Provincie Zeeland Aanpak verdroging ÏEGELZETBEDRIJF BRUINES enkel de enkel Wij hebben nu verschillende showroom aanbiedingen tegen hoge kortingen. DUYVIS EN RADIO 10 GOLD PRESENTEREN DE TWEEDE SUPERFUIF «Officiële Mededelingen i mmmm mmmmm Alles onder één dak 18.000 Gratis kaarten! "Nu nog mooier" Milieutijdingen Het dagelijks bestuur van de provincie heeft een plan van aanpak ter bestrijding van de verdroging in natuurgebieden voorbereid. Belanghebbende instanties kunnen tot 19 september reageren. Zeeuwse TV door de ether Milieu Saneringsplan President Rooseveltlaan 743/745 Vlissingen Grondwateronttrekking Buitenhof Domburg Diversen Jeugdhulpverlening Zeeland In beroep QUICK SHOE! Pikolinos: de "look" die past mm Op 29 november a.s. organiseren Duyvis en Radio 10 Gold voor de tweede keer de Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF in de Jaarbeurs in Utrecht. Een keur van nationale en internatio nale artiesten trakteert het publiek op een spetterende avond. Supersterren 18.000 Gratis kaarten SUPERFUIF op radio, tv en internet Woensdag 10 september 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Wie het westen van Schouwen- Duiveiand nadert, weet dat hij op een bepaald moment niet verder kan. De weg loopt dood. Maar er zijn maar weinig doodlopende wegen die de nog van haast vervulde bezoeker zo'n ontvangst bieden. Aardige kleine dorpen, een bos dat die naam in Zeeland eer aandoet, prachtige duinen en een onver getelijk strand. En wat een rust en ruimte. De historie van het gebied is rijk en de natuur overweldigend. Al deze ken merken maken Schouwen-West tot een uniek gebied. Dit wordt verteld in de folder "Nu nog mooier..." De folder is een uit gave van de bestuurlijke begelei dingsgroep Schouwen-West en is een aanvulling op de vier keer in het jaar verschijnende nieuwsbrief. Recreatie en natuur brengen elkaar in verdrukking op het eiland, maar er zijn ook problemen op het ge bied van landbouw, milieu, waterwinning en waterhuishouding. Alle overheden, instanties en particulieren die belangen in het gebied hebben, hebben de handen ineen geslagen om de problemen gezamenlijk aan te pakken. Dit heeft geresulteerd in de Regiovisie. De bestuurlijke be geleidingsgroep Schouwen-West is de organisatie die zorg draagt voor de uitvoering van de Regiovisie. In de folder wordt onder andere verteld over het eeuwenoude ge vecht met de zee, dat het westen van Schouwen heeft geleverd en nog steeds moet leveren, de Plom- petoren, de eerste nederzettingen op Schouwen en de verdere geschiedenis van het gebied. Ook wordt er aandacht besteed aan natuur en landschap op het eiland. De folder is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 0118- 631400. Milieutijdingen is een informatie blad van de provincie. Het gaat over de laatste nieuwtjes en ontwikkelingen op het gebied van ruimte, natuur, milieu en water in Zeeland. Onlangs is nummer 43 van de negende jaargang ver schenen. In dit nummer wordt ingegaan op de achteruitgang van de natuur op de Zeeuwse dijken. Uit pas uitgevoerde onderzoeken is gebleken dat veel plantensoorten nog maar af en toe te vinden zijn. Een voorbeeld hiervan is de ruige anjer, deze is bijna verdwenen. Zelfs plantensoorten die tot voor kort ruim te vinden waren, lopen nu achteruit in aantal. Oorzaken daarvan zijn onder meer het veranderde beheer van de dijken en de algemene milieuverontreini ging. Hoe de achteruitgang kan worden gestuit is nog niet duide lijk. In deze Milieutijdingen wordt aangegeven dat er dit jaar waar nemingen zijn gestart op dijken in Zuid-Beveland en op Schouwen- Duiveland om te bekijken hoe en met welke middelen dit wel kan gebeuren. Andere onderwerpen zijn het plan van aanpak voor de verdrogings- bestrijding in de beheerde natuur gebieden in Zeeland, de zuivering van afvalslib, recreatie op de Oesterdam, extra ruimte voor recreatie in de Galgepolder, besparing van energie en afval en de beleidseffectrapportage verkeer en vervoer 1996. Het nieuwste nummer van Milieutijdingen en een gratis abonnement zijn aan te vragen bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 0118-631400. Een natuurgebied wordt als verdroogd aangemerkt als de grondwaterstand onvoldoende hoog is of de invloed van kwel water te gering wordt om de na tuurwaarden in stand te houden. Ook als grondwater van een mindere kwaliteit moet worden aangevoerd dan in het gebied gebruikelijk is, wordt van ver droging gesproken. Het gaat dus zowel om de kwaliteit als de kwantiteit van het water. Nogal wat mensen schijnen te denken dat de Zeeuwse regio nale televisie alleen via de kabel kan worden ontvangen. Dat is niet het geval: de uit zendingen gaan de ether in vanaf de tv-toren in Goes. Wie geen kabel heeft, maar wel een antenne (voor Ned. 1, 2 en 3) kan dus ook de Zeeuwse tv op de buis krijgen. Uiter aard wordt het programma óók op de kabel gezet. Het is nog niet bekend wanneer de uitzendingen beginnen. In oktober is de verwachting; omroep Zeeland zal het pre cieze tijdstip bekend maken. De etherfrequentie is wel bekend: kanaal 54. Hoewel het plan van aanpak alleen is gericht op natuurgebieden, moet bij de maatregelen ook rekening wor den gehouden met andere belangen. Het is nu eenmaal zo dat doen en laten in het ene gebied hun doorwer king hebben in het aangrenzende. Daarom is bij de opstelling van het plan vanuit diverse invalshoeken gewerkt, wat tot uitdrukking komt in de samenstelling van de ambtelijke begeleidingsgroep. Behalve de provincie zaten daarin de Zeeuwse waterschappen, de dienst landelijk gebied, rijkswaterstaat, staatsbos beheer, Natuurmonumenten en de stichting Het Zeeuwse Landschap. De laatste drie zijn de instanties die de natuurterreinen in de provincie beheren. Streefbeelden De provincie en de waterschappen hebben als waterbeheerders de taak de situatie regionaal te benade ren, terwijl de terreinbeheerders elk voor hun eigen percelen maatrege len te nemen. Via het natuurbeleidsplan en het streekplan is duidelijk in welke ge bieden in Zeeland de natuur de bo ventoon voert. Voor die gebieden moet nu een zodanig streefbeeld worden gemaakt dat de hele waterhuishoudkundige situatie bijdraagt aan de versterking van de natuur. Dat vereist bezinning op de kwaliteit en de stand van het water. Niet alles tegelijk kan worden aangepakt en daarom wordt voor rang gegeven aan grote, aaneenge sloten natuurgebieden. Tegelijkertijd moet worden gewerkt aan maatregelen die niet op de uitkristallisering van de streefbeel den hoeven te wachten. In de regel zal het gaan om de oplossing van overzichtelijke problemen, want voor de ingewikkelder situaties zal eerst alles in kaart moeten zijn gebracht voordat wordt ingegrepen. Zoveel mogelijk moet de oorzaak van de verdroging te lijf worden gegaan. Als dat niet kan, moet ge noegen worden genomen met symptoombestrijding. Als leidraad voor het uitdokteren van maatregelen worden in het plan van aanpak onder meer genoemd gedifferentieerd peilbeheer (beheer waarbij per gebied kan worden ingegrepen), hantering van een zomer- en winterpeil, snelle afvoer zoveel mogelijk beperken opdat infiltratie in de bodem plaatsgrijpt, de invloed van grondwateronttrek kingen beperken en verlaging van het maaiveld van de natuurterrei nen. Drainage wordt meer aan banden gelegd. Tot voor kort was de waterbeheerder bij de drainage niet betrokken, maar via de Wet op de waterhuishouding kunnen de Belanghebbenden kunnen tot en met 22 oktober 1997 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. llI'IHilili Hl' II HIIMHIH'IIM—l—Hlll HU lil ■HHHHI Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodem verontreiniging op de locatie President Rooseveltlaan 743/745 te Vlissingen ernstig is en hebben het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) van Video theek Middelburg B.V. te Vlissingen goedgekeurd. De beschikking ligt, met de ove rige stukken, van 10 september tot en met 22 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in ge meentehuis Vlissingen, werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Aannemingsmaatschappij Van Gelder te Elburg heeft, namens Roompot B.V. te Kamperland, een aanvraag ingediend om een ver gunning ingevolge de Grond waterwet voor het tijdelijk ont trekken van grondwater voor het in den droge kunnen aanleggen van riolering ter plaatse van het terrein van het Buitenhof Dom burg te Domburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning ver lenen met voorschriften te' be scherming van de bij het grondwa- terbeheer betrokken belangen. De aanvraag, ontwerp-beschikking en overige stukken liggen ter inzage van 11 september tot en met 7 oktober 1997 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 9- 16 uur en in gemeentehuis van Veere, Dorpsplein 28, Koudekerke, werkdagen van 9- 12 u en 13-16 u en (na telefoni sche afspraak 0118-501951, tst.42) op maandagavond; ledereen kan tot en met 7 okto ber 1997 schriftelijke beden kingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kunnen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking of monde linge bedenkingen wil indienen, kan telefonisch (0118-631189) een afspraak maken. De aanvra ger wordt uitgenodigd bij de gedachtewisseling aanwezig te zijn. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-beschikking en belang hebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een voorontwerp van het Beleidsplan 1999-2001 en het jaarplan 1998 voor de jeugd hulpverlening vastgesteld. In het jaarplan 1998 is vermeld welke uitvoerders van regionale voorzieningen jeugdhulpverlening voor bekostiging in aanmerking dienen te komen, hoeveel subsi die zij maximaal dienen te ontvan gen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor maximaal moeten leveren. Voor de jaren 1999, 2000 en 2001 wordt in het beleidsplan aangege ven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 11 september tot 13 oktober 1997 ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, werkdagen 9.30- 12.30 uur en 13.30-16.30 uur. Eenieder kan tot 13 oktober 1997 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Dinsdag 16 september, 14.00 uur, dient het beroep van de heer Th. Werkman tegen het besluit van de gemeente Vlissingen tot het weige ren van een standplaats buiten het woonwagencentrum. Behalve partijen is ook het woonwa genschap voor de zitting uitgeno digd. De VW zuidwest Walcheren heeft bezwaar aangetekend tegen de beslissing van gedeputeerde staten geen subsidie te verschaffen voor een mindervalidentoilet. provincie en de waterschappen regels opstellen. Overleg hierover moet op korte termijn beginnen. Nadat de reacties op het plan zijn ontvangen en eventueel verwerkt, kunnen gedeputeerde staten het plan van aanpak rond de jaarwisse ling vaststellen. De zitting ter behandeling van het bezwaarschrift is dinsdag 16 september, 14.30 uur. De Vereniging Protestantse Ouderenzorg West-Zeeuwsch- Vlaanderen in Sluis is het niet eens met de vaststelling van de provincia le bijdrage voor het verzorgingshuis Ter Walle in Biervliet. De zitting hierover is dinsdag 16 september 15.00 uur. Loonbedrijf/mesthandel Simon de Feijter in Schoondijke maakt bezwaar tegen de weigering van een bijdrage uit het provinciale milieufonds voor een meststrooier. De zitting is dinsdag 16 september, 15.30 uur. Het Zeeuwsch Heren Dispuut Luctor et Emergo in Breda had graag een activiteitensubsidie van de provincie ontvangen, maar op het verzoek is niet ingegaan. Het bezwaarschrift tegen de weige ring dient dinsdag 16 september, 16.15 uur. Alle zittingen van de beslis- en de bezwaarschriftencommissie zijn in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De hoorcommissie bestem mingsplannen heeft de facetherziening mestopslag in zeven bestemmingsplan nen van de gemeente Goes tot onderwerp. Tegen de herziening zijn bedenkingen ingebracht voor de heer J.J.M. van Eijck, die wordt vertegenwoordigd door mr. J. Van Groningen van Den Hollander advocaten in Middelharnis. Ook de LTO- raad Zeeland in Goes heeft bedenkingen ingediend. De zitting is woensdag 17 september, 9.15 uur, in het gebouw van de provinciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg. mode voor rfrbell GOES MIDDELBURG in mooie bruinen VLISSINGEN ZIERIKZEE Tegelzettersbedrijf - Sanitair - Badkamerrenovatie A. Joachimikade 48-1Goes, tel. 0113-250257 Openingstijden van onze showroom: werkdagen: van 09.30 - 12.00 uur maandag: gesloten 13.30 -17.00 uur zaterdag: van 09.30 - 15.30 uur Disco's wordt genoemd. Het blijft fuifen met de swingende hits van Kool The Gang en de avond wordt, hoe kan het ook anders, spetterend afgesloten met het optreden van Total Touch. Through the Barricades' met Tony Hadley Dit mega-festijn begint met een optreden van Guus Meeuwis Vagant. En reken maar dat iedereen uit volle borst 'Het is een nacht' met Guus en zijn band meezingt! Op de SUPERFUIF gaan alle fuif- gangers 'Through the Barricades' met Tony Hadley van Spandau Ballet. Daarna laat Gloria Gaynor horen waarom zij, en zij alleen, de Queen of the i Total Touch En nu komt het...toegangs kaarten voor de SUPERFUIF zijn helemaal gratis! Hoe kun je aan gratis kaarten komen? Ga snel naar de dichtstbijzijnde supermarkt en kijk op de Duyvis-actie- verpakking. Achterop staat het speciale SUPERFUIF- logo. Het enige dat je hoeft te doen, is drie SUPERFUIF- logo's vóór 22 november op te sturen naar Duyvis Elke werkdag zendt Radio 10 Gold tussen 17.00 en 18.00 uur de Duyvis SUPER- FUIF-show uit. Hierin hoor je alles over de SUPERFUIF en de artiesten én je maakt kans op het winnen van vele SUPERFUIF-prijzen. Daarnaast komt er tijdens de Duyvis SUPERFUIF-show SUPERFUIF, de artiesten en krijg je antwoord op al jouw vragen. Een bezoek aan www.superfuif.nl is beslist de moeite waard. Op 13 december a.s. zendt SBS6 om 19.30 uur een Gloria Queen of The Discos' Gay nor uitgebreid verslag uit van de Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF. En wie weet? Zie jij jezelf terug op televisie! Guus Meeuwis Vagant SUPERFUIF, Postbus 40044, 6203 CE Maastricht. Vergeet daarbij niet je naam, adres en telefoonnummer te ver melden. Dagelijks winnen de eerste 100 inzenders twee gratis toegangskaarten! dagelijks een winnaar live in de uitzending. Goed nieuws voor alle internet-surfers. Op de speciale Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF-site vind je alle informatie over de Radio 10 Gold hoor je in heel Nederland op de mid dengolffrequentie AM 675 en overal in FM stereo via de kabel. Bel voor de kabelfrequentie in jouw woonplaats: 0909 - 300 1011 (50 cpm).

de Faam | 1997 | | pagina 13