Roefelen in Middelburg IMMBlÈSMSMSB Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. Woensdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Kinderen konden afgelopen zater dag kennismaken met de 'grote mensen wereld'. Bij de fotograaf foto's ontwikke len en afdrukken, een auto uit deuken bij de garage of zelf gar neringen maken, op de foto in het Middelburgse hotel Arneville. Jaarlijks houdt Jantje Beton een dergelijke 'roefeldag' - een Vlaams begrip dat nog het best omschreven kan worden als 'snuffeldag'. De bedoeling is kin deren nieuwsgierig te maken en hen uit te nodigen tot onderzoek. FOTO ANDA VAN RIET Sport Allerlei Ouderen Wet Voorzieningen Gehandicapten Cursus/onderwijs Beurs Collecte Bijeenkomst Jeugd Vrouw Natuur/milieu Politiek DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 26 juni t/m wo. 2 juli AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G. Penne- kamp. ARNEMUIDEN ~T~ Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.PJ. Voets. Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evangelie gemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: P, Boekesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: J. Helderman, 19 uur: zang- dienst. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. Her vormde Kerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Lorier, 19 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: P.A. den Braanker (in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Kther-Mid- delhoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Her vormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: C. Manuputty (in de Herv. kerk), 14.30 uur: R.G. van der Zwan (afscheidsdienst). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11Christengemeenschap. Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: J. Ketelaar. Gereformeerde Gemeente Centrum Middel burg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lan ge Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: J.H. Kip. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J. Crans. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: C. Simons. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: J. Crans. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koor kerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G.F. Overweg. Ned. Ge reformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: F. Huisman. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. H.J. v.d. Kamp. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafal gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dau- wendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijland straat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Ge meente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: H. Stam. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: C. Kleij. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: PH. Zaads tra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: R.C.A. van Voorst, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerk- laan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Vr. 20 uur: H. Swart. Za. 20 uur: J. v.d. Oever. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventis ten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. H.J. v.d. Kamp. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostoli sche Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.Th. Rothfusz. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: C-.J. Kleij. Ziekenhuis Walcheren. Kou- dekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Van Rosmalen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Bakker. Pinkstergemeente Vliss ingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: P. Pou,welse. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Bera. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: sa menkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Do. 10 uur: C. Simons. Zo. 10 uur: J.J. Tanis. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn (SOW-diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 uur: A.J. Minnema, 14.30 uur: G.F. Overweg. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: De Kam-Diepeveen (SOW-dienst in Moria), 19 uur: Heijerman (SOW-dienst in Bethel). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: De Liefde. Roorhs Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. Wandelen - Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars houdt 5 juli en 2 augustus duin en strandtochten. Er worden af standen van vijf tot dertig kilo meter gelopen. Starten kan van af 9 uur bij de Kanovijver aan de Vlissingse Van Woelderenlaan. Inlichtingen: 0118 - 464 753. Tennistoernooi - De Middel burgse Lawn Tennis Club houdt in de maanden juli en augustus de Arneville-Hooizolder Tennis- toernooidagen op tennispark De Veste in Middelburg. Met een inschrijfkaart, die bij alle Wal- cherse tennisverenigingen ver krijgbaar is, kunnen deelnemers zich aanmelden voor één of meerdere speeldagen. De speeldata zijn 2, 9, 23 en 30 juli en 6, 20 en 27 augustus. Prijzen worden beschikbaar gesteld door Hotel Arneville uit Middel burg en Discotheek De Hooizol der uit Westkapelle. Informatie: 0118-613 705. Dance - Dancemotivation, de afdeling jazz van de Middelburg se Turn Vereniging '69, houdt zaterdag 28 juni haar jaarlijkse uitvoering in de Stadsschouw burg in Middelburg. Het motto van de uitvoering is 'dance-o- mania'. De voorstelling is be doeld voor jong en oud. Aan vang 19.30 uur. Beach wandelen - De Zeeuwse Sportraad en wandel sportvereniging Willen is Kun nen houden een paar tweedaag se wandeltochten naar strand, duin en bos. De eerste is 22 en 23 juli in Zoutelande, waar ge start wordt bij het clubhuis van de voetbalvereniging De Meeu wen. De tweede tocht wordt 19 en 20 augustus gehouden vanaf camping Dishoek. De wandelin gen beginnen om 18 uur en er is een herinnering voor iedere deelnemer. De tweedaagse wandeltochten zijn onderdeel van het Beach Sport Zeeland 1997 programma, dat verkrijg baar is bij de Zeeuwse Sport raad. Inlichtingen: 0118 - 640 700. TH49 - Het Kadaster Zeeland heeft de Stichting Behoud Hoogaars (SBH) een bedrag van 5.000,= geschonken om de TH49 te kunnen behouden. Dit houten vissersschip werd aan het begin van deze eeuw ge bouwd op de werf van Verras in Zeeuws-Vlaanderen. Het schip is er momenteel slecht aan toe, maar de SBH ontwikkelt een restauratieplan voor de TH49. Intercultureel - In de Vlissing se Bonedijkebuurt wordt zater dag 28 juni een Interculturele Dag gehouden. Op het pro gramma muziek, culinaire spe cialiteiten en informatie van ver schillende instellingen. Voor de jeugd zijn er spelletjes. Gezinsfietstocht - TC Rilland houdt zaterdag 5 juli een fiets tocht voor het hele gezin. Er wordt een afstand van ongeveer vijftig kilometer afgelegd door de polders van de Zuid-West hoek en de bossen rondom Huybergen. De fietstocht begint om 13 uur bij cafetaria 't Cen trum in Rilland of café De Kroon in Huybergen. Informatie: 0118- 50 25 47. Evenementendag - Op het Biggekerkse Kerkplein wordt 5 juli een evenementendag ge houden. Op het programma staan ondermeer een bazaar, kinderspelletjes, een concert door Rien Oostlander (orgel) en Inge Lampert (zang), life muziek op keyboard door Jeroen Dam man en een verloting met als hoofdprijs een weekend Lim burg. De opbrengst van de dag is bedoeld voor de restauratie van het dak van de kerk en voor de gemeenschapsruimte 't Klok- uus. ACM - Het Activiteiten Cen trum Middelburg (ACM) sluit dit seizoen donderdag 26 juni af. Dat gebeurt met optredens van de groepen Volksdansen en To neel. Daarnaast zijn er de uitrei king van de bekers voor de bil- jartgroep en sjoelgroep, een lo terij en een barbecue. Het cen trum is daarna gesloten tot maandag 1 september. Dan wordt het nieuwe seizoen be gonnen met een open middag. Het ACM bevindt zich in het winkelcentrum in Dauwendaele. Vlag - De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland presen teert vrijdag 27 juni haar nieuwe vlag. Voorzitter D. Bom hijst de nieuwe vlag om 19.30 uur op het terrein van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand. De organisatie maakt zich sterk voor de land schappelijke en cultuurhistori sche waarden van de Zak van Zuid-Beveland. In de beginperio de lag de nadruk hierbij vooral op het verzet tegen het tracé van de Westerschelde Oever Verbinding. Tegenwoordig staan het kritisch volgen van beleid en de uitvoering ervan centraal. Website - De Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen (NVVH) gaat digitaal. Omdat de vereniging 85 jaar bestaat is er een website (www.nvvh.nl) ge opend. Bezoekers van de pagi na treffen informatie aan over geschiedenis, structuur en acti viteiten van de NWH. Er is bo vendien een aparte lustrumpagi na met een overzicht van ver schillende lustrumactiviteiten. Daarnaast komt er een digitale bibliotheek waar informatie over verschillende onderwerpen en maatschappelijke thema's op te vragen is. ITIAATSCHAPPELIJKE ZORG WALCHEREN IV Voor informatie, bel (Of 18) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Biggeruggetjes - De Bigge kerkse commissie Welzijn Ou deren heeft in een brief aan het Waterschap Zeeuwse Eilanden gevraagd of deze de betonnen broodjes langs de Zoutelandse- weg in Biggekerke wil verwijde ren. De broodjes, die de afschei ding vormen tussen de rijbaan en het fietspad, zorgden al meerdere malen voor (bijna-)on- gelukken. De hoogte van de broodjes - die door de vorm ook wel biggeruggetjes genoemd worden - is niet goed afgesteld op fietsers, die gemakkelijk met hun pedaal achter de broodjes blijven hangen. Met name oude-, ren voelen zich niet veilig op de ze weg. Koken - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt dit najaar een kookcursus voor mannen van vijfenvijftig jaar en ouder. In de vroegere huishoudschool in Oostkapelle kunnen de heren woensdag 8 oktober vanaf 10 uur leren hoe een eenvoudige maar voedza me maaltijd bereid wordt. De cursus bestaat uit acht lessen die steeds worden afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Informatie en aanmelding: 0118 - 583 687. Aanmeldingen wor den behandeld in volgorde van binnenkomst. Symboliek - ledereen die geïnteresseerd is in de taal van de symboliek kan zaterdag 12 en zondag 13 juli terecht in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Daar wordt dan een tweedaagse workshop ge houden. Onderdelen van de workshop zijn: dromen en uit leg, getallen en tarotkaarten. Bij mooi weer wordt er buiten yo- gales en mediatie gegeven. De workshop wordt geleid door Mela van Kesteren (yoga en me ditatie), Niek van der Mark (nu- meroloog), Henriette Steur (psy chologe en droomuitleg) en Ag nes Hoegen (tarotist). Informa tie en opgave: 020 - 420 2975. Aqua-kit - Vijf tweedejaars studenten van de Hogeschool Zeeland hebben een zogenaam de 'Aqua-kit' samengesteld. Dat is een leskist met handleiding en testmateriaal om de water kwaliteit te kunnen bepalen. De Aqua-kit is bedoeld voor leerlin gen uit het voortgezet onder wijs, die er de kwaliteit van plas sen en sloten mee kunnen me ten. De vijf samenstellers, die de opleiding Aquatische Eco- technologie volgen, maakten de kit in opdracht van het Consu lentschap Natuur en Milieu Edu catie. Bloemschikken - Leerlingen van de opleiding Bloemschikken en -binden aan het Goese Groen College laten dinsdag 24 juni zien wat zij geleerd hebben. Vanaf 19.30 uur kunnen de door hen gemaakte stands bewon derd worden in het Groen Colle ge aan het Stationspark 39 in Goes. Fancy fair - Basisschool Het Vlot uit Vlissingen houdt zater dag 28 juni een fancy fair. Op het programma staan verschil lende attracties als een spring kussen, spelletjes en schmin ken. Daarnaast is er een rom melmarkt en zijn er prijsjes te winnen met een verloting en rad van avontuur. De fancy fair wordt van 10 tot 16 uur gehou den op het schoolplein aan de Bloemenlaag. Bazaar - In en om het kerkge bouw De Schaapskooi in Vlissin gen wordt zaterdag 28 juni een bazaar-rommelmarkt gehouden. Er zijn verschillende stands, een rad van avontuur, een schiettent etc. De opbrengst van de bazaar is bedoeld voor kerk- en jeugd werk. Kunstmarkt - Creativiteitscen trum Multi Colour hodut zater dag 28 juni voor de zevende keer een zomer kunst markt. Deze is geopend van 10 tot 17 uur. Er worden demonstraties 'encaustic art' (ook wel strijkij zerschilderen genoemd), 3d knippen, pergamano, sieraden maken en kartonnage gegeven. Daarnaast worden er poppen gemaakt van fimo klei en zijn er schilderijen, natuurdecoraties en mineralen te bezichtigen. Lenie Pieper vouwt theezakjes. Kleedjesmarkt - In de Mid delburgse wijk Dauwendaele wordt zaterdag 28 juni een kleedjesmarkt gehouden. Kinde ren van de openbare school De Vossenburch bieden van 9.30 tot 12 uur allerlei spulletjes aan op hun schoolplein. De op brengst is bedoeld voor het schoolplein, waar nodig nieuwe speelvoorzieningen gebouwd moeten worden. over de rijke cultuurhistorische waarde van De Manteling en een bezoek gebracht aan bui tenplaatsen Duinbeek, Berken bosch, Overduin en Kasteel Westhove. De fietstocht begint om 14 uur bij het museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle. Vooraf aanmelden is noodzake lijk: 0118-582 620. Schouwse duinen - De Ver eniging Natuurmonumenten houdt - in samenwerking met Staatsbosbeheer - zaterdag 28 juni een dagwandeling door de Zepeduinen en de Boswachterij op Schouwen. De excursie be gint om 10 uur bij de toegangs poort van Slot Haamstede. Wie mee wil moet te voren een kaartje kopen bij het VW kan toor in Haamstede. Slotbos - De Vereniging Na tuurmonumenten houdt iedere woensdagavond in juli en au gustus een wandeltocht door het bos achter Slot Haamstede en de daaraan grenzende Zepe duinen op Schouwen. Het mid deleeuwse slot is eigendom van Natuurmonumenten, maar de oorspronkelijke eigenaren be wonen het kasteel nog steeds. Van 25 juni tot 25 september wordt iedere woensdag- en dinsdagavond een diaserie ver toond over Slot Haamstede. Daarna wordt een bezoek aan de Ridderzaal van het kasteel gebracht. Schizofreen - De vereniging Ypsilon zet zich in voor ouders en andere familieleden van chronisch psychotische of schi zofrene mensen. Dinsdag 1 juli komen de leden en geïnteres seerden bij elkaar in het Heer Hendrikhuis in 's Heer Hendriks kinderen. Aanvang 19.30 uur. Meer informatie: 682 217. Dorkas - Leden van de christe lijke hulporganisatie Dorkas Wal cheren collecteren van 23 tot 28 juni huis aan huis in de gemeen te Middelburg. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor een waterputten project in Mozambique. Rommelmarkt - De openbare basisschool De Beverburch in Middelburg hield 19 april een rommelmarkt. Een deel van de opbrengst 450,-) is bedoeld voor kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg. Eenzelfde bedrag gaat naar de EHBA (eer ste hulp bij zeehonden). Fantasia - Kinderclub Fantasia houdt unieke vakanties voor kin deren van vier tot en met twaalf jaar. De kinderen worden pro fessioneel begeleid en verzorgd in een vier sterren recreatiepark in Drenthe. Deze vakanties vin den plaats tussen 18 juli en 8 augustus. Op het programma onder meer een avonturen- week, een sport- en spelweek, een pretparkweek en een zwemweek. Inlichtingen: 070 - 323 11 46. Op sporen - In het buro voor vrouwenhulpverlening Artemis in Middelburg wordt maandag ochtend 30 juni een informatie bijeenkomst gehouden over het 'op sporen traject'. Vrouwen die meer willen weten over Arte- mis, de cursussen, werkerva- ringsplekken en andere moge lijkheden van het buro zijn wel kom vanaf 9.15 uur. Het ge bouw van Artemis bevindt zich aan de Koudekerkseweg 133 in Middelburg. Manteling - Het Zeeuws Bio logisch Museum houdt zondag 28 juni een fietstocht voor vijf entwintig deelnemers door na tuurreservaat De Manteling. On der leiding van een gids fietsen de deelnemers door bos- en duingebied. Er wordt verteld Vlissingen - De Vlissingse ge meenteraad komt 26 juni bijel- kaar. Op de agenda onder meer de gemeenschappelijke regeling Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middelburg, de be strating van de kade vismijn, pro gramma van de Rusland week 1997 en de uitvoering van het plan van aanpak Groenstructuur. De gemeenteraadsvergadering is openbaar en begint om 19.30 uur op het Vlissingse stadhuis. Jeugdbeleid - Naar aanleiding van de pas verschenen nota 'De ganse dag' over jeugdbeleid houdt Groen Links dinsdag 1 juli een informatie- en discussie avond over het Vlissingse jeugd beleid. De avond wordt gehou den in de verenigingsruimte van de Spaanse Culturele Vereniging aan de A. Coortelaan 1Verschil lende sprekers houden een kor te inleiding, waarna de discussie kan losbranden. De discussie avond begint om 20 uur. Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost-Souburg, peu- tergym, 9.30 u. Sportzaal West-Souburg, volks dansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aanmel den voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Ho tel Arion Vlissingen, zomeravondbridge, 19.30 u. Gebouw Speeltuinvereniging Het Fort Vlissingen, openbare vergadering, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. De Parel Domburg, disco- swimming, 19 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, fietsexcursie door de Manteling, 14 u. Danssportcentrum Good-Times Vlissingen, dans avond, 20 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 16 u. Arsenaalplein Vlissingen, tref fen voor Amerikaanse sportwagens op Walcheren, 15 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uit- kering van 10-12 u., tel. 625655. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomeravondbridge, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line dansen, 19.30 u. Dagpassagiersschip Lady Madeleine Middelburg, rondvaart met excursie naar Veere, 14 u. Zuiderbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennis sen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Parkeerterrein Neeltje Jans, na- tuurexcursie, 19 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, kinderinstuif 4 t/m 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plussers, 9 u. Do. 26 juni t/m wo. 2 juli HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rou- aansekaai 47 tel. 639933. Zon dag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuis straat 47, tel. 412525. Zondag tot 24 uur: R.M. Thaidens, Zui- derbaan 23, tel. 464633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Sou burg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg- Zuid (praktijken van R Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zater dag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Rit- them, tel. 461630. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapin- ge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Dom burg, Westkapelle, Zoutelan de, Meliskerke, Koudékerke en Biggekerke: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Ra penburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgeval len van 11 tot 12 uur: Zater dag en zondag: AA Paul, Door neburg 31, Vlissingen, tel. 478811. Patinten tandart spraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Pe restraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: Th. Driehuis, Gerbrandy- straat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Domburg- seweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dieren artsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zater dag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zondagavond: L.H. Moseman, tel. 0113- 649663. Vogelopvang Mid den-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwens arts Kindermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zee land. elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patintenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Be jaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Tele- hulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raads lieden en Algemeen Maat schappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 SOS Telefo nische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereni ging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en En tadministratie Zeeland. 0113- 249280. Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), '637320 en 413240. Meldpunt Kindermis handeling, Raad voor de Kin derbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartike- len, 06-53863677. Politie-as- sistentie Walcheren. Nood hulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 19