Middelburger terug van pelgrimstocht Engels buitenleven in Middelburgse winkel Hemeiaar: behalve naaimachines ook audio en video in de winkel 25 Jaar Speelstad Afstuderen op een databank voor gewone mensen Nieuwe Burg wordt Costa del Burg Halt poster op politiebureau Donderdag 25 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 11 Bert Rogge is na een fietstocht van zes weken weer terug in Middelburg. „Het was een pitti ge, zware reis van 3000 kilometer", vertelt Bert Rogge die in gezelschap van zijn fietsmaat Ni co Scheerder, afkomstig uit Hilversum, een pelgrimstocht naar Spanje maakte. Trekking-bike Herberg Bezinning Afgevallen Na veel wikken en wegen is nu eindelijk de da tum vastgesteld. 12 Juli zal de Nieuwe Burg in Middelburg omgetoverd worden tot 'Costa del Burg'. De feesten en partijen afdeling van de win keliersvereniging introduceert een zomerfestijn voor de hele familie: een Nieuwe Burg Beachdag. De zaak heet nog steeds hetzelfde, maar verder is dan ook alles veranderd. In Middelburgse He renstraat is onlangs De Egelantier Country and Living geopend. „Het is absoluut toeval dat wij dezelfde naam dragen als de vorige winkel", verklaart Cees Noyens van De Egelantier. „Dat daar verwarring door ontstaat moeten we maar op de koop toe nemen". Typical British Herenleed Vakantieganger wint bijzonder cadeau Leren Lage drempel Supermarkt vergroot EHBO Zienswijs Golfbaan Seat Toledo Compliment Hoofdpijn Overheid Kwaliteit Gevelverfraaiing Een pelgrimstocht, een reis naar de bekende bedevaart plaats Santiago de Composte- la - de weg naar Sint Jacob in Noord-Spanje. Het maken van een pelgrimstocht speelt al zo'n vijf a zes jaar in de ge dachten van Rogge. „Het is niet iets dat van de één op de andere dag in je opkomt. Je gaat erover lezen, je bekijkt vi deobanden. Na het zien van het naambord 'Sint Jacob- straat' wist ik dat ik het wilde doen. Het is een route die voor mij al door velen is afge legd. Ik wilde dat ook doen", verhaalt Rogge. Van een rijwiel- en motoren fabriek in Apeldoorn kreeg Rogge een fiets ter beschik king gesteld- „Een zogenaam de trekking-bike", zegt Rogge zelf. „Een vakantiefiets voor zien van krachtige remmen. Voor vertrek is de fiets uitvoe rig onderzocht door sponsor Rens Petiet, bedrijfsleider van een rijwielhandel in Middel burg", weet Rogge nog. Om zich voor te bereiden op de lange afstand was het trai nen heel belangrijk. „Ik had al zo'n 1500 kilometer op de tel ler staan voordat we weggin gen. Voor de heuvelachtige gedeelten die we vooral in de Pyreneeën tegen kwamen, heb ik niet kunnen oefenen omdat Nederland voor een groot deel vlak is". Rogge heeft al meerdere fietstochten achter de rug en weet daarom dat een lichte bepakking het beste werkt. Hij beschrijft zijn bagage: „Drie t-shirts, twee fietsbroeken en wat onder goed. Alles wat je thuis kan la ten is een zorg minder". En dan vertrekt hij op 27 april samen met Scheerder, zijn fietsmaat uit Hilversum. Ze kiezen een oostelijke route die via Maastricht en de heuvel achtige Pyreneeën naar San tiago voert. „Per dag hebben we 85 kilometer gefietst. We hadden onze kampeerspullen bij ons, want we wilden low budget reizen. In Spanje ver bleven we in refugio's, Spaan se herbergen". Deze zijn spe ciaal voor pelgrims ingericht. „Je hebt er een grote slaap zaal waar je met zo'n twintig man terecht kan. De weers omstandigheden waren bar", vervolgt Rogge. „We hadden te maken met veel wind en re gen. 's Nachts wanneer we de nacht buiten doorbrachten kon het heel koud worden. We sliepen met onze kleding aan en hadden zelfs een muts op omdat veertig procent van de warmte het lichaam via het hoofd verlaat". Rogge houdt van schrijven. „Onderweg hield ik het ver loop van de afgelopen weken bij in een verslag. Dat stuurde Bert Rogge fietste in zes weken naar het Spaanse Santiago: „Om na te denken waar ik sta in het leven". FOTO AN DA VAN RIET ik naar mijn vrouw. Zij typte het uit en gaf het te lezen aan mijn collega's op het werk. Dat heeft wel een zekere in druk op ze gemaakt want de reden waarom ik deze weg koos zette hen ook aan het denken. Ik heb de tocht ge maakt om te bezinnen. Mis schien heeft het met mijn leef tijd te maken. Om na te den ken over waar ik sta in het le ven". Pelgrimeren vindt Rogge een moeilijk woord. „Het heeft met het katholieke geloof te maken. Zelf ben ik niet gelo vig. Het was voor mij een be- zinningstocht. Is dat pelgrime ren? Ik weet het niet". Waar hij het doorzettingsver mogen vandaan haalde? De post die hij ontving gaf hem extra steun, vertelt hij. „Ik kreeg brieven maar ook kaart jes met zinvolle teksten van collega's en andere mensen. Dat heeft mij wel veel gehol pen". De leukste belevenis van de tocht kan Rogge niet noemen. „Een dag kon slecht beginnen maar dat kon veran deren wanneer je iemand had ontmoet of het werd mooi weer. Ik vergelijk de reis met een snoer. Wanneer de min der leuke momenten uit het snoer worden gehaald zou de ze niet meer compleet zijn". De mensen die hij onderweg tegenkomt zijn of wandelaars of fietsers, reizigers die net als Rogge op weg zijn naar San tiago. De rest is de bevolking. Op 2 juni komt hij samen met Scheerder in Santiago aan, het einde van de tocht, en ver blijft daar drie dagen. „Ik ben afgevallen maar dat is niet te zien aan de weegschaal. Mijn fietsbroekje zweefde om mijn middel. Zo'n fietstocht is een hele goede manier om af te vallen", grinnikt hij. Thuis aangekomen, in Middelburg, wordt hij door velen gefelici teerd om zijn prestatie. „Maar Speelstad wordt dit jaar voor de vijfentwintigste keer gehouden. Het bunkerterrein aan de Vlissingse Langeleenweg staat dit jaar van 4 tot en met 8 au gustus in het teken van 'reizen door de tijd'. 'Kleu terdorp', het gedeelte van Speelstad waar de jong ste kinderen traditiegetrouw ondergebracht worden, kan door gebrek aan vrijwilligers niet doorgaan. Vijf dagen lang kunnen kinderen naar hartelust tim meren en spelen. Dagelijks is er bovendien een spel- lencircuit waarbij de kinderen steeds in een andere 'tijd' terecht komen. Speelstad is dagelijks geopend van 9 tot 16 uur. Zaterdagmiddag 9 augustus is er een slotmiddag. De organisatoren zijn nog vol- ciale Nieuwe Burg herfstweek. op aan het brainstormen over de invulling van de beachdag. Maar ondernemers Steven Klatte, Eric Nuisson, Marleen Hulsof en Frank Bijleveld zijn het over twee dingen eens: „Er moet zand komen en als het slecht weer is gaat het niet door", leder jaar is er een spe- Egelantier Country and Living wordt gerund door de familie Noyens. Zoon en schoon dochter Hugo en Saskia zijn de eigenaars. Ouders Cees en Marij zijn werknemers maar ooit wel de pioniers van het Engelse landleven in de Bene lux. „Wij zijn begonnen als groot handel en importeur van goe deren uit de Britse traditie. Ons bedrijf de Egelantier was gevestigd in Goes maar we wilden al heel lang een echt winkeltje", verklaart Cees Noyens de sprong naar de He renstraat. „Omdat wij bekend zijn op de lifestyle beurzen binnen de Benelux moest de plaats van de winkel een beet je centraal zijn. Yerseke lag voor de hand, maar dan denk je eerder aan mosselen dan aan de Engelse picknick of crocket", vervolgt hij. Dus werd het Middelburg. Bij binnenkomst ontkom je er niet aan, alles is 'typical Bri tish'. Goederen gericht op het Engelse buitenleven, het jachtseizoen, traditionele thee festijnen en boordspelen bij de open haard. „Het Engelse buitenleven Cees Noyens, pionier van het Engelse landleven in de Bene- voorzien van aneriei iraamo- waren, ue comacten waren er wei unj mee venen neme lux. FOTO ANDA VAN RIET nele Engelse luchtjes.dus al en nu Pert is gestopt laar. „Hij beschikt nu eenmaa Wie een evenement wil organiseren en exact wil weten waar komst tekenen met Jan Ja- regio tot en met gegevens nementen. „Maar ook particu Abraham de mosterd haalt, kan voortaan terecht op de cobs, algemeen directeur van over all-round dansorkesten. lieren zijn welkom op het VVV spreekt de mensen op het continent aan". Cees Noyens raakt er niet over uit gepraat. „Je kunt na tuurlijk gezellig met de familie een boterham uit een plastic zakje gaan eten bij de Piet, maar waarom zou je er geen feest van maken met een kleed, een goed gevulde pick nickmand en een spelletje crocket. Dan heb je wel een dag waarover je de hele win ter nog eens gezellig na kunt praten". Naast rieten picknickmanden in verschillende maten liggen geruite plaids, voorzien van een nylon onderlaag zodat je niet vochtig wordt door het gras. Voor het najaar en stevi ge wandeltochten hangen er 'waxed coats', Donogal tweed - afkomstig uit een traditione le weverij - en hoeden en wandelstokken. Sjieke met een gebeeldhouw de dierenkop of een echte schaapherdersstaf. Natuurlijk ontbreken Beatrix Potter's be kende figuur Peter Rabbit en natuurlijk ook Winnie de Pooh niet in de vorm van boardspe- len. „En een hele serie mannenca- deautjes als sleutelhangers en 'hipflasks', in Rotterdam het platvinkie genoemd". Heup flesjes die gevuld met sterke drank in een leren tasje op de heup gedragen kan worden als opwarmertje tijdens barre tochten. Dat de Engelse man boven dien niet vies is van ijdeltuite rij blijkt wel uit de collectie 'herenleed' zoals Noyens deze zelf omschrijft: scheergerei voorzien van allerlei traditio nele Engelse luchtjes. Tijdens een pilsje op een ter rasje werd het idee geopperd om in de zomer ook een acti viteit te organiseren. „Het moest iets leuks voor de toe risten worden", legt Klatte van speelgoedzaak Intertoys het oorspronkelijke idee uit. „Iets met zand en strand of een boulevard", vervolgt Nuisson van Eric's Intersport. „Maar voor zand hadden we eerst toestemming nodig, dat mag je niet zomaar storten. Het fiat is inmiddels gegeven dus wordt het een beachdag en we noemen het Costa del Burg". Over de invulling gaan ze nog in conclaaf maar al pratende wordt het steeds fantastischer. „Gezellige zo merse kraampjes, cocktails, een podium met badpakken, bodypainting, speeltuin, Ca- raïbische muziek, Italiaans ijs en zomerhoedjes". Maar ook nobele ideeën zijn niet van dë lucht. „Wat dacht je van een kinderopvang met zand en spelletjes, kunnen de ouders lekker boodschappen doen", roept Klatte enthousiast. „We moeten het natuurlijk wel low budget houden maar we doen gewoon een beroep op iedere straatartiest die een zomerse deun wil komen spelen, dan gaan ze maar met de pet rond, lijkt me hartstikke leuk". Het ontbreekt de winkeliers vereniging in elk geval niet aan enthousiasme. Tot er echt spijkers met koppen geslagen moeten worden blijven zij nog wel even door fantaseren maar één ding wordt verze kerd: „We huren wel de zon in, want bij slecht weer gaat het hele feest niet door". Louis Hemeiaar (links) en verkoper Aart Schrams. FOTO ANDA VAN RIET daar ging het mij niet om, ook niet om de aankomst maar over het onderweg zijn". De samenwerking met zijn fiets maat is goed verlopen op één aanvaring na. „Wanneer je twintig kilometer verder moet fietsen dan gepland staat gaat het toch om karakter". Rogge vindt dat hij gegroeid is en meer zicht op zaken heeft gekregen. Maar bovenal is hij trots dat hij heeft door gezet. „Over een paar jaar wil ik de pelgrimstocht nog een keer over doen maar dan als wandelaar, met als startpunt de Pyreneeën, het Spaanse gedeelte. Wanneer je fietst moet je heel alert zijn. Dingen als op het verkeer letten, op tijd schake len, het in de gaten houden van de route, kijken waar je rijdt en hoe je rijdt. Ook zou ik er wel een boek over willen schrijven". Wanneer Rogge besluit om de tocht nog een keer te maken wil hij de Spaanse taal onder de knie krijgen. „De volgende keer dat ik met een Spanjaard praat wil ik toch meer zeggen dan si en no", besluit hij. Een jaar lang gratis foto graferen is het bijzondere cadeau dat de heer U. Vossbeck onlangs op feestelijke wijze heeft ontvangen tijdens een actie bij Verschoore Beeld en Geluid in Vlis singen. Iedere koper van een nieuw fototoestel kon meedingen naar een jaar lang gratis fotograferen. Dit houdt in: het gratis la ten ontwikkelen en af drukken van maximaal 200 foto's. „Het enige wat zij moesten doen was het invullen van een deelna meformulier", vertelt Ad Verschoore, bedrijfsleider van Verschoore Beeld en Geluid. De heer U.Voss beck, afkomstig uit Duits land, is één van de geluk kige winnaars geworden. De landelijke actie is een initiatief van Bureau Voorlichting Foto Film Vi deo om mensen te stimu leren tot fotograferen. De actie duurt tot 24 juli. Vlnr Halt-medewerkers Henneke in 't Veld en Nel van Welsum en districtchef Berg Imminga van de Zeeuwse politie (district Walcheren). FOTO ANDA VAN RIET Drie meisjes van het Vlissingse Scheldemond College maakten een poster voor het Regionale Halt Buro Walcheren. Deze pos ter wordt opgehangen op politiebureau's en is bedoeld om meer jongeren in de Halt-projecten te krijgen. Annemieke Meijer, Moniek Grafhorst en Wendy Weeland deden - onafhankelijk van el kaar - mee aan een prijsvraag van Buro Halt. Hierin werden leerlingen uit het voortgezet onderwijs opgeroepen om een poster te ontwerpen. Een grafisch ontwerper heeft alle binnengekomen posters geju reerd op tekst, tekening en kleur en vervolgens van de drie winnende ontwerpen één gemaakt. „De poster zal op een zichtbare plaats in het po litiebureau opgehangen wor den", meldt Nel van Welsum, coördinator van het Regionaal Halt Buro Walcheren. „Het mes snijdt op die manier aan twee kanten. De doelgroep kan de verbalisant vragen of hij of zij in aanmerking komt voor een Halt-procedure. De verbalisant kan op zijn beurt de Halt procedure voorleggen aan de jongere". Jongeren die zich schuldig hebben gemaakt aan een mis drijf kunnen - om te voorko men dat zij een strafblad krij gen - in plaats van gevange nisstraf een alternatieve straf krijgen. Deze wordt geregeld door Halt. Deze instelling gaat daarnaast na of de jongeren zich aan de gemaakte afspra ken houden. De prijswinnaars gaan bin nenkort op bezoek bij het Halt bureau in Amsterdam/Amstel- land, waar zij ontvangen wor den door politievoorlichter Klaas Wilting. Naaimachinezaak Louis Hemeiaar in Vlissingen staat sinds jaar en dag bekend als hèt adres voor kwaliteitsnaaimachines. De ondernemer heeft zijn activiteiten onlangs uitgebreid met de verkoop van de betere audio- en video-apparatuur. Onder de naam Audio Video Design is een aparte ruimte in zijn zaak aan de Spuistaat gemaakt. Hier staat de apparatuur uitgestald. Sterke troef in de collectie van kon ik het dealerschap over- Louis Hemeiaar is de appara tuur van het Deense merk Bang Olufsen. Tot voor kort was dit merk in Vlissingen al leen verkrijgbaar bij Dert op de Nieuwendijk. Louis Hemeiaar legt uit hoe hij aan het dealerschap komt: „Ik ben jarenlang de buurman van Dert geweest toen we nog op de Nieuwendijk gevestigd waren. De contacten waren er dus al en nu Dert is gestopt nemen Hemeiaar heeft niet alleen het merk van zijn oude buurman overgenomen. Ook verkoper Aart Schrams die meer dan dertig jaar B O heeft ver kocht is bij Louis Hemeiaar in dienst getreden. „Daar ben ik wel blij mee", vertelt Heme iaar. „Hij beschikt nu eenmaal over veel kennis en ervaring en het is zonde om die verlo ren te laten gaan. Bovendien kan ik natuurlijk ook nog het een en ander van hem leren". De uitbreiding van zijn zaak met audio-apparatuur is geen vreemde keuze voor de Vlis singse ondernemer. „Ik ben al jaren geïnteresseerd in gelui den en knopjes. Er is ook ze ker een markt voor want voor zover mij bekend was er geen audio-speciaalzaak meer in Vlissingen". Behalve het merk B O heeft Hemeiaar ook apparatuur van Yamaha, Loewe en Philips. He meiaar: „B O is naturlijk toch een merk voor mensen met een wat grotere porte monnee. Daarom hebben we ook goedkopere apparatuur waar we overigens wel dezelf de service bij leveren". De re acties van de vaste klanten van Louis Hemeiaar zijn tot nu toe verrast en enthousiast. He meiaar: „Je ziet ook dat er een wisselwerking tussen de twee afdelingen is. Eigenlijk wel goed, want het is zo erg laag drempelig. Het is nu eenmaal zo dat niet iedereen een au dio-speciaalzaak binnenstapt om eens even rond te kijken. Maar hier kan dat gewoon". Wie een evenement wil organiseren en exact wil weten waar Abraham de mosterd haalt, kan voortaan terecht op de VVV/ANWB aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Die organisatie beschikt vanaf 1 juli over een databank voor evenementen. Verantwoordelijk voor de opgeslagen informatie is de 24-jarige Emily van Herk. Ze zette de databank op als afstudeerproject voor haar Heao-opleiding. Volgens haar is de databank behoor lijk compleet. „Of je nu een clown zoekt voor een kinderfeestje of een groots opgezet evenement voor een honderdjarige sportvereniging wil organiseren, het staat er allemaal in en wordt door de VVV zelf actueel bijgehouden", legt ze uit. Een databank opzetten waarin alle informatie is te vinden die nodig is om gedegen een eve nement op te zetten is geen luxe. Van Herk ondervond dat aan den lijve toen ze meehielp om het Mosselfestival op de Nieuwendijk te organiseren. Ze miste chronisch lijsten met adressen van artiesten en lo gistieke organisaties. En toen ze een'afstudeerproject voor haar (Heao)opleiding zocht, kon ze heel snel een overeen komst tekenen met Jan Ja cobs, algemeen directeur van de VVV/ANWB in Vlissingen. Die was er zelfs blij mee, want vaak genoeg had Jacobs ge merkt dat enthousiaste orga nisatoren snel de pijp aan Maarten gaven als ze voor de zoveelste keer nul op het re kest kregen bij een aanvraag voor een artiest of wat dan ook. „Jan Jacobs wilde er al een tijdje iets aan doen", merkte ze. De Vlissingse Eve- nementenbank bevat nu een schat aan gegevens. De infor matie die kan worden ge vraagd varieert van een lijst met kraamverhuurders uit de regio tot en met gegevens over all-round dansorkesten. „Om de organisatoren nog beter van dienst te kunnen zijn heb ik ook een handlei ding 'Hoe organiseer je een evenement' geschreven. Daar in staan allerlei handige tips". Die handleiding is geschreven om mensen te helpen met al lerlei zaken zoals aanvragen van subsidies en vergunnin gen bij de gemeenten, maar ook hoe een publiciteitsplan moet worden geschreven en hoe sponsors kunnen worden geworven. De Evenementen- bank is dus bestemd voor or ganisatoren van allerlei eve nementen. „Maar ook particu lieren zijn welkom op het VVV- kantoor", voegt Emily van Herk er aan toe. „Te denken valt aan een jubileumfeest dat moet worden georganiseerd. Vragen als: waar haal ik de ca tering en het servies vandaan of een pianist voor achter grondmuziek worden beant woord door de Evenementen- bank. Er staan bijna alle be drijven en personen in die van toegevoegde waarde zijn voor evenementen. Van een com pleet artiestenbestand tot en met allerlei verhuurbedrijven. Kortom, de mogelijkheden zijn zeer uitgebreid". Garantmarkt Corbijn in Vrouwen polder breidt momenteel flink uit. Aan de winkel is een groot stuk bijgebouwd, waardoor het totale winkeloppervlak bijna twee keer zo groot wordt. De supermarkt blijft tijdens het grootste deel van de verbouwing gewoon open. Al leen dinsdag 1 en woensdag 2 juli is de zaak gesloten. Woensdag avond (2 juli) kunnen klanten een kijkje nemen in de vernieuwde Garantmarkt. Veel ongelukken gebeuren tijdens de vakantie. De Koninklijke Ne derlandse Vereniging EHBO heeft daarom een nieuw EHBO Vakan tieboekje uitgegeven. Hierin staat hoe ongelukken voorkomen kun nen worden en wat er bij de hand moet zijn om eerste hulp te kun nen verlenen. Het gidsje is gratis aan te vragen bij de vereniging: Kapelweg 34, 3951 AD in Maarn. Deze maand is het eerste num mer van Zienswijs verschenen. Zienswijs is een compleet nieuw blad dat speciaal gemaakt wordt voor mensen die op latere leeftijd blind of slechtziend zijn gewor den. Het verschijnt in grote let ters, maar is ook ingesproken op cassette verkrijgbaar. Een proef nummer is verkrijgbaar bij CGL, telefoon 0486 - 486 486. De 37-jarige ex-voetbalinternational en afgestudeerd bedrijfseconoom Graeme Rutjes is aangetrokken als directeur voor de Goese golfbaan. Hij houdt zich behalve met de alge mene leiding ook bezig met het sportieve en promotionele beleid van De Goese Golf. Ook behoort de opzet van een nieuw, eigentijds clubhuis tot zijn verantwoordelijk heid. Hij volgt Piet de Visser op. Nederlanders houden van auto's, maar nog meer van fietsen. Daar om sponsort Seat de Ronde van Nederland, het grootste wielere- venement van Nederland. Om de ze sponsoring nog een 'extraatje te geven is er een prijsvraag be dacht. Bij Automobielbedrijf Mei- se zijn door het afmaken van een slagzin drie fietsen te winnen. Aan het einde van de zomer kiest een algemene jury uit alle win nende slagzinnen van Nederland de allerbeste. De verzinner van deze leus kan rekenen op een Se at Toledo 1.6 SE, met een waarde van vijfendertigduizend gulden. 9 Emily van Herk voert de gegevens voor de Evenementenbank in. FOTO ANDA VAN RIET Vrijwilligers doen goed werk. Veel club- en buurthuizen, sport verenigingen, gezondheidszorgin stellingen en andere organisaties zouden zich geen raad weten zon der de bezielende inzet van onbe taalde krachten. Om deze mensen eens extra in het zonnetje te zet ten is er een nieuwe prijs voor vrijwilligerswerk bedacht. 'Het Nationale Compliment' beschikt over een prijzenpot van maar liefst vijfenzeventig duizend gul den. Er zijn vijf regionale 'compli menten' van elk vijfduizend gul den. Lokale en regionale vrijwilli- gersprojecten die willen meedin gen kunnen een informatiefolder aanvragen bij het NOV in Utrecht. Telefoon: 030 - 231 98 44. Hoofdpijn is een vervelende kwaal. Het boekje 'Hoofdpijn!?' - dat onlangs is uitgegeven door De Gouden Formule - bevat 64 pagina's met wetenschappelijke informatie, bedoeld als achter grond informatie voor mensen die regelmatig last hebben van hoofdpijn en hun omgeving. Zo is er aandacht voor verschillende soorten hoofdpijn en geeft het boekje antwoorden op vragen als 'wat is hoofdpijn precies', 'wat kan ik er aan doen' etc. De overheid is nog steeds een aantrekkelijke werkgever. Nog al tijd heeft de overheid minder pro blemen met het vullen van vaca tures dan het bedrijfsleven. De wervingspositie van de overheid wordt belicht in de Arbeidsmarkt rapportage Overheid 1997 van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De rapportage geeft een schets van de arbeidsmarkt posi tie van de overheid als geheel en van de acht overheidssectoren af zonderlijk. Drie Zeeuwse NVOB-aannemers hebben onlangs het certificaat 'erkende hoofdaannemer' be haald. Bouwbedrijf Nonnekens en aannemersbedrijf P.T. van Baaien uit Goes en aannemersbedrijf J.C. Vinke uit Middelburg zijn daar mee de eerste Zeeuwse aanne mers die de titel mogen voeren. De erkenning geschiedt op gezag van de stichting De Erkende Hoofdaannemer. De erkennings regeling van deze onafhankelijke stichting volgt hetzelfde stramien als de ISO-certificering. Het be drijf wordt op verschillende on derdelen getoetst. Het Koudekerkse bedrijf Polder dijk Gevelverfraaiing is onlangs in het bezit gekomen van een VCA-certificaat. Hiermee kan het bedrijf aantonen dat het zorg voor veiligheid en milieu heeft. Vanuit de klantenkring onstaat steeds meer vraag naar gecertificeerde bedrijven, zo constateerde Polderdijk Gevel verfraaiing.

de Faam | 1997 | | pagina 11