êlilltmÉ GEMEENTE MIDDELBURG Burgers zijn aan zet Rooien bomen Werkzaamheden Ooststraat Vervangen bomen Korte Noordstraat op de schop De meest complete multimedia- camera stop je gewoon in je binnenzak DOE MEE AAN DE JVC HOME VIDEO-ACTIE! Week 34 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Tafeltje Dekje De JVC CyberCam Ml Van 1 mei tot 5 oktober organiseert JVC het Tokyo Video Festival. Mensen uit alle landen kunnen hiervoor een homevideo insturen en een van de fantastische prijzen winnen. Zoals bijvoorbeeld een reis naar Japan of een van de vele geldprijzen. Dus heeft u zelf een video gemaakt die grappig, spannend of heel bi jzonder is? Dan kunt u bij uw dealer de deelnamefolder ophalen. Doe zeker mee! Want wie weet valt u in de prijzen Woensdag 2U augustus 1997 FAAM/VLISSINGER 5 In hei Beleidsprogramma 1997- 2002 van de gemeenteraad van Middelburg staat vermeld dat veel waarde wordt toegekend aan de communicatie met de inwoners van Middelburg. Burgers en belangheb benden moeten in een vroeg stadi um worden betrokken bij het ge meentelijk beleid omdat het ge meentebestuur grote waarde hecht aan hun inbreng. Daarom belegt het college van burgemeester en wet houders in september 1997 een "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 25 t/m 3 augustus maandag vleesballetjes in jus. witlof. aardappelpuree dinsdag varkenslapje in champignon saus. gemengde groenten, aard appelen woensdag rundergoulash, sperziebonen, aardappelen donderdag kalkoenragout in roomsaus, bloemkool, aardappelen vrijdag Scheveningse schol, garnaaltjes, hamptiree. bieslook zaterdag Indische vleesschotel, gado gado, rijst zondag wat do pot schaft vijftal gespreksavonden om met de inwoners van Middelburg te over leggen over dc wijze waarop men bij het gemeentelijk beleid betrok ken wil worden. Tijdens de gespreksavonden kun nen wensen of verbeteringen wor den aangeven. Voor het organiseren van deze gespreksavonden wordt de reeds bestaande wijkindcling aan gehouden, te weten: 1. voor de inwoners van Arnemui- den wordt op woensdag 3 sep tember een gespreksavond be legd in het verenigingsgebouw Dc Arrie (Rademacherstraat 32): 2. voor de inwoners van de wijken Middelburg-centrum, Nieuw Middelburg. Klarenbeek en Sint Laurens wordt op woensdag 10 september een avond belegd in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg (ingang via het bordes aan de Markt): 3. voor de inwoners van de Magi- straatwijk, ErasmuSwijk en Rei- jershove vindt op donderdag 11 september in Het Zuiderbaken (Rentmeesterlaan 245) een ge spreksavond plaats: 4. op maandag 22 september wordt in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele (Vrijlandstraat 51 een avond georganiseerd voor de inwoners van Dauwendaele en Nieuw en Sint-Joosland; 5. voor de inwoners van de Stro- menwijk, 't Zand en de Grif fioen wordt op woensdag 24 september een gespreksavond georganiseerd in de aula van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren aan de Elzen laan 4. Op dinsdag 21 oktober wordt in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang via bordes aan dc Markt) een zesde gespreksavond belegd. Op deze avond wil het college overleggen met vertegenwoordigers van de Middelburgse maatschappelijke groeperingen en belangengroepen. Alle avonden beginnen om 20.00 uur en worden door het voltallig college bijgewoond. In hel algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uil- dunning van groenvoorzieningen en voor bomen met een stamdiameter minder dan 25 centimeter (gemeten op 1.30 boven maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 4 dennenbomen aan de Ham- marskjöldlaan; 2 populieren achterde Burg. Baaslaan; 2 iepen aan het Noordbolwerk; I es. I vleugelnoot. I kastanje, 1 den en 13 esdoorns op het terrein van Hof ter Veste. Voor informatie over rooivergunningen kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster, afdeling Groenbeheer, telefoon 675312. Op 25 augustus 1997 wordt be gonnen met de werkzaamheden aan de Ooststraat in Arnemui- den. Vooraf aan de herbestrating zullen de huisrioleringsaanslui- Om de groeiomstandigheden of de groenstructuur te verbeteren wil de gemeente het bomenbestand langs de volgende wegen uit dunnen of vervangen: Torentrans; 36 metasequoia's vervangen door 18 perenbomen. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster, afde ling Groenbeheer, telefoon 675312. tingen, welke nog van gresbuizen gemaakt zijn, gelegen in gemeen tegrond, vervangen worden door PVC buizen. Daarna wordt de bestrating ter hand genomen. De straat zal een 30 km/u straat worden. Aan dc inrichting van de straat wordt weinig gewijzigd. On der de bestrating van de rijbaan wordt een puinfundering aange bracht. Om de snelheid van hel ver keer te remmen wordt op de vol gende plaatsen dc bestrating ver hoogd uitgevoerd: 1bij de toegangsweg naar het par keerterrein: 2. op de kruising met de Oranje Nassaustraat; 3. voorts zal er een verkeersrem mer worden aangelegd op de scheiding van Ooststraat 15 en 17: 4. aan de zijde van de Mansfeld- straat wordt een in- uitritsituatie aangelegd: 5. aan de zijde van de Julianalaan wordt ook een in- uitritsituatie aangelegd. De bestratingswerkzaamheden zul len ongeveer acht weken duren, zo dat deze op 17 oktober 1997 gereed zullen zijn. Gevolgen van regen kunnen genoemde data verande ren. Voor de uitvoering van de werkzaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgeslo ten. Toegang tot de woningen zal te voet mogelijk blijven. De werk zaamheden zullen ongetwijfeld on gemak veroorzaken. Er wordt naar gestreefd het ongemak tot een mi nimum te beperken. De gemeentelijke riolering in de Korte Nóordstraat verkeert in slechte staat. Reden om de riole ring en de bestrating, volgens planning, begin 1998 te vernieu wen. Delta Nutsbedrijven maakt van deze gelegenheid gebruik om voorafgaande aan de ge meentelijke werkzaamheden, de oude gas- en waterleiding te vernieuwen. Planning Het ligt in de bedoeling, vóór het stookseizoen. in september/oktober 1997 de gas- en waterleiding te vernieuwen. De bestrating is eind oktober met een tijdelijk karakter aange bracht. De straat gaat open voor het ver keer om onder andere de bedrij ven ter wille te zijn in verband met de decembermaand. De fiool werken zullen dan in ja nuari 1998. afhankelijk van vorst, uitgevoerd worden aan sluitend gevolgd door herbestra ting. Het ligt in de verwachting dat de werken bij werkbaar weer half april 1998 gereed zullen zijn. Herbestrating De plannen voor herbestrating zijn getoetst aan het door de ge meenteraad vastgesteld mobili teitsplan. Het mobiliteitsplan bestaat uit een aantal deelstudies onder andere over de auto, fiet ser en voetganger. Riolering Vooraf aan de herbestrating zul len ook de huisrioleringsaan- sluitingen. welke nog van gres buizen gemaakt zijn en gelegen in gemeentegrond, op kosten van de gemeente, vervangen worden door PVC buizen. Onder de bestrating van dc rij baan en fietspad wordt een puin- fundering aangebracht. De rij baan voor auto en fiets in een richting wordt uitgevoerd in nieuwe gele klinkers dik for maat. Het tegensiroomse fiets pad wordt uitgevoerd in nieuwe rode klinkers waal formaat. Ook zullen de trottoirtegels vervan gen worden' door nieuwe beton- tegels. Met het tegenstrooms fietspad in de straat is het niet nodig extra verkeersremmers aan te leggen. Reacties Aan de indeling van dc straat verandert er eigenlijk niets. Vol gens de inspraakverordening van de gemeente Middelburg hoeft er geen inspraak gegeven te worden als er niets wezenlijks aan de straat verandert. Er wordt dan ook geen inspraak gegeven in de zin van de in spraakverordening. Wel wordt bewoners van de Korte Noord- straat de gelegenheid geven om op de gemeentelijke plannen te reageren en wel vanaf 20 augus tus 1997 tot en met 1 oktober 1997. Ter inzage De plannen zullen ter inzage ge legd worden op hel wijkonder- steuningspunt Nieuw Middel burg. Zach .lansenstraat 15a (van Epenpark). telefoon 640834, bij de sectie Communicatie, Stads- huisstraat 2. bij de sectie Interne en Juridische zaken en bij de sectie Civiele Techniek, beiden van de dienst Stadsbeheer. Vlis- singsestraat 21. advertentie Hij heeft het formaat van een klein pocketboekjedus je stopt 'm zo in je binnenzak: de JVC CyberCam Ml. Zo bescheiden als z'n afmetingen zijn, zo ongekend groot zijn z'n prestaties. Want de CyberCam is niet alleen de meest compacte, maar ook de meest complete multimedia-camera ter wereld. Je kunt 'm bijvoorbeeld aansluiten op je computer of een JVC pc/video-printer. En dat biedt enorm veel nieuwe mogelijkheden. Videobeelden op uw computer Laten wc eens kijken waarin de CyberCam zich onderscheidt ten op zichte van gewone digitale camera's. Om te beginnen is een leuke extra functie dat u videobeelden direct kunt overzetten naar uw computer. Met die beelden kunt u vervolgens doen wat u wilt. U kunt ze op allerlei manieren bewerken. Maar u kunt ze ook opslaan in een digitaal foto-album. De foto's zijn te gebruiken voor multimedia- presentaties of voor plaatsing op Web pagina's van Internet. Heel handig is. dat u vanaf uw computer direct de camcorder kunt bedienen. Het opzoeken van beelden gaat hierdoor extra snel en makkelijk. En aangezien de Cyber Cam iedere seconde 25 beeldjes opneemt, kunt u kiezen uit bijna 90.000 foto momenten per uur. Cybercam-foto's lukken daarom altijd! I Afdrukken van kleurenfoto's Een tweede hoogstandje is het afdruk ken van kleurenfoto's. Dit kan met een JVC multimedia printer. Zowel video- als computerbeelden kunnen worden afgedrukt, en wel in een prachtige kwaliteit. Het aardige is, dat u de beelden zelf kunt uitkiezen en ook zelf kunt bepalen welk gedeelte uit het beeld moet worden afgedrukt. U kunt zelfs een tekst of kalender toe voegen aan een foto! Sterk staaltje toptechniek Met de CyberCam haalt u echt het nieuwste van het nieuwste in huis. Het is bijvoorbeeld de eerste camcorder met een TFT monitor beeldscherm. Dit houdt in dat er vloeibare kristallen en een Thin-Fllm Transistor zijn toe gepast. Het resultaat is een bijzonder fraai en scherp beeld, ook bij helder daglicht. De hoge lichtgevoeligheid is eveneens opmerkelijk: met de Cyber Cam kan zelfs bij kaarslicht worden gefilmd of gefotografeerd. Bovendien is het beeld rustiger dankzij beeld stabilisatie. En dan bent u ook nog eens zeker van een oorstrelcnd geluid door digitale opname. Inderdaad, in de CyberCam M1 huist een sterk staaltje toptechniek. Snufjes voor de liefhebber Voor de liefhebber heeft JVC nog diverse technische snufjes toege voegd. We noemen er een paar. Een ingebouwd montagesysteem dat nage noeg iedere videorecorder draadloos bestuurt. Allerlei soorten scène-over gangen. Filmen in zwart-wit of sepia. Een zoombereik dat 10-, 20- of zelfs 100-voudig is. Zoomen tijdens weer gave. En eenvoudige beeldaanvulling met commentaar of muziek. Wat wenst u nog meer? Algemeen toepasbaar De CyberCam werkt volgens de wereldwijde Digital Videonorm en is dankzij de bijgeleverde software te gebruiken in combinatie met Windows 95 en 3.1. En de JVC multimedia- printer kan worden aangesloten op alle standaard recorders en videocamera's (VHS en 8 mm) en Super VHS/Hi8 apparaten. Hoe modern het JVC multimediasysteem ook is. hel is alge meen toepasbaar Zowel voor privé- als professioneel gebruik: gezinnen, bedrijven, scholen en clubs. Meer informatie bij uw dealer Er is nog veel meer te vertellen over de digitale JVC CyberCam en video printer. Maar het beste is toch om zelf een kijkje te nemen bij uw dealer. Die kan een demonstratie verzorgen en aan de hand van de apparaten direct een toelichting geven. Beslist de moeite waard, want er gaat een wereld van nieuwe mogelijkheden voor u open! Kont bij ons langs voor meer informatie.'

de Faam | 1997 | | pagina 5