Provincie Zeeland Commissies 9 Europese Subsidie DEZE WEEK: siOfficiële Mededelingen Een boom meer of minder, waar maken we ons druk om. L. J. NIJSEN Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Milieu Wijziging provinciaal milieubeleidsplan Ontwerp-besluit wijzigen vergunningen Hoechst Vlissingen In beroep Komende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Staten (PS): gewoontegetrouw gebeurt dat in het openbaar. De leden van de commissie geven dan 'een eerste reactie' op voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks provinciebestuur. Die kunnen uit de discussie afleiden of hun voorstellen haalbaar zijn. Kruispunt op proef Koude grond Aardbeien dus heerlijk van smaak Galia meloen 2 voor 5.00 Courgettes 2 voor 1.45 Kerkstraat 4-6 VLISSINGEN BROEKEN katoen 10-30% Arrow, Brax, Melka, Gardeur, Dutch, Brixon 2e katoenen broek halve prijs! PULLOVERS Arrow, Brixon, Portobello's, State of Art 10-30% maten 48-60 S-XXL BLOUSON leder linnen, viscose, zijde o.a. Seldom, Zaspel tot 50% overige v.a. 169,- POLO'S Arrow, Brixon, Melka SHORTS o.a. Henry Cotton's, Melka, Arrow Woensdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Overheden, bedrijven en instellingen in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen tot 15 september projecten indienen voor Europese subsidiëring. Het gaat om de zogeheten doelstelling 5B. In het najaar begint de selec tie van projecten die in 1998 en 1999 ter hand kunnen wor den genomen. Voor die jaren is bijna vier miljoen ecu be schikbaar. Dat komt neer op een bedrag van rond de vier miljoen gulden. Bedragen Uit het Europese landbouwfonds (EOGFL) is bijna 1,4 miljoen be stemd voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De bedragen zijn verdeeld over drie sectoren. Zo is voor duurza me agrarische marktverbreding 4,5 ton beschikbaar; voor de ver betering van de productiestruc tuur en het milieu in de landbouw 8,7 ton en het ontwikkelen van natuur en landschap 60 duizend gulden. De Zeeuws-Vlamingen mogen uit het fonds regionale ontwikkeling ruim 2,4 miljoen gulden tegemoet zien. Dat geld is als volgt ver deeld: 9,45 ton voor investerin gen in de ontwikkeling van pro ducten en verbetering van de kwa liteit in vooral de toeristische sec tor; 1,38 ton voor het opknappen (valorisatie) van dorpskernen en ruim 1,3 miljoen gulden voor wegen, veiligheid en riolering. Aanpassen Het is de bedoeling dat GS tegen het eind van het jaar duidelijkheid verschaffen over de subsidieaan vragen. Projecten waarvoor eer der subsidie is aangevraagd maar die tot nu toe niet zijn toegekend, kunnen ook weer meedingen. Het is wel raadzaam die plannen aan te passen aan de actualiteit. Plannen die in aanmerking komen hebben alle gemeen dat ze moe ten bijdragen aan versterking van de positie van het platteland. Provinciale Staten hebben op 20 juni 1997 het provinciaal milieube leidsplan Kerend Tij II (1995- 1998) gewijzigd. De wijziging houdt in: - het oprichten van een veehoude rij met meer dan 1000 mestvar- kenseenheden wordt toege voegd aan de activiteiten en besluiten, waarvoor een aanvul lende m.e.r.-plicht geldt (blz. 33, 69 en 106 van Kerend Tij II); - de tekst over het inplaatsingsbe- leid wordt aangepast aan het door Gedeputeerde Staten vast gestelde voorstel tot wijziging van het streekplan (blz. 105 van Kerend Tij II). De tekst van de wijziging van Kerend Tij II ligt vanaf 26 juni tot en met 24 juli 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Mid delburg, werkdagen van 9.30- 12.30 en 13.30-16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen om wijziging van de vergunningen Wet milieubeheer van Hoechst Holland N.V. te Vlissingen van 27 april 1993 (Sinterfabriek) en van 12 september 1994 (Fosfor- fabriek). De in deze vergunningen opgenomen norm (25 mg/Nm3) voor stofemissie van granulatie 3 (Sinterfabriek) en de norm (1 mg/Nm3) voor fosfine-emissie (Sinterfabriek en Fosforfabriek) worden regelmatig overschreden. Gezien het feit dat op korte ter mijn geen oplossingen voorhan den zijn, wordt verzocht om op basis van de meetresultaten de vergunde stofemissie te verhogen naar 175 mg/Nm3 (6,3 kh/h) en de fosfine-emissie te verhogen naar 3 mg/Nm3. Verder onder zoek zal worden verricht om de emissie te reduceren. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek gevolg geven. Het ontwerp-besluit ligt van 26 juni tot en met 23 juli 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Vlissingen, Inlichtingen Wie meer wil weten kan contact opnemen met het Projectbureau 5B in Middelburg, tel. 0118 - 631424 of 631443. De adviescommissie bezwaar schriften houdt dinsdag 1 juli vier openbare zittingen. Om 14.30 gaat het om een bezwaar van de fietsersbond tegen de voorrangsregeling op de kruising fietspad en Strandweg bij Koudekerke. Om 15.30 is een vergunning van GS voor Ureumplant in het ge ding. Hiertegen is bezwaar ge maakt door de ZMF. Om 15.30 uur buigt de commis sie zich over een bezwaar van Fortis Investments tegen een jachtvergunning. Om 16.00 uur gaat het om be zwaren van inwoners van Hoek tegen de vastgestelde plannen voor bodemsanering. De bezwaarmakers zijn uitgeno digd hun mening mondeling toe te lichten voor de leden van de com missie. werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en (na tel. af spraak 0118487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-15 uur. Een ieder kan tot en met 24 juli 1997 schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over het ontwerp-besluit kan tot en met 17 juli 1997 een telefoni sche afspraak maken (0118- 631984). Bij de gedachtewisse ling wordt de verzoeker in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkin gen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp-be sluit, de adviseurs die advies heb ben uitgebracht over het ontwerp besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp-besluit, kunnen later beroep instellen. Bel 030 - 340778 en word donateur, bomenstlichhing Nieuws Als een voorstel haalbaar lijkt, nemen PS als regel de eerst volgende Statenvergadering een definitief besluit. Op ad vies van de leden van de com missie kunnen GS een voorstel ook aanhouden. Dus nog even geen besluit, maar bijvoor beeld veranderingen aanbren gen of de argumenten beter onderbouwen. In een aantal gevallen kunnen GS voorstel len die zijn behandeld in een commissie al direct uitvoeren. Voor mensen die belang hebben bij een van de voorstellen is het bespreken in een commissie de laatste mogelijkheid iets over het voorstel te zeggen. Aan het begin van de vergadering is er namelijk spreekrecht voor het publiek. Wie wil kan van de gelegenheid ge bruikmaken zijn of haar mening te geven over een van de onderwer pen op de agenda. Voor de vergaderorde is het han dig van te voren even te bellen met de secretaris (de telefoon nummers staan tussen vermeld bij de betreffende commissie); maar wie nog twijfelt kan ook aan het begin van de vergadering even naar de secretaris stappen of de hand opsteken als de voor zitter vraagt wie gebruik wil maken van het spreekrecht. Waterstaat en Verkeer De statencommissie voor Water- KRABBENDIJKE Proef op kruispunt Krabbendijke gespreksonderwerp voor Statenleden. staat en Verkeer vergadert maan dag 30 juni, aanvang 13.30 uur (0118-631523). De volgende onderwerpen staan op de agenda: meerjarenpro gramma infrastructuur Zeeland 1997; telefoongids Zeeland; noti tie scheepslift Zandkreekdam; evaluatie snelheidsremmende voorzieningen 80-km weg bij Krabbendijke; informatie over pro blemen voor fietsers en landbouw- verkeer op parallelwegen; verslag informatiebijeenkomsten project verkeersveiligheid De Ruit; Inter Provinciaal Overleg (IPO); uitbrei- ding formatie Decentralisatie Ver keer en Vervoer; Beleids Effect Rapportage Verkeer en Vervoer Zeeland. Economie De statencommissie voor Econo mie vergadert woensdag 2 juli, aanvang 15.30 uur (0118- 631443). De commissie praat over de prak tijkproef emissiebeperking bestrij dingsmiddelen. Ruimtelijke Ordening De commissie voor Ruimtelijke Ordening komt vrijdag 4 juli, aan vang 09.30 uur, bijeen (0118 - 631932). De vergadering vindt plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middel burg. Geagendeerd zijn de volgende onderwerpen: ontwerp streekplan Zeeland met nota van antwoord en nota van wijzigingen; beleids notitie evaluatie landinrichting. Milieu De statencommissie voor Milieu vergadert vrijdag 4 juli, aanvang 14.00 uur (0118-631104). De commissie komt bijeen op het adres Het Groene Woud 1 in Mid delburg. Aan de orde komen de volgende onderwerpen: voortgangsnotitie groencompostering; jaarverslag ruimte, milieu en water; bijdrage praktijkproef emissiebeperkende bestrijdingsmiddelen; werkbezoek leden commissie in het najaar; Inter Provinciaal Overleg. Tenzij anders vermeld, zijn de vergaderingen in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en de vergader stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. De eerder toegestane snelheid van 80 km/u is verlaagd naar 50 km/u. De aanleg van twee drem pels op de hoofdweg moesten er voor zorgen dat het verkeer zich de snelheidsmaatregel ook aan trok. Ook werd overgegaan tot uitbuigen en verhogen van fiets- oversteekplaatsen. Dat zijn de drie maatregelen die zijn geno men op het kruispunt Oude Rijksweg J.W. Frisostraat in Krabbendijke. De resultaten maken duidelijk dat het de moeite loont op vergelijkbare kruispunten soortgelijke maatregelen te nemen. Hoofdkenmerk van het kruispunt is dat er sprake is van een geconcentreerde oversteek van langzaam verkeer over de drukke Oude Rijksweg. Opvallend is dat het aantal passe rende (brom)fietsers voor en na de maatregelen aanzienlijk is toe genomen. Voorheen 470 in zes uur en op dit moment 630 in het zelfde aantal uren. Resultaten Na het realiseren van de maatre gelen bleek de snelheid van het gemotoriseerd verkeer aanzienlijk te dalen. Van gemiddeld 92 km/u naar 57 km/u. Het aantal conflic ten (werkelijke botsingen) en ont moetingen (afremmen voor een ander) is gedaald. Het aantal con flicten waarbij langzaam verkeer is betrokken is met drie gevallen gestegen. Maar ze zijn minder gevaarlijk en ernstig dan in voor gaande jaren. Ongelukken De afgelopen zeven jaar waren er op het kruispunt negen ongevallen en vijf slachtoffers. Bij twee onge vallen was langzaam verkeer betrokken. Op dit moment zijn er nog geen ongevallen geweest. De maatregelen zijn in oktober vorig jaar ingegaan. Maar de onderzoe kers vinden de periode nog tekort om daar nu al conclusies aan te verbinden. w STELT EL lO co CM CO O O LL LU _J LU h- co LU O O -tf I- CC I co cc LU V MAANDAGMIDDAG GEOPEND VAN 13.00-17.30 UUR

de Faam | 1997 | | pagina 13