Roze koeken en bekertjes van piepschuim ALLERLEI CURSUS BEURS BIJEENKOMST SPORT JONGEREN GELOOF GEVONDEN OUDEREN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 SNEL GEBOEKT Woensdag 9 april 1997 FAAM/VLISSINGER Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 10 april t/m wo. 16 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvangenl. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: A.L. van Zwet. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangellegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Ph. Beukenhorst. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ontvangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvangen. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Binnenmarsch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: B. de Haan (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 10.15 uur: Ph. Beukenhorst. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: C. van Velzen. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 en 16 uur: W.A. van den Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wëllscbleger. Oostkerk (in de Concert- en Gehoor- zaai) Zo. 10 uur: J.E.L. Brummelkamp. Koorkerk. Zo. 10 uur: P.A.P.E. Kat- tenberg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: G.F. Overweg. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. v.d. Dussen. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C.J. Weeland. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: C. Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: P.A.P.E. Kattenberg. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Iedere tweede en vierde zaterdag van de maand 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek: steen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: vrijdag 9.45 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelse- laan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R. Louws. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 10 en 19 uur: W. Harinck (do- vendiensten). RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 9 en 10.30 uur: J.D. Oele-Katsman (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 9 en 10.30 uur: J.D. Oele-Kats man. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: A.J. Bijl. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 19 uur: J.G. Arensman. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: H. van Schaik. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: G.J. van der Linde. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranje plein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. G.H. Koning. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: W.P. Jansen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 10 uur: T. Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hen/ormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Pa pegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J. Wessel. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: F. Buysse. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: lees dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Pippel. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J.N. Bakker. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Berpa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samen komst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61 Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: J.H. Kip (beide diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 19 uur: J.H. Kip. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPÉLLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo.: geen opgave ontvangen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Tien jaar geleden verlieten ze de Vlis- singse scholengemeenschap Schelde- mond. Om uit te zwermen over alle delen van het land. Zaterdag 19 april zien ze el kaar weer: de Havo- en VWO-leerlingen die in '87 en '88 eindexamen deden. Ast- rid Baljé is één van de vijf vriendinnen uit die tijd die nu het initiatief hebben ge nomen voor de reünie. „Eindexamens vonden destijds nog plaats in de oude gymzaal aan de Brouwenaarstraat", her innert Astrid Baljé zich. „En termen als fusie, directie, aula en PR waren ons toen niet bekend. Tien jaar geleden had je nog gewoon de kantine, waar Harry ons bediend. Met roze koeken en koffie en thee uit piepschuim bekertjes". De reünie wordt overigens gehouden in het 'nieuwe' gebouw van de Stedelijke Scho lengemeenschap Scheldemond aan het Weyevlietplein. In het pand aan de Brou wenaarstraat is momenteel het Theo van Doesburgcentrum gevestigd. Muziekschool - De Zeeuwse Mu ziekschool in Middelburgzet zater dag 12 april haar deuren open voor iedereen die geïnteresseerd is in de opleidingen, cursussen en samen spelmogelijkheden die door de mu ziekschool verzorgd worden. De open dag wordt gehouden van 9.30 tot 12.30 uur. De muziekschool is te bereiken via de ingang aan de Ha- gepreekgang. Kadastrale balie - In Middelburg wordt donderdag 10 april de eerste kadatrale balie in Zeeland geopend. In het kantoor bestaat een on-line verbinding met het kadaster en kun nen tegen de tarieven van het ka daster actuele gegevens over een bepaald stuk grond, gebouwen en de eigendomssituatie worden opge vraagd. De opening van de kada strale balie aan de Vlissingsestraat 21 wordt verricht door wethouder J.C. van Dijk-Sturm. Vanaf 11 april is de balie tijdens kantooruren voor pu bliek geopend. Julianakorps - Het Juliana Korps Middelburg heeft sinds 26 maart een eigen homepage op internet. Het korps hoopt op deze manier meer mensen te kunnen interesseren voor de vereniging en drumscorpsen in het algemeen. Het internet-adres is: www.angelfire.com/wi/Julianacorps/i ndex.html. Hartstichting - De slogan 'Wat kan er nog onderzocht worden als u uw hart niet laat spreken?' staat cen traal in de campagne die de Neder landse Hartstichting voor en tijdens de Nationale Hartweek voert om geld in te zamelen voor de bestrij ding van hart- en vaatziekten. De Nationale Hartweek wordt gehouden van 20 tot en met 26 april. Blue Spirit - Muziekvereniging Blue Spirit uit Middelburg heeft een pro fessionele videoband laten maken. In het tien minuten durende pro gramma getiteld 'Music that Moves' wordt in vogelvlucht een impressie gegeven van het A-corps en het jeugdcorps van de vereniging. De band wordt met name gebruikt om nieuwe leden te informeren over de vereniging en om organisaties van evenementen in te lichten over de muzikale mogelijkheden van Blue Spirit. Reumafonds - De collectes die het reumafonds van 17 tot en met 22 maart in Aagtekerke en Domburg hebben gehouden hebben respec tievelijk F 728,25 en F 875,45 opge bracht. Het bestuur van het reuma fonds bedankt de collectanten en geldgevers voor hun inzet. Oranjezon - Het Anjerfonds Zeeland heeft de Stichting Educatief Toeris me Zeeland 'Oranjezon' in Oostka- pelle F 2.500,- gulden toegekend voor de aanschaf van een kopieer machine en F 285,- voor de aan schaf van veldezels. Kwijtschelding - Vlissingers die problemen hebben bij het invullen van een formulier voor kwijtschel ding van de gemeentelijke belastin gen en de heffing van het Water schap kunnen hierbij hulp krijgen. Op 14 en 16 april wordt van 13.30 tot 16 uur en van 19 tot 22 uur hulp geboden in het Aktiviteiten Centrum Vlissingen aan de Hogeweg en in het In- en Uitloophuis Vlissingen aan de Vincent van Goghlaan. Op het laatste adres zijn ook op 18 april deskundigen aanwezig. In Oost- Souburg kan men terecht bij het Open Huis aan het Marnixplein op 14 en 16 april van 9.30 tot 12 uur en 13.30 tot 16 uur. Van Schagenboulevard - Op de J.P. van Schagenboulevard in Dom burg wordt 25 april een tekstbord onthuld met daarop een tekst van de dichter J.P. van Schagen. Van Scha- gen leefde en werkte in Domburg in de tijd dat ook kunstenaars Toorop en Mondriaan hun heil in de bad plaats hadden gezocht. De officiële plechtigheid begint om 15 uur bij het voormalige gemeentehuis van Dom burg. Het bord wordt onthuld door de burgemeester van Veere mevrouw A.C. de Bruijn. Aeroclub Zeeland - Aeroclub Zee land is een vereniging die bestaat uit zo'n tachtig enthousiaste vliegers. De club biedt mensen die zelf een vliegbrevet willen halen de mogelijk heid om op niet-commerciële wijze voor het A1-brevet opgeleid te wor den. Met dit brevet mogen vliegers wereldwijd kleine vliegtuigen bestu ren. Op zaterdag 12 april houdt de Aeroclub Zeeland een open dag op hun vliegveld Midden-Zeeland. Van 12 tot 18 uur wordt uitleg gegeven over de verschillende aspecten van de kleine luchtvaart. Daarnaast wor den er ook proeflessen gegeven. Zeeuws dictee - In de openbare ba sisschool De Knotwilg in Oostkapel- le wordt dinsdag 27 mei voor de zesde keer het 'Groot Oostkappels Dictee der Nederlandse Taal' gehou den. Omdat ieder jaar deelnemers uit de hele provincie meedoen be schouwd de organisatie het evene ment als het Zeeuws Dictee. Het dic tee begint om 20 uur en de inschrij ving staat open voor iedereen. Om dat er maximaal honderd deelne mers aan het dictee mee kunnen doen is het raadzaam om snel in te schrijven, 's Middags wordt er ook een dictee gegeven voor de leerlin gen van groep 7 en 8 van de basis school. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118 - 583 626. ONDA-De Christelijke brass band en jeugdorkest ONDA in Middelburg viert zaterdag 12 april haar zeventig jarig bestaan. Het orkest geeft dan een uitvoering in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Singelstraat in Mid delburg. Aan het optreden werkt ook het Gospelkoor Inspiration mee. ON DA speelt ondermeer repertoir uit 'de oude doos'. Het concert begint om 20 uur. Slachtofferhulp - Het Fonds Slacht offerhulp Nederland begint op 7 april een landlijke campagne om het be lang van slachtofferhulp onder de aandacht van het grote publiek te brengen en donateurs te werven. In Zeeland wordt de campagne geo pend door gedeputeerde welzijn van de provincie Zeeland L. Coepels. Om 15 uur geeft de gedeputeerde het startsein voor de campagne in de Statenzaal van het Provinciehuis. Kinderhulp - Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen die niet alleen slaap- en speelruimte kunnen bie den maar ook begrip, warmte en ge duld voor de gastkinderen is. De kin deren komen uit oude buurten van grote steden als Londen, Berlijn en Hannover. De kinderen worden ge selecteerd door instanties als het Rode Kruis, Leger des Heils, sociale diensten en het RIAGG. De kinderen wonen in de zomervakantie drie we ken in een gastgezin. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0115 - 451 364 of 0118-616 839. Dodenherdenking - De dodenher denking in de kern van Arnemuiden en bij de Sloedam wordt dit jaar niet op 4 mei gehouden maar op zater dag 3 mei. De plechtigheid ter nage dachtenis van de gevallenen bij de Sloedam begint om 18 uur en de do denherdenking op de begraafplaats van Arnemuiden begint om 20 uur. Fort Rammekens - Fort Ramme- kens wordt net als vorig jaar in de zomermaanden weer opengesteld voor publiek. Van 28 maart tot en met 31 oktober is het fort van dins dag tot en met zondag van 13 tot 17 uur te bezichtigen. Het fort is in 1547 gebouwd en is in 1809 in opdracht van Napoleon grondig gemoderni seerd. In twee kazematten in het fort is een tentoonstelling ingericht over het fort en haar omgeving. Vluchtelingen - De internationale organisatie ZOA-Vluchtelingenzorg houdt in de week van 7 tot en met 12 april haar jaarlijkse collecte. Op Walcheren wordt huis-aan-huis ge collecteerd in Middelburg, Veere en Vlissingen. Het geld is bedoeld voor hulp aan vluchtelingen in Azië en Afrika onder het motto 'help vluchte lingen overleven!'. Blikjes - Acht Zeeuwse scholen voor voortgezet onderwijs doen mee aan de actie 'Blik op Blik'. Het is de bedoeling dat met de actie het ge bruik van drankblikjes wordt terug gedrongen. De campagne wordt af gesloten met een ontwerpwedstrijd voor een affichemet als thema 'an dere jongeren stimuleren geen drankblikjes te gebruiken'. De win nende affiche wordt bekend ge maakt op donderdag 24 april om 15 uur in het Buys Ballot College in Goes. De winnende school ontvangt een geldprijs van F 1.500,- om een concrete milieubesparende maatre gel op school uit te voeren. Jacob Cats - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland 'Oranjezon' in Oostkapelle heeft een wandelkaart gemaakt, die de wandelaar kennis laat maken met het Brouwershaven, zoals de jeugdige Jacob Cats het gekend moet hebben. De wandel- kaart is samengesteld door Sander de Haan, medewerker van het Ge meentearchief Schouwen-Duive- land. Het eerste exemplaar van de Jacob Cats-wandelkaart wordt op donderdag 10 april om 15 uur in het Stadhuis van Brouwershaven door ir P.J. Gruijters, voorzitter van het Pro ject Plattelandstoerisme Zeeland, aangeboden aan mr J.J.M. Assel- bergs, burgemeester van Schou- wen-Duiveland. Homeopathie - In het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen be gint op 16 april een cursus homeo pathie. De lessen worden verzorgd door Jacq van Dam en worden ge geven op vijf woensdagavonden van 20 tot 22 uur. Inlichtingen en/of aan melding, 0118 - 583607, Ontmoetingskerk - In de Ontmoe tingskerk in Middelburg wordt op dinsdag 15 april een verkoping ge houden van allerlei creatieve werk stukken en kaarten. De kerk is te vinden aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. De opbrengst is be stemd voor een onderwijsproject van de Walchenaren Henk en Hannie Minderhoud in Nicaragua. Kledingbeurs - De Unie van Vrijwil ligers in Middelburg houden donder dag 10 april van 9.30 tot 13.30 uur een kledingbeurs in het pand Heren gracht 52. De dames-, heren- en zo merkleding die op de beurs wordt verkocht kan worden ingeleverd op 9 april van 13.30 tot 16.30 uur. Bazaar - De ZWO-groep -Zending Werelddiakonaat Ontwikkelingssa menwerking- en de Jeugdclub Kou- dekerke houden op 12 april van 10 tot 15 uur hun tweejaarlijkse bazaar. De bazaar wordt gehouden in de ontmoetingsruimte achter de Gere formeerde kerk aan de Anthonissen- straat. Naast verschillende spelletjes voor jong en oud zijn er stands met tweedehands spullen, tuinplanten en tweedehands boeken. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor een project tegen kinderarbeid van Ker ken in Actie. Avondruilbeurs - Verzamelaars van munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten kunnen op vrij dagavond 4 april terecht op de avon druilbeurs die wordt gehouden in café-pension 'DeGoede Verwach ting' in Lewedorp. De zaal is geo pend vanaf 19.15 uur. Verkoopdag - De Zeeuwse stichting 'Steun aan Israël' houdt op woens dag 16 april een verkoopdag van Is raëlische producten van 10 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur in de Zand- put 17a in Serooskerke. Er zijn on der andere wijn, textiel, sieraden, spelletjes, kaarten en cosmetica te koop. De opbrengst is bestemd voor het project Paran, een stuk van de Negev-woestijn die geschikt ge maakt wordt voor land- en tuinbouw. Fancy Fair - Op het schoolplein van de Triangel aan de Savornin Loh- manlaan in Vlissingen wordt zater dag 12 april de jaarlijkse fancy fair gehouden. Er zijn dan een rommel markt, kledingbeurs, kinderspelen en een rad van avontuur. Van de op brengst wil de school buitenspeel materiaal aanschaffen. Stoomreis - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen -NVBS-komt op vrij dag 11 april bijeen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Voor de pauze verzorgt de heer Hesselink uit Vlissingen een spoorwegquiz en na de pauze verzorgt de heer Van Poll uit Middelburg een diapresentatie over een stoomreis door Hongarije. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en is toegankelijk voor alle liefheb bers van railvervoer. Vlissingen zingt - In de Petruskerk in Vlissingen wordt zodag 20 april om 19 uur weer een interkerkelijke koor- en samenzangavond. Onder het motto 'Vlissingen zingt' worden er verschillende liederen gezongen waarin verschillende vormen van ge loofsbeleving samen komen. Aan de zangavond werken het kerkkoor Giessenburg en de brassband Wal cheren van het Leger des Heils mee. Dementie - De Stichting Welzijn Ou deren Middelburg houdt op vrijdag middag 11 april voor haar vrijwilli gers en andere belangstellenden een themamiddag over dementie. De bezoekers krijgen een eenakter te zien die wordt gespeeld door Ans om 14 uu Schilders en Ineke de Man. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. De bijeenkomst begint om 14 uur en wordt gehouden in de Molstraat 13 in Middelburg. Sexueel geweld - In de Stads schouwburg in Middelburg wordt 26 april een voorlichtingsdag gehouden over behandelingsmogelijkheden bij sexueel geweld. De bijeenkomst is speciaal bedoeld voor leraren, hulp verleners, partners van slachtoffers, slachtoffers en iedereen die betrok ken is bij de problematiek van sexu eel geweld. De bijeenkost duurt van 10 tot 20 uur. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118 - 629 046 of 0118 - 641 535. Dierentemmer - Voormalig dieren temmer Case Schrage vertelt op vrijdag 11 april zijn levensverhaal in De Zaal aan de Rehobothstraat 9 in Oost-Souburg. Case is een Cana dees van Nederlandse afkomst en heeft drieëntwintig jaar gewerkt met leeuwen, tijgers en orka's. In 1978 is Case bekeerd en reist hij als evan gelist over de wereld. De bijeen komst begint om 19 uur en wordt muzikaal omlijst door The Bax Brot hers. Vrouwen - Het COC Midden-Zee land en het GGD houden op 10 april een voorlichtingsavond voor vrou wen. Onderwerpen die aan bod ko men zijn geslachtsziekten en HIV bij vrouwen. De voorlichting begint om 20.15 uur en wordt gegeven op de eerste verdieping van het COC-pand aan de Lange Noordstraat in Middel burg. Wandeltocht - Op Koninginnedag organiseert wandelsportvereniging MTV '69 uit Middelburg een wandel tocht voor het hele gezin. Er zijn twee tochten van vijf en toen kilome ter Het startbureau is gevestigd in de kantine van sporthal De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. Er kan gestart worden tussen 13.30 en 14.30 uur. Inlichtingen, tel. 0118 - 634 876. Fietspuzzeltocht - Motor- en Auto club Scheldegouwen houdt op He melvaartsdag 8 mei en tweede Pink sterdag 19 mei een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De route is te volgen met een eenvoudige routebe schrijving en onderweg moeten er vragen beantwoord en opdrachten uitgevoerd worden. Voor kinderen zijn er aparte vragen en opdrachten. Op Hemelvaartdag is inschrijving en start van 13 tot 14 uur mogelijk bij Eetcafé Dorpszicht in Koudekerke. Op tweede Pinksterdag vinden in schrijving en start van 13 tot 14 uur plaats op de Markt in Middelburg. Bevrijdingstocht - Wandelsportver eniging MTV '69 uit Middelburg houdt op 3 mei haar jaarlijkse bevrij dingstocht. Er zijn routes uitgezet over afstanden van 5, 10, 25 en 40 kilometer door het Walcherse land schap. De tochten van 25 en 40 kilo meter starten tussen 8.30 en 10 uur en de twee andere routes tussen 10.30 en 15 uur. De start en finish zijn bij de kantine van MTV '69 in de sporthal aan de Breeweg in Middel burg. Gehandicaptensport - In het Sport- punt Zeeland in Goes gaat op zater dag 12 april om 13.30 uur de collec te van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten van start. De actie wordt geopend door topsporter Lydia Zijdel die onder andere de eerste dan in de vechtsporten karate en aikido heeft. Daarna starten twee toernooien rolstoelbasketbal en korf bal. De collecte wordt gehouden om dat de overheid steeds minder geld beschikbaar stelt voor de gehandi captensporten. Tandartsassistente - Walcherse tandartsassistenten ontmoeten el kaar op 11 april in restaurant Huys Ter Schelde. Het is de vijfde keer dat een dergelijke Assistentendag plaatsvindt. Deelnemende assisten ten wisselen ervaringen uit en er worden lezingen gehouden door tandartsen/specialisten uit het vak gebied. Meer informatie: 0118 - 465 326. Talentontwikkeling - Talenten in sport, kunst, wetenschap en andere disciplines hebben in de 'weg naar de top' meer overeenkomsten dan vaak wordt gedacht. Dr. J.H.A. van Rossum verzorgd 21 april een lezing over Talentontwikkeling in de sport' in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Dr. van Rossum is verbonden aan de faculteit Bewegingsweten schappen van de Vrije Universiteit in Amsterdam. De lezing begint om 20 uur. Vrije tijd - De Jongeren Informatie en Adviers Bureaus -JAIB- inTholen, Goes, Middelburg, Terneuzen en Zierikzee besteden in de maanden april en mei aandacht aan het on derwerp vrije tijd. In de adviesbu reaus zijn antwoorden te vinden op vragen als hoe betaal ik een sport club als ik op bijstandsniveau leef, kortingen met een CJP-pas en waar kan ik met andere jongeren muziek maken. Soefi - Het Soefi Centrum Middel burg houdt op zondag 6 april een universele eredienst in gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg in Middelburg. De dienst begint om 11 uur en heeft als onderwerp 'het stil- zijn'. Spreekster is Salima Roes- singh uit Den Haag. Damesbroek - Bij de politie in Vliss ingen zijn in de periode van 14 tot en met 21 maart de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven: goudkleurige armband, gele alpino, jachthondje, geruite damesbroek, di verse fietsen, diverse sleutels en sleutelbossen en een portemonnee. De voorwerpen worden drie maan den bewaard en kunnen worden af gehaald tijdens kantooruren. Overwinteren - In De Vroone in Ka- pelle wordt op donderdag 24 april de toneelvoorstelling 'Overwinteren' ge speeld. Het toneelstuk dient niet al leen tot vermaak voor ouderen maar geeft ook voer voor een discussie over onderwerpen als de rolverde ling in het huishouden, de zorg voor familie, buren, vrienden en kennis sen en de deelname van ouderen mannen en vrouwen aan het verzor gende vrijwilligerswerk. Het toneel stuk wordt op de planken gebracht door vier oudere amateurspelers. De voorstelling begint om 13.30 uur, vooraf reserveren is noodzakelijk. In lichtingen en/of reserveren, tel. 030 - 2315278. Do. 10 april t/m wo. 16 april HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: A.P Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459, tel. 465498. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Singel 11, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: C. Watt el, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westka- pelle, Zoutelande, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J. van Hooftkwartier 90, Middelburg, tel. 615595. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobagolaan 6, Vlissin gen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: vrijdag t/m maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 4484487 Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333. donderdag 10 april t/m woensdag 16 april DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost-Souburg, peu- tergym, 9.30 u. Sportzaal West-Souburg, volks dansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aanmel den voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. COC- Café Goudwaard Middelburg, voolichtingsavond voor vrouwen over Hiv en Aids, 20 u. Gebouw Irene Oost-Souburg, kinderkleding- en speelgoed beurs, 9.30-11 u. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjas sen, 13.15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, spelletjesmiddag, 14 u. Stichting Welzijn Ou deren Middelburg, bingo, 14.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcon- tactmiddag, 15 u. Sporthal De Stenge Heinkens- zand, ansichtkaartenbeurs, 10 u. Wijkcentrum De Spinne Goes, dans- en ontmoetingsavond voor al leenstaanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. ZONDAG De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 16 u. De Octopusclub Domburg, T- shirt schilderen, 10 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 19.30 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Count ry Line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door E.H. Cossee, 'Unitarisme en vrij zinnigheid', 19.30 u. WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, kinderinstuif 4 t/m 9 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi,

de Faam | 1997 | | pagina 17