oadia\i<> vm \JW\C&f fcope-n. 070 - 333 93 00 INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN &Y z.ijH Voe] reUe-Me-H om lcaarte>n Bel voor de nieuwe catalogus ili AVO HELPT MENSEN MET EEN HANDICAP GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN I VEERE ANTON GEESINK MAAKT ZICH STERK VOOR AVO lipii v £+e-w+ m[\oov\oY\ llllilHlllill fcmclere-n. Woensdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 21 N FORMAT E OVERHEID MARKTVERORDENING Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van artikel 10 van de Marktverordening hebben bepaald dat gedurende de perio de vanaf heden tot en met 30 september I997 de twee stand plaatsen voor standwerkers voor het pand Markt 49 (bekend als standplaatsnummer 6 en 7) in verband met de exploitatie van een terras niet toegewezen kun nen worden. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING MIDDELBURG 1997 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij besluit van de raad van die gemeente van 2 juni 1997 de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 is vastgesteld. Deze verordening treedt in de plaats van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1972), de Algemene Plaatselijke Verordening Arnemuiden (1991) en de Afvalstoffenverordening gemeente Middelburg 1995). De in deze laatste verordeningen geregelde onderwerpen zijn nu opgenomen in de nieuwe verordening en gel den voor het gehele grondgebied van de gemeente Middelburg. De Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg treedt met ingang van 28 juni 1997 in werking. De verordening ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikkingen Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: 1. De heer P.C. Baas te Arnemuiden voor het oprichten en in werking hebben van een aannemingsbedrijf in de grond-, weg- en waterbouw. De inrich ting is geprojecteerd aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 13 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 487; 2. De heer M. Jakobsen te Serooskerke voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het opfokken van paarden en het houden van zoogkoeien en fok schapen. De inrichting is gele gen aan de Singelweg 26a te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nrs. 1733 en 1734; 3. De heer J.H.W. Knolle te Arnemuiden voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiebedrijf ten behoeve van de beroeps- en plezier- vaart. De inrichting is gelegen aan de Arnestraat 32 te Arnemuiden, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie G, nr. 3461; 4. Hoveniersbedrijf Lotus te Koudekerke voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniersbedrijf annex vijver centrum. De inrichting is geprojecteerd aan de Walcherseweg 256a te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie R, nr. 2179. Inzage De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen tot 24 juli 1997 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inza ge op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd: tel. nr. (0118) 67 52 41. Desgewenst wordt er door de afdeling Milieuzaken een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Beroep Van 26 juni tot 7 augustus 1997 kan beroep worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te bren gen over het ontwerp van het besluit, alsmede belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afde ling. Informatie Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het ont- werp-bestemmingsplan Buitengebied vanaf 30 juni 1997 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2 en de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Ook bestaat de mogelijkheid dat een exem plaar van het bestemmingsplan voor enktle dagen wordt uitge leend tegen betaling van een borg van 25,-. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het landelijk gebied van gemeente Middelburg met uitzondering van het landelijk gebied van de voormalige gemeente Arnemuiden. Het grondgebied dat tot I januari 1997 tot gemeente Veere behoorde is eveneens niet meege nomen in het ontwerp-bestem- mingsplan. Naar aanleiding van de reacties uit het vooroverleg en de inspraak is het plan op diverse aspecten aangepast Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestem- mingsplan schriftelijk en gemoti veerd kenbaar maken bij de gemeenteraad van Middelburg. Het geschrift dient dan te worden gezonden aan de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van verlichting op de tennisbanen op het perceel 't Zanddorp I Oa; - het uitbreiden van de woning op het perceel Seisweg 109; - het verbouwen van een kelder luik op het perceel Nieuwe Haven 23; - het bouwen van een terraska mer op het perceel Weerhaan 18; - het uitbreiden van een woning op het perceel Oude Vlissingse- weg 42; - het aanbouwen van een zaal voor het kerkelijk jeugdwerk op het perceel Adriaen Lauwer- eyszstraat 6; - het bouwen van een vliegtuig- loods op vliegveld Midden- Zeeland aan de Calandweg 4; - het verbouwen van een gara ge/berging op het perceel Rader macherstraat 2; - het plaatsen van een fietsen berging op het perceel Armeniaans Schuitvlot 22; - het verbouwen van.een woning op het perceel Eigenhaard- straat 23; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Duunmede 52; - het verbouwen van een school gebouw op het perceel Bochten steene 18; - het bouwen van een woning met garage op het perceel Vlasakker 2; - het bouwen van een woning met garage op een perceel (kavel 8h) in Prooijenspark; - het bouwen van een bedrijfs- loods op een perceel aan de Voltaweg; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Noordsingel 84; - het bouwen van een woning met garage op een perceel (kavel EZ) in Prooijenspark; - het bouwen van een bergruimte op een garage op het perceel Akkerlaan 7. Eventuele bezwaren tegen bouw- aanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 9 tot en met 13 juni 1997 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of zijn met de volgende meldingen inge stemd: - het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Park de Moucheron 3; - het bouwen van een woning op een perceel (kavel 2c) in Prooijenspark; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Leliestraat 16; - het bouwen van een carport op het perceel Van Kleffenslaan 3; - het verbouwen van een woning op het perceel Seisweg 84; - het verbouwen van een voor malig postkantoor op het per ceel Korenbloemlaan 5; - het bouwen van een bedrijfs- loods op het perceel Nieuwe Kleverskerkseweg 13; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Van Klef fens- laan 197; - het plaatsen van een blokhut op het perceel Seisweg 78; - het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Kuipers Rietbergkwartier 13; - het bouwen van een tuinhuis op het perceel Van Kleffenslaan 21; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Omloop 16; - het veranderen/vergroten van schuren op de percelen Omloop 13 en 15; - het bouwen van een tweede ingang op het perceel St. Sebasiiaanstraat 12; - het uitbreiden van een dakka pel op het perceel Schoutstraat 8; - het uitbreiden van een woning op het perceel Koepel 29; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Noordweg I 75; - het vernieuwen van deuren van een winkelpand op het perceel tussen Sint Janstraat 3 en 3a; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Meestoof 4. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van vandaag. GEMEENT E POSTBUS 1 xt -p mk 4370 AA KOUDEKERKE V E, I\ 1 TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 - 553 025 OPENINGSTIJDEN maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur donderdag van 17.30 tot 19.00 uur WET MILIEUBEHEER VERGUNNING VLEESVARKENSHOUDERIJ HOGELANDSEWEG I TE BIGGEKERKE Wij maken bekend dat wij een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning krach tens de Wet milieubeheer hebben verleend aan Van Erp Zeeland BV, met betrekking tot de inrich ting aan de Hogelandseweg I te Biggekerke, kadastraal bekend gemeente Veere kern Biggekerke sectie G nummers 176 en I 77 en in gebruik te nemen als vlees varkenshouderij. De vergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. De vergunning is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. De stukken liggen vanaf 2 7 juni 1997 tot en met 8 augustus 1997 voor iedereen tijdens ope ningstijden ter inzage op de afde ling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerkeen 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118-597616). Tot en met 8 augustus 1997 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 9 augustus 1997, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de ver gunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage). Melding verandering inrichting Zuidweg 7 te Aagtekerke Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat een melding is ingediend op grond van artikel 8.41 Wet milieube heer door autobedrijf Dekker B.V. in verband met het uitbreiden van de inrichting Zuidweg 7 te Aagtekerke (bestaande uit het oprichten van een autowasstraat op voornoemd adres). De kennisgeving en de daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf vrijdag 27 juni 1997 tot en met vrijdag 25 juli 1997 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij de afde ling voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 17.30 tot 19.00 uur en ook 's avonds na afspraak (0118 - 597610). Melding verandering inrichting Pekelingseweg 2 te Aagtekerke Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat bij hen een kennisgeving is ingediend op grond van artikel 8.19 Wet milieubeheer. Deze melding is ingediend door de Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging b.a. (CZAV) te Wemeldinge in verband met het veranderen van de inrichting Pekelingseweg 2 te Aagtekerke, (bestaande uit het verschuiven van de vloeistofdichte verharding, inclusief pompen en luifel, en het inrichten van een inpandige bedieningsruimte in de bestaande loods). De kennisgeving en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf vrijdag 27 juni 1997 tot en met vrijdag 25 juli 1997 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij de afdeling Voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uuf van 13.00 uur tot 16.00 uur. Verder op donderdag van 17.30 uur tot 19.00 uur en ook 's avonds na afspraak (tel. 0118- 597610). Koudekerke, 25 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van 2 betonbakken tb.v. opslag en losplaats Europaweg Zuid 4; - het bouwen van een dakkapel Simon de Vliegerlaan 26; - het bouwen van een carport en het verbouwen van de garage Wilhelmina Druckerlaan 5; Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de tekeningen waarop, bij een posi tieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE BESTEMMINGSPLAN Wij maken bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan waarvor wij vrijstelling willen verlenen van die voorschriften: Het gaat om: - het verbouwen en uitbreiden van de woning en de garage/bij keuken Wilhelmina Druckerlaan 86; - P. van Liere voor het bouwen van een tuinkamer op de loca tie P.A. de Genestetlaan 20. Wij wi/len positief beslissen op de aanvragen. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatieteke ningen m.i.v. 26 juni 1997 twee weken (dus tot en met 10 juli 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schrifte lijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het uitbreiden van de woning Aletta Jacobslaan 14; - het plaatsen van een blokhut Joke Smitlaan 13; - het bouwen van een berging voor openhaardhout Gerbrandystraat 129; - het verbouwen van de garage Gerbrandystraat 129; - het uitbreiden van de woning Vredehoflaan 155; - het uitbreiden van de woning Rosenburglaan 267; - het bouwen van tuinhuisje Lunenburg 50; - het bouwen van een garage Paauwenburgweg 41; - het bouwen van een kap op de berging Zuidwateringstraat 6; - het slopen van de garage/ber ging Gerbrandystraat 59; - het bouwen van twee cocons vuilcontainersBallastkade; - het slopen van de aangebouw de berging en garage Schuitvaartstraat 6; - het bouwen van vijf cocons vuilcontainers Nieuwstraat,Nieuwendijk, Oranjedijk en Sarazijnstraat; - het uitbreiden van de woning van Borsselestraat 8; - het bouwen van een berging Middenhofsingel 30; - het bouwen van een berging Dijkstraat 53. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer, meldingen zijn inge komen van I. B.V. Bergings- en Transportbedrijf Van den Akker een melding tot wijziging van de inrichting (kantoor en werk plaats) gelegen aan de Piet Heinkade 59 te Vlissingen, voor welke inrichting eerder een vergunning is verleend. De wijziging van de inrichting betreft het inrichten van een deel van de werkplaats als kantoorruimte. 2. Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD), een melding tot uitbreiding van de inrichting met een kantoor en kantine (catering), gelegen aan de Prins Hendrikweg 10, Vlissingen, voor welke inrichting eerder een vergunning is verleend. De genoemde wijziging/uitbrei ding wordt langs deze weg gele galiseerd, omdat redelijkerwijze mag worden aangenomen dat zij geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de milieube lasting. De meldingen liggen van 26 juni tot en met 23 juli 1997 ter inza ge bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de mel dingen ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden. Voor informatie over genoemde melding kunt u tijdens kantooruren bellen: 0118- 487204. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 26 juni 1997 om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de voor stellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeen telijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de biblio theek van Oost-Souburg; voor Paauwenburg: in wijkcentrum 'Open Hof; voor Groot Lammerenburg: in wijkcentrum 'Groot Lammerenburg'; voor het Middengebied: op Hogeweg 88 en voor het Centrum: in de Stadsmonitor (Wolstraat 75). Vlissingen, 25 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. Vandaag lacht de toekomst u toe, maar hoe is dat morgen? Bijna 85% van de gehandicapte mensen in Nederland is gehandicapt geraakt tijdens hun leven. Bijvoorbeeld door een ernstige ziekte of een ongeluk. In bepaalde gevallen dreigt dan zelfs een catastrofe. Wat dan? AVO helpt als wettelijke voorzieningen niet toereikend zijn en er hulp moet komen. Dankzij de nationale collecte en vele donateurs wordt dit mogelijk gemaakt. Anton Geesink helpt. Helpt u ook? wwwmmmmmï- I unicef Él

de Faam | 1997 | | pagina 21