V Provincie Zeeland Zeeland op de buis Geef hun ook een vakantie GIRO 1451 Stop de kinder slavernij Een boom meer of minder, waar maken we ons druk om. Forenzenkrant «Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan Paul Krugerstraat 237 Vlissingen Besluit wijziging vergunning Hoechst Vlissingen In beroep Vergunning ASK Vlissingen-Oost Ontwerp- bodemsaneringspro- gramma 1998 Verkeer en Vervoer Parkeerplaatsen voor invaliden, parkeerter rein langs prov.weg Domburg-Westkapelle Snuffelboekje Help Tgitg des Hommes. Giro 23 25 23. Bel 06-300170 tvjctp.m.). 0 "Ook ik help mee" 1 Woensdag 18 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 15 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij pf| Tv Nv v N V "'■V Deze week verschijnt in Zee land de Forenzenkrant, een blad voor mensen die regel matig aan het verkeer deelne men. De krant verschaft nieuws en informatie over problemen die het gevolg zijn van het ver keer, oplossingen die in de maak zijn en over alle mogelij ke andere manieren van ver voer dan steeds maar weer in de eigen auto te stappen. Carpoolen Zo meldt het blad nieuws over carpoolen en de verschillende vor men van openbaar vervoer. Maar ook mensen die een oproep willen plaatsen voor carpoolen, kunnen terecht bij de Forenzenkrant in de wetenschap dat de lezers van het blad in ieder geval zijn geïnteres seerd. Deelnemers aan woon- /werkverkeer vormen de belang rijkste doelgroep. De verspreiding van de krant ge beurt huis aan huis. Succesvol Het doel van de krant is een steentje bij te dragen aan het ver minderen van het aantal auto-kilo meters. De Forenzenkrant is sinds 1995 12 maal verschenen in de provin cies Groningen, Friesland en Drenthe. De oplage daar bedraagt 535.000. Het blad blijkt succes vol: meer dan 2.000 carpoolers extra sinds de start. Zo blijkt uit onderzoek. Proef De directie Noord-Nederland van Rijkswaterstaat, samen met de drie noordelijke provincies initia tiefnemer van de Forenzenkrant, heeft laten nagaan of het haalbaar is de krant in heel Nederland te verspreiden. Volgens de onder zoekers van het bureau BSC Onderzoek Advies B.V. uit Groningen is er buiten de drie noordelijke provincies een lezers markt van rond de twee miljoen. Ook voor adverteerders zou de krant en het aantal lezers voldoen de interessant zijn. Zeeland zou, aldus BSC, met Flevoland tot de meest kansrijke provincies beho ren. Vandaar een aantal proefuit gaven in Zeeland. Een evaluatie moet uitwijzen of de krant per volgend jaar daadwerke lijk de krant huis aan huis bij de Nederlandse huishoudens in de bus zal vallen. Als dat gebeurt 'c/S Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie Paul Krugerstraat 237 te Vlissin gen ernstig is en hebben het saneringsplan (art. 39 Wet bo dembescherming) van Fa. De Muijnck Autohuis te Vlissingen goedgekeurd. De beschikking ligt, met de overi ge stukken, van 18 juni tot en met 30 juli 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 9-12 en 14-15 uur en in het gemeente huis Vlissingen, werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 juli 1997 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de vergunning Wet milieubeheer van Hoechst Hol land N.V. te Vlissingen van 13 april 1993 voor de Energie afdeling en electrische energie voorziening gewijzigd. Gebleken is dat Hoechst niet vol deed aan het gestelde in de ver gunning met betrekking tot de uit worp van koolmonoxide en onver- brande koolwaterstoffen. Vervolgens is een onderzoekstra ject opgesteld dat als doel had het voldoen aan de vergunde nor men. Dit onderzoek heeft ertoe geleid dat bij afvalwaterverbran- dingsketel 2 diverse technische aanpassingen zijn doorgevoerd die er in hebben geresulteerd dat zowel de emissie van koolmonoxi de als van onverbrande koolwater stoffen zijn gereduceerd. Deze reductie was echter niet voldoen de om te kunnen voldoen aan de vergunde normen. Tegelijkertijd werd door Hoechst aangegeven dat het betreffende afvalwater in de toekomst op een andere manier verwerkt gaat wor den zodat het bedrijven van de afvalwaterverbrandingsinstallatie tot het verleden gaat behoren. Op dit moment is het niet zeker op welke wijze Hoechst haar afvalwa terstromen in de toekomst gaat heeft de krant drie jaar de tijd om toe te werken naar een kosten dekkende exploitatie. Gratis Voor de komende drie jaar heeft het blad een begroting van 90 mil joen gulden. Het merendeel van het te verwachten tekort dekt het ministerie van Verkeer en Waterstaat af met een subsidie van maximaal 12 miljoen gulden. Voor een provincie als Zeeland betekent dit dat er gedurende drie jaar een tekort zal zijn van 52,5 duizend gulden: f 17.500,- per jaar. Na afloop van de proef in Zeeland zullen uiteindelijk Provinciale Staten een besluit moeten nemen over al of niet deelnemen. Provincies met meer huishoudens en dus een grotere oplage zullen bij deelname een oplossing moeten zien te vinden voor een aanzienlijk hoger bedrag. Voor Zuid-Holland bijvoor beeld komt dat neer op ongeveer 175 duizend gulden per jaar. Maar hoe dan ook; de makers van de krant willen het blad gratis blij ven aanbieden aan de lezers. De Hoorcommissie Bestemmings plannen houdt donderdag 26 juni, aanvang 9.15 uur, een openbare zitting voor de behandeling van een bezwaarschrift. Het gaat om een bezwaar tegen het bestemmingsplan "Ellemeet- zuid" van de gemeente Schouwen- Duiveland. De huizen zijn volgens de bezwaarmaker te dicht bij zijn bedrijf gepland. De gemeente zou een deel van zijn bestaande lood sen niet goed hebben bestemd. Betrokkene en de gemeente zijn uitgenodigd hun mening te komen toelichten. De zitting is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. verwerken. Gezien de hoge milieu belasting van de huidige verwer kingswijze wordt er door het wijzi gen van de vergunning aangege ven dat de huidige installatie uiter lijk tot 1 januari 1999 in bedrijf mag zijn en worden er hogere emissies toegestaan voor koolmo noxide en voor onverbrande kool waterstoffen. De beschikking en overige stuk ken liggen ter inzage van 19 juni tot en met 30 juli 1997 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeen tehuis Vlissingen, werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en (na tel. afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werpbesluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit, kunnen tot en met 31 juli 1997 tegen het beschikking beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt'op 1 augus tus 1997 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet be- Nieuws Het is nog een kwestie van een paar maanden en dan is er een Zeeuws televisieprogramma. De uitzendingen duren een uur. Ze zijn, zo valt te verwachten, te zien op werkdagen, aan het begin van de avond, ledereen die een televisie heeft, kan het programma ontvangen: zowel via de kabel als via de antenne. De Zeeuwse TV valt, net als de uitzendingen op Nederland 1,2 en 3, onder het zogeheten "publieke bestel". Dat bete kent dat de kosten van de uit zendingen, worden betaald door de kijkers: de Omroep bijdrage. Het tientje Het betalen van de omroepbijdra ge is geregeld in de Mediawet. De bijdrage bestaat uit twee delen: een bedrag voor televisie en een bedrag voor radio. Wie alleen radio heeft, hoeft niet voor televi sie te betalen. Iedere Nederlander die radio en televisie heeft, krijgt dit jaar een rekening van f 186,-. Regionale televisie kost extra geld. Ongeveer vijf miljoen per jaar. Alle inwoners van provincies waar regionale televisie komt (vrij wel allemaal) krijgen te maken met een verhoging van de om roepbijdrage. Voor de Zeeuwen is dat een tientje. Bij lange na niet genoeg om aan de vijf miljoen gul den te komen. Maar het Rijk past de rest van het bedrag bij. Weinig inwoners Het tientje dat de Zeeuwen gaan betalen voor de televisie levert- per jaar een bedrag op van onge veer 1,5 miljoen gulden. Dat maakt dat het Rijk 3,5 miljoen bij betaalt aan de Zeeuwse TV. Deze regeling is speciaal in het leven geroepen om regionale tv in dun bevolkte provincies mogelijk te maken. Per slot van rekening kost het maken van tv in iedere provin cie ongeveer hetzelfde. Dat bete kent dat provincies met veel inwo ners per bewoner goedkoper uit zijn. Om die ongelijkheid weg te nemen is een landelijk subsidie systeem ingevoerd dat de bijdra ge per inwoner in alle provincies op maximaal een tientje stelt. Waar niet genoeg geld binnen komt, betaald het Rijk bij. Zou deze regeling er niet zijn dan zou het vrijwel onmogelijk zijn in pro vincies als Zeeland, Friesland en Flevoland regionale tv te maken. Alleen voor tv Voor alle duidelijkheid: de extra bijdrage geldt alleen voor tv-bezit- ters. Mensen die alleen radio heb ben, krijgen niet te maken met een verhoging van de omroepbij drage. Het maakt ook niet uit of men kabel heeft of niet. De regio nale tv is immers ook te ontvan gen met een antenne. De redenering "ik betaal met, want ik ben niet van plan te kij ken", gaat ook niet op. Men kan ook niet stellen dat men een kor ting op de omroepbijdrage wil i 'wmÊÊammmÊmmmmm omdat men bijvoorbeeld nooit kijkt naar VPRO, EO, NCRV of een andere omroep. Regionale tv is publieke omroep met de verplich ting ook programma's te maken die wellicht minder reclame-inkom sten kunnen verwerven. Het bren gen van nieuws, achtergrondre portages en programma's over cultuur, sport, po-litiek, levens overtuiging en natuur zijn vaste onderdelen. Opdracht aan de poli tieke omroep is ook aandacht te schenken aan onderwerpen die interessant zijn"«voor specifieke - vaak kleinere - groepen kijkers. 1997: knaak minder Provinciale Staten hebben het besluit over de heffing van het tv- tientje genomen in maart van dit jaar. Voor 1997 wordt dan ook geen tien gulden in rekening ge bracht maar f 7,50. Dat komt neer op drie kwartalen. De uitzen dingen beginnen, volgens plan, in oktober. De bijdrage over 1997 is voor het overgrote deel nodig voor de opbouw van de organisa tie en de voorbereidingen. Omroep Zeeland, die de uitzendin gen gaat verzorgen, kan door de tv 25 mensen een vaste baan bie den. Ondertussen De Dienst Omroepbijdragen is ondertussen begonnen met het versturen van de rekeningen voor de omroepbijdrage. Nu blijkt dat de dienst geen f 7,50 extra heeft berekend, maar vijf gulden. De dienst heeft de provincie monde ling laten weten dat het "adminis tratief/technisch" niet te doen is 7,5 gulden extra te innen; vijf gul den kan wel. De provincie zou wel gewoon het totaalbedrag krijgen overgemaakt op basis van een heffing van f 7,50. Het is op dit moment niet duidelijk of de Zeeuwse kijker een voordeeltje heeft van een rijksdaalder of dat de Dienst Omroepbijdragen het bedrag in de toekomst nog zal verrekenen. stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan ASK B.V., Frankrijk- weg 5 te Vlissingen-Oost een nieu we, de gehele inrichting omvatten de, vergunning Wet milieube heer (zgn. revisievergunning) met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend. Aanleiding hiertoe is een verandering van de inrichting (metaalconstructie- /scheepsreparatiebedrijf) door een uitbreiding van scheepsrepa- raties, c.q. marine-activiteiten aan de steiger. De vergunning ligt van 19 juni tot en met 30 juli 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeen tehuis Vlissingen, werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en na tel. afspraak (0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 31 juli 1997 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 1 augus tus 1997 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Het ontwerp-bodemsaneringspro- gramma 1998, onderdeel van het milieuprogramma 1998-2001 van de provincie Zeeland, ligt vanaf 19 juni tot en met 21 juli voor een ieder ter inzage. In het programma wordt aangege ven op welke locaties in 1998 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Voorts bevat het ontwerp programma een stand van zaken van de onderzoeken en sanerin gen op de overige (mogelijk) ver ontreinigde locaties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeente huizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare biblio theken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissin gen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare rap porten ligt ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, en de gemeentehuizen, voor wat betreft de onderzoeken op de locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Een ieder kan van 19 juni tot en met 21 juli 1997 gemotiveerde schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-programma indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Mid delburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het bodemsaneringsprogram ma, als onderdeel van het milieu programma 1998-2001, vaststel len. Het ontwerp-programma kan wor den aangevraagd bij het provinci aal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om op het par keerterrein langs de provinciale weg Domburg-Westkapelle (ged. N287), ter hoogte van de Trom- melweg, twee parkeervakken aan te duiden als algemene invaliden parkeerplaats. Het verkeersbesluit ligt van 19 juni tot en met 31 juli 1997 tij dens kantooruren ter inzage bij de Directie infrastructuur en ver voer, Middelburg, Abdij 6, kamer D 107. Belanghebbenden kunnen tot en met 31 juli 1997 tegen dit ver keersbesluit een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Informatie Over de regionale tv, de kosten en de heffing van het tientje heeft de provincie een informatieblad geschreven onder de titel Zeeland op de buis. Dit informatieblad is gratis verkrijgbaar bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Wie belt met nummer 0118 - 631400, kan het informatieblad thuisgestuurd krij gen. Voor scholieren die een werkstuk willen maken over Zeeland en allerhande wetenswaardigheden op een rijtje willen hebben, heeft de provincie een handig boekje geschreven. Het heet: Wat je ge woon over Zeeland moet weten. Het boekje begint met een beschrijving van de geschiedenis. Van 150 duizend jaar geleden toen hier de eerste mens was, de overstroming in het jaar 300, de inval van de Vikingen, de bloei in de Gouden Eeuw met machtige steden Veere, Tholen en Brouwers-haven, tot het moment van nu. Het boekje geeft verder feiten over het aantal bewoners, de eco nomie, de industrie, landbouw, visserij en toerisme. Ook onder werpen als bestuur, onderwijs gezondheidszorg en milieu komen aan bod. Foto's en tekeningen laten zien hoe een aantal zaken er uit zien. Het boekje is gratis af te halen of aan te vragen bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Kinderslavernij, bestaat er een groter onrecht? Kinderen worden verpacht, verkocht, vernederd en verminkt. Wereldwijd verrichten zo'n 250 miljoen kinderen van 5 jaar en ouder zwaar, vuil werk, prostitueren zich of zuchten onder slavenarbeid. Terre des Hommes wil deze kinderen helpen een menswaardiger, of liever, een kindwaardiger leven te leiden. Maar dat kunnen we alleen met uw steun. HNMIIIil'liiliiillg) Van Spoukslraal 3, 2SJ8 EV Den Haag. Zonnebloem een de Kankef nkoierzieWen 2112 Vertamrmngen'sPierz peuma en atlde 1«7 1684 \gl§Lf: zenden langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten gaan dit jaar een we< en door 6.200 Zonnebloem-vrijwilligers. U kunt ook helpen! Want hoe meer p-v geld er via de "Actie Zonnebloemvakanties" binnen komt, hoe gïOy meer zieken en gehandicapten op vakantie kunnen. JO voorbaat harteli'k dank- J Postbus 2100. 4800 CC Breda de zonne uiocm Telefoon (076> 56o 20 60 Bel 030 - 340778 en word donateur, bomen! ziczhbing

de Faam | 1997 | | pagina 15