GEMEENTE M Nieuwe wet: Boeten en maatregelen Taxus gevraagd Ijskelders in Middelburg Vermogenstoets huursubsidie liiHiiiil Niet eens met de huurverhoging? Namen Prooijenspark Rooien Midgard H. Smithlaan tot Veersesingel Week 26 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. UW Tafeltje A Dekje Woensdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 5 iviiéflihllfiiiwl! DDELBURG li 1 "Tafeltje Dekje" is een ac tiviteil van de U.V.V. voor Ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen ie dere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 30 juni tot en met 6 juli Maandag vleesballetjes in jus, witlof. aardappelpuree dinsdag hamburger in roomsaus, sperziebonen, aardappelen woensdag varkenshaasje, worteltjes, aardappelpuree donderdag kipfilet, bloemkool, aard appelen vrijdag pannenkoeken zaterdag nasi rames zondag wat de pot schaft Inspraak in plan Veldzigt Tot en met vrijdag 11 juli ligt het ontwerp-bestemmingsplan Veldzigt ter inzage bij de sectie Communicatie. Sladhuisstraat 2 en bij de dienst Stads ontwikkeling. Vlissingsestraat 21. Hier zijn ook inspraakformulieren ver krijgbaar. Het plan wordt ook in bruikleen gegeven. Voor een afspraak om mondeling uw zienswijze naar voren te brengen kunt u bellen met de sectie Ruimtelijke Ordening, telefoon 675200. Om u een idee te geven van wat het plan inhoudt, plaatsen we hieronder een gedeelte daaruit. Kantoren Langs de Schroeweg wordt een strook met een diepte van circa 60 meter gereserveerd voor kantoren, in totaal ruim 17.000 nv grondop pervlak. Woningen Gezien de nabijheid van het stads centrum wordt een woningdicht heid van 30 won/ha. wenselijk geacht. Er dienen dan 210-250 wo ningen te worden gerealiseerd. De leidraad voor het woningbouwpro gramma vormt hel volkshuisves tingsplan. Daarin is hel volgende algemene nieuwbouwprogramma opgeno men: Huursector (totaal 35%): I seniorenwoningen woonpro- gramma gelijkvloers (15%): tot 800.- 2 luxe appartementen mede ge schikt voor ouderen (10%): ƒ800.- tot 1000,- 3 aanleun/zorgwoningen (5%): tot ƒ700,- Koopsector (totaal 65%): 4 halfvrijstaande woningen (25%): 250.- lot 350.000,- 5 vrijstaande woningen (15%): vanaf 325.000.- 6 vrije kavels (5%) 7 seniorenwon. met woonprogr. gelijkvloers/app. (15%): f200.- lot 250.000.- 8 luxe senioren woningen met het woonprogr. op de begane grond (5%): 250,- tot 300.000,- 9 luxe appartementen (5%): 200.- tot 250.000.- Kortom: Er worden 210-250 wo ningen gebouwd waarvan in princi pe 30-45% gestapeld en 30% in de huursector. Ontsluiting Het gebied wordt ontsloten via een ringvormige hoofdstructuur met een hoofdaansluiting op de Boreel- straat en een tweede (halve) aan sluiting op de Schroeweg. Deze halve aansluiting, alleen het plan gebied in. is met name voor de kan- torenstrook van belang. De hoofdontsluiting wordt door het bestaande profiel van de Boreel- straal royaal, met veel groen inge zet. Dit gegeven wordt in het plan overgenomen. Voor langzaam verkeer worden mi nimaal twee aansluitingen op de Oude Vlissingseweg gerealiseerd, in principe wordt daarbij gebruik gemaakt van de bestaande oprijlaan naar het landhuis. Hel profiel van de kantorenlaan en de hoofdontsluiting zal zodanig ruim worden opgebouwd dat het mogelijk is vrijliggende fietspaden te realiseren. In aansluiting hierop wordt aan de westzijde van de villakavels langs de Oude Vlissingseweg een strook gereserveerd voor een (eventueel) fietspad Foto: Anda van Riet. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 wilg aan de Vredenburg; 5 linden aan de Noordweg; 2 eiken, 1 iep. 1 es en 1 els aan de Koninginnelaan; I acacia aan de Singelstraat; I conifeer aan de Monlgomerylaan: 5 lariksen aan de Van Klefenslaan: I prunus aan de Arnelaan. Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer. telefoon 675312. Tijdens de informatiebijeenkomst op maandag 16 juni over de tijdelij ke vestiging van jongerencentrum Midgard in het pand De Schakel aan de Bachtensteene is een ver slag gemaakt. Dit verslag is te verkrijgen bij de sectie Communicatie, Stadhuis straat 2. Wethouder P.M. Bruinooge onthul de 5 juni j.l. de gerestaureerde overblijfselen van de Noordpoort. De wethouder toonde de aanwezi gen bij die gelegenheid ook iets an ders. namelijk de restanten van een object aan de overzijde van de brug bij de poort. Daar bevindt zich een soort kelder, die jarenlang door be groeiing aan het oog onttrokken was. Mogelijk gaat het hier om een oude riooldoorgang of een schuit- vlotdoorgang. Een soortgelijke doorgang bevindt zich aan het bol werk tegenover de Langevielesin- gel. Via zo'n doorgang kon men in de stadsgrachten komen, nadat men eerst door een watergang de vesten was ingevaren. Wellicht is deze gang afgesloten en later als ijskel der gebruikt. Dat er ijskelders in Middelburg geweest zijn is zeker. Het Gasthuis had er bijvoorbeeld een. in dergelijke kelders werden bederfelijke waren en medicijnen bewaard, soms gekoeld door na tuurijs. Het Oude Mannen- en Vrouwenhuis aan de Herengracht zou een ijskelder aan het Seisbol- werk hebben gehad. Ook is bekend dat zich kelders op het Noordbol- werk en hel Veerse bolwerk hebben bevonden. Veel is er echter over de ze kelders niet bekend. Wat we we ten stamt vooral uit de vorige eeuw. Terwijl ijskelders toch al in de ze ventiende eeuw voorkwamen. Ver der onderzoek, door medewerkers van het Gemeentearchief Middel burg, de dienst Stadsontwikkeling en het Rijksarchief in Zeeland, zal dan ook plaatsvinden. In de naalden van Taxus baccata zit baccatine. Baccatine is een stof. die de basis vormt voor de bereiding van Taxol. Taxol wordt gebruikt als medicijn voor verschillende vor men van kanker. Taxol werd gemaakt van de Ameri kaanse Taxus brevifolia. Deze groeit echter traag en mag uit mi lieuoverwegingen maar beperkt worden gekapt. Gelukkig is er vervanging in de vorm van de in Europa voorkomen de Taxus baccata. Dit is een naaldboomsoort, meestal in heestervorm. met zachte naalden die in rijen in een plat vlak naast el kaar liggen. Voor de productie van Taxol is heel veel baccatine nodig. Daarom wordt landelijk een oproep gedaan De dienst Stadsontwikkeling heeft een plan tot herinrichting van de wegen op het traject President Rooseveltlaan tot aan de Koepoort- brug ontwikkeld. Dit plan omvat onder andere het vergroten van de veiligheid voor fietsers en voetgan gers. het verbeteren van de infra structuur voor de ZWN-bus en het verminderen van verkeers- en ge luidsoverlast door: - asfaltering van het bovenge noemde traject; - aanduiding van aparte fietsstro ken, aan weerszijden; - verbreden van de trottoirs (waar dit noodzakelijk is): - buiten de rijbaan brengen van au toparkeerplaatsen; - verbeteren van het openbaar ver- voer; - oplossen van verkeerstechnische knelpunten. Op 30 juni 1997 wordt in de kanti ne van de Scholengemeenschap Nehalennia, Churchilllaan 8, een voorlichtingsavond gehouden vanaf 19.30 uur. Wie een uitkering heeft of aanvraagt en fraudeert, of onvoldoende doet om aan werk te komen of om scholing te volgen, krijgt te maken met de Wet "boeten". Dat is een afkorting van de Wet boeten, maatregelen en terug- en invordering sociale zekerheid. Het doel van de wet is fraude legen te gaan en om verplichtingen, die aan de uitkering verbonden zijn, aan te scherpen. De hoofdregels zijn: - bij fraude moet u een boete betalen: - bij het niet nakomen van de uitkeringsverplichtingen krijgt u een maatre gel opgelegd. Dat betekent een korting op de uitkering. Sociale Zaken is verplicht een boete of een maatregel op te leggen tenzij er gegronde redenen zijn om daarvan af te wijken. De regels gelden voor alle sociale zekerheidswetten, zoals WW. AOW. WAO. Anw en Abw. Er is een brochure over de gevolgen van de Wet boeten voor de Algemene bijstandswet (Abw). de wet Inkomensvoorziening vooroudere en gedeelte lijk arbeidsongeschikte werknemers (Ioaw) en de wet Inkomensvoorzie ning voor oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (Ioaz). Er is een aparte brochure over terugvordering. Die brochures zijn verkrijgbaar bij Sociale Zaken. Boete bij geen, onjuiste of onvolledige informatie De gemeente heeft de plicht u een boete op te leggen als u uw infor matieplicht niet of niet behoorlijk nakomt. Met andere woorden: als u fraudeert. Sociale Zaken legt u een boete op als u geen, onjuiste of onvolledige gegevens geeft. Die gegevens zijn belangrijk om vast te stellen of u recht op een uitkering heeft en hoe hoog die uitkering dan moet zijn. U kunt al een boete krijgen als u een uitkering aanvraagt en daarbij de juiste gegevens niet geeft Als u tijdens de uitkeringsperiode fraudeert, door bijvoorbeeld inkom sten niet op te geven of andere ver anderingen in uw omstandigheden niet vermeldt, zult u ook een boete moeten betalen. Ook als u al uit de uitkering bent en Sociale Zaken ontdekt dat u tijdens de uitkerings periode hebt gefraudeerd, legt So ciale Zaken u een boete op. Maatregelen Sociale Zaken is verplicht een maatregel op te leggen als u de voorwaarden die verbonden zijn aan een uitkering niet nakomt. Een maatregel houdt in dat de uit kering tijdelijk geheel of gedeelte lijk geweigerd wordt. Een maatre gel kan worden getroffen als u bij voorbeeld niet actief solliciteert, uw inlichtingenformulier niet tijdig te rugstuurt. u niet meewerkt aan om- of bijscholing, of passend werk weigert. Wanneer u zich bijvoorbeeld niet als werkzoekende inschrijft (kor ting van 5% op uw uitkering), geldt dat ais minder zwaar dan wanneer u een passende baan weigert of door eigen schuld een baan verliest (kor ting van 100% op uw uitkering). In die laatste twee gevallen weigert u immers om zelfstandig in uw be staan te voorzien en dat wordt u zwaar aangerekend. Factoren die de hoogte van een boete of maatregel kunnen beïnvloeden Bij het vaststellen van de hoogte van een boete of maatregel zal de ambtenaar rekening houden met drie factoren. Die zijn: I. de ernst van uw gedrag: 2. de mate waarin u iets verweten kan worden en 3. uw persoonlijke omstandigheden. Bij een boete zal dus bijvoorbeeld worden bekeken: 1. Hoe lang pleegt u al fraude'? Hoe hoog is het fraudebedrag? En is er eerder gefraudeerd? 2. In hoeverre kan u worden aan gerekend dat u geen of niet vol doende informatie hebt gege ven? In deze tijd van het jaar ontvangen huurders bericht over een eventuele huurverhoging, Wanneer u het niet eens bent met de huurverhoging, dan kunt u bij u verhuurder - bin nen zes weken vanaf de voorgestel de datum van ingang van de huur verhoging - bezwaar maken tegen de huurverhoging op grond van on dermeer de volgende redenen: 1. u bent van mening dat de gege vens met betrekking tot bijvoor beeld de woning waardering in het voorstel tot huurverhoging onjuist zijn; 2. de woning vertoont ernstige ge breken en tekortkomingen. In het algemeen moet de verhuur der al wel op de hoogte zijn ge bracht van de aanwezigheid van de gebreken, zodat hij in de ge legenheid is geweest om de te kortkomingen op te heffen: 3. vormverzuim (bijv. niet tijdig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn geen ar gumenten om te protesteren tegen de huurverhoging: 1u bent van mening dat u een te hoge huur betaalt ten opzichte van uw inkomen: 2. andere huurders betalen voor een soortgelijke woning een la gere huur; 3. u vindt uw woning niet modern genoeg. Als uw verhuurder de voorgestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de verhuurder - binnen twaalf weken vanaf de voorgestelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over de redelijkheid van het huur- verhogingsvoorstel. De huurcom missie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer u niet binnen zes weken - na ingangsdatum van de voorgestel de huurverhoging - een bezwaar schrift bij uw verhuurder indient en ook de voorgestelde huurverhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens binnen twaalf weken de huurcommissie vragen om het ge schil in behandeling te nemen. U kunt met vragen bij het secretari aat van de huurcommissie terecht. Het secretariaat heeft op maandag, dinsdag en woensdag tussen 10 en 12 uur een telefonisch spreekuur, het informatienummer is 076- 5225090. Hier kunt u ook stan- daardbezwaarförmulierep en bro chures over huurbeleid, liuurbe- scherming, etc.. aanvragen. Daar naast is er elke donderdag op het kantoor van het secretariaat een mondeling spreekuur. U kunt hier voor - via telefoonnummer 076 - 5307272 - een afspraak maken. Het bezoekadres van liet secretariaat is Markendaalseweg 57 in Breda, het postadres is postbus 1031. 4801 BA Breda. aan kwekers, groenbeheerders, maar ook aan particulieren. 0111 Taxus baccata-snoeisel te verzame len en in te leveren. Dat gebeurt in de maanden juni en juli omdat dan de grootste hoeveelheid baccatine in de naalden vrij komt. Ook de dienst Stadsbeheer van de gemeente Middelburg doet mee. onder meer met snoeisel van de ha gen op de begraafplaats. U kunt ook helpen. Heeft u in uw tuin een Taxus bacca ta staan breng dan vers snoeisel hiervan naar de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk op donderdag 3 juli en vrijdag 4 juli tussen 9.00 en 16.00 uur. Gevraagd wordt 1- a 2-jarig snoei sel, maximaal 8 mm. dik. Dus het frisse, jonge groen, geen stammen of delen daarvan. Het materiaal dient vers te zijn en in droge toestand te worden be waard (maximaal 3 dagen). Voor kom broei Alleen Taxus baccata komt in aan merking, geen andere variëteiten of cultivars. Voor vragen over deze bijzondere inzameling neemt u contact op met de dienst Stadsbeheer, telefoon 675303. Foto: Johan Sinke 3. Hoe zijn uw persoonlijke om standigheden? Hoe is uw finan ciële positie? Hoe zijn uw ge zinsomstandigheden? Hebt u ex tra woonkosten, extra lasten of schulden? Zijn er andere proble men? Bij een maatregel wordt bijvoor beeld bekeken: 1Hoe ernstig is het u aan te reke nen dat u zelf ontslag hebt geno men? 2. Is er een goede reden waarom u een aangeboden passende baan niet accepteert? 3. Solliciteert u niet door bijvoor beeld persoonlijke omstandighe den? Sociale Zaken kan - na deze afwe gingen - beslissen om de boete of maatregel te verhogen of te verla gen. Sociale Zaken zal geen boete of maatregel opleggen als u niets te verwijten valt. Het is ook mogelijk dat Sociale Zaken om "een drin gende reden" geen boete of maatre gel oplegt. Dit wordt van geval tot geval bekeken. Overigens wordt uitsluitend een boete of een maatregel op grond van de Wet boeten opgelegd als de fraude of de gedraging plaats heeft gevonden na 1 juli 1997. Bezwaar en beroep Als u het niet eens bent met een op gelegde boete of maatregel, dan kunt u binnen zes weken na ont vangst van de beschikking bezwaar maken bij burgemeester en wethou ders en eventueel in beroep gaan bij de rechtbank Daarna kunt u nog in hoger beroep gaan bij de Centrale Raad van Beroep. Vraag voor de precieze gang van zaken bij bezwaar en beroep de fol der "Bezwaar en beroep" bij Socia le Zaken. Daarin valt ook te lezen hoe u bijvoorbeeld een voorlopige voorziening kunt aanvragen en om schorsing van de beslissing van de gemeente om directe inning te voorkomen. Foto:Wol terbeek Het gemeentebestuur heeft na de commissie straatnaamgeving gehoord te hebben besloten - de naam "Prooijenspark" als wijknaam vast te stellen als onderdeel van het bestemmingsplan "Veersepoort": - de President Rooseveltlaan door te trekken in noordoostelijke richting tot daar waar de asfaltverharding ophoudt bij de oversteekplaats voor het fietsverkeer en de M.H. Boassonlaan in een klinkerweg overgaat; - aan de straten lijst toe te voegen: A.C. van Beestpad, M.H. Boassonlaan, C.W. Sturmstraat, L.J.A. Hoogenboomstraat, A. Prou werst raat, J. Brasserstraat en G. de Pag- terstraat. Al deze namen betreffen Zeeuwse verzetshelden uit de Tweede Wereldoorlog. De huursubsidiewetgeving is per 1 juli 1997 ingrijpend gewijzigd. Een van de belangrijkste wijzi gingen is de invoering van een vermogenstoets. Niet alleen het vermogen van de aanvrager moet worden opgegeven maar ook dat van de partner en alle medebewo ners. Onder vermogen moet worden ver staan: tegoeden bij banken, auto, caravan, boot. onroerende goede ren, etc. Voor elke bewoner moet hiervoor een apart formulier worden inge vuld. Peildatum voor de bepaling van hel vermogen is 1 januari 1998. U moet dus een schatting maken. Let u er dus op dat u. uw partner en uw medebewoners elk het eigen formu lier ondertekent. De meeste huurders, die reeds huursubsidie ontvangen, hebben van het Ministerie van Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer een voorgedrukt for mulier "Vervolgaanvraag huur subsidie" toegestuurd gekregen. Degenen die sinds kort of geen huursubside ontvangen, kunnen een formulier afhalen bij: het Bureau Huursubsidie van de afdeling So ciale Zaken. Simpelhuisstraat I in Middelburg. Het formulier dient door u, uw partner en uw overige medebewo ners volledig te worden ingevuld en ondertekend. Wanneer het formu lier volledig is ingevuld en voor zien van bijlagen, kunt u het in een voldoende gefrankeerde envelop opsturen. Als u huurder bent van de woning bouwvereniging, moet u het formu lier sturen naar: Woningbouwver eniging Middelburg, Postbus 7120. 4330 GC Middelburg. Als u particulier huurt kunt u het opsturen naar: gemeente Middel burg, Bureau Huursubsidie, Postbus 570. 4330 AN Middelburg. Als u vragen heeft over het invullen van het aanvraagformulier kunt u telefonisch contact opnemen met: de medewerkers van Bureau Huur subsidie. tel. 675667. Wat moet u opsturen of meenemen? - het aanvraagformulier huursubsi die voor het subsidiejaar 1 juli 1997 - 1 juli 1998; - de namen, geboortedata, en fisca le nummers van u. uw partner en al uw medebewoners wanneer deze niet op het formulier ver meld staan; - een kopie van het belastingbiljet 1996 van u, uw partner en al uw medebewoners; - het geschat vermogen per I janu ari 1998 van u. uw partner en uw medebewoners. Voor uw partner en elke medebewoner moet een apart formulier worden ingevuld en door henzelf worden onderte kend, wanneer zij boven de 18 jaar zijn. Voor medebewoners on der de 18 jaar moet de wettelijke vertegenwoordiger ondertekenen. Wat verder nog van belang is. Ten eerste: de op het aanvraagfor mulier opgegeven personen, inclu sief eventuele onderhuurders en/of medebewoners, moeten op de peil datum (dit is 1 juli 1997) in het be volkingsregister staan ingeschreven op het adres waarvoor huursubsidie wordt aangevraagd. In de tweede plaats mogen op de peildatum op hel adres waarvoor huursubsidie wordt aangevraagd in het bevolkingsregister geen andere personen staan ingeschreven dan op het formulier opgegeven. Uw aanvraagformulier moet bij de gemeente zijn ingediend vóór I ok tober 1997 of binnen 3 maanden na de ingangsdatum van de huur.

de Faam | 1997 | | pagina 5