niiiiiiill ikiklt iïiitiiliiNiié GEMEENTE MIDDELBURG Raadsleden in gesprek met jongeren Van WOP en Wijktafel Dodenherdenking op 3 en 4 mei Werkzaamheden Tarieven OZB Vakantie WOP's Spelinstuif P-garages gratis open Huisvesting Midgard Korte weken uw tussen joogete^ Molenberg Penninghoeksingel Week 18 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Tafeltje Dekje Dinsdag 29 april 1997 FAAM/VLISSINGER Jeugddebat: "Verder kijken Jongeren, wie zijn dat? Wat wil len ze? Politici, wat doen ze en waarom? Veel jongeren zeggen over politiek: "Kan mij het wat schelen?" Dat wil niet zeggen dat zij geen eigen me ning hebben. Ze lopen niet snel achter een ideologisch vaandel, maar per onderwerp hebben ze wel degelijk iets te zeggen. Hoe denken zij over allerlei zaken. Voor veel inwoners, ook voor jon geren. is het niet zo duidelijk wat een gemeentebestuurder doet. Waar is hij of zij mee bezig, welke keu zen moeten ze maken. Wat komt er kijken bij het besturen van een stad. Veel vragen, weinig antwoorden nog. De gemeente is op zoek naar die antwoorden door contact te leg gen tussen jongeren en politici. Door van beide groepen te ver wachten dat ze "verder kijken dan hun neus lang is". Deze en volgende week zijn de gemeentelijke kantoren slechts twee dagen geopend: maandag 28 en dinsdag 29 april en dinsdag 6 en woensdag 7 mei. Dit heeft te maken met diverse vrije dagen en collectieve ADV-dagen. In deze tijd van het jaar komen er veel aanvragen binnen bij de af deling Burgerzaken aan de Stad huisstraat voor onder meer reis documenten. Houdt u er rekening mee dat in genoemde weken mo gelijk extra wachttijden kunnen ontstaan. De openingstijden zijn: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en donder dags ook van 18 00 tot 20.00 uur. Voor het doen van aangifte van geboorte en overli jden is de afde ling Burgerzaken op 1 en 2 mei open van 9.00 tot 10.00 uur. Spreekuur wethouders Het gebruikelijke spreekuur-op- afspraak elke dinsdag met de wethouders komt op dinsdag 6 mei te vervallen Ophalen huisvuil in Arnemuiden wordt het huis vuil deze week op zaterdag op gehaald. Vandaag, dinsdag 29 april, wordt ook het GFT-afval van de woens- dagwijken opgehaald; Bevrij dingsdag, 5 mei: in de maandag- wijken verschuift het naar de dinsdag daarna; Hemelvaart 8 mei: in de donder- dagwijken verschuift het naar de vrijdag erna. Op deze afwijkende dagen kun nen de mensen van de Stadsreini ging langskomen tussen 7.QO en 19.00 uur, mogelijk op een ander tijdstip dan u gewend bent! "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 5 tot en met 11 mei maandag Zwitserse geschnetzeltes met rösti dinsdag runderlapje, rode kool, kriel- aardappelen woensdag witlofschotel met ham-kaas- saus, aardappelen donderdag kipgehaktballen, savooiekool. aardappelen vrijdag visfilet in milde mosterdsaus, gemengde groenten, aardap pelen zaterdag nasi goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft De eerste zet is het organiseren van een jeugddebat op 30 mei aanstaan de. De informatie uit dat debat is bepa lend voor het vervolg. Uiteindelijk zullen 50 jongeren aan het debat deelnemen. Veel meer jongeren nog zijn betrokken bij het maken van de stellingen voor het debat. In de afgelopen weken is op de middelbare scholen door de jonge ren zelf bepaald waarover gespro ken gaat worden. Acht raadsleden zijn samen met een ambtenaar ieder naar een andere school toe gegaan om met de jongeren te praten. Het sociaalkultureel werk heeft hetzelf de gedaan in jeugdhonken en het jongerencentrum. Van deze tien gesprekken is een verslag gemaakt dat hieronder in het kort wordt weergegeven. ALGEMEEN: De bezoeken zijn zowel door de raadsleden als ambtenaren als posi tief ervaren. Overal kwam na een aarzelend begin de dialoog goed op gang. Jongeren zijn heel goed in staat om te verwoorden waaraan het in hun ogen in Middelburg ont breekt. Overigens speelt hierbij het eigen belang van de jongeren vaak een hoofdrol. Er is sprake geweest van informatieuitwisseling. De be zoekers hebben geleerd van de jon geren en andersom. Verschillende scholen hebben aangegeven dat de ze vorm van communicatie voor herhaling vatbaar is. lil een aantal gevallen duurde het bezoek slechts één lesuur. Dit was eigenlijk tekort. Verder zijn de teams niet allemaal met dezelfde stellingen op pad gegaan. Een meer gestructureerde voorbereiding geeft meer mogelijkheden om centrale conclusies te kunnen trekken. De bezoeken hebben veel informa tie opgeleverd over een groot aantal onderwerpen. IN SAMENVATTING NAAR ONDERWERP: BIOSCOOP/THEATER Middelburg heeft geen bios-coop. Het aanbod in het filmtheater (Ci nema) spreekt jongeren niet aan. De films zijn oudbollig en verou derd. Vlissingen is toch wel ver weg, de bus maakt het bezoek aan de bios-coop onnodig duur. Mid delburg wil een schouwburg, dat is voor oude mensen. ZWEMBAD Wanneer komt het nieuwe zwem bad. Poelendaele is echt ouwe troep, dat kan toch niet langer. Komt het zwembad soms in Vliss ingen. Lijkt bijna logisch want alle goede en leuke dingen komen in Vlissingen. Met de bus naar Vliss ingen maakt ook zwembadbezoek duur. MIDGARD (Over dit onderwerp hebben zich inmiddels ontwikkelingen voorge daan, waarover u elders op deze pa gina meer kunt lezen) De mening over hel jongerencentrum Midgard is verdeeld. Sommigen omschrijven het als een drugshol waar je na een verkeerd woord al wordt wegge jaagd. Andere vinden het een plek waar een bepaalde groep jongeren elkaar kan ontmoeten en waar acti viteiten plaatsvinden die elders niet kunnen. In die zin is Midgard waar devol. Over de locatie van het ste delijk jongerenwerk is geen ver schil van mening. De plek is onge schikt en het gebouw voldoet niet aan de eisen. JEUGDHONKEN De mening over de jeugdhonken is verdeeld. Er zijn negatieve reacties op de houding van de groepen die in de jeugdhonken komen. Sommi ge jongeren voelen zich hierdoor niet thuis of omschrijven de honken als bedreigend. Toch zou er meer aandacht en publiciteit moeten zijn over wat er in de jeugdhonken mo gelijk is. Misschien dat er dan een breder publiek op af komt. WEGEN/STRATEN/MARKT Waarom zoveel geld aan de aanleg en onderhoud van straten besteden, dat kan je beter voor een zwembad gebruiken. Waarom geeft de ge meente zoveel geld uit aan het op knappen van de markt? die is nu al goed genoeg. Er moet alleen meer gebeuren op de markt. Er moet iets te doen zijn: bijvoorbeeld muziek, terrassen sportactiviteiten SPEELTERREIN Er zijn genoeg speelterreinen voor kleine kinderen. Oudere jeugd kan bijna nergens terecht. Als er al eens een plek is dan vinden omwonen den al snel dat er overlast is. Speel plekken waar pubers terecht kun nen om elkaar te ontmoeten, te ska ten. voetballen en of basketballen zijn er onvoldoende. Er is echt be hoefte aan een grote skateboard- baan in Middelburg. Liefst in het centrum van de stad bijvoorbeeld op de markt, dan trek je nog pu bliek ook. WIJKVOORZIEMNG/ ACTIVITEITEN In veel wijken is niets te doen. In de jeugdhonken voelt niet iedereen zich welkom/thuis. Je kan ook den ken aan andere activiteiten bijvoor beeld sporttoernooien, concerten of films in de openlucht. OPENBAAR VERVOER Het openbaar vervoer is duur. Bus en trein sluiten niet goed op elkaar aan. SCHOOLGEBOUW De noodlokalen van de CSW zijn erg slecht, kan de gemeente niet voor nieuw gebouwen zorgen? DISCOTHEEK Middelburg heeft geen grote disco theek. Dc Stadsdanszaal is klein en daar mag je pas in als je 18 jaar bent. Als je jongerbent is er niets. Er is behoefte aan een grote disco theek waar ook jongeren onder de 18 jaar welkom zijn. VEILIGHEID Sociaal: Er zijn onveilige plekken in de stad: Koopmansvoetpad. Ab dijplein, Nieuwe Vlissingse weg bij Abeele en Pyramidehoeve, omge ving van koffieshops, bepaalde de len van Nieuw Middelburg, Dau- wendaele en Zuid. Oplossingen door meer controleren van politie, meer straatverlichting, harder op treden. zwaarder straffen, een meldpunt voor vandalisme. VERKEER Middelburg is fietsonvriendelijk. Gevaarlijke situaties en slechte af stelling van stoplichten. Het strooi- beleid van de gemeente houdt voor al rekening met doorgaande auto routes en niet met de routes die fietsende scholieren volgen. MILIEU Partijen moeten meer aandacht ge ven aan het milieu. Groen Links doet veel meer dan bijvoorbeeld VVD. die denken alleen maar aan economie. Er is veel zwerfvuil in de stad. Dit kan makkelijk met een project worden opgelost. CENTRALE THEMA'S Voorlopig zijn uit de voorgaande drie thema's voor het jeugddebat afgeleid: -Vrijetijdsaanbod Woonomgeving/veiligheid -Com municatie. De laatste tijd krijgen we steeds va ker de vraag met welke onderwer pen je bij een WOP of een wijktafel terecht kunt. In de praktijk blijken vragen die soms bij het Wijk On- dersteuningsPunt horen toch op de wijktafel te komen en omgekeerd. Het zit zo. Over alle kleine vragen over zaken die te maken hebben met de woon- en leefomgeving bij u. in de onmiddellijke omgeving kunt u bij het WOP terecht. Samen met de wijkbemiddelaar kunt u be kijken wie er vervolgens actie on derneemt. Het kan zijn. dat een eenvoudige vraag ook door u zelf opgelost kan worden. De wijkbemiddelaar kan u dan vertellen bij wie u moet zijn. Als het wat moeilijker is, dan zal de wijkbemiddelaar u verder helpen. Het kan zijn, dat er een brief moet worden geschreven. Als u dat wilt. dan kan de wijkbemiddelaar ook Van 30 april tot en met 9 mei a.s. zijn de Wijk ondersteuningspunten in Middelburg gesloten. Maar het wijkbeheer blijft wel gewoon be reikbaar. Op de werkdagen is hel WOP 't Zand Stromenwijk geo pend en bereikbaar. Het WOP word dan waargenomen door Hans Ver geer. Hij is dan bereikbaar onder tel. nr 634611 of fax 634355. Bui ten kantooruren kan het antwoord apparaat ingesproken worden. Hij zal dan zo spoedig mogelyk contact opnemen. Vanaf 12 mei zijn alle WOP's weer in de "normale dienst- Op dinsdag 6 mei 1997 (meivakan tie) organiseert zwembad "Poelen daele" een spelinstuif voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar die in het be zit zijn van een A diploma. Het zwembad zal deze middag worden omgetoverd tot een grote apenkooi waar met behulp van diverse spel materialen naar hartelust vrij kan worden gespeeld. Deze spelmiddag zal 3 keer worden onderbroken door een spel waar aan iedereen kan deelnemen en leuke prijzen mee zijn te winnen. Willen jullie op deze middag meedoen, laat je dan inschrijven aan de kassa van het zwembad. Aanvang 12.45 uur Ein de 16.00 uur. De kosten van deze middag zijn: 3.50 p.p. Bij voorinschrijving (t/m 4 mei) 2.50 p.p. daar bij helpen. Heeft u al enkele malen een bepaalde vraag aan de gemeente of een andere instelling gesteld, en het wordt volgens u niet aangepakt, (en dat is wat anders dan opgelost op een manier zoals u dat zelf zou willen!) dan kunt u. in overleg met de wijkbemiddelaar af spreken, dat dit onderwerp bespro ken kan worden op de wijktafel. Op de wijktafel wordt, in grote lij nen, de situatie van uw wijk door gesproken. Soms gaat dat gedetail leerd en letterlijk om een boom of een bankje, maar meestal gaan de onderwerpen over de meer com plexe en uitgebreide situaties in de wijk. Het byzondcre van dc wijkta- fels is. dat deze altijd openbaar zijn. Iedere buurtbewoner kan een wijk tafel meemaken. Het spreekt voor zich, dat u ook ge bruik kunt maken van de mogelijk heid om een onderwerp op de agen da te zetten. Regel dat dan wel ui terlijk tot een dag van te voren met de betreffende wijkbemiddelaar. Het is logisch, dat tijdens de wijk tafel de vergader ing goed voorbe reid moet worden. Voor kleine on derwerpen is het mogelijk om aan het eind van de vergadering gebruik te maken van de rondvraag. De rondvraag is een korte vraag met een kort antwoord. Hopelijk weet u nu iets meer hoe u de wijktafel, het WOP en de wijkbemiddelaar kunt gebruiken om verbeteringen in uw buurt aan te kunnen brengen. Meer informatie kunt u krijgen bij uw wijkbemiddelaar of bij de coor dinator wijkbeheer. Hieronder vol gen de adressen en hoe de verschil lende mensen bereikbaar zijn. WOP "t Zand Stromenwijk: Ru- dolf van der Feen. Amelaan 57, (voormalige kleuterschool) tel 641180, fox 634355. WOP Zuid. Phons Bax, Rentmees terlaan 245,(Het Zuiderbaken) tel 640111, fax 624698. WOP Dauwendaele.EllaLooten. Vrijlandstraat 51, (Ontmoetings- centrumDauwendaele), tel/fax 613950. WOP Arnemuiden, Lieven Theune. Vera en Henk Barentsen, Wiin Vos. Jaques den Engelsman en Jan Helmons. Korenbloemlaan 3a (Politiebureau), tel/fax 603242. WOP Nw Middelburg, Anja Schee pens, Gerda den Hartog, Zacharias Janssestraat 15 A (v Epenpark). tel/fax 640834 Coordinator Wijkbe heer Middelburg: Hans Vergeer, Ar- nelaan 57 (voormalige kleuter school) tel 634611. fax 634355. Als it vanaf de Kousteensedijk deze brug over gaat, staat u al bijna in hartje Middelburg (Foto: R. Oreel). De parkeergarages Geere en Kousteensedijk zullen van 1 juni 1997 tot 1 juni 1998 bij wijze van proef iedere avond, behalve op zondagavond, geo pend zijn tot 23.00 uur Deze openstelling is vanaf 18.00 uur gratis, behalve op donderdag, dan is het gratis vanaf 21.00 uur. De parkeergarages Geere en Kousteensedijk zijn een jaar lang bij wijze van proef tijdens de avonduren geopend geweest tot 21.30 uur. Deze proeftijd eindigt op 1 juni 1997. Burgemeester en wethouders hebben besloten om deze proef niet alleen te verlengen maar ook uit te breiden. Daarmee wil het gemeentebestuur een gebaar ma ken naar de bezoekers en de on dernemers van de stad Middel burg. Dit gebaar past binnen het geheel van inspanningen om het kernwinkelgebied te verbeteren. Bovendien wil het gemeentebe stuur meer mensen ertoe bewe gen gebruik te maken van de parkeergarages. Deze bieden het voordeel,, dat ze in het centrum liggen en dat men pas achteraf betaalt voor de werkelijke par keertijd. De dodenherdenking 1997 zal in Arnemuiden op zaterdag 3 mei plaatsvinden. Dit geldt ook voor de jaarlijkse herdenkingsplechtigheid op de Sloedam. De plechtigheid op de Sloedam zal om 19.00 uur beginnen. Belangstel lenden worden verzocht om uiter lijk 18.50 uur aanwezig te zijn. De plechtigheid op de Sloedam zal be ginnen met een korte toespraak door de heer RM. Bruinooge. loco burgemeester van Middelburg. Na deze toespraak zal een leerling van één van de basisscholen in Arne muiden een declamatie verzorgen. Ook wordt de Last Post gespeeld, gevolgd door twee minuten stilte Loco-burgemeester Bruinooge en vertegenwoordigers van de Heem kundige Kringen Dc Bevelanden en Walcheren en de Stichting Steun aan Bevrijders Walcheren zullen kransen leggen bij het Franse. Ca nadese en Schotse monument. Dc leerlingen van de basisscholen in Arnemuiden zullen helpen bij hel aandragen van deze kransen. De plechtigheid wordt beëindigd met het zingen van hel eerst en zes de couplet van het Wilhelmus De muziek vereniging Arne's Genoe gen. het Rode Kruis en het koor De Lofstem verlenen hun medewer king aan de plechtigheid op de Sloedam. In de kern Arnemuiden zal de do denherdenking op 3 mei op de Ou de Begraafplaats plaatsvinden. Om 19.35 uur zal op de Markt te Arne muiden een stoet worden gefor meerd die onder klokgelui naar de Oude Begraafplaats zal wandelen. Ook op de begraafplaats zal twee minuten stilte in acht worden geno- Foto: J. Wolterbeek. men en de Last Post worden ge speeld. Kransen worden gelegd door onder andere loco-burgemeester PM. Bruinooge en vertegenwoordigers van diverse maatschappelijke groe peringen. Alvorens de plechtigheid wordt beëindigd met het zingen van het Wilhelmus zal de heer Bruinooge op de begraafplaats een korte toe spraak houden. Om omstreeks 20.25 uur vertrek de stoet vanaf de begraaf plaats naar de Markt al waar deze zal worden ontbonden. Ook zal de muziekvereniging Arne's Genoegen medewerking verlenen aan het herden kingsprogramma in de kern Arnemuiden. Op zondag 4 mei zal om 19.30 uur op het Abdij- plein te Middelburg de traditionele dodenherden king plaatsvinden. Tijdens de plechtigheid zal burgemeester mr. D.C.B. Burgers een korte toespraak houden. Voorts verzorgt de heer A. van Noort enkele declamaties en brengt de Chr. Brassband "ONDA" koraal- muziek ten gehore. Om 20.00 uur zal er twee minuten stilte in acht worden genomen, gevolgd door het spelen van de "Last Post" en de kranslegging. Burgemeester mr. D.C.B. Burgers zal namens de Gemeente Middel burg de krans leggen bij de plaquet te, waarop de namen van de omge komen Middelburgse leden van het voormalig verzet staan vermeld en welke is bevestigdaan de gevel van het Statenzaalcomplex De plechtigheid zal worden beslo ten met het zingen van het zesde couplet van het "Wilhelmus" en het hijsen van de vlag. Een ieder wordt uitgenodigd de plechtigheid op hel Abdijplein bij te wonen. Indien de weersomstan digheden van dien aard zijn dat de herdenking niet op het Abdijplein kan worden gehouden, zal worden uitgeweken naar de Nieuwe Kerk. Vanaf zes uur 's-avonds tot aan het moment van zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Een ieder wordt verzocht deze ge dragslijn te volgen. Op maandag 21 april 1997 is begonnen met het herinrichten van de Molen berg. Het werk. dat ongeveer acht weken zal duren, wordt in twee fasen uit gevoerd. De eerste fase is het gedeelte vanaf de Langeviele tot aan de Schuttershofstraat. Het gedeelte Molenberg, Schuttershofstraat en Augus tijnenstraat is bereikbaar via de Kromme Weele. De tweede fase is het ge deelte vanaf de Schuttershofstraat tot de Kromme Weele. Het gedeelte Molenberg, Schuttershofstraat en Augustijnenstraat is bereikbaar via Ach ter de Houttuinen. Mochten er nog vragen zijn of wilt u inlichtingen over de werkzaamheden, dan kan u contact opnemen met de heer R.P. Baarends. die namens de gemeente dit werk begeleidt (tel.nr. 67 52 12). De dienst Stadsveheer gaat vanaf begin mei 1997 riolering vernieuwen in de Penninghoeksingel en Lambrechtstraat. Het werk zal gefaseerd worden uitgevoerd, te weten: - fase 1 Penninghoeksingel van Korte Noordstraat tot Stadhuisstraat, ge plande uitvoering van 5 mei tot 24 juli en van 18 augustus tot 13 september - fase 2 Lambrechtstraat. geplande uitvoering van 9 juni tot 24 juli - fase 3 Penninghoeksingel van Stadhuisstraat tot Kromme Weele, ge plande uitvoering van 18 augustus tot 27 september. Bij bovenstaande planning is uitgegaan van een startdatum van 5 mei. Af hankelijk van het al dan niet gereed zijn van de werkzaamheden van Delta Nutsbedrijven N.V. in de Penninghoeksingel kan de startdatum nog op schuiven. Er zal naar worden gestreefd de overlast zoveel mogelijk te be perken. Tijdens de werkzaamheden is alle verkeer met uitzondering van voetgangers enige tijd onmogelijk. Verder zullen voor voetgangers en rol stoelgebruikers voorzieningen worden getroffen om de toegang naar wo ningen en andere panden te waarborgen. Voor bedrijven geldt dal indien wordt verwacht dat de werkzaamheden hinder veroorzaken voor de be drijfsvoering. u wordt verzocht contact op te nemen de dienst Stadsbeheer. In overleg zullen oplossingen worden gezocht om ook hier de overlast zo veel mogelijk te beperken. Parkeren langs de Penninghoeksingel en in de Lambrechtstraat zal gedurende de werkzaamheden niet mogelijk zijn. Be woners van het tracé met een parkeervergunning kunnen parkeren op ande re plaatsen voor vergunningparkeren. Indien er geen alternatieve plaats voor vergunningparkeren op redelijke afstand van de huidige parkeerplaats aanwezig is. kan in overleg, voor de duur van het werk, een ontheffing wor den verstrekt om op een plaats voor betaald parkeren te staan. Dient u hier toe zelf een verzoek in bij de dienst Stadsbeheer. Gebruikers van garages aan de Penninghoeksingel en Lambrechtstraat kunnen gedurende de werk zaamheden geen gebruik maken van hun garage. Zij kunnen in overleg met de dienst Stadsbeheer een tijdelijke parkeervergunning/ontheffing krijgen. Voor informatie óver het aanvragen van parkeervergunningen/ ontheffingen kunt u contact opnemen met de heer P. Maas (tel. 67 53 305). Voor alle overiae zaken zijn de contactpersonen bij de dienst Stadsbeheer de heren P. van Dijke (tel. 67 53 90) en J. Gabriëlse (tel. 67 53 33). De gemeenteraad van Middelburg heeft op 24 maart 1997 de verordening Onroerende Zaakbelasting 1997 vastgesteld. Op maandag 21 april 1997 heeft de gemeenteraad de eerste wijzigingsverordening vastgesteld waarin besloten is tot hei invoeren van een tariefsdifferentiatie voor woningen en nietwoningen. Daarbij zijn de tarieven verlaagd. Deze tarieven zijn per 5000 gulden voor woningen 15,81 (eigenaarsdeel 8,78 en gebruikers deel ƒ7,03). Voor niet-woningen, zoals winkels, bedrijven en kantoren, geldt een tarief van ƒ18,96 (eigenaarsdeel ƒ10,53 en gebruikersdeel 8.43). Vorig jaar gold voor beide categorieën een tarief van 20,99. Deze tariefsverlaging is het gevolg van de hogere waardering van de panden door de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) en gaat in op I januari 1997. Wat betekent dit voor u? Wat u uiteindelijk aan onroerende zaakbelasting gaat betalen is per situatie erg verschillend. Voor woningen die minder dan 37 procent in waarde zijn gestegen geldt per saldo een lager belastingbedrag dan in 1996. Woningen die meer dan 37 procent zijn gestegen in waarde leveren een stijging van de onroerende zaakbelasting op van 5 tot 50 procent. De WOZ-beschikking Na vertragingen om allerlei redenen, die buiten de macht van de gemeente lagen, ziet het er nu naar uit dat de beschikkingen snel verstuurd gaan wor den. In deze beschikking staat hoeveel waarde uw pand heeft volgens de hertaxatie. Bij de beschikking zit een toelichting. Heeft u na lezing nog vra gen dan kunt u daarmee terecht in een speciale unit. Deze stond eerst op de Helm. maar moet vanwege andere activiteiten daar verplaatst worden. De unit komt te staan op het Sinipelhuisplein bij Sociale Zaken. U kunt daar met uw vragen terecht op werkdagen van 8.30 tot 13.00 uur. Er is ook een speciaal telefoonnummer: 675785 (meerdere lijnen). De aanslagen van de gemeentelijke belastingen zullen waarschijnlijk half mei worden verstuurd. Ongetwijfeld heeft u vernomen dat het jongerencentrum Midgard in de Kuiperspoort 12 is gesloten. Het besluit is genomen nadat de gemeente de exploitatievergunning voor dit jongerencentrum niet heeft verlengd. Het stedelijk jongerenwerk heeft nu geen accommodatie om haar werk te ver richten. Een groep jongeren in onze gemeente is zijn plek kwijt. Een aantal jongeren heeft het pand Kuiperspoort 12 bezet, met de bedoeling de slui ting ongedaan te maken. Bezoekers en sympathisanten van het jongeren centrum hebben tijdens de vergadering van de gemeenteraad op 21 april 1997 aandacht gevraagd voor dc situatie. Aan de bezetters en aan de ge meenteraad is door het College van B en W toegezegd dat zij op korte ter mijn willen meewerken aan herstel van de inloopfunctie van het jongeren centrum op een andere locatie. Op dit moment komt hiervoor slechts één pand in aanmerking. Dit is het pand Herengracht 48. Het pand is gemeente- eigendom en staat nu leeg. Besloten is een gedeelte van dit pand voorlopig aan de stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) beschikbaar te stellen. De stichting zal in dit pand met ingang van 9 mei 1997 de in loopfunctie herstellen. In het pand zullen geen (pop)concerten plaatsvin den. Er is ook geen ruimte voor oefenende popmuzikanten. Voor de "pop functie" van het jongerencentrum wordt een andere oplossing gezocht. In verband met de handhaving van de openbare orde zijn strikte voorwaarden aan het gebruik van het pand Herengracht 48 gesteld.

de Faam | 1997 | | pagina 5