Uitblinker in de Stadsschouwburg VSB'BANK Daar kom je verder mee. The Beachcombers Bubblin' Toorop Trio The Pharmacy Five Plus Three Vijf op de schaal van Rigter Louisiana Rhythm Boys Perfume de Salsa HEEREMA begin van deze eeuw. Deze in vergetelheid geraakte manier van musiceren beleefde in de jaren veertig een grote revi val dankzij een aantal v.eteranen uil de beginjaren die er zelfs opnamen van gingen maken. De Louisiana Rhythm Boys doen die revival dunnetjes over met swingende muziek, goed om naar te luisteren en makkelijk bedansbaar. -The Beachcombers is een splinternieuwe Engelse for matie die niettemin in Zeeland al bekend is. De band is welhaast een vanzelfsprekende gast op de vele festivals die dit voorjaar worden gehouden alsook op privéfees- ten en partijen. De'groep speelt graag in op wat het publiek vraagt. En hoe geliefd ze zijn, blijkt wel uil het feit dat een volle bus supporters ze begeleidt, telkenma le als ze op tournee zijn. Een van de bekende Engelse mainstrcamtrompettisten Digby Fainweathers is, een van de supporters. werk het meest opvallen. En dat alles werkt naar de climax, de finale. Liet orkest draait evenmin zijn hand om voor ragtime en vrolijke vocalen, waarbij de luisteraar zich waanl in een bruisende beachparty in het zonnige Californic. De band is in november 1992 opgericht en ontbreekt bijna nooit op een festival niet allure. De Magnolia Jazz Band komt niet alleen zaterdagavond zijn opwachting maken in de Stadsschouwburg, maar de Scandinaviërs treden ook zondagmiddag op in de Nieuwe kerk, samen met Topsy Chapman. Hoewel zaterdagavond bijna uitsluitend toppers op de podia in de Stadsschouwburg verschijnen, mag de Magnolia toch wel worden gezien als de uitblinker. Vooral ook omdat het ensemble optreedt met Topsy Chapman, zowel zaterdag als tijdens de Oecumenische kerkdienst. Een echt jazzgala. Zo kan de zaterdagavond in de Stadsschouwburg worden omschre ven die propvol toppers zit. Op deze pagina een bloemlezing van de bands die optreden en zeker de moeite waard van het beluisteren zijn onder het motto: voor iedereen wat. Het Bubblin' Toorop Trio treedt al meer dan veertien jaar op met succes als brandstof. Qitaar/zang, viool en accor deon zijn de unieke instrumenten waarmee naar hartelust jazz wordt gespeeld. Het trio komt doorgaans met succes nummers van weleer en bindt zo het publiek aan zich en brengt ze terug naar de gouden tijden van de jazzcultuur. Dankzij de unieke combinatie van de instrumenten geeft Bubblin' Toorop Trio een unieke sound aan het repertoire, dat bcstaal uit swing, ballads en blues. Dc Two Beat Jazz in optima forma. Zo kan de muziek worden omschreven die The Farmacy Five Plus Three produ ceert. Slechts een gering aantal orkesten waagt zich aan dat repertoire waarin een stevig collectief en spectaculair solo- Er is in Nederland slechts een handvol orkesten die de traditie van dc New Orleans revival in stand trachten te hou den. Dc Louisiana Rhythm Boys is zo n groep. De formatie grijpt terug naar dc jazz zoals die werd vertolkt in het Vijf op dc schaal van Rigter speelt straight-ahead jazz, zo recht uil het hart. Eigenlijk gewoon zoals het hoort. Mainstream, bcbob en harbob swingt als het ware dc pan uit waarbij het speclplezier van dc groep enorm opvalt. Hel kwintet biedt een afwisselend programma van eigen composities waarin standards, ballads en dirty blues wor den afgewisseld. Ondanks het feit dal vader en zoon samen spelen, is er op»geen enkele wijze sprake van een generatiekloof. Niettemin verschillen de benaderingen van hun instrument, de tenorsaxofoon. Overigens wordt de cd vandit ensemble veelvuldig gedraaid in jazzpro gramma's van Hilversum. Acht muzikale meiden die in 1986 begonnen als Latin Jazzband kunnen op dit moment betiteld worden als een spet terende salsagroep. Zij staan voor swingende muziek, strelend voor oog een oor en uiterst traditioneel. Zowel in Nederland als ver daarbuiten maakt het ensemble furore. En niet in de laatste plaats voor hel zicht. a (Mén

de Faam | 1997 | | pagina 23