Huidverzorging a la carte 25 Jaar kapper: van schuchter ventje tot ondernemer FBTO Doorlopend Krediet: het voordeligste in Nederland! r J Netto maandink. partner: Andere eigenaar voor Westkappelse fietsenzaak Op zijn vijftiende kwam hij bij Rijwielshop Van Marion in Westkapelle werken. „Ik deed toen vakantiewerk, om eens te kijken of het me zou bevallen", vertelt hij. Sindsdien is hij nooit meer van baan veranderd. Binnenkort neemt de Westkapellenaar Gerard Janse (22) de zaak over en is zijn Bijwielhandel Westkapelle een feit. Harmonie Hoewel het deze maand (september) 25 jaar geleden is dat Roland de Wit zich aanmeldde bij de kappersschool, laat hij het jubileum voor wat het is. „Ik ben niet zo'n feestvierder", zegt hij voorzichtig. „In januari krijgen we een nieuw interieur en dan vieren we het gewoon samen, voor zowel de medewerkers als de klanten". Niettemin hebben klanten en perso neel hem al gehuldigd. „Toen ik met vakantie was hebben klanten en personeel wat in een soort van jubileumboek geschreven. Dat was heel leuk". Gezellig Jeugd Leenbril voor het lezen Lekker ruiken met Tommy Contacta internationaal volgeboekt Ruimtevaart Gelimiteerde Megane RN Sport Drempelvrees Drukpunten K. Corbijn Vastgoed Adviseur Olie voor oldtimers Kindervoeten - probleemvoeten Bij Parfumerie Jan Laban in Middelburg is vo rige week een gloednieuwe Shiseido schoon heidssalon geopend. „We hadden al een Shi seido salon", vertelt eigenaar Jan Laban, „maar die voldeed eigenlijk niet meer aan de eisen van deze tijd". Met de opening van de nieuwe salon introdu ceerde Laban tegelijkertijd het hypermoder ne "Shiseido-concept". J Dja DNee L I I FBTO heeft Doorlopend Krediet met de laagste rente. Bel gratis 0800-0058 of vul de bon in voor een vrijblijvende offerte. Woensdag 24 september 1997 FAAM/VLISSINGER 11 Gerard Janse: „Ik wilde altijd al fietsenmaker worden". FOTO JAAP WOLTERBEEK ,lk wilde altijd al fietsenmaker winkel openen en al die pan- worden", herinnert Janse zich. „En na die eerste vakan- tiebaan ben ik bij het leerling wezen terecht gekomen om er echt voor te gaan leren. Twee jaar geleden heb ik mijn mid denstandsdiploma gehaald. Niet omdat ik er toen al aan dacht om de zaak over te ne men maar meer omdat je nooit weet waar je nog eens tegen aan loopt", vertelt hij. Rijwielshop Van Marion maakt deel uit van de gecombineer de fietsen/sportzaak van Cor van Marion. Die vertelt: „Ik wordt inmid dels ook een dagje ouder en het wordt eigenlijk allemaal een beetje te veel voor me. Daarom doe ik het rijwielge deelte over aan Gerard, dat scheelt al een heleboel. De sportzaak hou ik". Janse neemt de zaak per 1 ja nuari over. „Het is de bedoe ling dat ik dan ook naar een ander pand verhuis, maar er is in Westkapelle op dit mo ment niets vrij. Je mag alleen maar in de Zuidstraat een den zijn al bezet. Voorlopig mag ik gelukkig hier blijven tot er iets geschikts vrijkomt. Het gaat allemaal in perfecte harmonie". Momenteel wor den bij Sport- en Rijwielshop Van Marion ook fietsen ver huurd. Van Marion blijft dat doen, ook na het vertrek van Janse. „Het heeft ook niet zo veel zin om allebei fietsen te verhuren. Dus daar hebben we gewoon goede afspraken over gemaakt", zegt Janse. In de nieuwe fietsenzaak van Janse, die Rijwielhandel Westkapelle zal gaan heten, zullen vooral klanten komen die op zoek zijn naar een 'huis-tuin-en-keukenfiets', zo als Gerard Janse zijn populai re modellen omschrijft. „Ik verkoop gewonen fietsen en veel hybriden: fietsen die lij ken op een racefiets of moun tainbike maar die wel gewone banden en spatborden enzo hebben. Wat betreft de mer ken ben ik dealer van Batavus en Gazelle. In principe kun je natuurlijk alles leveren, maar dat zijn echt de merken waar we veel voorraad van in huis hebben". Dat de veertigjarige Middel burger kapper werd stond niet als een paal boven water. „Ik ging vaak met mijn vader mee die kapperszaken inrichtte voor het merk Indola. Op ge geven moment zei ik dat ik kapper zou worden. Ik was toen misschien een jaar of ze ven acht". Voor zijn ouders stond het toen als een paal boven water dat hun zoon zich het kappersvak eigen zou maken. En voor hij het wist zat hij op de kappersschool. Hij moet er nog een beetje om lachen. „Moet je je voorstel len. Zo'n schuchter ventje van een jaar of vijftien tussen pak weg honderd meiden. Ik wist niet waar ik kijken moest. Ik was katholiek opgevoed en ging daarvoor naar een jon gensschool. En dan sta je daar ineens. Bovendien weet je dat veel mensen dan denken dat je homo bent als je dames kapper wil worden. Dat ben ik dus gewoon niet". Maar tot op heden heeft Ro land de Wit geen spijt gehad van de keus die hij maakte. „Ik vind het vak nog steeds hart stikke mooi. Maar het vak is wel moeilijker geworden. Vooral qua techniek. Daar naast verwachten de klanten iemand die vrolijk is. Je moet als kapper vooral goed kun nen omgaan met mensen. Dat is misschien nog belangrijker dan dat je je vak optima forma beheerst. Ik durf de stelling aan dat als je een kapper hebt die een kei is in het vak maar heel nors werkt, minder aan zijn trekken komt dan iemand die minder goed is maar ge zellig met de klanten om gaat". De grote veranderingen in het kappersvak werden ruim vijf tien jaar geleden ingeluid. Er werd een groot aantal nieuwe systemen bedacht waardoor knippen plotseling heel an ders werd gewaardeerd. „Knippen is nu de hoofdmoot. Je moet enorm vaardig zijn om dat goed onder de knie te krijgen. Ik weet nog dat ik toen naar een demonstratie ging in Amsterdam. Dat zag er allemaal heel vreemd uit. ik geef toe dat nieuwe mode al tijd een beetje vreemd over komt en als je er een tijdje aan gewend bent, valt het alle maal reuze mee. Maar de schrik van 'wat is dat...' herin ner ik me nog heel goed. Nu weten we niet beter meer. We beseffen nu dat we met een goed geknipt kapsel een hele metamorfose bij mensen kun nen veroorzaken. Iemand met bijvoorbeeld een ronde ge zichtsvorm knip je wat vier kant en iemand met een vier kant hoofd knip je wat ronder. Zo zijn de inzichten van nu. Ik maak trouwens nooit meer de fout om iets wat nieuwe mode is lelijk te vinden. Eens en nooit meer". Verschillen met toen en nu kan Roland de Wit makkelijk aanwijzen. „Toen ik pas be gon zag je veel minder jonge mensen als klant. Jongelui hadden lang haar en dat werd niet geknipt. Nu zijn ook jon geren veel modebewuster be zig en gaan dus regelmatig naar de kapper om het haar te laten knippen. Vroeger zag je trouwens ook nagenoeg nooit iemand op een feestje komen die net naar de kapper was geweest. Het kapsel moest er een paar dagen inzitten voor dat de mensen zich er mee vertoonden. Als het toen maar goed getoupeerd was en lek ker rond stond was het prima. Maar niet al te vers uit de kap salon. Met het moderne föh nen is dat allemaal veran derd". De leukste kanten aan het kappersvak vindt De Wit „het feit dat je nooit stilstaat. Steeds weer worden nieuwe technieken geïntroduceerd. Wat ik ook leuk vind is de om gang met mensen. Er zijn klanten die komen al vanaf Roland de Witte viert pas in januari zijn zilveren jubileum als kapper. FOTO JAAP WOLTERBEEK het begin dat ik een kappers zaak opende hier in Middel burg. Ik ken vaak hele fami lieproblemen, zonder dat ik de broers, zussen, neven of nich ten ooit heb gezien". Maar er zijn ook minder leuke zaken. „Neem nou de sociale lasten of als er iemand ziek wordt. Als ondernemer draag je voor honderd procent het risico. En er komen zoveel verplichtin gen op je af dat je er wel eens over denkt om er mee te stop pen. Ik weet dat vooral kleine kapperszaken het heel moei lijk hebben. Er zijn genoeg kappers die er met hun vijftig ste mee kappen'. Ik hoop elk jaar weer dat ik weinig zieken heb. Dan gaat het goed. Ik heb nu twaalf mensen in dienst en daarmee kan ik het aardig red den". Zes jaar geleden sloot Roland de Wit zich aan bij Cosmo Hairstyling, een franchise-or- ganisatie die op vele gebieden de franchisenemer op pad helpt en bijschoolt. „Ik was toen eigenlijk eqn beetje leeg en kon wel wat impulsen ge bruiken. Dankzij die organisa tie hoef je niet in je eentje van alles te verzinnen. Er worden allerlei acties ondernomen die wij als ondernemers dan moe ten uitvoeren. Die acties wor den overigens niet gedicteerd, maar er gaat een democra tisch besluitvormingsproces aan vooraf. Ik voel me wel lek ker in zo'n organisatie. Je le vert aan de ene kant welis waar een stukje zelfstandig heid in, maar aan de andere kant krijg je allerlei ideeën op een schotel aangedragen. Bo vendien blijf je up to date wat betreft het vak. En daar profi teert iedereen van". Alles wat je moet weten bij het kopen van kinderschoenen. De Zeeuwse Bibliotheek heeft een leenbril toegevoegd aan het servicepakket. Wie een leesbril nodig heeft en die is verge ten, kan gebruik maken van een leenbril. De sterkte van de gla zen varieert van +1,5 tot +2,5. Overigens mogen volwassenen voortaan tien stripboeken meenemen per lenerskaart. Voorheen kregen ze slechts twee mee. De jeugd mag maximaal twee strips meenemen per keer. Met de juiste smeerolie - zo zegt Millers Oils - blijven oude motoren en transmissie in originele staat. Onder de naam van de Amerikaanse designer Tommy Hilfiger is een nieuwe typische Amerikaanse geur op de markt geko men. Volgens de keten Parfumerie Douglas is het een bijzonde re combinatie van lichte frisse geur in combinatie met warme woudaccenten. Ook is de aroma van appeltaart in de geur ver werkt. Wie een flesje koopt bij Douglas krijgt overigens een Tommy Hilfiger t-shirt cadeau. Met deelnemers uit Vlaanderen en Rusland kan de bedrijven- beurs Contacta zich nu de titel internationaal opspelden. Daar naast zullen tijdens de bedrijven beurs die wordt gehouden van 14 tot en met 16 oktober in de Zeelandhallen in Goes een re cordaantal standhouders present zijn. De organisatie spreekt van een recordaantal deelnemers. „Het is woekeren met ruimte om de 250 deelnemers op de 10.000 m2 vloeroppervlakte een uitgekiende plaats te bieden. Overigens zullen tijdens de beurs ook twee seminars plaatsvinden, die handelen over Turn Keys en onderhoud pijpleidingen zonder de productie te stoppen. De organisatie van Contacta 97 is in handen van Inter Expo Zee landhallen Goes. Fokker Space Press heeft alles over de ruimtevaart uitgelegd in een boek. Er wordt onder meer in verhaald over de wijze waarop de technieken worden toegepast. Bijvoorbeeld bellen via een satelliet, een gestolen auto die kan worden opgespoord via de ruimte of een chirurg die op afstand kan opereren. Het boek kost f 29,90 en is verkrijgbaar bij de boekhandel. Vanaf oktober is een speciale uitvoering te koop van de Mega ne Hatchback. Op basis van de RN 1.6 is een model ontwikkeld met een groot aantal extra's die zorgen voor een sportieve uit straling. Deze uitvoering wordt gelimiteerd op de markt ge bracht. De Megane met sportieve uitstraling kost f 33.995,-. En dat levert de koper f 3.000,- voordeel op. drukpunten om leren gaan. Daar krijg je dan ook specia le trainingen voor". Die drukpunten bevinden zich op verschillende plek ken op het gezicht en li chaam en zorgen voor een goede doorbloeding, die weer noodzakelijk is voor het hebben van een gezonde huid. Janse: „Veel mensen weten wel dat als je pijn in je hoofd hebt en je drukt zachtjes op je slapen, dat de pijn ver licht. Waar je dan op drukt is in in feite één van de druk punten. En zo heeft ieder drukpunt zijn eigen eigen schappen". Behalve vrouwen, van ouds her de trouwste bezoekers van schoonheidssalons, zie je tegenwoordig ook steeds meer mannen die aan huid verzorging doen. Laban: „Ook al merk je toch vaak nog wel iets van drem pelvrees". De klanten komen verder uit alle lagen van de bevolking. „Hier komt iedereen die er goed verzorgd uit wil zien. We hebben meisjes van der tien met acné problemen, maar er liep net ook een vrouwtje van in de tachtig hier de trap op. Naast de Shiseido salon hebben we nog een schoonheidssalon waarin we behalve Shiseido ook andere producten ge bruiken. Ook zo kun je zorgen voor een behandeling op maat. Want een studente die voor de eerste keer een huideuvel heeft en hiernaar toe komt voor advies kun je moeilijk wegsturen met een product dat voor haar een halve maandelijkse studietoelage kost. We hebben producten voor iedere portemonnee". Jan Laban verkoopt al jaren lang Shiseido producten. „Goh, ik denk al tweeënder tig jaar. We hebben ook al zo lang een Shiseido salon, eigenlijk al vanaf de eerste dag dat Shiseido in Nederland kwam". Shiseido is een van oorsprong Japans merk. „En dat merk je ook eigenlijk wel in de schoonheidsbehande lingen. Nergens ter wereld Schoonheidsspecialiste Lian Janse: ...een behandeling zo uitgebreid als je zelf maar wil... FOTO JAAP WOLTERBEEK De Vlissinger K. Corbijn is als een van de vijf besten van Nederland ge slaagd voor het diploma Vastgoed Ad viseur. Corbijn is eigenaar van De Woongroep. Het bedrijf voor verhuur, aan en verkoop en bemiddeling van onroerend goed is gevestigd aan de Singel in Vlissingen. Het diploma waar de Vlissinger voor slaagde is vergelijk baar met een makelaarscursus, maar dan meer gericht op de praktijk. Er zijn in Nederland ongeveer vijfhonderd mensen met een dergelijk diploma. Be gin september slaagden zeventig cur sisten. Millers Oils zegt als een van de weinige producenten van smeerolie in staat te zijn de geschikte olie voor oldtimers te le veren. Dat komt - zo beargumenteert de oliefabrikant - omdat Millers als sinds de eerste auto olie maakt. Het bedrijf ontwik kelde oliën voor zowel moderne klassiekers (plusminus 1950 tot halverwege de jaren zeventig) en de alleroudste mobielen. Bij de ontwikkeling is vooral rekening gehouden met de viscositeit van de olie. Mo derne oliën zijn volgens Millers zeer ongeschikt voor motor en transmissie. Vastgoedadviseur K. Corbijn. Voetmetingen onder kinderen wezen uit dat 32 procent van de kinderen te kleine schoenen draagt, 29 procent te grote en 29 tot 49 procent heeft een erg brede of juist erg smalle schoen. Een zorgelij ke uitkomst, meent de Stichting Vakop leiding voor de de tailhandel in Schoe nen. De organisatie heeft daarom een boekje uitgebracht onder de titel 'Waar wringt de schoen'. Daarin staat alles te lezen wat met kin dervoeten en de daarbij behorende schoenen heeft te maken. Het onder zoek werd gedaan in Attractiepark Slag haren. Het boekje is te bestellen bij de stichting (0343- 415864). „Aan de hand van dit con cept kunnen mensen zelf een behandeling samenstel len", zegt Laban. Salon-me dewerkster Lian Janse ver duidelijkt: „Normaal gespro ken ga je naar de schoon heidsspecialist en kun je kie zen uit een aantal behande lingen. Wij werken met zo genaamde modules, waaruit de klant zelf kan kiezen en waardoor de behandeling een behandeling op maat wordt". Ze wijst op een folder. „Kijk, zo ziet het eruit. Je hebt de basisbehandeling, die een half uur duurt en vijfendertig guldèn kost. Daarnaast heb je een aantal modules van een kwartier die ieder vijftien gulden kos ten. Je kunt de behandeling dus zo uitgebreid maken als je zelf wilt. Handig is in dit opzicht ook dat je zelf kunt bepalen hoeveel tijd je kwijt bent. Omdat veel vrouwen tegenwoordig werken is er vaak geen tijd om urenlang bij een schoonheidsspecia liste te zitten", weet ze uit er varing. wordt bij huidverzorging zo veel gebruik gemaakt van drukpuntenmassage als in Japan. Dat vind je dus terug bij de schoonheidsbehandelingen van Shiseido". Schoonheidsspecialiste Lian Janse vult aan: „Gewone massage is altijd wel een on derdeel bij schoonheidsspe cialisten. Je leert het ook op school. Maar van Shiseido moet je als schoonheidsspe cialist echt goed met die [A. stuur int) gratis en vrijblijvend een offerte van het FBTO Doorlopend Krediet. Gewenste lening: Naamenvrl: Naam en vrl. partner: Straat: Postcode: Tel. privé: Geb.datum*: Netto maandink.: Woonplaats: Zakelijk: Partner*: In vaste dienst sinds: I 'DKoopwoning L Huurwoning Woonlasten per maand: I (Post)Bankrekeningnunimer: I Wordt met het gewenste bedrag een andere lening afgelost? "Uitsluitend voor personen tussen de 20 en 60 jaar. FBTO Bancaire Diensten brengt het krediet onder bij AVCB bank. Toetsing registratie bij de BKR in TieL Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naai: FBTO Bancaire Diensten, p/a Antwoordnr. 10482, 2700 WB Zoetermeer CMDV LJMDV PZC8x120IM doet het gewoon Monique van de Ven: "Een vriendin deed er een beetje geheimzinnig over. Maar FBTO's Doorlopend Krediet heeft de laagste rente waardoor je al snel zo'n duizend gulden bespaart. Dat mag iedereen weten." MoneyView november 1996: FBTO biedt u nu een Doorlopend Krediet aan tegen het bodemtarief van 7,4%. In de Consumentengids stond al dat FBTO een goedkoop Doorlopend Krediet heeft. Ook onafhankelijk onderzoek van MoneyView® Nederland bewijst dat het FBTO Doorlopend Krediet het voor deligste in Nederland is. Het bodemtarief geldt als u elders al vier jaar lang probleemloos een lening heeft lopen en deze nu oversluit naar FBTO. Oversluiten is bovendien gratis. Ook als u nog geen lening heeft, bent u bij FBTO voordeliger uit. U betaalt bij ons niet meer dan 7,9% rente. Dit betreft effectieve variabele rente. Kijk en vergelijk 64 Rente elders gemiddeld 9,8% oU-f— a Uw voordeel ƒ2.000,- FBTO tarief 7A% Uw voordeel bij een Doorlopend Krediet van 25.000,- met een maandelijkse aflossing van 500,-

de Faam | 1997 | | pagina 11