VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN liti INFORMATIE VAN DE OVERHEID ILXfüUdild '.WK (33 n o 333 3D 818 818 1 Mensen in Nood GEMEENTE MIDDELBURG VEER! MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Kerl>.s£ra<a£ £33, \0\y Atp-S^erdani Woensdag 26 maart 1997 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het plaatsen van een schutting op locatie Luzacstraat 13 - het uitbreiden van de kantoor ruimte op locatie Piet Heinkade 59 - het verbouwen van de winkel pui op locatie Klein Markt 5 - het bouwen van een garage op locatie Ritthemsestraat 4 - het verbouwen van de winkel op locatie Wolstraat 40 - het verbouwen van de woning op locatie Simon Stevinstraat 3 - het bouwen van een garage op locatie Doornenburg I - het uitbreiden van de woning op locatie Wielingenlaan 5 - het bouwen van bergingen op locatie Kanariesprenk - het herbouwen van het pand op locatie Kerkstraat 8 - het verbouwen van de dakka pel op locatie Bouwen Ewoutstraat 22 - het plaatsen van een terrasaf scheiding op locatie Bellamypark I4-I6 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ- STELUNGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art I8a en 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art 19 WRO en art 50 lid 5 Woningwet): - verbouwen van een woning (overkappen terras) op locatie Nienke van Hichtumlaan 6 meldingen (art I8a WRO): - het bouwen van een garage op locatie Prins Hendrikstraat 40a - het bouwen van een blokhut op locatie Dijkstraat 47 Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 5 van de Woningwet en artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) en artikel I 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 27 maart 1997 twee weken (dus tot en met 9 april 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNIN GEN: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het slopen van asbesthouden de platen van de berging op locatie Kasteelstraat 35 - het verbouwen van de woning tot winkel op locatie Scherminkelstraat 29 - het bouwen van een bijkeuken op locatie Willem van de Veldelaan 58 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT bouw garage Assumburg 83 De heer Riezenbos heeft een ver zoek ingediend voor het bouwen van een garage/bijkeuken bij het bij hem in eigendom zijnde pand Assumburg 83. De bouwaanvraag is echter in strijd met het gelden de bestemmingsplan Bossenburgh. Dit verzoek hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmings plan. Wij willen medewerking verlenen aan het bouwplan. Daartoe over wegen wij de gemeenteraad, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor te stellen een voorbereidingsbe sluit vast te stellen. Op basis van dit besluit is het mogelijk, na een verkregen ver klaring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vrijstelling te verle nen van het geldende bestem mingsplan ten behoeve van het ingediende bouwplan. Voordat wij de gemeenteraad een voorstel doen, stellen wij, op grond van afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, belanghebbenden in de gelegen heid hun zienswijze naar voren te brengen gedurende de hierna genoemde termijn. Het plan c.q. vrijstellingsverzoek alsmede het ontwerp-besluit ligt met ingang van donderdag 2 7 maart 1997 in het stadhuis bij sector stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping), tij dens kantooruren gedurende vier weken (dus tot en met woensdag 24 april 1997) ter inzage. INSPRAAK PLAATSING SKA- TEBAAN KENAU HASSE LAARSTRAAT Wij hebben het voornemen tot het plaatsen van een skatebaant op het parkeerterrein aan de Kenau Hasselaarstraat Dit plan is al eerder aan de orde geweest, maar destijds is besloten, naar aanleiding van de ingekomen reacties, de skatebaan tijdelijk te plaatsen in het Nollebos. Het plan ligt met ingang van 2 7 maart 1997 gedurende vier weken (t/m 23 april 1997) ter inzage in het stadhuis, sector stadsontwikkeling (hal, 2e verdie ping). Gedurende deze termijn kunnen, op grond van afd. 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht, schriftelijke reacties worden ingediend bij ons college, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLIS SINGEN. Om dit plan mogelijk te maken achten wij het noodzakelijk dat door de gemeenteraad een zoge noemd voorbereidingsbesluit wordt vastgesteld. Dit houdt in dat de gemeenteraad verklaart dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbe reid. Het ontwerp van dit voorbe reidingsbesluit ligt eveneens ter inzage. De indieners van een reactie krij gen bericht over de verdere besluitvorming. Degenen, die eer der schriftelijk reageerden, behoe ven dit niet opnieuw te doen. Alle eerdere bij ons ingekomen reac ties worden beschouwd als inge komen reacties, zoals aangegeven in deze publicatie. Informatie is verkrijgbaar bij de heerJ. Doorns, telefoon 487427. Vlissingen, 26 maart 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een werk plaats op een perceel aan de Herculesweg ten behoeve van Munter Beheer BV; - het bouwen van een woning met garage op het perceel Vlasakker 8; - het veranderen van een car port tot garage op het perceel Jan van Hoofkwartier 66; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Vluchtenburgstraat 41; - het vernieuwen van een ber ging op het perceel Sint Janstraat 23; - het veranderen van een win kelruimte tot woonruimte op het perceel Sint Pieterstraat 41; - het uitbreiden van een woning met een berging op het per ceel Banjaard 2; - het uitbreiden van een woning op het perceel Amnestylaan 38; - het uitbreiden van een woning op het perceel Prins Clausstraat 9; - het vergroten van een dakka pel op de woning Klokketoren 9. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BESTEMMINGSPLAN "HAZENBURG" Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland een beslissing hebben genomen inzake de goedkeuring van het bestemmingsplan "Hazenburg" (Arnemuiden). Goedkeuring wordt verleend aan het bestemmingsplan met uitzon dering van een gedeelte van de plankaart Dit betreft de bestem ming "agrarisch gebied" voor zover gelegen buiten het agra risch bouwperceel aan de Derringmoerweg 9. Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland met het bestemmingsplan ligt vanaf I april 1997 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2, de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 en het steunpunt Arnemuiden, Langstraat 35. Óp het steunpunt Arnemuiden kan geen nadere informatie verkregen worden en de tervisielegging aldaar geldt uit sluitend voor de maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen. Gedurende de termijn van terin- zagelegging kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroep kan worden ingesteld door degene die tijdig op grond van artikel 2 7, eerste of tweede lid, van de Wet op de ruimtelijke ordening bedenkingen bij Gedeputeerde Staten heeft inge diend alsmede door een belang hebbende die kan aantonen rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest zich overeenkomstig voornoemd artikel tot Gedeputeerde Staten te wenden. Tegen het besluit tot onthouding van goedkeuring aan bovenge noemd gedeelte van de plankaart kan door een ieder beroep wor den ingesteld. Degene die beroep instelt kan eveneens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voor zitter van de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State indienen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een in de nabijheid van het perceel Touwbaan 93 gelegen parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 9 mei 1997 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagte kend en gemotiveerd bezwaar schrift Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de President van de Arrondissementsrechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. U dient dit ver zoek te richten aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuurs recht Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag. GEMEE NT POSTBUS 1 TEL. «IIS - 555 444 4370 AA K.OUDEK.FRK.F FAX «1 IS - 553 025 ARTIKEL 19 W.R.O. Voorbereidingsbesluiten Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 20 maart 1997 met toepassing van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening verklaard heeft dat een herzie ning wordt voorbereid van: 1. het bestemmingsplan "Kom Domburg", voor het perceel Singel 6 te Domburg kadas traal bekend sectie F, nr. 1714; 2. het bestemmingsplan "Zoutelandse Tienden" voor de aan de Borné te Zoutelande gelegen kavels Kv 1,2, 3, en 4 (sectie D, nr. 133 7 ged.) en het aan de Spaier te Zoutelande gelegen kavel Kv 15 (sectie D, nr. 133 7 ged.) 3. De bestemmingsplannen "Buitengebied" der voormalige gemeenten Domburg Mariekerke en Westkapelle met het doel de vestiging van intensieve veehouderijen te beperken. Eén en ander zoals deze gebie den op de bij deze besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen zijn aangegeven. Genoemde raadsbesluiten treden op 27 maart 1997 in werking en liggen met de bijbehorende stuk ken vanaf heden voor iedereen ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij Voorlichting Dorpsplein 28 te Koudekerke. Vrijstellingprocedure Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het vernieuwen en vergroten van de woning Noordkerkepad 45 te Westkapelle. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het college wil positief beslissen op de aanvraag met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijk heid. De bouw- en situatietekening lig gen m.i.v. 26 maart gedurende 4 weken ter inzage op de afdeling Bouwen en Woning locatie Serooskerke, Gapingseweg la. In die periode kan iedereen schrifte lijk zijn/haar bedenkingen bij het college indienen. ARTIKEL 18a W.R.O. Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat bij hen is binnen gekomen een melding bouwvoornemen voor het plaat sen van een tuinhuisje op het per ceel Poolsterstraat 28 te Oostkapelle. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Het college wil positief beslissen op de aanvraag. Met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening De bouw- en situatietekening ligt m.i.v. 26 maart 1997 gedurende 2 weken voor iedereen ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij het college indie nen. Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Veere maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat zijn binnengekomen de volgende aanvragen om bouwvergunning: - op 6 maart voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Mariekerkseweg I te Biggekerke; op 14 februari voor het bou wen van een paardestal op het perceel Noordweg 5 te Biggekerke; - op 12 maart voor het uitbrei den van de woning op het per ceel Westweg 3 te Domburg; - op 10 maart voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Tramstraat 20 te Koudekerke; - op 11 maart voor het bouwen van een loods op het perceel Molenweg 5a te Meliskerke; - op 17 maart voor het bouwen van twee woningen onder één kap in het plan Molenwerf 2 te Meliskerke; - op 3 maart voor het verlengen van de nieuw te bouwen gara ge op het perceel J. Vaderstraat (kavel 8 en 9) te Meliskerke; - op 11 maart voor het bouwen van een jongveestal op het perceel Veerseweg 103 te Veere - op 13 maart voor het uitbrei den van een dakkapel op de woning aan de D. Koddelaan 16 te Zoutelande; - op 14 maart voor het uitbrei den van het terras van het strandpaviljoen op het strand te Zoutelande. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvragen om een bouwvergun ning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). WET MILIEUBEHEER Melding besluit akkerbouw bedrijven milieubeheer Wilgenhoekweg 35 te Serooskerke Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat bij hen een kennisgeving is ingediend, op grond van de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) Akkerbouwbedrijven, door de heer C.J. Abrahamse te Serooskerke in verband met het van toepassing worden van het Besluit akker- bouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw bedrijf op een perceel aan de Wilgenhoekweg 35 te Serooskerke. De kennisgeving en de daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 27 maart 1997 tot en met 24 april 1997 tijdens kan tooruren voor iedereen ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij Voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00, en op donderdag van I 7.30 tot 19.00 uur alsmede 's avonds na telefo nische afspraak (tel. 0118 - 597610). WET OP DE OPENLUCHT RECREATIE Burgemeester en wethouders van de gemeente Veere maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 maart 1997 heeft besloten dat in afwachting van het nader vast te stellen beleid voor de verblijfsre- creatie geen medewerking wordt verleend aan verzoeken om een vrijstelling voor de nieuwvestiging van kleinschalig kamperen inge volge de Wet op de Openluchtrecreatie. Aanvragen voor nieuwvestiging zullen na vaststelling worden getoetst aan het terzake vastgestelde nieuwe beleid. Het raadsbesluit treedt in werking op 27 maart 1997. Bedoeld raadsbesluit met het voorstel van ons college ligt ter inzage op de afdeling Algemene en Economische Zaken, locatie Meliskerke, Dorpsstraat 3 en bij Voorlichting locatie Koudekerke, Dorpsplein 28. Koudekerke, 26 maart 1997 v Burgemeester en Wethouders voornoemd, RAADSCOMMISSIES De openbare vergadering van de Commissie Economische Zaken en Recreatie Toerisme vindt plaats op dins dag I april 1997 om 16.00 uur in Koudekerke, Dorpsplein 28. De op deze vergadering betrek king hebbende stukken liggen ter inzage in de vergaderkamer aldaar. Agenda 1. Opening en mededelingen 2. Gebruikmaken spreekrecht 3. Vaststellen besluitenlijst com missievergadering van 4 maart jl 4. Voorstel tot deelname aan openstelling van een sectorale toekomstvisie voor recreatie en toerisme op Walcheren vast stelling van een krediet daar voor van maximaal f 11.600,- 5. Ingekomen stukken 6. Rondvraag 7. Sluiting De vergaderstukken liggen ter inzage in de leeskamer. De openbare vergadering van de Commissie Welzijn, Sociale zaken, Onderwijs, Sport/Volksgezondheid vindt plaats op dinsdag I april 1997 om 19.30 uur in Koudekerke, Dorpsplein 28. De vergaderstukken liggen ter inzage in de leeskamer. Agenda 1. Opening en mededelingen 2. Gebruikmaken spreekrecht 3. Vaststellen besluitenlijst com missievergadering van 4 maart j.l. 4. Voorstel tot het instemmen met de 4e begrotingswijziging van de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland (GGD) 5. Voorstel tot uitvoeren van inspectie en opstellen van beheerplan tb.v. speeltoestel len De op dit agendapunt betrek king hebbende stukken liggen in de map van de Commissie Openbare Werken. 6. Subsidies aan landelijke orga nisaties 1998 7. Eenmalige bijdrage aan Regio-project Kunsteducatie 8. Ingekomen stukken en mede delingen 9. Rondvraag 10. Sluiting De vergaderstukken liggen ter inzage in de leeskamer. Commissie Openbare Werken vindt plaats op woens dag 2 april 1997 om 17.00 uur in Koudekerke, Dorpsplein 28. Agenda 1. Opening en mededelingen 2. Gebruikmaken spreekrecht 3. Vaststellen besluitenlijst com missievergadering van 3 maart j.l. 4. Aankoop van een fietspad- strooier 5. Opstellen speelvoorzieningen- beheerplan 6. Opstellen wegbeheerplan 7. Ingekomen stukken 8. Rondvraag 9. Sluiting De vergaderstukken liggen ter inzage in de leeskamer. De openbare vergadering van de Commssie Algemeen Bestuur en Financiën vindt plaats op woens dag 2 april 1997 om 19.30 uur in Koudekerke, Dorpsplein 28. De op deze vergadering betrek king hebbende stukken liggen ter inzage in de vergaderkamer aldaar. Agenda 1Opening en mededelingen 2. Gebruikmaken spreekrecht 3. Vaststelling besluitenlijst com missievergaderingen van 5 en 13 maart j.l. 4. Vaststelling procedure gemeenterekeningen 1996 5. VZG-richtlijnen voor begrotin gen 1998 van gemeenschap pelijke regelingen 6. Toetreding tot IZA-Nederland 7. Uitvoeren van inspectie en opstellen van beheerplan tb.v. speeltoestellen 8. Vaststelling van beleid m.b.t wegbeheer en beschikbaar stellen van een krediet voor het opstellen van een Wegbeheerplan. 9. Beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf van een zoutstrooier. 10. Wijziging gemeenschappelijke regeling regionaal budgetbe- heer B.W.S. Walcheren. 11. Vaststelling inspraakverorde-, ning. 12. Samenwerkingsovereenkomst Hypotheekfonds voor Overheidspersoneel. 13. Vaststelling Bezoldingingsverordening en andere rechtspositionele ver ordeningen. 14. Vaststelling voorlopige regle ment OR. 15. Instemmen met de 4e begro tingswijziging GGD. 16. Voorstel tot deelname en kre dietverlening tb.v. de opstel ling van een sectorale toe komstvisie voor recreatie en toerisme Walcheren. 17. Vaststelling verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Veere, benoe ming van een voorzitter en (plaatsvervangende) leden van de commissie en het vaststellen van de betreffende vergoeding. 18. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van rente-nadeel 1996 geldleningen herinde ling en hertaxaties WOZ. 19. Ingekomen stukken en mede delingen 20. Rondvraag 21. Sluiting Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, wordt u ver zocht dit vooraf kenbaar te maken aan de secretaris van de De openbare vergadering van de commissie. VAN MAANDA6 T/M DONDERDAG VAN 3 CO-I300 UUR/J5CT PEA MIN Wee£ U vaf "Dudieiiiie -spiercLysfrofie Dat is dat je spieren steeds slapper v/orden en als je groot wordt doen he h.z( hele maal niet deer. Alleen je hooftl blijft goed. V"ist U dat je hart ook een spier is? Dan begrijpt 15 waarom je met de hiekte van Duclienne niet oud wordt- 1i"e* "Pareii^ "Project Eén op de 3500 jongens beeft hef. ilun ouders hebben hich internatio naal verenigd om he een betere kans van leven te geven- Voor onder hoek is geld nodig, veel geld nodig. Giro WATEROVERLAST Postbus 1041. 5200 BA 's Hertogenbosch WATEROVERLAST HULP HELPT. "Help Mensen in Nood. GIRO 1111.222

de Faam | 1997 | | pagina 13