Weerstandswonder vitamine C Groenlipmossel werkt heilzaam bij gewrichtsklachten Profiel maakt lijnen lichter Neerslachtig, moedeloos... en dan? Blus brandend maagzuur met beleid Sportivan: tegen stijve spieren ten A;;:' A GEZONDHEIDSNIEUWS Helpdesk voor vragen over werk of afsluiten verzekering Effectieve natuurlijke aanpak chronische vermoeidheid Contactlensverzorging eenvoudiger en goedkoper Met K.H.3 lijkt leeftijd geen rol meer te spelen Horma huidcrème: huidverzorging voor het hele gezin Wapiti Mossel Extract Nieuw i wÊ^1 :i 28 FAAM/VLISSINGER Woensdag 17 september 1997 Een goede weerstand kan iedereen wel gebruiken om dat uitgeruste zomergevoel vast te houden. Beter in vorm, lekker fit: vitamine C is een uitstekende be schermer van onze afweer. Niet alleen ondersteunt vita mine C het immuunsysteem, extra vitamine C zorgt ook voor een sneller herstel na ziekte. Daarnaast helpt vita mine C bij onder andere spanning, dieet, zwanger schap en borstvoeding en een dagje minder gezond eten. Weerstandswonder Om gezond te blijven, moet een mens minimaal 60 mg vi tamine C per dag binnen krij gen. Minimaal is natuurlijk niet hetzelfde als optimaal. Spanningen, vermoeidheid en drukte verhogen de be hoefte aan vitamine C zoda nig dat die 60 mg lang niet altijd genoeg is. Voor een op timale ondersteuning van het immuunsysteem, bijvoor beeld bij herstel na ziekte, is Het onderhoud van contactlenzen wordt vaak als duur en lastig ervaren. Contactlensvloeistoffen zijn nu ook, aanmerkelijk voordeliger, verkrijgbaar bij o.a. Albert Heijn, Kruidvat, Trekpleister en de Fina shops. Deze be drijven hebben, onder eigen naam, een uitgekiend, kwa litatief hoogwaardig assortiment contactlensvloeistof fen, aanbevolen door contactlensspecialisten en oogart sen. Een Alles-in-één vloeistof (mul tipurpose) voor harde en zach te lenzen is al verkrijgbaar voor ca. 8,95. Alles wat je nodig hebt voor de dagelijkse verzorging van je lenzen zit in maar één flacon. Tenzij er bij zondere omstandigheden zijn, heb je geen reiniger en tablet jes nodig. Ook voor het door veel zachte lensdragers gebruikte water- stofperoxydesysteem kun je bij deze bedrijven goedkoop te recht. 's Nachts bewaar je je lenzen in een speciaal gefor muleerde waterstofperoxyde. die je 's morgens met een twee de vloeistof neutraliseert. Je lenzen zijn dan weer helder en schoon en direct klaar om op je oog te plaatsen. In zeldzame gevallen kunnen, net als bij alle andere contact lensvloeistoffen en cosmetica, overgevoeligheidsreacties voorkomen. De vloeistoffen, die je jaarlijks een flinke be sparing opleveren, zijn ge schikt voor ieder oog en voor iedere contactlens. Meer vragen? Bel de Nationale Contactlens- lijn: 0900-8212327. Door veranderingen .in onze eet- en leefgewoonten en in de medische voorzieningen worden we steeds ouder. Naarmate de jaren vorderen, verandert de functie van de lichaamscellen. De energievoorziening begint te ha peren, met als gevolg dat we minder gaan presteren. Als alle lichaamscellen optimaal werken, blijven we in goede geestelijke en lichamelijke conditie. Een van. de stoffen die de li chaamscellen helpen om voe dingsstoffen goed op te nemen, is procaine. K.H.3 bevat naast procaine de stof haematoporfy- rine, die ervoor zorgt dat pro caine in actieve staat de bloedbaan bereikt. Procaine zou anders in het maagdarmkanaal omgezet worden in een stof die niet werkzaam is. In deze samenstelling wordt K.H.3 reeds jaren, naar volle tevredenheid gebruikt door bij voorbeeld Donald Jones en met hem vele miljoenen mensen over de gehele wereld. K.H.3 is verkrijgbaar bij apotheker en dro gist. Voor meer infor matie: Bipharma B.V., Postbus 151, 1380 AD Weesp, tel.(0294)493535. De meeste oppervlakkige huidaandoeningen vragen een verzorgende crème met een verzachtende werking. Horma huidcrème onderscheidt zich door de grote huid- vriendelijkheid. De plantaardige extraeten bevorderen de doorbloeding en het herstellend vermogen van de huid. Vitamine A gaat overmatige schilfering tegen, terwijl vita mine E de huid beschermt tegen schadelijke invloeden van buitenaf en de elasticiteit verbetert. Horma huidcrème is voor velerlei doeleinden bruik baar. Het kan gebruikt worden bij een droge huid en schrale plekken, bij schaafwondjes en bij insectenbeten. De verzor gende eigenschappen maken Horma huidcrème ideaal als dag- en nachtcrème. Huidirritaties als gevolg van doorliggen worden met Horma voorkomen, terwijl het ook een prettige hand- en voetcrème is. Horma huidcrème is zeer ge schikt voor de tere kinderhuid en babybilletjes. De crème laat zich goed uitsmeren en is zui nig in gebruik. Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en re formzaak. Voor meer informatie: Pflüger, tel. (0182) 395149. ORMA'^X idckeme Wie iets mankeert krijgt vaak te maken met allerlei problemen. Helaas niet alleen op gezondheidsgebied. Zo kan het moeilijk zijn om aan werk te komen of om je baan te behouden. Ook blijkt het opeens niet zo makkelijk om een verzekering af te sluiten. Voor deze próblemen is er een telefonische informatie- en advieslijn: de Helpdesk Gezondheid, Werk en Verzekeringen. De medewerkers van de Helpdesk zoeken samen met u naar een oplossing voor het probleem. Indien nodig kunnen zij u gericht doorverwijzen. Zij weten de weg in de wetgeving maar weten ook hoe de ervaringen zijn in de praktijk. U kunt terecht met vragen als Moet ik iets vertellen over mijn gezondheid tijdens het sollici tatiegesprek? Door een ongeluk kan ik mijn oude werk niet meer doen, moet mijn werkgever mijn werk aanpassen? Ik ben vroeger overspannen geweest. Van de verzekeraar moet ik daarom een hogere premie betalen voor mijn levens verzekering. Kan dat zomaar? Bel 020 - 589 18 18. Bereikbaar op werkdagen van 12.00 tot 20.00 uur. De Helpdesk wordt uitgevoerd door het Breed Plat form Verzekerden en Werk en wordt mogelijk gemaakt door het Fonds voor Chronisch Zieken en het ministerie van SoZaWe. een dosis van 1000 mg vita mine C geen uitzondering. Met een extra sinaasappeltje vult u dat niet aan: voor 1000 mg vitamine C zou u twintig sinaasappels per dag moeten persen! Vitamine C op maat Wie dat niet kan opbrengen (en wie kan dat wel?), kan te recht in het vitamine C-assor- timent van Redoxon. Naast de bruistabletten die 1000 mg vitamine C bevat ten, zijn er de kauwtablet- ten in sinaasappelsmaak (250 mg) en zwarte bessen (500 mg). Nieuw zijn ook de frisse C-tjes die met 60 mg in de minimale dagelijkse be hoefte voorzien. Een doorbraak in vitamine C is Redoxon Slow Release (500 mg), die met de speciale microcapsules de vitamine C continue en gecontroleerd gedurende maar liefst acht uur langzaam loslaat, wat de effectiviteit vergroot. Net wat u nodig hebt voor extra weer stand. Redoxon Slow Release Redoxon Slow Release is met name van belang voor men sen die voortdurend extra vi tamine C kunnen gebruiken. Voorbeelden hiervan zijn in tensieve (duur-)sporters. Ook rokers en mee-rokers vallen in deze categorie. Redoxon is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Roche Ni cholas, tel. (0497) 381833. Natuurgeneeskundig- therapeute Rosemarie Ypma komt in haar praktijk in Almere regelmatig mensen met gewrichtsklachten tegen. Voor de behandeling ervan kiest ze al geruime tijd voor het groenlip mos selextract, omdat ze heeft ervaren dat de klachten hiermee opvallend verminderen. Mevrouw Ypma: "Mensen met soepel aanvoelen, alsof je ze artritis bijvoorbeeld merkten dat de mate waarin de aanval len kwamen, veel minder fre quent was dan voorheen. Waar ze eerst om de maand of tweemaandelijks een flinke aanval hadden, kwam die nu eenmaal in het half jaar, waarbij de aanval veel milder was. Bij artrose-patiënten kun je het degeneratie proces uitstellen met behulp van het mosselextract. Het zorgt er bovendien voor dat mensen soepeler worden in de ge wrichten en dat vooral de startstijfheid na de nachtrust beduidend minder of zelfs af wezig is." Ook bij mensen die de aan doening fybromyalgie (ook wel weke delen-reuma ge noemd) hebben, heeft het ex tract een positieve werking. "Bij sporters zorgt het mosse lextract ervoor dat de spieren al hebt opgewarmd," vertelt mevrouw Ypma. Ze raadt sporters aan het extract te slikken in een onderhoudsdo sis. Dat geldt ook voor men sen met jicht. Wordt het mosselextract tij dens een aanval ingenomen, dan neemt de pijn binnen één, twee "dagen af tot een licht zeurend gevoel overblijft. MMffü1 iNjjeuw: In Wapiti Mossel Extract wordt uitslui tend de originele Nieuw-Zeelandse Groen lipmossel verwerkt. Deze unieke mossel soort komt alleen voor in de heldere, niet vervuilde kustwateren van Nieuw-Zee- land. Het zeewater in dit gebied is rijk aan stoffen zoals o.a. kalium, magnesium en calci um. Deze vormen een belangrijke bron aan voedingsstof fen voor de Groenlipmossel. Het van deze mossel vervaar digde extract heeft een gunstige werking op het soepel houden van de gewrichten. Het verhoogt de elasticiteit van het steunweefsel en verbetert het uithoudingsvermo gen. Als'voedingssupplement kan het bovendien een waar devolle aanvulling op de dagelijkse voeding betekenen. Wapiti Mossel Extract tabletten zijn verkrijgbaar bij dro gist, reformzaak en apotheek. Voor meer informatie: Emonta B.V., tel. (0512) 518085. Afslanken is niet eenvoudig;. Vaak is een steuntje in de rug nodig om overtollig gewicht kwijt te raken. Afslanken met maaltijdvervangende producten zoals Profiel van Nutricia, is in dit geval de ideale oplos sing: gerechten met een beperkte hoeveelheid calo rieën die toch alle dagelijks benodigde voedings stoffen, zoals vitamines en mineralen, leveren. Met Profiel Afslankproduc- ten kunt u lijnen op de wijze die het beste bij u past. Profiel 5-daagse Afslankkuur Profiel 5-daagse Afslank- kuur is een afgepast dieet- plan voor vijf dagen. Het le vert 800 calorieën, de juiste hoeveelheid om een afslank- kuur gemakkelijk vol te hou den. Bovendien biedt de af- slankkuur alle benodigde voedingsstoffen- en houdt u voldoende energie voor uw dagelijkse activiteiten. Profiel 5-daagse Afslank- kuur voldoet aan de nieuwe Europese richtlijn die 800 ca lorieën per dag adviseert voor verstandig en verant woord lijnen. Alle Profielgerechten hebben een superieure smaak en bie den voldoende variatie zodat het lijnen niet gaat vervelen. De afslankkuur bestaat uit: muesli (2 smaken), maaltijd soep (3 smaken), shakes (3 smaken), maaltijdreep (amandel met melkchocolade) en een tussendoortje (vruch- tenreep) waarvan u per dag er maar liefst 5 mag gebrui ken. Profiel Afslankmaaltijden Met de Profiel Afsiankmaal- tijden kunt u een eigen menu samenstellen. Zo kunt u bij voorbeeld uw ontbijt en/of lunch door een Profiel Af- slankmaaltijd vervangen en 's avonds een calorie-arme "gewone" maaltijd gebrui ken. Dit vormt een goede vervolg fase op de Profiel 5-daagse Afslankkuur. Ook kunt u Profiel Afslankmaaltijden ge bruiken indien u eens geen zin of tijd heeft om te koken. Iedere Profiel Afslankmaal- tijd levert 200 calorieën en 30% van alle benodigde voe dingsstoffen. De Profiel Afslankmaaltijden zijn verkrijgbaar in Shakes Innerlijke onrust en geestelijke vermoeidheid zijn voor u herkenbaar? Anders gezegd: u bent nogal eens neerslachtig, moe en lusteloos? Dan zoekt u waarschijnlijk naar de broodnodige geestelijke veerkracht om de bakens te verzet ten, zodat u weer kunt genieten van de alle daagse dingen. Ons gevoel van welbevinden wordt door veel factoren be paald. Anderzijds zijn er ook invloeden, die onze stemming negatief kunnen beïn vloeden. Negatieve invloeden We beschikken niet altijd over de souplesse om die negatieve gebeurtenis sen goed te verwerken. Het gevoel dat alles te genzit, kennen we alle maal wel eens. Tussen de oren zit het dan niet goed, zeker wanneer die negatieve ervaringen zich opstapelen. Velen van ons zijn zelf in staat om in zo'n toestand van onbe hagen de positieve lijn weer op te pakken. Anderen heb ben daar wat meer moeite mee en hebben een helpende hand nodig. Positief nieuws In de natuur vinden we plan ten met een heilzame wer king. De indianen, en speci fiek de medicijnman, maak ten hier al gebruik van. Ook bij wisselende stemmingen en innerlijke onrust zijn bepaalde planten- extracten inzetbaar. In dit verband zijn dit met Debrifin name Sint Janskruid (hyperi- cum perforatum) en Kawa- Kawa (piper methysticum). Beide kruiden waren in 1996 zeer positief in het nieuws, nadat bleek dat veel mensen positief op de extracten re ageerden. Debrifin: optimisme van binnenuit Het natuurlijke middel Deb rifin van Bional bevat de be langrijkste extracten van zowel het Sint Janskruid, als van de wortels van Kawa- Kawa. De combinatie maakt het tot een uniek product. Kawa-Kawa stemt u binnen een half uur rustig en posi tief. Wisselende stemmingen en in nerlijke onrust maken plaats voor energie en initiatief. De extracten uit het Sint Janskruid heb ben voor stemmings verbetering wat lan ger nodig, maar na 2-4 weken voelt u zich weer geestelijk vitaal. U bent weer opti mistisch en opgewekt. Debrifin is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformhuis. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de Bional informatielijn: 0800-02 02 020. (aardbeien en vanille) en in Repen (amandelreep met melkchocolade) Lekker lijnen in uw eigen tempo Maak nu gratis kennis met Profiel. Schrijf voor een gra tis proefsachet van Profiel Shake naar: Nutricia, t.a.v. Slanke Lijn, Antwoordnum mer 10196 (postzegel is niet nodig), 2700 VB Zoetermeer. Heeft u vragen over lijnen of Profiel? Bel dan gratis de Slanke Lijn: 0800-0992298 (op werkdagen tussen 8.30 uur en 17.00 uur). De diëtist van Nutricia heeft allemaal tips en informatie over ge zond en verantwoord lijnen. Profiel is verkrijgbaar bij apotheek en drogist. Brandend maagzuur is een probleem dat omzichtig moet worden aangepakt. Als u een middel hiertegen gebruikt, is het belangrijk dat het subtiele proces van de spijsvertering niet wordt verstoord. De spijsvertering van de mens is te vergelijken met een zeer verfijnd mechaniek: het loopt alleen goed, als er goed voor wordt gezorgd. Zodra zich uitspattingen voordoen in de vorm van ver keerd eten en drinken, raakt het 'mechaniek' uit balans. Met maagpijn en maagzuur als pijnlijk gevolg. Voortdurende belasting Te veel alcohol, specerijen, koolzuur, cafeïne en vetten bezorgen de maag overwerk. Ook roken hoort in dit rijtje thuis omdat het de afgifte van bicarbonaat (de stof die het maagshjm vlies be schermt) vermindert. Al deze boosdoeners zorgen ervoor dat de maag op den duur niet meer is opgewassen tegen de bijtende kracht van zijn eigen productie, het maag sap. Dat bevat o.a. zoutzuur, dat voedsel doet verteren, en het eiwit opsplitsende enzym pepsine. Klachten als opris pingen, maagzuur en zuur- branden komen dus niet 'zomaar' op, maar zijn in feite het resultaat van voortdurende belasting. oorzaken, zorgen na uitwer king er juist voor dat méér maagsap wordt afgeschei den. Hiermee is de subtiele huishouding van de maag, allesbehalve gebaat. Rigoletten maagtabletten werken op een heel bijzonde re wijze aan de bestrijding van maagklachten. De neu traliserende werking op het zoutzuur en de absorptie van pepsine worden namelijk over een langere periode ge spreid. Op deze manier wordt de zuurbinding geleidelijk aan tot stand gebracht. De werking is dusdanig dat extra explosies van maag zuur worden voorkomen. Wanneer u ernstige nierfunc tiestoornissen heeft of hypo- aciditeit, dan kunt u het pro duct beter niet gebruiken. Rigoletten maagtabletten zijn verkrijgbaar bij apothe ker en drogist. Advies:lees voor het gebruik altijd even de bijsluiter. Voor meer informatie, bel Tendem (038) 421 77 47. Brandjes blussen Brandend maagzuur is het gevolg van een te hoge concentratie maag zuur. Om de oncomforta bele binnenbrandjes te blussen is een behoedza me aanpak te verkiezen boven een snelwerkend middel. Middelen die een snelle zuurbinding ver- Maag Maagwand Stevig sporten, het om spitten van de tuin en het witten van een pla fond zijn inspanningen waarbij lang achtereen dezelfde spieren worden belast. Vaak resulteert dit in stijve spieren en gewrichten. Overigens zijn het niet alleen actie ve jongeren en ijverige huisvaders die stijve spieren oplopen. Veel mensen hebben last van een verminderde mobiliteit. Vaak is de oorzaak een opho ping van stofwisselingspro ducten door overbelasting. Een verminderde circulatie als gevolg van kou en vocht kan dit probleem eveneens veroorzaken. Spierwrijfmiddelen Op zich zijn stijve spieren en gewrichten niet gevaarlijk, maar wel erg hinderlijk. Er zijn diverse spierwrijfmidde len verkrijgbaar. Sommige hebben een verwarmend ef fect, andere een pittige geur. De één komt uit een che misch laboratorium, terwijl de ander uit natuurlijke be standdelen is samengesteld. Maar allemaal zijn ze op hun manier nuttig en werkzaam. Sportivan is een aangenaam ruikende gel die zijn werking ontleent aan vier genees krachtige planten: Symphy tum officinale (smeerwortel), Rhus toxicodendron (gifsu- mak), Ledum palustre (moe rasrozemarijn) en Hamame- lis virginiana (toverhaze- laar). Deze planten zijn ecolo gisch gekweekt en worden vers én onder apothekerstoe- zicht verwerkt en daarna in een veilige en moderne toe dieningsvorm gebracht. Opvallend aan Sportivan is dat het de beste eigenschap pen van andere spierwrijf middelen combineert: Natuurlijk spierwrijfmiddel Snel opgenomen Dierproefvrij Direct inwerkend op de ge voelige plaats Mentholvrij Sportivan is een product van Vanda, de nieuwe lijn van Biohorma, de groot- JLJ ste producent van na- - tuur lij ke middelen in ;.-,i de Benelux. Verkrijg i baar bij drogisterij en apotheek. Voor meer informatie: Infolijn telefoon: W (0525) 685237. Steeds meer mensen hebben te kampen met chroni sche vermoeidheid of ME (Myalgisehe Encephalo myelitis), zoals het ook wel wordt genoemd. Hoe ME wordt veroorzaakt is nog altijd onduidelijk. Opvallend is dat tegenwoordig chronische ver moeidheid veel vaker voorkomt dan vroeger. Een van de belangrijkste zaken bij de bestrijding van chro nische vermoeidheid, is het versterken van ons afweersys teem. Vitaminen en mineralen zijn hierbij de beste hulpmid delen. Ze helpen om ontregelde functies weer in het gareel te krijgen en zijn de grote bestrijders van vrije radicalen. Deze schadeüjke stoffen tasten de lichaamscellen aan waar door verschillende kwalen - zoals ME - kunnen ontstaan. Tegen chronische vermoeidheid is er nu een speciaal prepa raat ontwikkeld: Liberty CVS Formula, een uitgebalanceerd multi-vitami- nen en mineralen prepa raat. Steeds meer orthomo leculaire artsen adviseren dit voedingssupplement en boeken er zeer goede resulta ten mee. Tegen vrije radicalen De speciale CVS Formula bevat maar liefst 47 verschillende ingrediënten zoals vitami nen, mineralen en sporenele menten. Vitamine A, C en E zijn als anti-oxydanten de natuur lijke beschermers tegen vrije radicalen. Vitamine E gaat bovendien de vorming van negatief cholesterol tegen. Daar naast bevat CVS Formula ook plantaardige ingrediënten zoals Echinacea Purpurea, Shiitake paddestoel en kamille. Deze staan bekend als actieve versterkers van het immuun systeem. Gratis Nieuwsbrief Liberty CVS Formula is uitsluitend telefonisch te bestellen in potten met 120 tabletten bij Liberty Health Care Pro ducts, tel. 020-6154944, (fax 020-4170115). Bovendien kunt u hier gratis de nieuwsbrief Vitality Life aanvragen die uit gebreid ingaat op achtergronden en de orthomuleculaire aanpak van chronische vermoeidheid.

de Faam | 1997 | | pagina 28