Statenvergadering Slijpen Provincie Zeeland BouwCenter De Jager-Tolhoek AVO HELPT MENSEN MET EEN HANDICAP GIRO 625.000 Woensdag 11 juni 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Commissies In Beroep m wammm BH m ■Officiële Mededelingen imhbhmbb BHBHBHRM Milieu Startnotitie mer storten boorspecie - rectificatie Ontwerp-besluit wijzigen vergunning Hercules Middelburg Verkeer en Vervoer Inspraak rondweg Serooskerke (W) Ruimtelijke Ordening le uitwerking bestemmingsplan Buitengebied, gemeente Veere 210, Zit er bij mij 020-6262620 in de buurt een luierwas- centrale <?y ANTON GEESINK MAAKT ZICH STERK VOOR AVO Vandaag lacht de toekomst u toe, maar hoe is dat morgen? Bijna 85% van de gehandicapte mensen in Nederland is gehandicapt geraakt tijdens hun leven. Bijvoorbeeld door een ernstige ziekte of een ongeluk. In bepaalde gevallen dreigt dan zelfs een catastrofe. Wat dan? AVO helpt als wettelijke voorzieningen niet toereikend zijn en er hulp moet komen. Dankzij de nationale collecte en vele donateurs wordt dit mogelijk gemaakt. Anton Geesink helpt. Helpt u ook? INTEGRATIE GEHANDICAPTEN Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Vrijdag 20 juni vergaderen Provinciale Staten. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de statenzaal in het provinciehuis om de debatten, of een deel er van, te volgen. De ingang van de statenzaal is aan het Abdijplein 10 in Middelburg. De vergadering begint klokslag 10.00 uur. Wie wil horen en zien hoe een dergelijke vergadering verloopt hoeft niet om tien uur aanwezig te zijn. Bezoekers kun nen vrijelijk in en uit lopen. Wie geïnteresseerd is in een van de agendapunten moet rekening houden met enige wachttijd. De tijdsduur van een politieke discus sie laat zich nu eenmaal moeilijk voorspellen. De agenda voor de Statenverga dering vermeldt achttien voorstel len die Gedeputeerde Staten (het dagelijks bestuur, kortweg ook GS genoemd) voorleggen aan Provinciale Staten (het algemeen bestuur, ook wel aangeduid als PS). Per slot van rekening hebben PS het laatste woord. Cultuur De provincies Zeeland, Noord Brabant en Limburg en de steden Eindhoven, Tilburg, Den Bosch, Breda en Maastricht werken al een paar jaar aan een gezamenlijk cultureel beleid: waar mogelijk onderlinge afstemming en gezamenlijk optrekken naar Den Haag. Onder meer om duidelijk te maken dat 'het zuiden'in cultureel opzicht niet onderdoet voor de randstad. En dat dat best gevol gen mag hebben voor de verdeling van geld dat landelijk beschikbaar is voor cultuur. De samenwerking bevalt en levert meer geld op dan voorheen voor ieder apart. Afspraken met het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen zijn twee jaar terug vastgelegd in een convenant. Deze samenwerkingsovereen komst is nu aan vernieuwing toe. De nieuwe afspraken leveren Zeeland ten minste twee ton extra op. Het is aan de Staten het convenant goed te keuren. Landbouw Het Proefstation voor de Fruitteelt in Wilhelminadorp mag de komende drie jaar rekenen op een bijdrage van vijftigduizend gulden per jaar. Het station is bezig met een onderzoek dat tot resultaat moet hebben dat in 1999 de eerste appelrassen worden ge plant die bestand zijn tegen schurft. Peren zijn tegen die tijd minder vatbaar voor onder meer bacterievuur en kleinfruit voor onder andere meeldauw en blad- valziekte. Het onderzoek kost 430.000,— per jaar. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en het bedrijfsleven be talen elk 190.000,— per jaar. Milieu Voor vestiging en uitbreiding van intensieve veehouderij gaat een scherpere regeling gelden vanuit de provinciale milieuverordening. Wie varkens, runderen of pluimvee wil gaan fokken, mesten of houden moet een milieueffect rapportage opstellen als het gaat om meer dan 1000 mestvarkens- eenheden. Deze hoeveelheid komt overeen met 1000 varkens of 1000 melkkoeien, 1000 tot 2000 runderen als het geen melkkoeien zijn en 15.000 tot 100.000 kippen, kuikens, eenden of andersoortig pluimvee. De precieze hoeveelheid is afhanke lijk van de soort. In het nieuwe streekplan trouwens stellen GS voor vestiging of uit breiding van intensieve veehou derij voorlopig alleen toe te staan als het gaat om bestaande bouw blokken bouwblokken die niet groter zijn dan 1.000 m2. Bestuurlijke organisatie De Zeeuwse Waterschapsbond heet de laatste waterschapsver kiezingen onder de loep genomen. Het is goed bevallen de verkie zingen te houden op dezelfde dag als de verkiezingen voor de ge meenteraad. Wel is het nodig een paar organisatorische aanpas singen te doen. Omdat de waterschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen gaan fuse ren stellen GS voor de komende verkiezingen voor het waterschap in dat deel van Zeeland uit te stel len tot na de fusie. GS willen de besluitvorming over het streekplan uitstellen tot de vergadering van september. Dat uitstel is nodig om de besluitvor ming over de bouwblokken voor de intensieve veehouderij in de pas te laten lopen met het streek plan. Dat de procedures nu niet gelijk op gaan, komt doordat de discussie over bouwblokken is ontstaan op het moment dat de discussie over het streekplan al op een eind liep. Delta De provincie is een soort groot aandeelhouder in de NV Delta Nutsbedrijven. Vandaar dat de Statenleden zich buigen over de voorbereiding van de vergadering van aandeelhouders van de Delta. Delta op haar beurt is weer aan deelhouder in de NV EPZ, het bedrijf in Zuid-Nederland voor de productie van elektriciteit. De be drijven willen een reorganisatie doorvoeren in de sectoren pro ductie en distributie. De discussie daarover start in september. Vorig jaar heeft Delta een netto winst behaald van bijna 26 miljoen gulden. GS stellen voor uit dat bedrag 7,5% dividend uit te keren over het gestorte aandelenkapi taal. Dat levert de provincie een bedrag op van bijna acht ton. Het rest van de winst van Delta, ruim 25 miljoen gulden, kan naar de algemene reserve van het bedrijf. Delta wil met een breder pakket diensten op de markt komen. Van daar de oprichting van Zekatel BV, een commerciële onderne ming. Onderdeel van de activiteiten van Delta is de infrastructuur voor energie en water; de leidingen zeg maar. Daarin heeft het bedrijf een monopoliepositie. Ook als de levering en productie van energie wordt geprivatiseerd, moeten de onderdelen waarin het bedrijf het monopolie heeft in handen blijven van de overheid. Behalve toezicht biedt dat een extra mogelijkheid tegen misbruik van monopolie. Delta betrekt een fors deel van het water uit de spaarbekkens in de Biesbosch. Die worden be heerd door de NV WBB. De pro vincie Zeeland is van dat bedrijf aandeelhouder met onder meer de provincie Noord-Brabant en de gemeente Rotterdam. Nu is het nodig in de Biesbosch een vierde spaarbekken aan te leggen. De deelnemende overheden in WBB kunnen daarvoor onvoldoende kapitaal op tafel leggen, of willen dat gewoon niet. De waterbedrij ven die van de WBB afnemen gaan dat nu doen. De provincie Zeeland wil nu haar aandelen pakket in de WBB overdoen aan Delta. De aandelen moeten dan overgaan naar het monopoliedeel van Delta. Op die manier kan de provincie toch een zekere mate van zeggenschap behouden over de watervoorziening. Verkeersveiligheid De provincie heeft ruim een miljoen gulden ontvangen van het Rijk om de verkeersveiligheid op een hoger plan te brengen. Het ROVZ (Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland) heeft een werk plan klaarliggen waarin allerlei maatregelen staan opgesomd. In het ROVZ zitten vertegenwoordi gers van Rijk, provincie, gemeen ten en organisaties die de ver keersonveiligheid bestrijden. Het is aan de staten het werkplan goed te keuren en op die manier de besteding van de gelden aan te geven. PSD Nu het zeker is dat de Wester- scheldetunnel er komt is het nodig het sociaal statuut voor de opheffing van de PSD aan te pas sen aan het tijdschema voor de tunnel. Het sociaal statuut regelt de belangen van het personeel. Een deel van de mensen zal em plooi kunnen vinden bij de tunnel of bij de snelle langzaamverkeers- verbinding Vlissingen - Breskens, het veer voor fietsers en voet gangers. Welzijn Verschillende organisaties op het terrein van welzijn gaan per 1 januari volgend jaar samenwerken onder een dak. Er komt dus een grote nieuwe organisatie in de plaats van meerdere kleinere. Voor het personeel heeft dat tot gevolg dat het wordt ontslagen bij de huidige organisatie waar men werkt. Vervolgens komt men in dienst van de nieuwe organisatie. Niet iedereen zal hetzelfde werk kunnen gaan doen waar hij of zij zich nu mee bezig houdt. Het is aan de Staten het herplaatsings plan goed te keuren. Bestuurlijk en financieel Het IPO, Interprovinciaal Overleg, heeft de jaarrekening 1996 klaar en de begroting voor 1998. Het eindoordeel hierover is aan de Staten. Het is de bedoeling dat PS een aantal van haar bevoegdheden overdragen aan GS. Om bijvoor beeld slagvaardig op te treden kan het nodig zijn sneller besluit te nemen over een uitgave. De hoogte van dit soort bedragen is overigens wel weer gebonden aan maxima. Ook moet het mogelijk zijn een uitgave te doen en achteraf verantwoording af te leggen. Voor juridische procedures geldt ook dat snelheid soms van belang is. Ook op dit terrein willen GS meer bevoegdheden. Voor een ambtelijke organisatie gelden allerlei regels. Vandaar het voorstel de regels vat te leggen in een verordening, een provinciale wet. De verordening draagt de naam Ambtelijke Organisatieverordening. Vervolgens hebben de Staten het laatste woord over de jaarrekening van de provincie over 1996, de voorjaarsnota en de eerste be- stuursrapportage 1997. Verder stellen GS voor de Leges verordening te wijzigen. Het gaat om het doorberekenen van kosten van publicaties; wijziging van de leges als gevolg van de Wet Bo dembescherming en het opnemen van een nieuw tarief voor het verstrekken van gegevens over ongevallen in het verkeer. Tot slot wordt de Staten gevraagd in te stemmen met de 10e en 11e wijziging van de begroting 1997. Informatie De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Maandag 16 juni, aanvang 09.30 uur, is er een extra vergadering van de statencommissie welzijn. De onderwerpen die aan bod komen zijn: implementatie stuur groep netwerkorganisatie jeugd zorg Zeeland en de nota Zeeuws Perspectief, het welzijnsbeleid van de provincie voor de jaren 1998 - 2001. Woensdag 18 juni vergadert de afdeling basisonderwijs en spe ciaal onderwijs van de Onderwijs raad. Aan de orde komen de volgende onderwerpen: inleiding speciaal onderwijs; opvoedings ondersteuning; jaarplan 1997 VMC; bezuinigingen; welzijnsnota Zeeuws Perspectief. De afdeling voortgezet onderwijs en volwasseneneducatie van de Onderwijsraad vergadert donder dag 19 juni, 14.00 uur. Tot heden ontbreekt een agenda. De Provinciaal Planologische Commissie vergadert vrijdag 19 juni, 10.00 uur, op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda luidt: nota Ruimte voor stad en scheepsbouw; RDMZ- informatie wet en regelgeving; RDMZ-nieuwsbrief; Streekplan Zeeland. Tenzij anders vermeld vergaderen de commissies in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Agenda en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De Hoorcommissie behandelt dinsdag 17 juni drie bezwaar schriften. De zittingen beginnen respectievelijk om 15.30, 16.00 en 16.30 uur. De zittingen zijn openbaar en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg mum smmm. i De vorige week in dit blad aange kondigde voorlichtingsavond inzake de "Startnotitie milieu-effec trapportage storten boorspecie in de Westerschelde" wordt 23 juni a.s. -om 19.30 uur in de Stenge te Heinkenszand georganiseerd door Rijkswaterstaat Zeeland Project bureau Westerschel-detunnel. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen om wijziging van de vergunning Wet milieubeheer van Hercules bv. te Middelburg van 30 mei 1996. In deze vergunning is een norm opgenomen (140 mg/Nm3) voor de uitstoot van NOx van forn uis B-1915 (Hotoil 2). Per 1 janu ari 1998 valt deze installatie onder de werkingssfeer van de Algemene Maatregel van Bestuur "Besluit Emissie Eisen Stookinstal- laties milieubeheer A" (BEES). Daarbij is Hotoil 2 voorzien van een luchtvoorverwarmer, waar door volgens het BEES een norm- verhogende factor (1,706) toege past mag worden. De norm voor NOx-uitstoot wordt dan 256 mg/Nm3. Verzocht wordt de ver gunningnorm tot 1 januari 1998 aan te passen naar genoemde waarde. Tevens wordt verzocht om per 1 januari 1998 de factor 1,706 voor luchtvoorverwarming te mogen toepassen bij een tem peratuur van 230 9C. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek gevolg geven. Het ontwerp-besluit ligt van 12 juni tot en met 9 juli 1997 ter in zage bij de Directie ruimte, mi lieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het ge meentehuis Middelburg, werk dagen van 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 uur. Een ieder kan tot en met 10 juli 1997 schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over het ontwerp-besluit kan tot en .met 3 juli 1997 telefonisch een afspraak maken (0118-631984). Bij de gedachtewisseling wordt de verzoeker in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een nota laten opstellen over de aanleg van de rondweg Serooskerke (W). Zij willen bij de besluitvorming de meningen van belanghebbenden en belangstel lenden betrekken. De nota bevat vier verschillende tracés. De nota ligt met ingang van 16 juni 1997 tijdens kantooruren ter inzage bij het informatiecen trum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, gemeente Veere, afdeling voorlichting, Dorpsplein 28, Koudekerke, en gemeente Veere, sector grondgebied, Gapingseweg la, Serooskerke. Op 2 juli 1997 om 20.00 uur wordt een openbare voorlich tingsbijeenkomst gehouden in het verenigingsgebouw, Zandput 5, Serooskerke. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Schriftelijke reacties kunnen tot uiterlijk 21 juli 1997 worden inge diend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Wie op 18 juli 1997 in het kantoor van gemeente Veere, Gapingse weg la, Serooskerke een mon delinge reactie wil geven, kan daartoe telefonisch een afspraak maken via tel.nr. 0118-631565 (mw. S. Vermeirssen) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de le uitwerking (ex arti kel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening) van het bestem mingsplan Buitengebied goedge keurd. Het uitwerkingsplan heeft betrek king op gronden die grenzen aan de zuidoostzijde van camping Oranjezon, Koningin Emmaweg 16a te Vrouwenpolder. Betreffende gronden hebben op grond van het vigerende bestem mingsplan een door burgemees ter en wethouders uit te werken bestemming Kampeergebied. In het uitwerkingsplan wordt hieraan gevolg gegeven voor een ruimtelij ke uitbreiding en kwaliteitsverbe tering van de genoemde camping. Het besluit ligt van 12 juni tot en met 23 juli 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Tot en met 23 juli 1997 kunnen belanghebbenden tegen het be sluit beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Daarbij kan tevens een voorlopige voor ziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak. OO Elu haakse slijper. Vermogen 800 Watt, toerental 10.000/min. Schijfdiameter 125 mm. Gewicht 1,7 kilo. Shop Goes: Stanleyweg 2 (bij de Zeelantlhallen). Shop Vlissingen. Industrieweg 11 E mail: jato@zeelandnet.nl Internet homepage: www zeelandnet.nl/jagertolhoek Alle vermelde prijzen zijn inclusief BTW MüieuTelef^ \let deze en alle andere milieuvragèn hunt u de Milieu T'elefoon bellen De MilieuTelefoon, de consumenteninformatielijn van Verenigihg Milieudefensie, (werkdagen van 9.00 - 14.00 uur) <je Vraag om informatie: Postbus 850,3800 AW Amersfoort

de Faam | 1997 | | pagina 13