Carisma gekte tiïWMIMPï Woensdag 18 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 19 De Carisma-actie van Mitsubishi kan aan niemand voorbij zijn gegaan. Achter dui zenden ramen prijkte de rode poster die voor een gratis auto zou kunnen zorgen. Harry Boer uit Vlissin gen maakte het wel heel bont: hij plakte zijn hele huis onder, in de hoop „nu eindelijk eens iets te kunnen winnen". Het heeft hem niet geholpen: al leen in Goes werd een auto cadeau gedaan. FOTO: AND A VAN RIET SPORT ALLERLEI CURSUS/ONDERWIJS LEZING BEURS VROUW JONGEREN BIJEENKOMST MILIEU/NATUUR SNEL GEBOEKT Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G. Penne- karnp. ARNEMUIDEN Heivormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.H. Lammers. Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 uur: N.J. Dekker, 14.30 uur: L.H. Bouwkamp. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samen komst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10.15 uur: C.-Kleij. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: L.J. van Lingen. Rooms Katho lieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: Stomphorst. Her vormde Kerk. Zo. 10 uur: Stomhorst (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A. Jobsen, 19 uur: A. Jobsen (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: A. Jobsen. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P. Noordam. Her vormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: J.H.J. Hoffman. Rooms Ka tholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervorm de Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolen- laan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeen te. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: M. Baart. Gereformeerde Ge meente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofplein- kerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: F. de Jonge. De Hoek steen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: dienst. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 uur: L. Wllschleger, 18.30 uur: D.P.C. Looijen. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: E. van Dunn-de Bijl. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: J.J.T. Doedens, 16.30 uur: P. Niemeijer. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: B.J. Eikel boom. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatie- dienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbel studie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. W. Al- tink. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9 uur: bidstond, 10 en 19 uur: Zurhaar. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuid singel 70. Zo. 10 uur: Nienhuis. Vereniging van Vrijzinnige Hervorm den en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: E. van Dunn-de Bijl. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Do. 19.15 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willi- brord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafal gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getui gen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrij landstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: D. Jobse- Spierings. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Scheffer, 19 uur: G. Warner. Her vormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: J. Scheffer (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: B. de Haan. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: Leger des Heils. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Do. 20 uur: bidstond. Zo. 14.30 uur: B. Schot. Kerk genootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranje plein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. W. Altink. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: G.P.R. Pennekamp. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1 Zo. 10 uur: dienst in Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 14.30 uur: J.J.T. Doe dens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gerefor meerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petrus- kerk. Zo. 9.30 uur: A.O. Poppe. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Ziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: G.J.H. Vogel. Jehovah's Ge tuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Je hovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeen te. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: P. de Cock. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Bera. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: sa menkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Do. 10 uur: C. Simons. Zo. 10 uur: C. Simons. Lie ve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 19 uur: J.H. Kip. Ge reformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 19 uur: J.H. Kip (beide SOW- diensten in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. Rooms Katho lieke Kerk. Toeristenkerk. Fort de Haakweg. Zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: Heijerman (SOW-dienst in Bethel). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekeste- ijn. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. t i nrai r Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Fietstocht - In de maanden ju ni, juli, augustus en september wordt de derde Walcherse fiets- puzzeltocht gehouden. Het zijn twee fietstochten van 28 kilo meter. Deelnemers kunnen star ten op diverse plaatsen waaron der de WV's in Domburg/ Oost- kapelle en Vlissingen. De vragen leiden de fietser naar de meest boeiende plekjes van Walche ren. Onderweg worden er ver snaperingen aangeboden. De opbrengst gaat naar een kinder tehuis in Rusland. Deelnemers kunnen VW-bonnen winnen. Korfbal - De korfbalvereniging Atlas uit Ritthem viert donder dag 19 juni haar 50-jarig bestaan met onder meer het spelen van een demonstratiewedstrijd tus sen de districtssenioren van Zuid-West en een Zeeuws team. De wedstrijd is gepland om 20.15 uur en staat onder lei ding van J. van Gastel en R.J. Cannoo. Wandeltocht - Wandelsport- vereniging 't Zand in Middelburg houdt een wandelmars rondom het Veerse meer op zaterdag 21 juni. De route gaat van Veere naar Wolphaartsdijk en vervol gens richting Kortgene en via Kamperland weer terug naar Veere. De tocht is 60 kilometer lang. Aan het Praetuus in Vee- re-Zanddijk starten de wande laars om 09.00 uur. Personen vanaf 16 jaar kunnen hieraan meedoen. Er zijn 12 verzor- gingsposten op de route aanwe zig. Voorschrijven kan via tel: 0118-628602. Jazzdansgala - De Vlissingse Turnvereniging (VTV) houdt woensdag 25 juni een Jazzdans gala in het Arsenaaltheather in Vlissingen. Zo'n elf groepen van deze vereniging zullen vanaf 19.00 uur een presentatie ge ven. Het gala zal ruim twee uur duren. Vanaf zaterdag 21 juni zijn er kaarten beschikbaar tij dens de openingsuren van het Arsenaaltheather. Puzzelwandelingen - Deze zomer zijn er voor wandelaars puzzelwandelingen die door Dordrecht, Veere en Vlissingen voeren. Door middel van (puz- zeDvragen komt de puzzelaar op de meest fascinerende plekjes die deze steden te bieden heb ben. Vanaf 3 mei tot en met 31 augustus is er een routebe schrijving beschikbaar bij de WV's in de plaatsen waar de wandelingen worden gehouden. Mantelzorg - De Unie Katho lieke Bonden van Ouderen (KBO) wil knelpunten en proble men die ontvangers en gevers van mantelzorg tegen komen, onder de loep nemen. Tot en met 31 augustus kunnen men sen met ervaringen in de man telzorg hierover praten met de Gezondheidstelefoon van de Unie KBO. Dit is een informatie lijn voor senioren op het gebied van gezondheidszorg. Ook kun nen mantelzorgers hier terecht voor tips en adviezen. Telefoon nummer: 0900-821 21 83 Hoger Beroep - De burge meester van de Gemeente Mid delburg gaat in hoger beroep te gen de beslissing van de presi dent van de rechtbank voor wat betreft de heropening van de koffieshop Pascha aan de Hoog straat in Middelburg. Ook vraagt de burgemeester om schorsing van het besluit van de rechtbank 'om de koffieshop weer te ope nen. Het gaat hierbij om een zo genaamde voorlopige voorzie ning. De exploitant van Pascha heeft een boete gekregen we gens verkoop van softdrugs aan minderjarige kinderen. Verhuizing - Thuiszorg Wal cheren is verhuisd naar een nieuw woonzorgcomplex in Zoutelande aan de Borne 14. Het bureau voor 0-4 jarigen en andere activiteiten zullen daar plaats vinden en niet meer in het wijkgebouw aan de Zuid straat. De spreekuren van de wijkverpleging in Domburg, Koudekerke en Westkapelle ko men te vervallen. Hiervoor komt een centraal spreekuur in de plaats. Voor informatie: 0118- 566055. Midgard - Het Middelburgse jongerencentrum Midgard ver huist opnieuw. In het najaar wordt de tijdelijke huisvesting aan de Herengracht verruild voor het gebouw De Schakel aan de Bachtensteene. Het jon gerencentrum krijgt dat pand echter niet exclusief tot haar be schikking: ook de stichting Stadstoezicht zal er kantoor houden. De podium- en oefen ruimtefunctie van Midgard komt met de verhuizing voorlopig te vervallen. Huurstaking - Op initiatief van de Socialistische Partij (SP) doet ook Vlissingen dit jaar weer mee aan de Nationale Huurstaking. Volgens de nieuw ste cijfers van de staatssecreta ris Tommei zijn de huren dit jaar gemiddeld 3,6 procent ver hoogd. Het doel van de huursta king is het automatisme in jaar lijkse huurverhoging te doorbre ken. Voor meer informatie: 0118-412534 of 0118-412306. Huiskamerproject - De Stichting Huiskamerproject in Vlissingen heeft een bijdrage van f 7500,- gekregen van het Juliana Welzijn Fonds. De Vlis singse stichting zal het geld ge bruiken voor de inrichting van begeleide huisvesting van ver slaafdere Muziekkorps - Op zaterdag 28 juni brengt het Leger des Heilsmuziekkorps uit Vlaardin- gen een bezoek aan Vlissingen. Rond 15.00 uur is er een open- luchtdienst op de boulevard. Vanaf de boulevard loopt het korps in mars richting de Leeu- wentrap waarbij ze Leger des Heilsmelodieën spelen. Half acht geeft de band een optre den in de gereformeerde Pet- ruskerk in Vlissingen. Het be zoek van de Vlaardingenband is een initiatief van het korps Vlis singen van het Leger des Heils. Kalashnikov - De stichting Kalashnikov in Terneuzen heeft een bedrag van f 20.000,- ge kregen van het Juliana Welzijn Fonds. De Terneuzense stich ting gebruikt het geld voor de verbouwing van de ruimte van het jongerencentrum De Trian gel Hotelbouw - De gemeente Veere verleent medewerking aan het realiseren van een hotel aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder dat in handen is van Prinsenhof Beheer bv. Het plan voor het bouwen van het hotel bleek niet te passen bin nen het geldende bestem mingsplan Buitengebied waarop de gemeente Veere een proce dure van de Wet op de Ruimte lijke Ordening heeft uigevoerd. De procedure is inmiddels met een goed gevolg afgerond, zo dat de bouwvergunning ver leend kan worden. Borsels Orgaan - De Stich ting Borsels Orgaan voor Sa menlevingsopbouw in 's-Gra- venpolder heeft een bedrag van f 2.500,- gekregen van het Ju liana Welzijn Fonds. Dit bedrag zal de stichting gebruiken voor de kosten van kinderactivitei ten. Agrarische sector - Groen College Goes houdt donderdag 19 juni in het college een infor matie avond voor alle agrariërs en burgers die geïnteresseerd zijn in windenergie. Deze avond is een initiatief van Ronald Kloet en Gert-Jan de Jager, de ma kers van het project 'Windener gie. in de landbouw'. Dit is een van de onderwerpen die aan bod zal komen. Andere sprekers maken de informatiestroom die avond compleet. Het college opent zijn deuren om 19.00 uur en de aanvang is om 19.30 uur. Tot 22.15 uur is er gelegenheid om een bezoekje te brengen aan de informatiestand. Voor meer informatie: 0166-692822/ 0182-354649. Welfare en het Rode Kruis nog enkele kramen. Om 10.00 uur start de verkoop bij opbod. De opbrengst van de markt wordt gebruikt om de activiteiten van de vereniging te financieren. Zomerfeest - Zaterdag 21 juni houden de medewerkers en vrij willigers van het verzorgingste huis Sint Willibrord in Middel burg een zomerfeest. Vrijwilli gers proberen geld te verzame len dat wordt gebruikt voor de aanschaf van microfoons en mi crofoonstandaards voor toneel uitvoeringen. Tussen 10.00 en 16.00 uur vinden er activiteiten plaats. Er is onder meer een rommelmarkt, loterij, diverse li ve-optredens en de hele dag loopt er een muzikale clown rond. Hotelbouw - De gemeente Veere verleent medewerking aan het realiseren van een hotel aan de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder dat in handen is van Prinsenhof Beheer bv. Het plan voor het bouwen van het hotel bleek niet te passen bin nen het geldende bestem mingsplan Buitengebied waarop de gemeente Veere een proce dure van de Wet op de Ruimte lijke Ordening heeft uigevoerd. De procedure is inmiddels met ,een goed gevolg afgerond, zo dat de bouwvergunning ver leend kan worden. teel bouwen maar maken ook zelf hun ridder- en jonkvrouwen- kleding. De hutten worden ver sierd en aangekleed en er vin den ridderspelen plaats. De stichting vraagt nog enkele me dewerkers vanaf 16 jaar. Voorstel - In de zomermaan den zal er op iedere werkdag in de gemeentes Domburg, Zoute lande, Vrouwenpolder, Oostka- pelle en Westkapelle een sei- zoenmarkt worden gehouden. Daarom wil P.S. Kluijfhout, voor zitter van de commissie econo mische zaken en recreatie en toerisme van de gemeente Vee re een commissie instellen die burgemeester en wethouders adviseert over de vijf seizoen- markten in de gemeente. Rommelmarkt - Dorpsvereni ging Koudekerke houdt zaterdag 28 juni een rommelmarkt op het Dorpsplein in Koudekerke. Van 09.00 tot 15.00 uur zijn er zo'n 20 stands en kramen te vinden met onder meer meubilair, boe ken, elektrisch apparatuur en speelgoed. Daarnaast zullen plaatselijke en regionale onder nemers etenswaren, planten en bloemen, poppen en touwwerk verkopen. Verder bezetten vrij willigersorganisaties als Unicef, Artemeeting - Bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis houdt vrijdag 27 juni een Arte meeting om 15.30 uur. De mee ting gaat over de filosofie van Hannah Ahrend en de praktijk van alle dag met vraagstellingen als: Hoe kan je elkaar vragen stellen zodat je wordt uitge daagd om deel te nemen aan het openbare leven, zonder je aan te passen aan de structuren en een manier van omgaan met elkaar waar je niet achter staat. Jeannette Poorter en Andrea van Hummelen vervolgen daar na hun driedelige serie die be trekking heeft op deze filosofie. De meeting is het gebouw van Artemis in Middelburg. Zeilkamp - Humanitas heeft nog enkele plaatsen vrij voor jongeren van 15 tot en met 17 jaar die graag op zeilkamp wil len. Het zeilkamp wordt gehou den van 19 tot en met 25 juli en is bedoeld voor jongeren uit eenoudergezinnen die door fi nanciële of sociale omstandig heden niet met vakantie kun nen. Deskundige leiding is aan wezig. Voor inlichtingen tel: 0113-221440 of 0113-220674. Bouwspeelplaats - De stich ting Sociaal Kultureel Werk Mid delburg (SKWM) en het project 'Mooi zo, Goed zo' werken sa men om de Bouwspeelplaats Middelburg te ondersteunen. Van 21 tot en met 25 juli is er een bouwspeelplaats op het Meiveld in Middelburg-Zuid. Het thema is 'De Riddertijd'. De kin deren gaan niet alleen een kas- Amorc - Amorc, de Aloude Mystieke Orde Rosae Crusis houdt op vrijdag 4 juli een open bare lezing. De titel van de le zing is: 'Leefregels voor roze- kruizers?'. De lezing begint om acht uur aan de Stationstraat 16 in Middelburg. Sara Reünie - De Stichting Sara houdt dinsdag 16 septem ber een Sara reünie in de zalen van Hotel-Restaurant 't Trefpunt in Made. Alle vrouwen die mee gedaan hebben aan een van de Saradagen zijn op deze reünie van harte welkom. Alle Sara's kunnen nog deelnemen maar al leen wanneer zij zich melden voor 25 juni. Voor aanmeldingen en/of inlichtingen tel: 0162- 682942. Vergadering - Het wijkcomité Paauwenburg houdt op donder dag 19 juni een openbare verga dering. Op de agenda staat on der meer het beleidsplan 1997, voorstel aan het CDA afdeling Vlissingen over de nota 'Bou wen waar het kan', 25 jaar be staan van diverse organisaties en verslaggeving van verschil lende werkgroepen. De verga dering is om 19.30 uur en vindt plaats in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Koffieochtend - Oudervereni ging Balans houdt een koffie ochtend 20 juni in het wijkcen trum 't Bolwerk in Vlissingen. Zij doet dit voor ouders en/of be langstellenden die meer willen weten over dyslexie, ledereen is van harte welkom van 10.00 tot 11.30 uur. Midzomernachtexcursie - Natuurmonumenten houdt sa men met Het Zeeuwse Land schap maandag 23 juni een midzomernachtexcursie per boot. De boot vertrekt om 19.00 uur vanuit Zierikzee en vaart naar Neeltje Jans waar een wandelexcursie plaatsvindt van zo'n anderhalf uur. De passa giers worden rond middernacht weer in Zierikzee terug ver wacht. Voor informatie tel: 0113-695431. DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost-Souburg, peutergym, 9.30 u. Sportzaal West-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aan melden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomeravondbridge, 19.30 u. Wijkcentrum Het Bolwerk Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjesmiddag, 14 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, kennismaking met de buurtvereniging, 20 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontactmiddag, 15 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Vleermuizen en nachtvlinders', 21.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Wijkcen trum De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. Troyehonk Borssele, wandel- en fietstocht, start wandelen vanaf 11 u., start fietsen vanaf 13 u. Oranjedijk Vlissingen, start Wal- cherenrit voor Old-Tïmers, 9 u. Lange Delft Middelburg, 10 u. Manege De Eendracht Vrouwenpolder, 11.45 u. Centrum Domburg, 13.45 u. Zeemanserve Vlissingen 15.15 u. Lam- merenburcht Vlissingen, zomerfeest met ringrijden en rom melmarkt, 8.30 u. Nollestrand Vlissingen, beachtennistoer- nooi, 10 u. Danssportcentrum Good-Times Vlissingen, dansavond, 20 u. Markt Westkapelle, rommelmarkt, 9 u. Peuterspeelzaal Hummelhonk Domburg, box-, bed- en bug- gybeurs en kindervrijmarkt, 10 u. ZONDAG De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 16 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfyseem. Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u-, tel. 625655. avondbridge, 19.30 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line dansen, 19.30 u. Dagpassagiers schip Lady Madeleine Middelburg, rondvaart met excursie naar Veere, 14 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uit loophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, bingo, 19.30 u. WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kin- derinstuif 4 t/m 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoer nooi, 16.30 u., aanmelden voor woensdag 12 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Van zoet naar zout', 14 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, kinder bingo, 14 u.* Arsenaaltheater Vlissingen, Jazz dansgala, 19 u. Danssportcentrum Good-Times Vlissingen, bingo, 20 u. Rock Caf Gommert Vlissingen, Pool-toernooi, 21 u. Do. 19 juni t/m wo. 25 juni HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuis straat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sa ba laan 3. tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Ge zondheidscentrum Middel burg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 601340. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroos- kerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zon dag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagte- kerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Kou dekerke en Biggekerke: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembroot- straat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Wal- cheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenlsseweg 14, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: M. Smallegange, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel. 465326. Zon dag: H. Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 552660. Patin ten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoed gevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrij dag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Drees- straat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsen praktijk Middelburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dieren artsenpraktijk Oostkapelle: Ou de Domburgseweg 33A, Oostka pelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zater dag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: E. van der Klooster, tel. 0113- 373070. Vogelopvang Midden- Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwens arts Kindermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zee land. elke dag bereikbaar van 14- 20 uur, 0800-0432 (gratis). Pa tiëntenplatform Zeeland: 0113- 249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelf standig wonende ouderen en ge handicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stich ting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Alge meen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middel burg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtoffer hulp Zeeland. 636108. SOS Te lefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereni ging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Pro vinciale Kraamzorg en Entad ministratie Zeeland. 0113- 249280. Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Wal cheren, voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen ver- pleegartikelen, 06-53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assisten tie aanvragen 633333. 1

de Faam | 1997 | | pagina 19