VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG illïi MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 23 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 16 INFORMATIE OVERHEID GEMEEN Tl POSTBUS 1 P pB 4370 AA KOUDEKERKE V ÏZ U A. I E S TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 - 553 025 Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur De afdeling burgerzaken is iedere donderdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 19.00 uur WRO Vaststelling Bestemmingsplan "Brouwerijweg" Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Veere op 3 juli 1997 het bestem mingsplan Brouwerijweg gewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmings plan ligt met ingang van donder dag 24 juli 1997 gedurende vier weken tijdens openingstijden voor iedereen ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, Gapingsweg I a, Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28, Koudekerke. Het bestemmingsplan Brouwerijweg te Domburg voor ziet in een uitbreiding van de woonbebouwing aan de zuidzijde van de kern Domburg. In het plan kunnen circa 44 woningen wor den gebouwd. Het bestemmings plan voorziet tevens in een ver bindingsweg tussen de Brouwerijweg en de Roosjesweg. De bij de vaststelling aangebrach te wijzigingen hebben betrekking op de vernummering van enkele voorschriften. In de genoemde periode van ter inzagelegging kunnen schriftelijke bedenkingen tegen het bestem mingsplan worden ingebracht door degene, die tijdig zijn ziens wijze omtrent het ontwerp- bestemmingsplan Brouwerijweg bij de gemeenteraad van Veere heeft kenbaar gemaakt, alsmede door een belanghebbende die aantoont dat hij daartoe redelij kerwijs niet in staat is geweest Ook kan iedereen gedurende genoemde periode van ter inza gelegging schriftelijke bedenkin gen inbrengen tegen de bij de vaststelling aangebrachte wijzigin gen. De bedenkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Artikel 19 WRO Wij maken bekend dat wij een aanvraag om vergunning hebben ontvangen ingevolge de Woningwet voor het bouwen van 4 windturbines en een toiletge bouw op de noordelijke haven- dam van de Noordland Buitenhaven op het eiland Neeltje Jans. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is echter in zijn vergadering van 3 juli 1997 verklaard, dat een herzie ning van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstem ming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn bereid om na verkregen verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zeeland vrijstelling te verlenen (als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) van de geldende voorschriften en (met toepassing van artikel 50, 6e lid van de Woningwet) de bouwvergunning te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 24 juli 1997 geduren de 2 weken ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor iedereen de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen bij ons in te dienen, Postbus 1,4370 AA te Koudekerke. Artikel 18a WRO Wij maken bekend dat is binnen gekomen een aanvraag bouwver gunning voor het plaatsen van een kweekkas op het perceel Keiweg 9 te Koudekerke. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij willen positief beslissen op de aanvraag door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De bouw-en situatietekening ligt m.i.v. 24 juli 1997 gedurende 2 weken voor iedereen gedurende openingstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij ons in te dienen, Postbus I, 4370 AA te Koudekerke. Artikel 17 WRO Wij maken bekend dat is binnen gekomen het verzoek om vergun ning van PTT-Telecom voor het tijdelijk plaatsen van een opstel- punt voor mobiele communicatie op het terrein van Rijkswaterstaat gelegen aan de Kanaalweg Oostzijde te Veere. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht Veere. Wij zijn voornemens om voor dit opstelpunt, op grond van artikel I 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een termijn van I jaar, vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht Veere". De bouw-en situatietekening ligt m.i.v. 24 juli 1997 gedurende 2 weken, tijdens openingstijden, voor iedereen ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg la te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het plaat sen bij ons in te dienen. Vrijstellingsprocedure Wij maken bekend dat is binnen gekomen een aanvraag bouwver gunning voor: 1. voor het plaatsen van een antenne op het pand Torenstraat 30 (brandweerka zerne) te Serooskerke; 2. het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een kap op de garage van het pand Binnenhof 7 te Koudekerke; 3. het overkappen van het terras van het perceel Brouwershoofd 54 te Vrouwenpolder; 4. het vergroten van hotel Westduin met een serre op het perceel Westduin I te Koudekerke. De bouwplannen voldoen niet geheel aan de ter plaatse gelden de bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om met toepassing van de in het bestemmingsplan opge nomen mogelijkheid, vrijstelling te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen bij ons in te dienen. De bouw-en situatietekening ligt m.i.v. 24 juli 1997 gedurende 4 weken, tijdens openingstijden voor iedereen ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen indienen. BOUWAANVRAGEN Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnen gekomen de aanvraag om bouw vergunning voor: Gapinge - het (ver)bouwen van de woning/kantoor op het perceel Dorpsstraat 55; Koudekerke - het bouwen van een serre op het perceel Vebenabos 33; - het bouwen van een kantoor en werkplaats op een perceel aan Karreveld; Serooskerke - het uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 13; Veere - het verbouwen/uitbreiden van de woning en berging op het perceel Wagenaarstraat 28; Vrouwenpolder - het uitbreiden van de recre atiewoning op het perceel Vuurbakenstraat 31; Westkapelle - het plaatsen van een sanitair paviljoen op het perceel Joossesweg 9; Zoutelande - het uitbreiden van de woning op het perceel D. Koddelaan '5; - het plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Majoorwerf 24; - het plaatsen van een zwem bad op een perceel aan de Westkapelseweg (Kustlicht II) - het verbouwen van de auto showroom tot supermarkt op het perceel Langendam 33 Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvragen om een bouwvergun ning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking oprichting rundveehouderij/agrarisch bedrijf Zandvoortseweg ongenummerd te Grijpskerke Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer, dat voor iedereen met ingang van 25 juli 1997 gedurende vier weken, tij dens openingstijden, ter inzage ligt op de afdeling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en na telefonische afspraak (0118-597616) de aan vraag om een oprichtingsvergun- ning ingediend door de maat schap R en A.J. Vader voor de inrichting Zandvoortseweg ong. te Grijpskerke (kadastraal bekend gemeente Veere kern Grijpskerke sectie M nr. I 79), alsmede de ontwerp-beschikking tot vergun ningverlening. De terinzagelegging duurt tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag. Desgevraagd wordt er een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. In de periode van 25 juli 1997 tot en met 22 augustus 1997 kunnen gemotiveerde bedenkin gen tegen de aanvraag en de ont werp-beschikking schriftelijk door iedereen bij ons ingediend, Postbus I, 4370 AA Koudekerke. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijke bedenkin gen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het ver zoek daartoe moet tegelijkertijd met de bedenkingen worden inge diend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te dienen danwel de besluitvorming straks afwijkt van- het voornemen. Terinzagelegging weigering veranderingsvergunning Steengrachtsweg 8 te Grijpskerke Wij maken bekend dat wij een veranderingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben geweigerd aan de heer C.M. Jasperse, met betrekking tot de inrichting aan de Steengrachtsweg 8 te Grijpskerke, voor het fokken en mesten van vleesvarkens, het laden en lossen van dieren en veevoeder en de opslag van veevoeder. De betreffende stukken liggen vanaf 25 juli 1997 tot en met 5 september 1997 voor iedereen tijdens openingstijden ter inzage op de afdeling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118- 597617). Tot en met 5 september 1997 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-weigering; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerpweigering; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-weigering. De weigering krijgt na afloop van de beroepstermijn rechtskracht, dus op 6 september 1997, tenzij voor deze datum beroep is inge steld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de wei gering danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtsspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). 1. Melding uitbreiding inrich ting Zuidweg 3 te Aagtekerke Wij maken bekend dat een ken nisgeving is ingediend op grond van artikel 8.19 van de wet milieubeheer door de fa. A. Remijn Zn in verband met het uitbrei den van de inrichting Zuidweg 3 te Aagtekerke (bestaande uit het verplaatsen van een nieuwe weegbrug en kantoorunit) 2. Melding besluit akker bouwbedrijven milieubeheer Rijkebuurtweg 12 te Vrouwenpolder. Wij maken bekend dat een ken nisgeving is ingediend, op grond van de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) Akkerbouwbedrijven, door de heer P. Melis te Vrouwenpolder in ver band met het oprichten van een akkerbouw- of tuinbouwbedrijf voor opengrondsteelt op een reeds bestaand akkerbouwbedrijf aan de Rijkebuurtweg 12 te Vrouwenpolder. De stukken betreffende de 2 genoemde meldingen liggen vanaf 25 juli 1997 tot en met 22 augustus 1997 tijdens kantooru ren voor iedereen tijdens ope ningstijden ter inzage op de afde ling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij Voorlichting, Dorpsplein 28, Koudekerke en eventueel 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118 -597610). VERKEERSBESLUITEN Wij hebben in onze vergadering van 15 juli 1997 besloten tot het vaststellen van de navolgende ver- keersbesluiten: A. Diverse verkeersmaatregelen te Dishoek, gedeelte Kaapduinseweg, voor de Kaapduinseweg vanaf de kruising met de Westerscheldelaan tot de strand- overgang Kaapduin en directe omgeving: a. het instellen van een zone waarbinnen een maximum snelheid geldt van 30 km p/h; b het instellen van een parkeer verbod; c het instellen van een gesloten verklaring voor voertuigen, rui ters en geleiders van rij- en trekdieren voor de strandovergang Kaapduin; d. het aanwijzen tot voetpad van het aan de wijze zijde van de Kaapduinseweg gelegen voetpad ter hoogte van de kruising met de Westerscheldelaan; e. het instellen van een gesloten verklaring voor alle verkeer behalve bestemmingsver keer voor het gedeelte van de Kaapduinseweg, vanaf het kruispunt met de West- terscheldelaan tot aan de strandovergang Kaapduin; f. het aanwijzen van drie par keervakken in de Dishoek ten behoeve van parkeren voor invaliden. De onder a tot en met d genoemden maatregelen worden ingesteld tot uiterlijk I januari 1998, waarna een beslissing zal worden genomen over de defini tief te treffen verkeersmaatrege len. De onder e genoemde maat regel geldt slechts voor de maan den juli en augustus 1997. B. Stopverbod gedeelte Badhuisstraat te Koudekerke Het instellen van een stopverbod voor een gedeelte van de oostzij de van de rijbaan van de Badhuisstraat te Koudekerke. Deze maatregel wordt genomen om te waarborgen dat de brand weer te allen tijde met de brand weerauto kan uitrukken. Tegen deze besluiten kan ieder belanghebbende binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij ons, Postbus I, 4370 AA Koudekerke. Gedurende die termijn ligt het besluit gedurende openingstijden ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg la en Westkapelle, Markt 95; WIJZIGING BIJSTANDS VER ORDENING PREMIEBELEID Op I juli 1997 is de wet in wer king getreden tot wijziging van de Algemene bijstandswet (Abw) in verband met preventie en bestrij ding van armoede en van sociale uitsluiting. Een onderdeel van deze wet is de (her)invoering per I oktober 1997 van de centrale vrijlatings regeling van inkomsten uit arbeid ten behoeve van uitkeringsgerech tigden van 5 7 jaar of ouder en alleenstaande ouders met kinde ren jonger dan vijf jaar met een abw-, loaw- of loaz-uitkering. Als gevolg daarvan maken wij bekend dat wij voornemens zijn de gemeenteraad een voorstel te doen tot wijziging van de thans van toepassing zijnde Bijstandsverordening Premiebeleid van de gemeente Veere. De ontwerp-wijzigingsverordening ligt met ingang van 23 juli 1997 gedurende een periode van vier weken gedurende openingstijden ter inzage op de afdeling Sociale Zaken, Markt 95 te Westkapelle en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te. Koudekerke. Gedurende genoemde periode kunnen ingezetenen en belang hebbende natuurlijke-of rechts personen hun zienswijze schrifte lijk kenbaar maken. Koudekerke, 23 juli 1997 Burgemeester en wethouders van Veere, m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb. v.: - het vergroten van het balkon Lingestraat 10 - het wijzigen van de voorgevel Beciusstraat 14 - het uitbreiden van de woning Spaarnestraat 18 - het bouwen van 2 dakkapellen Jeroen Boschweg 4 - het bouwen van een serre Chopinlaan I - het bouwen van een woning Nico Engelschmanlaan 10 - het bouwen van een bijkeuken Aletta Jacobslaan 4 - het bouwen van een berging Rosenburglaan 265 - het plaatsen van een hekwerk Scherminkelstraat/Schutterijstr aat achterzijde Coosje Buskenstraat Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE BESTEMMINGSPLAN: Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art 18a en 19 WRO) en/of waarvoor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: meldingen (art. 18a WRO): - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 656 Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) en artikel 17 van de Wet op de op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen lig gen de bouw- en situatietekenin gen m.i.v. 24 juli 1997 twee weken (dus tot en met 6 augus tus 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de twee de verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een dakkapel Kanaalstraat 12 - het bouwen van een berging Molenweg 59 - het bouwen van 3 woningen Grote Abeele 14, 14a en 14b - het bouwen van een serre Filips de Goedebaan 5 - het verbouwen van de woning Albert van Dalsumlaan 24 - het bouwen van een woning Nico Engelschmanlaan 9 - het slopen van asbestkokers in gebouw B Edisonweg 4 - het slopen van 4 cv ketels Bossenburg 87 en Zuilenburg 68 - het vernieuwen van de achter gevelkozijnen Pres. Rooseveltlaan 122-242 - het bouwen van een blokhut Assumburg 29 - het uitbreiden van de woning Grote Abeele 38 - het uitbreiden van de woning Grote Abeele 40 - het bouwen van een berging Marnixplein I 7 - het slopen van asbestonderde- len in gebouw L Edisonweg 4 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge: Besluit horecabedrijven milieubeheer - van gemeente Vlissingen/Cie S.C.W. voor buurthuis Scheldebuurt, Verkuijl Quakkelaarstraat 95, Vlissingen; - van gemeente Vlissingen/Cie S.C.W. voor buurthuis De Zwaan, Kromwegesingel I, Oost-Souburg; - van gemeente Vlissingen/Cie S.C.W. voor buurthuis Aldegonde, Westerzicht 386, Vlissingen; Besluit opslag goederen milieubeheer - van Hakvoort Horeca Zeeland B.V. voor een groothandel in horeca-apparatuur en keuken materialen, Bedrijfsweg 9, Vlissingen. Voor informatie over en inzage van de genoemde meldingen kunt u contact opnemen met de sectie milieu, telefoon 0118-487204. Vlissingen, 23 juli 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel'in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij met betrekking tot de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg de volgen de besluiten hebben genomen: a. het besluit van 8 april 1997 tot wijziging van de vergoeding voor de ambtenaar van de burgelijke stand; b. het besluit van 17 juni 1997 tot redactionale wijziging van Arbeidsvoorwaardenregeling. c. het besluit van 24 juni 1997 tot vaststelling van de Solli citatiecode. Bovengenoemde besluiten liggen ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten: I. de voorrang op het kruispunt Dwarskaai/Rouaansekaai/Spij- kerbrug zodanig te regelen dat het verkeer op de Rouaansekaai voorrang heeft op het verkeer vanaf de Dwarskaai en de Spijkerbrug; 2. op de Noordweg eenrichtings verkeer voor vrachtauto's in te stellen, waarbij de rijrichting is bepaald op zuid-noord (rich ting Sint Laurens). De volledige verkeersbesluiten lig gen van 24 juli tot en met 3 sep tember 1997 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bezwaarmaken door het indienen van een bezwaar schrift bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onder tekend zijn en ten minste bevat ten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. UITBREIDING BETAALD PARKEREN-EN WIELKLEMGEBIED Burgemeester en wethouders hebben besloten aan te wijzen als parkeerplaatsen waar betaald parkeren geldt en waar een wiel klem kan worden aangebracht - de parkeerplaatsen op het gedeelte van de Loskade (waterzijde) tussen de Nieuwe Poortstraat en de Meestoof; - de parkeerplaatsen op het parkeerterrein op Klein Vlaanderen (bolwerkzijde), schuin tegenover de Volderijlaagte. Het volledige besluit ligt van 24 juli tot en met 20 augustus 1997 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een woning met garage op het perceel J. Brasserstraat 2; - het bouwen van een fietsen berging op het een perceel aan Vreedenburg; - het bouwen van een fietsen berging op een perceel aan de Oude Rijksweg te Nieuw- en Sint Joosland; - het verbouwen van de kap van de woning op het perceel Oude Rijksweg 24 te Nieuw en Sint Joosland; - het uitbreiden van de woning en het bouwen van een schuur op het perceel Veerseweg 82; - het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel Van Kleffenslaan I; - het bouwen van een garage/tuinberging op het per ceel Seisweg 38; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Abeelseweg 9; - het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Vlackeweg I te Nieuw- en Sint Joosland; - het uitbreiden van een opslag loods op het perceel Herculesweg I 7; - het bouwen van een regionale milieustraat met toebehoren op een perceel aan de Waldammeweg (ongenum merd); - het bouwen van een woning op kavel 9 G in het Prooijenspark. Eventuele bezwaren tegen bouw aanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 7 tot en met 11 juli 1997 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of zijn met de volgende meldingen ingestemd: - het bouwen van een woning met garage op kavel 6 F in het Prooijenspark; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oude Koudekerkseweg 72; - het uitbreiden van de badka mer op het perceel Mosselkreekstraat 26; - het bouwen van een woning met garage op het perceel Vlasakker 2; - het bouwen van een werk plaats op een perceel aan de Herculesweg; - het aanbouwen van een serre op het perceel Zusterstraat 50; - het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel Seispark 7; - het verlenen van een sloopver gunning voor het perceel Rentmeesterlaan 245; - het plaatsen van verlichting voor de tennisbanen op het perceel 't Zanddorp 10 A; - het vernieuwen/verbreden van de stoep op het perceel Spanjaardstraat 3; - het verbouwen van het pand op het perceel Pauwpoort 3; - het vergroten van de woning op het perceel Oude Rijksweg 24. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstel lingsprocedures De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan (art 18a en 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voor bereidingsbesluit van kracht is (art. 50, lid 5 WW). Het gaat om: - het plaatsen van een tuinkasje op het perceel Akkerlaan 14 te Arnemuiden; - het bouwen van een garage en het aanpassen van de gevelko zijnen op het perceel Walcherseweg 235; - het verbouwen/uitbreiden van een vrijstaande woning op het perceel Vlackeweg I te Nieuw en Sint Joosland. Het college van burgemeester en wethouders wil positief beslissen op de aanvraag. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof artikel 50, lid 5 van de Woningwet en artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 25 juli 1997 twee weken (tot en met 7 augustus 1997) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 WRO De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis dat bij het college van burgemeester en wethouders van die gemeente is ingekomen een verzoek van de heer G.H.J. Meijer om planologi sche medewerking aan de vesti ging van een huisartsenpraktijk ruimte in het pand Oosterscheldestraat 12 te Middelburg. Het verzoek is in strijd met het ter plaatse vigerende bestem mingsplan "Stromenwijk". Het verzoek voldoet wel aan de in voorbereiding zijnde herziening van genoemd plan, ten behoeve waarvan de raad der gemeente Middelburg op 7 juli 1997 een voorbereidingsbesluit heeft geno men. In dit kader dient de bestemming "woondoeleinden" van het perceel Oosterscheldestraat 12 gewijzigd te worden in "openbare en bij zondere doeleinden (O)". Op grond hiervan overwegen bur gemeester en wethouders vrijstel ling te verlenen, waartoe artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de mogelijkheid opent. Voordat zij over het verlenen van vrijstelling een beslissing nemen, ligt het verzoek van de heer Meijer met ingang van 25 juli 1997 gedurende 2 weken (dus tot en met 7 augustus 1997) voor een ieder ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21Gedurende genoemde periode kan een ieder schriftelijk zijn of haar bedenkin gen bij genoemd college indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag.

de Faam | 1997 | | pagina 16