Provincie Zeeland Verhuizing De Schelde NU TOTALE OPRUIMING SCHOON WATER BROODNODIG ECHTE OPRUIMING rf :r QUICK - TYPEN In beroep Homecore: ...een Hele zorg minder! OVERLOCKMACHINES SIMAVI Commissies Milieutijdingen Kraamcentrum Homecare hèt kraamcentrum voor wie zekerheid wil op onze kledencollectie KONINGSTRAAT 9 GOES TEL. 0,113-227101 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 CJB Officiële Mededelingen Milieu Ontwerp-vergunningen Van den Dries, Wandel, Janse, Sinke Verkeer en Vervoer Taxivervoer Provincie, gemeente Vlissingen en de Koninklijke Schelde Groep (KSG) hebben gezamenlijk de mogelijkheden verkend KSG te verplaatsen naar het industriegebied Vlissingen-Oost. Weg uit de binnenstad van Vlissingen. Wat hiervoor komt kijken is weergegeven in de nota Ruimte voor stad en scheepsbouw. Stichting Centrale informatienummers: Zeeuwsch-Vlaanderen overig Zeeland: 0115 61 55 95 Tholen - St. Philipsland - Goeree-Overflakkee: 0113 23 29 24 voor particulier en ziekenfonds-verzekerden Centraal administratiekantoor: Postbus 144 - 4560 AC Hulst MACHINESCHRIJFINSTITUUT CURSUSLEIDERS MACHINESCHRIJVEN M/V Vlissingen FABERY DE JONGE ook Nepals, Berbers, Kelims en Moderne tapijten PERZISCHE- EN OOSTERSE TAPIJTEN Woensdag 2 juli 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij s. De Hoorcommissie Bestemmings plannen heeft woensdag 9 juni drie openbare zittingen over be zwaren die er zijn tegen bestem mingsplannen. De bezwaarmakers en de betrokken gemeentebestu ren zijn uitgenodigd hun visie te komen geven. Ritthem Twee inwoners van Ritthem zijn het niet eens met het bestem mingsplan Ritthem, 3e algehele herziening. De bezwaren hebben te maken met de geplande woningbouw aan de zandweg: de grond waarop de woningen moe ten komen is ook geschikt voor landbouw en woningbouw op die plek tast het dorpsgezicht aan. De zaak dient om 09.15 uur. Riekusweel Vier mensen zijn in het geweer gekomen tegen het bestemmings plan Riekusweel, 2e herziening, van de gemeente Schouwen- Duiveland. De een is er tegen dat er woningbouw komt in de buurt van zijn landbouwgrond; een ander vindt de geplande aaneen gesloten rij huizen niet mooi en niet passen op die plek; een derde vindt de voorziene 2 onder 1 kapwoningen niet harmoniseren met de tegenover liggende vrij staande woningen; het soort hui zen dat is gepland lijkt niet geschikt voor ouderen en senio ren en dat heeft tot gevolg dat er wel eens te weinig woningen voor die categorie mensen beschik baar zijn, luidt het vierde bezwaar. Het bestemmingsplan Riekusweel komt om 09.45 uur aan bod. Buitengebied Om 10.15 uur gaat het over het bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Vlissingen. De bezwaren van twee personen zijn niet ontvankelijk. Dat betekent dat de bezwaren ter zijde worden gelegd en niet in behandeling komen. De reden is eenvoudig: de bezwaren zijn te laat ingediend. Als de bezwaarmakers hiervoor een goed excuus hebben naar het oordeel van de commissie, komen ze alsnog aan bod. Een inwoner van Oost-Souburg ziet door het bestemmingsplan zijn plannen doorkruist om te bouwen op een perceel in Groot-Abeele. De LTO-raad Zeeland keert zich tegen de in het plan aangegeven oppervlaktematen. Die maten zijn een beperking voor de ontwikke ling van intensieve veehouderij en glastuinbouw. De zittingen van de Hoorcom missie bestemmingsplannen zijn in zaal A van het provin ciale kantoor aan Het Groene Woud 1 in Middelburg. Maandag 7 juli, aanvang 13.45 uur, vergadert de Statencommis sie voor Algemeen Bestuur. De bijeenkomst is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat belangstellenden het woord kunnen krijgen over een van de onderwerpen op de agen da. De volgende onderwerpen staan op de agenda: sociaal jaarverslag 1996; effecten van de indexering van de opcenten op de motorrijtui genbelasting; jaarverslag 1996 programma 5B; inter provinciaal overleg; resultaten juniconferen- tie; uitbreiding formatie decentrali satie verkeer en vervoer; subsidie project praktijkproef emissiebe perking. De vergadering is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Statencommisie milieu De eerder aangekondigde verga dering van de Statencommissie voor Milieu vindt plaats op een andere plek en op een ander tijd stip. De bijeenkomst begint na afloop van de Statencommissie Ruimtelijke Ordening, in de staten zaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen om een vergunning als bedoeld in art. 4.3.6.2 van de Provinciale Milieu verordening Zeeland voor het ge bruik van een mobiele puinbreek- kinstallatie in de provincie Zee land. De vergunningaanvragen zijn inge diend door Gebr. van den Dries te Driewegen, Wandel Recycling bv. te Nieuwerkerk, Gebr. J.D. Janse bv. te Middelburg en L. Sinke te Kruiningen. Gedeputeerde Staten willen de vergunningen verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen en .overige stukken liggen ter inza ge van 4 juli tot en met 31 juli 1997 bij alle gemeenten in Zee land (nadere informatie tel. 0118- 631769) en bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan tot en met 1 augus tus 1997 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ningen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 25 juli 1997 kan een ieder verzoeken om een gedach tewisseling over de ontwerp-ver gunningen (0118-631769 of 631125). Bij de gedachtewisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen wor den ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden- kin-gen te hebben ingebracht te gen de ontwerp-vergunning, kun nen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen voor taxiver voer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. Firma M. en N. Ingels te Bier vliet, gewijzigd in: Taxi Ingels v.o.f., Grote Kade 23, 4511 AT Breskens. Nieuws KSG heeft in de loop van 122 jaar in Vlissingen een kleine vierhonderd schepen ge bouwd. De werf is met Vlissin gen verknoopt, maar heeft de oude binnenstad ook voor een groot deel opgeslokt. De ruim te is te klein geworden om de productie aan te passen aan hedendaagse omstandighe den. Ook milieu-eisen leggen het bedrijf beperkingen op. Verhuizing naar Vlissingen- Oost zou de kansen voor een van de grootste bedrijven van Zeeland sterk verbeteren. Tegelijk zou de Vlissingse bin nenstad er een grote impuls door kunnen krijgen. Economisch belang Het economisch belang van KSG strekt zich verder uit dan Vlissin gen of Walcheren. Het blijkt al uit het feit dat ruim veertig procent van de werknemers van buiten Walcheren komt. In totaal, inclu sief toeleverende bedrijvigheid, zorgen de activiteiten van de groep voor ruim vierduizend arbeidsplaatsen. Dat is meer dan 2,5% van de Zeeuwse werkgele genheid. Ruimte In Vlissingen-Oost is voldoende plek te vinden en biedt het milieu ruimte om de scheepsnieuwbouw op te nemen. Het bedrijf heeft er trouwens al een werf, Schelde- poort. Hier kan het bedrijf doelge richt investeren en op die manier een organisatie opbouwen die is toegesneden öp de nieuwste manieren van produceren en op milieu-eisen. Voorwaarde voor een Verhuizing is natuurlijk wel dat verkoop van de huidige terreinen voldoende opbrengt om de verplaatsing eco nomisch rendabel te maken. Raming De aankoop, verwijdering van gebouwen, schoonmaken van de bodem, herstel van historische gebouwen, aanleg van boven- en ondergrondse infrastructuur (inclusief een nieuwe ontsluitings- weg langs het Kanaal door Wal cheren), overbrugging van de Dokhaven en vervanging van de Keersluisbrug komen volgens een voorzichtige raming op driehon derd miljoen gulden. Het Rijk heeft zich al van een goede kant laten zien en de ont sluiting van het terrein opgeno men in de verkenningstabel van het Meerjarenprogramma infrast ructuur en transport. Het is een voorzichtig begin en het betekent dat er uitzicht is op financiering. Kansen De verhuizing biedt de gemeente Vlissingen een unieke kans om het centrum van de stad op een aan trekkelijke manier uit te breiden en toegankelijker te maken. De binnenstad heeft nu maar een hoofdontsluitingsweg die als het ware om De Schelde heenloopt. Na de verhuizing is er opeens weer lucht voor de binnenstad. Tenminste als de Dokhaven is overbrugd. De stad zal een goed plan moeten bedenken voor het vrijkomende terrein van 33 hectare. Historisch Vlissingen hoeft het terrein niet van nul af op te bouwen. Er zijn waardevolle historische elemen ten waarop is in te haken. Er ligt bijvoorbeeld een 18e eeuws scheepsdokje dat onder de grond is geconserveerd. Er is de oude toegang vanuit zee naar de bin nenhavens en de nog'steeds aan wezige historische wegenstruc tuur. Ook gebouwen die de scheeps werf zelf in de loop van haar bestaan heeft neergezet, zijn ondertussen monumenten die het waard zijn behouden te blijven. Dat geldt voor onder meer de tim- merwinkel en het hoofdkantoor. En verder biedt de ligging aan het water kansen. Welke bouwactiviteiten mogelijk zijn, hangt natuurlijk ook af van de markt. Een teer punt, want zowel de woningmarkt als de markt voor voorzieningen, kantoren en bedrij vigheid is in Zeeland ontspannen, stellen de samenstellers van de nota. Extra vraag, eigen smoel Het is dus zaak extra vraag te scheppen. Dat kan door een hoog niveau van kwaliteit te bieden, leder deelgebied in het plan moet een eigen smoel krijgen. Verder is het nodig parallelmarkten aan te bo-ren. Hiermee bedoelen de schrijvers dat Vlissingen en de provincie de concurrentieslag moeten aangaan met andere plaatsen en streken op het gebied van voorzieningen, wonen of be drijvigheid. De plus is dan de lig ging, in de binnenstad en aan zee, en de kwaliteit van het gebodene. Experiment Het ligt voor de hand dat de ver huizing van KSG in fases gebeurt. Dat betekent dat gedeeltes van het terrein al bewoond zullen zijn terwijl er ook nog wordt gewerkt. Dat veroorzaakt geluidshinder. De bestaande regelgeving voorziet niet in een dergelijke situatie. Vandaar dat het terrein is aange meld voor het experiment Stad en Milieu. Het Rijk heeft het Schelde- terrein geselecteerd, zodat het mogelijk is werken en wonen tijde lijk te laten samengaan. Rijkssteun In het gebied is ruimte voor maxi maal 1.500 woningen. Vlissingen mag wat woningbouw betreft rekenen op rijkssteun omdat het om een VINEX-locatie gaat. VINEX staat voor Vierde Nota ruimtelijke ordening Extra. Het komt er op neer dat terreinen als deze die een andere bestemming krijgen in aanmerking komen voor extra steun. Bedragen zijn nog niet be kend. De onderhandelingen daar over lopen nog. Trouwens, om het hele project te doen slagen is het nodig dat het Rijk de verhuizing en verbouwing stevig omarmt. (Cultuur)voorzieningen Rond 20.000 vierkante meter is in te ruimen voor centrumvoorzienin gen en op beperkte schaal kun nen er kantoren komen in vrijko mende gebouwen. En verder is er ruimte voor recreatieve en/of cul turele voorzieningen. Genoemd is onder meer een maritiem cen trum. Maar ook een theatervoor ziening kan tot de mogelijkheden behoren. Informatie Het artikel is ontleend aan Milieu tijdingen (zie elders op deze pagi na). De nota Ruimte voor stad en scheepsbouw kost tien gulden en is verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Er is weer een nieuwe uitgave van Milieutijdingen. Het hoofdartikel van AbdijNieuws is er aan ont leend. Verder staan er artikelen in over de actie van de provincie tegen de borden langs de weg; bouwen op het platteland; samen werking in Rijn-Schelde-Delta; hoogbouw in de provincie; korst- mossenonderzoek; inlagen aan trekkelijk voor vogels; milieuruim te voor vee; onderzoek zoetwater bekken en verlenging Kerend Tij Twee. Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Een abonnement nemen, kan ook. Taxi Lemsom te Kerkwerve, gewijzigd in: Taxi Lemsom B.V., Weelweg 1 B, 4321 AH Kerkwerve. J.W. de Keijzer te Renesse heeft uitbreiding gekregen met 1 auto voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 6 auto's). Taxi Blaakman B.V. te Vlissin gen heeft uitbreiding gekregen met 3 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 16 auto's). De besluiten liggen van 2 juli t/m 13 augustus ter inzage bij Directie infrastructuur en ver voer, Abdij 6, Kamer C003, Mid delburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Exclusief voor de Benelux importeerden wij, van het merk EUROLOCK®, een BEPERKTE PARTIJ met SCHOONHEIDSFOUTJES die, met de volledige garantie, worden verkocht aan zowel bedrijven als particulieren. Voor het in één handeling afsnijden en afwerken van vele stofsoorten. Info: Lomex Waalwijk B.V. Hertog Janstraat 3 Waalwijk Telefoon (0416) 33 36 79 34 29 65 (dinsdag t/m zaterdag) Officieel erkend naaimachinespecialist Eigen technische dienst Verzending mogelijk Aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. Levering volgens leveringvoorwaarden (K.v.K. Waalwijk nr. 1980)® Rozenhaaglaan 2 - 6881 RC VELP zoekt op korte termijn parttime, freelance of zij die daarvoor willen worden opgeleid voor Walcheren. Goede beloning en auto-onkostenvergoeding. Schriftelijke sollicitaties aan: QUICK TYPEN, t.a.v. de heer H. Paaijmans, p/a Predikherenlaan 215042 CA Tilburg. •••••••••••••••••«••••••A tV,nüs Pr°m/se^ c Slecht water veroorzaakt 80% van alle ziekten in ontwikkelingslanden. Jaarlijks sterven 4 miljoen kinderen onder de vijf jaar aan een diarree-besmet- ting. In India en Afrika dreigen miljoenen mensen door watergebrek te sterven. Simavi heeft daar direct mee te maken. Dagelijks. Help ons. Vraag de informatie. Graag sturen wij u ons Wereld Water-boekje. VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem - Tel. (023) 31 80 55 BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERACIER juweliers van vader op zoon sinds 1834 Lange Kerkstraat 30. 4461 JH Goes Postbus 91. 4460 AB Goes. Tel. 0113-215005. Fax 0113-251420 20-50% mmtn SAROUK r

de Faam | 1997 | | pagina 13