Als een rolstoel noodzakelijk is... Allerlei Gezondheid Gevonden Bijeenkomst Sport Vrolijke vaartocht over Veerse Meer Vrouwen Cursus Ouderen Beurs Natuur Wet Voorzieningen Gehandicapten DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAGl SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 3 september 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 4 september t/m wo. 10 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur. J. van Dijk. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur, GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. van den Berg, 19 uur: J.F. Ezinga (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.P Cornet, 19 uur: J.F. Ezinga. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: B. de Flaan. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.G. Baas. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30,14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij, 14.30 uur: A.V. de Nooij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Mor genster. Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: A. Spaans. Oostkerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: D. de Jong. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 16.30 uur: J. Char- dard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander en J.H. Kip, 19 uur: A.C. den Hollander (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander en J.H. Kip (in de Zions kerk), 19 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: G. Warner (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: PH. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik en L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: Spaans-Molenaar (in de Ka naalstraatkerk). Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Vr. 20 uur: bidstond. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. de Rond. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 15.30 uur: P. Paulus. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexan der Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: R. Kattenberg. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur, Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader, 19 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1Zo. 15 uur: A. Scheermeijer. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: N. Köther-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Van Veen, 19 uur: Lingen. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Van Veen, 19 uur: Lingen (beide SOW-diensten in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: A.C. den Hollan der (SOW-dienst in Bethel). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Braderie - Gapinge staat 6 sep tember in het teken van de jaar lijkse braderie. De braderie wordt gehouden op en om de Schotse- hoek en duurt van 11 tot 17 uur. Zo'n dertig kramen, veelal onder nemers uit de omgeving, nemen deel aan het evenement. De ringrijdersvereniging van Gapinge houdt een wedstrijd met versier de sjezen. Daarnaast zijn er at tracties voor groot en klein zoals een springkussen, schiettent, koemeiken en darten. De brade rie wordt afgesloten met een feestavond in het verenigingsge bouw De Spil. Omroep Zeeland - Omroep Zeeland beleeft dit jaar een van de drukste jaren uit zijn bestaan. Op 1 oktober krijgt Zeeland zijn eigen regionale tv-programma. Ook op de radio zijn er allerlei veranderingen op til. Vanaf maan dag 1 september begint Omroep Zeeland met de winterprogram- mering. Daarin is voor het eerst in de geschiedenis van de om roep plaats ingeruimd voor actu aliteitenuitzendingen in het weekend. Op zaterdag en zon dag is er voortaan van 17 tot 17.30 uur een half uur durende nieuwsuitzending. Kunstuitleen - In de presenta tieruimtes van de kunstuitleen centra in Goes, Middelburg, Ter- neuzen en het stadhuis van Vlis singen zijn van 9 tot en met 20 september de nieuwe kunstwer ken van de kunstuitleen te be wonderen. De werken zijn in het voorjaar na een openbare oproep aan kunstenaars in Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland geselecteerd en verdeeld over de verschillende kunstuitleen centra. In totaal gaat het over tachtig werken in de meest uit eenlopende technieken. Drumcorps - Twee leden van het Juliana Drum and Bugle Corps uit Middelburg zijn naar de wereldkampioenschappen voor drumcorps in Citrus Bowl, Orlan do in de Verenigde Staten ge weest. Peter Jan de Werk en Na- tasja van Ouwerkerk liepen tij dens het kampioenschap op 16 augustus mee met het Pioneer drum and bugle corps uit Mil waukee in de staat Wisconsin. Peter Jan speelde mee in de brass op mellophone en Natasja zat bij de color guard, de show en dansgroep van het corps. Het drumcorps behaalde een negen tiende plaats op het wereldkam pioenschap. Dansmarathon - In danssport- centrum Good Times aan de Vol- taweg in Vlissingen wordt zater dag 13 september een dansma rathon gehouden ten bate van de Nederlandse kankerbestrijding. De marathon duurt van zaterdag avond 20 uur tot zondagmorgen 8 uur. Per uur hebben de mara thondansers vijf minuten pauze. De marathondansers dragen zelf de sponsors aan die dan per dans, per uur of een vast bedrag ter beschikking stellen voor deze actie. Het totale sponsorbedrag wordt over gemaakt naar het goede doel, zonder aftrek van eventuele kosten. Ter Mantelinge - Op het ter rein van verzorgingstehuis Ter Mantelinge in Domburg wordt vrijdag 5 september een ringrij- dag gehouden. Leden van de plaatselijke ringrijdersvereniging rijden om een aantal prijzen waaronder de beker van de be wonerscommissie van Ter Man telinge. Rondom de ringrijders- baan staan een aantal kramen opgesteld met ondermeer eigen gemaakte spullen, boterbabbe- laars, kantklossen, kralen, hout snijwerk en folklore-schilderen. De ringrijdag wordt van 10 tot 16 uur gehouden. Zonnebloem - De Zonnebloem is een vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. De Zonnebloemafdelingen van Schouwen-Duiveland. Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren houden 1 oktober een ontspan ningsmiddag. De bijeenkomst wordt gehouden in zaal De Sten- ge in Heinkenszand en begint om 14 uur, de zaal is open vanaf 13 uur. In samenwerking met theaterbureau Joop van den En- de is een Zonnebloemshow sa mengesteld waaraan medewer king wordt verleend door Sandra Reemer, Danny de Munck, Frank Wilson en andere artiesten. het Nederlands Kampioenschap Pijproken in Middelburg. De deel nemers krijgen een houten pijp, twee lucifers, drie gram tabak en een houten pijpstopper. De pijp rokers krijgen vijf minuten om hun pijp te stoppen en één mi nuut om hem aan te steken. Daarna gaat het erom wie de pijp zolang mogelijk kan aanhouden. De wedstrijden worden tussen 14 en 17.30 uur gehouden in het Schuttershofcafé. Inschrijving voor de wedstrijd is tussen 10.30 en 13 uur mogelijk in Café de Mug aan de Vlasmarkt in Middel burg. Billboards - Groep 7 en 8 van basisschool De Tweemaster in Oost-Souburg hebben meege werkt aan het project 'Kinderen schilderen over astma'. De kin deren wonnen hiermee de twee de en de derde prijs in de natio nale wedstrijd. De kinderen heb ben op billboards geschilderd hoe zij over astma denken. De billboards zijn zaterdag 6 septem ber te bewonderen op de Karo- lingenmarkt in Oost-Souburg. Het Astma Fonds is dan aanwe zig met twee kramen waarin ook informatie wordt gegeven over Cara. Rijksarchief - Vanaf 6 septem ber is de studiezaal van het Rijks archief in Zeeland, Sint Pieter straat 38 in Middelburg weer el ke zaterdag voor het publiek geo pend van 9 tot 17 uur. Bezoekers van het rijksarchief kunnen er te recht voor het onderzoek naar voorouders of andere wetens waardigheden over de Zeeuwse geschiedenis. Hartezorg - Patiëntenvereni ging voor- en nazorg bij hartziek ten Hartezorg Midden-Zeeland houdt vrijdag 12 september een praatmorgen in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Patiën ten, familieleden, partners, vrien den of andere belangstellenden kunnen er terecht om met elkaar van gedachten te wisselen over de problemen die mensen met hartziekten kunnen ondervinden. De praatmorgen begint om 10.15 uur. Borstkanker - In 1996 is de volledige invoering van het Be volkingsonderzoek Borstkanker in de regio zuidwest Nederland ingevoerd. Het onderzoek is be doeld voor vrouwen van 50 tot en met 69 jaar. Zij krijgen eens in de twee jaar een uitnodiging om röntgenfoto's van de borsten te laten maken. Hiermee kan borst kanker vroeg worden opge spoord, waarmee de kans op ge nezing groter is. Van de ruim 83.315 vrouwen die tot nu toe in zuidwest Nederland zijn onder zocht zijn er 849 voor verder on derzoek verwezen naar het zie kenhuis. Bij 396 vrouwen werd borstkanker geconstateerd. Ypsilon - De vereniging Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van chro nisch psychotisch of schizofrene mensen. De vereniging houdt dinsdag 2 september een bijeen komst voor haar (toekomstige) leden in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. After Care - De begeleidings groep borstkankerpatiënten Goes wil haar activiteiten uitbrei den door het oprichten van een contactgroep voor vrouwen tot vijfenveertig jaar. Dinsdag 9 sep tember om 20 uur wordt de eer ste bijeenkomst gehouden met als doel kennismaking. De bij eenkomst wordt gehouden in het gebouw van het Maatschap pelijk Werk Oosterschelderegio aan de Zonnebloemlaan in Goes. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-343632. Visio heeft een regionale functie, dat wil zeggen dat slechtzienden en blinden in de regio Zeeland zijn aangewezen op de diensten van Visio, Dependance Zeeland. Deze dependance wordt door de Algemene Wet Bijzondere Ziek tekosten (AWZB) gefinancierd. De dependance is gevestigd aan de Lijnbaan 34 in Goes en is da gelijks geopend van 9 tot 12 uur. Kanker - De Nederlandse Kan kerbestrijding/Koningin Wilhelmi- na Fonds houdt in de week van 7 tot en met 13 september een na tionale collecte. Het geld wat met de collecte wordt ingeza meld is bestemd voor bijvoor beeld de kankeronderzoekers aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Van elke gulden be steedt de Nederlandse Kanker bestrijding vijfentachtig cent aan wetenschappelijk onderzoek en opleiding en onderwijs. De overi ge vijftien cent gaan naar voor lichting en patiëntenbegeleiding. Behalve in de collectebus kan ook geld worden gestort op giro 26000, ten name van de Neder landse Kankerbestrijding in Am sterdam. Startonderbreker - Bij de poli tie in Vlissingen zijn in de periode van 25 juli tot en met 20 augus tus de volgende gevonden voor werpen aangegeven. Diverse fietsen, portemonnees, sleutels, sleutelbossen, horloges, tassen en rugzakken, een goudkleurige armband, twintoon telefoon, schroevendraaier, bestek, zak agenda, nieuw fotoalbum, came ra, eerstedag enveloppe, sigaret- tenetui, herenbroek, jack met bontkraag, gele paraplu, kinder trui, startonderbreker, zadel, au toradio, paar kinderschoenen, schoen maat 34, vulpen, arm band, halsketting met hanger, surfplank en splatballs voor auto maat. Country dansen - In Koude- kerke begint maandag 1 septem ber een cursus line dancing. Clogging, een vorm van line dan cing met taps, wordt gegeven in buurthuis De Paraplu, in de kel der van het Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen. Clogging wordt iedere dins dag gegeven van 18.30 tot 20 uur voor gevorderden en van 20.30 tot 22 uur voor beginners. Inlichtingen en/of aanmelding, tel.'591901. Dauwendaele - Wijkvereniging Dauwendaele bestaat dit jaar vijf jaar en viert dit eerste lustrum zaterdag 13 september. In het winkelcentrum Dauwendaele zijn de hele dag verschillende festivi teiten. Van 10 tot 15.30 uur is er een rommelmarkt en van 14 tot 16 uur wordt er ook een play- backshow voor kinderen van 6 tot 12 jaar gehouden. Van 18 tot 19.30 uur is er een receptie voor genodigden waarna om 20 uur een groot feest met loterij in het Ontmoetingscentrum Dauwen daele begint. Het feest duurt tot 1 uur. Pijproken - Het Walcherse Pijp- rookgilde houdt' 21 september Alzheimer - De Alzheimer Ver eniging 'Rond de Schelde' is op zoek naar familieleden en vrien den van jong dementerenden. Daaronder worden mensen ver staan die voor hun zestigste le vensjaar dementieverschijnselen vertonen zoals vergeetachtigheid en desoriëntatie. De bedoeling van de vereniging is om onder steuning te bieden die speciaal gericht is op deze doelgroep. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met Diederik van Maanen, verpleeghuisarts en se cretaris van de vereniging, tel. 0113-551451. Visio - Visio biedt slechtziende en blinde kinderen en volwasse nen voorlichting, advies, consul tatie, onderzoek en revalidatie. Het is een vrolijk gezicht, al die versierde boten die in op tocht over het Veerse Meer va ren. En de tocht - waaraan zo'n honderdvijftig cliënten van de stichting Arduin deelnemen - wordt aanstaande zaterdag al weer voor de vijfentwintigste keer gehouden. De groep van 46 plezierjachten wordt begeleid door het mu ziekcorps Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg. FOTO GEORGE TAAL Toertocht - Motorsportvereni ging Ophemert houdt zondag 31 augustus haar jaarlijkse Zeeland toertocht. De motoren vertrek ken tussen 10 en 12 uur bij Café Leonita aan de Kerkstraat in Le pelstraat. Vanaf 14 uur worden de motoren bij hetzelfde café weer terug verwacht. De route die de deelnemers afleggen gaat over smalle en slingerende weg getjes en dijkjes in West-Bra bant, Tholen en Sint-Philipsland. De route is afwisselend en de lengte bedraagt ongeveer hon derdvijftig kilometer. Fruitwandeltocht - Vanuit Goes vertrekken zaterdag 13 september de fruitwandeltoch- ten over afstanden van 5, 10, 15 en 25 kilometer. Deelnemers kunnen zich inschrijven bij het startbureau dat is gevestigd in het gebouw van het Rode Kruis aan de Edisonstraat 9 in Goes. De route van 25 kilometer start tussen 9 en 10 uur, de overige routes vanaf 10 uur. Voorinschrij ving is mogelijk bij de familie De Bondt, tel. 0113-216992. Pandaloop - In de omgeving van het kasteel Westhove tus sen Domburg en Oostkapelle wordt'zaterdag 6 september de Pandaloop gehouden. Deelne mers aan de loop kunnen maxi maal vier ronden van vijfentwin tighonderd meter afleggen. In schrijving is mogelijk vanaf 13 uur en de start is gepland om 14 uur. De inschrijfkosten bedragen vijf gulden per persoon. De op brengst gaat naar het Wereld Na tuur Fonds. Voor de snelste loper staat een fraaie wisselbeker klaar. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-612401. Funk-dance - Met ingang van 8 september worden in de gym zaal aan de Van Ginkelstraat in Oost-Souburg wekelijks lessen funk-dance gegeven. Op dins dagmorgen van 10 tot 11 uur geeft DIOS Souburg in dezelfde gymzaal lessen steps. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 466828 (na 17 uur). Sportraad - De Stichting Zeeuwse Sportraad heeft een nieuwe voorzitter. Vanaf 27 au gustus zwaait ir. J.L.M. Mandos uit Heinkenszand de scepter. Hij volgt hiermee Jan Kruize op die na beëindiging van zijn ambtspe riode als burgemeester van Oostburg inmiddels naar Assen is verhuisd. De heer Mandos is burgemeester van de gemeente Borsele en heeft naast zijn be stuurlijke deskundigheid en erva ring ook een sterke affiniteit met sport. Gymnastiek - De gymlessen van de Christelijke gymnastiek vereniging Oranje Nassau zijn weer begonnen. De vereniging verzorgd gymnastieklessen in de gymzalen van De Branding, Paauwenburgschool, Open Hof, De Houtuyn en De Vlieger. De lessen worden gegeven voor alle leeftijden. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-412130. Judo - Judovereniging De Judo pakkers uit Koudekerke begint haar lessen weer vanaf woens dag 10 september. Er is dit jaar ook judo en jiu jitsu voor kinde ren van 12 tot en met 15 jaar. De lessen worden gegeven in sport hal De Couburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 552910. Investeren - Speciaal voor vrouwen die de uitdaging aan willen gaan om bij het bureau voor vrouwenhulpverlening Arte- mis in Middelburg in zichzelf te investeren kunnen 16 september en 18 september terecht bij Arte- mis voor de cursus 'van offeren naar investeren'. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 642979. Ontembaar - Bij het bureau voor vrouwenhulpverlening Arte- mis in Middelburg begint maan dag 15 september de cursus 'de ontembare vrouw'. De cursus gaat over het gelijknamige boek van dr. Clarisse P. Estes en gaat over het innerlijke zelf van de au teur. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-642979. Folklore dans - In de sportzaal aan de Van Doornlaan in West- Souburg wordt vanaf 4 septem ber van 10.45 tot 12 uur een cur sus folklore dans voor vijftigplus sers gegeven. Belangstellenden kunnen in de maand september vrijblijvend meedoen. Chinees - De Vriendschapsver eniging Nederland-China begint bij voldoende belangstelling in oktober met een cursus Chinees in Bergen op Zoom. Er wordt aandacht besteed aan het lezen, spreken en schrijven van het al gemeen gangbare Chinees. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 070-3272258. Volksuniversiteit - De Zeeuw se Volksuniversiteit (ZVU) begint in de week van 15 tot en met 20 september met een groot aantal cursussen in het gebouw van de ZVU aan de Spanjaardstraat. Spaans, Conversatie Time Maga zine, Astrologie, bridge voor be ginners en kalligrafie zijn slechts een greep uit het cursusaanbod. Een complete studiegids is ver krijgbaar bij de ZVU, tel. 0118- 634800. Senioren academie - De Ho geschool Zeeland verzorgt voor de Stichting Zeeuwse Senioren Academie in oktober, november en december zeven cursussen. Alle cursussen bestaan uit vijf cursusmiddagen en worden ge geven in het gebouw van de ho geschool aan de Edisonweg in Vlissingen. Er is keuze uit de cur sussen 'Franz Schubert en zijn Biedermeier-tijd', 'De verbeel ding van het denken', 'Momen ten in de West-Europese bescha vingsgeschiedenis', 'De bewo ning van zuidwest-Nederland in de Middeleeuwen', 'Recht', 'In troductiecursus Personal Compu ter' en 'De moedertaal centraal, het Nederlands van gisteren en vandaag'. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-489151 (alleen 's morgens). Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg begint in oktober en november met een aantal cursussen. Op dinsdag middag wordt de cursus koken voor vijfenvijftigplus mannen ge geven, op vrijdag de cursus ve getarisch koken. Op dinsdagmor gen wordt de uit tien lessen be staande cursus leren omgaan met de computer gegeven en op dinsdagavond kunnen ouderen hun kennis over verkeersregels opfrissen. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-627537. Boekenbeurs - De Grote Kerk in Veere vormt zaterdag 6 sep tember het decor voor een anti quarische en tweedehands boe kenbeurs. Op de beurs bieden standhouders in zo'n vijfentwin tig kramen een veelheid aan boe ken aan. Naast literaire boeken is er ook plaats ingeruimd voor Zeeuwse boeken. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. Avondruilbeurs - In café-pen sion De Goede Verwachting in Lewedorp wordt vrijdag 5 sep tember vanaf 19.15 uur een avondruilbeurs gehouden. Verza melaars van ondermeer munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten kunnen er te recht om te ruilen met andere verzamelaars. Kledingbeurs - In peuterspeel zaal 't Pieterpeutertje, Keurhove 1-3 in Middelburg, wordt woens dag 24 september een kleding beurs gehouden. Winterkleding maat 86 tot en met 164 (geen babykleding) kan woensdagmor gen tussen 8.30 en 9.30 uur wor den ingeleverd. De kledingbeurs wordt gehouden van 13.30 tot 14.30 uur. Neeltje Jans - Dat de zanddui nen van Neeltje Jans vol met le ven zitten is te ontdekken tijdens een excursie met een aan het ei land verknochte gids. Zondag 7 september en alle woensdag middagen in de maand septem ber vertrekt om 14 uur een ex cursie over het eiland vanaf de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans. Deelname voor mensen in een rolstoel is zonder problemen mogelijk. mAATSCHAPPELUKE JEORG WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vnjdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10 tot 12 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, klaverjassen, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond voor alleenstaande 25-plussers, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tact, 15 u. COC-Café Middelburg, Oranje-hits en Polderpop, 21 u. Gebouw Tafeltennisvereniging Arnemuiden, rommelmarkt, 9.30 u. Oranjeplein Oost-Souburg, ringrijden, 8 u. Burg. Stemerding- laan Oost-Souburg, Delta-Tour, amateur wielerron- de, 13.30 u. Danssportcentrum Good-Times Vlis singen, openingsbal, 20 u. Botenhuis Kanaal door Walcheren Vlissingen, Inter nationale Kanaalrace, 11.45 u. Hotel Piccard Vlis singen, Line Dancing met babecue buffet, 18 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitke ring van 10-12 u., tel. 625655. De Stenge Hein kenszand, bijeenkomst van de Park- en Sierwater- vogelvereniging Aviornis, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost- Souburg, bingo, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Westhove toen en nu', 14 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kin deren van 5 t/m 8 jaar, 14 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 419, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: A.AM Termeer en F. van den Berg, Ro- senburglaan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezondheids centrum Middelburg-Zuid (prak tijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw en St. Joosland, tel. 601340. Zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaal straat 70, Oost-Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapel le, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J. van Hooft- kwartier 90, Middelburg, tel. 615595. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedgeval len tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Sou burg, C. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: H. Klome, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Mid delburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 19