Provincie Zeeland Begroting provincie Nieuwe vaste lasten 12,- VISWINKEL DE BRUINVIS zalmmoten Versgerookte gesneden zalmzijde Visfriet met saus Supermosselen 2 kg voor slechts SPECIALITEITENSLAGERIJ RECYCLING VAN 'T EEN KOMT 'T ANDER. lOfficiële Mededelingen m Deze week: Markt 39 - Middelburg 0118-638380 i kg9,98 33,50 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 De begroting van de provincie voor 1998 ziet er gezond uit, schrijven Gedeputeerde Staten, GS, in de begrotingsbrief. Als alle vaste uitgaven zijn betaald is er geld over voor extra zaken. Ook in de jaren na 1998. Maar het motto is wel; voorzichtig met uitgaven, om middelen achter de hand te houden om snel op ontwikkelingen te kunnen inschieten. U en wij Milieu Saneringsplan President Rooseveltlaan 743/745 Vlissingen Besluit wijzigen vergunning Hercules Middelburg Melding Pechiney Vlissingen Vergunningen waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 9.00 -17.00 uur Nu ook op maandag middag geopend. SUPERKWALITEIT TEGEN EEN SCHERPE PRIJS VAN MOURIK De absolute barbecue-specialist Gebakken sliptongetjes met frites en sla Amaretto-ijs met koffie likeur en slagroom Knippen en voegen Woensdag 30 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws De begroting 1998 van de provin cie heeft een budgetruimte van tegen de 10 miljoen gulden. Geld dus wat niet nodig is voor de jaar lijks terugkerende vaste (structu rele) uitgaven. Gedeputeerde Staten kiezen er voor een klein deel van dat bedrag, ruim acht ton, uit te geven aan structurele uitgaven. Dat kan omdat het er naar uitziet dat in de jaren na 1998 er jaarlijks een budgetruim te is van ruim drie miljoen gulden. Personeelsblad Een personeelsblad bij de provin cie staat al jaren op een verlang lijstje. Per slot van rekening kan zo'n blad een goede schakel zijn in de onderlinge contacten en is het een goede manier om de ver schillende diensten en afdelingen beter over elkaar te doen informe ren. Voor het maken van een der gelijk blad is f 24.500,- uitgetrok ken. Klimaat De installaties die moeten zorgen voor een goede beheersing van het klimaat in het kantoor van de provincie aan Het Groene Woud in Middelburg zijn inmiddels 15 en 20 jaar oud. Ondertussen is ver vanging nodig. Over ongeveer 15 jaar zal dat weer het geval zijn. Door vanaf nu f 345.000,- op te nemen in de begroting is de oude apparatuur te vervangen en zijn er over 15 jaar geen budgetproble men als dan ook weer vervanging nodig is. Groene stroom Voor de opwekking van groene stroom gebruikt Delta voorname lijk windenergie. Gedeputeerde Staten willen nu groene stroom afnemen voor de provinciale gebouwen. Met Delta zijn afspra ken gemaakt over een contract voor 15 jaar. De energierekening van de provincie gaat hierdoor met f 60.000,- omhoog. Ouderen De Zeeuwse. Sportraad mag reke nen op een verhoging van haar subsidie met f 14.500,-. Het geld moet worden besteed aan Meer bewegen voor ouderen. Organisaties voor ouderen en gehandicapten en vakantieweken voor ouderen en gehandicapten krijgen wat Gedeputeerde Staten betreft te maken met een ver schuiving van subsidies tot een bedrag van f 180.000,-. Tot heden werden dit soort subsidies verstrekt uit de zogeheten rente baten bejaardenoorden. De reser ve rentebaten wordt opgeheven. Daarvoor in de plaats komt nu een reserve voor de ontwikkeling van zorg. Gedeputeerde Staten vinden dat de eerdere subsidië ring niet ten laste mag komen van de nieuwe reserve. Vandaar dat het college er nu voor kiest het structurele bedrag te verstrekken uit de algemene middelen. Verdraagzaamheid Al een paar jaar achter elkaar stelt de provincie geld beschik baar voor activiteiten om de ver draagzaamheid in de samenleving te vergroten. GS willen hiervoor nu f 150.000,- structureel opne men in de begroting. Samenwerking De kosten die zijn gemoeid met de samenwerking tussen de ver schillende overheden in Zuid- Nederland bedragen jaarlijks f 50.000,-. Wat Gedeputeerde Staten betreft hakken de Staten nu definitief de knoop door, door dit bedrag vast op te nemen in de begroting. Het dagelijks bestuur van de pro vincie (Gedeputeerde Staten ofwel GS) stuurt ieder jaar een begro tingsbrief, dit jaar in de vorm van een brochure, aan de provinciale volksvertegenwoordiging (Provin ciale Staten ofwel PS). In de tekst' van deze brief staat "wij" voor Gedeputeerde Staten (de afzen der) en "u" voor Provinciale Staten (de ontvanger van de brief). De begrotingsbrief is in feite een voorstel van Gedeputeerde Staten aan PS welk»beleid het komend jaar moet worden gevoerd, welke keuzes moeten worden gemaakt en waar extra aandacht voor nodig is. De Staten hebben uitein delijk het laatste woord. Na jaren van bezuinigen laat het provinciale huishoudboek je, want dat is een begroting in feite, een beeld zien dat ongekend is. Als alle uitgaven voor 1998 zijn betaald, is er nog een bedrag over van f 10 miljoen. En zoals het er naar uitziet, is er in de jaren daar na telkens f 3 miljoen over. Geld wat over is, heet in het financiële jargon budgetruim te. De ruimte in het budget is structureel, dat wil zeggen jaarlijks. Ook wat de uitgaven betreft zijn er structurele posten (uitgaven die jaarlijks terugkomen) op de begro ting te vinden en incidentele pos ten. Dat zijn uitgaven die eenmalig gebeuren. Het geld wat daarmee is gemoeid, is een volgend jaar beschikbaar voor iets anders. Benutten Gedeputeerde Staten kiezen er voor de. budgetruimte te benutten. Maar ze willen het niet besteden aan structurele uitgaven. Want dan zit je er aan vast en is er geen geld voor handen om alert te reageren op kansen die zich voordoen. En trouwens, de provin cie heeft niet volledig zelf in de hand hoeveel inkomsten ze heeft. Krijgt Zeeland te maken met tegenvallers aan de inkomsten kant, bijvoorbeeld doordat het Rijk minder geld aan de provincies verstrekt, dan is er niet aan te ontkomen een volgend jaar pijnlij ke bezuinigingen door te voeren. En daar voelen GS niets voor. Goed beschouwd zijn er dus twee flii ui nu v»>'. Vvi. voorname redenen het beschikba re geld niet volledig vast te zet ten. Vandaar dat het college er voor kiest 'slechts' acht ton in te zet ten voor structurele uitgaven. De resterende budgetruimte is be schikbaar voor incidentele uitga ven. Permanent Nu er de komende jaren budget ruimte lijkt te ontstaan, willen Gedeputeerde Staten een beleid gaan voeren waardoor er altijd ruimte is van rond de drie tot vijf miljoen gulden. Met andere woor den in ambtelijk jargon: structu reel moet een dergelijk bedrag beschikbaar zijn voor incidentele uitgaven. Nu wil het dagelijks pro vinciebestuur best wel nieuwe structurele uitgaven gaan doen, maar in principe gebeurt dat pas als die uitgaven worden gedekt door vermindering van bestaande structurele uitgaven. PS Het is aan Provinciale Staten (PS) de begroting uiteindelijk goed te keuren. Dat gebeurt in de Staten vergadering van 7 november. PS hebben al laten weten dat er de komende jaren meer aandacht moet zijn voor de beleidsonderde len welzijn en zorg. Vandaar dat GS verder willen overleggen op welke manier extra reserves zijn te maken voor die twee sectoren. En behalve dat, een fors deel van de budgetruimte 1998 is gereser veerd voor projecten in de zorg sector. wfêÊmmÊmmÊËËÊÊËSÈ Anders De begrotingsbrief voor komend jaar is anders van opzet dan in vorige jaren. De volgorde van de onderwerpen kwam vroeger over een met de volgorde van de cij fers. En dat is nu niet meer zo. Het voordeel van de nieuwe opzet is dat het nu mogelijk is beleids onderwerpen die met elkaar samenhangen ook samenhangend te beschrijven. Dat maakt ook dat er geen overlappingen of dub bele vermeldingen meer in de begrotingsbrief staan. Tezamen met een minder breedvoerige beschrijving is het resultaat van de nieuwe opzet dat de brief aan zienlijk in omvang is afgenomen. Gratis AbdijNieuws zal de komende weken in een serie artikelen aan dacht schenken aan de onderwer pen die in de begrotingsbrief staan beschreven. De brief is uit gegeven als een soort brochure: 12 bladzijden tekst, verluchtigd met foto's. Achter in de brief staan als bijlagen de beleidsvoor nemens voor 1998 (1,5 pagina), de nieuwe structurele uitgaven (1 bladzijde) en de incidentele uit gaven (3,5 pagina) vermeld. Wie alle cijfers van de provinciale inkomsten en uitgaven op een rij tje wil hebben kan de complete begroting (431 bladzijden, 67 bladzijden bijlagen en begrotings brief) aanschaffen tegen de prijs van f 19,90. Wie wil weten wat er met het geld gebeurt kan volstaan met de begrotingsbrief: de beschrijving van het beleid op hoofdlijnen. De begrotingsbrief is gratis beschikbaar. De begroting en/of de begrotings brief zijn verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een bodemonderzoeks rapport en een saneringsplan ont vangen van Onroerend goed maatschappij Dijkwel bv. te Mid delburg met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie President Rooseveltlaan 743/ 745 te Vlissingen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescher ming) goed te keuren. De stukken, inclusief de ontwerp beschikking, liggen van 30 juli tot en met 27 augustus 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, en in gemeentehuis Vlissingen, werk dagen van 8.30-12.30 en 13.30- 15.00 uur en (na telefonische af spraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik- king naar voren brengen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg (0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de vergunning Wet milieubeheer van Hercules bv. te Middelburg van 30 mei 1996 gewijzigd. De reden hiervan is dat in deze vergunning een norm is opgeno men (140 mg/Nm3) voor de uit stoot van NOx van fornuis B-1915 (Hotoil 2). Per 1 januari 1998 valt deze installatie onder de wer kingssfeer van de Algemene Maat regel van Bestuur "Besluit Emissie Eisen Stookinstallaties milieube heer A" (BEES). Daarbij is Hotoil 2 voorzien van een luchtvoorverwar- mer, waardoor volgens het BEES een norm-verhogende factor (1,706) toegepast mag worden. De norm voor NOx-uitstoot wordt dan 256 mg/Nm3. Door het wijzi gen van de vergunning wordt de vergunningnorm tot 1 januari 1998 aangepast naar genoemde waarde. Tevens mag per 1 januari 1998 de factor 1,706 voor lucht- voorverwarming worden toege past bij een temperatuur van 230 °-C. De beschikking en overige stuk ken liggen van 31 juli tot en met 10 september 1997 ter inzage bij de Direc-tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in gemeente huis Middelburg, werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Degene'n die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont- werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit, kunnen tot en met 11 september 1997 tegen het beschikking beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt op 12 sep tember 1997 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 17 juli 1997 een mel ding Wet milieubeheer ontvan gen van Pechiney Nederland nv. te Vlissingen voor de nieuwbouw van een werkplaats voor de onderhoudssector milieubescher ming van de technische diensten ter vervanging van de huidige werkplaats. De inrichting is gele gen aan Haven nr. 5993 te Vlissingen-Oost. De melding ligt van 31 juli tot en met 27 augustus 1997 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Vlissingen, werk dagen van 8.30-12.30 en 13.30- 15.00 uur en (na tel. afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen van het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting bestemd voor het opslaan en ont wateren van baggerspecie klasse 0 t/m 4, afkomstig uit het be heersgebied van het waterschap. De inrichting is gelegen aan de Fort de Ruiterweg te Ritthem (naast de AWZI), kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie K, nr. 275. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoörd ineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het waterschap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De vergunningen liggen van 31 juli tot en met 10 september 1997 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77, Goes, werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na tele fonische afspraak 0113-241268) van 18-21 uur en in gemeente huis Vlissingen, werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ƒ19,95 p* 5,95 p /100 gr 3,50 p/p Donderdag - vrijdag - zaterdag: ENTRECOTEmet gratis kruidenboter 250 gram J,9 8 VARKENSOESTER I 00 gram 1,49 HAWAIAANSE KIPREEPJES I 00 gram 1,19 Maandag - Dinsdag ROOMSCHIJVEN 5 stuks5,00 RIBKARBONADEN 500 gram fh 95 Woensdag RUNDERGEHAKT GEHAKT H.O.H. I KG1,95 De gehele week SLAGERS B.H. WORST 100 gram 1,98 GEGRILD ZEEUWS SPEK 100 gram 1,15 CORNED BEEF 100 gram 1,19 UIT EIGEN KEUKEN TOMATENSOEP per bak 4,00 Papegaaienburg 14 - Vlissingen Tel. 0118-479137 Boulevard Evmisan 2-8 Vlissingen 0118-441441 De begrotingsbrief gaat in op alle beleidsterreinen waar de provin cie zich mee bezighoudt. In de brief is het hele beleid in vijf hoofdstukken geknipt: Integraal plannen: een weg van denken en doen; Economie; De zorg voor de samenleving; Internationaal beleid en Algemeen bestuurlijk. Binnen de hoofdlijnen van de hoofdstuk ken zijn reeksen onderwerpen gevoegd. In Integraal plannen komen de vol gende onderwerpen aan bod: gebiedenbeleid, landschap en natuur; verkeer en vervoer; het streekplan; water; wind; golven;' wonen; milieu en veehouderij. In Economie gaat het om sociaal- economisch beleid! havenschap Zeeland Seaports; kwaliteit van terreinen; promotie en acquisitie; technologie; bedrijvenloket; land bouw en visserij en toerisme. Het hoofdstuk De zorg voor de samenleving behandelt: extra geld; overleg en ambitie; cultuur; zorg; welzijn en onderwijs. Internationaal beleid gaat met name over de Europese markt en de samenwerking met onder meer de Vlaamse provincies. In Algemeen bestuurlijk tenslotte komen de volgende onderwerpen aan bod: Bestuurlijke organisatie; juridische zaken, orde en veilig heid; provincies van de toekomst; financiën; voorlichting en perso neelszaken en automatisering. ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning(en) kunnen tot en met 11 september 1997 tegen de ver gunningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 12 september 1997 van kracht, ten zij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouwvergun ning nog niet is verleend). Jaarlijks wordt nu al 70% van alle batterijen gerecycled. Da's mooi, want daarmee besparen we grondstoffen en energie en ontzien we het milieu. Lege batterijen? Lever ze in! EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF

de Faam | 1997 | | pagina 7