Provincie Zeeland Borden verwijderen CHEM-DRY® DE DIJCKER Dè tapijt- en meubelreinigers 30% KORTING KLEUR BEDANKT Certifit OPHEFFINGSUITVERKOOP 0118-639623 Commissies Luchtvaart commissie In beroep ^Officiële Mededelingen iiii— tm nagelstudio Open dag veerboot Schouwen-West ten Cate mm Milieu Vergunning Sagro Vervanging spoorbrug over de Arne Chem-Dry Bel voor vrijblijvende afspraak of demonstratie Voor particulieren - winkels - bedrijven op verlichting en tapijten AUTOVERZEKERING TE DUUR? EURO VERZEKERINGEN ZWART WIT KOPIEËN De kinderen van KINDERDAG VERBLIJF DE KINDERDIJK BEDANKEN bakk. DOMINICUS, boekh. FANOY, VAN BENTHUM EN JUTTING en BRUNA LOEK, fruit- en groenteh. MAAS EN ZN., De Speelboom, Ster Kaasshop, Dustoch, De Kapper, Compaenen Sigarenhuis, Jou Jou, De Bies, La Vaca, Kids, Foto Verschuren, Sies, De Blauwe Winkel, Intertoys Goudswaard en Ardell Schoenen voor het mogelijk maken van HET VOORLEESONTBIJT De beste sli INKOOP VAN: antiek, tegels, aardewerk, munten, goud, zilver enz - Contante betaling - Woensdag 21 mei 1997 FAAM/VLISSINGER Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws De komende tijd vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten. Volgens goed gebruik zijn deze vergaderingen niet alleen openbaar maar is er ook spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat belang stellenden het woord kunnen voeren over een van de onderwerpen op de agenda. Het is een manier om de besluitvorming van politici te beïnvloe den en de eigen mening nog eens goed over te brengen op de dames en heren Statenleden. Per slot van rekening hebben die het laatste woord over voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS). Het kan ook gebeuren dat GS over bepaalde zaken nog niet met een voorstel komen, maar eerst eens willen weten hoe er in de commissies wordt gedacht. En afhankelijk daarvan komen GS later in het jaar met een voorstel. Kortom: vergaderingen van statencommissies zijn belangrijke bijeenkomsten voor wie om welke reden dan ook betrokken wil zijn bij bestuurlijke besluitvorming. De vergaderingen van de staten commissies zijn in het provincie huis, tenzij anders vermeld. Welzijn Maandag 26 mei, aanvang 09.30 uur vergadert de statencommis sie Welzijn. De volgende onderwerpen staan op de agenda: herplaatsingsplan herstructurering welzijn; uitgangspunten regiovisie jeugd zorg; jaarrekening 1996 provincie Zeeland; eerste bestuursrappor- tage 1997; cultuurconvenant ministerie ÓCW en Zuid-Nederland; subsidie Bond Heemschut; subsi die project lenen loont Zeeuwse Bibliotheek. Waterstaat en Verkeer De statencommissie voor Water staat en Verkeer vergadert maan dag 26 mei om 13.30. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: maatregelen voor het verbeteren van het milieu en van de arbeidsomstandigheden bij de PSD; IPO-zaken (Inter Provin ciaal Overleg); jaarrekening pro vincie Zeeland 1996; doeluitkering regionaal verkeers- veiligheidsbeleid; wijziging sociaal statuut opheffing PSD; eerste be- stuursrapportage 1997; kiesreg lement waterschappen; bijdrage aan het project Regionaal Mobili teitscentrum Zeeland Mobiel; Rondweg Serooskerke. Economie De statencommissie voor Eco nomie schuift woensdag 28 mei, 15.30 uur, aan de vergadertafel. Jaarstukken 1996 van de Deltan; oprichting Zekatel; deelname provincie in waterwinningsbedrijf Brabantse Biesbosch; bijdrage 1997 -1999 aan het Proeftation voor de fruitteelt in Wilhelminadorp: dat zijn de onderwerpen die op de agenda staan. Ruimtelijke Ordening De statencommissie voor Ruim telijke Ordening vergadert vrijdag 30 mei, aanvang 09.30 uur, op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. Wegens vakantie van de secreta ris is de-agenda nog niet bekend. Milieu De statencommissie voor Milieu sluit de rij statencommissies vrij dag 30 mei, aanvang 14.00 uur, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Volgens de agenda buigen de Statenleden zich over de volgen de onderwerpen: wijziging Kerend Tij Twee en de provinciale Milieu verordening als gevolg van het vestigingsbeleid voor de intensie ve veehouderij; uitwerking Kerend Tij Twee voor het zuiveringsslib; jaarrekening provincie Zeeland 1996; eerste bestuursrapportage 1997; IPO-aangelegenheden. De agenda's van de commissie vergaderingen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Vrijdag 30 mei vergadert de Lucht vaartcommissie. De openbare bij eenkomst is in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg en begint om 10.15 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: kostenverantwoor- ding 1996 commissie 28 vliegveld Midden Zeeland; ingekomen klach ten; notitie Van Verre; notitie para- springen; stand van zaken zonering/gebruiksplan. De agenda van de vergadering en de vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De Hoorcommissie bestemmings plannen komt woensdag 28 mei bijeen voor de openbare behande ling van een bezwaarschrift op het bestemmingsplan Nimmerdor in Grijpskerke, gemeente Veere. De bijeenkomst begint om 09.15 uur:provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Wie voor 1 oktober zijn of haar illegale (reclame)bord niet heeft weggehaald, loopt de kans een dwangsom opgelegd te krijgen.Dat geldt niet alleen voor de eigenaar van het bord, maar ook voor de eigenaar van de grond waarop het bord staat. De dwangsom is een van de mogelijkheden een eind te maken aan de ontstane wildgroei van borden in het landschap. Een gratis brochure verschaft helderheid over de spelregels. De provincie gaat het verwijderen van illegale borden in het land schap strak aanpakken. Een hele klus, want de meeste borden zijn illegaal geplaatst. Het gaat om zo'n 2.500 exemplaren. Eigenaren van borden en eigena ren van de grond waarop de borden staan krijgen de komende tijd informatie over wat hen te doen staat, voor welke datum, en wat er gebeurt als ze daar geen gevolg aan geven. En die gevol gen kunnen pittig zijn. Dwang Grondeigenaren en eigenaren van borden die zich niets aantrekken van de regels kunnen een dwang som krijgen opgelegd. Dat bete kent dat de aangeschrevene een bepaald geldbedrag verbeurt als het bord niet weg is op het moment dat de provincie heeft aangegeven. Het verbeurde be drag loopt op naarmate de eige naar de zaak langer laat lieren. Als de provincie geen dwangsom oplegt, gaat ze bestuursdwang toepassen. Dat betekent dat de provincie zelf het bord weghaalt of dat laat doen. Eigenaren krijgen vervolgens de rekening gepresenteerd. En behalve dit optreden van de provincie, kunnen eigenaren (van borden en van de grond) op enig moment bezoek verwachten van de politie voor het opmaken van een procesverbaal. Dat gebeurt dan onder meer op grond van de Provinciale Milieuverordening. Een verordening is een soort 'provinciale wet', ledereen moet zich daar aan houden. Bescherming landschap Het verwijderen van de borden is bedoeld om het landschap te beschermen. Het provinciaal land- Verboden schapsbeleid is gericht op behoud en ontwikkeling van een karakter istiek Zeeuws landschapspatroon. Ruimtelijke ontwikkelingen in het landelijk gebied moeten op een verantwoorde manier aansluiten bij bestaande kwaliteiten. Borden leiden af van het landschap en tasten veelal de kwaliteit ervan aan. En dat is nou net niet de be doeling. Dat maakt dat het plaat sen van borden zich niet verdraagt met de doelstelling van het provin ciaal landschapsbeleid. Niet nieuw Op de keeper beschouwd, gaat het nu niet om nieuw beleid van de provincie. Op papier bestaat het al jaren. Maar praktisch gezien, was er te weinig menskracht bij de provincie om dit soort eigen regels te kunnen handhaven. Dat stond niet hoog op de politieke agenda. Anders gezegd: de pro vincie heeft de zaak ook zelf wat laten sloffen. En daarin komt nu verandering. Om zeker te zijn van een succes volle aanpak is de Provinciale Milieuverordening aangescherpt (de zogeheten tranche 4a). Per 1 mei zijn de regels ter be scherming van het landschap echt van kracht. Tot 1 oktober heeft iedereen de tijd de borden te verwijderen. Na 1 oktober wordt het echt menens. Buiten bebouwde kom De spelregels gelden voor borden buiten de bebouwde kom. Binnen de bebouwde kom en op indus trieterreinen maken gemeenten de dienst uit. In het landelijk gebied trouwens m. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Sagro Aannemings maatschappij Zeeland bv. te 's-Heerenhoek een vergunning als bedoeld in art. 4.3.6.2 van de Provinciale Milieuverordening Zee land verleend voor het gebruik van een mobiele puinbreekinstalla- tie in de provincie Zeeland. In de vergunning is een enkele wijziging aangebracht ten opzich te van het ontwerp. De vergunning en overige stukken liggen van 23 mei tot en met 3 juli 1997 bij alle gemeenten in Zee-' land op de gebruikelijke wijze ter inzage, alsmede bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur. Voor nadere informatie over de terinzagelegging bij de gemeen ten kunt u telefonisch contact op nemen (0118-631769). Zij die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht naar aanleiding van de ontwerp-vergun- ning, zij die bedenkingen hebben tegen wijzigingen van de vergun ning ten op-zichte van het ontwerp en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 4 juli 1997 tegen de vergun ning beroep in-stellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt op 5 juli 1997 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten hebben een aanvraag ontvangen voor een vergunning grondwaterwet voor het onttrekken van grondwater van Holland Railconsult te Utrecht namens NS Railinfrabeheer Zuid te Eindhoven. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van bij het grondwaterbeheer betrokken belangen. De ontwerp-beschikking ligt van 22 mei 1997 tot 19 juni 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-12 en 14-16 uur, en in het stadhuis van Middelburg, werkdagen 8-12 en van 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Een ieder kan tot 19 juni 1997 schriftelijk bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking kan tot 19 juni een telefonische af spraak maken (0118-631168). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bezwa ren worden ingebracht. Alleen zij, die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp beschikking en belanghebbenden, die kunnen aantonen, dat zij daar toe redelijkerwijs niet in staat wa ren, kunnen later beroep instellen. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmammaÊÊÊÊÊÊammÊÊÊm Voor een vlekkeloos resultaat SD< <n mmbrl- l mnijjm Middelburg, 0118-639623 c o i u r e s Na 10 jaar Oude-Markt, verhuist onze kapsalon per 23 mei naar een geheel nieuwe loktitie aan het Bellamypark 26. Wij hopen u daar te ontvangen, in een prettige ambiance waar u als klant nog meer de aandacht en verzorging krijgt die u toekomt. Wat blijft is onze persoonlijke benadering. en een advies dat exclusief bij u past. Soms een beetje trendy, dan weer modieus. maar altijd vakkundig geknipt Naast haarverzorgingsmiddelen en sieraden. openen we een nagelstudio met een specialiste die u zeer vakkundig kan adviseren. Graag tot ziens Chris Hament medewerkers Bellamypark 26, 4381 CK Vlissingcn. Telefoon: 0118-41 71 64 NOORDWEG 3 MIDDELBURG - TEL. (0118)613735 'OJRQ Bij ons vanaf f 28,- plmnd. Vrouwenkorting Extra korting voor jongeren Voor info: Cccs Koole Telefoon 0113-223632 Telefoon 0165-388006 inbinden plastificeren gekleurd papier .(ISDN) internet drukwerk Stadsdrukkerij Vlissingen Coosje Buskcnslrddt 1 SS tel. 0118 -440300 Zaterdag 24 mei houden de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) open huis, of liever gezegd open schip. Na tweemaal uitstel ligt de dubbeldekker Prins Johan Friso komende zaterdag afgemeerd achter het kantoor van de PSD aan de Prins Hendrikweg in Vlissingen en iedereen is er tussen elf uur 's morgens en vier uur 's middags van harte welkom. Tussen de voetgangersopstapplaats voor de veerboten (het Stationsplein) in Vlissingen en de kade aan de Prins Hendrikweg rijdt een pendelbus. Wie met de auto komt, wordt geadviseerd gebruik te maken van de parkeer- mogelijkheden in de directe om geving van het NS-station. Van daaruit kan gemakkelijk te voet naar de kade worden gegaan, maar het is natuurlijk ook mogelijk op de pendelbus te stappen. Alle bezoekers ontvangen een consumptiebon bij het aan boord komen. Personeel van de boot diensten staat het publiek ten dienste voor tekst en uitleg. Voorafgaand aan de algemene openstelling wordt het (oud)personeel van de PSD en de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen in de gelegenheid gesteld de Prins Johan Friso te bezichtigen. Zij worden tussen negen en elf uur 's morgens verwacht. Na jaren van discussie staat er veel te gebeuren in het westelijk deel van Schouwen. Het natuur schoon moet aan waarde winnen en de recreatie, economische motor in dat deel van Zeeland, moet er op vooruitgaan. In de Nieuwsbrief Schouwen-West valt te lezen wat er zoal op stapel staat. De Nieuwsbrief is gratis verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. hoeft niet ieder bord weg. Routeaanduidingen van de ANWB bijvoorbeeld blijven gewoon staan; ook de aanduidingen van en bij de benzinestations en infor matieborden bij een natuurgebied. Zij dienen een algemeen doel. Ook de boer die op een bord te kennen geeft dat hij aardappelen en eieren te koop heeft, hoeft niet echt ongerust te zijn dat hij niets meer mag. Maar hij moet al wel uitkijken. Want voor dat soort borden gelden maximale afmetingen en ze mogen niet verlicht zijn. Brochure over spelregels Wat wel en niet mag, staat in de Brochure Borden, nummer 9 uit de milieureeks. Medewerkers van de provincie weten van de hoed en de rand en zitten klaar om informatie te verstrekken. Maar wie meer wil weten doet er goed aan eerst de gratis brochure op te vragen bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400. Behalve de spelregels met een toe lichting bevat de brochure ook de namen en telefoonnummers van de medewerkers die beschikbaar zijn voor verdere uitleg of informatie. Toegestaan KfiflSBOERP^} VerhoogdbafBtkwf voore'"» c0" °'c intieme hygiene Slijtvast op alle plaatsen dus extra lange levensduur Sterkere sta4 dankeij verbeterde deekkwaliteit Ten Cate Certifit slips zijn vernieuwd. Om dat te vieren krijgt u tijdelijk bij aankoop van drie slips de vierde gratis. U mag onbeperkt kiezen uit de volledige collectie. Ten Cate introduceert OPRIL GROTE MARKT 13, GOES LANGEVIELE 11-13, MIDDELBURG Kloeg, Walstraac 32-26 Tel. 0118-415523, Vlissingen-Zuid

de Faam | 1997 | | pagina 9