COC zwoel de zomer door Watertoren in teken van foto en video Zomerorkest in Veere Cd voor Swindle Grandioze nederlandstalige feestavond met Marianne Weber V0L=V0L Voorstelling voor meer milieubewust koopgedrag Woensdag 23 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 15 IN MIDDEN ZEELAND Het Zomerorkest Nederland (ZON) geeft woensdag 30 juli een gala concert in de Grote Kerk in Veere. Het harmonie orkest dat mo menteel door Nederland trekt bestaat uit vijftig getalenteerde muzikanten tussen zestien en drieëntwintig jaar. Het ZON brengt concerten met een sterk wisselend repertoire. Of, zoals de koorleden zelf zeggen: van barok tot rock. op donderdag 31 juli a.s. Aanvang: 21.00 uur Kaarten: 12,50 p.p./ Tel. 0113 - 374200 De Walcherse punkrockband Swindle wist on langs een contract af te sluiten met het platen label Trisomik. In het najaar verdwijnt het drie tal dan ook de studio in voor de opname van een cd. Vrijdag 22 augustus speelt Swindle in Kafee Domburg. Ook tijdens de zomerperiode blijft het COC Midden Zeeland actief. Voor iedereen die zich aangetrokken voelt tot deze Nederlandse Ver eniging tot Integratie van Homoseksualiteit zijn er after beach party's in Café Goudwaard aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Ze ven dagen per week is het trefpunt voor homo seksuelen geopend, elke avond vanaf negen uur. 'Minder verpakt pakt beter uit'. Zo heet de theatershow aie theatergroep Rijn Trijn zaterdag 26 juli in Domburg op voert. Het publiek wordt tijdens ae voorstelling op humoristische wijze ge prikkeld om minder afval te produceren en daarbij vooral te letten op verpakkin gen. De Oost-Souburgse watertoren staat deze zo mer in het teken van video en fotografie. Een drietal kunstenaars uit België en Engelnad laat dan iets van hun werk zien. De tentoonstellin gen lopen van 20 juli tot en met 9 september. Hï IM lïï IE? Hï IET Het Zomerorkest Nederland treedt woensdag op in Veere. Het orkest bestaat alleen tij dens de zomer. Het heeft geen vaste samenstelling of mede werkers. Voor de promotione le activiteiten voor de blaas muziek werd het ZON vorig jaar de Leen Schouten Memo rial Prijs toegekend. Deze prijs wordt jaarlijkse gegeven aan personen of instellingen die op een bijzondere manier in vulling geven aan de blaas muziek. De prijs is vernoemd naar Leen Schouten, de gees telijk vader van het idee achter ZON: samenwerking door en stimulatie van jonge mensen die als hobby blaasmuziek hebben. Het ZON treedt bij mooi weer buiten op. Bij slecht weer gaat het orkest op zoek naar een al ternatieve locatie. Veere is de enige plaats waar het concert standaard binnen is. Het is het hoogtepunt van de tournee: het galaconcert. Aanvang 20 uur. De orkestleden zijn afkomstig uit heel Nederland. In drie re petitie weekenden wordt het hele repertoire ingestudeerd. De muzikale leiding is in han den van twee dirigenten die hun studie afronden aan het conservatorium. Pierre Vol ders studeert trombone en Hafabra-directie aan het Rot terdams conservatorium. In september wordt hij eerste trombonist van het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Daarnaast is hij trombonist in het Rotterdams Trombone Kwartet en dirigent van een amateur harmonie orkest. Zijn collega-dirigent is Koert Dirks, die trompet en Hafabra- directie studeert aan het Am sterdams consevatorium. Daarnaast studeert hij hoorn in Den Haag. Hij is dirigent van een aantal amateur blaas- orkesten en zelf ook muzikant in gerenommeerde blaasor- kesten. De concerten van het Zomer orkest Nederland worden meestal gegeven in de buiten- De Engelse kunstenaar Mark Philips woont en werkt in Am sterdam in verband met zijn studie aan de Rijksacademie voor beeldende kunsten. Hij verbindt met behulp van vi deo schilderijen drie ruimten in de Watertoren (reinwater- kelder, kantoor en lek etage) met een verhaallijn. De draad van het verhaal, waar omheen drie fragmenten zich verzame len, is een zoektocht: een man, getraumatiseerd door een gebeurtenis in zijn leven waarbij hem verboden wordt het meisje van zijn dromen te zien, besluit het eiland van zijn illusie te verlaten en op zoek te gaan naar de schitterende lichtjes van de stad. Hij is lucht, op plaatsen waar veel mensen zijn zoals binnenste den, campings, jachthavens etc. Om te laten horen wat een harmonieorkest zoal kan spelen is het repertoire sterk wisselend samengesteld. Op het programma worden oor spronkelijk voor blaasorkest geschreven werken in allerlei stijlen afgewisseld met bewer kingen van onder andere klas sieke, moderne en pop- en filmmuziek. Een concert duurt ruim twee uur, waarna snel wordt ingepakt en verder wordt gereisd naar de volgen de concertplaats. De organisatie is in handen van vrijwilligers. Een project groep, waarvan de leden door opleiding en ervaring in staat zijn om leiding te geven aan een groep jonge enthousiaste muzikanten, heeft voor de tournee toch bijna een jaar aan voorbereidingstijd nodig. De meeste projectgroepleden zijn zelf ooit deelnemer ge weest in het ZON. Naast cultuuroverdracht, pro vastbesloten om daar roem en fortuin te zoeken voor hij ooit terugkeert. Gedreven door rid derlijke gedachten gaat hij op weg om te bewijzen dat hij de aandacht van zijn geliefde waard is. Zijn zoektocht heeft een hoger doel, namelijk om de waardigheid die hij heeft verloren terug te winnen door een naam voor zichzelf te ma ken. Een naam die, zo gelooft hij zelf, hoog gewaardeerd zal worden. Philips exposeerde onder meer in Londen, Ant werpen en Amsterdam. Be zoekers van de GHL gallerij in Middelburg herinneren zich misschien zijn expositie in 1994 nog. De Belg David Claerbout, ma- motie van blaasmuziek en sta geplaats voor talentvolle jon ge muzikanten is het ZON ook een leuke vakantiebesteding. De meeste deelnemers ken nen elkaar vooraf niet, maar binnen de kortste keren ont staat er een hechte band. Toch wordt het orkest na afloop weer ontbonden. Of een deel nemer het volgend jaar weer mee kan doen hangt af van het aantal inschrijvingen: nieuwe mensen gaan voor. Het zomerprogramma begint zaterdag 26 juli. Dan is het café gehuld in Indonesische sferen. Aankleding en kledij van het barpersoneel is uiter aard aangepast. Een week la ter (zaterdag 2 augustus) wordt gevraagd in korte broe ken te komen fuiven zodat de avond in tropische sferen kan worden doorgebracht. Die avond worden ook de mooiste benen van Zeeland gekozen in een miss- en misterverkiezing. De winnaar krijgt een trofee ker van een video installatie in de Watertoren, was het afge lopen jaar met een spraakma kende bijdrage betrokken bij het Caravaan project van de stichting Atol Zeeland. In een afgesloten werkkeet gaf slechts een uitgespaard vier kant in het matglas de moge lijkheid iets van het interieur waar te nemen. Het geluid van seksueel opgewonden men sen, in samenhang met het geïmproviseerde bed en het portret van een kind liet geen twijfel bestaan. De verwijzing naar een heftig in beroering zijnd België lag voor de hand. Veel van het werk van Claer bout raakt aan een maat schappelijke betrokkenheid, die de toeschouwer confron teert met eigen standpunten. Het werk in de Watertoren is ingetogener van aard, maar prikkelt op een gelijksoortige manier in het nadenken over de werkelijkheid. Een installa- mee naar huis. Bovendien worden de mooiste benen in het verenigingsblad gepubli ceerd. Travestie en transseksualiteit staat centraal tijdens het feest op vrijdag 8 augustus en een dag later is er een under- ground-treffen voor mensen die van jeans, leer en travestie houden. De muziek wordt die avond aangepast in house en disco uit de jaren zeventig en tach tig. Ilonka en Moniek zijn de tie met monitoren toont het publiek een kat in een promi nente rol. De tapes zijn ge filmd in 'real life' en tonen een doorvoede kat in de nabijheid van een knalgele kanariepiet. De video stopt op het moment dat de kat aanstalten maakt om de vogel te benaderen. Naast een grootbeeld video die inspeelt op ervaringen in tijd benut Claerbout ook het waterreservoir voor een speci aal werk. Niels Donckers tenslotte, eveneens uit België, brengt monumentale foto's op de tweede etage van de toren. Woningen, flatgebouwen of winkelpanden die er heel alle daags uitzien en als typerend ervaren worden voor elke Bel gische stad of buitengebied. De gebouwen hebben geen bijzondere charme en zijn in geen enkel opzicht eigenaar dig of mooi. Het zouden op het eerste gezicht foto's voor gastvrouwen tijdens rocknight op vrijdag 15 augustus en een dag later wordt met een vette knipoog naar de toeristen in Zeeland een feestje gebrou wen dat de veelzeggende titel 'Bier und Bratwurst' kreeg op gespeld. Ronald Sandhovel verzorgt zaterdag 23 augustus een travestie-act. Hij komt met zijn nieuwe pro gramma. Ook is er die avond een verloting. Zaterdag 30 augustus staat een pyjama-party op het pro gramma en de eerste zaterdag van september draait dj Rene polderpop en muziek van ei gen bodem. Voordat het programma zater dag 13 september wordt afge sloten is er vrijdag 12 septem ber nog een travestie en trans- seksualiteittreffen en de laat ste dag van het zomerseizoen draagt de naam Tropical Night. in het Familierestaurant voorverkoop 10,- p.p. Reserveer snel want een makelaarskantoor kunnen zijn. Toch hebben deze beel den niets willekeurigs. De kij ker die zich afvraagt waarom voor een huis gekozen is vindt het antwoord als hij op zoek ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en posters. Geopend na tel. afspraak 0118- 603469. DISHOEK Emmauskerk, Westerschelde- straat, Cursisten Centrum voor Kunsteducatie, 50 werken in olie verf (vanaf 27 juli). DOMBURG Golden Tulip Badhotel, Dom- burgseweg 1, Ron van Velsen, schilderijen. Lunch- en Tearoom Labruyre, Karin's Creations, schilderijen. Apparthotel Bom- melj. Herenstraat 24, Jan Willem Nieuwenhuizen, foto's. Badhotel, Domburgseweg 1a, Ron van Vel sen, schilderijen GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Muse um voor Zuid- en Noord-Beve land, Singelstraat 13, 'Hemels erf goed', keuze uit de bisschoppelij ke verzameling van Breda's muse um. Stadskantoor, Oostsingel 2, Adriaan Hamelink, foto-expositie. Stadskantoor, Oostsingel 2, De Cilinder, met kunstwerken van Trechter 5. Galerie-atelier De Kaai, Turfkade 7, Thea Boss, 'Mensenbeelden'. Oosterschel- deziekenhuis, 's-Gravenpolder- seweg 114, 'De medische foto graaf aan het werk', overzicht van de werkzaamheden van de foto graaf in het ziekenhuis. Stadhuis, Grote Markt, 'De zilveren camera', fototentoonstelling (vanaf 29 juli). GRIJPSKERKE Zijdemuseum, Lou Willeboord- se, vlinderpentekeningen.1 KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarel len en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Ate lier De Kattenbeker, Dorps straat 8-10, Rie Baauw, schilderij en. Geopend vrij. en za. van 13-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Wil lem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118-629419, da gelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Grootmede 66, tel. 0118-616323, staaltouwplastieken en staal- steenobjecten, geopend na tel. afspraak. Lange Jan-Pro ject, Anneke Kaai-Van Wijngaar den, Psalmen. Dagelijks geopend. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerk- seweg 17, Joke Nederhand, schil derijen, aquarel, oliepastel en crayon. Roosevelt Studiecen trum, Abdij, expositie over het le ven en werk van de drie Roos- evelts: de president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884- 1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noord straat 6, David Heijgelaar, ge mengde technieken. Hotel Arne- ville. Buitenruststraat 22, Ria Ru- edisueli, beelden. Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, le den van 't Zeeuws-Palet, diverse werken. Restaurant de Burght van Antwerpen, Turfkaai 3, Lies Beyerinck, pentekeningen. Gale rie 'T', Turfkaai 25, Marjan Groe- neveld-Lambeck; etsen, schilder werk en gedichten. Wim Zwijsen; monothin en gemengde techniek. Fred de Ron; schilderijen. Mart Franken; poly-brons beelden. Cor- ry Hagenaars; poly-brons beel den. Juul Kortekaas, Brakstraat 5, Juul Kortekaas; schilderijen en objecten. Dees Goosen; schilderij en. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Henny Rijken, land schappen en stillevens in acryl, olieverf en pastel. Galerie 't Ha- entje te Paart, Spanjaardstraat 19, Elise Kloppers; flexibele fiber kunst, twee- en drie-dimensionale weefsels, papier objecten en kunstboeken. Etienne Vindevogel; gaat naar details. Rudi van de Wint jr. speelt met een instal latie van schilderijen in op de voor kunstenaars zeer moeilij ke expositieruimte die de Wa tertoren nu eenmaal is. marmeren en bronzen beelden in de tuin. Galerie Caesuur, Nieu we Wal 4, Adrie van Zielst, meer- kleuren lino's 'Drukker naast God'. Rabobank, Lange Geere 3, Sop hie Visser, 30 gouaches. Zeeuw se Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Edwin Marlissa, fototentoon stelling 'Zeeuwse wolkenpartijen' (t/m 26 juli). Tearoom Classical Chambers, Damplein 21, Marjo Moorlag-Hamans, aquarellen. Galerie Het Gouden Briefke, Gortstraat 32, Tineke Schinkel; schilderijen en keramiek. Jan Wij- ers; keramiek. Angelique Hissink; hoeden. COC-café Goudwaard, Lange Noordstraat 52, Louise Ver- bree, foto's. Zeeuws Museum, Abdij, Wim Riemens, fotografie 'Locaties'. De Vleeshal, Markt, Wim Riemens, fotografie 'Splen did Isolation'. Zeeuws Docu mentatie Centrum, Kousteense dijk 7, Wim Riemens, fotografie '10 x toegepast werk'. Depot, 't Zanddorp 68, Willem Pastoor, Co- rian de Dreu en Lonneke Pastoor. Synagoge en Wandelkerk Ab dij, Marja de Lange en Andr Kap- pert, schilderijen en tekeningen. N EELT JE JANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Del ta Expo, Wafer', expositie over Integraal Water Beheer. Buiten haven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invi tation. Waterland, WaterWereld, leven in de delta van Bangladesh, fotografie. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoeten te rug in Zeeland'. Toeristisch Cen trum Oranjezon, Schoolstraat 4, Addy Meulmeester, foto's, teke ningen en schilderijen van het Zeeuwse landschap. Green Whi te Hotel, Noordweg 43, 'Buiten plaatsen toen en nu'. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cor van der Poel, pentekeningen en aquarelschilderijen. Geopend tijdens kantooruren. De Waterto ren, Rijksweg A 58, Mark Philips, David Claerbout en Niels Donc kers, video-schilderijen, video-in stallatie en fotografie. SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, Leen van Duiven- dijk, Onno Dröge en Rien van Zeist, schilderijen, keramiek en fo tografie. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vondsten in Veere'. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25/27, llona Schmit, schilderijen. Grote Kerk, Oude straat 26, Ingrid van de Linde en Marlou Pluymaekers, 'Het hotel' schilderijen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibien en insekten, dagelijks geopend: Zo., ma. en do. van 14-17.30 uur. Di„ wo., vr. en za. van 10-12.30 uur en van 14- 17.30 uur. Veerboot Vlissin- gen/Breskens, Op dubbeldek kersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristi sche promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Kleine Gale rie, Koudenhoek 32, Karin Star- mans. Stedelijk Museum, Bella mypark 19, Van Zeeuwse Admira liteit tot marine in Zeeland. Gale rie Hannelore Meijaard, Hend rikstraat 8, Audy en Bas, Foto's en rencente werken 'What is it you fear?'. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WISSENKERKE Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Annie van Wingerden-Monen; aquarellen en pentekeningen. Ma rian Kievits; bronzen beelden. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Ga lerie De Hoekweide, Nazareth 4, Janna, schilderijen en zeefdruk ken (vanaf 25 juli). DONDERDAG 24 JULI Grote Kerk, Goes; beiaardcon cert door Joke Brandsma, 19.30 uur. Grote Kerk, Veere; carillon bespeling door Kees van Eersel, 15 uur. VRIJDAG 25 JULI 't Koffiehuis, Westkapelle; John Caljouw, 21 uur\ ZATERDAG 26 JULI Grote Kerk, Veere; concert Ste fan Tripp, 20 uur. Grote Kerk, Goes; orgelconcert Kees van Eer sel, 20 uur. Grote Kerk, Veere; carillonbespeling door Henk Groe- neweg, 19 uur. Badpaviljoen, Domburg; Phons Bakx Ensem ble, 20.30 uur. ZONDAG 27 JULI Manhuistuin, Goes; Towbridge District Youth Band, 12 uur. Schuttershofcaf, Middelburg; Grandpa Nick Sessieband, 17 uur. DINSDAG 29 JULI Rooms Katholieke kerk. Goes; toeristenconcert Zeeuwse Koor school, 11 uur. Grote Kerk, Goes; marktconcert Rinus Verha- ge, 12.30 uur. Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tam- minga, 13.30 uur. Nieuwe kerk. Middelburg; orgelconcert, 20 uur. WOENSDAG 30 JULI Dorpskerk, Oostkapelle; piano fluitconcert door Leen de Broekert en Ferenc Hutyra, 20 uur. Grote Kerk, Veere; concert studenten- orkest Melomaan, 20 uur. DONDERDAG 24 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Man in Black' 19 en 21.30 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'La Haine' 20.30 uur. VRIJDAG 25 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Man in Black' 19 en 21.30 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 19 en 21.30 uur. Schutters hoftheater Middelburg, 'Hufters en Hofdames' 19.30 uur. 'Antonia' 22 uur. ZATERDAG 26 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 14, 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Man in Black' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra ill Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Fly Away Home' 14 uur. 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 19 en 21.30 uur. Schutters hoftheater Middelburg, 'Antonia' 19.30 uur. 'Hufters en hofdames' 22 uur. ZONDAG 27 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 14, 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Man in Black' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Fly Away Home' 14 uur. 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 19 en 21.30 uur. Schutters hoftheater Middelburg, 'The Commitments' 20.30 uur. MAANDAG 28 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Man in Black' 19 en 21.30 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Vrouw in het zand' 20.30 uur. DINSDAG 29 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 19 en 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen, 'Man in Black' 19 en 21.30 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Wallace Gro- mit' 20.30 uur. WOENSDAG 30 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Be an' 14, 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Man in Black' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Speed 2' 19 en 21.30 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Fly Away Home' 14 uur. 'Con Air' 19 uur. 'Scream' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bean' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Delicatessen' 20.30 uur. KINDERFILM ZATERDAG 26 JULI Alhambra III Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. ZONDAG 27 JULI Alhambra III Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. WOENSDAG 30 JULI Alhambra III Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Swindle. FOTO BERT VAN LEERDAM De driemansformatie werd in 1992 opgericht. Aanvankelijk was Swindle een coverband die uitsluitend nummers van bekende en minder bekende punkbands uit de jaren zeventig speelde. In de loop van 1995 voegden gitarist/zanger Jaap van Bo ven, bassist/zanger Rijk-Jan Koppejan en drummer Henk Jobse ook eigen nummers aan het repertoire toe. Swindle is daarmee een vol waardige eigentijdse band ge worden, die met nog steeds tomeloze energie en pure punkrock het publiek weet te bespelen. In september 1996 verschijnt de single 'Noisy Tunes' bij het Duitse platenlabel Incognito. Bij het Franse label Trisomik verschijnt dit jaar een compi- latie-cd met daarop vier num mers van Swindle. Bovendien hebben de heren Trisomik ge strikt voor nog een cd, die eveneens dit najaar uit zou moeten komen. Theatergroep Rijn Trijn produceerde de show in opdracht van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) en het Openbaar Li chaam Afvalstoffenverwijdering Noord- en Midden-Zeeland (OLAZ). In de voorstelling spelen Rijn en Trijn het presenta tieteam Gerard van Heezik en zijn behulpzame assistente Sandra. Het publiek krijgt een aantal praktische vragen op het gebied van verpakkingen te beantwoorden. Vervolgens wordt een 'deskundig hoofdpersoon' uitgenodigd om een test te ondergaan. In een drietal ronden zijn een aantal prij zen te winnen die beschikbaar zijn gesteld door ZMF en OLAZ. De hoofdprijs is 'een beter milieu voor ons allen in het jaar 2000'. De 'Minder verpakt pakt beter uit'-show wordt besloten met een lied van Sandra, die daarbij begeleid wordt op accor deon. Daarna beantwoordt het presentatieteam vragen van publiek. De show maakt deel uit van de dit jaar uitgevoerde, scholierencampagne 'blik op blik', die op haar beurt weer deel uitmaakt van het project 'Consument en Afval'. Dit wil de consument aanmoedigen tot meer milieubewust koopge drag. De straatvoorstelling is tussen 13 en 16 uur een paar keer te zien tijdens de Domburgse Dag in Domburg.

de Faam | 1997 | | pagina 15