Stad verraadt maritiem verleden Vlissingse band presenteert cd Jan Zwart: zestig jaar na dato nog steeds actueel Kunstroute met oog voor landschap FOCUS OPTIEK rnd bv. Groot jongenskoor in Nieuwe Kerk Werk van Nibbrig in museum Domburg Woensdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 15 IN MIDDEN ZEELAND Wie meer te weten wil komen over het maritie me verleden van de steden Middelburg, Vliss- ingen, Veere en Zierikzee, doet er goed aan eens aan te kloppen bij de VVV. Daar hebben ze sinds kort boekwerkjes die in opzet binnen het toonbare heden het verleden bloot te leg gen. Onder het thema Patriciërs en Piraten kunnen wandelaars in de historische stadsker nen met die boekjes in de hand de maritieme geschiedenis bekijken. zwanger? De Vlissingse pop/rockformatie Plan Bee presenteert zaterdag 28 juni zijn eerste cd, getiteld 'Masterplan', in De Piek. Dit is het laatste optreden van dit seizoen in het Vlis singse podium. Vrijdag 27 juni is er een su persessie met bekende Zeeuwse muzikan ten. De honderd leden van het Holland Boys Choir (voorheen Stadsknapenkoor Elburg) treden za terdag 12 juli op in de Nieuwe Kerk in Middel burg. Het koor wordt begeleidt door de popu laire organist Martin Mans. Bariton Piet Baars- sen uit Urk zal als gast optreden. ÜW OOGADVISEUR Ook aan huis Voor een afspraak kunt u bellen: 0118 - 625310 Het Amersfoortse koor Cantate Deo herdenkt de Nederlandse componist/organist Jan Zwart (1877-1937) zaterdag (28 juni) in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Zwarts kleinzoon Everhard Zwart is aanwezig om de samenzang met het orgel te begeleiden. m is? M Vurend oorlogsschip op de rede van Vlissingen, detail uit een schilderij van G. Pompe uit 1670. De Vlissingse Koopmanshaven sinds 1910 het Bellamypark. De opzet is - aldus Piet Klip, projectmanager Zeeland Mari- tiem/VOC/Stedenaanpak, Bu reau voor Toerisme Zeeland - avontuurlijk van opzet. In de boekjes is getracht met tus senkopjes prikkelend op de wandelaars in te werken. De uitgave van de serie past binnen de activiteit van het project Zeeuwse Stedenaan- pak. Het is de bedoeling om het cultuur toerisme te stimu leren en binnen de vier steden de samenwerking te bevorde ren. Marketing en promotie zijn de toverwoorden om de gezamenlijke aanpak tot stand te brengen. Klip belooft in ie der geval om onder meer te onderzoeken of er mogelijkhe den zijn tot het opzetten en verbeteren van maritieme in formatie en attractiepunten, evenementen, vaarmogelijk- heden en arrangementen. De Zeeuwse Stedenaanpak maakt deel uit van een veel groter geheel, namelijk Zee land Maritiem. Dat groter ge heel houdt onder meer in dat het toeristisch product in Zee land een breder image krijgt. Ook moet het cultuurhisto risch besef verbeteren en de maritieme geschiedenis moet toegankelijker worden ge maakt. Vorig jaar begon VOC Zeeland met museale presen taties en stadswandelingen in Vlissingen en Middelburg. Ook een fietstocht over Wal cheren staat onder het hoofd stuk Zeeland Maritiem. De stadsontdekkingstochten in Middelburg, Vlissingen, Veere en Zierikzee dragen de ondertitel 'In het voetspoor van de heersers uit een roem rijk maritiem verleden'. Mi- chiel de Ruyter mag in dat ge val het boegbeeld vormen. In de vier delen wordt deze in Vlissingen geboren zeeheld als eerste genoemd. Maar er zijn meer wapenfeiten in het verleden bekend van anonie me zeebonken. Klip en de zij nen noemen het Patriciërs en piraten. En daarmee is de la ding van het Zeeuwse maritie me verleden glansrijk gedekt. Roerige en roemrijk, is dat verleden. Nagenoeg van alle Zeeuwen hebben de voorou ders op de een of andere ma nier wel iets met het water te maken. Vissers, dijkwerkers, botenbouwers, maar Oost-ln- diëvaarders en kooplieden. Het water bepaalde het leven. Het bracht rijkdom en macht, maar ook strijd, verlies en ver driet. De sporen zijn in veel stadskernen terug te vinden, melden de boekjes. De mensen met aanzien in de steden werden Patriciërs ge noemd. Vaak waren het rijk geworden kooplieden. Ze lie ten voorname huizen bouwen die nog in de steden terug zijn te vinden. Maar in tijd van oorlog deinsden deze rijken er Jan Zwart was het grootste deel van zijn leven werkzaam bij de Hersteld Evangelische Lutherse Gemeente in Am sterdam, waar hij de eerste EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 06-022 80 70. of je informatrice: Mevr. P. Minnaar tel. 0118-61 15 47 Mevr. L. de Jong tel. 0113-22 08 90 niet voor terug om als kaper op te treden. Voorzien van een officiële kapersbrief mochten ze de koopvaardijschepen van de vijand (Engeland, Frankrijk cantor-organist in Nederland werd. „De werken van Jan Zwart zijn vandaag de dag nog vo lop te beluisteren", meldt A.P en Spanje) in beslag nemen. Vrije nering, noemden de Zeeuwen deze piraterij in de zeventiende en achttiende eeuw. Kasse van de organiserende commissie 'Zingen in Middel burg'. Het programma is samenge steld uit orgelwerken en koor werken rondom Jan Zwart. Daarnaast is er ruimte voor samenzang. Het koor Cantate Deo uit Amersfoort - onder leiding van Peter Eilander - zorgt voor het muzikale gedeelte. Verder is er een meditatie met ds. Wülischleger als voorganger. liederen. Tijdens het concert in de Nieuwe Kerk vertolkt hij werken van deze cd. Ook treedt hij samen met het jon genskoor op. Organist Martin Mans is één van de meest gevraagde orga nisten in Nederland. Zijn im provisaties zijn bij een groot publiek bekend, wat resulteer de in talloze cd-opnamen en zelfs een gouden cd. Mans maakte verschillende concert reizen en is naast organist ook dirigent van meerdere koren. Het Holland Boys Choir heeft het overigens druk zaterdag 12 juli: om 13 uur speelt het in de Hervormde Kerk in Brou wershaven, om 16 uur in de Hervormde Kerk in Haamste de. Het concert in de Middel burgse Nieuwe Kerk begint om 20 uur. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en pos ters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Golden Tulip Badhotel, Dom- burgseweg 1, Ron van Velsen, schilderijen. Lunch- en Te aroom Labruyre, Karin's Cre ations, schilderijen. Appartho- tel Bommelj, Herenstraat 24, Jan Willem Nieuwenhuizen, fo to's. GOES Kunstuitleen De Bevelan- den. Wijngaardstraat 3, Zeeuw se kunstenaars, diverse werken. Oosterscheldeziekenhuis, 's- Gravenpolderseweg 114, 'Orin- taalse impressies', foto-exposi tie waarbij de mens in zijn au thentieke omgeving centraal staat (t/m 30 juni). Verpleeg huis Ter Valcke, Valckeslot- laan 200, Christianne E. Louisse, stillevens en landschappen (t/m 30 juni). B>Museum voor Zuid en Noord-Beveland, Singel straat 13, 'Hemels erfgoed', keu ze uit de bisschoppelijke verza meling van Breda's museum. Galerie Van de Berge, Wijn gaardstraat 3, diverse kunste naars, groepstentoonstelling zonder titel. Lunchcaf Stad huis, Grote Markt, Johan Hiet- brink, olieverfschilderijen (t/m 28 juni). Stadskantoor, Oost singel 2, Adriaan Hamelink, fo to-expositie. Stadskantoor, Oostsingel 2, De Cilinder, met kunstwerken van Trechter 5. Multi Vlaai, Gasthuisstraat 6, Galerie-atelier De Kaai. Galerie atelier De Kaai, Turf kade 7, Thea Boss, 'Mensenbeelden'. Grote Kerk, 'Goes En-Passant': Anne Breel; keramiek. Anneke Coppoolse; keramiek. Bella Hendriksen-Braham; olieverf schilderijen en collages. Ilse van Loo-Remijn; schilderijen. Wim Oranje; fotografie. Frida van Overbeeke-Verschuur; sculptu ren in brons, steen en alumini- umcement. Jack Willemsen, sculpturen in metaal t/m 28 ju- ni). GRIJPSKERKE Zijdemuseum, Lou Wille- boordse, vlinderpentekeningen. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aqua rellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KAPELLE Fruitteeltmuseum, Biezeling- seweg 10, diverse scholen uit Noord- en Zuid-Beveland, vo gelverschrikkers. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23- 25, llona Schmit, naeve schilde rijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorpsstraat 8-10, Jan Capello, aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Gth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Ate lier Anneke Ruimschotel, Grootmede 66, tel. 0118-616323, staal- touwplastieken en staal- steenobjecten, geopend na tel. afspraak. Lange Jan-Project, Anneke Kaai-Van Wijngaarden, Psalmen. Dagelijks geopend. Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschap pen, Kousteensedijk 7, Middel burg in vogelvlucht. Meubel- toonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Ne- derhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, exposi tie over het leven en werk van de drie Roosevelts: de president Theodore Roosevelt (1858- 1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Galerie Spitsber gen, Korendijk 46, Jaap Heu- vingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Ria Ruedi- sueli, beelden. Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13, leden van 't Zeeuws-Palet, di verse werken. Restaurant de Burght van Antwerpen, Turf- kaai 3, Lies Beyerinck, penteke ningen. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en inter views over straatmode 'Dres- scode bekend' (t/m 28 juni). Ga lerie 'T', Turfkaai 25, Marja de Lange; schilderijen. Marjan Groeneveld-Lambeck; etsen, schilderwerk en gedichten. Wim Zwijsen; monothin en gemeng de techniek. Anglique Sturm; stapelobjecten in koper, zink en messing. Juul Kortekaas, Brakstraat 5, Juul Kortekaas; schilderijen en objecten. Dees Goosen; schilderijen. Metro S, Kuiperspoort 22, Elske Neus (t/m 28 juni). Rabobank, Lange Geere 3, Hannie Pot, keramiek en schilderijen (t/m 30 juni). Brasserie De Huifkar, Markt 19, D. Heijgelaar, 'Stoom- en ra darschepen' gemengde technie ken. Abn-Amro Bank, Markt 7, C. van der Padt, aquarellen, pas telkrijt en olieverf. Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteensedijk 7 'Van zijdeworm tot boeken worm' boeken over en zelfs van zijde. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Henny Rijken, landschappen en stille vens in acryl, olieverf en pastel. GHL, Gravestraat 63, Goof Re- mijn, 'Het plein van de hemelse vrede The king of the underg round' (vanaf 27 juni). Kadas ter, Vrijlandstraat 31, Hoogaar zen en hengsten, de oude hou ten vissersschepen van de Zeeuwse delta. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoeten terug in Zeeland'. Toeristisch Centrum Oranjezon, School straat 4, Addy Meulmeester, fo to's, tekeningen en schilderijen van het Zeeuwse landschap. Gr een White Hotel, Noordweg 43, Thea van Soelen en Olivier Beijnen, aquarel, acryl en ande re technieken (t/m 30 juni). OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cor van der Poel, pentekenin gen en aquarelschilderijen. Ge opend tijdens kantooruren. Wa tertoren, Atty Bax, beelden. David Smithson, Bettina Gruber em Ulrich Tillmann, 'Das glau- ben, das wissen und das zweif- elen'. SINTLAURENS Boerderijgalerie De Osse- berg, Singelweg 11, Marloes Nolten, schilderijen 'Kleurrijke impressies uit de Dominicaanse Republiek'. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vond sten in Veere'. Grote Kerk, Ou destraat 26, Hetty van der Lin den, 'Gerverfde vrijheid' schil derijen (t/m 29 juni). Museum De Schotse Huizen, Kaai 25/27, llona Schmit, schilderijen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibien en insek- ten, dagelijks geopend van IJ- IJ.30 uur. Vanaf 1 juni: Zo., ma. en do. van 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. van 10-12.30 uur en van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dub beldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Klei ne Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Stedelijk Mu seum, Bellamypark 19, Van Zeeuwse Admiraliteit tot marine in Zeeland. Caf Stout, Van Dis- hoeckstraat 27, Carta Schot, schilderijen en tekeningen (t/m 28 juni). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geo pend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Naza reth 4, Mira Peters, olieverfschil derijen. DONDERDAG 26 JUNI Stadhuis, Veere; Carillonbe speling Kees van Eersel, 15 uur. VRIJDAG 27 JUNI Grote Kerk, Veere; Het VU-or- kest en sopraan Ingrid Kapelle, 20 uur. De Piek, Vlissingen; Suppersessie, 21 uur. ZATERDAG 28 JUNI Huize 's-Hertogenbosch, Middelburg; Pianiste Henritte Hashem, 'Schilderen aan de vleugel', 16 uur. Abdijplein, Middelburg; Openluchtconcert Het Zeeuws Orkest, 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Plan Bee, 21 uur. Grote Kerk, Vee re; Slagwerkgroep Amsterdam en Amstedams Kamerkoor, 21 uur. ZONDAG 29 JUNI Manhuistuin, Goes; Barbers- hopkoren The Goose City Sin gers en The Gaggling Ganders Gang, 12 uur. Schuttershof- caf. Middelburg; Grandpa Nick Sessie Band, 17 uur. DINSDAG 1 JULI Grote Kerk, Goes; Carillon concert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Midgard, Middelburg; Jamsessie, 20 uur. WOENSDAG 2 JULI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'De koning is bloot, leve de koning', 14 uur. DONDERDAG 26 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Liar Liar' 20 uur. Alhambra III Vlissin gen, 'The Scream' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Fifth Element' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Microcos- mos' 19.30 uur. 'Karakter' 21 uur. VRIJDAG 27 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Liar Liar' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 19 uur. 'The Scre am' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, The Fifth Element' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, All Stars' 19 uur. 'The Fifth Ele ment' 21.30 uur. Schut tershoftheater Middel burg, 'La Seconda Volta' 19.30 uur. 'Karakter' 22 uur. ZATERDAG 28 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'Liar Liar' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 14 en 19 uur. 'The Scream' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Ele ment' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'All Stars' 19 uur. 'The Fifth Ele ment' 21.30 uur. Schut tershoftheater Middel burg, 'Karakter' 19.30 uur. 'La Seconda Volta' 22 uur. ZONDAG 29 JUW Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 14, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'Liar Liar' 14, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 14, 16 en 19 uur. 'The Scream' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Ele ment' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'All Stars' 19 uur. 'The Fifth Ele ment' 21.30 uur. Schut tershoftheater Middel burg, 'Microcosmos' 19.30 uur. 'Karakter' 21 uur. MAANDAG 30 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Liar Liar' 20 uur. Alhambra III Vlissin gen, 'The Scream' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Fifth Element' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Ik wandel door Moskou' 20.30 uur. DINSDAG~1 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 20 uur. Alhambra II Vlissingen,, 'Liar Liar' 20 uur. Alhambra III Vlissin gen, 'The Scream' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Fifth Element' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'La Seconda Volta' 20.30 uur. WOENSDAG 2 JULI Alhambra I Vlissingen, 'Con Air' 14 en 20 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Liar Liar' 14 en 20 uur. Al hambra III Vlissingen, 'All Stars' 14 uur. 'The Scre am' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Fifth Ele ment' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Fifth Element' 20 uur. Schut tershoftheater Middel burg, 'Karakter' 20.30 uur. ZATERDAG 28 JUNI Alhambra IV Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. ZONDAG 29 JUNI Alhambra IV Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 en 16 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vage bond' 14 uur. WOENSDAG 2 JULI Alhambra IV Vlissingen, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. De werkgroep Beeldende Kunst van de Culturele Raad Borsele prolongeert de Open Atelier Route. In die route is een groot aantal ateliers van beeldende kunstenaars opgenomen. Het ge beurt allemaal op zaterdag 5 juli van 10 tot 17 uur en een dag later op zondag tussen 12 en 17 uur. Naast een beetje gluren in de ateliers van zeven kunstenaars, kunnen de deelnemers aan de route ook genieten van het land schap in Zuid-Beveland. De kunstenaars zijn tijdens de route aan het werk en desgevraagd leggen ze wat uit over de wijze waarop ze werken en welke theorieën ze er op na houden, het zijn overigens allemaal verschillende technieken die te zien zijn. De kunstenaars zijn: Nelly Nieuwenhuizen in Lewedorp (kunst schilder), Hans de Win in Borssele (kunstenaar en vormgever), Betsy de Jong in Heinkenszand (keramiste), Carla van den Ho ven in Baarland (ontwerper), Jopie Minnaard in Heinkenszand (kunstschilder), Rock Hazelager in Heinkenszand (keramiste) en Iris de Leeuw in 's Heer Abtskerke (beeldend kunstenaar). Voor deze beide dagen is een speciale fietsroute uitgestippeld. Ook is een aantal in het oog springende tuinen tijdens beide dagen open. Voor de route is een brochure gemaakt die verkrijgbaar is bij de VVV in Heinkenszand. Plan Bee. Plan Bee bestaat nu ongeveer twee jaar en in deze tijd heb ben de leden een repertoire ingestudeerd waarin zowel ei gen als gecoverde nummers voorkomen. In het voorjaar van 1996 bracht de band de demo 'Preview' uit, gevolgd door de kersverse cd. Plan Bee bestaat uit producer/bassist Andre Szachnovsky, zanger Rudy Lockefeer, gitarist Ronald Abresch, drummer Peter Veen en Erwin Meerman op keyboards. Het Holland Boys Choir be- Concertgebouw in Amster- staat uit maar liefst honderd leden, allen afkomstig uit (de omgeving van) Elburg. Het koor geniet een grote interna tionale reputatie en schuwt de grote concertzalen niet. In maart van dit jaar voerde het Holland Boys Choir vier keer de Matthaus Passion van Jo han Sebastian Bach uit, waar van de laatste in een overvol dam. Het koor wordt begeleid door het Holland Baroque Or chestra, dat is opgericht door Holland Boys Choir-dirigent Pieter Jan Leusink. De jon gens geven ongeveer zestig concerten per jaar en namen al twintig cd's op. Het reper toire is breed klassiek. Van vroege componisten tot he dendaagse muziek. Gastzanger Piet Baarssen is solist bij het Urker Mannen koor Crescendo. Hij maakte onlangs een cd met populaire De deze zomer in het Marie Tak van Poort vliet Museum Domburg te houden ten toonstellingen staan in het teken van de Zeeuwse Periode van Ferdinand Hart Nib brig. De getoonde werken zijn allemaal ge maakt in de zomers van 1910 tot 1915. Nib brig leefde van 1866 tot 1915 en verbleef de laatste jaren van zijn leven veelvuldig op Walcheren. De tentoonstelling is dagelijks te zien tussen 13 en 17 uur en wordt vrijdag 27 juni geopend. Hart Nibbrig was een van de eerste kunste naars die in het begin van deze eeuw werd aangetrokken tot de Walcherse kust en het eiland dat er bij hoorde. Hij schilderde niet alleen de zee, maar ook het achterland - toen nog de tuin van Nederland genoemd. Hij woonde in Laren, maar had in zijn eerste kunstenaars jaren de impressionisten in Pa rijs bewonderd. Onder anderen Monet, Pissaro en Van Gogh kende hij. Na die Parijse pe riode kwam zijn werk te staan in het teken van de weergave van zon en licht en het ef fect daarvan op het landschap. Hij werkte met stipjes en streepjes van ongemengde kleuren, het zogenaamde pointillisme. Nib brig was met die techniek een van de eer sten in Nederland. Hij was verknocht aan Walcheren. In 1910 kocht hij een stukje duin in Zoutelande en bouwde daar zijn zomerverblijf Santvlugt. Dat optrekje staat er nog steeds. De in de buurt van Domburg verblijvende kunste naars exposeerden hun werk in een speciaal gebouwde tentoonstellingsruimte. Het Marie Tak van Poortvliet Museum is daar een repli ca van. Kunstcritici uit het hele land werden getrokken naar Domburg om het nieuwe werk te kunnen zien.

de Faam | 1997 | | pagina 15