Powerplay sluit popfestival Dijkpop '97 af Athopparty en reggea in de Piek Nieuw stuk De Ambitie Leerlingen middelbaar onderwijs exposeren kunstwerken Waddinxveens mannenkoor in Nieuwe Kerk 10 FAAM/VLISSINGER Woensdag 11 juni 1997 IN MIDDEN ZEELAND Junglerock Keuze Projectonderwijs In Huize 's-Hertogenbosch aan de Vlasmarkt in Middelburg is vorige week donderdag de ten toonstelling 'Rondom de keuze van de leerling' geopend. Op de expositie zijn kunstwerken te zien die gemaakt zijn door leerlingen uit het middelbaar onderwijs. In een project dat is ge organiseerd door de Stichting Teeken Acade mie en zes Walcherse tekenleraren hebben leerlingen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar in de vorm van een eigen werk gereageerd op een kunstwerk van een professionele kunstenaar. De expositie is nog te bezichtigen tot en met zaterdag 14 juni. Hï IM Hï IE? Hf lïï iS1 lïï Het Vlissingse popfestival Dijkpop beleeft dit jaar haar derde editie. Het festival is een initiatief van organisa tor Hans Kempkes en wordt gehouden in het Dijktheater bij het Arsenaal. Aanvankelijk speelde op het festival uitsluitend Zeeuwse bands maar dit jaar treden er ook groepen van buiten de provinciegrenzen op. Hoogtepunt vormt het optreden van Powerplay. Deze band scoorde in de jaren tachtig hits als Love can break your heart. Make it alone en Magic. De Groningse band Freetown hoopt Zeeland te gaan veroveren. Dijkpop '97 begint om 12 uur met een optreden van de Vlis singse band On the Cover. Na een tijdje rust hebben de vier leden van de groep de koppen weer bij elkaar gestoken en wordt er weer flink aan de weg getimmerd. On the Cover speelt swingende muziek uit de jaren zestig en zeventig met nummers van ondermeer the Rolling Stones, David Bo wie en Bob Dylan. Na On the Cover is de beurt aan een oude bekende uit de Zeeuwse popwereld. Onder leiding van Jan de Quelery speelt de formatie September '80 nummers van ondermeer Ted Nugent, The Free en AC/DC. Na het gitaargeweld van September '80 is het tijd voor wat rustigere akoesti sche muziek van het duo Na- medropper. Zangeres Kaat van der Weide en gitarist Bart Dietvorst maakte eerder dit jaar al in druk in de voorronde van de Zeeuwse Belofte en het Sin- ger-songwriter festival in 't Beest in Goes. Het duo speelt f De Stichting Teeken Academie is een voortvloeisel van de Middelburg Teeken Academie die in 1778 is opgericht. „Dat was de tijd van de verlich ting", vertelt bestuurslid J. de la Hayze. „Veel mensen wil den toen leren tekenen en de academie werd eigenlijk op gericht voor particulieren, be- hangschilders en aannemers die wilden leren om bouwte keningen te maken". Toen hal verwege de negentiende eeuw tekenen officieel een vak werd in het basisonder wijs was het gebeurd met de Teeken Academie. De la Hay ze: „De academie beschikte over een eigen gebouw en dat is verkocht. Onze stichting is toen opgericht en wij beheren het geld dat we aan de ver koop van het pand hebben overgehouden". Het doel van de Stichting Teeken Academie is om het onderwijs in de kunst te bevorderen. Het project met de Walcherse scholen wordt nu voor het derde achtereenvolgende jaar gehouden. Het Calvijn Colle ge, de CSW Elzenlaan, CSW Nieuwervestraat, CSW Ol menlaan, de Toorenvliedt- school en De Wellinge zijn de voornamelijk eigen werk met zo nu en dan een verrassende cover. Na Namedropper wordt het podium vrijgemaakt voor de Jumping Jacks met oude rot ten Hans Walrave en Cees Moerland. Het repertoire van de Jumping Jacks bestaat uit covers van Led Zeppelin, the Beatles en the Rolling Stones. Pascal Jakobse en Bas Kennis, bekend van de band Blof, brengen daarna bekende en onbekende nummers onder de naam Jack and Daniels. Als zesde band betreedt Dedica tion om 17 uur het podium. Deze nieuwe Vlissingse band rond zanger en gitarist Roel Idskes speelt eigen nummers, aangevuld met een enkele co ver. De band speelt zowel akoestisch als elektrisch en neemt aan het eind van dit jaar haar debuut cd op. Nog meer gitaarmuziek is er in de vorm van B.S.U.R. Deze afkorting staat voor Be Sure scholen die dit jaar aan het project hebben meegewerkt. De tentoonstelling in Huize 's- Hertogenbosch heeft dit jaar als titel 'Rondom de keuze van de leerling'. „We hebben het deze keer iets anders ge daan", vertelt De la Hayze. „Eén van de tekenleraren kwam met het idee om de leerlingen te laten inspireren door een bestaand kunst werk". Op alle deelnemende scholen hebben een aantal weken vijf kunstwerken ge hangen waar de leerlingen er één uit moesten kiezen, „leder kunstwerk vertegenwoordigde een categorie", vertelt André Kappert, tekenleraar van de CSW Elzenlaan. „Op alle scho len hingen een foto, een prent, een uitheems voor werp, een hedendaags figura tief werk en een non-figuratief werk. We hebben die werken in de klas besproken en er ex tra informatie over gegeven", vervolgt Kappert. De kunstwerken waaruit de leerlingen konden kiezen zijn afkomstig van de Stichting Kunstuitleen, het Volkenkun- As You Are en de band brengt eigen werk in de traditie van de vroege Dire Straits, Bruce Cockburn en Sonny Landreth. Gitarist en zanger Gert de Meijer maakte in de jaren ze ventig en tachtig al furore als twaalf- en zesnarig gitarist in de wereld van de folk en blues. Het programma ver volgt om 19 uur met een op treden van Trouble in Paradi se. Deze band speelde al eer der op het Anywavefestival in Zierikzee en Mosselrock in Yerseke. Spannende, afwisse lende, melodische, swingende Het Christelijk mannenkoor De Gouwestem uit Waddinxveen geeft zaterdag 14 juni een zo meravondconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het koor onder leiding van de bekende organist Martin Gans telt 120 leden en brengt een breed en gevarieerd repertoire. Het Christelijk mannenkoor' De Gouwestem is genoemd naar de rivier de Gouwe waar Wad dinxveen aan ligt. Het koor zingt niet alleen geestelijke liederen r ke, populaire en vaderlandse m ge liederen zijn er in de vorm va dig Museum in Rotterdam en de fotografen B. Gideonse uit Veere en M.G. Zandee uit Mid delburg. Het werk dat de leer lingen het meest aansprak vormde de inspiratiebron voor de werken op de ten toonstelling. Kappert: „De leerlingen hebben in de vorm van een eigen kunstwerk hun commentaar gegeven op een bestaand werk". J. de la Hay ze van den Stichting Teeken Academie is blij met het resul taat van het project. „Er zijn heel leuke dingen uit geko men", vertelt hij. „Je ziet dat iedereen een kunstwerk op zijn eigen manier interpre- teerd. Zo was er een leerling die het werk maar een rom meltje vond en heeft dus zelf ook een rommeltje geschil derd". en gevoelige rockmuziek is er dan van Swiers and Company. Als de muziek van deze band in één woord gevangen moet worden kan dat alleen met 'ei genzinnig'. Na Swiers and Company speelt de Groningse band Freetown van Middel burger Teye Barkema. De band omschrijft haar muziek zelf als 'junglerock' met ken merken als groovy ritmes, strakke beats en scheurend gi- taarwerk. Met het optreden in Vlissingen op de band Zee land warm te krijgen voor Freetown zodat er in het na- Het Christelijk mannenkoor De Gouwestem uit Waddinxveen. ook klassie- 20 uur. Toegar Anderstali- kerk, het VVV-1 ksmuziek uit ziekcentrum M Het project van de Stichting Teeken Academie en de teken leraren van de deelnemende scholen is niet alleen leer zaam voor de leerlingen. „Ook wij als leraren steken er wat van op", vertelt André Kap pert. „Volgend jaar wordt het twee fasen onderwijs inge voerd. Dat houdt ondermeer in dat wij veel meer met pro jecten moeten gaan werken en daar is dit een leuk voor proefje op". Daarnaast is Kap pert blij dat zijn vak eens wat meer aandacht krijgt. „We kunnen op deze manier ook eens laten zien wat wij nu ei genlijk doen onder de teken les. Er zijn door bezuinigingen de laatste jaren nogal rake klappen gevallen in het kunst jaar een kleine tournee door de provincie gemaakt kan worden. Absoluut hoogtepunt op Dijkpop '97 belooft het op treden van Powerplay te wor den. Onder het motto 'een ta fel op drie poten wiebelt niet' richtte zanger en gitarist Jan van der Meij deze band in het begin van de jaren tachtig op. De band zal op Dijkpop onge twijfeld hun harde rocknum mers als Wednesday Wonder en akoestische ballades als Anytime laten horen. Om 24 uur is het Vlissingse popfesti val afgelopen. Kroatië, Italiaanse opera's en Duitse, Engelse en Franse wer ken. Het mannenkoor heeft al vier cd's uitgebracht en treedt regelmatig op in grote kerken door het hele land. Hoogtepun ten zijn de jaarlijkse concerten in de monumentale Goudse Sint Janskerk en de medewer king aan de passie- en paascon- certen in de Rotterdamse Doe len. Het concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg begint om skaarten zijn verkrijgbaar bij de itoor in Middelburg en bij Mu- lelburg in de Lange Delft. onderwijs. We hebben dus in de Stichting Teeken Academie eigenlijk een medestander ge vonden". J. de la Hayze is blij dat de tekenleraren positief reageren op het initiatief van zijn stichting. De la Hayze: „Het is voor de leerlingen ook een leuke manier om met kunst bezig te zijn. We houden altijd een officiële opening die eigenlijk speciaal voor de leer lingen is bedoeld. Dit jaar heeft de directeur van de Vleeshal de expositie geo pend en de leerlingen worden dan echt als kunstenaars be handeld". 'Rondom de keuze van de leerling' is nog te zien tot en met zaterdag 14 juni. Op werkdagen is de tentoon stelling van 13 tot 17 uur geo pend en op zaterdag van 10 tot 16 uur. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en pos ters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, Rei- mond Kimpe (1885-1970), 'Kim- pe's Collectioneur' (t/m 15 juni). Golden Tulip Badhotel, Domburgseweg 1, Ron van l/ei sen, schilderijen. Lunch- en Tearoom Labruyre, Karin's Creations, schilderijen. Ap- parthotel Bommelj, Heren straat 24, Jan Willem Nieuwen- huizen, foto's. GOES Kunstuitleen De Bevelan- den. Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunstenaars, diverse werken. Oosterscheldezie- kenhuis, 's-Gravenpolderse- weg 114, 'Orintaalse impres sies', foto-expositie waarbij de mens in zijn authentieke omge ving centraal staat. Verpleeg huis Ter Valcke, Valckeslot- laan 200, Christianne E. Louis- se, stillevens en landschappen. B>Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, 'Hemels erfgoed', keuze uit de bisschoppelijke verzameling van Breda's museum. Galerie Van de Berge, Wijngaard straat 3, Jus Juchtmans, recen te schilderijen (t/m 14 juni). Lunchcaf Stadhuis, Grote Markt, Johan Hietbrink, olie verfschilderijen. Stadskan toor, Oostsingel 2, Adriaan Ha melink, foto-expositie. Multi Vlaai, Gasthuisstraat 6, Gale rie-atelier De Kaai. GRIJPSKERKE Zijdemuseum, Lou Wille- boordse, vlinderpentekenin gen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veer- weg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geo pend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23- 25, llona Schmit, naeve schilde rijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorpsstraat 8-10, Jan Capello, aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Sa ski a Gth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Grootmede 66, tel. 0118- 616323, staal- touwplastieken en staal- steenobjecten, geo pend na tel. afspraak. Lange Jan-Project, Anneke Kaai-Van Wijngaarden, Psalmen. Dage lijks geopend. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteense- dijk 7, Middelburg in vogel vlucht. Meubeltoonzaal Jan AlinkNieuwe Kleverskerkse- weg 17, Joke Nederhand, schil derijen, aquarel, oliepastel en crayon. Roosevelt Studie centrum, Abdij, expositie over het leven en werk van de drie Roosevelts: de president Theodore Roosevelt (1858- 1919), president Franklin De lano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roos evelt (1884-1962). Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kap per Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijge- laar, gemengde technieken. Hotel Arneville, Buitenrust straat 22, Ria Ruedisueli, beel den. Concert- en Gehoor zaal, Singelstraat 13, leden van 't Zeeuws-Palet, diverse werken. Restaurant de Burght van Antwerpen, Turf- kaai 3, Lies Beyerinck, penteke ningen. Zeeuws Museum, Abdij, Reimond Kimpe (1885- 1970), 'De gulden middenweg' schilderijen en tekeningen (t/m 15 juni). Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Anda van Riet en Karina Leijnse, foto's en in terviews over straatmode 'Dresscode bekend' Galerie 'T', Turfkaai 25, Marja de Lan ge; schilderijen. Marjan Groe- neveld-Lambeck; etsen, schil derwerk en gedichten. Wim Zwijsen; monothin en gemeng de techniek. Anglique Sturm; stapelobjecten in koper, zink en messing. Juul Kortekaas, Brakstraat 5, Juul Kortekaas; schilderijen en objecten. Dees Goosen; schilderijen. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, 'Zierikzee rond 1900', foto's en prentbriefkaarten. Middel burgs Koffiehuis, Langeviele 61, Dicky Gast-Koning, schilde rijen in olieverf en aquarel (t/m 16 juni). Spin-Off, Graven straat 63, Wouter van Reissen, foto's en tekeningen (t/m 15 ju ni). Metro S, Kuiperspoort 22, Elske Neus. Galerie Het Gou den Briefke, Gortstraat 32, Greethe de Korne; schilderijen van katten in het oude Egypte in olie en acryl. Jeannet Hoe- jenbos; bloemen in aardewerk. Huize 's Hertogenbosch, Vlasmarkt 51, scholieren van het Voortgezet Onderwijs op Walcheren, 'rondom de keuze van de leerling' (t/m 14 juni). Rabobank, Lange Geere 3, Hannie Pot, keramiek en schil derijen. Brasserie De Huif kar, Markt 19, D. Heijgelaar, 'Stoom- en radarschepen' ge mengde technieken. N EELT JE JANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Da gelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Wafer', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Muse um, Duinvlietweg 6, 'Mam moeten terug in Zeeland'. Toe ristisch Centrum Oranjezon Schoolstraat 4, Addy Meul- meester, foto's, tekeningen en schilderijen van het Zeeuwse landschap. Green White Ho tel, Noordweg 43, Thea van Soelen en Olivier Beijnen, aquarel, acryl en andere tech nieken. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Cor van der Poel, penteke ningen en aquarelschilderijen. Geopend tijdens kantooruren. Watertoren, Atty Bax, beel den. David Smithson, Bettina Gruber em Ulrich Tillmann, 'Das glauben, das wissen und das zweifelen'. SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osse- berg, Singelweg 11, Marloes Nolten, schilderijen 'Kleurrijke impressies uit de Dominicaan se Republiek'. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vond sten in Veere'. Grote Kerk, Oudestraat 26, Hetty van der Linden, 'Gerverfde vrijheid' schilderijen. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25/27, llona Schmit, schilderijen. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibien en insek- ten, dagelijks geopend van 14- 17.30 uur. Vanaf 1 juni: Zo., ma. en do. van 14-17.30 uur. Di., wo., vr. en za. van 10-12.30 uur en van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissel- lijsten met toeristische promo tie (beeld van Zeeland als va kantieland). Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Star mans. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Van Zeeuwse Admiraliteit tot marine in Zee land. Caf Stout, Van Dis- hoeckstraat 27, Carla Schot, schilderijen en tekeningen. Wa tertoren Dependance, Nieu- wendijk 42, Stijn Kriele, schil derijen, foto's en film projecties (t/m 14 juni). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geo pend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Na zareth 4, Mira Peters, olieverf schilderijen. VRIJDAG 13 JUNI Hervormde Kerk, Oost-Sou burg; Vocaal Ensemble Elanco- re, 20.15 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Amateurtheater school De Ambitie, 'Veen, moe ras, klei', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Althopparty, 21 uur. ZATERDAG 14 JUNI Dijktheater, Vlissingen; Dijk pop: On The Cover, 12 uur. September '80, 13 uur. Name dropper, 14 uur. Jumping Jacks, 15 uur. Jack Danils, 16 uur. Dedication, 17 uur. BSUR, 18 uur. Trouble in Paradise, 19 uur. Swier and Company, 20 uur. Freetown, 21 uur. Power play, 22.30 uur. Nieuwe Kerk, Middelburg; Mannenkoor De Gouwestem en de Ridderkerk- se Kinder- en Tienerkoren, 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg; Middelburgs Ka merkoor, 20.15 uur. Vestzak theater, Vlissingen; Ama teurtheaterschool De Ambitie, 'Veen, moeras, klei', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Rude Cut Band, 21 uur. ZONDAG 15 JUNI Manhuistuin, Goes; Ons Ge noegen, 12 uur. Vestzak theater, Vlissingen; Ama teurtheaterschool De Ambitie, 'Veen, moeras, klei', 15 uur. Koorkerk, Middelburg; Vo caal Ensemble Elancore, 16 uur. DINSDAG 17 JUNI Grote Kerk, Goes; Carillon concert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Midgard, Middel burg; Jamsessie, 20 uur. WOENSDAG 18 JUNI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'De koning is bloot, leve de ko ning', 14 uur. Podium 't Beest, Goes; SEUL, theater wandeling langs vier verschil lende voorstellingen, 20 uur. DONDERDAG 12 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 20 uur. Alham bra II Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Turbulence' 20 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Saint' 20 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'De Delta' 20.30 uur. VRIJDAG 13 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Fifth Element' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 19 uur. 'Turbulence' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 19 uur. 'Scre amers' 22 uur. Grand Theater Goes, 'All Stars' 19 uur. 'The Saint' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Stone Wall' 19.30 uur. 'Kolya' 22 uur. ZATERDAG 14 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'The Fifth Element' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 14 en 19 uur. 'Turbulence' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 14 en 19 uur. 'Donnie Brasco' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'All Stars' 19 uur. 'The Saint' 21.30 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'Costa Brava' 19.30 uur. 'Kolya' 22 uur. ZONDAG 15 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissin gen, 'The Fifth Element' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 14 en 19 uur. 'Turbulence' 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 14 en 19 uur. 'Donnie Brasco' 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'All Stars' 19 uur. 'The Saint' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Kolya' 20.30 uur. MAANDAG 16 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 20 uur. Alham bra II Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Turbulence' 20 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Saint' 20 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'De Grote Stilte' 20.30 uur. DINSDAG 17 JUNI Alhambra I Vlissingen, 'Liar Liar' 20 uur. Alham bra II Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Al hambra III Vlissingen, 'Turbulence' 20 uur. Al hambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Saint' 20 uur. Schuttershof theater Middelburg, 'Work' 20.30 uur. WOENSDAG 18 JUNI Alhambra 1 Vlissingen, 'Liar Liar' 14 en 20 uur. Al hambra II Vlissingen, 'The Fifth Element' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'All Stars' 14 uur. 'Turbulen ce' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Beavis and Butthead do America' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'The Saint' 20 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Kolya' 20.30 uur. ZATERDAG 14 JUNI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Tom and Jerry' 14 uur. ZONDAG 15 JUNI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Tom and Jerry' 14 uur. WOENSDAG 18 JUNI Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Tom and Jerry' 14 uur. Reggeaband Rude Cut speelt zaterdag in de Piek. In het Vlissingse podiumcafé de Piek wordt* vrijdag avond een althopparty gehouden. De muziek wordt ver zorgd door dj's Tommy en Martijn. Op zaterdag speelt op uitnodiging van de Stichting Rasela de reggeaformatie Rude Cut in de Piek. Tijdens de althopparty draaien dj's Tommy en Martijn muziek als rap, hip- en'trip hop, jazz-dance, jungle en oude soul, surf en hardcore. Het is de tweede keer dat het duo platen in de Piek draait. Zaterdag wordt het podium van de Piek vrijgemaakt voor de reggeaband Rude Cut. De Stichting Rasela maakt zo nu en dan gebruik van de Piek. Tijdens een concert vorig jaar trad Ru- de Cut al een keer op. Door de enthousiaste reacties van het pu bliek heeft de Stichting Rasela besloten om de band nog een keer uit te nodigen. Dp beide avonden gaan de deuren van de Piek open om 21 uur. De afdeling jongeren van amateur theaterschool De Ambitie speelt vanaf 13 ju ni de voorstelling 'Veen, Moeras, Klei' (Door halen wat niet van toepassing is) in het Vest zaktheater in Vlissingen. Het stuk is geschre ven door Caryl Churchill. Bijzonder aan de voorstelling is dat de muziek is gemaakt door speler Paul ten Broeke. Het stuk dat De Ambitie op de planken brengt gaat over een agrarische gemeen schap, waarbinnen duidelijk is bepaald wat niet kan en wat wel kan. ledereen wil er weg maar blijft altijd. De hechtheid van de ge meenschap geeft aan de ene kant bescher ming en ver bondenheid, maar aan de andere kant is er een sociale controle waar niemand zich aan kan onttrekken. De struc turen zijn net zo saai, vet en vasthoudend als de grond yvaar ze in wortelen. 'Veen, Moeras, Klei' (Doorhalen wat niet van toepassing is) wordt gespeeld op 13 en 14 juni om 20.30 uur. Zondagmiddag 15 juni is er een voorstelling om 15 uur. De tien spe lers ronden mei de voorstelling het tweede jaar van hun opleiding af. Onder leiding van regisseuse Katinka van den Dool hebben zij vanaf oktober hard gerepeteerd voor deze voorstellingen.

de Faam | 1997 | | pagina 10