VAN DE De batterijbox, een handige manier om lege batterijen in te leveren INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN ii GEMEENTE VLISSINGEN Lege batterijen? Lever ze in! Informatie WAT WEL EN NIET CHEMISCH AFVAL IS GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 23 april 1997 FAAM/VLISSINGER 19 NFORMATIE OVERHEID GEM EENTE .■■mmm POSTBUS l j T-i 4370 AA KOUDEKERKE V t, C, TEL.OI 18 -555 444 FAX0II8 -553 025 OPENBARE VOORBEREI DINGSPROCEDURE Nieuwe Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing Wij hebben een ontwerp vastge steld van een nieuwe Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing. Deze verorde ning bevat onder meer een rege ling voor het subsidiëren van door de eigenaar permanent bewoon de woningen (subsidie woningver betering) en voor de sanering van milieuhinderlijke bedrijven. Voordat aan de gemeenteraad wordt voorgesteld de verordening vast te stellen, wordt over het voornemen daartoe, ingevolge het bepaalde in de Inspraak verordening en de Algemene wet bestuursrecht, een openbare voor bereidingsprocedure gevolgd. In verband hiermee ligt het ont werp van de verordening met de daarbij behorende toelichting vanaf heden gedurende een periode van 4 weken voor belang hebbenden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke op werkdagen tus sen 09.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur en op don derdag tussen I 7.30 en 19.00 uur. Gedurende deze periode wordt iedere belanghebbende in de gelegenheid gesteld om zienswij zen over het ontwerp aan ons kenbaar te maken. Dit kenbaar maken kan schriftelijk plaatsvin den, door toezending aan het col lege van burgemeester en wet houders, Postbus I, 4370 AA Koudekerke. De zienswijze kan ook mondeling worden inge bracht Hiertoe kan telefonisch een afspraak gemaakt worden met de heer C.Maas van de afde ling Bouwen en Wonen, tel: 0118-597633. Na afloop van de inzagetermijn worden de ingebrachte zienswij zen gebundeld en verwerkt Dit resulteert in een definitief voorstel aan de gemeenteraad. VRIJSTELLINGS PROCEDURE voor het plaatsen van een kap op de zomerwoning Duinweg 119-6 te Zoutelande. Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het plaatsen van een kap op de zomerwoning op het perceel Duinweg 119-6 te Zoutelande. Het bouwplan voldoet niet geheel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij willen, met toepassing van de in het bestemmingsplan opgeno men mogelijkheid, vrijstelling ver lenen. Voordat wij hiertoe over gaan, kunt u schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij ons indie nen (postadres: Postbus I, 4370 AA te Koudekerke). Het plan ligt met ingang van 24 april I997 gedurende 4 weken ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke, op werkdagen tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 16.00 uur en op donderdag van 17.30 tot 19.00 uur. BOUWAANVRAGEN Wij maken ingevolge het bepaal de in artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is bin nengekomen voor: Aagtekerke - de verbouw van de woning op het perceel Burg. Bosselaarstraat 18; Grijpskerke - de bouw van een woning met garage op het perceel Kerkring 16; Koudekerke - de bouw van een bijkeuken, w.c en bergruimte op het per ceel Kerkhoflaan 5 - het plaatsen van een afschei ding tegen een balkon op het perceel Brouwerijstraat 12; - de bouw van een serre op het perceel Meulpad 9; - de verbouw van de hobby/stu deerkamer op het perceel Kaapduinseweg 7b; Oostkapelle - de bouw van een tuinhuis/ber ging op het perceel Oosterpark 73; Vrouwenpolder - de bouw van een garage/ber ging op het perceel Hopman de Rijklaan 39; - het plaatsen van een schoor steen op het pand aan de Elzenoordlaan 15; Westkapelle - de bouw van 4 woningen (2 x twee onder een kap) op het perceel Jan CampertstraatlMolenwal; Zoutelande - de bouw van een garage op het perceel Boudewijnskerke 58; - het aanbouwen van een keu ken/bergruimte op het perceel Timmermanstraat 23; - de bouw van een woning op het perceel Leenesland 4; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvragen om een bouwvergun ning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Wij maken bekend dat er bij besluit van 10 en 14 april I997 bouwvergunning is verleend voor: Zoutelande - de bouw van 23 garages op een perceel aan de Westkapelseweg - de bouw van 6 piramidewonin gen op een perceel aan de Westkapelseweg; - de bouw van twee woningen garage op het perceel Borné 60 en 62; SLOOPVERGUNNING Wij maken bekend dat er bij besluit van I april I997 sloopver gunning is verleend voor: Koudekérke - het slopen van een bunker op het perceel aan Karreveld. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag dat vergun ning aan de aanvrager is verzon den. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. U kunt hierover mondelin ge infofmatie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen,Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, telefonisch bereik baar onder nummer 0118 5 9 7635. VERORDENING BEHANDE LING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN VEERE Wij maken bekend dat de gemeenteraad tijdens de openba re vergadering van 17 april I997 heeft besloten tot vaststelling van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Veere. In deze verordening wordt de procedure vastgelegd met betrekking tot ingekomen BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om een bouwvergun ning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een carport op het perceel Teresastraat 20; - het verbouwen van een loods op het perceel Rotterdamsekaai 61; - het bouwen van een centrale huisvesting buitendienst dienst Stadsbeheer) aan de Waldammeweg 11; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oude Koudekerkseweg 66; - het aanbouwen van een gara ge, keuken en bijkeuken op het perceel Noordweg 226; -het uitbreiden van de woning op het perceel Statenlaan 162; - het bouwen van een tuinkas op het perceel Akkerlaan 14; - het verbouwen van de gevel op het perceel Plein 1940 num mer 3. Eventuele bezwaren tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN In de week van 7 tlm 11 april I997 zijn de volgende vergunnin gen verleend en/of is met de vol gende meldingen ingestemd: - het uitbreiden van een winkel pand op het perceel Nieuwe Burg 12; - het verbouwen van de achter gevel op het perceel Distelstraat 12; - het bouwen van een garage op het perceel Nadorstweg 31; - het plaatsen van een dak op een bestaande garage op het perceel Gandhistraat 7; - het bouwen van een woning op het perceel Vlasakker 14. Tegen voornoemde besluiten kan binnen zes weken na de verzen ding schriftelijk bezwaar worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 april 1997 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied gemeente Vlissingen. Dit voorbereidingsbesluit ligt met bijbehorende tekening waarop het gebied is aangegeven waar voor het betreffende besluit geldt, met ingang van 25 april I997 tij dens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling Vlissingsestraat 21. Het besluit treedt in werking op 23 april I997. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een bouwplan is ontvangen die niet in overeenstemming is met de voorschriften van het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Het gaat om: meldingen (art 18a WRO): - het uitbreiden van de woning op het perceel Statenlaan I62 ten behoeve van de heer P.J.M. Liplijn. Zij willen positief beslissen op de aanvraag. Artikel I8a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen ligt de bouw en situatietekeningen m.i.v. 25 april I997 twee weken (dus tot en met 13 mei I997) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag. bezwaar- en beroepschriften. Een belangrijk onderdeel is de instel ling van een onafhankelijke com missie die de burgemeester, het college of de raad adviseert omtrent het te nemen besluit De verordening en het daarbij behorende voorstel liggen voor iedereen kosteloos ter inzage bij de afdeling Algemene en Economische Zaken, Dorpsstraat 3, Meliskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur en op donderdag tussen I 7.30 en 19.00 uur. Afschriften van de verordening zijn tegen betaling van de daar voor verschuldigde kosten verkrijg baar. De verordening treedt in werking op I mei I997. Koudekerke, 23 april I997 Burgemeester en wethouders voornoemd, BESCHERMDE MONUMENTEN Aanwijzing beschermde monu menten als bedoeld in de Monumentenwet I988. Ik maak bekend dat de Staats secretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen bij besluiten van 26 maart en 4 april I997 de volgende objecten/complexen heeft aangewezen als beschermd monument als bedoeld in de Monumentenwet I988: Gapinge - Dorpsstraat I (duiventil bij molen ''De Graanhalm"); Koudekerke - Vlissingsestraat 23 (boerderij bij landgoed "Der Boede"); - Vlissingsestraat 40 ("Huys ter Schelde"); Serooskerke - Torenstraat 8 (pastorie); - Oostkapelseweg 2a en 4 (bui tenplaats "Welgelegen" met landhuis en koetshuis); Veere - Kanaalweg Westzijde 2 e.a. (sluizencomplex e.a.); - Kanaalweg Oostzijde 3 e.a. (mijnenmagazijn e.a.); - Kruisweg 6 (boerderij "Buiten Verwachting"); Zoutelande - Duinweg 24 (woning). Bedoelde besluiten liggen vanaf heden gedurende vier weken voor iedereen ter inzage bij de afde ling Bouwen en Wonen Gapinseweg I a, Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 en 14.00 en 16.00 uur en op donderdag tus sen 17.30 en 19.00 uur. OPHALEN VUISHUIL l.v.m. Koninginnedag worden de duo-bakken in Serooskerke bin nen de bebouwde kom op maandag 28 april a.s. geleegd. Voor evt vragen kunt u op werk dagen tussen 08.00-16.00 uur contact opnemen met de infor matielijn, telefoon 0118-597697. Koudekerke, 23 april I997 De Burgemeester van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het plaatsen van 5 units op locatie Boulevard Evertsen 244 - het wijzigen van de voorgevel op locatie H. Roland Holstlaan 68 - het uitbreiden van de woning en garage op locatie Gerbrandystraat I60 - het bouwen van een dakkapel op locatie Doornenburg 89 - het bouwen van een schakel station op locatie Energieweg 10 T - het bouwen van 8 stuks gara ge-bergingen op locatie Kanariesprenk - het aanbrengen van een rolluik op locatie Wolstraat I97 - het uitbreiden van de woning op locatie Spaarnestraat 22 - het plaatsen van twee dakkapel len op locatie Westerzicht 785 - het plaatsen van een palissade op locatie Albert van Dalsumlaan 30 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art I8a en 19 WRO) enlof waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art 19 WRO en art 50 lid 5 Woningwet): I. Telfort bv voor het bouwen van een telecommunicatiestation aan de Energieweg meldingen (art I8a WRO): I W. Koning voor het bouwen van een garage aan Filips de Goedebaan Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening enlof artikel 50 lid 5 van de Woningwet en artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) en artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 24 april 1997 twee weken (dus tot en met 7 mei 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de twee de verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een woning op locatie Anna Blamanlaan 13 - het bouwen van een bijkeuken op locatie Rosenburglaan 5 - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat (K) 2 7 - het bouwen van opslagruimte op locatie Galgeweitje 9 - het slopen van asbesthoudende dakbedekking op locatie Welzingseweg 2 S - het uitbreiden van het bedrijfs gebouw op locatie Poortersweg 27 - het bouwen van een blokhut op locatie Dijkstraat 47 - het bouwen van een blokhut met volière op locatie Kromwegesingel 4 - het bouwen van een bedrijfsge bouw op locatie Edisonweg 8A - het plaatsen van een terrasaf scherming op locatie Bellamypark 4 - het bouwen van een transfor matorstation op locatie Europaweg Zuid 2 - het plaatsen van drie terras schotten op locatie Bellamypark 14 en 16 - het uitbreiden van een garage op locatie Pad weg 36 - het herbouwen na brand van het pand op locatie Kerkstraat 8 - het bouwen van een woning op locatie Nico Engelschmanlaan 12 - het bouwen van een woning op locatie Nico Engelschmanlaan II Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijk Verordening Vlissingen) is ontvangen van; Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting te Vlissingen, Keldermanstraat 64 te Vlissingen, voor het verwijderen van een Schietwilg in de tuin van Batenburg 39, Vlissingen Het college is voornemens deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u verkrijgen bij de sector Beheer/sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 48 73 72. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging ontwerpbesluit Wij maken bekend, dat een aan vraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer is inge diend door: - de heer A.J.A. de Nooijer voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning actualiseringsvergunning) voor een straalbedrijf en verfspuite- rij-servicebedrijf op het perceel Andorraweg 6 te Ritthem. Aan de vergunning zullen voor schriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De aanvraag het ontwerpbesluit en bijbehorende stukken liggen van 24 april tot en met 21 mei 1997 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, telefoon 0118-487204. In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbe sluit Wanneer u daar een schrif telijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt Voor mondelin ge inbreng of gedachtenwisseling kunt u contact opnemen met de sectie Milieu. Alleen wanneer u tijdig bedenkin gen hebt ingebracht tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bezwa ren in te brengen, of de besluit vorming straks afwijkt van het voornemen. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 24 april 1997 om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de voor stellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeen telijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de biblio theek van Oost-Souburg; voor Paauwenburg: in wijkcentrum 'Open Hof; voor Groot Lammerenburg: in wijkcentrum 'Groot Lammerenburg'; voor het Middengebied: op Hogeweg 88 en voor het Centrum: in de Stadsmonitor (Wolstraat 75). Vlissingen, 23 april 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/ Vlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. Een gebruikte batterij is geen waardeloos ding, maar zit nog vol nieuw 'leven'. Gespecialiseerde bedrijven kunnen uit de restmaterialen nog van alles maken: spijkers, ijzerdraad, schroeven, moeren, schokdempers en fluitketels. Er is heel veel mogelijk, als de consument de lege batterijen maar op de juiste manier inlevert. Nederland slaut helemaal geen gek fi guur als hel gaai om hei inzamelen van gebruikte batlerijen. Op dil momcnl wordl al zeventig procent ingeleverd. Hoe goed dit resultaat ook is. hel moet nóg beter worden, liet uiteindelijk doel is in 1998 negentig procent van de ge bruikte batterijen in te zamelen en te recyclen. In het jaar 2000 moet zelfs de Voor meer Informatie over het Inzamelen en het verwerken van afgedankte batterijen: Stibat, Postbus 190, 27(H) AD Zoetermeer, tel.(079)3531331, telefax (079) 353 1365. honderd procent inzameling gehaald worden. Op dit moment worden in Ne derland naar schatting 150 miljoen bat terijen per jaar gebruikt. Om die milieudoelstelling te halen, heeft de Stichting Batterijen (ruim 300 Nederlandse producenten en impor teurs van batterijèh) samen met de overheid en detailhandel een landelijk systeem voor het inzamelen en recy clen van gebruikte>batterijen opgezet. Dit systeem voorziet erin dat de inge zamelde batterijen niet in het milieu of het afval terecht komen, maar daad werkelijk worden gerecyceld tils ze maar op de juiste manier worden inge leverd. Medewerking consumenten Gescheiden inzamelen gebeurt al lang in Nederland. Voor de nu in gang ge zette recycling gaan de 'ingezamelde batterijen via de gemeentelijke depots voor klein chemisch afval (kca) naar het Afval Verwerkingsbedrijf Rijn mond bij Rotterdam. Daar staat een machine die speciaal gemaakt is voor het sorteren van de gebruikte batterijen in vijf groepen. Daarna vindt hel terug winnen en hervcrwerken van de grond stoffen plaats bij een aantal gespeciali seerde bedrijven. De recycling levert restmaterialen op die weer worden ingezet bij de fabricage van allerlei producten. Voor de consument, die al gewend was zijn gebruikte batterijen gescheiden in te leveren, verandert er niets. Het wordt hem zelfs nog iels makkelijker gemaakt, omdat in steeds meer winkels waar batterijen worden verkocht een batlerijbox staat. De winkels die meedoen zijn te herkennen aan de deursticker met de tekst: 'Lege batterijen? Lever ze in1' Er zijn nu vier mogelijkheden om ge bruikte batterijen gescheiden in te le veren: in de chcmobox thuis bij de chemokar bij het gemeentelijk depot voor klein chemisch afval in de speciale batterijbox in de winkel Gescheiden inleveren is noodzakelijk, omdat batterijen behandeld moeten worden als klein chemisch afval. Dat is ook te zien aan de verpakking van de batterijen: daarop zit een sticker met het kca-logo. Voor de consument zijn aan het inleve- batterijen vanaf I juni 1995 met vier ren van de gebruikte batterijen geen procent verhoogd voor de kosten van kosten verbonden. Wel is de prijs van het inzamelen en recyclen. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF aceton a 1 loodwikkel (wijnflessen) accu's (incl. accuzuur) m medicijnen accuzuur meubelolie afgewerkte olie n nagellak armaturen a P poetsdoeken batterijen b O oliefilters bakolie b poetsmiddelen benzine P petroleum balpennen s schoensmeer bestrijdingsmiddelen plamuur boenwas schoonmaakmiddelen correctievloeistof c r remolie cassettebanden c schrijfmachinelinten energiezuinige lampen (PL/SL/TL) e remover (nagellak) filmafval f snelontkalker (foto)fixeer f s smeervet frituurvet spiritus (foto)ontwikkelaar spaarlampen glansmiddel g spuitbussen (leeg) VOORBEELDEN VAN PRODUKTEN EN STOFFEN DIE U WEL APART MOET HOUDEN. VOORBEELDEN VAN PRODUKTEN EN STOFFEN DIE U NIET APART HOEFT TE HOUSEN. halonbrandblusser houtverduurzamingsmiddelen inkten insekticiden kitten kwastreiniger kwastontharder kwikschakelaar kwikthermometer lampolie lijm spuitbussen met produktresten terpentine terpentijn thinner verfafbijtmiddel verf (ook op waterbasis) verfverdunner vlekkenwater (niet op waterbasis) vlooienband wasbenzine zoutzuur gootsteenontstopper halogeenlampen koperpoets kosmetica (behalve remover en nagellak) ontsmettingsmiddelen ontvettingsmiddelen op waterbasis stopbaden toner (poeder) vlekkenwater op waterbasis vlekkenverwijdermgsmiddelen videobanden viltstiften zilverpoets C) Oude medicijnen kunt u het beste terugbrengen naar de apotheek. Maar ze mogen ook bij het overige chemisch afval.

de Faam | 1997 | | pagina 19