iti(Si«iÉ GEMEENTE MIDDELBURG Reisdocumenten tijdig aanvragen Tarieven accommodaties Architecten-spreekuur Milieuvergunning varkenshouderij en Bezwaar en beroep Brandweer Arnemuiden vraagt vrijwilligers Zwembad Poelendaele Julianabad Arnemuiden Handig voor bezoekers bibliotheek Parkeergarages langer gratis open Rectificatie Rooien Collecten Ophalen huisvuil Week 19 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. mm Hm mmm iiimiiiiiiiiiiiiiUiiiiiiiiiiwaiiii i am wm wtmm mm wm m m Tafeltje Dekje WOENSDAG 7 mei 1997 FAAM/VLISSINGER 5 5 izs. Vanaf 1-1-1995 hebben Nederlan ders de keuze uit twee reisdocu menten, namelijk een paspoort en een Europese identiteitskaart. Beide documenten zijn 5 jaar gel dig en beide zijn geschikt als legiti matiebewijs. Een paspoort is geldig voor alle landen van de wereld (eventueel met visum). Een Europese identiteitskaart is geldig voor de meeste Europese landen, als u geen andere dan deze landen bezoekt, kunt u volstaan met een Europese identiteitskaart. Een Europese identiteitskaart is geldig voor de volgende landen: Andorra, België. Denemarken, Duitsland. Finland, Frankrijk, Grie kenland. Groot-Brittannië en Noord-Ierland, Ierland, IJsland, Ita- Hieronder kunt u de kenmer ken van de documenten pas poort en Europese identiteits kaart lezen PASPOORT - 5 jaar geldig - wereldwijd geldig - tot 18 jaar toestemming van gezaghouder(s) nodig - kinderen tot 16 jaar kunnen worden bijgeschreven - wijzigingen woonplaats en lengte mogelijk EUROPESE IDENTITEITSKAART - 5 jaar geldig - voor een beperkt aantal lan den geldig (zie hierboven) - tot 12 jaar toestemming van gezaghouder(s) nodig - bijschrijving kinderen niet mogelijk - wijzigingen niet mogelijk Door een technische storing is op de gemeentepagina van vorige week een deel van de kop van het hoofdartikel weg gevallen. Voor de volledig heid geven we u hier nog eens de hele kop: Raadsleden in gesprek met jongeren. Jeugddebat: "Verder kijken dan je neus lang is". Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 esdoorn. Korte Noordstraat. Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 675312. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-aan-huis- collecte te houden: Stichting Zeeuwse Scouts voor Roemenië 5 tot en met 10 mei; Nederlands Astmafonds van 12 tot en met 17 mei: Nationaal Epilepsiefonds van 26 tot en met 31 mei "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 12 tot en met IS mei maandag hamburgers in roomsaus, sper ziebonen. aardappelen dinsdag varkenshaasje, wortelen, aard appelpuree woensdag varkenslapje, tuinbonen, aard appelen donderdag gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen. aardappelpuree zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft lië, Liechtenstein. Luxemburg. Malta. Monaco, Noorwegen. Oos tenrijk. Portugal. San Marino, Spanje, Turkije, Zweden en Zwit serland. WAT DIENT U MEE TE NE MEN VOOR DE AANVRAAG VAN EEN REISDOCUMENT? - 2 gelijke, recente pasfoto's (kleur of zwart/wit) - uw oude reisdocument - de kosten van het nieuwe docu ment - voor bijschrijving van een kind in paspoort, schriftelijke toestem ming van de andere ouder - ais de aanvrager van een nieuw document nog is bijgeschreven bij vader of moeder, dient dit paspoort aangeboden te worden voor doorhaling. Zowel een paspoort als een Europe se identiteitskaart worden direct klaargemaakt, tenzij er sprake is van een vermissing van het oude reisdocument. Voor reisdocumenten moet u zijn bij de sectie Burgerzaken. Stad huisstraat 2 in Middelburg. De sectie burgerzaken is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en donderdag avond van 18.00 tot 20.00 uur. In Arnemuiden kunt u maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur terecht. De avondopenstelling is bedoeld voor mensen die overdag echt niet kunnen komen. Gezien de grote drukte op donderdagavond is het verstandig om indien mogelijk, 's ochtends te komen. De drukste maanden voor de sectie burgerzaken zijn juni en juli, indien u niet noodzakelijk in deze periode een nieuw reisdocument nodig heeft, adviseren wij u om builen deze periode te komen. Indien u toch binnen deze periode komt be staat de kans dat u wat langer moet wachten, wij vragen hiervoor uw begrip. INFORMATIE OMTRENT VERLENGEN VAN HET RIJWBEWIJS Rijbewijzen afgegeven tussen 01- 10-1986 en 01 -06-1996 hebben een geldigheid van 10 jaar. Na het verstrijken van deze geldig heid (onderste datum op uw rjbe wijs) dient u een nieuw rijbewijs aan te vragen. De middelste datum op uw rijbewijs is slechts ter infor matie. deze geeft aan dal u na uw 70e jaar gekeurd dient te worden voor uw rijbewijsaanvraag. Indien deze datum dus nog niet vérstreken is dient u dus niet gekeurd te wor den. tenzij u een medische indicatie heeft. Wanneer de geldigheid van uw rij bewijs is verlopen, bent u niet meer in het bezit van een geldig rijvaar digheidsbewijs. Dit betekent dat u niet meer mag rijden, voordat u een nieuwe rijbewijs heeft. Voor het aanvragen van een rijbewijs dient u ook persoonlijk te komen. U dient te overleggen: - 2 recente, gelijke pasfoto's - uw oude rijbewijs - de kosten 50,-) - als u 70 jaar of ouder bent of als u een medische indicatie heeft: een verklaring van geschiktheid Bij vermissing van het oude rijbe wijs, - dient er een proces-verbaal te worden overgelegd - wordt er 20,75 extra in reke ning gebracht - kunt u twee weken na de aan vraag uw rijbewijs ophalen. TOERISTENK A ART C Deze toeristenkaarten C zijn roze van kleur en waren slechts geldig voor de Beneluxlanden. Deze kaar ten hebben hun geldigheid per 01- 01-1997 verloren. Als u dus in liet bezit bent van deze kaart, dient u voor het bezoek aan het buitenland of voor legitimatie een nieuw docu ment aan te vragen. Wanneer u nog vragen heeft over Jaarlijks wordt bezien of en in wel- kc mate de tarieven voor het ge bruik van accomodaties (sportcom plexen. gymlokalen, wijkcentra) moeten worden herzien. De laatste verhoging was per I januari 1996. Het uitgangspunt bij de verhoging is de toename van het consumen tenprijsindexcijfer (CPI) in het voorafgaande jaar. Bovendien wordt toegewerkt naar een meer kostendekkend tarief. Besloten is de tarieven met ingang van I augustus 1997 te verhogen met 5%. Ter vereenvoudiging van de huur prijzen zijn de tarieven afgerond. Daarom kan de verhoging iets af wijken van de gestelde 5%. De nieuwe tarievenlijsten zullen per 1 augustus ter inzage liggen op de afdeling Accommodaties. Vlis- singsestraat 21telefoon 675343. De parkeergarages Gcere en Kou- steensedijk zullen van 1 juni 1997 tot 1 juni 1998 bij wijze van proef iedere avond, behalve op zondag avond geopend zijn tot 23.00 uur. Deze openstelling is vanaf 18.00 uur gratis, behalve op donderdag, dan is liet gratis vanaf 21.00 uur. Ook voor mensen die de Zeeuwse Bibliotheek bezoeken voor boeken of vergaderingen, betekent dit een belangrijke uitbreiding van de par- keermogelijkheden. De parkeerga rages Gcere en Kousteensedijk zijn een jaar lang bij wijze van proef tij dens de avonduren geopend ge weest tot 21.30 uur. Deze proeftijd eindigt op I juni 1997. Burgemeester en wethouders heb ben besloten om deze proef niet al leen te verlengen maar ook uit te breiden. Daarmee wil het gemeen tebestuur een gebaar maken naar de bezoekers en de ondernemers van de stad Middelburg. Foto:Wolterbeek. Dit gebaar past binnen hel geheel van inspanningen om het kernwin kelgebied te verbeteren. Bovendien wil liet gemeentebestuur meer mensen ertoe bewegen ge bruik te maken van de parkeergara ges. Deze bieden het voordeel, dat ze in het centrum liggen en dat men pas achteraf betaalt voor de werke lijke parkeertijd. foto: E. Engel. rijbewijzen of reisdocumenten kunt u bellen met de sectie Burgerzaken, telefoon 0118-675443, -67544, - 675445 of -675454 Leges - paspoort - Paspoort voor personen onder 16 jaar - Europese identiteitskaart - bijschrijvingen/ doorthalen kind in paspoort - Rijbewijs - bij vermissing reisdocument - bij vermissing rijbewijs 99.00 82.00 35,90 f 10.25 50,00 50.00 20.75 Raadpleeg uw afvalkalender voor de verschuiving van ophaaldata van liet huisvuil: In verband met Hemelvaart don derdag S mei verschuift het ophalen van het huisvuil deze week in de dönderdagwijken naar de vrij dag erna. Op deze vrijdag kunnen de mensen van de Stadsreiniging langskomen russen 7.00 en 19.00 uur, mogelijk op een ander tijdstip dan u gewend bent! U kunt als Middelburger uw bouw plannen gratis voorleggen aan een onafhankelijke architect. Het gaat hierbij niet alleen om verbouwplan nen. maar nadrukkelijk ook om nieuwbouw! De architect, de heer ir. L.M. de Putter uit Goes, houdt ongeveer om de veertien dagen spreekuur, van 16 tot 18 uur. bij de dienst Stads ontwikkeling, Stadsschuur 6. Het is de bedoeling, dat u een af spraak maakt (tel. 675281). Dus heeft u plannen om. bijvoor beeld in Prooijenspark een woning te (laten) bouwen en wilt u meer weten over de welstandseisen, duurzaam bouwen en de stede- bouwkundige randvoorwaarden, maak dan een afspraak voor het ar chitecten-spreekuur. Naast nieuw bouwplannen kunt u natuurlijk ook uw verbouwplannen aan dc architect voorleggen. Tevens kan, indien uw plan door de welstandscommissie is afgekeurd, een advies van de architect u mis schien helpen uw plan zodanig aan te passen, dat het alsnog accoord wordt bevonden. We willen u er echter nadrukkelijk op wijzen, dal een plan dat is be sproken tijdens het spreekuur niet automatisch door de welstandscom missie zal worden goedgekeurd. Er wordt echter naar gestreefd, de ad viezen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Voor meer informatie over het ar chitecten-spreekuur kunt u contact opnemen met de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling (de heer Meulmecster. tel. 675281). Er zijn zittingen op 14 en 28 mei en op 18 juni. De architect houdt zitting tussen 16.00 en 18.00 uur, Stadsschuur 6. Er dient wel een afspraak te worden gemaakt. Commissie bezwaar- en beroep schriften Middelburg Dc commissie, die het gemeentebe stuur adviseert over de te nemen beslissingen op ingediende be zwaarschriften. komt op donderdag 15 mei 1997 bijeen om belangheb benden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voor behoud; zowel de te behandelen za ken als de tijden kunnen nog wijzi gen). 16.30 uur: Bezwaarschrift tegen de lastgeving van burgemeester en wethouder om een reclamelichtbak te verwijderen van de gevel van een aan de Segeersstraat 28 te Middel burg gevestigde babyspeciaalzaak. 16.50 uur: Bezwaarschrift tegen de plaatsing van glas-, papier- en blik containers op de parkeerplaatsen te genover Dam 37 en de bouw van en het innemen van een vaste stand plaats met een kiosk op het Dam plein. 17.15 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van de gemeenteraad waar bij het perceel kadastraal bekend gemeente Arnemuiden, sectie M nummer 101 (groot 23.940 nv) is aangewezen in het kader van de Wet voorkeursrecht gemeenten. 17.40 uur: Bezwaarschrift van een drietal bedrijven aan de Euromarkt, een zestal bewoners van de Bene- luxlaan en de openbare Basisschool "De Beverburch" aan de Benelux- laan tegen het besluit van burge meester en wethouders waarbij ver schillende verkeersmaatregelen zijn genomen in de Beneluxlaan Briandlaan Euromarkt Laan dei- Verenigde Naties. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw mr. A.C. Beije (tel. 0118-675434). Het college van B en W heeft besloten onder beperkingen een milieuver gunning te verlenen voor de vestiging van twee varkenshouderijen aan de Welzingedijk van resp. 2467 en 2286 varkens. In een eerder stadium, toen er nog sprake was van één bedrijf van 6912 varkens, kon de vergunning worden geweigerd op grond van de te ver wachten ammoniakdepositie op het voor verzuring gevoelige gebied in de nabijheid, de Boomdijk. Nu het gaat om twee aanvragen van twee bedrijven kan de gemeente op grond van de bestaande normen de milieuvergunning niet meer weigeren. Gekeken is daarbij onder meer naast de ammoniakdepositie, stankhinder en geluidsaspecten. Overigens bestaat de mogelijkheid voor belanghebbenden tegen de ver leende vergunningen beroep in te stellen bij de Raad van State. Nu het gaat om twee afzonderlijke bedrijven dient ook de eerder verleende bouwvergunning te worden gewijzigd. De gevraagde wijziging van de bouwvergunning is overigens door b. en w. geweigerd wegens strijd met het bestemmingsplan. Tegen deze weigering heeft de aanvrager van de bouwvergunning inmiddels beroep ingesteld bij de arrondissementsrecht bank te Middelburg. De brandweer is een technische hulpverleningsorganisatie, die branden blust, hulp biedt aan mens en dier in nood en rampen bestrijdt. Het brandweerkorps van Arnemuiden bestaat uit 19 vrijwillige medewer kers. Het korps maakt deel uit van brandweer Middelburg. Gevraagd worden vrijwilligers, man of vrouw, die wonen en zo mogelijk werken in de directe omgeving van de brandweerkazerne aan de Arne- straat. Een bepaalde vooropleiding is voor vrijwilligers niet nodig. Vrijwilligerswerk bij de brandweer biedt een interessante hobby, waarin men zich op velerlei manieren kan ontplooien. Aanstellingsvoorwaarden: - goede lichamelijke en geestelijke conditie; - gevoel voor techniek; - leeftijd tussen de 18 en ca. 30 jaar; - woonachtig en zo mogelijk werkzaam in Arnemuiden. Tijdens de selectieprocedure vinden een medische keuring en een sporttest plaats. De vrijwilliger ontvangt een onkostenvergoeding tijdens brandweer activiteiten en is verzekerd legen ongevallen. In september gaat de basiscursus van start, die gedurende 40 weken een avond in de week omvat. Na deze opleiding kunnen meerdere cursussen worden gevolgd. Belangstelling? Voor meer informatie over vrijwilligerschap bij de Middelburgse Brand weer kunt u contact opnemen met de postcommandant de heer G. Meer man, tel. 0118-601900 (na 18.00 uur) of u schrijft een briefje aan de com mandant van de Brandweer Middelburg. Looierssingel 6, 4331 NK Mid delburg. Aanmelden kan tot 30 mei 1997. Openingstijden buitenbad Van 18 mei tot en met 19 juli op maandag tot en met vrijdag van 7.00 tot 18.45 uur; zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur; zondag van 10.00 tol 16.00 uur. Van 20 juli tot en met 31 augustus op maandag tot en met vrijdag van 9.00 lot 20.00 uur: zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur: zondag van 10.00 lot 16.00 uur TARIEVEN 1997 Losse baden Volwassenen 4,50 Kinderen/houders van een Pas 65 3,50 10-Badenkaarten Volwassenen 35,00 Kinderen/houders van een Pas 65 25,00 Douches 1,00 Toeschouwers Alleen van toepassing wanneer buitenbad buiten bedrijf is 1,00 Zonnebank Per 25 minuten 8.50 Kluisje 1,00 10-Zonnekaart 80.00 Emblemen 3.00 ABONNEMENTEN (geldigheidsduur 12 maanden) Volwassenen 250,00 1 kind/houders van een Pas 65 190.00 2de Kind e.v. ƒ130.00 N.B. De kindertarieven gelden tot het bereiken van de leeftijd van 16 jaar De 12-maandsabonbneménten moeten worden voorzien van een pasfoto De zwemlessen in Poelendaele zijn al volgeboekt. Het Julianabad in Arnemuiden is in het seizoen 1997 geopend van 1 mei tot 13 september. De openingstijden voor het recreatief zwemmen zijn da gelijks van 13.15-17.00 uur. Op zon- en feestdagen is het bad gesloten. De toegangsprijzen zijn 6 tot 16 jaar v.a. 16 jaar 10-baden kaart 18,00 30,00 abonnement 45,00* 95,00 (pasfoto inleveren) *Eveneëns geldig in het buitenbad van zwembad Poelendaele te Middel burg ZWEMLESSEN Ook dit seizoen wordt weer opgeleid voor een aantal zwemdiploma's en is er bij voldoende belangstelling een cursus aquajogging. De zwemlessen worden gegeven v.a. 12 mei 1997. Hieraan kan worden deelgenomen in dien op I mei 1997 de leerling minimaal 57: jaar is. In principe worden de lessen gegeven tussen 17.15 en 18.15 uur, bij voldoepde belangstelling wordt ook lesgegeven tussen 12.00 en 13.00 uur. In de zomervakantie kun nen de zwemlestijden worden aangepast. A-opleiding D-opleiding Basiszwemdipl. Aqua-jogging Diplomazwemmen 3x per week 20 min. 2x per week 25 min 2x per week 25 min. lx per week 30 min. 105.00 f 70,00 f 70.00 75.00 17,50 ma.-wo.-vr. di.-do. di.-do. wo. Naast een zwemleskaart dient de leerling in het bezit te zijn van een abon nement. INSCHRIJVEN EN INFORMATIE Inschrijven voor zwemlessen, abonnementen (denk aan uw pasfoto) en aquajogging kan op 21 april van 13.30-16.00 uur en op 22 april van 9.00- 12.00 uur aan de kassa van het zwembad. Hier kunt u tevens terecht voor vragen of informatie. Wij verzoeken u de inschrijfformulieren van te voren in te vullen. Vanaf 1 mei is hel zwembad telefonisch bereikbaar onder nummer (0118) 60 13 99. Bij uw eerste bezoek aan het zwembad ligt de kaart voor u klaar. De kosten van de leskaarten en/of abonnementen dient u te voldoen bij inschrijving. Foto: J. Wolterbeek.

de Faam | 1997 | | pagina 5