't Is altijd lente in de ogen... Als vervoer een probleem geworden is.. Woensdag 16 april 1997 FAAM/VLISSINGER 21 „'t Is altijd lente in de ogen van de tandartsas sistente", zo is regelma tig te horen op de radio. Als dat waar is, heeft de lente op 11 april hoogtij gevierd. Toen kwamen namelijk alle tandartsas sistentes van Walcheren bijelkaar om ideen en er varingen uit te wisselen. Het was de vijfde keer dat een dergelijke dag ge houden werd. GEVONDEN COLLECTE LEZING OUDEREN POLITIEK SPORT OPEN DAG JEUGD VROUW Wet Voorzieningen Gehandicapten -r iv SNEL GEBOEKT Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 17 april t/m wo. 23 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A.C. den Hol lander. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.J. Mink. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: P. Boekesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J. de Vis ser. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.C. de Hollander. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: geen opgave ont vangen, 19 uur: J. Sinke. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: J. Sinke (in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C.J. Kleij. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper, kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: C.J. Kleij. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C.J. Kleij (in de Geref. kerk). MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. van den Berg, 14.30 uur: P.A. Trimpe. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: P. Boekesteijn. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: L. Wl- Ischleger, 18.30 uur: J.C. Mesu. Oostkerk (in de Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: J. Crans. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A.M. de Hullu. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: P.A. Straling. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Ver gulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. A.E. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bidstond, 10 en 19 uur: C. Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Iedere tweede en vierde zaterdag van de maand 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: vrijdag 9.45 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafal gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: P.H. Spaa (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.H. Kip (in de Zionskerk), 19 uur: Ph. Spaa. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. - RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans-Molenaar. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse, 19 uur: P.L de Schipper. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 19 uur: P.L. de Schipper (in de Geref. kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: P. Paulusl. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 19 uur: R.G. van derZwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: G.T. Grootjans, 19 uur: H. Hondius. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranje plein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. A.J. Dingjan. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: H. Blom. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Larinoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. van Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Genuit. Ter Reede. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse-Spie- rings. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Katten- berg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: W. van Beek. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Bera. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijf de zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Van Leerdam, 19 uur: Murre. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Van Leerdam, 19 uur: Murre (beide diensten in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Sinte-Maartensdijk (SOW-dienst in 'Moria'), 19 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Manuputty. Rottweiler - Bij het Middel burgse politiebureau zijn in de periode van 15 tot en met 27 maart de volgende voorwer pen aangegeven: een giro maatpas, een Esso-tankpas, een gehoorbeschermer, lees bril, Kodak-filmrolletje (26 op names), een zilveren quartz dameshorloge, een double- dameshorloge met zwart bandje, een hazewindhond, een herdershond, een labrad or, een rottweiler, een grijze gestreepte kat, een bruine portefeuille met persoonlijke bescheiden, een witte linnen tas met sportkleding, een rechter dameshandschoen (zwart suede), een blauwe kin derregenjas, een zwarte fiet stas met blauwe regenjas, een blauw regenpak, diverse fiet sen, sleutels en sleutelbossen en een zilveren halsketting. Verloren voorwerpen kunnen binnen drie maanden tijdens kantooruren worden afge haald. Fietspomp - Bij de Vlissingse politie zijn van 21 maart tot en met 4 apil de volgende zaken aangegeven: verschillende portemonnees, fietsen en sleutels, een schakelarmband, een fietspomp, een handtas met shag, een dames- en een herenhorloge, een jact maat L, fietshandschoenen, een kin- derjas, een klein wit konijn, een speelgoedolifant en een speelgoedkonijn. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren worden afge haald op het bureau in Vlissin gen. Gevönden voorwerpen worden drie maanden be waard. waarvan de opbrengst wordt gebruikt voor projecten voor ouderen. Zo is de opbrengst van vorig jaar aan de donder- dagmiddag-soos in het Theo van Doesburgcentrum ge schonken. De postzegels wor den verkocht vanuit een stand in de hal van Ziekenhuis Wal cheren. Deze is op 16, 22, 23, en 29 april geopend van 10 tot 16 uur. Op 18, 19, 25, 26 april en 3 en 4 mei is er tevens een stand in de Miro in Vlissingen. Deze is op vrijdag van 13 tot 20 uur open en op zaterdag van 11 tot 16 uur. Schaken - In Goes wordt za terdag 19 april voor de vijf tiende keer het 50+-schaak- toernooi gehouden. Wie mee wil doen kan zich aanmelden bij L.J. Verkerk (0113 - 343 493). Het toernooi begint om 10.30 uur in wijkgebouw De Spinne. De prijsuitreiking is Maurits uit Middelharnis on der leiding van dirigent Mar van der Meer. De koor- en ge meentezang wordt begeleid door organist Bart-Jaap de Bakker, eveneens uit Middel harnis. Ds. L. Wülllschleger verzorgt de meditatie. Gehandicaptensport - Het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten houdt tot 19 april een huis-aan-huiscollecte. Het fonds betaalt voorzieningen die moeten worden getroffen voordat een gehandicapte van wekelijkse sportbeoefening kan genieten. Roemenië - De stichting Zeeuwse Scouts voor Roe menie houdt van 3 tot en met 9 mei een huis-aan-huiscollec te in Middelburg. De op brengst is bestemd voor een groep jongeren die deze zo mer deel wil nemen aan een zomerkamp in Zamostea in Roemenie. De Zeeuwse deel nemers dragen daar typische scoutingkennis en -ervaring over aan de Roemeense. Middelburg - Voormalig wet houder Gerrit Schoenmakers geeft zondag 20 april de lezing 'Cultuur in Middelburg' voor het Humanistisch Verbond. De lezing begint om 10.30 uur in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Vlootbasïs - De vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum heeft dr. Ph.M. Bos- scher (publicist en oud-con servator van het Helders Mari ne Museum) gevraagd don derdag 17 april een lezing te geven. Hij doet dat vanaf 19.30 uur in het Vlissingse Ar senaaltheater. De titel van de lezing is 'Vlissingen als vloot- basis'. Postzegels - Het comité van de ouderenpostzegels in Vliss ingen is dinsdag begonnen met de verkoop van een nieu we serie Ouderenpostzegels. Het thema van dit jaar is 'ou deren en beeldvorming'. Ou derenpostzegels zijn zegels Praise - Youth for Christ Mid delburg houdt 18 april een praise-avond in de Hofplein- kerk. Deelnemers zingen met een combo en L. Fabriek houdt een overdenking. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Rozenkruis - De School van het Gouden Rozenkruis houdt donderdag 24 april een the ma-avond in Vlissingen. On derwerp is 'Ons leven, schijn of werkelijkheid'. De bijeen komst begint om 20 uur in het Theo van Doesburgcentrum. Zingen - In de Vlissingse Pet ruskerk wordt zondag 20 april de interkerkelijke avond 'Vliss ingen zingt' gehouden. Het thema is dit keer 'door God gekend'. Het kerkkoor Gies- senburg en Brassband Wal cheren van het Leger des Heils verlenen muzikale me dewerking. De interkerkelijke bijeenkomst begint om 19 uur. Nassim - De stichting Vrien den van Nassim houdt dins dag 22 april een muziek- en samenzangavond in de Mid delburgse Zuiderkerk. De stichting wil tijdens deze avond geld bijelkaar krijgen voor Nassim de Jong, die op dit moment de Bijvelschool in Guayaquil in Equador. Tijdens de muziek- en zangavond worden werken gespeeld voor orgel, dwarsfluit en panfluit. Naast samenzang is er een meditatie door ds. W. Harinck uit Kapelle. De muziek- en sa menzangavond begint om 19.30 uur. Koorzang - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 19 april een koor- en samenzangavond in de Nieu we Kerk in Middelburg. Vanaf 19.30 uur zingen de Hervorm de Zangvereniging Jeduthun en het jongerenkoor Prins Blauwe vlag - De gemeente Veere gaat haar stranden aan passen op de normen van de 'Blauwe Vlag'. Dat is een Eu ropees kwaliteitsmerk voor schone en veilige stranden en zwemwater. De kwaliteit wordt twaalf keer per seizoen gecontroleerd. Een aantal van de Walcherse stranden mogen de Blauwe Vlag al voeren. Bij Neeltje Jans en Vrouwenpol der moeten de strandpavil joens en toiletvoorzieningen eerst nog worden aangesloten op de riolering. Straatnamen - In Sint Lau rens zijn de namen van een aantal nieuw aan te leggen straten bekend geworden. Zo zal er een Van Serooskerke- laan komen, genoemd naar de familie Van Serooskerke, die van 1567 tot 1631 de am bachtsheerlijkheid Popkens- burg in bezit had. Een andere straat zal Hunniusstraat gaan heten naar een Sint Laurense predikant uit de achttiende eeuw. De Godinstraat tenslot te is genoemd naar Elisabeth Catharina Godin, die na de dood van haar oom am- bachtsvrouwe werd. WOZ - De Socialistische Partij Vlissingen is een actie begon nen tegen de Wet Waardering Onroerdende Zaken. Bij de SP is een voorbeeld-formulier verkrijgbaar waarmee mensen die het niet eens zijn met de hertaxatie van huin huis be zwaar kunnen aantekenen. Dat dient overigens binnen zes weken na ontvangst van de gemeentelijke beschikking te gebeuren. Inlichtingen: 0118 -417 650. Veere - De Veerse gemeente raad komt 17 april bijelkaar in het gemeentehuis in Koude- kerke. Vanaf 19.30 uur praten de raadsleden over onderwer pen als het uitbreidingsplan hoek Oostweg/Koudekerkse- weg in Biggekerke, de ver koop van twee huurhuizen in Westkapelle, de uitbreiding van Hof Domburg, de vaststel ling van een inspraakverorde ning, de aankoop van een fietspadzoutstrooier en het opstellen van een sectorale toekomstvisie voor recreatie en toerisme op Walcheren. De gemeenteraadsvergadering begint om 19.30 uur. Sportgala '97 - In het Sport- punt Zeeland in Goes wordt 25 april het Zeeuws Sportgala '97 gehouden. Onderdeel van het gala is de verkiezing van de sportman/vrouw van het jaar. Daarnaast zijn er demon straties van nieuwe sport- trends en is er een video te zien over Goes als sportstad. Het gala begint om 19.30 uur. Pelgrim - De Middelburger Bert Rogge vertrekt zondag 27 april op de fiets naar het Spaanse pelgrimsoord Santia go de Compostella. Hij doet dit samen met Nico Scheerder uit Hilversum. Rogge is wat je noemt een moderne pelgrim, die volgens zijn sponsor Foto Verschuren uit Middelburg tij dens de reis bij de echt be langrijke dingen in het leven wil stilstaan. Tijdens de reis maakt Rogge foto's die bij Verschuren na terugkomst tentoongesteld worden. Beach sport - Voor de twee de keer organiseert de Zeeuw se Sportraad het project Be ach Sport Zeeland. Dit project richt zich op sportactiviteiten op en rond de Zeeuwse stran den. De activiteiten worden afgestemd op de vraag van dag- en verblijfsrecreanten en inwoners van de kustprovin cie. De promotiekrant die dit jaar opnieuw aan het project is verbonden komt 3 juni uit. Hij is vanaf dan verkrijgbaar bij VVV-kantoren en recreatie ondernemers. Bovendien wordt hij huis aan huis ver spreid in alle Zeeuwse kustge- meenten. Plaatsing van activi teiten is mogelijk tot 1 mei. In formatie: 0118 - 640 700. Hockey - Maurits Hendriks (assistent bondscoach van het Nederlands heren hockey team) geeft nog twee keer een gasttraining aan de Hockey- school Zeeland. Dat gebeurt maandag 21 en zaterdag 26 april in sportpark De Voor- borch in Middelburg. De gast training is georganiseerd in het kader van de afsluiting van het eerste seizoen van de Hockeyschool Zeeland. De trainingen beginnen om 19 uur (maandag 21 april) en 18 uur (zaterdag 26 april). Hend riks gaf al een training op maandag 14 april. Schaatsen - IJsclub De Poel uit 's Heer Hendrikskinderen houdt vrijdag 18 april een in formatieavond over schaats- trainingen. Hubrecht Janse (Zeeuws recordhouder op 3 en 10 km en gebruiker van de revolutionaire klapschaatsen) en Wopke de Vegt (trainer/coach Rintje Ritsma) vertellen iets over hun werk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Heer Hend rikshuis in 's Heer Hendriks kinderen. Bier brouwen - De Schelde- brouwerij in 's Gravepolder houdt zaterdag 19 april een open dag. Er zijn rondleidin gen en er kan ook bier ge proefd worden. De open dag begint om 9 uur. Tot 18 uur is er ieder half uur een rondlei ding. De brouwerij is geves tigd op het Industrieterrein B aan de Rangeerstraat in 's Gravepolder. Kinderfeest - In de Middel burgse Stadsschouwburg wordt zaterdag 19 april een In tercultureel Kinderfeest ge houden. Kinderen kunnen hier volgens de organisatie op een positieve manier kennismaken met kinderen uit een andere cultuur. Naast een podium programma met toneel, play back, zang gedichten en dans groepen zijn er een informa tiemarkt en een aantal doe-ac- tiviteiten. Verliefd - Onder de vlag 'verliefd op een vrouw, wat nou?' is er vanaf 7 mei een gespreksgroep voor vrouwen die ontdekt hebben dat zij ho moseksuele gevoelens heb ben. De groep wordt begeleid door Suzan Sol en Diane Rui tenbeek, die de deelnemers willen laten zien dat een co ming-out gespreksgroep pret tig en leuk kan zijn. De groep komt zes keer (wekelijks) bijel kaar en wordt georganiseerd door VHV Artemis en COC Midden-Zeeland. rtlAATSCHAPPElIJKE ZORG WALCHEREN *1 Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. donderdag 17 april t/m woensdag 23 april DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal West-Souburg, volksdan sen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Dom burg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo voor vijftig plussers, 14 u. Het Bolwerk Vlissingen, bingo, 20 u. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjesmiddag, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing door J. Oerlemans, 'Gletsjers als thermometer van het klimaat', 20 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, themamiddag van de Alzhei- mervereniging, 'Is dementie te genezen?', 14 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg, stijldans avond, 20 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact- middag, 15 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, snuffelmarkt, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, prijsklaverjassen, 14 u. De Oude Zeedijk Goes, Windhonden wedstrijd, 'Zilveren mosselren', 11 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en lote rij, 20 u. Breeweg-Kruisweg Middelburg, rommel markt, 10 u. ZONDAG De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 16 u. De Octopusclub Domburg, T- shirt schilderen, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Van zout naar zout', 14 u. MAANDAG~~ Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss., technika 10, voor meis jes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, sjoelen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Openbare Bibliotheek Goes, lezing door Magreet de Lange, 'Literatuur in verzet', 20 u. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Country Line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennis sen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Caf-Restaurant De Golfbaan Vliss ingen, prijsklaverjassen, 20 u. WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderinstuif 4 t/m 9 jaar, 14 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmel den voor 12 u. De Octopusclub Domburg, stoel schilderen, 10 u. Openbare Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondlei ding 'Met de rugzak op pad', 14 u. Abdij Middel burg, voorjaarsbazar, 10.30 u. Do. 17 april t/m wo. 23 april HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noord weg 353, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Saba laan 3, tel. 471017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemuiden, Ge zondheidscentrum Middel burg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw en St. Joosland, tel. 601340. Zondag tot 24 uur: Waarnemend arts, Roosenburg- laan 20, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oost kapelle, Serooskerke, Vrou wenpolder, Veere en Zand dijk: Zaterdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J. W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Melisker ke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgeval len van 11 tot 12 uur: Zater dag en zondag: P. de Boer, Rou- aansekaai 23, Middelburg, tel. 613320. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobagolaan 6, Vlis singen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geo pend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geo pend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Drees- straat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: vrijdag t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezel schapsdieren): Zaterdag en zon dag: A.J. Diender, Dr. Staver manstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreekuren zonder af spraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Mid delburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oost kapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melis kerke: (kleine huisdieren): Kel- derweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zondagavond: L.H. Moseman, tel. 0113- 649663. Vogelopvang Midden-Zee land, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en ge handicapten-) Alarm Zee land. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ou deren en gehandicapten, Vliss ingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappe lijk Werk, Thuiszorg Walche ren. Middelburg, 684000, Vlis singen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. SOS Telefonische Hulp dienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kindermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreek uur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraam zorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishande ling, Raad voor de Kinderbe scherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartike- len, 06-53863677. Politie-assistentie Walche ren. Noodhulp 112, overige as sistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 21