Turkse popmuziek met Oezbeekse folklore Zeeuwse Filmdagen propvol historie Wereldberoemde Italiaanse theaterclowns in Vlissingen Metal en 'zweef-grunge' in jongerencentrum Midgard Theater Terra in Jeugdvoorstelling 13 MAART T/M 19 MAART Blof overtuigd met 'helder' Haagse bluf in Goes Woensdag 12 maart 1997 FAAM/VLISSINGER 9 IN MIDDEN ZEELAND DONDERDAG 13 MAART Stadsschouwburg, Middelburg; Earthfall, "Forever en ever', 20 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg; Literaire bijeenkomst met de schrijfster Margriet de Moor, 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; I Colombaioni, 'Simpatico, eh!\ 20.15 uur. Podium "t Beest, Goes; Theater groep Intermezzo, 'Een bruid in de morgen', 20.30 uur. VRIJDAG 74 MAART Blokhuis, Kattendijke; Concert en toneeluitvoering van Oefening en Uitspanning, 19 uur. Rooms Katholieke Kerk, Goes; Christelijke Oratorium Vereniging, 19.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Het NOG Ensemble, 20 uur. De Parel, Domburg; Domburgse Toneelclub, 'Gevaarlijk snoepgoed', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Toneelgroep Het Volk, 'Het Volk in Dothan', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Theater groep Intermezzo, 'Een bruid in de morgen', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Jamsessie, 21 uur. Nachtcafé Electro, Middelburg; On The Cover, 23.30 uur. ZATERDAG 15 MAART Stadsschouwburg, Middelburg; Theater Terra, 'Torenhoog', 15 uur. Engelse Kerk, Middelburg; Lite raire bijeenkomst met de schrijver Adriaan Morriën, 16 uur. Dorpshuis Ons Dorpsleven, Rit- them; Brasband Onda entoneelver- eniging Tot Leringhe ende Verma- eck, 'Retourtje Kenia', 19.30 uur Prins van Oranje, Goes; Robert Long, 'Nu', 20 uur. Concert- en Gehoorzaal, Middel burg; Koninklijke Oratoriumvereni ging 'Tot oefening en uitspanning', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Dansgroep Hupsakee en dansen semble Radostan, 20 uur. De Piek, Vlissingen; Zeeuwse Belofte, eerste voorronde wedstrijd voor Zeeuwse bands, 20 uur. Zeelandhallen, Goes; Golden Ear ring, voorprogramma: Anouk, 20.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Kras', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Middel burgs Theater, 'Alice, Alice', 20.30 Kloveniersdoelen, Middelburg; Gerard Ammerlaan Octet en Lucia Meeuwsen, 20.30 uur. Hotel Arneville, Middelburg; Dir ty Dozen, 21 uur. Jongerencentrum Midgard, Mid delburg; Mindlink en White Zodiac, 21 uur. Rock Café Gommert, Vlissingen; Rock Roll Sessie, 21 uur. Podium 't Beest, Goes; Films met live-muziek: Cary Lucas en film 'The Golem'. Lionel Horowitz Combo met Rudy Trouve en film 'How to kill a puppy', 21 uur. ZONDAG 16 MAART Zeeuwse Muziekschool, Goes; Trio Ondine, 12 uur. Green White Hotel, Oostkapelle; Saskia Gerritsen (sopraan) en Clari Uyterlinde (vleugel), 14 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Yul- duz Usmanova Band, 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Kinderte- jater Sjook, 'Eb en vloed', 15 uur. Celtic Pub The Duke, Middel burg; The Jolly Beggars, Rob en Willy, 15 uur. Synagoge, Middelburg; Literaire bijeenkomst met de schrijver Marcel Möring, 16 uur. Strandpaviljoen Panta Rhei, Vlissingen; Man met Schaap, 17 MAANDAG 17 MAART Stadsschouwburg, Middelburg; Het Toneel Speelt, 'Een sneeuw', 20 uur. DINSDAG 18 MAART Grote Kerk, Goes; Carillonconcert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Compagnie Derniers Détails, Frans talig toneelstuk 'Bal-Trap', 15 en 20 uur. Midgard, Middelburg; Jamsessie, 20 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg; Literaire bijeenkomst met de schijver Oek de Jong, 20 uur. WOENSDAG 19 MAART Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Naar dro menland', 14 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; André Manuel, 'Krang', 20 uur. Oosterkerk, Goes; Mirjam Mare's verhalend theater, 20 uur. Hendrikstraat 8, Jaap Reedijk, schil derijen en objecten. Stedelijk Museum Vlissingen, Bellamypark 19-21, 'Scheepswerven in Zeeland' lt/m 16 maart). Tijdelijk Museum Niet Gevestig de Hedendaagse Beeldende Kunst, Nieuwendijk 42 en 52, 'Kunst als prothese' (t/m 16 maart). Arsenaahheaterrestaurant, Arse naalplein, Lex de Meester, foto- expostie 'Straatfestival Vlissingen'. Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Bellamy 19, Bellamypark, Mitsy Groenendijk, elf poedelsculpturen. Café Soif, Bellamypark 14, Dimitri van Wezel. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Yvonne Slag- ter, schilderijen 'Mummies'. Notariskantoor Sauer Oonk, Badhuisstraat 181, Aaf Renkema, aquarellen 'Kleur bekennen' (vanaf 17 maart). WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDUK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. DONDERDAG 13 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The English Patient' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Fier ce Creatures' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Jerry Maguire' 20 uur. 't Beest Goes, 'Naar de klote' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Romeo and Juliet' 20.30 uur. VRIJDAG 14 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Fier ce Creatures' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matians' 19 uur. 'Jerry Maguire' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Naar de klote' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Drop Dead Fred' 19.30 uur. 'Een vlucht regenwulpen' 22 uur. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, Historische film: 'Wester- schelde' 19.30 uur. ZATERDAG 15 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatians' 14 uur. 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mars Attacks' 14 uur. 'Fierce Creatures' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matians' 19 uur. 'Jerry Maguire' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De Ruslui' 19.30 uur. 'Brandende liefde' 22 uur. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, Historische film: 'Wester- schelde' 10.30 en 14 uur. 'Van gewest tot gewest archief' 12 uur. ZONDAG 16 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatians' 14 uur. 'The English Patient' 18.45 en 21.45 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 14,19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mars Attacks' 14 uur. 'Fierce Creatures'" 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Jerry Maguire' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, Historische film: 'Wester- schelde' 14 uur. 'Van gewest tot gewest archief' 16 uur. 'Romeo and Juliet' 20.30 uur. MAANDAG 17 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The English Patient" 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Fier ce Creatures' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Jerry Maguire' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Vive l'Amour' 20.30 uur. DINSDAG 18 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The English Patient' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Fier ce Creatures' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Jerry Maguire' 20 uur. 't Beest Goes, 'Pulp Fiction" 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Romeo and Juliet' 20.30 uur. WOENSDAG 19 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Metro' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, '101 Dalmatians' 14 uur. 'The English Patient' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Space Jam' 14 en 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Mars Attacks' 14 uur. 'Fierce Creatures' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Jerry Maguire' 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Romeo and Juliet' 20.30 uur. ZATERDAG 15 MAART Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. ZONDAG 16 MAART Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. WOENSDAG 19 MAART Alhambra I Vlissingen, '101 Dalmatiërs' 14 uur. Grand Theater Goes, '101 Dal matiërs' 14 uur. Afgelopen zarerdagavond presenteerde BL0F in een tot de nok toe afgeladen Arsenaaltheater hun nieuw ste cd 'Helder'. Na het suc ces van het debuut 'Naakt onder de Hemel' waren de verwachtingen bij iedereen hooggespannen. GEHOORD Marcel de Dreu Het Vlissingse publiek reageerde in elk geval laai end enthousiast op de in totaal zestien nummers die de nieuwe cd bevat. De Neder-soul van Bl0f is niet bepaald vernieuwend maar klinkt zeer degelijk en spreekt een breed publiek aan. Door de meer individuele aanpak van de verschillende nummers is er een uitgeba lanceerd geheel ontstaan. Bovendien is dit keer meer aandacht besteed aan de arrangementen, in tegen stelling tot de live-aanpak op 'Naakt'. De teksten zijn van de hand van Peter Slager, die zich nog steeds sterk laat inspire ren door het nachtleven en de daarbij behorende alco holische geneugten. De titelsong is wat dit betreft veelzeggend. Opvallend is de rol van een aantal gastmuzikanten. De bandoneon van van Leo Ver velde zorgt in onder meer 'Liefs uit Londen' voor een verrassend effect. De zoge naamde Nescafé-sound. Toch doet deze ballad mij wat cabaretesk aan. Eerlijk gezegd zijn de langzamere nummers niet bepaald 'my cup of tea'. Maar de cd bevat gelukkig ook steviger werk, zoals 'Laten we gaan' of 'Kom dichterbij'. Al met al is 'Helder' een pro fessioneel produkt, dat door de vaderlandse amuse mentsindustrie hopelijk op zijn waarde geschat zal wor den. Een nationale door braak lonkt, maar hiervoor blijft een band altijd afhanke lijk van singlesucces. En juist hier wringt de schoen. 'Hel der' is een eigen beheer-pro- duktie, platenmaatschappij E.M.I. zorgt slechts voor de distributie. Hits staan of val len middels voldoende pro motie. Hierover zijn echter nog geen duidelijke afspra ken. Voorlopig zal Blpf met een doosje cd's onder de arm zelf de boer op moeten om de diverse radiostations van hun gelijk te overtuigen. Ondanks de kritiek dat de Zeeuwse band veel aan dacht voor zichzelf opeist, en dat dit ten koste zou gaan van andere regionale bands, denk ik dat Blpf in grote mate zou kunnen bijdragen aan een opwaardering van de Zeeuwse Popmuziek. Voor het programma zie de rubriek 'Film" hiernaast. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilde rijen, portretten en posters. Geo pend na tel. afspraak 0118-603469. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Stadskantoor, Oostsingel 2, Rie Baauw, solo-expositie. Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Eric de Nie, schilderij en en tekeningen (t/m 16 maart). Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gra- venpolderseweg 114, 'De emotie verbeeld', kunstwerken gemaakt door verstandelijk gehandicapten. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, Singelstraat 13, Kees de Hond, tekeningen en schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTENDIJKE Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorps straat 8, Annie Dominicus, aquarel len. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, teke ningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L Noord straat 56, schilderijen, tel. 0118- 629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandeikerk Lange Jan, tentoon stelling van diverse kerken in Mid delburg. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Galerie 'T', Turfkaai 25/27, Greet Lyklema, gemengde techniek. Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Ria Ruedisueli, beelden. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Riet Mooren, integration. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur. Concert- en Gehoorzaal, Singel straat 13, leden van 't Zeeuws-Palet, diverse werken. Restaurant de Burght van Ant werpen, Turfkaai 3, Lies Beyerinck, pentekeningen. Stadsdanszaal, Beddewijkstraat 15, Lex Weijerman, model van een DC3-Dakota. Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Leey Masdorp-Fritz, Zeeuwse landschappen in aquarel. Geopend op werkdagen van 10-16 De Kapper, Korte Geere 10, Carta Schot (t/m 15 maart). Café 't Schuttershof, Schutters hofstraat 1, Erlend van der Knaap, acrylverfschilderijen (t/m 15 maart). Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, kinderboekenillustratoren: Harriët van Reek, Joke van Leeu wen, Katrien Holland en Harrie Gee- len, 'Wonderbaarlijke belevenissen'. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, fototentoonstelling 'Langs de deur', foto's van leveranciers die vroeger aan huis bezorgden. Zeeuws Museum, Abdij, 'Bloom', kijkroute door het museum en een opmerkelijke museumvitrine, het thema is bloemen. Rabobank, Lange Geere 3, Leerlin gen van Ronald Mullié, schilderijen in diverse technieken. Brooymans van de Gruiter Diezijn, Lange Viele 29, Hanny Peters, aquarel-, olie- en acrylschil- derijen. Metro S, Kuiperspoort 22, Gillion Grantsaan, 'FortZeelandia'. Spin-off, Gravenstraat 63, Florence Paradeis, 'La porte de deur' (vanaf 17 maart). NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks geo pend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Arienne Molenaar, aquarellen: strand- en zeegezichten, fruit en bomen. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, bezoekerscentrum De Hollandse Biesbosch, kinderten toonstelling 'Wauw... het gras is blauw'. Geopend di. t/m zo. van 12- 17 uur. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, J. Overdulve; oud en nieuw glaswerk. Catrien van Sparrentak-Geschiere; olieverfschilderijen. Geopend tij dens kantooruren. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vondsten in Vee re'. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Galerie Hannelore Meyaard, De uit Oesbekistan afkomstige zangeres/com poniste Yulduz Usmanova is een 'selfmade woman'. Zij volgde een opleiding oriëntaalse muziek aan het conservatorium van Tashkent. Na afgestudeerd te zijn, begon zij haar eigen muziek te componeren en produceren en richtte haar eigen platenstudio op. Usmanova treedt zondag 16 maart op in het Arsenaaltheater. Haar liederen, voorzien van sociaal-kritische teksten, waren lange tijd verboden, maar 'glasnost' en 'perestroj ka' brachten haar in de gele genheid haar muziek openbaar te maken en haar vleugels uit te slaan. Sindsdien is Ylduz Usmanova uitgegroeid tot een internationale ster die op tallo ze festivals (waaronder het beroemde Engelse Womad Festival) te gast is geweest. Inmiddels zijn er drie cd's van haar verschenen, waarvan twee op Peter Gabriel's wereldmuziek-label Real World. Haar expressieve muziek doet nog het meest denken aan Turkse popmuziek vermengd met Oezbeekse folklore, Chine se en Perzische invloeden en westerse rockmuziek. Samen met twee oriëntaalse danse ressen en zes musici brengt zij een indrukwekkende show waarin oost en west samen smelten. Yulduz Usmanova komt zondag 16 maart om 15 uur naar het Arsenaaltheater in Vlissingen. Golden Earring FOTO: MARTIN OUDSHOORN De rockgroep Golden Earring speelt zaterdag 15 maart in de Zeelandhallen in Goes. De Haagse formatie heeft de laatste ont dekking van zanger Barry Hay meegenomen, namelijk Anouk, de band die de single Mood Indigo op zijn naam heeft staan. Het popconcert begint om 20.30 uur. 'Simpatico, eh!' Zo heet het nieuwe programma van de twee doorgewinterde theaterclowns I Colom baioni. Donderdag 13 maart is het te zien in het Vlissingse Arsenaaltheater. „Wie goed oplet ziet in het pro gramma ons levensverhaal. Van geboorte tot de dood, met al onze belevenissen in het theater, in onze familie en in de filmindustrie waar we heb ben gewerkt met Fellini", ver telden Carlo Colombaioni en zijn zwager Alberto Vitali in een kranteninterview. Het duo legt daarbij de nodige zelfspot aan de dag. Hun vrolij ke programma begint bij hun Colombaioni. babyjaren en eindigt met de holle roepstem van Magere Hein. Daartusseh in halen zij alle kunsten van stal die ze in de loop van hun rijke dertig jaar durende carrière tot in de finesses leerden hanteren. Met kostuums uit de verkleedkist, oude gordijnen en simpele attributen die van de rommel zolder afkomstig lijken te zijn, brengen ze klassieke op de comedia dell'arte gebaseerde clownsacts. Rode neuzen of schmink hébben ze daarbij niet nodig, want hun krachtige mimiek bereikt ook zonder opsmuk de achterste rijen. De voorstelling in het Arse naaltheater begint om 20.15 uur. gewest'. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het archief van Rob van Hoek die bijna dertig jaar werkt voor dat populaire programma. Met een selectie van Zeeuwse onderwerpen uit de laatste vijf jaar geeft hij in vogelvlucht een beeld van het huidige Zeeland. Toelichting In vrijwel alle voorstellingen wordt het historisch materiaal van een toelichting worden voorzien. In Oostburg is Pol van de Vijver uit IJzendijke de woorvoerder en in Middelburg vervult Jan Willem Antheunis- se die rol. Voor de muzikale omlijsting zorgen in Oostburg de band Meisje-Loos en de Westerschelde Big Band staat onder voorbehoud aangekon digd. Engel Reijnhoudt is vrij dag bij de opening in Middel burg aanwezig. En dan zijn er natuurlijk ook de talkshows. Ate de Jong en Jos de Putter zijn uitgenodigd voor een talkshow. Ze worden aan de tand gevoeld door Bert van Leerdam van Omroep Zee land. Hij schnabbelt zaterdag in Oostburg met beide filmre gisseurs, die afkomstig zijn uit Zeeuws-Vlaanderen. Met Kari- na Meeuwse (De Ruslui) is zaterdagavond in Middelburg een praatshow georganiseerd. Dc gedramatiseerde docu mentaire De Ruslui waarmee de Zeeuwse als scenarioschrij ver naam maakte wordt die zelfde avond getoond. Na hun succesvolle productie 'Itoek en het ijs- beertje' is het kindertheatergezelschap Terra zaterdag 15 maart opnieuw te gast in de Stads schouwburg van Middelburg. Ditmaal met 'Torenhoog', een voorstelling van een uur voor kinderen vanaf vijf jaar. 'Torenhoog' is het verhaal van twee kinderen die in een kas teel wonen dat hoog boven de wolken uitsteekt. Hun vader is koning en allebei vinden ze zichzelf de beste troonopvol ger. Het meisje omdat ze de oudste is, de jongen omdat alleen mannen koning kunnen zijn. Op een dag gaat het mis: al ruziënd vallen ze van de toren af naar beneden, naar de wereld onder de wolken waar van ze de regels niet kennen. Theater Terra maakt beeldend en poëtisch theater voor de jeugd waarbij poppen en men sen een even belangrijke rol spelen. Juist het samenspel tussen poppen en acteurs maakt hun producties ronduit uniek. In 1997 bestaat het gezelschap van artistiek lei der/regisseur Theo Terra twin tig jaar. In de achterliggende periode werden vele produc ties bekroond met diverse jeugdtheaterprijzen. In verband met het intieme karakter van de voorstelling zullen niet meer dan tweehon derdvijftig plaatsen verkocht worden. De voorstelling in de Middel burgse Stadsschouwburg begint om 15 uur. MindLink. FOTO PETER VERDURMEN In het Middelburgse jongerencentrum Midgard treedt zaterdag de grunge-formatie White Zodiac op. Deze uit Bergen op Zoom afkomstige band ontstond ruim drie jaar geleden rond zan ger/gitarist Franco. In het voorprogramma staat MindLink, de Zeeuws-Vlaamse band die vorig jaar hoge ogen gooide in de finale van de Zeeuwse Belofte. White Zodiac speelt uitsluitend eigen nummers, waarin duide lijk invloeden van The Wed ding Present, Pink Floyd, Sonic Youth en Kuyss te horen zijn. Zelf omschrijft de band zijn stijl als 'groovy-zweef-grunge'. De band bracht in augustus 1995 zijn eerste cd uit, getiteld Mirrordays. Een jaar geleden werd deze cd opgevolgd door Chairoplane. White Zodiac bestaat naast zanger/gitarist Franco uit gitarist Rob, bassist Fabian en drummer Sander. De Zeeuws-Vlamingen Eddy de Putter, Renzo van Poecke, Eddy Verberckmoes, Martijn Gazan en Jan Verdoorn vor men sinds 1994 MindLink. De metalband, die naar eigen zeg gen nog het best te vergelijken is met Faith no More en Metal- lica, werd vorig jaar tweede in de finale van de Zeeuwse Belofte. In september vorig jaar nam de groep een cd op, die binnenkort door Killerwha- le Records uitgebracht wordt. Tijdens de drie dagen krijgt van alles wat met Zeeland en film heeft te maken aandacht. Zo worden onder meer de pro ducten van een aantal Zeeuw se filmmakers getoond. Het gaat daarbij vooral om filmre gisseurs van Zeeuwse komaf en die al een aantal films ach ter hun naam hebben staan. Ook worden oude fragmenten van amateurfilmers te zien zijn. Die films geven een beeld van het leven van toen en alle dag. Het gezicht van Zeeland kijkt in de spiegel van oude Polygoon journaals waarbij een compositie werd gemaakt van Zeeuwse momenten en monumenten. Ook wordt een historisch overzicht gegeven van een van de oudste pro gramma's op de Nederlandse televisie 'Van gewest tot Oostburg en Middelburg zijn dit jaar de plekken waar de Zeeuwse Filmdagen worden gehouden. Historisch (Zeeuws) materiaal en drie Zeeuwse filmmakers vullen het programma van vrijdag 14 tot en met zondag 16 maart waarin het the ma 'water' centraal staat. De Cinema Middel burg en de filmzaal van de Zeeuwse bibliotheek zijn de lokaties waar talkshows en films te zien zijn. Feest en muzikale omlijsting zijn voorna melijk in het Ledeltheater in Oostburg in het programma opgenomen.

de Faam | 1997 | | pagina 9