Provincie Zeeland Commissies Tg hwr °pen huis POELZICHT ÏEGELZETBEDRIJF BRUINES HAARMODE IRENE HAARMODE IRENE SPORTERS StiaPORTERS SINKE KOMEJAN De Taurus Tegelserie van Chlumcany KNAUS BEYERLAND Frontlinie Dienstregeling PSD Tarieven veerdienst Inspraak INDOLA Alles onder één dak Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Volgende week vergaderen vijf statencommissies. De vergaderingen zijn openbaar en kennen het zogeheten spreekrecht voor het publiek. Dat betekent dat belangstellenden de gelegenheid kunnen krijgen hun mening te geven over een van de onderwerpen op de agenda. mmassmsmmmmmmm Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan Pekelingseweg 2a Aagtekerke Melding Hercules Middelburg ADVERTEREN DOET VERKOPEN Tevens plaats voor een oproepkracht Heerlijke bank met losse ?it- en rugkussens. Ook als twee -of drie-zits. Poten in beuken, kersen, mahonie of zwart gelakt. In diverse stoffen of leder. Prijzen excl. armkussens luxe appartementen aan de Boulevard Bankert te Vlissingen Zaterda8 19 april 1997 Va" 'O-00 uur. 12.00 uur GEEF ASTMAP ATI ENTEN MEER LUCHT Astma Fonds Betaalbare kwaliteit caravans modellen 1997 zijn binnen GROOTSTE ACCESSOIRESSHOP VAN ZEELAND Caravancentrum Soms valt u voor een bijzondere tegel. Een tegel die voor treffelijk ligt en prachtig oogt. Een keramische tegel van de aller beste kwaliteit, keihard, in 'door-en-door' Porcelenato uitgevoerd. Zo'n tegel wordt exclusief door Het Tegelgilde geleverd: de Taurus-serie van Chlumcany. Een echte klassetegel. Van Tsjechische komaf, vorst- en vocht bestendig, bestand tegen langdurig, fre quent gebruik. In uiteenlopende kleuren en wisselende afmetingen bij Het Tegelgilde verkrijgbaar, zowel gepolijst als ongepolijst. En uiteraard.... goed geprijsd. Woensdag 16 april 1997 FAAM/VLISSINGER 9 Abdij Nieuws Ook milieuzaken samen aanpakken. In de frontlinie van het eenworden- de Europa. Zo luidt de kop van het gratis te verkrijgen informatie blad over samenwerking tussen de Vlaamse en Zuid-Nederlandse grensprovincies. Het zijn de woor den van de minister-president van het Vlaamse Gewest om duidelijk te maken dat samenwerking over de grenzen heen, meer moet zijn dan een modegril. Bestuurders in de grensgebieden hebben uitgele zen mogelijkheden om concreet te bewijzen dat Europa meer is dan een bureaucratie in Brussel. Groei Het informatieblad maakt gewag van een groeiende samenwerking tussen de drie Zuid-Nederlandse en vijf Vlaamse provincies en het Vlaamse Gewest. Aan Nederland se kant gaat het om de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg. De Vlaamse provincies zijn: West-Vlaanderen, Oost-Vlaande- ren, Antwerpen, Vlaams Brabant en Limburg. Het jaarlijks bestuur lijk overleg tussen de commissa rissen der koningin en de gouver neurs gebeurt onder leiding van de Vlaamse minister-president. Een zestal projecten maakt duide lijk dat de bestuurders een bood schap aan elkaar hebben. Goed nabuurschap Vanaf dit voorjaar geldt een Code van goed nabuurschap. Populair gezegd gaat het om fatsoensre gels bij het aantrekken van bedrij ven. Zo maakt de Code het voor bedrijven in het samenwerkings gebied moeilijk om de overheid in de plaats van vestiging onder druk te zetten door te dreigen met verhuizing naar een aangren zende provincie. In de Code gaat men er vanuit dat het samenwer kingsgebied als regio niets opschiet met een dergelijke ver huizing. De Code is niet gericht tegen het stimuleren van investeringen. Wel is afgesproken dat men elkaar op de hoogte houdt van geldende sti muleringsmaatregelen, hoe ze uit pakken en hoe er in de praktijk van alledag mee wordt gewerkt. Meer Maar goed nabuurschap vereist meer. Een bekend probleem voor grensbewoners is de keuzevrij heid in de (gezondheids)zorg. In de praktijk blijkt er weliswaar sprake te zijn van een groeiende samenwerking tussen zorgaanbie ders en verzekeraars, maar wet en regelgeving belemmert vaak een goede uitvoering. Samen met de rijksoverheden werkt men er aan de problemen het hoofd te bieden. Op het gebied van milieu hebben de overheden elkaar gevonden in een stappenschema voor grens overschrijdende milieueffectrap portages en in het maken van afspraken bij het afgeven van ver gunningen waarvoor geen mer verplicht is maar waar wel hinder door kan ontstaan. Andere zaken waar vorderingen over zijn te melden, zijn onder meer samenwerking bij rampen bestrijding, culturele samenwer king en de goederenspoorlijn naar Duitsland. Meer weten Wie meer wil weten kan het infor matieblad Vlaams- Zuid-Nederland se samenwerking verkrijgen bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Vanaf 1 mei tot 1 oktober zullen ook op zaterdag en zondag twee schepen varen op de lijn Vlissin- gen - Breskens. Vanuit Vlissingen vanaf 08.50 tot en met 18.50 uur en vanuit Breskens vanaf 09.20 tot en met 19.20 uur. De dienstregeling op de lijn Krui- ningen - Perkpolder verandert niet. De statenleden bereiden in de commissies de definitieve besluit vorming van Provinciale Staten (PS) voor of geven advies aan het College van Gedeputeerde Staten (GS). Wat PS betreft gaat het om onderwerpen die in de Statenver gadering van vrijdag 16 mei hun beslag krijgen. Voor GS is de commissievergadering het mo ment om te peilen hoe voorstellen worden ontvangen. Immers, alle fracties van de politieke partijen die zijn gekozen in Provinciale Staten zijn vertegenwoordigd in iedere commissie. De statencommissies vergaderen als regel in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Is dat niet het geval dan staat dat aangege ven bij de betrokken commissie. Welzijn De statencommissie Welzijn ver gadert maandag 21 april. De bij eenkomst begint om 09.30 uur. Onderwerpen die in ieder geval aan bod komen zijn: besteding budget voor het thema "Verdraag zaamheid" in 1997; conferenties jeugdzorg; herstructurering wel zijn en de evaluatie van de monu mentenverordening. Het kan zijn dat een statenlid opheldering wil hebben of iets wil zeggen over een van de ingeko men stukken. Het kan dan gaan om onderwerpen als: ontwikke lingssamenwerking; samenwer king in het onderwijs tussen Kent en Zeeland; een onderzoek naar podiumkunsten in Zeeland en cor- Openbaar vervoer onderwerp van gesprek. respondentie over problemen in de thuiszorg. Waterstaat en verkeer De statencommissie Waterstaat en Verkeer komt maandag 21 april eveneens bijeen. Deze verga dering begint om 13.30 uur. De agenda vermeldt drie onder werpen: PSD-zaken, vervoersover- zicht maart 1997 en voortgang PSD; IPO (Inter Provinciaal Over leg), voortgang decentralisatie en openbaar vervoer; extra investe ring in infrastructuur voor stads en streekvervoer 1996 - 2000. De ingekomen stukken gaan onder meer over: voortgangsrap portage Westerscheldetunnel; fietspad Sint Maartensdijk - Stave- nisse en de Zeeuwse telefoon gids. Economie De statencommissie voor Econo mie schuift woensdag 23 april, 15.30 uur, aan de vergadertafel. De commissie buigt zich over de volgende onderwerpen: ontwikke lingssamenwerking 1997; stimule ringsregeling Ruimte voor econo mische activiteit; subsidie Stich ting Proefboerderij Rusthoeve; voortgangsrapportage Schouwen- West; samenwerking in het onder wijs tussen Kent en Zeeland; sub sidie voor een onderzoek naar een bedrijvenloket Zeeland; inno vatiecentrum voor telematicapro ject; stappenplan provinciaal soci aal economisch beleidsplan 1998-2002. Ruimtelijke ordening De statencommissie voor Ruimte lijke Ordening buigt zich vrijdag 25 april, aanvang 09.30 uur, over de volgende onderwerpen: pro ject Bouwstroom duurzaam ge bouwde woningen in kleine kernen en het provinciaal meerjarenpro gramma Landinrichting en Natuur 1998 - 2002 (inclusief prestatieaf spraak 1997 tussen de provincie en de dienst landinrichting en be heer landbouwgronden. De ingekomen stukken gaan over onder meer: fietspad Sint-Maar tensdijk - Stavenisse, voortgangs rapportage Schouwen-West, infor matie over zakelijk en recreatief gebruik van het vliegveld Midden- Zeeland. De commissie vergadert op het adres Het Groene Woud 1 in Mid delburg. Milieu De statencommissie voor Milieu komt vrijdag 50 april om 14.00 uur bijeen in het gebouw aan Het Groene Woud 1 in Middelburg. De volgende onderwerpen komen aan bod: regionaal actieprogram ma diffuse bronnen en intentiever klaring; verlenging van de termijn die geldt voor Kerend Tij Twee milieuverkenning. Wat ingekomen stukken betreft gaat het om het volgende: evalu atieverslag Bandenproblematiek Zeeuwsch-Vlaanderen, bodemsa neringen 1997, landelijke discus sie over afval. De agenda's van de commissie vergaderingen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. In de periode van 1 mei tot 1 oktober gelden verhoogde tarie ven voor een overtocht op de Westerschelde met een van de schepen van de PSD. Een enkele reis voor een voertuig tot en met 6 meter kost dan 16,= (nu 11,-=); langer dan deze afmeting tot en met 12 meter wordt 30,= (nu 21,75); motoren zonder zijspan of aan hanger gaan 7,50 betalen (nu 5,50). Op de lijn Vlissingen - Breskens betalen voetgangers en fietsers in deze periode het zogeheten zo- mertarief: 1,= (nu gratis), voor de afvaarten tussen 06.45 en 20.00 uur; een abonnement kost 10,=. Tot 30 mei is het mogelijk te reageren op de nota Zeeuws per spectief. In de nota staan de beleidsvoornemens van de provin cie voor het welzijnsbeleid vanaf 1998-2001. GS gaan er in de nota vanuit dat de provincie niet zelf het welzijns beleid uitvoert. De provincie schept voorwaarden en moet zor gen voor een goede structuur. Vandaar dat het beleidsstuk een belangrijke bouwsteen is voor de inrichting van de nieuwe provincia le welzijnsorganisatie. Volgende week wijdt AbdijNieuws een artikel aan de inhoud van de nota. Wie wil reageren moet dat schrif telijk doen aan GS van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Zeeuws perspectief is verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie Pekelingseweg 2a te Aagtekerke ernstig is en hebben het sane ringsplan (art. 39 Wet bodembe scherming) van CZAV te Wemel- dinge goedgekeurd. De beschikking ligt, met de overi ge stukken, van 16 april tot en met 28 mei 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en bij de gemeente Veere, Dorpsplein 28 te Koude- kerke, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 mei 1997 een bezwaar schrift tegen de beschikking indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 2 april 1997 een mel ding Wet milieubeheer ontvangen van Hercules bv. te Middelburg voor wijzigingen in de packout afdeling van de Hydrogenatie- fabriek (o.a. verlenging koelband 1, verbeteren overkapping en ver beteren koeling). De inrichting is gelegen aan de Herculesweg 35 te Middelburg. De melding ligt van 17 april tot en met 14 mei 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeente huis van Middelburg, op werk dagen van 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. WÈÊÊKÊÊÊÊmÊÊÈÊÊÈÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ exclusively >1 Een nieuwe lente, een nieuwe look bij voor een modern geknipt of gesneden coupe. Kleurnuances in aflopende tinten. Verzorging en glansbehandelingen nieuw van of een zorgeloos zomers kapsel door een volume permanent Torenstraat 33A Serooskerke, tel. 0118-592048 DEZE VERDIENEN Do nationale actio voor gehandicapte sportori Is een Initiatief van: SF- NSG-jf^ 11 BAZAR Wonen in de "Residentie Admiraal Tromp" aan de Boulevard Bankert te Vlissingen is een unieke belevenis met de bruisende zee aan uw voeten. Het appartementencomplex omvat 58 appartementen, 2 winkelunits en een gezamen lijke parkeergarage. De vijf verschillende typen appartementen bevatten o.a.: woonkamer, halfopen keuken, 2 slaap kamers, badkamer met ligbad en aparte douche, inpandige berging en balkon met uitzicht op zee. Huurprijs: v.a. 1.569.- incl. servicekosten. Op dit moment zijn er per direct appartementen beschikbaar. MAKELAARDIJ IN ONROEREND GOED, HYPOTHEKEN EN VERZEKERINGEN Middelburg, Damplein 1telefoon 0118-689000 aM Goes, Gasthuisstraat 3, Telefoon 0113-251000 Giro SaSS STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS Dealer van: KNAUS en BEYERLAND Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 0113-223277 i i BRI INKS Tegelzettersbedrijf - Sanitair - Badkamerrenovatie A. Joachimikade 48-1Goes, tel. 0113-250257 Openingstijden van onze showroom: werkdagen: van 09.30 - 12.00 uur 13.30- 17.00 uur maandag: gesloten zaterdag: van 09.30 - 15.30 uur

de Faam | 1997 | | pagina 9