geeft wethouder C. de Keijzer een toelichting op de vernieuwing in Campus de Ruy- ter aan de Van Hogendorpweg. Aansluitend volgt een wande ling langs de nieuwe woningen en kunstobjecten in de wijk. Bij het Plein wordt een plaquette onthuld die onderdeel uitmaakt van de drie kunstwerken in de Tak van Poortvlietstraat. De bij eenkomst wordt afgesloten met een informeel samenzijn tot 17 uur in Campus de Ruyter. Wijkdag - Verschillende groe pen presenteren zaterdag (27 september) de activiteiten die het komend seizoen in de wijk Paauwenburg in Vlissingen zul len plaatsvinden. Zo worden er in buurthuis De Paraplu bijvoor beeld workshops gehouden en zijn er in en nabij Open Hof en Campus de Ruyter informatie stands van gemeente, wijk agent etc. Als rode draad is er tussen het Open Hof en de campus een kindervrijmarkt. Assertiviteit - Leren omgaan met conflicten, doelen duidelijk formuleren en beter voor jezelf opkomen zijn enkele onderwer pen die aan bod komen in de assertiviteitstraining voor vrou wen van Artemis. De training wordt gegeven op vrijdag 3 ok tober van 9.15 tot 11.45 uur in het bureau voor vrouwenhulp verlening Artemis aan de Kou- dekerkseweg in Middelburg. Aanstaande vrijdag (26 septem ber) viert het bureau voor vrou wenhulpverlening overigens haar vijfjarig bestaan. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 642979. Libellen - Libellen staan cen traal op de activiteitenmiddag voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar die 17 sep tember in het Zeeuws Biolo gisch Museum wordt gehou den. Er wordt van alles vertelt over libellen en ze zijn van dicht bij te bekijken op foto's en dia's. In de heemtuin van het muse um gaan de kinderen zelf op zoek naar libellen. Ook wordt er in het water met een schepnet je gezocht naar de larven van li bellen. De activiteitenmiddag duurt van 14 tot 16 uur. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 582 620. 'Dolfijn - De Zeeuwse vereni ging voor onderwatersport Dol fijn houdt zaterdag 4 oktober een open dag in zwembad Poe- lendaele in Middelburg. Vanaf 18.30 uur zijn er duikdemonstra- ties, onderwatervideofilms en een informatiestand. Ook kun nen bezoekers - onder begelei ding - een duikje maken. Infor- matie:0118-460 030. Vogels - Vogelsportvereniging Z.E.K. houdt iedere vierde zater dag van de maanden septem ber, oktober en november een vogelbeurs in de grote zaal van Ontmoetingscentrum Dauwen- daele in Middelburg. Op de beurs kunnen vogels en vogel benodigdheden gekocht, ver kocht en geruild worden. De eerstkomende vogelbeurs is za terdag 27 september van 10 tot 12 uur. Ontmoetingsdag - Bewo ners van de Middelburgse wij ken Stromenwijk en 't Zand kun nen zaterdag 27 september te recht op de wijkontmoetingsdag van de stichting Welzijn Oude ren Middelburg. Tussen 10 en 16 uur zijn er verschillende acti viteiten met als thema 'ver draagzaamheid'. Op het pro gramma onder meer een optre den van een Molukse muziek groep, een Turkse dansgroep en het Middelburgs Muziekkorps. De dag wordt gehouden in de Maasstraat, op het terrein waar vroeger PC Koole gehuisvest was. Handwerk - De creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte in Oost-Souburg houdt donderdag 25 september een tentoonstelling van allerlei soor ten handwerk. Zo zijn van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur kaarten in allerlei technieken, antiek handwerk, kantklossen, kralen- werken en brei- en borduurwer ken te bezichtigen. Nieuwe le den zijn overigens van harte welkom bij de creatieve hand werkgroep. Senioren Academie - In de Hogeschool Zeeland worden vanaf oktober zeven cursussen gegeven voor senioren. Zo zijn er de cursussen Frans Schubert, De verbeelding van het denken, Momenten in de West-Europe- se beschavingsgeschiedenis, De bewoning van Zuidwest-Ne derland in de middeleeuwen, Recht, Introductiecursus per sonal computers en De moeder taal centraal; het Nederlands van gisteren en vandaag. Infor matie en aanmelding: 0118 - 489 151. Vlissingen/Breskens - Het veer Vlissingen/Breskens vaart het laatste weekend van sep tember volgens een beperkte dienstregeling. Zo vervalt de laatste afvaart vanaf Vlissingen (die van 23.50 uur) en de daarop volgende retourvaart vanaf Breskens (00.20 uur). Zondag ochtend vervallen de eerste af vaarten (6.50 uur vanaf Vlissin gen en 7.20 uur vanaf Bres kens). Reden hiervoor is dat de hijskabels van de aanleginrich- tingen in de nachtelijke uren worden vervangen. Alarmnummer - Minister H F. Dijkstal (binnenlandse zaken) opende afgelopen maandag de vervolgcampagne m.b.t. tot de nummerherkenning omtrent het alarmnummer 112. Nummerher- kennning heeft een betere hulp verlening tot gevolg, omdat de centralist daarmee de mogelijk heid krijgt de beller terug te bel len. Daarnaast staat het bestrij den van misbruik van het num mer centraal. Nummerherken ning zorgt er namelijk ook voor dat misbruikers gestraft kunnen worden. Proefopstelling - De Zeeuw se Bibliotheek is bezig met plan nen voor het aanpassen van de inrichting. Zo worden bijvoor beeld de balies van de biblio theek gemoderniseerd. Voordat de balies echt veranderd wor den, worden er eerst proefop stellingen gemaakt. De proefop stelling voor de uitleenbalie is geplaatst voor de innamebalie. Voor de inlichtingenbalies wordt de komende tijd proef gedraaid met een verhoogde balie op de eerste verdieping. Schelde - Onderdeel van de Nationale Vlootdagen, in juli ge houden bij de Koninklijke Schel de in Vlissingen, was een teken wedstrijd. De vier hoofdprijswin naars, afkomstig uit heel Neder land, zijn zaterdag een dagje te gast bij het New Metropolis in Amsterdam. Dat is het nationale publiekscentrum voor weten schap en technologie dat in juni dit jaar haar deuren opende. Ontstaan Zeeland - Zeeland is de eerste provincie waarvan de ondiepe ondergrond hele maal in kaart is gebracht. De uit voering van het Deltaplan heeft namelijk een sterke impuls aan het geologisch onderzoek in de kustprovincie gegeven. De eer ste fase van kartering heeft ge leid tot de zogenaamde 'Zee landproducten', waaronder di verse kaartbladen, een cd rom en een speciale Zeeland publi catie. Donderdag 18 september worden deze Zeelandproducten aangeboden aan commissaris van de koningin W.T. van Gel der. Dit gebeurt tijdens een mid dagbijeenkomst over de geolo gie van Zeeland in het Provincie huis in Middelburg. CZ Groep - De Zeeuwse hoofdvestigingen van CZ Groep Zorgverzekeringen zijn verhuisd naar de Wulfaertstraat in Goes. Voorheen waren er twee hoofd vestigingen: één voor particulie re verzekeringen en één voor het ziekenfonds. In de nieuwe vestiging werken 250 medewer kers. CZ Groep Zorgverzekerin gen behoort met 1,7 miljoen verzekerden en een jaaromzet van vijf miljard gulden per jaar tot de grootste zorgverzekeraars in Nederland. Juliana - De stichting in- en uitloophuis Vlissingen heeft een bedrag van vijfendertigduizend gulden gekregen van het Juliana Welzijn Fonds. Het bedrag is be doeld voor een tijdelijke be roepskracht en de verbouw en inrichting van het huis. Eerste paal - J. van Dijk, wet houder van personeelszaken van de gemeente Middelburg, slaat dinsdag (30 september) de eerste paal van de Centrale Huisvesting Buitendienst. Aan de Waldammeweg komt een terrein waarop twee gebouwen zullen verrijzen. Een hoofdge bouw, bestaande uit vier delen, voor het personeel en een ge bouw voor de stalling van voer tuigen. Drum corps - Maar liefst drie Middelburgse drumcorpsen ne men zaterdag (27 september) deel aan de Drum Corps Holland kampioenschappen in Utrecht. Blue Spirit, Juliana en jeugd- corps Johan Friso zijn de enige Zeeuwse vertegenwoordigers op de Nederlandse kampioen schappen, die worden gehou den in het Galgewaard Stadion. Sloelijn - Het Vlissingse Sloe- gebied is van groot economisch belang. Omdat het ministerie van Verkeer en Waterstaat ver wacht dat de bedrijvigheid de komende jaren alleen maar toe zal nemen is er dinsdag 30 sep tember een informatiemarkt in ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand. Geïnteresseer den kunnen zich tussen 19 en 22 uur door het ministerie laten voorlichten over de plannen 'op timalisering railontsluiting Sloe'. Trekpaarden - De stichting Het Werkend Trekpaard houdt zaterdag 27 september de pro vinciale ploeg- en trekwedstrij- den voor trekpaarden in Waarde (Zuid-Beveland). Naar verwach ting nemen tien of meer span nen paarden deel aan de wed strijden. Paarden en proefploe- gen worden vanaf 10 uur ver wacht. Rond 17 uur is de prijs uitreiking. Bridge - In het wijkcentrum Scheldebuurt in de Vlissingse Verkuijl Quakkelaarstraat wordt in oktober begonnen met een cursus bridge voor beginners. De cursus duurt ongeveer vijf maanden begint elke zaterdag om 15 uur. Informatie en in schrijven tot en met zaterdag 27 september in Scheldebuurt. ZVU - Bij de Zeeuwse Volks universiteit beginnen in de week van 6 tot en met 11 okto ber de cursussen Latijn voor be ginners en gevorderden, Pale ografie voor beginners, Gene alogie voor beginners, Inleiding in geologie-aardwetenschappen, mineralogie, fossiele en recente schelpen, Patchwork en quilten: Japanse sampler, Een kijkje in de keuken en Sagen en my then: Griekse sagen. Voor meer informatie over de verschillende cursussen of een volledig cur susaanbod: 0118 - 634 800. Kooksessie - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt zaterdag 27 setpember en 4 oktober de kooksessies 'schaal- en schelp dieren'. De Zeeuwse lekkernijen worden klaargemaakt door Corné Rasenberg, chef de cuisi ne van het Domburgse Badho tel. Rasenberg demonstreert de bereiding en geeft tips en aan wijzingen aan de deelnemers. Inlichtingen: 0118 - 581 507. CVA - De afdeling Zeeland van de patiëntenvereniging Samen Verder (bedoeld voor mensen en familieleden met hersenbloe ding en -infarct) komt zaterdag 27 september samen in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Op het programma staat onder andere de vertoning van een nieuwe film over afasie. In lichtingen: 0118 - 626 719. Trimgroep - De trimgroep van korfbalvereniging Swift heeft plaats voor een aantal nieuwe deelnemers. In de groep wordt met iedereen rekening gehou den en prestatie komt op de tweede plaats. Geïnteresseer den kunnen dinsdagavond om 20 uur langs komen in de gym zaal van de Stedelijke Scholen gemeenschap aan de Gerrit van der Veenstraat in Middelburg. Getransplanteerd - Een team van 36 getransplanteerde sporters vertegenwoordigt Ne derland vanaf 29 september bij de World Transplant Games in Sydney (Australië). Onder hen de Middelburger Piet de Jong, die uit zal komen in de onderde len tennis en volleybal. De deel nemers laten door hun presta ties zien dat na een transplanta tie een goede kwaliteit van le ven mogelijk is. Over twee jaar worden de World Transplant Ga mes gehouden in Tilburg. Brisk walking - Wie eens wil kijken of 'brisk walking' iets voor hem/haar is, kan zaterdag 27 september terecht op het pleintje voor het pannenkoeken huis in Dishoek. Brisk walkers Peter en Evelien van Lit verzor gen die dag van 9.30 tot 11 uur een gratis proeftraining voor geïnteresseerden. Brisk walking is een sport die het midden houdt tussen gewoon wandelen en snelwandelen. Disco - In het Trefpunt aan de Middelburgse Nassaulaan wordt vrijdag (26 september) een dis co voor jongeren vanaf twaalf jaar gehouden. De disco, geor ganiseerd door de stichting So ciaal Kultureel Werk Middel burg, begint om 20 uur. Vlissingen - De Vlissingse ge meenteraad vergadert donder dag 25 september om 19.30 uur in het stadhuis. Op de agenda onder meer het ontslag van sec tordirecteur Stadsontwikkeling, het rampenplan, de sluiting van het Vestzaktheater, nota jeugd beleid en bodemverontreiniging in de Paul Krugerstraat. HEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: Mevr. P. Minnaar lel. 0118-61 15 47 Mevr. L. de Jong tel. 0113-22 08 90 FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10 tot 12 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Bachten Ree de Vlissingen, bingo, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door H.L.F. Saeijs 'Zout- en zoetwater, zegen of kater?', 16.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, buurtcontact, 15 u. Danssport- centrum Good-Times Vlissingen, dansavond, 20 u. Kippenboerderij Sturm St. Laurens, winterkleding- en speelgoedbeurs, 9 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Wijkcentrum De Spinne Goes, dans en ontmoetingsavond voor alleen staanden, 21.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, Tech nika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Café de Golf baan Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westka- pelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, darten, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Bibli otheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Do. 25 september t/m wo. 1 ok tober HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wort el boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: M.A. de Vries- Prins, Herenstraat 78, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Bosenburglaan 7, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezondheids centrum Middelburg-Zuid (prak tijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw en St, Joosland, tel. 601340. Zon dag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwenpol der, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.Kt Noor lander, Middelburgs estraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornen- burg 31, Vlissingen, tel. 478811. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedgeval len tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 612134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paau wenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur. J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreekuren zonder af spraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel- le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Mid delburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 19