llllimaill GEMEENTE MIDDELBURG Kermis in Middelburg Parkeren Loskade en Klein Vlaanderen Subsidie koop huurwoning Vervangen bomen JE HERSENEN... dat ben je zélf! Giro 860 EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF - Li Hersenstichting Nederland Week 31 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Tafeltje Dekje Jaarlijks lopen tienduizenden mensen hersenletsel op door een hersenziekte of een ongeluk. Hun leven is daarna dramatisch veranderd, hun persoonlijkheid beschadigd. De Hersenstichting Nederland financiert wetenschappelijk onderzoek naar voorkóming, behandeling en genezing van hersenaandoeningen. Steun de strijd tegen hersenletsel en meld u aan als donateur! Iiiik h op «Je /jjk hi ivoor beeld ol s .ivonils ihuis .ils serieus nenomcn I en prellifi idee voor de «idveneerr Iers leerder iirj.ii» .ils een weldenkend mens heh.mdeld DAT MAG WEL IN DE KRANT. 020 - 422 33 44 GIRO 44 Woensdag 30 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 5 Van vrijdag 1 tot en met donder dag 7 augustus staat op de Markt en op het Plein 1940 weer een groot aantal kermisattracties op gesteld die zullen zorgen voor het nodige feestgedruis in het cen trum van Middelburg. Dit jaar is de kermis voor de tweede maal op zondag geopend van 13.00 tot 23.00 uur. Tevens is aan de Mid- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01 18-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vcm 4 t/m 10 augustus maandag rundergehaktballen, crème spi nazie. aardappelen dinsdag varkensvlees in fijne saus met appelstukjes, rode kool. aardap pelen woensdag varkensvlees, koolrabi, aardap pelen donderdag gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelen vrijdag visfilet in kruidensaus, erwtjes. worteltjes, aardappelen zaterdag nasi rames zondag wat de pol schaft delburgse winkeliers in de bin nenstad toestemming verleend om tijdens kermisdagen, met uit zondering van zondag, tot uiter lijk 21.00 uur geopend te zijn. De Markt is de plaats waar al eeu wenlang dergelijke festiviteiten worden gehouden. De kermis is immers voortgekomen uit de jaarmarkt en waar kan zo'n markt anders worden gehouden dan op een speciaal daarvoor aangelegd plein? Verkeer Om hel verkeer in het centrum tij dens de kermisperiode in goede ba nen te kunnen leiden is een aantal maatregelen genomen. Van donder dag 31 juli lot zaterdag 9 augustus worden afgesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers: a. dc Potten markt vanaf de hoek van de Markt en de Vlasmarkt: b. een gedeelte van de Lange Noordstraat, tussen de Stadhuis straat en de Markt: c. het Hof van Tange (hier staan de wagens van de kermisexploitan ten geparkeerd). Parkeren Tijdens de kermis kan niet op het Plein 1940 worden geparkeerd, ter wijl op donderdag 7 augustus ook het Damplein voor dit doel niet kan worden gebruikt, omdat op dat plein de weekmarkt wordt gehou den. De wagens van de kermisex ploitanten staan op het Hof van Tango, zodat daar ook geen par keergelegenheid is. Op 7 augustus is er behalve de weekmarkt en de kermis in de Lan ge- en de Korte Delft ook nog een .standwerkersconcours. Gezien de te verwachten drukte op deze dag is het niet aan te raden om met de au to tot in het centrum van de stad te rijden, maar het voertuig in dc par keergarages of aan de rand van de binnenstad te parkeren. Dit kan veel ergenis voorkomen. Vuurwerk Op woensdag 6 augustus wordt vanaf het Zusterplein vuurwerk af gestoken. Bij harde wind wordt dit spektakel afgelast in verband met de veiligheid. Aangezien de parkeersituatie op een aantal locaties in Middelburg enigszins onduidelijk is, heeft de gemeente, na overleg met Justitie en de parkeerpolitie, enige veran deringen in de situatie aange bracht. Deze onduidelijkheid doet zich met name voor bij door elkaar lopende zones (parkeer verbodzone, vergunninghouders zone), en bij verschillende par keerbelastingregiems (betaal- en vergunningparkeren) in één straat. Knelpunten zijn de Loska de en Klein Vlaanderen. Loskade De onduidelijkheid op de Loskade wordt weggenomen door enerzijds het betaald parkeren uit te breiden, en anderzijds de scheiding vergun ningparkeren (woningzijde) en be taald parkeren (waterzijde) conse quent door te voeren. Het vergun ningparkeren op de Loskade tussen dc Nieuwe Poortstraat en de Meestoof wordt daarom (slechts aan de waterzijde) vervangen door betaald parkeren; het gaat hier om 19 parkeerplaatsen. Klein Vlaanderen De hele omgeving Klein Vlaande ren is aangewezen als vergunning- houdersparkeren. Parkeerapparatuur is er in die om geving dan ook niet te vinden, zo dat bezoekers daar niet kunnen par keren. Door plaatsing van een par keerautomaat op Klein Vlaanderen (bolwerkzijde) schuin tegenover de Volderij laagte, wordt het vergun ningparkeren daar omgezet naar be taald parkeren: het gaal hier om 8 parkeerplaatsen. Op deze wijze wordt enigszins tegemoet gekomen aan de parkeerbehoefte van bezoe kers. Ter inzage Bovengenoemde besluiten zijn ge publiceerd in dc Faam/Vlissinger van 23 juli 1997. en liggen van 24 juli 1997 tot en met 20 augustus 1997 ter inzage bij de gemeentelij ke Dienst Stadsontwikkeling, Vlis- singsestraat 21 te Middelburg. Foto: Ruben Oreel Om dc grociomstandigheden of de groenstructuur te verbeteren wil de gemeente hel bomenbestand langs de volgende weg uitdunnen of vervangen: Segeersweg, 27 populieren worden vervangen door 23 linden. Voor informatie kunt u terecht bij tie heer H. ten Klooster afdeling Groenbeheer. telefoon 675312. Onlangs verschenen in de pers berichten over een nieuwe vorm van rijkssteun aan kopers van een woning: de koopgewennings- subsidie. Naar aanleiding van de vele vragen over deze nieuwe vorm van subsidie, lijkt enige toe lichting nutttig. Voorwaarden De koopgewenningssubsidie wordt alleen verleend aan kopers van een huurwoning, die voor hel eerst wordt gekocht door een natuurlijk persoon. Die persoon kan de voor malige huurder zijn. maar het kan ook iemand zijn die tot dat tijdstip een andere woning huurde. De ei genaar van een woning hoeft niet te "wennen" aan een koopwoning, en komt dus niet voor de subsidie in aanmerking. De voornaamste voor waarden waar aan moet worden voldaan om voor subsidie in aan merking te komen zijn: - voor de woning te koop wordt aangeboden moet deze minstens een jaar zijn verhuurd; - de koper van de woning moet de ze ook daadwerkelijk gaan bewo nen; - de aanvrager moet voldoen aan de financieringsnormen van hel Waarborgfonds Eigen Woningen (de Nationale Hypotheekgaran tie); - het inkomen van het huishouden van de aanvrager moet vallen binnen de grenzen van dc nieuwe Huursubsidiewet. Vijfjaar Dc hoogte van het subsidiebedrag wordt op een vrij ingewikkelde wij ze berekend. In principe wordt het eerste jaar een bedrag uitgekeerd dat gelijk is aan de netto jaarlijkse woonlast minus de normhuur volgens de Huursubsi diewet. In de vier volgende jaren wordt de bijdrage steeds met twintig procent verminderd. Na vijf jaar stopt de subsidieverlening. De regeling treedt op I oktober 1997 in werking met terugwerken de kracht tot 23 mei 1997. Iemand die voor 23 mei 1997 een huurwo ning kocht komt dus niet voor een bijdrage in aanmerking; de datum waarop dc overdrachtsakte bij de notaris passeerde is bepalend. Informatie Aanvraagformulieren voor de koop gewenningssubsidie zijn vanaf I oktober verkrijgbaar en moeten worden ingediend bij hel Ministerie van Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Bij het ministerie is een informatiefolder over de koopgewenningssubsidie in de maak. Ik steun het werk van de Hersenstichting Nederland. 0 Ik word donateur 0 Zend mij de algemene informatie Naam: Adres: m/v Korte Houtstraat 10 - 2511 CD 's-Gravenhage Postcode: Plaats: GELUKKIG BESTAAI ER OOK NOG ZOIETS ALS COMMERCIAL ONDERBREKENDE RECLAME. I cn grant kriigt m.i.ir wéinig gelegenheid om éven K een verwikte lezer eenma al in i krantié verdiept. I Je lezer stelt het wel op prus .its een advertentie lees ie per slot san rekening snor het echte nieuws Voor plat i ip de bank te lilden Iedereen vindt immers wei de dan \s iirden de advertenties niet overgeslagen Intêgen een verrassend reclame idee bevat /o n idee dat spran jl het andere kun te net zo goed de TV weer aanzetten, mil om er eens uoed voor te uajn zitten Tijdens de deel een goede dagbladadvertentie wordt hchonrliik kelt te aan het denken zet l:en lezer wil door de adv er ECHT EEN BAND MET JE KLANT? Ie speelfilm weer eens wordi onderbroken du-mei langei de kamer uitgezapi willen worden worden Men wil de esIne antoniemen zien Want de krant Cebuco

de Faam | 1997 | | pagina 5