Vlissings platenlabel opent kantoor in Polen Minnebreuker-Van Leuven verhuisd naar overkant 'The bitches where back' voor een kinky modeshow Extra stukje Bos voor modebewuste man Middelburgse dames winnen wasdroger Springlevende zomer in Domburg Woensdag 11 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 17 Het gaat goed met het Viissingse platenlabel DSFA Records. Eigenaar Anthony van den Berg heeft inmiddels elf bands onder contract en zijn cd's worden over de hele wereld afgeno men. De metal-formatie Orphanage die het contract bij DSFA hebben verlengd speelde on langs op het hoofd podium van het prestigieu ze Dynamo Open Air festival in Eindhoven. Om in de vraag naar DSFA-producties in de Oost bloklanden te kunnen voorzien heeft Van den Berg nog niet zo lang geleden een kantoor in Polen geopend. Oostblok,, Waar jarenlang een bakkerstraditie heerste staat nu een mannenkledingzaak. Bos Men Shop nummer twee. Onlangs geopend halver wege de Lange Delft in Middelburg. Eigenaars Lieke en Cees Bos, die nog een derde zaak in Goes hebben, worden in Middelburg bijgestaan door zoon Cees Bos jr., David Lindeboom (be drijfsleider) en Jan de Ridder. „Je kunt niet alle heren dienen, maar wij komen wel een heel eind in de goede richting", is hun credo. Uitbreiding Dat Domburg een springlevende bad plaats is bewijst het grote aantal evene menten dat deze zo mer in het dorp en omgeving wordt geor ganiseerd. Zo kunnen liefhebbers van oude auto's hun hart opha len tijdens de Oldies Forever dag en kun nen natuurliefhebbers in alle rust de diverse landgoederen in de Manteling bewonde ren. Na zes maanden ver bouwing is de nieuwe locatie voor Bloemen- huis Minnebreuker- Van Leuven aan de Scherminkelstraat klaar. „We hebben er avonden en zelfs weekeinden onze tijd aan besteedt, terwijl overdag de werk zaamheden in de zaak gewoon door gingen", vertelt bedrijfsleider Jan Van Leuven die samen met zijn vrouw de zaak beheert. Het zat het team van As Nice As niet mee afge lopen zaterdag. De broeierige hitte bracht in eerste instantie niet veel publiek voor de mo deshow op de Nieuwe Burg in Middelburg. Een verlaat showprogramma omdat meest beken de travestiet Nicky Nicole, die de show zou presenteren, ergens op de snelweg Amster dam/Middelburg strandde. En als klap op de vuurpijl een enorme bui regen waardoor het plankier tijdelijk onbegaanbaar was. Maar wie ondanks deze calamiteiten volhardde heeft kunnen genieten van een echte kinky show. Tuinbeurs Win Carisma Vogelverschrikkers Horeca boek Vlekkenblusser Schoolagenda Vlooien Liefde Contacta Spijsvertering Aanbod Het platenlabel van Anthony van den Berg bestaat al sinds 1990. In de beginjaren gaf de Vlissinger verzamelbandjes uit van onbekende hardrock bands. Van den Berg: „Het is begon nen met bandjes en later lang speelplaten. Toen het persen van cd's steeds goedkoper werd ben ik daarop over ge gaan". In 1995 contracteerde Antho ny zijn eerste band: Orphana ge. Inmiddels heeft deze groep al drie cd's bij DSFA het Anthony van den Berg van DSFA Records. licht laten zien en heeft de band haar contract verlengd. „Tot nu toe is Orphanage ei genlijk de best lopende band bij DSFA Records. Onder de liefhebbers is het inmiddels een bekende naam. Een paar weken geleden speelde de groep met succes op het Dy namo festival. In metal-krin- gen is dat hèt festival waar zeg maar twee keer zoveel mensen komen als op Pink pop". Niet alleen Nederland loopt warm voor de producties van DSFA. Zo'n achtentwintig dis tributiebedrijven verspreid over de hele wereld zorgen dat de producties van DSFA ook elders verkrijgbaar zijn. Met name in de Oostbloklan den doen we het goed", ver telt Van den Berg. „Zo goed dat ik in Polen een kantoor heb geopend waar mijn cd's op cassettebandjes worden uitgegeven". Het hebben van een cd-speler is in de Oostbloklanden een luxe die lang niet voor ieder een is weggelegd. De door snee muziekliefhebber is dan ook nog afhankelijk van cas settebandjes. Van den Berg: „Er zijn inmid dels al vierduizend bandjes verkocht door DSFA Poland. Die bandjes kosten daar zo'n vijf gulden. Dat lijkt goedkoop maar in Polen is dat nog altijd een heel bedrag". Het oprich ten van een vestiging van DS FA in Polen was geen eenvou dige zaak. Anderhalfjaar gele- Er is geen kruimeltje meer te rug te vinden van cle voorma lige bakkerij. Het hele pand tot en met de uitkijk op het Wal- plein aan de achterzijde is op nieuw ontworpen en ingericht door niemand minder dan Evelyn Merx, geen kleine naam als het gaat om winkel interieur. Carlijn Kriekaard, af gestudeerd als textielontwerp- ster heeft voor Bos de paska mergordijnen ontworpen: mannelijk stoer met oog voor detail. Stroken daglicht vullen de zaak vanaf het plafond. „Een goede verlichting is ont zettend belangrijk", verklaart Lieke Bos. „Nu kun je tenmin ste zien dat een krijtstreep ook echt een krijtstreep is zonder dat je naar buiten moet lopen met een kledingstuk over de arm om te zien hoe de werke lijke kleur is". Een tweede zaak in Middelburg erbij was harde noodzaak. „De totale collectie groeit enorm en in de eerste zaak konden we die niet meer laten zien. Dan sta je voor de keus: verbouwen of een zaak erbij. Wij kozen voor een stukje Bos erbij". Herenkleding zit duidelijk in de lift. „Toen wij zo'n zeven tien geleden onze eerste kle dingzaak openden was het nog de vrouw die besliste wat de man droeg. De man van nu is geëmancipeerd en bepaalt zelf wel wat hij mooi en niet mooi vindt. Modebladen, te- vee-presentatoren en mode programma's dragen ertoe bij dat de man van nu veel meer met zijn uiterlijk aan de slag gaat. Ze zijn ook precies op de hoogte van merken en trends. Die kerel van nu en zeker de Middelburgse man is zo mo debewust, die hoef je echt niets meer aan te smeren", zegt Lieke Bos vol vuur. „Bo vendien zijn zij gediend van een goede prijs-kwaliteit ver houding. En die voeren wij consequent door. Je moet al tijd alert blijven en het kaf van het koren scheiden. Een kleine profielschets van die modebe wuste man vormt de illustratie bij haar statement. „Overdag draagt hij een kostuum of combinatie, vaak driedelig. Een overhemd met lange pun ten, een mooie das met een echte windsorknoop en daar onder de juiste schoen. Die man komt thuis, het kostuum wordt geruild voor een goeie jeans, een leuk hemd en een leuke sweat". Bos Men Shop heeft dat alle maal in huis. Voorin de zaak is de casual afdeling met de nieuwste trends uit de Hugo Boss collectie en achterin de kostuums. „Een kostuum passen vraagt' wat meer tijd en rust dus dat gebeurd ook in het achterste gedeelte van de zaak", legt Bos vakkundig uit. „De kerel van nu en zeker de Middelburgse man is modebewust". VInr de mensen van de extra Bos- vestiging aan de Lange delft: bedrijfsleider David Lindeboom, Jan de Ridder en zoon Cees Bos. Tannie Onwijn en Ineke Poort vliet, beiden afkomstig uit Middelburg, zijn de prijswin naars geworden van de wed strijd die Konmar Superstore in april hield tijdens de 'nieuwtjesshow', ledereen kon aan de wedstrijd meedoen. Hiervoor moesten de deelne mers een wedstrijdformulier invullen en een leuke slogan verzinnen. Daarin zijn Tannie Onwijn en Ineke Poortvliet wel zeker in geslaagd. Als prijs krijgen zij ieder een wasdroger ter waarde van 1.495,-. De prijswinnaars nemen hun prijs in ontvangst. VInr: Chris Schipper, Ineke Poort vliet en Tannie Onwijn. FOTOANDA VAN RIET den zijn de eerste besprekin gen begonnen en pas nu loopt alles naar wens. Van den Berg: „Ze hebben daar een andere manier van zaken doen dan in het westen. Afspraken maken is daar bij voorbeeld al niet zo heel erg eenvoudig. Je krijgt steeds te horen dat het morgen gere geld wordt. Maar morgen krijg je weer hetzelfde verhaal". Polen is niet het enige Oostblokland waar Van den Berg zaken mee doet. Ook in Rusland is veel interes se in de muziek van DSFA. „In Rusland wordt de verkoop door een distributeur gere geld. Die hebben ook spullen van andere labels in hun as sortiment maar ik hoorde net dat de DSFA-producties best sellers zijn". Omdat het DSFA voor de wind gaat denkt Anthony van den Berg aan uitbreiding van zijn bedrijf. Toen hij een paar jaar geleden met het uitgeven van cd's begon kon hij de werk zaamheden nog in zijn eentje de baas. „Nu doet mijn vriendin Mar leen de boekhouding voor me en werkt er zo'n twintig uur per week iemand voor me om de public relations te regelen. Het is wel fijn dat ik dat niet meer al die zaken zelf hoef te regelen. Op deze manier kan ik me ge woon met muziek bezig hou den en daar was het natuurlijk allemaal om te doen". Het kantoor van DSFA is nu nog aan huis gevestigd maar Anthony van den Berg is hard op zoek naar een geschikte bedrijfsruimte. „Ik ben gewoon uit mijn huis gegroeid", merkt Van den Berg op. „Behalve de slaapkamer en de keuken is zo'n beetje alles voor DSFA. Echt praktisch is dat natuurlijk niet, vandaar dat ik een ande re locatie zoek". Het nieuwe kantoor van DSFA moet in ie der geval wel in Vlissingen ko men. „Veel mensen vragen zich af waarom ik niet bijvoorbeeld in Utrecht ga zitten. Ik zie niet in waarom dat zou moeten. Met een telefoon en fax heb ik de hele wereld binnen hand bereik, dus ik zit hier prima". Domburg in vroeger tijden herleeft tijdens de Oldies Forever dag. FOTO ZEEUWS DOCUMENTATIECENTRUM De Stichting Educatief Toeris me Oranjezon verzorgt op 18 juni een excursie naar de landgoederen in het natuurge bied de Manteling. De excur sie begint met een diapresen tatie waarna er een wandeling rond de landgoederen ge maakt wordt. Tijdens de wan deling zijn er schitterende uit zichten op de kapitale villa's en bijgebouwen. Liefhebbers van klassieke voertuigen kunnen hun hart ophalen tijdens de Oldiesdag. Zo'n honderd antieke auto's doen Domburg aan tijdens de doorkomst van de Oldtimerrit over Walcheren op zaterdag 21 juni. De oldtimers blijven 's middags een uur lang in Dom burg staan en kunnen aan alle kanten worden bewonderd. Behalve het exclusieve koets werk wordt er in Domburg een ambachtenmarkt gehou den, zijn er verschillende straatartiesten aan het werk en herleeft de Stationsstraat de jaren zestig met een optre den van de Tilburgse band The Mental Bats. Filmliefheb bers kunnen op het strand op een wel zeer speciale manier naar een film kijken. Bij strandpaviljoen de Oase kan een topfilm vanuit de bran ding worden bekeken. Op het sportterrein aan de Roosjesweg wordt op 12 juli een rommel- en curiosamarkt gehouden en folklore staat centraal op de Domburgse dag die op 19 juli wordt ge houden. In het centrum van de badplaats zijn dan een handwerkmarkt met verschil lende oude ambachten, de monstraties ringrijden en me- ganisch ringrijden voor pu bliek en middeleeuwse mu ziek. Exotische en tropische attrac ties zijn er op de Caraïbische dag op 6 augustus. Op het programma prijken evene menten als cocosnootvangen, banaanmeppen, een optreden van een twaalfkoppige straat band en een modeshow. Het publiek kan zelf actief deelne men aan een cursus buikdan sen. Activiteit wordt ook van het publiek verwacht tijdens de lampionoptocht op 13 augus tus. Dit evenement werd al in de jaren voor de Tweede We reldoorlog georganiseerd en is dus een echte klassieker. Twee drumbands begeleiden de tocht waarvan de deelne mers verkleed lopen. Voor de twee leukst verklede deelne mers staan interessante prij zen klaar die aan het eind van de route op het bordes van het gemeentehuis worden uit gereikt. Theater komt deze zo mer aan bod tijdens de straat theaterdag op 6 september. Verspreid door het hele dorp is een keur aan artiesten te bewonderen die grappige, ontroerende, enge en span nende acts uitvoeren. Naast een aantal hoofdacts zijn er ook 'verborgen' theateracts die altijd en overal kunnen be ginnen. Het nieuwe adres voor Bloe- menhuis Minnebreuker-Van Leuven ligt aan de overkant van de straat. Vijftig jaar gele den is het gebouwd en heeft het sindsdien als woonhuis gefungeerd. Het stond te koop en Van Leuven zag het vrijwel; onmiddellijk zitten. „Nu we geen huur meer hoeven te be talen is elke investering voor onszelf. We hebben veel moe ten veranderen. Het karakter van het gebouw is zoveel mo gelijk behouden omdat het een bepaalde sfeer uitstraalt. Die ambiance sluit goed aan op de producten die we verko pen. Zo is er aan de voorgevel niets veranderd. Op de plek die tot een werkplaats is om gebouwd stond een schuur en het kantoor was voorheen een tuin. De vorige pand was mooi en had een meer mo- Jan van leuven in zijn buitenplaatsje. FOTO ANDA VAN RIET dern tintje maar het had zo zijn nadelen. Het exterieur be stond voor het grootste deel uit glas en dat heeft ons veel werk gekost. Omdat je vanaf elk punt door de winkel kon kijken moest er zorgvuldig aandacht aan presentaties worden besteed. En minstens twee keer per week werden de ramen gelapt". Over de verbouwing is hij meer dan tevreden. „Ik ben er heel blij mee en het is precies geworden zoals ik het wilde. De werkplaats is een stuk gro ter dan de vorige. Hier worden alle boeketten gemaakt en daar is ruimte voor nodig. Ook is er een klein buitenplaatsje aanwezig die de nodige sfeer toevoegt". Aan het assortiment van Bloe- menhuis Minnebreuker-Van Leuven is niets veranderd. „Wij hebben een breed assor timent snijbloemen bestaande uit onder meer rozen, chry santen en anjers. Er hangt een prijskaart aan maar mensen kunnen erop vertrouwen dat het gaat om kwaliteit, bijzon derheid, maar vooral exclusi viteit. Dit aanbod maakt ons uniek in Zeeland. Daarnaast bevat het assortiment enkele planten en diverse potten en vazen. Nieuw is een kleine collectie tuinartikelen. De meeste bloe- menzaken verkopen ook ca deau-artikelen". Bloemenwin kel Minnebreuker-Van Leuven doet dit daarentegen niet. „Wij zijn een echte bloemen- zaak", benadrukt Van Leuven. De opening zal niet met veel officiële tam-tam. „We hou den geen extra activiteiten. Dat past niet bij ons. Wel sie ren we de etalages met mooie boeketten bloemen". „The bitches are back", pro clameerde Neerlands bekend ste Dragqueen terwijl piepjon ge modellen draaiend met de billen en een onverstoorbaar arrogante blik op het gezicht trendy kleding showden. Kle ding die past als je niet breder dan maatje 's' en jong tot piepjong bent. Spannend, sexy en met een groot clubge halte. Lange transparante blouses op sluike jurken in zwart en wit. Korte truitjes op heupbroeken met jaren zestig pijp, geknoopte sjaaltjes en een John Lennon bril van Fo cus optiek uit Middelburg voor de echte sixty look. Plas tic schoenen, schuine tops waarvan een schouder bloot en broeken met een vlammen de computerprint voor de ech te freaks. „Look at these wild 'cats", gromde Nicky Nicole terwijl ze gevaarlijke tijgerge luiden produceerde. Haar pre sentatie deed het publiek en de modellen af en toe schrik ken, maar paste geheel bij de kinky kledinglijn die As Nice As voert. Swingend en krui pend over het plankier tot Dragqueen number one riep „oké, girls, get lost". Dat is nog eens een andere afkondi ging dan 'dames bedankt voor deze presentatie'. Middelburg schudde even op haar grond vesten maar zoals Nicole zelf concludeerde „It's nice living in Middlesburger" in je kinky outfit. Spannend, jong en een groot clubgehalte. FOTO ANDA VAN RIET Het Overkamppark in Dordrecht maakt zich op voor de grote Tuin beurs. Van vrijdag 13 tot en met zondag 15 juni kunnen bezoekers in dat park allerlei trends op het gebied van.tuinaankleding. Groen en decoratie staat centraal tijdens de beurs. Omdat Mitsubishi zijn tachtig ste verjaardag viert heeft de auto fabrikant tachtig Carisma's be schikbaar gesteld voor een poster actie. Die actie komt er op neer dat wie op 12,13 of 14 juni de pos ter heeft ophangen nog voor de zomer een spiksplinternieuwe Ca risma voor de deur kan hebben staan. De posters worden huis- aan-huis verspreid en staat tevens in dagbladen. Van te voren heeft een notaris de winnaars al getrok ken. Echter met het voorbehoud dat er inderdaad een poster voor het raam hangt. Er moeten meer vogelverschrik kers in Zeeland komen, meent het Fruitteelt Museum in Kapelle. Vandaar dat de Bevelanders een actie zijn begonnen. Talrijke scho len op Noord- en Zuid-Beveland doen mee aan de actie zodat het Fruitteelt museum nu zo'n twintig vogelverschrikkers kan tonen, al lemaal gemaakt door leerlingen van die scholen. Een jury beoor deelt de inzendingen op originali teit en effectiviteit. Oud-wielrenner Teun van Vliet krijgt volgende week het eerste officiële exemplaar van Het Interi- eurboek, een horeca boek van Heineken. Dat gebeurt tijdens de Heineken Trophy, het tennistoer nooi op de grasbanen van Autot- ron in 's Hertogenbosch. Rode draad in Het Interieurboek is'de ambiance in het café. Met de zorg voor het interieur - aldus Heine ken - kan de café-eigenaar het uit- gaansplezier vergroten. Eerder verschenen Het Terrasboek, Het Promotieboek en Het Personeels- boek. Chem-Dry Nederland bv in Apeldoorn heeft de Vlekkenblus ser op de markt gebracht, dat middel werkt op basis van een koolzuurhoudende vloeistof. Vol gens de fabrikant is dat uniek. Door de koolzuur belletjes borre len de vuile deeltjes als het ware naar de oppervlakte waarna ze kunnen worden verwijderd, het gebruik van zeep is volgens de fa brikant overbodig. De vlekken blusser is te koop bij drogisterij en. Nederland is hét schoolagenda land bij uitstek. International Mer chandising probeert daar veran dering in te brengen. Het bedrijf heeft een complete serie school agenda's op de markt gebracht. Zo zijn er de agenda's The Next Generation, Pour Elle, AvantGar- de Basic, AvantGarde Unlimited, Go Supersports, Linea Colori, 0,0, Lovely'z en Carribean Collection. Dit jaar wordt deze schoolagen da's uitgegeven in Argentinië, Spanje, Turkije, Sint Maarten, Rusland, Koeweit, Roemenië, VS, China en Australië. Een mengel van kokosnoot- en zonnebloemolie doodt ongedierte als vlooien zonder dat er ook maar één druppel gif aan te pas komt. Door de uitzonderlijke structuur van deze olie (op water basis) leggen vlooien, teken, lui zen, mijten en larven en eitjes on middellijk het loodje. Ook bij da gelijks gebruik is de vloestof, die onder de naam Qrybl-Ex op de markt wordt gebracht, volstrekt onschadelijk. Het product is ver der geschikt voor bestrijding van ongedierte in tuinen en plantsoe nen. Het is het eerste vlooienmid- del dat als shampoo en omge vingsspray kan worden toegepast bij kittens en puppies. Vrouwen gaven vroeger bijna alles op voor hun partner. Studie, werk en vriendinnen maakten plaats voor echtgenoot en kinde ren. Tegenwoordig zijn vrouwen economisch zelfstandiger. Maar deze zelfstandigheid heeft ook een keerzijde: vrouwen die zich richten op carrière vinden vaak niet zo gemakkelijk een partner. Huwelijken waarin de vrouw meer verdient dan de man lopen vaak stuk. Het maandblad Psychologie gaat deze keer uitvoerig in op dit fenomeen. In Goes worden onder de naam 'Contacta' jaarlijks bedrijvencon- tactdagen gehouden. Deze wor den gekenmerkt door een gespe cialiseerd thema. Vorig jaar was dat bijvoorbeeld de Westerschel- detunnel. In het vervolg wil Con tacta niet alleen regionaal, maar ook internationaal van karakter zijn. Actueel zijn bijvoorbeeld de haven- en industriële ontwikkelin gen in en rondom de havens van Gent, Vlissingen, Terneuzen, Ant werpen en Zeebrugge. Dit zal dan ook het onderwerp zijn van de volgende bedrijfscontactdagen van 14 tot en met 16 oktober. De Maag Lever Darm Stichting heeft een water/vezeltest ontwik keld waarbij mensen kunnen zien hoe zij hun darmklachten kunnen bestrijden. De test is gratis en kan worden aangevraagd bij de Maag Lever Darm Stichting in Nieuwe- gein (postbus 430, 3430 AK). Voor mensen met spijsverteringsklach ten zijn daar ook verschillende brochures en folders verkrijgbaar. De stichting VMC Zeeland heeft onlangs nieuwe 'aanbodboeken'd uitgebracht. Hierin kunnen scho len activiteiten en voorstellingen op het gebied van muziek, dans, drama, literatuur en beeldende kunst uitzoeken. Met de activitei ten en voorstellingen geeft de sector Cultuur van VMC Zeeland uitvoering aan de steunfunctie 'kunsteducatie' in de provincie Zeeland.

de Faam | 1997 | | pagina 17