Billboards over Astma BIJEENKOMST ALLERLEI GEZONDHEID SPORT VROUWEN GELOOF CURSUS OUDEREN BEURS fMllM Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 3 september 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 11 september t/m wo. 17 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: H. Schipper, 19 uur: A.C. Verweij. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evangellegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A.F. de Haan, 19 uur: PA. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: PA. den Braan ker (in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther-Middelhoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: PL. de Schipper (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: PL. de Schipper. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman en D. Blom. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: A.V. de Nooij. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: A. Bruin. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna-Weiland. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Drost. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: H. van Winkelhoff. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergul de Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J.A. van Dijk. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna-Weiland. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9 uur: doopdienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde GemeenteZo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Bruin en G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin en G. Warner (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: C.A. Veen. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 15.30 uur: PH. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zater dag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Zo. 14.30 uur: J. Rothuizen, Ma. 20 uur: bijbelkring. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engelgeer. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: C. Verduin. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11 uur, Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: J. Sinke. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Ter Reede. Zo. 19 uur: P. Bakker. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: F. Buijsse. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: G. Prakken. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Genootschap. Singel190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: G. Pennekamp (beide SOW-diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg '14. Zo. 10 en 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 14.30 uur: J.J.T. Doedens. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (SOW- dienst in Bethel). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Op de Karolingenmarkt in Oost-Souburg waren afgelopen zaterdag de billboards te bewonderen die door de leerlingen van groep 8 van basisschool De Tweemaster zijn gemaakt. De zes kunstwerken zijn vorig jaar door de leerlingen gemaakt na een project over Astma. Aan het project was een wedstrijd verbonden wie het mooiste billboards kon maken. Een jury bestaande uit jeugdige astma in het ast ma-centrum in Hilversum vond de billboards van De Tweemaster zo mooi dat er twee in de prijzen vielen. „Ik had toen ook twee echte teken talenten in de klas", verduidelijkt meester Piet Koster van De Tweemaster. „De twee billboards die een prijs hebben gewonnen gaan binnenkort naar Hilversum waar ze in het centrum komen te hangen". Met het project en de wedstrijd wil het astma-fonds de ver schillende astmatische aandoeningen meer onder de aandacht brengen. Koster: „Ik had drie astma-patiënten in de klas dus het verschijnsel was bij ons niet geheel onbekend, ledereen was in ieder geval ontzettend trots met het resultaat dat bij de wedstrijd is behaald". Voordat de billboards naar Hilversum gaan waren ze nog één keer in Oost-Souburg te zien. FOTO JAAP WOLTERBEEK College Middelburg - Het college van burgemeester en' wethouders van de gemeente Middelburg gaat met de bevol king van de stad overleg voeren over hoe de bewoners van Mid delburg meer kunnen worden betrokken bij het gemeentelijk beleid. De gemeente heeft op 3, 10, 11, 12, 22 en 24 september en 21 oktober gespreksavonden georganiseerd. De bijeenkom sten worden respectievelijk ge houden in verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden, de Bur gerzaal van het stadhuis, Het Zuiderbaken, Ontmoetingscen trum Dauwendaele, de aula van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren en de Burger zaal van het stadhuis. Emigratie - De emigratie van uit Zeeland naar de Verenigde Staten staat centraal in de lezing die dr. J.L. Krabbendam woens dag 17 september geeft. Krab bendam is wetenschappelijk medewerker bij het Roosevelt Study Center in Middelburg. De lezing wordt gegeven op uitnodi ging van de Heemkundige Kring Walcheren in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, Aansluitend wordt een film over Ellis Island vertoond, het eiland ten zuiden van Man hattan waar het verblijf in Ameri ka van generaties emigranten is begonnen. De lezing begint om 20 uur. Kapasi - Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 13 september een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. De bijeenkomst wordt ge houden in wijkcentrum De Spin- ne in Goes en begint om 21.30 uur. Spoor- en tramwegen - De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van Belang stellenden in het Spoor- en Tramwegwezen komt vrijdag 12 september om 19.45 uur bij el kaar in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De vereniging houdt dan een 'dia-meebreng- avond', iedereen die interessan te plaatjes op het gebied van spoor- en tramwegen heeft is van harte welkom. Monumentendag - Het mo- numentenpand aan de Oude straat 27 in Bruinisse is tijdens de landelijke Open Monumen tendag die zaterdag 13 septem ber wordt ge.houden geopend voor publiek. Ook het aangren zende Visserijmuseum is die dag van 10 tot 12.30 uur- en 13.30 tot 16.30 uur gratis te be zoeken. 's Morgens wordt ge toond hoe op een ambachtelijke manier bolussen worden gebak ken en wordt er uitleg gegeven over klederdracht. In de middag uren wordt er aanschouwelijk onderwijs over de bereiding van mosselen gegeven. Sirius - Het actieschip van Greenpeace Sirius is op af- scheidstournee. Het schip is te oud geworden en niet snel ge noeg meer voor de doeleinden waar het voor gebruikt wordt. Greenpeace gaat het schip ver kopen maar geeft het publiek de gelegenheid afscheid te nemen van het actieschip. Van 12 tot en met 15 september ligt het schip afgemeerd aan de Loskade in Middelburg. Het is daar dagelijks van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur te bezichtigen. Zeelandbrug - De Zeeland- brug is de komende tijd een aan tal nachtelijke uren gestremd voor gemotoriseerd verkeer. Al leen hulpdiensten kunnen als de nood aan de man komt passe ren. De eerste stremming is van maandag 15 op dinsdag 16 sep tember van 23.45 tot 0.45 uur. De tweede keer is het opont houd langer. In de nachten van maandag 29 september tot en met donderdag 2 oktober duurt de stremming van 23.45 tot 5.00 uur. Op de brug wordt ge werkt aan voegovergangen, de verbindingen tussen de brugele- menten en de slagboomkasten. Tholen - Op uitnodiging van de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon uit Oostka- pelle verzorgt landschapsarchi tect Jan Willem Bosch zaterdag 13 september een excursie naar Tholen. Om 13 uur begint de ex cursie in museum De Meestoof in Sint Annaland. Daarna worden met een bus verschillende plek ken op Tholen bezocht. Het Zwitserser trio Avodah zorgt op locatie voor enkele muzikale in termezzo's. Inlichtingen en/of aanmelding, tèl. 0118-581507. De Mikke - Het vogel- en egel asiel De Mikke in Middelburg houdt zaterdag 13 september een open dag. Medewerkers vertellen over.het werk en de doelstelling van het asiel in het park van Toorenvliedt. In het educatief centrum van De Mikke kan een video over 'roofvogels en uilen in De Mikke' worden bekeken. De open dag wordt gehouden van 10 tot 16 uur. Abdijrondleidingen - Deze zomer werden er voor het eerst sinds jaren weer rondleidingen door de Middelburgse abdij ge geven. Omdat de rondleidingen een groot succes waren worden ook in de maand september nog rondleidingen verzorgd. Iedere dinsdag, woensdag en donder dag vertrekt de rondleiding om 15 uur bij de balie van het Zeeuws Museum op het Abdij plein. De rondleiding duurt zo'n anderhalf uur en voert deelne mers langs verschillende histori sche plekjes in het abdijcom plex. Midgard - Open Jongerencen trum Midgard is na vakantiever lof sinds dinsdag 9 september weer voor iedereen open. Ook dit seizoen organiseert Midgard weer allerlei activiteiten voor jongeren van 15 tot 25 jaar. Mid gard is dinsdag tot en met don derdag geopend van 15 tot 18 uur en van 20 tot 23 uur. Op vrij dag en zaterdag is het jongeren centrum 's avonds tot 1 uur geo pend. Van Dale - De bekendste in woner van Sluis is zonder twijfel J.H. van Dale, de grondlegger van het gezaghebbend woor denboek. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt in het kader van de Zee land Nazomer Festivals een the ma-middag over de relatie van Van Dale met zijn geboorte plaats Sluis. Allereerst geeft pro fessor Van Sterkenburg een voordracht over Van Dale en de Nederlandse taal in het stadhuis van Sluis. Daarna wordt een wandeling door het plaatsje ge maakt waarna het diner wordt gebruikt in molen De Brak. 's Avonds is er een optreden van het Prometheus Ensemble in de kerk aan de Brugstraat in Sluis. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-581507. Vietnam - De bazaar die zater dag 30 augustus in Grijpskerke is gehouden heeft zo'n slordige vijfendertigduizend gulden opge bracht. Het geld is bestemd voor de aanschaf van muziekin strumenten voor verstandelijk gehandicapte kinderen van de Trung Tu-school in Hanoi, Viet nam. Dit is één van de projecten van het Komitee Twee in Haar lem, een kleine vereniging die voornamelijk actief is in Viet nam. VOC - Teleac begint zondag 7 september met een nieuwe cul tuur-historische televisieserie over de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC). De serie ver telt het hele verhaal van de VOC, vanaf de specerijenkoorts tot aan het faillissement in 1798. In aflevering drie van de serie wordt een bezoek gebracht aan de Middelburgse landgoederen Toorenvliedt en Ter Hooge. Deze aflevering wordt uitgezonden op zondag 21 september van 18.05 tot 18.30 uur. Vlinderwedstrijd - Jeugdige bezoekers van het Zijdemuseum in Grijpskerke kunnen nog tot 20 september deelnemen aan een vlinderkleurwedstrijd. De vlin derkleurplaat is ontworpen door de vlindertekenaar Lou Wille- boordse die in de maanden juni en juli in het Zijdemuseum een expositie heeft gehad. Het Zijd emuseum is dit jaar nog tot en met 27 september geopend op dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Zeekadetten - Het zeekadet- korps Grevelingen is dit voorjaar opgericht. Als één van de twin tig korpsen maakt zij deel uit van het Zeekadetkorps Nederland en heeft als motto 'wijst de jeugd de weg naar zee'. Het is een maritieme jeugdvereniging voor jongeren in de leeftijd van 11 tot 18 jaar. De vereniging komt ie dere zaterdag bij elkaar en gaat in de zomermaanden op kamp. Om de organisatie van de afde ling meer gestalte te geven, is het bestuur op zoek naar kader. Personen die iets met de zee hebben komen hiervoor in aan merking. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0111-420341. Verloren erfenis - Cultuurhis toricus drs. Jacob Slavenburg geeft dinsdag 16 september om 20 uur een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg met als titel 'De verlo ren erfenis'. In zijn geruchtma kende boek Valsheid in geschrif te toont Slavenburg aan dat het huidige christendom niet is ge baseerd op de intrinsieke lerin gen van Jezus van Nazareth maar op een later gevormde theologie. Oorspronkelijke ge schriften werden verketterd en verbrand, veel andere (waaron der teksten van het Nieuwe Tes tament) zijn op duizenden plaat sen veranderd. Fibromyalgie - Fibromyalgie betekent letterlijk pijn in bin dweefsel en spieren. De Natio nale Vereniging voor Fibromyal- giepatiënten in Zeeland geeft za terdag 4 oktober van 14 tot 16 uur een lezing in ontmoetings centrum De Stenge in Heinkens- zand. De lezing die wordt gege ven door drs. F. Winter, psycho loog verbonden aan het revalida tiecentrum Het Roessinck heeft als onderwerp 'omgaan met pijn'. De zaal is geopend vanaf 13.30 uur. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-462375. Waterfitness - In het zwem bad Poelendaele in Middelburg worden dinsdag 9 september van 18.55 tot 19.40 uur en vrij dag 12 september van 14.30 tot 15.15 uur en van 18.55 tot 19.40 uur gratis proeflessen waterfit ness gegeven. Het Poelendaele waterfitnessprogramma bestaat uit aquajogging, aquafitness, aquarobic en hydrofit. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 626451 Prestatieloop - Samen met atletiekvereniging Dynamica houdt de werkgroep Terre des Hommes Vlissingen zaterdag 13 september een prestatieloop. De start van de loop is om 14.30 uur bij Strandpaviljoen De Zilver meeuw. Inschrijven is mogelijk vanaf 14 uur. Poekoelan - Poekoelan is een Indonesische vechtkunst waar van zelfverdediging een essen tieel onderdeel uitmaakt. De. eeuwenoude tradities van het Indonesische Silat en het Chine se Kung Fu zijn gecombineerd in de vloeiende vechtkunst Poe koelan. Op 10 en 17 september worden open lessen Poekoelan gegeven in de gymzaal naast de brandweerkazerne' in Middel burg. De open lessen worden gehouden van 20 tot 21.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-639703. Artemis - Sinds vier jaar is het bureau voor vrouwenhulpverle ning Artemis in Middelburg be zig met het project 'Op Sporen'' Het project biedt vrouwen die hun inkomen via de gemeente of andere uitkerende instanties ontvangen de mogelijkheid om met hun talenten aan de slag te gaan. De vrouwen doen dan bin nen of buiten Artemis werkerva ring op. Een aantal gemeenten is nu overgegaan tot financiering van het project 'Op Sporen' van Artemis. LAVA - De vereniging LAVA (Lesbische en Andere Vrouwen Activiteiten) viert in de week van 11 tot en met 18 oktober haar vijfjarig bestaan. Om het lustrum te vieren worden er verschillen de workshops gehouden. Foto grafe Ine Bloemen geeft een workshop fotografie in zes dag delen waarin deelnemers wor den geactiveerd hun persoonlij ke invulling te geven aan een thema. De workshop dansen en bewegen op muziek wordt ver zorgd door Balletschool Joke Louwerse. Op 12 oktober houdt LAVA een sportdag met een knipoog naar de Gay Games die in augustus in Amsterdam zijn gehouden. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-593095. Samenzang - In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt zater dag 13 september een koor- en samenzangavond gehouden. Er is een groot koor met maar liefst tweehonderd leden samenge steld uit verschillende christelij ke koren. Verder verlenen pia nist Arie de Korte, organist Jo- han den Hoedt en het Aalburgs Brasskwartet haar medewer king. Dominee L. Wüllschleger leidt de kerkdienst die begint om 19.30 uur. Volksuniversiteit - Bij de ZVU (Zeeuwse Volksuniversiteit) in Middelburg beginnen in de week van 22 tot en met 27 sep tember een groot aantal cursus sen. Het complete cursusaan bod van de ZVU is gebundeld in een studiegids die verkrijgbaar is bij het ZVU-bureau in de Span jaardstraat in Middelburg. Inlich tingen, tel. 0118-634800. De Zwaan - Wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg presen teert zaterdag 13 september van 14 tot 16 uur de cursussen die de komende maanden in het wijkcentrum worden gegeven. Aansluitend is er 's avonds-een dansavond die begint om 20.30 uur. Homeopathie - In het Theo van Doesburgcentrum in Vlissin gen wordt op vijf woensdag avonden de cursus klassieke ho meopathie gegeven. De lessen worden verzorgd door Jacq van Dam uit Oostkapelle. Er is nog plaats voor enkele cursisten. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-583607. Gestalt - In het weekend van 4 en 5 oktober verzorgd de Ge- staltpraktijk uit Vlissingen een cursus in centrum Namaskara in Kapelle. De cursus biedt deelne mers gelegenheid om hun huidi ge functioneren eens tegen het licht te houden en een begin te maken met eventuele rouw-, verlies- of traumaverwerking. De cursus staat onder leiding van Angèle Nederlof. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 467542. Vragenlijn - Vanaf 1 septem ber kunnen vijftigplussers aan de Protestants Christelijke Ou deren Bond (PCOB) ook telefo nisch vragen stellen. De bond heeft een speciaal telefoonnum mer geopend waar vragen kun nen worden gesteld over bij voorbeeld huisvesting, pen sioen, zorg, vervoer, cursussen en persoonlijke problemen. Het nummer van de vijftigplus vra genlijn is 038-4221055. Hart- en vaatziekten - De Stichting Welzijn Ouderen Plat teland Walcheren houdt 23 sep tember een voorlichtingsmiddag over hart- en vaatziekten. De bij eenkomst wordt gehouden in Amicitia aan de Agathastraat in Aagtekerke. Verkeer - Veiligheid in het ver keer staat centraal tijdens de thema-middag die de Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren maandag 15 september houdt. De bijeenkomst wordt gehouden in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen en begint om 14 uur. Aansluitend is er een bingo. De zaal gaat open om 13.30 uur. Boekenmarkt - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt zaterdag 13 september een*gro- te tweedehands boekenmarkt onder de Graanbeurs op de Dam in Middelburg. Het sortiment be staat uit boeken van allerlei pluimage waaronder veel ro mans. De boekenbeurs wordt gehouden van 10 tot 15.30 uur. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de ontginning van de Negev-woestijn. Rommelmarkt - Openbare basisschool Leeuwenburch in Middelburg houdt zaterdag 13 september van 10 tot 13 uur een rommelmarkt. De markt wordt gehouden op het school plein'aan de Samuel Radema- cherstraat 3 in Middelburg. Koopjesmarkt - Tijdens de Open Monumentendag, zater dag 13 september, wordt bij de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande een koopjesmarkt gehouden. Op de markt die van 10 tot 17 uur wordt gehouden zijn allerlei tweedehands spullen te koop. De opbrengst van de markt is bestemd voor het on derhoud van de monumentale kapel. Do. 11 september t/m wo. 17 sep tember HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 413933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: H. Steunenberg, Wester baan 18, West-Souburg, tel. 460104. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedgeval len tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -18 uur): Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060.zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333. donderdag 11 september t/m woensdag 17 september FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10 tot 12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaver jassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjesmiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 13.15 u. Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, bin go-dansant, 14.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Sou burg, prijsklaverjassen, 19.30 u. COC-Café Middelburg, T&T-avond, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, kinderbingo, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, Caribische avond, 20 u. COC-Café Middelburg, Tropical Night, 21 u. Sportfondsenbad Vlissingen, Internationaal waterpolo- toernooi, 10 u. Duinovergang Camping Dishoek, trim- loop (4 en 8 km), 13.30 u. Danssportcentrum Good-Ti- mes Vlissingen, dansmarathon, 20 u. Stengeplein Hein- kenszand, rommelmarkt, 9 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Van zoet naar zout', 14 u. x Sportfondsenbad Vlissingen, Inter nationaal waterpolotoernooi, 9 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfy- seem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuider baken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafel tennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Jacob Slavenburg 'De verloren erfenis', 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor kinde ren van 4 t/m 9 jaar, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door J.L. Krabbendam 'Emigratie vanuit Zee land naar Amerika vanaf midden negentiende eeuw', 20 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u.

de Faam | 1997 | | pagina 19