Rowwen Hèze op Vlissings bevrijdingsfestival Hard en direct Cabaretier Torn in Vestzaktheater Dwingender en swingender Middelburger betuigt eer aan Vlaamse dichter IN MIDDEN ZEELAND GEHOORD Jong cabarettalent in Stadsschouwburg Len Rawle in Middelburg Queen Woensdag 9 april 1997 FAAM/VLISSINGER m ns u?nas? m m Donderdag 10 april t/m woens dag 16 april ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilde rijen, portretten en posters. Geo pend na tel. afspraak 0118-603469. DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Muse um, Ooststraat 10a, Reimond Kimpe (1885-1970), 'Kimpe's Collectioneur'. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Florette Dijkstra, 'De voorgeschiedenis'. Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gra- venpolderseweg 114, 'De emotie verbeeld', werk gemaakt door ver standelijk gehandicapten. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, Kees de Hond, tekeningen en schilderijen. Restaurant De Witte Lelie, Opril Grote Markt 8, Ashot Safian. Oosterschelde College, Zuster straat 11, cursisten model- en por trettekenen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. van af 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATJENDIJKE Galerie Nona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorps straat 8-10, Lutske Strating, aquarel len. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Gïth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pas tels. Agnes Visser, vernissage 'Men sen en dingen' Galerie Willem Vader, L. Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoon stelling van diverse kerken in Mid delburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kou- steensedijk 7, Middelburg in vogel vlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Ne- derhand, schilderijen, aquarel, olie pastel en crayon. Roosevelt Studiecentrum, Abdij, expositie over het leven en werk van de drie Roosevelts: de president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Ele anor Roosevelt (1884-1962). Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, ge mengde technieken. Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Ria Ruedisueli, beelden. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Wim ZurnQ, gra fiek en schilderijen. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Singel straat 13, leden van 't Zeeuws-Palet, diverse werken. Restaurant de Burght van Ant werpen, Turfkaai 3, Lies Beyerinck, pentekeningen. Stadsdanszaal, Beddewijkstraat 15, Lex Weijerman, model van een DC3-Dakota. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, fototentoonstelling 'Langs de deur', foto's van leveranciers die vroeger aan huis bezorgden. Zeeuws Museum, Abdij, 'Bloom' kijkroute door het musuem en een opmerkelijke museumvitrine, het thema is bloemen. Brooymans van de Gruiter Diezijn, Lange Viele 29, Hanny Pe ters, aquarel-, olie- en acrylschilde- rijen. Spin-off, Gravenstraat 63, Florence Paradeis, 'La porte de deur' (t/m 13 april). Zeeuws Museum, Abdij, Reimond Kimpe (1885-1970), 'De gulden mid denweg' schilderijen en tekeningen. De Vleeshal, Markt, Maria Roosen, 'Nieuw werk' balen stro, stuivende donsveren, glazen ogen en kerami sche objecten (t/m 13 april). COC-Café Goudwaard, Lange Noordstraat 52, 'Lesbische cultuur aan de muur', posters. Galerie Het Gouden Briefke, Gortstraat 32/34, Joke Struik, etsen en linosnedes. De Kapper, Korte Geere 10, Joeke Schuurman, beelhouwwerken. Galerie Caesuur, Nieuwe Wal 4, Tom Kosters, zeefdrukken, schilderij en en tekeningen 'Intervals' Galerie 'T', Turfkaai 25, Frits Son- nenberg; meubelontwerpen. Greet Lyklema; werken in gemengde tech niek. Marja de Lange; schilderijen. Gerjanne Wiesum; sieraden. Léon Luijks; sieraden. Juul Kortekaas, Brakstraat 5, Juut Kortekaas; schilderijen en objecten. Dees Goosen;schilderijen. ABN-AMRO Bank, Markt 7, Ashot Safian, schilderijen. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, Inge van der Kooij, 'Chesie Beach' (vanaf 11 april). Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, cursisten van het MIKV, beeldhouwwerk, tekeningen, schil derijen, portretten en foto's. Rabobank, Lange Geere 3, cursis ten van Jackie Bongers, keramische plastieken. Ramschip 'de Schorpioen', Los- kade 1, cursisten van Els Holle- brandse, tekeningen en schilderijen. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks geo pend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie bver Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Arienne Molenaar, aquarellen: strand- en zeegezichten, fruit en bomen. Zeeuws biologisch Museum, Belly Pot Cervin, vrijdag in jongerencentrum Midgard. FOTO ANDRÉJOOSSE DONDERDAG 10 APRIL De Zandput, Serooskerke; Batsa- ny Dansgroep Tapolca Hongarije en Walcherse dansgroep Walacra, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Dubbelcabaret: Ernesto Marcelli no en Rick Lorenzo Dros, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Kees Torn, 'Als ik het niet dacht', 20.15 uur. De Piek, Vlissingen; Whisky Priests, 22 uur. VRIJDAG 11 APRIL Engelse Kerk, Middelburg; The Pleasant Companions, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Opera van Timisoara, 'De barbier van Sevilla', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; The Deep River Quartet, 'As time goes by', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; De Ge broeders Flint, 'Claus', 20.30 uur. Midgard, Middelburg; Belly Pot Cervin, 20.30 uur. Café Stout, Vlissingen; Man Met Schaap, 22 uur. De Piek, Vlissingen; Bartales en Shamus, 22 uur. ZATERDAG 12 APRIL Stadsschouwburg, Middelburg; Het Filiaal, 'Drie', 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Leerlin gen van Balletstudio Free, 19.30 uur. De Vergulde Baars, Middelburg; Toneelvereniging 't Zand, 'De be moeial', 20 uur. Minitheater, Middelburg; Middel burgs Theater, 'Alice, Alice', 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Rit mische voorstelling door Jos de Jonge, 'Paul', 20.30 uur. Hotel Arneville, Middelburg; Continental 6, 21 uur. Podium 't Beest, Goes; Finale Zeeuwse Belofte 1997, 21 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; Five Great Guitars, 21 uur. Rock Café Gommert, Vlissingen; AM Five, 22 uur. ZONDAG 13 APRIL Prins van Oranje, Goes; Leerlin gen van Balletstudio Free, 14.30 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Frans Fiselier, Ingrid Stijsiger en Thom Janssen, 'Ik wil je wel, ik wil je niet', 15 uur. DINSDAG 15 APRIL Grote Kerk, Goes; Carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Midgard, Middelburg; Jamsessie, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Youp van 't Hek, 'Scherven', 20 uur. WOENSDAG 16 APRIL Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Naar dro menland', 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Youp van 't Hek, 'Scherven', 20 uur. Duinvlietweg 6, 'Wauw... het gras is blauw', foto's, een bak met wande lende takken, kijkgaten en geprepa reerde insekten (t/m 13 april). OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Maria Celeste Serol; handgebor- duurde werken. Catrien van Spar- rentak-Geschiere; olieverfschilderij en. Geopend tijdens kantooruren. VEERE - Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vondsten in Veere'. Grote Kerk, Oudestraat 26, Klaus Peter Noever, objecten. Theo Wind- ges, foto's 'Hommage au pecheur'. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en Insecten, da gelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Arsenaaltheaterrestaurant, Arse naalplein, Lex de Meester, foto-ex- postie 'Straatfestival Vlissingen'. Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Café Soif, Bellamypark 14, Dimitri van Wezel. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Yvonne Slagter, schilderijen 'Mummies'. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Aaf Renkema, aquarellen 'Kleur bekennen'. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Van Zeeuwse Admiraliteit tot marine in Zeeland (vanaf 12 april). Milieu-Educatie-Centrum 'De Kloek', Korenbloemlaan 5, Twee kanten van afval'. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WISSENKERKE Galerie De Praktijk, Voorstraat 15, Leonard Snelders; schilderijen, teke ningen en airbrush-painting. Yvonne Siebels; tekeningen. Anton Beysens; bronzen (tuin)beelden (t/m 12 april). WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Gerhild Toth-Van Rooij, schilderij en, pentekeningen en objecten. DONDERDAG 10 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Devil's Own' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The English Patient' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 20 uur. 't Beest Goes, 'All things fair' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Family Viewing' 20.30 uur. VRIJDAG 11 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Devil's Own' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'All things fair' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Adjuster' 19.30 uur. 'The Portrait of a Lady' 22 uur. ZATERDAG 12 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Space Jam' 14 uur. 'Devil's Own' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Mi- crocosmos' 14 uur. 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Portrait of a Lady' 19.30 uur. 'Calender' 22 uur. ZONDAG 13 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Space Jam' 14 uur. 'Devil's Own' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Mi- crocosmos' 14 uur. 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Portrait of a Lady' 20.30 uur. MAANDAG 14 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Devil's Own' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The English Patiënt' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Othello' 20.30 uur. DINSDAG 15 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Devil's Own' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The English Patient' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 20 uur. 't Beest Goes, 'Ugertsu mono- gatari' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Exotica' 20.30 uur. WOENSDAG 16 APRIL Alhambra I Vlissingen, 'Dante's Peak' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Space Jam' 14 uur. 'Devil's Own' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Mi- crocosmos' 14 uur. 'The English Patient' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Empire Strikes Back' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Metro' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'The Portrait of a Lady' 20.30 uur. ZATERDAG 12 APRIL Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. ZONDAG 13 APRIL Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. WOENSDAG 16 APRIL Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. 'One across the lips' is de titel van de debuut-cd van de uit Goes en Middelburg afkomsti ge formatie Uppercut. Deze band, die grossiert in zoge naamde 'positive hardcore', presenteerde het schijfje afge lopen zaterdag in de Piek aan het publiek. Nu moet om te beginnen deze vorm van hardcore niet verward worden met die van pillenslikkende gabbers. De enige denkbare overeenkomst zou kunnen zijn dat ook de leden van Upper cut bekend zijn met het feno meen tondeuse. Hun muziek echter is verwant met een voortvloeisel uit de nadagen van de punkperiode. Toch zijn ze volledig van deze tijd. Het skate-gebeuren viert he den ten dage hoogtij. Ge fixeerd op energie en snel heid. Zo is ook de muziek van Up percut. Lekker slepende in tro's culmineren steevast in een muur van geluid, waarbij drummer Patrick en bassist Jeroen plankgas geven. Tur bo-gitaartje van Robin zorgt voor een resultaat waar Jos Verstappen jaloers op zou zijn. De dertien nummers op 'One across the lips' worden er dan ook in iets minder dan een half uur doorgejaagd. Tel maar na. Maar ook bij Uppercut ligt het gevaar altijd op de loer. De melodie wordt nog wel eens verwaarloosd en dan dreigt men te verzanden in compro misloos gedram. De die-hards die zich in de Piek hadden ver zameld zal dit echtei worst wezen. Zalig zijn de simpelen van geest. En er werd vrolijk gepogood. Maar Uppercut heeft meer. Pure energie. Michiel oogt in de pauzes tussen de nummers wat timide, maar zijn zang en podiumpresentatie doen ma niakaal aan. Marcel de Dreu Het wereldrecord hoogsprin gen wankelt. Verder beschikt de band over de nodige hu mor. De grijns van Fred San- ford op het hoesje zal toch niet veroorzaakt worden door de Tatjana-poster op de spea ker boxen? De toegift zaterdag werkte bij mij op de lachspieren. 'Tweeëndertig Jaar' van Doe Maar werd wel retestrak ge speeld. Op de cd wordt ook al het lek kerste tot het laatst bewaard. 'First things first' en 'Upper cut' zijn bij mij favoriet. Al met al is 'One across the lips' een plaat waarmee je de boer op kunt. Juist daar is hij met beperkte middelen opgenomen. In Rit- them, of all places. Maar Zee land heeft in de ruigere sector al eens vaker grootheden voortgebracht. Uppercut is een toffe band. En misschien wel, zoals men zelf zegt: Booming Business. Onder de titel 'Dubbelcabaret' zijn donderdag 10 april twee veelbelovende cabaretacts te zien in de Middelburgse Stadsschouwburg. Behalve met Rick Lorenzo Dros kan het pu bliek ook kennismaken met het duo Ernesto Marcellino. De eerste act begint om 20 uur. De binnenstad van Vlis singen staat maandag 5 mei in het teken van het Bevrijdingsfestival Zee land. Op een groot podi um op het Bellamypark geven bands als Row wen Hèze en Fred Wes ley and Plug acte-de- présence. Ter afsluiting van het festival brengt een keur aan Zeeuwse musici onder de naam 'The show must go on' een eerbetoon aan de band Queen. Behalve op het Bellamypark zijn ook op het Arsenaal plein, Nieuwendijk en het Dijktheater tal van activiteiten. Het Bevrijdingsfestival is be doeld om jongeren te betrek ken bij de gedachte achter de viering van 5 mei. De aan dacht ligt in deze festivals niet langer op het herdenken van het einde van de Duitse over heersing in Nederland maar meer op vrijheid in het alge meen. Behalve in Amsterdam wordt er in iedere provincie een Bevrijdingsfestival gehou den. leder jaar hebben de lan delijke bevrijdingsfestivals één of meerdere grondrech ten als rode draad. Dit jaar staat 'vrijheid deel je met je buren' centraal. Aansluitend bij dit thema wordt er op de Oranjedijk en het Dijktheater een buurtenzeskamp gehou den. De teams zijn samenge steld uit bewoners van diver se Vlissingse wijken. In zes onderdelen strijden de buurt genoten om de hoofdprijs. Liefhebbers van oude snuiste rijen kunnen hun hart ophalen De Limburgse formatie Rowwen Hèze zorgt voor een feestelijke stemming op het Bellamypark. op de Nieuwendijk, Zeilmarkt en het Arsenaalplein. Vanaf 13.30 uur wordt hier een snuf- felmarkt gehouden. Op het De Ruyterplein en Bel lamypark worden een kinder- kermis en info-markt gehou den. Hier presenteren ver schillende organisaties die zich bezighouden met de rechten van de mens zich. De optredens op het grote po dium op het Bellamypark be ginnen eveneens om 13.30 uur. De Amerikaanse band Sunpie and the Louisiana Sunspots bijten de spits af. Om 15 uur is het de beurt aan de Franse groep Saw el Atlas. Limburgse gezelligheid moe ten het Bellamypark om 16.15 uur in zuidelijke sfeer krijgen als de mannen van Rouwen Hèze hun opwachting maken. Het zestal speelt vrolijke Texmex-muziek voorzien van teksten in het Limburgse dia lect. Na Rowwen Hèze spelen achtereenvolgens Javier Plaza y Su Orquestra uit Cuba, de Amerikaanse Cindy Blackman met het Van den Dungen/Hoogendijk kwintet en Fred Wesley and Plug uit Amerika. een initiatief van enkele deel nemers aan het project The Wall dat een aantal jaren gele den op het Straatfestival werd gebracht. Een van de initiatiefnemers is Paul Notebaart uit Middel burg. „Ik heb toen ook meege daan met The Wall en kwam een paar mensen van toen te gen tijdens de Die Hard-sessie in Heinkenszand. Door het op halen van oude herinneringen is het weer gaan jeuken en hebben we besloten om nog eens zo'n groot project te doen", aldus Notebaart. Sa men met zijn oude makkers Brian van Zwietering en Je roen van Oyen heeft Note baart het project vorm gege ven. 'The show must go on' beloofd net als The Wall weer een groot spektakel te wor den. Naast een dertien man tellende band werken een koor met vijftien leden en tien balletdanseressen aan de uit voering mee. Notebaart: „We zijn er wel achter gekomen dat de muziek van Queen erg moeilijk is om te spelen. Veel nummers zijn ontzettend groots opgezet en konden tij dens de optredens van Queen zelf niet eens op de manier gespeeld worden zoals ze op de plaat staan. Doordat er bij sommige nummers wel ach tendertig man op het podium staan kunnen we proberen om de studio versies van de nummers te benaderen". Het uitvoering van 'The show must go on' op het Bevrij dingsfestival in Vlissingen is de première van het Queen- project. Notebaart: „We ho pen dat we daarna ook nog op andere plaatsen kunnen spe len. De eerste contacten zijn inmiddels gelegd". Het tiende album van De Dijk ('Stand van de maan') is uit. Zaterdag 19 april komt de Neder landstalige band naar de Vlissingse sporthal Bas- kensburg om het Walcherse publiek te laten horen hoe de jongste Dijk-schijf klinkt. Het voorprogram ma wordt verzorgd door de eveneens Nederlands talige Walcherse band 'In geval van noot'. De Dijk treedt zaterdag 19 april op in de Vlissingse sporthal Baskensburg. FOTO HESTER DOOVE De single 'Laat het vanavond gebeuren' maakt voor fans al duidelijk dat de band niet voortborduurt op de formule van het vorige succesalbum 'De blauwe schuit'. De muziek klinkt harder en feller. De voor De Dijk zo typerende melan cholie is uiteraard gebleven. Na vijftien jaar heeft De Dijk een positie 'afgedwongen waarin de band kan doen wat ze wil. Toch probeert het vijftal zich ook muzikaal ontwikkelen. Zanger Huub van der Lubbe: „Het is een uitdaging om iede re nieuwe cd nog mooier te maken dan de alle voorgaan- den. En live proberen we ei genlijk hetzelfde: nog beter te spelen dan de laatste keer dat mensen ons gezien hebben. Dat lijkt lastig. Want hoe blijf je een uitverkocht huis dat zich al bij voorbaat instelt op een onvergetelijke avond een stapje voor? De marges wor den kleiner. Maar het kan altijd nog indringender, subtieler en dynamischer. Heftiger én inge togener. Dwingender en swingen der".Hij vervolgt: „Kijk, de happenings in de zalen zou ik voor geen goud willen mis sen. Maar wij moeten de num mers steeds zo spelen alsof het publiek ze nog nooit heeft gehoord. En misschien lukt het ons nog wel één keer om een nummer dat iedereen al tijd uit volle borst meezingt, zo te spelen dat iedereen er stil van wordt". Het optreden in Baskensburg begint om 20.30 uur. De veelgevraagde organist en entertainer Len Rawle speelt op vrijdag 11 april op het Compton theater orgel in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Zijn repertoire omvat alle vor men van populaire muziek zo als marsmuziek, selecties uit operettes en musicals en film muziek. Len Rawle studeerde klassiek orgel en piano aan het London College of Music. Na zijn studie heeft hij zich toegelegd op het bespelen van theaterorgels. In zijn Amerikaanse stijl komen de virtuositeit van de organist en de mogelijkheden van het or gel goed tot uiting. Het optre den van Len Rawle begint om 20 uur. Kaarten zijn in de voor verkoop bij Muziekcentrum Middelburg in de Lange Delft. De laatste act op het Bevrij dingsfestival begint om 22.15 uur en beloofd een topper te worden. Een select gezel schap van Zeeuwse amateur musici zetten onder deze naam een aantal klassiekers uit het repertoire van de be roemde rock formatie Queen op de planken. Het project is Jos de Jonge speelt 'Paul'. In het Vestzaktheater in Vlissingen brengt Mid delburger Jos de Jonge op 12 april een eerbe toon aan de Vlaamse dichter Paul van Ostaij- en. Aan de hand van tek sten van Paul van Osta- ijen heeft De Jonge een collage gemaakt met een aantal terugkerende thema's. In de voorstelling 'Paul' ko men afwisselend de thema's liefde, strijd, angst, verlangen en religie aan de orde. De gedichten worden niet voorgedragen maar gespeeld in een stijl die een combinatie is van tekst, toneel en bewe gingstheater. Als oprichter en speler bij Be wegingstheater Motus Papaya heeft Jos de Jonge veel erva ring opgedaan in deze manier van spelen. De voorstelling 'Paul' biedt een boeiend kijk- en luister spel met veel dynamiek in tekst en beweging. 'Paul' be gint om 20.30 uur en kaarten zijn te koop aan de zaal. Kees Torn. FOTO MENNO LEUTSCHER Cabaretier Kees Torn speelt donderdag 10 april zijn tweede solo-program ma in het Vlissingse Vest zaktheater. De voorstelling begint om 20.15 uur. De show omvat muzikaal veel zijdige en verrassend lite raire liedjes en verzen, met de melancholie a la Dorre- stijn en de dictie van drs. P. In 1994 won droogkomiek Torn het Leids Cabaretfestival. Met zijn eerste avondvullende solo 'Laat maar laaien' wist Torn het nietsvermoedende publiek steeds op het verkeer de been te zetten. Want in werkelijkheid heette het stuk al die tijd 'De wonderen der natuur', terwijl de titel 'Als ik het niet dacht' afkomstig is van zijn derde programma. Hiermee had hij reeds in 1992 zijn debuut willen maken. Kees Torn verwondert zich tij dens de dwaaltochten in zijn gedachten in zijn nieuwe voorstelling over het vanzelf sprekende. Het vanzelfspre kende dat hij het liefst op een zo omslachtig mogelijke ma nier zou inpassen in de hem veel meer vertrouwde.wanor de. Waarbij hij zijn heldere momenten heeft. Die hij zoda nig met elkaar verwart dat tenslotte toch zijn verwachtin gen worden bevestigd: het gaat niet altijd zoals je denkt.

de Faam | 1997 | | pagina 7