Spreekuur voor ouders in Vlissingse bibliotheek WBwmmwm Als er aanpassingen in de woning nodig zijn.. Woensdag 28 mei 1997 FAAM/VLISSINGER 19 aagtekerke arimemuiden biggekerke domburg ~t~ grijpskerke kleverskerke meliskerke middelburg nieuw en st. joosland oostkapelle ritthem ui serooskerke st. laurens oost-souburg veere vlissingen vrouwenpolder westkapelle zoutelande Kunst/cultuur Politiek Streng Natuur/milieu Fouten Allerlei Beurs Druk Geloof Bijeenkomst Sport Collecte Net zwanger? Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Wet Voorzieningen Gehandicapten DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 29 mei t/m wo. 4 juni. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G. Penne- kamp. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeer de Kerk. Zo. 9.30 uur: A.l. Fluyt, 19 uur: P. Barmentlo. Volle Evangelie- gemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: C. Kleij. Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: C. Westerveen, 19 uur: F. van Vliet. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGÉ Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 9 uur: S. Spanjer (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: H.J. Ketelaar, 19 uur: A. Spaans. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: PA. den Braanker, 19 uur: A. Spaans (in de Geref. kerk). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J.R. Wolthaus. koudekerke Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: PL. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk Dishoek. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Leerdam. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: C. Kleij. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middel burg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Christelijke Gere formeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. De Morgen ster. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk. Simpelhuis- straat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L.J. Geluk. Oost- kerk (in de Concert- èn Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen opgave ontvan gen. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.M. Batteau. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: H. Krabbendam. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevende- dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. G. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Steging, 19 uur: dienst in de Morgenster. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Paulus- kerk. Lombardstraat 1. Iedere tweede en vierde zaterdag van de maand 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Wil- librord: vrijdag 9.45 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord- straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijn gaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Ol menlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Mid- delburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelse laan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Tho maskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Fran cais, pastor: Jean Zuwato. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: L.R. .Krol. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gerefor meerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: voorber. Heilig Avond maal, 15 uur: H. Paul. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Broeder-Schaap. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. Hervormde Gemeen te. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Sinke. Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10.30 uur: St. Span jer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: P.H. Zaad stra. Kanaalstraatkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Oranjepleinkerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Donge- straat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Vr. 20 uur: H. Swart. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G. de Rond. Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Nw. Sandenburg. 15.30 uur: G.P.R. Pennekamp. Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: J. v.d. Haar, 16.30 uur: P.F. Messelink. Hersteld Apostolische Zen dinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Ter Reede. Zo. 19 uur: C.A. Schoorel. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Bruin. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dis hoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossen- burgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gedeformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Bak ker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: E.J. Hubregtse. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Bera. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Sin gel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Do. 10 uur: C. Simons. Zo. 10 uur: N. Köther-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn (SOW-diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haak- weg 14. Zo. 10 uur: Pennekamp, 19 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Fort den Haakweg. Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Van der Sterre (SOW-dienst in Bethel). Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Lans. Rooms Katholieke Kerk. Toeristenkerk. Bosweg. Zo. 10 uur. Opvoedingsproblemen. Vroeger of later krijgen al le ouders ermee te maken: baby's die veel huilen, kin deren die extreem druk zijn, niet willen eten of slapen of pubers die niet hanteerbaar lijken. In de Vlissingse bibliotheek wordt voortaan twee keer per week een spreekuur gehouden voor wanhopige ouders. Pedagogisch advi seur Jolanda Gasseling van het Opvoedingsburo geeft tijdens dit spreekuur tips en adviezen. Het Opvoedingsburo is een driejarig project van de ge meente Vlissingen, de provin cie en de stichting Jeugdzorg. „Landelijk was al langer be kend dat er veel behoefte is aan een opvoedingsburo", vertelt Jolanda Gasseling. Al geruime tijd maakt zij deel uit van het team achter de 'op voedingstelefoon' (0900 821 2205 - 44 cent per minuut). Hier kunnen ouders terecht voor vragen op het gebied van opvoeding. „Maar aan de telefoon kun je soms ook niet Excursie - Het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen houdt zaterdag 31 mei een excursie naar Antwerpen, Bestemming is het beeldenpark 'Midden- heim' en het Museum voor He dendaagse Kunst. Nico Out, do cent kunstbeschouwing, ver zorgt rondleidingen. Een bro chure over deze excursie met een aanmeldingsformulier is verkrijgbaar in het Theo van Doesburgcentrum. Inlichtingen: 0118-414 928. Kerkepad - De bestaande stadswandeling van Middelburg is op donderdag omgedoopt tot het 'Middelburgse Kerkepad'. Wandelaars bezoeken via deze route de Abdijkerken, Engelse kerk, Petrus en Pauluskerk, de synagoge en de Gasthuiskerk. De wandeling wordt begeleid door een gids van het VW, ter wijl in de kerken kerkgidsen een aanvulling geven op de geschie denis van het gebouw en de ge bruikers ervan. Het Middelburg se Kerkepad wordt wekelijks gelopen op donderdag. Start punt is de Wandelkerk in het Abdijcomplex. Aanvang 13.30 uur. Jan Vayne - Liefhebbers van pianomuziek kunnen woensdag 28 juni terecht in de Goese Zee landhallen. Daar is dan een con cert van Jan Vayne, in combina tie met een diner. In het restau rant zijn honderd plaatsen be schikbaar. Vayne brengt een aantal door hem zelf uitgekozen werken. Ook speelt hij de meest uiteenlopende verzoek nummers. Reserveren vöör 15 juni. Inlichtingen: 0113 - 221 020. En passant - De verschillende kunstenaars die de afgelopen vijf jaar het project 'Goes En Passant' hebben gerealiseerd houden zaterdag 31 mei een de monstratie dag/kunstmarkt op de Oude Vismarkt in Goes. Voor de gelegenheid wordt de Oude Markt omgevormd tot een stille ven. In juni tonen de kunste naars hun werk in Goese win kels. Van 14 tot en met 28 juni is er een afsluitende overzichts expositie in de Grote Kerk. Raad Middelburg - De Mid delburgse gemeenteraad verga dert maandag 2 juni in het Mid delburgse stadhuis. Op de agenda onder meer een nieuwe Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Het college van bur gemeester en wethouders (b&w) stelt voor de VNG-stan- alles kwijt. Soms zijn de pro blemen groter of is het handig om nog eens terug te koppe len. Om te zeggen: probeer dit eens een paar weken en laat dan horen of er verschil in ge drag optreedt. Aan de tele foon krijg je steeds een ande re medewerker, bij het spreek uur zien mensen steeds de zelfde persoon. Dat zie ik wel als een groot voordeel". „Mensen maken er vaak een enorm groot probleem van als hun kind ongewenst gedrag vertoont", weet Gasseling uit ervaring. „En het punt is dat iedereen wel een oplossing weet te verzinnen. De buur vrouw zegt: 'je moet hem eens wat harder aanpakken'. Terwijl je moeder zegt: 'je bent wel èrg streng voor dat kind'. Mensen bedoelen het goed, maar zulke oplossingen worden vaak maar even ge probeerd en schieten dan ook volledig hun doel voorbij. Veel mensen maken zich trouwens daard over te nemen. Ook Vlis singen werkt met deze APV. Verder praat de raad over de wijziging in de uitkering- en pen sioen verordening, het verzoek van de stichting Wim Riemens om subsidie voor een Wim Rie mens Manifestatie in juli en au gustus, een regio theater in het Stationsgebied, herinrichting in Nieuw- en Sint Joosland en de fusie tussen de Stedelijke Scho lengemeenschap en de Wellin- ge. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Raad Vlissingen - De Vlissingse gemeenteraad vergadert don derdag 29 mei om 19.30 uur in het Vlissingse stadhuis. Op de agenda onder andere de vast stelling van de kadernota 'Inte graal personeels- en organisatie beleid', de standpuntbehande ling inzake de voorgenomen sta tutenwijziging van Delta Nuts, en de evaluatie van de bijzonde re bijstand. Boswachter - De boswachter van Staatsbosbeheer vertelt zondag 1 juni over de geheimen van het bos in De Manteling tij dens een rondwandeling. Deze begint om 14 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Inlichtingen en aanmeldingen: 0118 - 582 620. Vogelexcursie - De Koninklij ke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging houdt zaterdag morgen 31 mei een vroege vo gelexcursie. Er wordt om 5 uur gestart aan de Dunoweg in Oostkapelle. Gerard van Zuijlen is gids tijdens deze excursie, die van Oostkapelle via Zeeduin naar het waterwingebied voert. Mobiliteit - Het Emancipatie bureau Zeeland houdt samen met Ruimte adviesburo Wijnker de cursus 'Mens, Milieu, Mobili teit'. De cursus probeert men sen aan te zetten om een mi lieuvriendelijk mobiliteitsplan te maken en stelt deelnemers om staat om alternatieve plannen te ontwikkelen voor een autoluwe woonomgeving, veilige school- routes en knelpunten in het openbaar vervoer. De cursus be gint donderdag 29 mei in Mid delburg. Informatie en opgave: CH 18 - 633 814, Schotsman - De Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt dinsdag 3 juni een excur sie naar De Schotsman/Ruiter- plaat. Om 19 uur wordt er ver zameld op het parkeerterrein van Staatsbosbeheer aan de Schotsmanweg. Onder leiding van gids Johan Antheunisse be kijken de deelnemers allerlei ook nodeloos zorgen. Die pro beer je dan gewoon weer wat zelfvertrouwen te geven", al dus Gasseling. „Kijk, je kunt overal fouten bij maken. Dus ook in de opvoe ding. Maar vaak zijn het ge woon blinde vlekken bij men sen. Natuurlijk is het niet leuk als een kind zich in de super markt krijsend op de vloer laat vallen. Dat zijn hele vervelen de dingen. Maar het kan op luchting geven als je weet dat je niet de enige bent die er mee zit. Laatst had ik een moeder van drie kleine kinde ren aan de telefoon. Ze was moe, vertelde ze. 'Is dit het nou?', vroeg ze. Mensen den ken vaak dat het alleen maar leuk is, kinderen. Maar soms is het gewoon ook ontzettend vervelend. Dat is normaal. Maar je zit in die situatie en je overziet het geheel niet meer. Daarom is het wel lekker als je er eens met iemand over kunt praten". planten en dieren, waaronder de orchideën. Modeshow - Het Leger des Heils in Vlissingen houdt maan dag 2 juni een modeshow van kleding uit de kledingbeurs. De ze begint om 19.30 uur in het gebouw van het Leger des Heils aan de Dr. Staverman straat 39-41De opbrengst van de avond gaat naar een revalida tie centrum voor gehandicapte kinderen en jongeren in Begoro (Ghana). Informatie: 0118 - 471 287. Amitié - De Middelburgse wethouder P. Bruinooge ont vangt dinsdag 3 juni vijftig leden van de Amitié Club de la Haye. Deze club bestaat uit vrijwilli gers van heeft tot doel Franstali- gen die voor langere duur in Ne derland verblijven kennis te la ten maken met diverse facetten van de Nederlandse cultuur. De club doet dat onder meer door het organiseren van cultureel getinte activiteiten als lezingen, museumbezoek etc. De club brengt tevens een bezoek aan Haamstede en Zierikzee. Duurzaam bouwen - In Goes wordt vrijdag (30 mei) het informatiecentrum Duurzaam Bouwen geopend. Dat is een initiatief van de Stichting Bou wen. In het informatiecentrum kunnen bezoekers inlichtingen krijgen op het gebied van bou wen en milieu. Het centrum - dat voorlopig alleen op afspraak is geopend - is gevestigd aan de Houtkade 7d in Goes. Inlichtin gen: 0113-213 953. Zwemwater - Het zwemwa ter bij Westenschouwen is ten onrechte door de Europese Unie als onvoldoende beoor deeld. Woensdag 4 juni wordt daarom alsnog de Blauwe Vlag gehesen voor de Westen- schouwse Noordzeekust. Het zwemwater bij Cadzand is wel terecht betiteld als onvoldoen de. Sprookjesfeest - Op en rond het Middelburgse Meiveld wordt zaterdag 31 mei een groot sprookjesfeest gehouden. Het feest wordt om 10 uur geo pend door wethouder J.C. van Dijk-Sturm. Daarna is er een bal lonnenwedstrijd, een sprookjes- verkleedshow, demonstratie van de jeugdbrandweer, een springkussen, draaimolen en rad van avontuur etc. Inlichtin gen: 0118-614 532. Straatspeeldag - Voor de achtste keer wordt woensdag 4 juni de Nationale Straatspeeldag gehouden. Verspreid over het hele land worden dan 1.200 straten afgesloten voor verkeer. Kinderen kunnen dan voor één dagje veilig buiten spelen. Vier handen - De Middelburg se Mieke Smit heeft onlangs een quatre-mainsgroep opge richt voor niet-professionele pia nisten. De groep staat open voor deelnemers uit de hele provincie en is nog op zoek naar meer leden. Inlichtingen: 0118- 613 907 (Mieke Smit). Rommelmarkt - Op het plein aan de Middelburgse Schout straat wordt zaterdag 31 mei een grote rommelmarkt gehou den. Er zijn daarnaast ook een stand van de organisatie Keep Het Opvoedingsburo is een preventie-project. „We probe ren te voorkomen dat situaties uit de hand lopen", vertelt Gasseling. „En we zijn er heus niet om mensen te veroorde len. Er ligt al zo'n druk op op voeders. Zo van: 'je moet het goed doen'. Echt waar: ieder een heeft het beste met zijn kind voor. Alleen soms zie je them Rolling, een hondenkar, paardrijden, schaap scheren en verschillende spelletjes. Verder worden er cadeau artikelen, no ten, boeken, fruit, wenskaarten, vis, speelgoed, kaas, muziek en ijs verkocht. De opbrengst is be stemd voor een medisch zorg project in Ecuador. Aanvang 9.30 uur. Voorjaarsmarkt - In vakantie park Hof Domburg wordt vrijdag 30 mei een voorjaarsmarkt ge houden. Er zijn op het plein naast de receptie een aantal kramen. Voor kinderen zijn er speciale kinderattracties. Seolto - De Vlissingse korfbal vereniging Seolto houdt zater dag 21 juni haar jaarlijkse rom melmarkt bij het speeltuinter rein aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. De markt begint om 10 uur en duurt tot 15.30 uur. Er zullen ongeveer vijftien kramen met boeken, speelgoed, planten en huishoudelijke en elektrische apparatuur aanwezig zijn. Daar naast wordt een groot aantal spullen bij opbod verkocht. Verhalen - De kerken van West-Brabant en Zeeland hou den zaterdag 7 juni een oecu menische dag met als motto 'Ruimte voor verhalen'. De dag wordt gehouden in het Norber- tuscollege in Roosendaal. Hans Visser (dominee in de Rotter damse Pauluskerk) opent de bij eenkomst om 10 uur. Verder presenteren tal van organisaties en werkgroepen die zich inzet ten voor een rechtvaardige sa menleving en de bestrijding van armoede zich. Voor kinderen is er een speciaal programma. In lichtingen: 076 - 522 3444 (bis dom Breda). Industriebond - De Industrie bond FNV afdeling Middelburg houdt maandag 2 juni jaarverga dering. Daarnaast wordt deze avond een toelichting gegeven over de fusie van vier vakbon den binnen de FNV. De vergade ring begint om 19.30 uur in Het Zuiderbaken in Middelburg. Buurtcomité - Het buurtco- mité Bossenburgh vergadert maandag 2 juni om 19.30 uur in sociaal cultureel centrum Het Bolwerk aan de Lindeyerlaan 8 in Vlissingen. Op de agenda on der meer het buurtpreventiepro ject, het benoemen van een nieuwe secretaris en verslagge ving van de verschillende werk groepen. Voedselallergie - De Neder landse Voedselallergie Stichting houdt dinsdag 3 juni een con tact avond in het gebouw van de Stichting Kinderopvang Mid delburg aan het Meiveldpad 2. Onderwerp van de avond is een dieet voor kinderen met voed selallergie en preventief dieet bij borstvoeding. Gastspreker is diëtist Gerda Belfroid. De con tactavond begint om 20 uur. In lichtingen en aanmelding: 0118 - 642 799 (Nicolette Eelman). Info-middag - Naar aanleiding van de invoering van de nieuwe wet 'Boeten, maatregelen, te- rug- en invorderingen in ABW, WW, WAO en AOW' houdt de UGO-werkgroep van het Vlis singse FNV donderdag 29 mei een informatiemiddag in buurt huis De Scheldebuurt. Deze wet heeft verstrekkende gevol- het even niet meer. Daar hoef je je niet voor te schamen, dat gebeurt overal". Soms zijn de problemen gro ter dan het Opvoedingsburo aankan. „In dat geval verwijs ik door naar een instantie die meer met de problemen over weg kan", zegt Gasseling. Het spreekuur in de Vlissingse bi bliotheek is wekelijks op maandag van 13 tot 15 uur en op vrijdag van 10 tot 12 uur. gen voor mensen met een uit kering. De info-middag begint om 14 uur. Inlichtingen: 0118 - 418 527 (Nico Jonkers). Nachtwandeling - Wandel sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars houdt 7 en 8 juni een dag en een nacht tocht. Deelne mers hieraan starten 7 juni om 24 uur vanaf De Raayberg in Bergen op Zoom. Eindpunt is Clubhuis Zeeland Sport in Vlis singen. De dagtocht van Hans- weert naar Vlissingen begint om 5.30 uur in Zeelandia in Hans- weert. Inlichtingen: 0118 - 464 753. Avondvierdaagse - De jaarlijkse avond-wandelvierdaagse is van 2 tot en met 5 juni. De Middel burgse Turn Vereniging (MTV '69) organiseert de wandelingen in Middelburg. Inschrijven is mogelijk op dinsdag 27 en woensdag 28 mei van 19.30 tot 20.30 uur bij het start bureau: de kantine van sporthal De Zandkuil aan de Middelburgse Breeweg. De laatste avond ein digen alle routes (vijf, tien en vijftien kilometer) op de Markt. Inlichtingen: 0118 - 626 018. Ronde Midden-Zeeland - Toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 1 juni de toerklas- sieker de Ronde van Midden- Zeeland. Deelnemers kunnen kiezen uit vier verschillende af standen tussen veertig of hon derdtachtig kilometer. In Vlissin gen is de inschrijfpost bij het Racketcentrum aan de Gilde- weg 10. Inschrijving is mogelijk tussen 8 en 11 uur. Inlichtingen: 0113-344 069. Toernooi - Medewerkers van de Schelde laten zich zaterdag 7 juni van hun sportieve kant zien. Dan wordt het traditionele Schelde-voetbaltoernooi gehou den aan de sportvelden aan de Vlissingse Irislaan. Deelnemen de teams zijn vertegenwoordi gingen van sectoren en dochter ondernemingen van de Konink lijke Schelde Groep. Naast het gebruikelijke wedstrijdprogram ma wordt dit jaar voor het eerst ook een zogenoemde 'fun pou le' ingesteld voor recreatieve spelers. Het toernooi begint om 9 uur. De finalewedstrijden zijn om 15 en 15.30 uur. AVO - De vereniging AVO Inte gratie Gehandicapten houdt van 2 tot en met 7 juni een nationa le collecte. AVO is een landelijke organisatie die naar gelijke kan sen en behandeling voor gehan dicapten streeft. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO N GROOT GELUK Bel voor meer informatie ol aanmelding gratis 06-022 80 70, o( je inlormatrice: Mevr. P. Minnaar lel. 0118-61 15 47 MevT. L. de Jong lel. 0113-22 08 90 Do. 29 mei t/m wo. 4 juni HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur. M.A. de Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortel boer, Korendijk 36, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Sin gel 11, tel. 412225. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuider- baan 23, tel. 464633. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arne- muiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: Waarnemend arts voor P. Kodde, Roozenburglaan 20, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 627664. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Me- liskerke, Koudekerke en Bigge- kerke: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Ma le, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Wal cheren: Zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Melis- kerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag. L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 628420. Zondag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 615306. Patiën ten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoed gevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Rin geling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (ge opend van 8.30 - 17.30 uur): Apo theek Van de Sande, Badhuis straat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenprak tijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dieren artsenpraktijk Meliskerke: (klei ne huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vo gelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bu reau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kinder telefoon Zeeland, elke dag be reikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stich ting Bejaarden- (en gehandi capten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmerings systeem voor zelfstandig wonen de ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voor zieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raads lieden en Algemeen Maat schappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging te gen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefo nisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministra tie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor gezinsverzorging, wijkver pleging en uitleen verpleegartike- len, 06-53863677. Politie-assis- tentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvra gen 633333. niAATSCHAPPElIJKE ZORG WALCHEREN IV Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. Sport zaal West-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aan melden voor 12 u. FNV Zeeland: te lefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u.,tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelle tjesmiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Kantine VC Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin- gen, buurtcontactmiddag, 15 u. De Parel Domburg, disco-swimming, 19 u. Kerkplein Biggekerke, ringrijden, 8 u. Centrum Oost-Souburg, voor jaarsmarkt, 9 u. Danscentrum Good-Times Vlissingen, dansavond, 20 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost- Souburg, dansavond, 20 u. Plein 's- Heer Hendrikskinderen, rommel markt, 9.30 u. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 16 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, rondleiding 'Met de boswach ter op pad', 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koppelkla- verjassen, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, sjoelen, 18.30 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uit- kering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderinstuif 4 t/m 9 jaar, 14 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor woensdag 12 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmo gen voor 50-plussers, 9 u. Openbare Bibliotheek Goes, voorlezen voor kin deren van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Jolanda Gasseling: „Mensen denken vaak dat het alleen maar leuk is: kinderen krijgen. Maar soms is het ook gewoon ontzet tend vervelend". FOTO ANDA VAN RIET

de Faam | 1997 | | pagina 19