STREETPARADE EN PODIUMCONCERTEN TOEGANGSPRIJZEN 20 e Jazzfestival Middelburg De hele zaterdag muziek op straat met gezamenlijke afsluiting VSB'BANK Daar kom je verder mee. Stadsschouwburg Donderdag: donateurs: f 750 niet-donateurs: f 15,00 Kroegentocht Vrijdag: Passe-partout voor toegang tot alle deelnemende cafés; verkrijgbaar in alle jazzcafés: f 10,00 Stadsschouwburg Zaterdag: donateurs: f 10,00 niet-donateurs: f 17,50 Jazzkerkdienst Zondag: gratis Efkes Anders Jasskapel The Jazz Hall Streetparaders The Storyville Jassband Arie Kuit Old Time Freewheelers Champagne Charlie Spats Dillinger and the Buzzing 1/2 Dozen Dragline Sail Jazzband The original Zealand Straatparade Jazzband The Savoy Jazzmen Caledonia Jazz and Blues Band HEEREMA maar is zich na enige lijd ook gaan toeleggen op het optreden als "strcetparade" orkest, De leden van de band wilden vooral een veel nauwer contact met de toehoorders en het spelen als looporkcsl schept die mogelijkheid. Bovendien geeft het optreden als street- parade orkest meer ruimte aan de wens van de leden van de band om op creatieve wijze het publiek te amuseren. New Orleans USA om ook hier een aantal optredens te verzorgen. Dit was niet hun eerste buitenlandse optre den, in Denemarken en Oostenrijk waren hun shows ook al Ie zien en vervolgens ook in Duitsland genoot hel publick zichtbaar. Een optredens van dit slrectparade-orkest is in de eerste plaats een plezierige happening voor het publick. maar zeker ook - but last not least - voor henzelf. Met deze filosofie vonden in 1981 muzikanten elkaar en begon de Efkes Anders Jasskapel. Dal hel concept aanslaat is inmiddels bewezen door de vele vrienden die de muzi kanten maakten en door de reacties van hel publick. Aanvankelijk speelde de band in dixieland stijl, maar in de loop der jaren heef! zich een toch wel typische meng vorm van Slrectparade en Ncw-Orleans-stij! ontwik keld. Drie keer treden de Brabanders op. Na ruim lien jaar aan de weg timmeren, belanden de JHS'crs via diverse jazzfestivals in geheel Nederland, waarbij ze in C/clcen de publieks- en persprijs wonnen. Op 19 augustus 1992 waren zij in Bourbonslreel in eveneens gevarieerde composities ontstaan uit eigen brein. De muziek is onmiddellijk herkenbaar voor de jazzliefhebber. Voor belangstellenden, en dal zullen er veel zijn, te zien en te beluisteren op de Vlasmarkt. The Storyville Jassband brengt inmiddels zo'n 35 jaar op onnavolgbare wijze de traditionele jazz ten gehore. Telkens weer verbazen wc ons over het gemak waarmee deze heren hun uitstralend enthousiasme weten over te brengen op hun lochoorders. Schijnbaar moeiteloos weet Ruud Nicuwenhuyzen de kwaliteit te handhaven ook als Wim de Jong met z'n onvoorspelbare grollen uil de band springt en zich mei klarinet in hel publiek begecfl. Kortom muziek, entertainment en hoge kwali teit gebracht door de vakbroeders van The Storyville Jassband. Te zien en te horen op de Pottenmarkt. ervaring van de muzikanten op podia in binnen- en bui tenland en de veelstemmige zangcapaciteiten van vrij wel de hele band zorgen voor een sfeer, die pasl bij elke gelegenheid, bij elk publick, van jong lol oud. Hel orkest is te zien en te horen op de Markt. De Zeeuwse band Champagne Charlie doet oude lijden herleven op de Vismarkt. Mei een aanstekelijk enthou siasme grijpen de leden van Champagne Charlie terug naar de blues, de jazz, de hokum, de jugbandmuzick, de oldtime country, de calypso, de zydeco, de gospel, de Western swing, de rockabilly, de rhythm l blues, de rag- lime, de skiffle en de rock S roll. Een genot om Ie horen en Ie zien. Dezelfde band verzorgt liet scholcnconccrt op vrijdagmiddag. Spats Dillinger and the Buzzing 1/2 Dozen is een opwindende, jonge zesmans band, die Zuid-Engeland als thuisbasis heeft. De lieren pullen uil een variatie van invloeden, zoals swing, blues en lalin en hebben een geluid dal fris, energiek en vooral plezierig is. Zij spelen Zoals zo vaak is ook deze band ontslaan uil een jam-ses sie. Na enkele experimenten met betrekking tot de stijl, werd uiteindelijk gekozen voor de weg, die ook de broers Stcvic-Ray en Jimmy Vaughan hebben ingesla- groep snel bekendheid ging genieten. Tijdens de diverse nationale en zelfs internationale jazzfestivals en/of ande re festiviteiten, is de jazzband inmiddels uitgegroeid lol een graag geziene en gehoorde allractie. De Sail Jazzband is in november 1985 opgericht door leden van verscheidene jazzbands uit de regio Eindhoven. De band is begonnen als podiumorkest, De Old Time Freewheelers zijn opgericht in 1978. Sindsdien hebben zij onder leiding van Anloinc Trommelen gespeeld op nagenoeg alle festivals in bin nen- en buitenland. Diverse ledcnvan dil van oorsprong familie-orkest zijn graag geziene gaslsolislen bij andere jazzformaties.De Old Time Freewheelers is een van de weinige straatorkesten waarbij muzikaliteit enrepresen- tatie hoog in het vaandel slaat. Het aanstekelijke cnlhousiasmc waarmee de band haar optredens verzorgde (en verzorgt!),droeg ertoe bij dat de gen. Er worden dus veel covers van deze musici gespeeld door Dragline. Daarnaast staal muziek op hel repertoire van o.a. Don Baker, Waller Trout, John Mayall, JJ Cale en Mickey Jupp. Te horen op het Damplein. I lel podium in de Lange Delft biedt ruimte aan The Savoy Jazzmen uil hel Engelse Cambridge. Omdat goede wijn geen krans nodig heeft om gelauwerd Ie worden, hoeft ook maar weinig gezegd te worden van deze band. Hun kwaliteiten vereeuwigden de bandle den door enige cd's uil" ie brengen. Hun optreden brengt overal in de wereld hun publick tot grool enthousiasme. De zes muzikanten van deze band nemen u mee op reis naar een wereld van daverende dixieland, stevige swing, bewogen ballads, shimmy en shuffle, rhythm and blues en meer. Ze verrassen met snelle stijlwisselin gen, onverwachte arrangementen, populaire stukken en unieke eigen nummers die blijven boeien. De ruime Arie Kuil is een altsaxofonisl die speelt van swing tol bob en zijn favoriet is Cannoball Adderley. Arie komt van het conservatorium uit Rotterdam en heeft samengespeeld met o.a. Hein v.d. Qein. De eveneens geschoolde Fcdcrike Schoonis verzorgt het vocale deel lerwijl Mcnno de Bruin, Vincent Kuiper en Ed Bartse respectievelijk de drums, de bas en de piano op virtuoze wijze bespelen. Op een terrasje aan liet Koorkcrkplcin kunt u hen beluisteren. Dejazzkranl is een uitgave van Uitgeverij PZC B.V. Oplage 92.000 ex. Exploitatie: Ch. van den Ooslerkamp (0113-273000) Administratie: PZC Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Advertentieverkoop: Jerry Tupanwel (0118-484316), Johnny Saya (0118-484312). Redactie: Ad Hanneman (0118-484275) Druk: PZC Grafische Bedrijven Vlissingen Bezorging: 0118-484216 Verspreiding huis-aan-huis in heel Walcheren en Noord- en Zuid-beveland.

de Faam | 1997 | | pagina 17