Provincie Zeeland 12 september: streekplan 'Bent u at klaar voor het nieuwe stookseizoen?!' Midavaine de herfst kollektie is binnen de kinderen gaan naar school zien ze de leraar nog wel staan de dagen gaan korten, kom eens langs voor een GRATIS ogentest IDAVAINE cv-ketels, radiatoren, gaskachels, boilers, kamerthermostaten, etc en Afslanken Ruimte, milieu en water Commissies Officiële Mededelingen Aquajoggen Milieu Vergunning Eurogas Terminals Nieuwdorp Tot op de bodem Melding Gieterij Middelburg i.s.m. Reduce vrijdag 12 september 97 10 weken voor: F 195,00 0118-417442 VERGADERING DORPSRAAD K0UDEKERKE U BENT VAN HARTE WELKOM! Wij leveren alles op het gebied van verwarming, zoals: Ook installeren wij complete cv-installaties Kom langs voor uitgebreide documentatie en informatie of bel 0118-612330 Uw Radson- en Atag-dealer Domburgs Schuitvlot 21 Tel. 0118-612330 MIDDELBURG Woensdag 3 september 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij De Braakman, onderdeel van de Kanaalzone en meetpunt voor fijn stot Het jaarverslag ruimte, milieu en water 1996 omvat de beleidsterreinen milieu en integraal waterbeheer, natuur, landschap en landinrichting en ruimtelijke ordening. In feite kan worden gesproken over een verslag van het om gevingsbeleid, zo stellen de drie verantwoordelijke gede puteerden in hun voorwoord bij het verslag. Als sprekende voorbeelden van zulk beleid worden genoemd de Kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaande- ren, het project Schouwen-West en het stadsgewest Vlissingen/ Middelburg. Elk van de gebieden is vanuit een veelheid van moge lijkheden en wenselijkheden bekeken, waarna het maximaal haalbare verwezenlijkt wordt. In de Kanaalzone gaat het dan vooral om wonen, werken en milieu, waarbij milieu zowel staat voor de beperking van vervuiling als de versterking van de natuur. In het gebied Schouwen-West wordt het onderlinge verband tussen natuur, recreatie, verkeer en milieu weer in proporties gebracht en in het stadsgewest Vlissingen/Middelburg moeten stadsvernieuwing en bedrijfs- verplaatsing het geheel aan trekkelijk gaan maken, waarbij ruimte moet worden gemaakt voor bedrijfsontwikkeling. Melding wordt gemaakt van de stand van zaken in de reservaats- en relatienotagebieden. In de relatienotagebieden worden op vrijwillige basis overeenkomsten gesloten over het agrarisch gebruik met inachtneming van de natuur. Bijna de helft van de ruim 2500 ha wordt inmiddels door zo'n overeenkomst gedekt. Van alle gemeten grootschalige luchtverontreiniging kwam alleen fijn stof soms boven de grens waarde. De overschrijdingen worden aan meteorologische omstandigheden toegeschreven. De jaargemiddelen blijven al een aantal jaren op hetzelfde niveau dat rond de grenswaarde ligt. Op ruimtelijk gebied is er vooral aandacht voor duurzaam bouwen: energiezuinig, bewuste keuze van bouwmaterialen en rekening houden met natuurlijke energie bronnen, zoals de woonvertrek ken situeren op de zonnekant. Maandag 8 september, 13.45 uur, vergadert de staten commissie algemeen bestuur in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Gespreksonderwerpen zijn de aankoop van de veerboot Ko ningin Beatrix van de rederij van de Koninklijke Schelde Groep, het startprogramma Duurzaam Veilig Verkeer en de aanzet tot nieuwe wetgeving bij de oplossing van bovengemeentelijke conflicten. Andere agendapunten zijn de wijziging in het beleidsplan Bij dragen uitvoeringskosten sa nering industrielawaai, de agenda van de havenschappen in Zeeland en de begroting 1998 en reke ning 1996 van de Zeeuwse Bibliotheek. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter in zage in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. In tegenstelling tot de bericht geving in AbdijNieuws van vorige week behandelt de statencommis sie milieu komende vrijdagmid dag niet de provinciale begroting 1998 met risicoparagraaf. De milieuvoorstellen zijn gehand haafd. Alle commissies krijgen de begroting in hun vergadering van eind september/begin oktober ter tafel. Daarvan wordt te gelegener tijd melding gemaakt in deze rubriek. Het jaarverslag is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Eurogas Terminals cv, Frankrijkweg 4, Vlissingen- Oost een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning Wet milieubeheer (revisievergunning) met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend. Aanleiding is een verandering van de inrichting (op- en overslag van gassen) door het plaatsen van 2 liggende cilindrische tanks voor de opslag van restgassen (LPG) die teruggewonnen worden uit 'WËËËÊÊËÈmm. scheepstanks, tankwagons en tankauto's, de aanleg van een koelwaterleiding vanaf Pechiney naar Eurogas voor het opwarmen van propaan en uitbreiding van het aantal producten voor opslag in de opslagtanks en overslag tus sen schip-schip en/of schip wagon en vice versa. De vergunning ligt van 4 septem ber tot en met 15 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur, in het ge meentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2, werkdagen 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en na tel. afspraak (0118-487204) woensdagavond 17.15-20.15 uur, en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkens- zand, werkdagen 8.30-12.30 uur, en donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 16 oktober 1997 tegen de vergunning beroep in stellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt 17 oktober 1997 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van' de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Nieuws Vrijdag 12 september wijden provinciale staten vrijwel hun hele vergadering aan de vaststelling van het streekplan Zeeland. De vergadering begint tien uur 's morgens. Plaats van samenkomst is de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Sinds de presentatie van het ontwerp-streekplan, begin januari van dit jaar, is op nog al wat plaatsen en in diverse geledingen gesproken over de ruimtelijke indeling van de provincie. Nog voor de inspraak begon bracht het dagelijks bestuur al een nadere beperking aan voor de intensieve veehouderij. Het gevolg was dat daarvoor ook het milieubeleidsplan Kerend Tij en de provinciale milieuverordening aangepast moesten worden. Provinciale staten beslissen nu dat in daarvoor aangewezen gebieden ontwikkeling van intensieve veehouderij mogelijk is, mits die is afgestemd op de be schikbare milieuruimte. Onder zoek moet uitwijzen hoe de groei op die ruimte kan worden afge stemd. De uitkomsten daarvan worden in een streekplanuitwer king opgenomen, die in de eerste helft van volgend jaar beschikbaar moet zijn. Tot die tijd wordt interim-beleid gevoerd: Vestiging en uitbreiding van intensieve vee houderij worden slechts toe gestaan op bestaande bouwblok ken tot een maximum bedrijfs vloeroppervlakte van 1000 vier kante meter. Bestaande bedrijven met een hoofdtak intensieve veehouderij behouden een reële ontwikkelingsmogelijkheid. Inplaatsing van melkveehouderijen dient in beginsel positief benaderd te worden. Daarbij wordt meteen gesteld dat zoveel mogelijk een gericht locatiebeleid moet worden gevoerd met afstemming op de mest- en ammoniakruimte in het gebied. Door de inspraak en de inge diende reacties, formeel ziens wijzen genoemd - er waren er 125, zijn verdere verfijningen in het ontwerp-streekplan aan gebracht. Zo is de strofe over de ontwikke- lingszones plattelandstoerisme veranderd. De nieuwe tekst luidt: De ontwikkelingszones platte landstoerisme zijn gebieden die op grond van hun specifieke ken merken en aanwezige toeristisch- recreatieve productelementen in aanmerking komen voor een ruimtelijke concentratie van voor zieningen ten behoeve van het product plattelandstoerisme. Deze gebieden voldoen aan één of meer van de volgende criteria: - in de nabijheid gelegen van de huidige verblijfsconcentraties (de primaire herkomstgebieden); - de aanwezigheid van land schappelijke en cultuurhisto rische kwaliteiten; - de gebruiksfuncties zijn dus danig dat recreatief mede gebruik inpasbaar is en in eco nomisch opzicht een meer waarde oplevert. Aanvankelijk was het aantal plaatsen waar landgoederen kun nen komen met name genoemd. Nu wordt eraan toegevoegd dat zij ook aansluitend aan steden en dorpen in de ontwikkelingszones plattelandstoerisme worden toe gestaan, mits het landschaps- beleid gericht is op verdichting. De norm voor boerenboscam- pings wordt van twintig naar tien hectare teruggebracht. De tekst over het kleinschalig kamperen is veranderd in: Gemeenten zullen in hun vrij stelling of ontheffing van het kleinschalig kamperen voor schriften moeten opnemen over het soort kampeermiddelen dat wordt toegelaten. Verder wordt gesteld dat het de voorkeur ver dient dat uitdrukkelijk rekening wordt gehouden met de speci fieke kwaliteit van dit segment van het Zeeuwse toeristisch-recrea- tieve product, met de inkomens positie van boeren en met het risico van een ongeremde groei van verblijfsrecreatie op het platteland. Als suggestie wordt gegeven aan zonering en quotering te denken. Het zo goed mogelijk gebruiken van bestaande bedrijfsterreinen in het stedelijke en landelijke gebied is ook aangepast. Gesteld wordt onder meer dat met het uitvoeren van achterstallig onderhoud en herstructurering van het terrein nogal eens in de behoefte aan ruimte kan worden voorzien. Verder kan overwogen worden of het terrein met een aanpassing van de vestigingseisen ook ander soortige dan de tot dan gebruike lijke bedrijven kan herbergen. Bij de herziening van het sociaal- economische beleid van de provincie moet de revitalisering van de bedrijfsterreinen opnieuw aan de orde komen. De vergadering van provin ciale staten is openbaar. Alle streekplanstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. WSÊ In de brochure Tot op de bodem wordt verslag gedaan van be steding van ruim 4 miljoen gulden aan rijksgeld voor regionaal inte graal waterbeheer. De projecten zijn verspreid over de provincie verwezenlijkt, van de Boschkreek in de buurt van Koe wacht tot de duinen van Schouwen-Duiveland en van Nummer Een in West-Zeeuwsch- Vlaanderen tot de Vest van Tholen. Gemeenten, waterschap pen, de provincie en natuur- beherende instanties hebben eraan meegedaan. Door de rijks bijdragen kon in totaal bijna voor tien miljoen gulden aan werken worden uitgevoerd, variërend van het baggeren van vervuilde kreken en welen tot het maken van natte duinvalleien. Tot op de bodem is verkrijgbaar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 26 augustus 1997 van Gieterij Middelburg bv, Klevers- kerkseweg 83, Middelburg, een melding Wet milieubeheer ontvangen voor de installatie van een nieuwe zandregeneratie. De melding ligt van 4 september tot en met 1 oktober 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur, en in het gemeentehuis van Middelburg, werkdagen 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118-675241) donderdagavond van 18-21 uur. Reduce van 13:15 tot: 14:15 Aquajoggen van 14 15 tot 15 00 Sportfondsenbad Vlissingen Baskensburgplein 2 Vlissingen Datum: 8 september 1997 Plaats: De Couburg te Koudekerke Tijd: 19.30 uur Zie voor de agenda t.z.t. de posters in het dorp TOT ZIENS OP 8 SEPTEMBER A.S.! ATAG StauweGujet" VAN DE REE brilmode

de Faam | 1997 | | pagina 13