Zomervakantiecampagne alcoholvoorlichting jongeren Grootste kalfs lever worst ÜHil FOCUS OPTIEK nul Gezocht: pleegouders Woensdag 23 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 9 Een aantal campings in het zuidwesten van Ne derland zal van 28 juli tot en met 9 augustus worden bezocht door een aangeklede bus met een promotieteam van jongeren. Dit promotie team heeft een aantal activiteiten in de aanbie ding. Zo kunnen jongeren in de bus hun alco holpromillage laten bepalen. Hieruit zal blijken dat je na een nacht flink doorzakken de volgen de dag nog steeds onder invloed kunt zijn. UW OOGADVISEUR b.v. SNEL GEBOEKT Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 KERKDIENSTEN Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 31 juli t/m wo. 6 augustus. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: J.T. Quack. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: A. van Brummelen. Gere formeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evange liegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: L.C. Manuputty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.P, Jansen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: H.J. Ketelaar, 19 uur: M. van der Poll (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Q. v.d. Vrie, 19 uur: M. van der Poll. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P. van der Maas. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P. L. de Schipper (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: PL. de Schipper. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: T.O. Vreugdenhil. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: geen dienst. Baptistengemeente. Kruit- molenlaan 70. Zo. 10 uur: W. Koster. Gereformeerde Gemeente Cen trum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lees- dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: A.T. Mousseault. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: C. van der Zanden, 14.30 uur: J.A. Murre. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J.E.L. Brummelkamp. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 en 20.30 uur: G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 9, 10.30 en 18.30 uur: L. Wllschleger. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.P Nauta. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: R. de Graaf. Ned. Gerefor meerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatie- dienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbel studie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A. de Hamer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Knol. Evange lisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: I. Schoorel. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wal- lonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafal gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 10 uur: dienst in Goes. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evange liegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: A.F. Schouwenaar. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: C.F.H. van Tuijll, 11 uur: Duitse dienst, 19 uur: H. van Schaik. Gereformeerde Gemeen te. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: A.F. Schouwenaar. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. v.d. Beukei. Hervormde Gemeen te. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. de Lang. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Lin de. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: PJ. Wes- terneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik (in de Oranjepleinkerk). Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H, van Schaik, 19 uur: N.H.J.E. Boom- er. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: G. Keizer. Mar- tinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Vr. 20 uur: bidstond. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Her vormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbel studie. C.W.A. Betram. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukas- se, 15.30 uur: J. Lukasse (Nw. Sandenburg). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: PB. Kruit, 15 uur: K.T. de Jonge. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: H.J. Messelink, 16.30 uur: J. v.d. Wetering. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur. Open Hof. Alexander Gogel- weg 57. Zo. 9.30 uur. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Zo. 19 uur. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Sou burg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getui gen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuis straat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Staverman- straat 39. Zo. 10 uur: Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijd omweg 1. Zo. 15 uur: J.N. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Fara- dayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Bera. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliege meente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Staverman- straat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Bab belaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10 uur: N.J. Kther-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Simon s, 10.30 uur: Simons (SOW-dienst in de Geref. kerk), 19 uur: Lafeber (SOW-dienst in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haak- weg 14. Zo. 9 uur: Simons (SOW-dienst in de Herv. kerk), 10.30 uur: Simons, 19 uur: Lafeber. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). School straat 11Zo. 8.45 en 10.30 uur: H. Mostert, 14.30 uur: M. de Vries, 16.30 uur: M. de Vries (dienst in Zionskerk Oostkapelle). Rooms Ka tholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Dek ker (SOW-dienst in Bethel). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. Daarnaast wordt er een drinkproef gehouden: enkele jongeren proeven een aantal populaire alcopops en shoot ers en moeten het alcohol percentage schatten. Dit zijn nieuwe alcoholische mix drankjes, die momenteel ra zend populair zijn onder jon geren. Jongeren blijken on voldoende op de hoogte te zijn van de alcoholpercenta ges die deze drankjes bevat ten. Hiermee lopen zij extra risico's, onder andere bij ver- keersdeelname. De bus biedt verder een scala aan andere mogelijkheden, waarmee jongeren op een ludieke, neutrale manier worden voorgelicht over alcohol. De bezoekers van discothe ken van Renesse kunnen in de nachtelijke uurtjes voor en na het uitgaan gratis op de foto. Het landelijk ontwikkel de voorlichtingsmateriaal van de campagne 'Drank maakt meer kapot dan je lief is' wordt hierbij gebruikt. Er zijn vier posters ontwikkeld: drie waarop mooie jonge meiden dronken jongens af wijzen en één waarop een jongen zegt dat hij niet ge diend is van een dronken griet. Jongeren kunnen hun eigen hoofd door een bord steken waarop deze poster is beves tigd. De jongeren krijgen hun foto meteen mee. De afbeeldingen van de pos ters zijn ook verkrijgbaar op t-shirts en ansichtkaarten. Het materiaal zal verspreid worden over de campings, discotheken, horecagelegen heden, politie, recreatiewerk Zuid West Nederland en de VVV-kantoren. Zij ondersteu nen hiermee het initiatief van het Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, die de campagne uitvoeren. De campagne wordt dit jaar uit gevoerd op drie locaties in Nederland: Renesse, Sneek en Valkenburg, omdat in de ze grote plaatsen grote aan tallen jongeren hun vakantie vieren. Deze campagne wordt volle dig ondersteund door de ge meente Schouwen en Duive- land. Doel van de campagne is dat jongeren objectieve in formatie krijgen over de voor- en nadelen en risico's van alcoholgebruik. Met de postercampagne en het pro motieteam wordt de invloed die leeftijdgenoten op elkaar hebben positief gebruikt. Zo als jongeren elkaar beïnvloe den in het drinken van alco hol kunnen ze elkaar ook beïnvloeden in het 'bewust drinken'. Uit recent onder zoek blijkt dat een aantal van de jongeren excessief drinkt, met name in de weekenden. Dit geldt in het bijzonder Een van de ansichtkaarten. voor jongens. De vakantie kan gezien worden als een verlengd weekend, vandaar deze actie. Anton Govaers van A.G. Vlees waren in Goes en Paul Corbijn van Garant Markt Corbijn in Vrouwenpolder hebben samen een kalfsleverworst gemaakt van 2,54 meter lang. Dat ge beurde in de Walcherse bad plaats. Met die lengte hebben ze een Nederlands record ge vestigd. Drie mensen zijn nodig om een kalfsleverworst van deze lengte omhoog te kunnen houden. De stichting Pleegzorg Zeeland is op zoek naar men sen die een kind voor kortere of langere tijd in hun huis willen opnemen. Dit najaar begint Pleegzorg Zeeland met een speciaal voorbereidingsprogramma voor aanstaande pleeggezinnen. In totaal zouden er zo'n veertig gezinnen aan het huidige pleegouder bestand moeten worden toege voegd. De afgelopen vijf jaar wer den er in Zeeland gemid deld honderdtwintig kinde ren in een pleeggezin ge plaatst. Soms voor een paar dagen of weken, soms ook voor enkele maanden of ja ren. Het nieuwe voorbereidings- en selectieprogramma waar Stichting Pleegzorg Zeeland mee gaat werken heet 7-Stap. In zeven bijeenkomsten wordt door Pleegzorg en as pirant-pleeggezin bekeken of een pleegkind past bin nen de huidige samenstel ling van het gezin, er wordt onderzocht of het gezin in derdaad een veilige haven kan zijn voor een pleegkind en er wordt nagegaan of de pleegouders ook passen binnen de organisatie Pleeg zorg Zeeland. Bovendien wordt bekeken of de pleegouders geschikt zijn voor pubers, jonge kinderen of zelfs kleuters. Mensen die een pleegkind in huis zou den willen halen kunnen contact opnemen met de Stichting Pleegzorg Zeeland in Middelburg. Overlast - De Gemeente Schouwen Duiveland heeft de toegangen tot de bunkers aan de Moolweg in Haamstede af gesloten. Jongeren maakten hier regelmatig misbruik van. Restanten van drank en drugs zijn gevonden door de mede werkers van Natuurmonumen ten. Kermisexploitanten - Loco burgemeester J.C. van Dijk- Sturm ontvangt op vrijdag 1 au gustus samen met het gemeen tebestuur van Middelburg de kermisexploitanten die dit jaar op de Middelburgse kermis staan. Dit gebeurt in de voorhal van het stadhuis om 15.00 uur. Tennistoernooi - Tennisver eniging Scelveringhe Renesse houdt voor de elfde keer een mixed tennistoernooi en is be doeld voor toeristen. Het toer nooi is van maandag 4 tot en met vrijdag 8 augustus en vindt plaats op de banen van de ten nisvereniging. Erfgoed '97 trofee - De Stichting Landschapsbeheer Zeeland brengt met de campag ne "Maak je erfgoed" de land schappelijke, natuurlijke en cul tuurhistorische waarde van boe renerven onder de aandacht. Erfeigenaren krijgen zo de kans om te laten zien waarom hun erf het mooiste van Zeeland is. De campagne duurt tot 29 juli. Eind september wordt de trofee aan de winnaar overhandigd. In schrijfformulieren zijn nog ver krijgbaar bij de Stichting Land schapsbeheer Zeeland in Goes. Tekenen/schilderen - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt op donderdag 28 en vrijdag 29 au gustus een workshop tekenen en schilderen waarin het Zeeuwse landschap centraal staat. Els Hollebrandse is de docente en ze behandelt stille vens en portret. Ze geeft per dag vijf uur les in het Toeristisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Op beide dagen wordt het eind resultaat besproken. Aanmelden kan via: 0118-581507 Straatfestival - Het Straatfes tival Vlissingen dat dit jaar voor de zeventiende keer werd ge houden telde 23.500 bezoekers meer dan werd verwacht. De activiteiten van 5 juli en de mu- ziekprogrammering op het Bella- mypark zijn het beste bezocht. Ze trokken in totaal 100.000 per sonen. Fiets- en wandelexcursie - De Vereniging Natuurmonumen ten houdt zaterdag 2 augustus om 10.00 uur een wandelexcur sie. Het kleinschalige landschap en de dijken van de Zak van Zuid-Beveland komen hier aan de orde. De excursie begint bij de schaapskooi tussen Hein- kenszand en Nisse. Vaar- en wandelexcursies - Met de excursies van de Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap kun nen mensen Neeltje Jans ont dekken. Deze worden gehou den op elke dinsdagavond in juli en augustus om 19.00 uur, elke donderdag in juli en augustus van 10.30 tot 16.00 uur, inclu sief een bootreis en zondagmid dag 3 augustus om 14.00 uur. Tijdens de vaarexcursie wordt er uitleg gegeven over de omge ving en wordt er gelet op vogels en zeehonden. Wie wil mee va ren dient zich op te geven via: 010-2650296. Vestingdagen - De jaarlijkse Vestingdagen Hellevoetsluis wordt voor de 19e keer gehou den van vrijdag 15 tot en met zondag 17 augustus. Tijdens de ze dagen zijn er vele activiteiten die zich afspelen op het land, op - en in het water en in de lucht. Het karakteristieke onderdeel is het Stoomevenement. Dit houdt in: alles wat met stoom heeft te maken wordt tentoongesteld waaronder auto's en walsen, mini-stoomtreintjes en stoom machines. Landschap - De Unie van Pro vinciale Landschappen houdt van zaterdag 20 september tot en met zondag 28 september voor de zeventiende keer de Week van het Landschap en doet dit in samenwerking met de Rijksdienst voor het Oudkun- dig Bodemonderzoek, de Kring voor Toegepaste Fysische Ge ografie en ProGEO: organisaties die zich inzetten voor het be houd van aardkundige- en ar cheologische waarden in het landschap. Bezoekers kunnen meedoen aan wandel- en fiet- routes. Er zijn exposities en dia presentaties. Voor kinderen zijn er puzzel- en speurtochten, bo demonderzoek en gipssporen maken. Op het gesteente spreekuur kan iedereen zijn of haar vondsten laten onderzoe ken door een deskundige. Fusie - De Vlissingse corpora ties Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting (VW) en Basco Stichting Woningbe- heer (Basco) gaan samenwer ken. Deze samenwerking moet leiden tot een fusie van beide corporaties. Dit willen zij berei ken voor 1 januari 1999. Fietsexcursie - De Vereniging Natuurmonumenten houdt don derdag 7 augustus een fietsex cursie. Onder leiding van excur sieleiders wordt er langs de zuidkust van Schouwen gefietst en wordt er over de natuur ver teld. Om 13.00 uur begint de tocht bij de poort van het Slot in Haamstede. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW in Haamste de. Wandelaars - Wandelaars kunnen meedoen met de maan delijkse zaterdagochtend-excur sies van de Vereniging Natuur monumenten waarvan de eerst volgende op zaterdag 2 augus tus om 10.00 uur is. De excur sie gaat naar het natuurgebied de Dintelse Gorzen. De excur sieleider vertrekt bij de voetgan gersbrug bij het sluisje in Bene- densas. Wielerronde - Voor trimmers wordt er alweer de elfde wieler ronde van Biggekerke gehouden op vrijdag 15 augustus. Er zijn afstanden van 60, 50 en 35 km. Alle categorieën starten rond 19.30 uur. Ook is er een Run-Bi- ke-Run race om 18.30 uur met afstanden van 1-5-1 km en 2-10- 2 km. De deelnemers zijn ne gen jaar en ouder. Triathlon - In Westkapelle is er een triathlon op woensdag 6 augustus om 19.00 uur. Het par cours gaat door het centrum en bestaat uit 750 meter zeezwem- men, 30 km fietsen en 6 km lo pen. Er wordt gestart op het badstrand van Westkapelle en zal eindigen op de vernieuwde Markt. Na afloop doet iedere deelnemer mee aan de verloting op het startnummer. Noordzee Résidence - De bouw van het bungalowpark Noordzee Résidence De Ban- jaard aan het Noordzeestrand is begonnen. Het type Huys ter Duyne staat hiervoor model dat vanaf zaterdag 26 juli open staat voor geïntereseerden. Het infocentrum op locatie is open van 13.00 tot 17.00 uur waar mensen terecht kunnen voor de koop- en verhuurmoge- lijkheden. Ook aan huis Voor een afspraak kunt u bellen: 0118-625310 DONDERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10 tot 12 u. Hotel Arion Vlis singen, zomeravondbridge, 19.30 u. Haven Zie- rikzee, boottocht naar Neeltje Jans met excursie, 10.30 u., opgave tel. 010-2650296.* Loodsensteiger Vlissingen, rondvaart over de Westerschelde met de Flandria, 14 u. Westkapelle Herrijst, wandel tocht, afstanden 5, 10 en 15 kilometer, start vanaf 18 u. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14 u. Buurthuis Aldegon- de Vlissingen, praat- en dansavond voor alleen staanden, 20.30 u. Weiland Pekelingseweg/Aag- tekerkseweg Aagtekerke, demonstratie motor cross, 17 u. Boulevard Vlissingen, midzomer- nachtmarkt, 21 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. Loodsensteiger Vlissingen, wandeling onder leiding van een gids, 13.15 u. Loodsensteiger Vlissingen, rondvaart over de Wes terschelde, 14 u. COC-caf Middelburg, Korte Broeken Bal, 21 u. Danssportcentrum Good-Ti mes Vlissingen, dansavond, 20 u. ZONDAG Parkeerterrein Neelje Jans, natuurexcursie, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondlei ding 'Met de boswachter op pad', 14 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met long- enfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Grand Hotel Arion Vlis singen, zomeravondbridge, 19.30 u. Ontmoe tingscentrum De Halve Maan Oostkapelle, bingo, 19.30 u. Dijk bij de tank Westkapelle, vliegerfesti val, 11 u. Centrum Westkapelle, sjeesjesrijden, 18 u. Camping de Boomgaard Westkapelle, spon sorloop, 19 u. Langeleenweg Vlissingen, speel- stad, 9 u. Boulevard bij het Nollehoofd Vlissin gen, wandeling onder leiding van een gids door het Nollebos en over de zeedijk, 19 u. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.15 u. Dagpassagiersschip Lady Madeleine Middelburg, rondvaart met excursie naar Veere, 14 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Parkeerterrein Neeltje Jans, natuurexcursie, 19 u. Langeleenweg Vlissingen, speelstad, 9 u. WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Clubhuis Willen is Kun nen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plussers, 9 u. Amicitia Aagtekerke, bingo, 20 u. Langeleen weg Vlissingen, speelstad, 9 u. Danssportcen trum Good-Times Vlissingen, bingo 20 u. Do. 31 juli t/m wo. 6 augustus HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: PF. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Th iade ns, Zui- derbaan 23, tel. 464633. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17,30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zon dag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemui den, tel. 601308. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Biggekerke, Koude- kerke, Meliskerke en Zoutelan- de: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noorlander, Middel burgsestraat 94, Koude kerke, tel. 551231. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valke- nisseweg 14, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: W. v.d. Heijden, Noord straat 12, Westkapelle, tel. 572182. Patinten tandartsprak tijk P. Malland, Tobagolaan 6, Vlis singen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrij dag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Pere straat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsen praktijk Middelburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dieren artsenpraktijk Oostkapelle: Ou de Domburgseweg 33A, Oostka pelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zater dag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bu reau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kinder telefoon Zeeland, elke dag be reikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patintenplatform Zeeland: 0113-249389. Stich ting Bejaarden- (en gehandi capten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmerings systeem voor zelfstandig wonen de ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voor zieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuis zorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefoni sche Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereni ging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Pro vinciale Kraamzorg en Entad ministratie Zeeland. 0113- 249280. Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Wal cheren, voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen ver- pleegartikelen, 06-53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assisten tie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 9