Grote schoonmaak Verdraagzaamheid vieren Provincie Zeeland GEMEENTEVLISSINGEN mm INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN Officiële Mededelingen Open dag PSD m m wé. Verkeer en Vervoer Taxivervoer Milieu Ontwerp-vergunning ASK Vlissingen-Oost Meldingen Elf Atochem Vlissingen en Hoechst Vlissingen Gedoogbeschikking Havenschap Vlissingen MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Dinsdag 29 april 1997 FAAM/VLISSINGER Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij CJË Bevrijdingsfestival Vlissingen 1996 Het jaarlijkse Bevrijdingsfestival Zeeland op 5 mei, het Festival Cultureel Gekleurd en het Anti-Dis criminatie Bureau Zeeland hebben alles te maken met het thema Verdraagzaamheid. En verdraag zaamheid in de samenleving, begrip voor en kennis van andere cultuuruitingen en levensovertui gingen en achtergronden, is de provincie wel wat waard. Een aan tal organisaties trekken er hard aan 'verdraagzaamheid te bevor deren'. Het provinciaal bestuur ondersteunt die activiteiten dit jaar met een bedrag van 150.000,-. Bevrijdingsfestival In iedere provincie in Nederland is er een stad die de organisatie van het Bevrijdingsfestival in die pro vincie voor haar rekening neemt. Mede op verzoek van de lande lijke organisatie doet Vlissingen dat sinds 1992 op 5 mei voor Zeeland. Dat betekent dat deze havenstad die dag bol staat van culturele activiteiten en optredens van onder meer muziekgroepen. De datum 5 mei is natuurlijk geen toevalligheid. De festiviteiten her inneren aan de bevrijding in 1945 toen er een eind kwam aan een oorlog die alles had te maken met onverdraagzaamheid. Het festival in Vlissingen staat dan ook muzi kaal in het teken van de grond rechten uit de Nederlandse Grondwet. De organisatoren in Vlissingen mogen dit jaar rekenen op een pro vinciale bijdrage van 25.000,-. Cultureel Gekleurd Het festival Cultureel Gekleurd is niet gebonden aan een plaats. Op meerdere plaatsen in de provincie zijn er culturele evenementen. Verder kenmerkt dit festival zich door een aantal gemakkelijk toe ■■i MM Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een vergunning voor taxi- ververvoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. Taxibedrijf Grenszicht te Clinge mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 4 auto's). Het besluit ligt van 29 april t/m 10 juni ter inzage bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tij dens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel- Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning Wet gankelijke activiteiten op het ge bied van onderwijs en voor en met culturele minderheden. Cultureel Gekleurd krijgt een bedrag van 50.000,-. Het Anti-Discriminatie Bureau Zeeland behandelt klachten van mensen die te maken hebben gehad met discriminatie. Verder geeft dit bureau onder meer voor lichting, geeft het kaderopleiding en en verzorgt het cursussen. Na een goede start kwamen de acti viteiten niet echt van de grond. De werkzaamheden van het bureau zijn nu overgenomen door de Stichting Slachtofferhulp Zeeland. De klachtenbehandeling is eigen lijk een gemeentelijk een gemeen telijke taak. De Zeeuwse gemeen ten, behalve de Zeeuws-Vlaamse, nemen de financiering daarvan dan ook voor hun rekening. Het andere deel van het werk wordt betaald door de provincie. Vandaar dat de Stichting een bedrag van 65.000,- tegemoet kan zien. De drie beschreven activiteiten maken deel uit van het project "Een Zee van Vrijheid" dat op haar beurt weer onderdeel is van het landelijke project "Vrijheid, Verdraagzaamheid en Anti- Discriminatie". Dat project draait nu drie jaar. Tijd voor de organi satoren om even een pas op de plaats te maken en te kijken hoe alles is uitgepakt. Kortom: een evaluatie. Dat moet grondig wor den aangepakt en goed voorbe reid. Vandaar dat daarvoor een bedrag van 10.000,- gulden is uitgetrokken. Nieuws Raadsel: wat is de overeenkomst tussen scheepvaart, huishoudens, landbouw, riolering, wegen en (woning)bouw. Antwoord, in de vaktermen van milieu deskundigen: het zijn diffuse bronnen. Daarmee bedoelen ze: bronnen van vervuiling die in dit geval vooral het water verontreinigen. Industrieën en zuiveringsinstal laties van afvalwater lozen op het oppervlaktewater. Daar hebben ze wel een vergunning voor nodig. Op die manier is bekend wie er loost, waar dat gebeurt en wat voor stoffen terechtkomen in het oppervlaktewater. Deze bronnen van vervuiling zijn bekend en aan te wijzen. In vaktermen spreekt men dan van puntbronnen. De uit stoot van vervuilende stoffen door puntbronnen is in de jaren zeventig en tachtig sterk teruggedrongen. Fiks Ondertussen blijkt dat lang niet alle vervuiling is toe te schrijven aan industrie en zuiveringsinstal laties. Sterker nog, het spreek woordelijk gezegde 'vele kleintjes maken één grote' gaat ook op voor vervuilers. Maar de vele kleine vervuilers zijn niet precies met naam en toenaam aan te wijzen, en ook is niet precies be kend welke vervuilende stof hij of zij loost. Dat is niet helder, dat is diffuus. Vandaar de verzamelnaam 'diffuse bronnen'. Dat de diffuse bronnen zorgen voor een fikse vervuiling is glas helder: meer dan van de punt bronnen, industrie en zuivering van afvalwater, gezamenlijk. ■gfejOi ■HHB! «Éis Rt - '- Mm ife y; -"in, L-. i.'jui' i tU'ïjt&'ïw-t&X? Ook milieuvriendelijk bouwen betekent schoner Handen ineen In Zeeland zijn drie instanties ver antwoordelijk voor het water. Deze waterbeheerders moeten ook zorgen voor een goede kwaliteit ervan. Rijkswaterstaat beheert de zee-armen en het kustwater, zeg maar het buiten water. De waterschappen hébben het voor het zeggen als het gaat om het binnenwater: kanalen, sloten, kreken. De provincie tenslotte is verantwoordelijk voor het grondwater. De drie beheerders hebben de handen ineengeslagen met organi saties die een rol kunnen spelen bij het verbeteren van de kwaliteit van het water: de Zeeuwse Milieu federatie, de Vereniging van Zeeuwse gemeenten en inspec ties van een aantal ministeries. Ze zijn verenigd in een platform dat een reeks acties op touw heeft gezet om het water schoner te krijgen. Helder Er blijkt toch helderheid te krijgen in de aard van de diffuse bron nen. Zo zijn er groepen vervuilers bekend en soorten activiteiten. Het soort vervuiling blijkt op die manier terug te voeren tot een groep of activiteit. Zo is vervuiling door zware metalen voor een belangrijk deel te wijten aan huis houdens en indirecte lozingen door het overstorten van gemeen telijke riolering. Door corrosie van drinkwaterleidingen en dakgoten komen op die manier koper en zink in het water terecht. De gevaarlijke polycyclische aro matische koolwaterstoffen (PAK) zitten in zware concentraties in teerproducten als asfalt en scheepsteer en in het houtver- duurzamingsmiddel creosoot. PAK komt in het (grond)water terecht door onder meer afspoe ling van wegen, oeverbescher ming van gecreosoteerd hout en de uitloging van teer op de scheepshuid. Een teveel aan voedingsstoffen is ook weer niet goed voor het water. Algengroei is een bekend gevolg. Het teveel spoelt voor een deel uit landbouwgrond; kwel is ook een oorzaak evenals lozin gen door huishoudens. Acties Voorlichting, subsidies en doel groepen de helpende hand bieden bij concrete projecten moeten er toe leiden dat de diffuse bronnen minder gaan vervuilen. Een greep uit de mogelijkheden: de aanleg van een borstelbaan voor het rei nigen van scheepsbodems; onder zoek naar alternatieven voor koperhoudende antifoulings die worden gebruikt door de recre atievaart; voorlichting aan huis houdens en bedrijven over stoffen die niet door het riool mogen wor den gespoeld; gescheiden afval stromen; landbouwers stimuleren dierlijke mest te gebruiken in het voorjaar in plaats van in het najaar, in het voorjaar heeft de bodem immers meer voedings stoffen nodig dan in het najaar; het vervangen van koperen en loden waterleidingen, daklood en zinken dakgoten; toepassen van milieuvriendelijke bouwmaterialen. Informatie Wie meer wil weten over het actie programma, hoe vervuiling is te voorkomen en om welke stoffen het gaat, kan het Zeeuws Actieprogramma Diffuse Bronnen er op nalezen. Het boekwerkje is verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. De open dag die de PSD (Provinciale Stoombootdiensten) organiseert bij de ingebruikne ming van de nieuwe dubbeldeks veerboot Prins Johan Friso, is een week opgeschoven en wordt nu gehouden op zaterdag 17 mei. De verschuiving houdt verband met het feit dat de afwerking van de veerboot bij de Koninklijke Scheldegroep in Vlissingen wat langer duurt dan aanvankelijk gepland. De verwachting is dat de Prins Johan Friso 14 mei beschik baar is voor de PSD. Het programma voor de open dag is niet gewijzigd: van negen tot elf uur is de dubbeldekker exclusief te bezichtigen voor (oud)perso- neel van de PSD en de Koninklijke Schelde Groep. Vanaf elf uur tot vier uur 's middags is iedereen welkom. Tijdens de open dag ligt de Prins Johan Friso afgemeerd achter het kantoor van de PSD in Vlissingen. milieubeheer (zgn. revisievergun ning) van ASK bv., Frankrijk-weg 5 te Vlissingen-Oost. Aanleiding tot de aanvraag is een verandering van de inrichting (metaalconstruc- tie-/scheepsreparatiebedrijf) door een uitbreiding van scheepsrepara- ties, c.q. marine-activiteiten aan de steiger. Gedeputeerde Staten willen de ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 1 mei tot en met 28 mei 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlis-sin- gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en na tel. afspraak (0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 mtÊÊÊm uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan tot en met 28 mei 1997 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning kan tot en met 21 mei 1997 telefo nisch een afspraak maken (0118- 631984). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gele genheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkin gen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belanghebben den aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht te-gen de ontwerp-vergunning, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben meldingen Wet milieube heer ontvangen 1. op 17 april 1997 van Elf Atochem Vlissingen bv. te Vlissingen voor het wijzigen van de bestemming van het voormalige "Magazijn 1" in "Analyse en etiketteer ruimte ten behoeve van Produktie Elf Atochem". De inrichting is gelegen aan de Europaweg- Zuid te Vlissingen-Oost; 2. op 18 april 1997 van Hoechst Holland nv. te Vlissingen voor het tijdelijk gebruik van een tank voor het opslaan en verla den van een polyol en een aan tal kleine wijzigingen in de polyol-installatie van de DMT- fabriek. De inrichting is gele gen aan de Europaweg 4 te Vlissingen-Oost en 3. op 21 april 1997 van Hoechst Holland nv. te Vlissingen voor het bevochtigen van fosfaat- zout in de zoutfabriek. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissingen- Oost. De meldingen liggen van 1 mei tot en met 28 mei 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15.00 uur en (na tel. af spraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een gedoogbeschikking aan Havenschap Vlissingen ver leend voor het gebruik van fosfor- slakken voor het aanbrengen van een taludverdediging voor de aan leg van de Westhofhaven. Het verzoek en de beschikking lig gen van 1 mei tot en met 11 juni 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 juni 1997 tegen de beschikking een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaar-schrift hebben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. NFORMAT E T OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het uitbreiden van de keuken op locatie Dijkstraat 12 - het bouwen van een schuur op locatie Middenhofsingel 30 - het verbouwen van de achter gevel op locatie Vlissingsestraat 110 - het bouwen van een serre op locatie Molenweg 54 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ- STELUNGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art 18a en 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art 17 WRO): - P.J.A. Bootsgezel voor de bouw van een serre met een instand houdingstermijn van 2 jaar; - NBM-Amstelland Bouw voor het plaatsen van een informa tieverkoopkantoor op locatie Boulevard Evertsen 244 met een instandhoudingstermijn tot uiterlijk 15 oktober 1997. bouwaanvragen (art 50 lid 5 Woningwet): - H. Provoost voor de uitbreiding van een woning met een gara ge en slaapkamers op de loka- tie Gebrandystraat 160; - J. van Pelt voor de verbouw en uitbreiding van een garage op de lokatie Gerbrandystraat 129. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 5 van de Woningwet en artikel I 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dot doen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. I mei 1997 tot en met 21 mei 1997 in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de twee de verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het uitbreiden van de garage Padweg 36 - het slopen van de woning met bijgebouwen Kleiweg 22 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. BESTEMMINGSPLAN RITTHEM Wij maken bekend dat met ingang van I mei 1997 voor een ieder gedurende vier weken (t/m 28 mei 1997) ter inzage ligt op het stadhuis (sector stadsontwik keling, hal 2e verdieping) het door de gemeenteraad in zijn ver gadering van 24 april 1997 vast gestelde bestemmingsplan Ritthem. Gedurende genoemde termijn kunnen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland schriftelijk bedenkin gen inbrengen: a. degenen, die tijdig hun ziens wijze bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt; b. belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat geweest te zijn hun zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken en c. een ieder, die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststel ling aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp. NATIONALE HERDENKING Wij maken bekend dat - op zondag 4 mei in het kader van de nationale herdenking op de Noorderbegraafplaats (President Rooseveltlaan) een herdenkingsbijeenkomst wordt gehouden. Belangstellenden wordt verzocht uiterlijk 19.30 uur bij het monu ment op de begraafplaats aanwe zig te zijn. Voorafgaand aan de herdenking ligt een programma gereed in de aula van de begraaf plaats. - zondag 4 mei de exploitatie van de horecabedrijven zodanig dient te geschieden dat het ver makelijkheidsaspect tussen 19.30 en 20.30 uur zoveel mogelijk ontbreekt Wij verzoeken de inwoners van Vlissingen voorts: - zondag 4 mei van 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) de vlag halfstok te hangen. - zondag 4 mei van 20.00 uur tot 20.02 uur overal een alge mene stilte in acht te nemen. WATERSCHAPSWET Ter inzage ligt tot en met 23 mei 1997 bij de sectie Communicatie een exemplaar van een ontwerp voorstel aan provinciale staten tot vaststelling van het Reglement van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Vlissingen, 29 april 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V.

de Faam | 1997 | | pagina 9