Korfbaltoernooi van Walcherse basischolen Als er aanpassingen in de woning nodig zijn.. Bijeenkomst Allerlei Sport Geloof Beurs Cursus Natuur Gezondheid Gevonden Wet Voorzieningen Gehandicapten DONDERDAG. VRIJDAG ZATERDAG^ SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 17 september 1997 FAAM/VLISSINGER 31 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 18 september t/m wo. 24 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans, 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: L.H. Bouwkamp, 14.30 uur: J.F. Ezinga. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: F. Borger. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. van Meggelen (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: S. van Meggelen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: C.C. Kors, 19 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: P.A. den Braan ker (in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J.R. Wolthaus. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: C.F.H. van Tuyll-van Serooske'rken. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G.H. Keizer. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: T.J.W. Kunst. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30,14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente-in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30,14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 10 uur: J.C.A.M. Aarts en P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema en G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Si^ipelhuis- straat. Zo. 19 uur: geen dienst. Oostkerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. .10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: H. Mos- tert, 16.30 uur: leesdienst. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: W. Riemens. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. P. Sol. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Floresse, 19 uur: dienst in Vlissin gen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Hoorns-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Char- dard. Evangeliegemeente De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittefsstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: H. van Schaik. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zater dag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Vr. 20 uur: bidstond. Zo. 14.30 uur: A. Hofman. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. P. Sol. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: W.P Jansen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: J. van der Wal, 16.30 uur: G.J.H. Vogel. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. de Meij. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161 Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker, 19 uur: P. Bakker en Van Riet. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1Zo. 15 uur: P. de Cock. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo, 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde za terdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: J. van Leer dam. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp (SOW- dienst in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (SOW- jongerendienst in 'Moria'). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Alle basischolen van Oost-Souburg en omstreken strijden vrijdag 24 septem ber tegen elkaar in het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. De organiserende sportverenigingen Animo en Zuidwesters verwachten twee honderd deelnemers. Het sportevenement wordt gehouden op de velden aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. Een gezamenlijke training op 19 september gaat vooraf aan het toernooi. Alle deelnemers ontvangen na de wedstrijden een aandenken en er zijn divere ne venactiviteiten zoals de verkiezing van een schutterkoning(in). De hoofdprijs van de korfbalwedstrijden is de Karolingentrofee. De wedstrijden beginnen om 13 uur. Walcherse scholen strijden om de Karolingentrofee. Adoptie - De Werkgroep Adoptie Zeeland organiseert drie bijeenkomsten over afstand en adoptie. In de Zeeuwse Bi bliotheek vertoont de werk groep vrijdag 10 oktober de film 'In alle stilte' van Karin Junger. Het toneelstuk Spiros gaat over adoptiekinderen en wordt 28 november door de Grieks/Ne derlandse acteur "Timon Moll op de planken gebracht. De derde bijeenkomst wordt gehouden op 30 januari en gaat over adop- tieouders. De drie informatie- en discussieavonden worden ge houden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en begin nen telkens om 19.30 uur. Fundamentalisme - Het Hu manistisch Verbond afdeling Walcheren verzorgd zondag 21 september om 10.30 uur een bijeenkomst in de aula van het Zorgcentrum Jacob Roggeveen in Middelburg. De Middelburgse arbeidspastor Jan Scheffer spreekt er over de vraag of de armoede in Turkije leidt tot een versterking van het Islamitisch fundamentalisme. Stadsarcheologie - Op uitno diging van de Archeologische Werkgemeenschap voor Neder land, afdeling Zeeland, geeft A. Carmiggelt uit Den Haag vrijdag 19 september een lezing over archeologisch onderzoek in het spoortunneltracé in Rotterdam. Tijdens de aanleg van de spoor tunnel in Rotterdam werden sporen en vondsten aangetrof fen uit de prehistorie, de Ro meinse tijd en de Middeleeu wen. De lezing wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 19 uur. Regiovisie zorg - De regiovi sie zorg is een visie op de ge wenste kwaliteit, samenstelling en samenhang van de regionale zorginfrastructuur. Het provinci aal bestuur heeft in de concept nota 'Zeeuwse zorg, onze zorg' voorstellen gedaan ten aanzien van vorm, inhoud en totstandko ming van de regiovisie. Met de betrokken partijen wordt woensdagmiddag 17 septem ber in de theaterzaal van Emer- gis in Kloetinge een conferentie gehouden om de visie verder te ontwikkelen. De conferentie be gint om 13.30 uur en wordt om 17.15 uur afgesloten. 7 De Tiende - In de Goese nieuwbouwwijk Overzuid staat sinds twee jaar het kinder-ge- zinsvervangend tehuis De Tien de. In De Tiende wonen licha melijk gehandicapte jongeren in de leeftijd van vier tot twintig jaar. Het tehuis is nog op zoek naar vrijwilligers die op zater dagmiddag samen met een be geleider iets met de kinderen gaan ondernemen binnen of buiten De Tiende. Zaterdag 20 september wordt er van 10.30 tot 15.30 uur een open dag ge houden in het tehuis. Belang stellenden kunnen dan een kijk je nemen en vrijwilligers kunnen zich aanmelden. De Tiende is gevestigd aan de Beethoven- laan 10. Excursie - De gemeenteraad van Middelburg maakt maandag 29 september haar jaarlijkse ex cursie. De leden van de raad brengen een bezoek aan het nieuwe Toeristisch Huis Zee land, de nieuw gefuseerde scholengemeenschap Nehale- nia, Mieras mosselen en schelp dieren in Arnemuiden en aan het rechtbankcomplex. De raad houdt jaarlijks een excursie om op de hoogte te blijven van de diverse ontwikkelingen in de stad en om kennis te nemen van het gevoerde beleid van de instanties die bezocht worden. Roemenië - Om Roemenië de winter door te helpen is er weer een pakkettenactie op touw ge zet. De kosten om een pakket tot maximaal twintig kilo te ver sturen bedragen veertig gulden. Inlichtingen bij P.I. Feij, tel. 0118-462969. Boreelstraat - De gemeente Middelburg gaat vooruitlopend op de realisatie van het bestem mingsplan 'Veldzigt' de J.P. Bo reelstraat asfalteren. Over deze werkzaamheden en de herin richting van aanliggende par keervakken wordt maandag 15 september een informatieavond gehouden in de foyer van het Zuiderbaken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Elf Atochem - De Unie en de CNV Industrie- en Voedings bond hebben 11 september een principeakkoord bereikt over een tweejarige CAO bij Elf Ato chem in Vlissingen. Hoofdpun ten zijn dat de lonen tweemaal met 2 procent omhoog gaan en er een pre-pensioneringsrege- ling is afgesproken. De kosten, 10 procent van de loonsom, ko men volledig voor rekening van Elf Atochem. Analfabetisme - Niet of niet goed kunnen lezen en schrijven wordt vaak in verband gebracht met ontwikkelingslanden. Maar ook in Nederland is er onder de eigen bevolking een grote groep die moeite heeft met taal en re kenen. Het Educatief Centrum Walcheren heeft de afgelopen jaren al heel wat cursisten ge had die hebben leren lezen en schrijven. Het centrum hoopt dat huisartsen, maatschappelijk werkers, arbeidsconsulenten en anderen die een helpende of doorverwijzende functie hebben hun cliënten stimuleren om weer te gaan leren. Inlichtingen, tel. 0118-616278. Handwerken - De creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte in Oost-Souburg houdt donderdag 25 september een tentoonstelling van diverse handwerken. De tentoonstelling is te zien in de bovenzaal van Bachten Poorte van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur. Fietsreis - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg geeft Frank van Rijn dins dag 23 september om 20 uur een lezing over zijn fietsreis van Caïro naar Kaapstad. Van Rijn is een ervaring fietstoerist en schreef verschillende boeken over zijn reizen. Kaarten voor de lezing zijn verkrijgbaar bij boek handel Fanoy in Middelburg en bij de Zeeuwse Bibliotheek. Kromme Weele - De Krom me Weele in Middelburg is maandag 15 september afgeslo ten voor verkeer. De riolering van de Penninghoeksingel gaat dan op de schop. Daarvoor is het nodig de kruising Kromme Weele, Molenberg, Seisbinnen- brug en Penninghoeksingel open te breken. De straat is maximaal één dag voor verkeer gesloten. gelijkheden op het gebied van voorzienigen en hulpmiddelen voor mensen met een handicap. Ruytermars - Vanaf het Wel- zijnscentrum aan de Ardiaan Coortelaan 1 in Vlissingen start 20 september de De Ruyter mars. De mars gaat over afstan den van 5, 10, 15, 25 of 40 kilo meter. De twee langse tochten starten tussen 9 en 10 uur. De overige afstanden tussen 10.30 en 13.30 uur. De routes voeren de wandelaars langs zee, duin en bos. Inlichtingen, tel. 416295. Sportloket - Het sportloket van de gemeente Vlissingen is verhuisd. Sinds 15 september is het nieuwe bezoekadres van het sportloket en Sportbelangen Vlissingen aan de Vredehoflaan 50 in Vlissingen. Het telefoon nummer van sportbelangen is 0118-487422. Vredesweek - In het kader van de vredesweek houdt de Doopsgezinde gemeente Mid delburg maandag 22 september een thema-avond over 'strijd voor verzoening'. Een mede werker van INLIA-Zeeland spreekt er over het werk van IN- LIA voor vluchtelingen en asiel zoekers. Ter illustratie wordt een korte videoband vertoond. De juist gevoerde discussie rond de uitzetting van de familie Gümüs geeft aan dit onderwerp extra actualiteit. De bijeenkomst begint om 20 uur en wordt ge houden in het kerkgebouw aan de Lange Noordstraat 62. Treinen - In het gebouw De Vroone aan de Vereekestraat in Kapelle wordt 20 september de Zeeuwse trein model ruilbeurs gebouden. Liefhebbers kunnen er modeltreinen ruilen, er wordt een videofilm vertoond en trein- fanaten wisselen ideeën uit. Op de ruilbeurs is een testtafel aan wezig waar locks en wagons op kunnen worden getest. Behalve modellen van treinen zijn er ook modelauto's schaal 1:87 aanwe zig. De beurs wordt gehouden van 10 tot 15.30 uur. Gehandicapten - De Zeeuw se Sportraad presenteert woensdag 24 september in De Putmeet in Scharendijke de in formatiegids 'Wet Voorzienin gen Gehandicapten en Sport'. Sportwethouder van de ge meente Schouwen Duiveland P. Berrevoets ontvangt het eerste exemplaar uit handen van R. bij de Vaate, bestuurslid van de Zeeuwse Sportraad. De wet waarover de gids gaat biedt mo- Rommelmarkt - Brassband Onda uit Middelburg houdt za terdag 20 september haar jaar lijkse rommelmarkt in de Graan- beurs op het Damplein in Mid delburg. Van 9 tot 12.30 uur worden er oude spullen als glas werk, meubels en boeken aan de man gebracht. De opbrengst van de rommelmarkt is be stemd voor de verenigingskas. Middelburg - In en voor het clubhuis aan de Nadorstweg in Middelburg houdt voetbalvereni ging Middelburg zaterdag 20 september een grote najaars rommelmarkt. Tussen 9 en 12 uur wordt de rommelmarkt ge houden en om 9.30 uur begint een veiling van de meest inte ressante stukken. Verzamelaars - De afdeling Zeeland van de Nederlandse vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag 20 september een verzamelbeurs in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele. De beurs duurt van 9.30 tot 16 uur. Er zijn voornamelijk oude en nieuwe ansichten, postzegels, boeken, munten en bankbiljet ten te vinden. Straatkinderen - Jongeren van de Gereformeerde gemeen ten uit Vlissingen houden 20 september op het grasveld aan het Marnixplein in West-Sou burg een rommel- en activitei- tenmarkt. De opbrengst van de ze markt is bestemd voor de straatkinderen in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. De markt duurt van 9.30 tot 16 uur. Engels en Frans - De Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen begint eind september met cur sussen Engels en Frans. De cur sussen zijn speciaal bedoeld voor actieve vrouwen en man nen vanaf vijftig jaar. Er zijn niet alleen cursussen voor beginners maar ook gevorderden kunnen bij de stichting terecht. De les sen worden verzorgd door de Zeeuwse Volksuniversiteit en worden gegeven in Diensten centrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-416957. Trekvogels - De IVN afdeling Walcheren geeft dit najaar een cursus over trekvogels. De cur sus wordt gegeven door twee docenten die ingaan op verschil lende aspecten van de vogel trek. De theorielessen worden gegeven op 23 en 30 septem ber en 7 oktober in het MEC aan de Korenbloemlaan 5 in Vlis singen. Zaterdag 4 oktober is er een excursie naar Westkapelle, het is die dag ook World Bird Wartching-dag. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 556022 (na 20 uur), Bio-release - Voor de eerste keer wordt er in Zeeland een cursus bio-release gegeven. Bio-release is een methode om meer inzicht te krijgen in de ma nier waarop lichaam en geest op elkaar inwerken. Vooraf gaand aan de cursus wordt woensdag 17 september in cen trum De Vier Elementen in Mid delburg een open avond gehou den. Biodynamisch therapeut Didi van Loon geeft dan infor matie over bio-release en de cursus. Frans en Spaans - Talenle raar Adri de Schipper geeft deze winter cursussen Frans en Spaans. Op donderdagavond wordt in wijkcentrum Schelde- buurt in Vlissingen Frans en Spaans gegeven en op vrijdag morgen Frans voor beginners en gevorderden in wijkcentrum De Pit in Goes. Op 19 septem ber houdt De Schipper een in formatie bijeenkomst in Goes en 25 september in Vlissingen. De cursussen beginnen een week later. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-551980. Volkuniversiteit - In de week van 29 september tot en met 4 oktober begint de Zeeuwse Volkuniversiteit -ZVU- met een aantal nieuwe cursussen. De cursussen zijn: tekenen en schil deren voor gevorderden, Austra lië (Aboriginals), basiscursus patchwork, opfriscursus gram matica, geschiedenis van de kunst in de architectuur, basis cursus tiffany en Wat lees ik voor? Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-634800. polderlaan 25 in Terneuzen. Tij dens deze bijeenkomst staat het uitwisselen van ervaringen en praktische tips centraal. Zo wel mensen die de ziekte pas sinds kort hebben als mensen die de ziekte langer onder de le den hebben zijn welkom. Inlich tingen, tel. 0166-603834 (na 18 uur). Voedselallergie - De Neder landse Voedselallergie Stichting houdt dinsdag 30 september een contactavond in het ge bouw van de Stichting Kinderop vang Middelburg aan het Mei veldpad 2. Twee ervaren moe ders vertellen in informele sfeer hun verhaal. Aan bod komen on dermeer: de diagnose stellen, hoe nu verder, introductie nieu we voedingsmiddelen en de so ciale gevolgen van een voedsel allergie. De contactavond begint om 20 uur. Zepeduinen - Geen strand of jonge duinen, maar oudere bin- nenduinen met zowel dichtge groeide als uitgestoven delen, met hoge toppen en lage natte valleien. De Zepeduinen op Schouwen-Duiveland zijn de moeite waard om te ontdekken. De Vereniging Natuurmonumen ten verzorgd woensdag 24 sep tember om 13 uur een excursie door het natuurgebied. Vertrek punt is de poort van het Slot Haamstede aan de Noordstraat in Haamstede. Kaartjes zijn vooraf bij de plaatselijke VVV verkrijgbaar. Strandjutten - Het Zeeuwse Biologisch Museum houdt woensdag 24 september de laatste rondleiding van het sei zoen 1997. Onder leiding van een gids gaan de deelnemers strandjutten. Juttend langs de vloedlijn wordt kennis gemaakt met alles wat in en aan zee heeft geleefd of wie er op of langs de zee wat heeft verloren of weggegooid. De rondleiding begint om 14 uur bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. De rondleiding duurt tot 15.30 uur. Hersenletsel - Verschillende Zeeuwse ziekenhuizen en orga nisaties die zich bezighouden op het gebied van gezondheid heb ben een samenwerkingsver band 'Niet-aangeboren Hersen letsel Zeeland' opgericht. Het samenwerkingsverband advi seert en informeert naar patiën ten wat voor hen de beste be handeling zou kunnen zijn. Ook hulpverleners kunnen bij het team terecht voor advies. Inlich tingen, tel. 0113-250850. Colitis Ulcerosa - De Crohn en Colitus Ulcerosa Vereniging Nederland houdt maandag 22 september een bijeenkomst in Centrum Thuiszorg aan de Kats- Bromfietsplaatje - In de pe riode van 20 augustus tot en met 10 september zijn bij de po litie in Vlissingen de volgende gevonden voorwerpen aangege ven. Een strippenkaart, twee schakelarmbanden, Duitse bankpas, creditcard ABN AM- RO, gereedschapskist, halsket ting met rode kraaltjes, halsket ting met hanger, leesbril met bordeaux rode koker, zonnebril, mobiele telefoon, ziekenfonds pas, zwarte helm, goudkleurig dameshorloge, zilverkleurig hor loge, herdershond, retriever, bouvier, kam en sleutel in hoes je, zwarte heuptas, attaché koffer, pop, gouden oorbel, kin- derring, trouwring, vliegtickets, ov-jaarkaart, bus abonnement, walkman, twee konijnen, vreemdelingenpasje, diverse pasjes, Australisch paspoort, di verse rijbewijzen, studentenpas, Zeelandkaart, broek, sportkle- ding, diverse jassen, t-shirt, re genjas, metalen wandelstok en een bromfietsplaatje. De voor werpen worden maximaal drie maanden bewaard en kunnen worden afgehaald tijdens kan tooruren. Voor informatie, bel {Ol 18} 684000 mMïscHAPPELUKE maandag t/m vrijdag zorg Jt van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10 tot 12 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14 u. v Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. Loodsensteiger Vlissingen, rond- vaart over de Westerschelde, 14 u. DanssportCentrum Good Times Vlis singen, dansavond, 20 u. Graan- beurs Middelburg, rommelmarkt, 9 u. Badstrand Vlissingen, strandmotor- cross, 11 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Gebouw VMC Zee land Middelburg, voorlichtingsavond amateurtheaterschool De Ambitie, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, Tech nika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door Frank van Rijn 'Van Caïro naar Kaapstad', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westka pelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, darten, 19.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Strandjutten', 14 u. Bi bliotheek Goes, voorlezen voor kinde ren van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Gebouw VMC Zeeland Middelburg, voorlich tingsavond amateurtheaterschool De Ambitie, 20 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: A.P Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Zondag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van R Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-W'alcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: A.D. de Stigter, Van Bor- selelaan 38, Veere, tel. 501830. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat 45, tel. 623298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Pape gaaienburg, Papegaaienburg 24- 26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 1.2, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.J.M. van Loo, tel. 0113- 232953. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform 0113-249389. Stichting Bejaarden- dicapten-) Alarm 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333. Zeeland: (en gehan- Zeeland.

de Faam | 1997 | | pagina 31